Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

TomANDJerry

#76 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by TomANDJerry » 02/02/2017 13:47

TomANDJerry wrote:
seln wrote:
TomANDJerry wrote:samo postojanje ovakve teme je udar na BiH ... Bosnjaci koji se bi trebali da uvijek budu uz BiH bi ukidali prava drugima , samo naprijed -- umjesto da radimo na tome da sto vise ljudi ovu drzavu vidi kao svoju mi bi im uzimali prava za koja su bili spremni (i jesu) ratovali
Radimo na tome vec 20 godina... samo sto se nismo sageli da nam ga pristave u pakas... i opet ne vide ovu drzavu kao svoju?
Dakle, treba pokusati nekom drugom metodom.

Ova drzava vec postoji 20 godina iako bi mnogi zeljeli drugacije ... i u cemu su nam stavili , Bosnjaci imaju najvise moci u ovoj drzavi - to je ono sto je i garant njenog postojanja

Medju Hrvatima ima dosta onih koji bi zeljeli da Bih nestane , ali ima i ogroman broj onih koji vole i Hrvatsku i BiH (sto je najnormalnija stvar na svijetu) ... ti pokusaj uraditi nesto ovako i imas 100% onih koji su protiv BiH (i jos imaju apsolutno moralno i zakonsko pravo da budu)

Ti meni reci sta je bolje , da ostane ovako ili da jos veci broj ljudi gleda na BiH kao na drzavu gdje mu nije mjesto

P.S. umjesto da gledamo kako da damo prava onima koji ih nemaju (jevrejima , romima , srbima u fbih , svim ostalima) i na taj nacin im pokazemo da je ovo i njihova drzava , mi ovdje rasparavljamo o oduzimanju prava jos vecem broju ljudi .... kazem , sramota je da ova tema uopste postoji
Nemaju jer da imaju ne bi Srbi mogli da rade sta hoce. Savko ima moc na svom dijelu teritorija i to je na zalost to.
Ne slazem se .... Srbi rade provokacije istina , ali da imaju tu moc o kojoj pricas RS bi davno bila nezavisna --- mi nemamo moci koliko bi bilo mozda dobro za ovu drzavu (premda gledajuci naslov teme dvaput se upitam je li tako) , ali imamo najvise

Point.

#77 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Point. » 02/02/2017 13:47

TomANDJerry wrote:
seln wrote:
TomANDJerry wrote:samo postojanje ovakve teme je udar na BiH ... Bosnjaci koji se bi trebali da uvijek budu uz BiH bi ukidali prava drugima , samo naprijed -- umjesto da radimo na tome da sto vise ljudi ovu drzavu vidi kao svoju mi bi im uzimali prava za koja su bili spremni (i jesu) ratovali
Radimo na tome vec 20 godina... samo sto se nismo sageli da nam ga pristave u pakas... i opet ne vide ovu drzavu kao svoju?
Ova drzava vec postoji 20 godina iako bi mnogi zeljeli drugacije ... i u cemu su nam stavili , Bosnjaci imaju najvise moci u ovoj drzavi - to je ono sto je i garant njenog postojanja

Medju Hrvatima ima dosta onih koji bi zeljeli da Bih nestane , ali ima i ogroman broj onih koji vole i Hrvatsku i BiH (sto je najnormalnija stvar na svijetu) ... ti pokusaj uraditi nesto ovako i imas 100% onih koji su protiv BiH (i jos imaju apsolutno moralno i zakonsko pravo da budu)

Ti meni reci sta je bolje , da ostane ovako ili da jos veci broj ljudi gleda na BiH kao na drzavu gdje mu nije mjesto

P.S. umjesto da gledamo kako da damo prava onima koji ih nemaju (jevrejima , romima , srbima u fbih , svim ostalima) i na taj nacin im pokazemo da je ovo i njihova drzava , mi ovdje rasparavljamo o oduzimanju prava jos vecem broju ljudi .... kazem , sramota je da ova tema uopste postoji
Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci. Pa upravo radi te "ne naginji na njihov mlin" politike mi danas imamo otvorene prijetnje Dodika o otcjepljenju genocidnog entiteta i sve vecu traznju treceg entiteta najveceg sina Hrvatskog cirilicnog, Covica. Po tvojoj kukavickoj retorici, treba im naravno dati treci entitet i pustiti srbadiju da se otcijepe. Nece moci ove noci, kolega.

