Rumunija ustala protiv korupcije

Mišo_Kovač

#126 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Mišo_Kovač » 03/02/2017 23:52

KENJAC wrote:Sta je suprotno od unic ? Iznic !?
izić obviously :P

MMM1977

#127 Re: RE: Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by MMM1977 » 04/02/2017 00:08

KENJAC wrote:A sad malo ozbiljno . Rumunija (osim centra Bukuresta) je na nivou Ljubinja !
Gledam neki dokumentarac i prikazuju pedijatriju u gradu Bakau ! Duseci na kojima leze djeca su kupljeni za vrijeme Causeskua. Usli u EU da zajebu Ruse. Kako su usli tako su svi iselili. Oni koji su ostali zive od para iz dijaspore. Italijanska firma napravila fabriku tamo i sef smjene ima 315 eura platu. Sa tom platom zivi cetvoroclana porodica.
nisam nikad pomislio da cu ovo reci ali moram " Lijepa nasa Bosna i Hercegovina "
Nista od toga nije tacno, pusti dokumentarce. Bas sam bio u Bakau prije par mjeseci, jeste siromasniji u odnosu na ostatak Rumunije i ima najviše tih relikata iz komunističke ere ali je i dalje jako lijep grad i ugodan za zivot. Recimo nesto poput B. Luke. O ostalim dijelovima Rumunije, koju sam obisao uzduž i poprijeko, necu ni komentarisati.

Temisvar je na 6-7 sati voznje od nas, ko ima priliku neka ode i vidi koliko je zapravo Rumunija uznapredovala u odnosu na nas.

A ovi sto prave probleme po zapadu su cigani koji prave probleme i u Rumuniji i bilo gdje. Rumunija ima problema sa velikim procentom cigana koji su prvi pohrlili na zapad. Vise ih ima sad kod hrleta nego u samoj Rumuniji.

I da, pisem cigani jer je to kod njih legitimno i službeno naziv za Rome. I ne, nisu svi Rumuni cigani, ako je to neko mislio.

bersK

#128 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bersK » 04/02/2017 00:23

Mi nemamo nikakvo pravo da nekog nazivamo ciganima, jer smo mi to sami. Dopuštati ovakvo bahaćenje i bezobrazluk u režiji mladomuslimanske vlasti je najveći ciganluk koji jedna država može sebi dopustiti.

DaffyDuck

#129 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by DaffyDuck » 04/02/2017 00:29

KENJAC wrote:A sad malo ozbiljno . Rumunija (osim centra Bukuresta) je na nivou Ljubinja !
Gledam neki dokumentarac i prikazuju pedijatriju u gradu Bakau ! Duseci na kojima leze djeca su kupljeni za vrijeme Causeskua. Usli u EU da zajebu Ruse. Kako su usli tako su svi iselili. Oni koji su ostali zive od para iz dijaspore. Italijanska firma napravila fabriku tamo i sef smjene ima 315 eura platu. Sa tom platom zivi cetvoroclana porodica.
nisam nikad pomislio da cu ovo reci ali moram " Lijepa nasa Bosna i Hercegovina "
'ebo Rumuniju. Nego nestalo vode skoro u 11. Ni juce po dana je nije bilo, noc se podrazumijeva. Jbg, al sef smjene garant ima dobru platu.

arzuhal

#130 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by arzuhal » 04/02/2017 09:40

Agencija za bankarstvo: Javnost ne treba zanimati da li smo zeta Jelke Milićević zaposlili bez konkursa

:wink:

GoldenSpoon

#131 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by GoldenSpoon » 04/02/2017 11:08

Tako tako, Milka je sjela u fotelju i misli da je to njeno....

SDA i HDZ kriminalci u koaliciji za otimacinu

spreca

#132 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by spreca » 04/02/2017 11:33

GoldenSpoon wrote:Tako tako, Milka je sjela u fotelju i misli da je to njeno....

Neki pljuju na bivsi Komunisticki rezim.....ali ovi su gori i od sjeverno korejskog rezima....mi smo za njih samo stoka

pici

#133 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by pici » 04/02/2017 11:39

BOG I RUMUNJI !!!