triiksa

#78 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by triiksa » 02/02/2017 13:48

Prvo dobiješ rat, onda protivnicima diktiraš uslove, ukidaš entitete, konstitutivnost, šta god.
Edit: takoođe i praviš nove entitete, odcjepljuješ se, whatever.
Last edited by triiksa on 02/02/2017 13:51, edited 2 times in total.

dust in the wind

#79 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by dust in the wind » 02/02/2017 13:50

seln wrote:
TomANDJerry wrote:
nakon takvog odgovora znam da sam upravu , jer da imas reci nesto bolje rekao bih .... u zdravlju :bih:
Ah, pa zasto odmah ne kazes... jeste, ti si pobijedio, hajd' sad, idi se igrati.
jesi nervozan...milim da trebaš razmisliti o konsultovanju psihologa. nije sramota :-D a dobro tvoja nervoza je proizvod nemoći. većina internet vizionara i revolucionara pati od tog sindroma :bih:

seln

#80 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 13:53

dust in the wind wrote:
seln wrote:
TomANDJerry wrote:
nakon takvog odgovora znam da sam upravu , jer da imas reci nesto bolje rekao bih .... u zdravlju :bih:
Ah, pa zasto odmah ne kazes... jeste, ti si pobijedio, hajd' sad, idi se igrati.
jesi nervozan...milim da trebaš razmisliti o konsultovanju psihologa. nije sramota :-D a dobro tvoja nervoza je proizvod nemoći. većina internet vizionara i revolucionara pati od tog sindroma :bih:
Ne trosi dzaba slova, ides na ignore.

TomANDJerry

#81 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by TomANDJerry » 02/02/2017 13:55

TomANDJerry wrote:
seln wrote:

Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci. Pa upravo radi te "ne naginji na njihov mlin" politike mi danas imamo otvorene prijetnje Dodika o otcjepljenju genocidnog entiteta i sve vecu traznju treceg entiteta najveceg sina Hrvatskog cirilicnog, Covica. Po tvojoj kukavickoj retorici, treba im naravno dati treci entitet i pustiti srbadiju da se otcijepe. Nece moci ove noci, kolega.
Koja kukavicka logika , ja uvijek govorim da je ovdje moguc novi rat , govorim da treba biti oprezan , da se treba paziti budala kojima smo okruzeni ... ALI BITI OPREZAN NE ZNACI BITI S**PAK i uzimati prava drugima i govoriti da SVI HRVATI (pa cak i svi srbi) zele nestanak ove drzave ....

Najgluplja teorija mi je da ako si fer to znaci da si slabic , ne vec suprotno ... ako si otvoren prema drugima to je snaga a ne slabost ... naravno treba biti otvoren prema svim ljudima koji misle da je BiH drzava svih onih koji ovdje zive , su se rodili ovdje i nemaju nista protiv nje --- prema Dodiku i Covicu nema otvorenosti , protiv tih politika se treba boriti --- a ne protiv svih Srba i svih Hrvata (ruku na srce te politike podrzava 90% srba i 70% hrvata , ali ima tu dosta ljudi koji su na nasoj strani i ti i takvi bi ih gurnili protiv BiH)

Kolinda

#82 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda » 02/02/2017 13:55

Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?

listopad

#83 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by listopad » 02/02/2017 13:56

I onda likovi koji pokrecu ovakve teme ismijaju "glupi" narod koji njima elitnim intelektualcima sa internet foruma otezavaju zivot. Kao oni nesto diskutuju o politici, drustvu, ekonomiji itd. Zaista nigdje nije moguce povesti konstruktivnu diskusiju o etnomafiji koja stvara mentalno stanje u kojem se ocigledno nalaze i tzv. gradjani odnosno skriveni bosnjacki nacionalisti, pripadnici vecinskog naroda u sarajevsko-zenickoj kotlini.

seln

#84 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 13:58

Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
Kolinda, sta ka'es o ideji? Valjal mi ova, ha? :izet:

Fudo387

#85 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 » 02/02/2017 13:59

Point. wrote:Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci.
Ne mora se to nuzno definisati kao popustanje.
Mudrost, strpljenje, nema u tome nista lose.
Mislim da je zivjeti sa Srbima i Hrvatima, ovakvim kakvi su danas, a ne imati oruzani konflikt svakih pet minuta, umijece hvale vrijedno.

seln

#86 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 14:00

listopad wrote:I onda likovi koji pokrecu ovakve teme ismijaju "glupi" narod koji njima elitnim intelektualcima sa internet foruma otezavaju zivot. Kao oni nesto diskutuju o politici, drustvu, ekonomiji itd. Zaista nigdje nije moguce povesti konstruktivnu diskusiju o etnomafiji koja stvara mentalno stanje u kojem se ocigledno nalaze i tzv. gradjani odnosno skriveni bosnjacki nacionalisti, pripadnici vecinskog naroda u sarajevsko-zenickoj kotlini.
Posto predomnijevam da si hrvat, onda bi bilo lijepo da ti zapocnes disput o etnomafiji medju hrvatskim pukom...
npr. na Poskoku.
Ako se vratis ziv, mozemo pricati o bosnjackom naionalizmu. Do tada, sikter.

seln

#87 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 14:02

Fudo387 wrote:
Point. wrote:Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci.
Ne mora se to nuzno definisati kao popustanje.
Naravno, posto je to glupost iz vica o Muji i Sulji.
Mislim da je zivjeti sa Srbima i Hrvatima, ovakvim kakvi su danas, a ne imati oruzani konflikt svakih pet minuta, umijece hvale vrijedno.
Reci to Hrvatima u Hrvatskoj i Albancima na Kosovu.

Adriatic

#88 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Adriatic » 02/02/2017 14:04

Zašto "konstitutivni" imaju veća prava od onih koji to nisu?

Fudo387

#89 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 » 02/02/2017 14:04

seln wrote:Naravno, posto je to glupost iz vica o Muji i Sulji.
Nije to glupost.
Glupost je ovo tvoje, grlom u jagode, bez plana, programa i resursa.
Klasicno bosansko kafansko saketanje.
Bezveze.
seln wrote:Reci to Hrvatima u Hrvatskoj i Albancima na Kosovu.
Nisu to iste situacije.

daddy-kool

#90 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by daddy-kool » 02/02/2017 14:09

hrasno38 wrote:
daddy-kool wrote:Objektivno se konstitutivnost može u FBiH ukinuti i zamijeniti sa biranjem zastupnika iz postojećih kantona ovisno o broju stanovnika. Sve etničke, kulturne i jezičke posebnosti bi bile sačuvane, kao i bh tekovina - multietničnost, jer su sve bitne funkcije za to već na nivou kantona. To im je valjda i bila namjena. U tom smislu bi neka devolucija ovlasti na nivo kantona imala smisla, ali sve u svemu vrlo jednostavan zahvat na postojećem ustrojstvu države.
Nema sti pojma momcino ali eto prodlozi pa pokreni proceduru.....
Ne vidim što se sikiraš, momčino.
Ovo je rasprava legitimna koliko i ona o trećem, federalizaciji, kanalima, predstavnicima naroda, itd.
Kad se već pišu pisma djeda mrazu, da i mi štagod dodamo.

seln

#91 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 14:10

Adriatic wrote:Zašto "konstitutivni" imaju veća prava od onih koji to nisu?
Pa kako to to nije jasno....zbog jendakopravnosti, naravno :D

Connaisseur Karlin

#92 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin » 02/02/2017 14:11

Adriatic wrote:Zašto "konstitutivni" imaju veća prava od onih koji to nisu?
odlicno pitanje :thumbup:

hrasno38

#93 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by hrasno38 » 02/02/2017 14:11

daddy-kool wrote:
hrasno38 wrote:
daddy-kool wrote:Objektivno se konstitutivnost može u FBiH ukinuti i zamijeniti sa biranjem zastupnika iz postojećih kantona ovisno o broju stanovnika. Sve etničke, kulturne i jezičke posebnosti bi bile sačuvane, kao i bh tekovina - multietničnost, jer su sve bitne funkcije za to već na nivou kantona. To im je valjda i bila namjena. U tom smislu bi neka devolucija ovlasti na nivo kantona imala smisla, ali sve u svemu vrlo jednostavan zahvat na postojećem ustrojstvu države.
Ovo je rasprava legitimna koliko i ona o trećem, federalizaciji, kanalima, predstavnicima naroda, itd.
E i ta o trecem entitetu je potpuna ista kao i ova ili u prevodu za povracanja!!! A obicno je zapocinju i najgasniju su oni koji bi nakon prvog ispaljenog metka ili padanja prve granate iskopali rovove tamo negdje oko Beca i Minhena.