GoldenSpoon

#134 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by GoldenSpoon » 04/02/2017 11:50

spreca wrote:
GoldenSpoon wrote:Tako tako, Milka je sjela u fotelju i misli da je to njeno....

Neki pljuju na bivsi Komunisticki rezim.....ali ovi su gori i od sjeverno korejskog rezima....mi smo za njih samo stoka
Dabome, pljuju neradnici koji ni tada nisu htjeli raditi i sve bi sa laHke strane. Njima je ovakav nakaradan sistem gdje nikome ne odgovaras nizasta, ako si politicar ili neki klinac, El dorado.

Znas onu, ko bi dole sad je gore, i obrnuto. Najveca olos i fukara upravlja zivotima ovog naroda, vedre i oblace, odredjuju kad ce biti vode, struje, grijanja ili lijekova

s druge strane, imas forumase koji nas uvjeravaju kako ke to sasvim ok, i ko nas jebe sto nismo kupili kanistere

spreca

#135 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by spreca » 04/02/2017 11:56

GoldenSpoon wrote:
spreca wrote:

Dabome, pljuju neradnici koji ni tada nisu htjeli raditi i sve bi sa laHke strane. Njima je ovakav nakaradan sistem gdje nikome ne odgovaras nizasta, ako si politicar ili neki klinac, El dorado.

Znas onu, ko bi dole sad je gore, i obrnuto. Najveca olos i fukara upravlja zivotima ovog naroda, vedre i oblace, odredjuju kad ce biti vode, struje, grijanja ili lijekova

s druge strane, imas forumase koji nas uvjeravaju kako ke to sasvim ok, i ko nas jebe sto nismo kupili kanistere
Najveci problem je nasa pasivnost.....ali je pitanje do kada.....omladina i ono malo pametnog svije ta je otislo i jos uvijek odlazi.....ostali su samo uhljebi i dzamijski/crkveni misevi koji samo cekaju upute svojih glasnika sta i za koga da daju glas

TAFKAP

#136 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by TAFKAP » 04/02/2017 20:13

Uspjeli su sa protestima, vlada povukla dekret

http://www.euronews.com/2017/02/04/roma ... nu-head-of

Tako se to radi :thumbup:

Vitezanin

#137 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Vitezanin » 04/02/2017 21:12

Kako mi je drago zbog ovoga, k'o da se kod nas dogodilo.

Rumunji su na bezbroj protesta i prije skidali vlade (a bogme i glave) pa valjda je političkoj eliti bilo jasno da mogu završiti isto.

Inače, prošle godine sam bio u Bukureštu, ljudi izuzetno balkanski srdačni, otvoreni i spremni razgovarati o svemu plus o neizbježnom Čaušesku. Očekivali su puno od EU, dobili dio, ali nisam primjetio da je iko govorio nostalgično o prošlim vremenima. Mislim da su i ovim protestima pokazali da su prešli nekoliko stepenica u tom nekom demokratskom sazrijevanju.

Al-Batros

#138 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by Al-Batros » 04/02/2017 21:39

hrle1976 wrote:U Rumuniji broj nezaposlenosti mal jer je velik broj njih zaposljen vani, isto kao Juga i gastarbajteri. Isto u Poljskoj, Litvaniji itd. Svima opao broj nezaposlenih ali na koji nacin. Kad bi pstale drzave vratile se Romune u Rumuniju o kojem % bi ona bila rijec? U po Sofije jaro, a isto Bukuresta jasu se konjska kola. Slika i prizor iz 2016 godine. Kad si zadnji put vidio konjska kola u po sao racaja u Sarajevu?
A šta misliš da se naši koji su zaposleni vani vrate u BiH? Ne znam otkud toliki kompleks više vrijednosti, pričaš nešto o Rumuniji, cigani, nerazvijeni ovo-ono... Koliko si Bosne obišao? Neki dan slučajno sa jaranom odem u Prozor, odavno nešto vjednije nisam vidio, a koliko još takvih kasaba ima u BiH. Realno, imamo par gradova koji mogu nešto i pokazati na neki način (ekonomski/estetski/infrastrukturno), ostalo je gluho bilo. Mislim da je vrijeme da shvatimo koliko smo otišli u qrac.

vade_mecum

#139 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by vade_mecum » 04/02/2017 22:04

TAFKAP wrote:Uspjeli su sa protestima, vlada povukla dekret

http://www.euronews.com/2017/02/04/roma ... nu-head-of

Tako se to radi :thumbup:
koliko mi je drago zbog samog naroda jer su ispravili ociglednu nepravdu, toliko mi je i drago zbog forumaski pametnica kojima je rumunija sinonim za ciganiju i zaostalost.