Kolinda

#94 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda » 02/02/2017 14:13

seln wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
Kolinda, sta ka'es o ideji? Valjal mi ova, ha? :izet:
UkumiLa padati da joj majku i kišu i južina ,fjaka ,u Dubrovniku svojevremeno za ovakvih dana si smatran neuračunjivim ako bi ubio nekoga ...

seln

#95 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 14:14

Fudo387 wrote:
seln wrote:Naravno, posto je to glupost iz vica o Muji i Sulji.
Nije to glupost.
Glupost je ovo tvoje, grlom u jagode, bez plana, programa i resursa.
Klasicno bosansko kafansko saketanje.
Bezveze.
Kada je u ljudskoj istoriji neka ideja pocela kao gotov plan? Ako postoji ideja, onda se moze i planirati.
seln wrote:Reci to Hrvatima u Hrvatskoj i Albancima na Kosovu.
Nisu to iste situacije.
Bile su.

pemanapemani

#96 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by pemanapemani » 02/02/2017 14:15

Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.

Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.

Fudo387

#97 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 » 02/02/2017 14:16

hrasno38 wrote:E i ta o trecem entitetu je potpuna ista kao i ova ili u prevodu za povracanja!!! A obicno je zapocinju i najgasniju su oni koji bi nakon prvog ispaljenog metka ili padanja prve granate iskopali rovove tamo negdje oko Beca i Minhena.
Molicu lijepo, ne prebacuj lopticu na dijasporu.
Ja vas iskreno podrzavam u nastojanjima da se unormalite i postanete drustvo u kojem ce se lijepo zivjeti, disati punim plucima, a ne
roviti po kontejnerima i sIkirama ganjati za svaku glupost.

GAU8

#98 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by GAU8 » 02/02/2017 14:17

seln wrote:
Hafis wrote:Ja bih još samo nadodao i da se Ekrem nogira iz kuhinje :)
Ako ti je do kreveljenja, ima dovoljno tema. Ovo je ozbiljna tema.
I, inshallah, pocetak procesa koji ce razbistriti Neretvu.
Ukinuti pojam "konstitutivnost", ostaviti Bosance i Hercegovce
Tema je glupa ko qrac a nadasve je fašistička za početak

uglavnomja

#99 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by uglavnomja » 02/02/2017 14:18

mrsko mi citati sve, tema je svakako antibosanska :zzzz:

konstitutivnost nije bazirana na brojnosti nego na rodnom, starosjedilackom pravu ...

nekada je bila kraljevina srba, hrvata i slovenaca :D pa postala juga

onda je bosna bila i srpska i hrvatska i muslimanska

i da nije bilo te titove recenice i izdvajanja bih kao posebne republike unutar sfrj ne bi ni 1.3. bilo zastave u un :zzzz:

tako da to pravo konstitutivnosti se ne moze oduzeti dok postoja druga dva.
procentualno gradirana "konstitutivnost" je nesto sto bi taman odgovaralo vicevima o muji i sulji

kad se ukinu konstitutivni i kad svi postanu gradjani sa istim pravom glasa na citavoj teritoriji i kad bude jedan predsjednik, izabran po rezultatima i strucnosti, a ne naciji, onda ce bosna na zelenu granu ... vrbinu, sto grozdje radja

seln

#100 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln » 02/02/2017 14:18

hrasno38 wrote:
daddy-kool wrote:
hrasno38 wrote:
E i ta o trecem entitetu je potpuna ista kao i ova ili u prevodu za povracanja!!! A obicno je zapocinju i najgasniju su oni koji bi nakon prvog ispaljenog metka ili padanja prve granate iskopali rovove tamo negdje oko Beca i Minhena.
@hrasno38, postujem te kao forumasa, zato moj iskren savjet: odmori od ove teme. Rekao si da si kontra i da smatras temu glupom, ok.

Locked