GoldenSpoon

#140 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by GoldenSpoon » 04/02/2017 22:27

Upravo ova demokratski izvojevana pobjeda je najbolji odgovor zasto su Rumuni tu gdje jesu, a Rumunija punopravna clanica EU, NATOa itd

Mi ovaki kakvi jesmo mozemo samo kapu da skinemo i duboko im se naklonimo

bh.tornjak

#141 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by bh.tornjak » 04/02/2017 23:12

et....Bosanci su odgledali film...predstava zavrsena...sad mogu lagano do kladionice i uplatit po dvije marke...pa lijepo na minder cekat rezultate utakmica i je*bavat mater UN-u, Eu,BH politicarima...policiji....opstinarima...komsijama...familiji....djeci...zeni....i svima ostalima koji su krivi za njihovu nevolju

hrle1976

#142 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by hrle1976 » 05/02/2017 00:15

Al-Batros wrote:
hrle1976 wrote:U Rumuniji broj nezaposlenosti mal jer je velik broj njih zaposljen vani, isto kao Juga i gastarbajteri. Isto u Poljskoj, Litvaniji itd. Svima opao broj nezaposlenih ali na koji nacin. Kad bi pstale drzave vratile se Romune u Rumuniju o kojem % bi ona bila rijec? U po Sofije jaro, a isto Bukuresta jasu se konjska kola. Slika i prizor iz 2016 godine. Kad si zadnji put vidio konjska kola u po sao racaja u Sarajevu?
A šta misliš da se naši koji su zaposleni vani vrate u BiH? Ne znam otkud toliki kompleks više vrijednosti, pričaš nešto o Rumuniji, cigani, nerazvijeni ovo-ono... Koliko si Bosne obišao? Neki dan slučajno sa jaranom odem u Prozor, odavno nešto vjednije nisam vidio, a koliko još takvih kasaba ima u BiH. Realno, imamo par gradova koji mogu nešto i pokazati na neki način (ekonomski/estetski/infrastrukturno), ostalo je gluho bilo. Mislim da je vrijeme da shvatimo koliko smo otišli u qrac.
Rumunija da nema polozqj koji ima nebi vidila eu za dugo. Bukurest kao glavni grad je po pitanji infrastrukture u pojedinim coskovima iza Sarajeva. Obala je koliko toliko uredjena a ostatak je uzas, imas gradova od 5.000 - 10.000 stanovnika gdje samo glavna cesta je asfalt. Ovi osrednjo veci gradove kako koji ali nijedan nije savrsen i daleko su. Inace za sta viditi, nista ima jeda na sve strane.

mehoxy

#143 Re: Rumunija ustala protiv korupcije

Post by mehoxy » 06/02/2017 13:24

Za razliku od nas Rumunija nije prisiljena udovoljavati citavim "nacijama" wannabe secesionista kojima je jos od 90-ih jedini cilj da razjebu ovu zemlju, a sto naravno uz veliku pomoc SDA, nastavlja biti apsolutno pogubno za ovu nazovi drzavu.
U takvoj klimi, vrlo je upitno kakvog bi efekta kod nas imali i masovni protesti, naravno ukoliko se ne bi prikljucili i ti ostali a sto smo vidjeli da nece. Smjesno je konstantno graktanje na SDA na ovom forumu, kad su oni daleko od jedinog krivca za ovakvo stanje a vlasti u susjednim drzavama su ista lopovska vnago, iako njihove drzave uspjevaju polako napredovati zahvaljujuci odsustvu pomenutih secesionistickih elemenata.

Post Reply