REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

stakasa

#7626 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by stakasa » 14/03/2017 15:13

prog321 wrote:ovi sto dobiju posao na drzavnoj sisi i jos kradu od napacenog naroda su najveci fasisti sto.postoje.
ne.bi mi smetalo da vise na obliznjim stablima.
ni malo :roll:
Prnjavor, de nam reci de si to dosad vjeso, da nisi po Minhenu i Americi dok te Mia nije vratila nazad

prog321

#7627 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:16

KENJAC wrote:Ne kune majka Muju sto se kocka....
Aj u sto maraka da ga nece dozivotno banovat ?
koji vam je kurac?
mislio sam na lopove iz vlastitog naroda.
sto se vi osjecate prozvanim??

Boletus edulis

#7628 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Boletus edulis » 14/03/2017 15:25

Jos i psuje... :-) Kocijase,fasiste,dezertere i pobjegulje oznacio bih poput pedofila.Sram da te bude.

prog321

#7629 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:27

wtf. :-)

Novak20

#7630 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Novak20 » 14/03/2017 15:27

KENJAC wrote:Ne kune majka Muju sto se kocka....
Aj u sto maraka da ga nece dozivotno banovat ?
:lol:

Neće ga banovat' nikako.

prog321

#7631 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:33

prog321 wrote:
VjecitiStudent wrote:
prog321 wrote:u situaciji.kada Srbi iz svoja dva centra, Gruda i Banjaluke, napadaju drzavu onda zloupotroba. polozaja igra manju ulogu. :-D
Kradi, ne žali, patriotizam će sve pozlatiti i gladne nahraniti.
Sigurno im je to matra.
Nemojte me pogresno shvatiti. Sve bi ja njih na prvu vrbu. Kao opomena drugima. :-D

ovo gore je pocetni tekst.
Vjeciti spominje kako ovi iz SDA krade ,ne zale.sve pod.plastom patriotizma.
ja sam nadovezao da bi ih na prvo drvo.
znaci ove Bosnjake iz SDA.
ne znam zasto su se svi Nebosnjaci digli u halabuku?
NISAM na vas mislio.
koji vam je .....? wtf :-)

stakasa

#7632 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by stakasa » 14/03/2017 15:37

Joj Prnjavora prepo se bana pa se pravda :D

Trebam te

#7633 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Trebam te » 14/03/2017 15:37

daddy-kool wrote:
asurbanipal wrote:N1 Pressing: Rusmir Mahmutćehajić (13. 3. 2017.)

:thumbup:

Odličan intervju.

Veliki covjek i intelektualac :thumbup:

:bih:

prog321

#7634 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:48

stakasa, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
----------------

Ovog pacijenta imam odavno na bloku.
ne smeta mi ban ako je iz pravih razloga.
ali ne.zbog toga sto ste.me pogresno razumjeli :-)

KENJAC

#7635 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by KENJAC » 14/03/2017 16:07

Narode , da mu halalimo ?

Maharadza

#7636 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Maharadza » 14/03/2017 16:20

KENJAC wrote:Narode , da mu halalimo ?

jazzer

#7637 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by jazzer » 14/03/2017 16:22

KENJAC wrote:Narode , da mu halalimo ?
ne znam bas..jos, pazi sad, on blokira druge forumase, kao oni psuju i pricaju kojesta...

junior3

#7638 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by junior3 » 14/03/2017 16:34

radostan dan wrote:nije...ima i -jačih- izjava.
Jesu ga sad skolili. :mrgreen:

Obi Wan Bosnian

#7639 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian » 14/03/2017 16:43

Edin H. wrote: Drugo kada je vec bio svjestan pisma zasto nije pokusao odmah nakon sto je pismo stiglo da trazi od suda objasnjenje kako traziti pravdu s obzirom na jedinstveno u svijetu drustveno uredjenje, gdje se od pocinioca zlocina kao i predstavnika drugog pocinioca agresije na BiH trazi da daju zeleno svijetlo da se ide sa revizijom, sto je jednostavno nemoguce. Od Suda se moralo zatraziti objasnjenje kako u takvim okolnostima zadovoljiti pravdu sto je i smisao suda, kao i da iskoriste diskreciju i odobre da predstavnik ostecenog naroda imenuje delegata, s obzirom da predstavnici druga dva naroda nemaju moralno pravo da o ovome pitanju odlucuju. Besmislen je bio pristup je bio "ma nema veze sta oni pisu, hajmo ih uhvatiti na foru". Sa Sudom mora raditi otvoreno i transparentno.
To bi bilo tako ako vjerujemo da se radi o poštenom i pravičnom sudu. Ali nemamo razloga vjerovati u to.

Radi se o sudu koji je pristao da se zatamni dio transkipti koji osuđuju Srbiju. To je nevjerovatna stvar. U stanu ubice imaš pismeni dokaz da je ubica ali ti se dogovoriš sa njim da se taj dio gdje se vidi da je ubica zatamni. Pa kakav je to sud i gdje je tu pravda i poštenje?

Zatim, taj sud veoma dobro zna da predstavnik RS-a neće podržati reviziju a ipak traži saglasnost i njegovu. Isti sud koji je presudio da je taj RS izvršio genocid sada traži da predstavnik tog genocida da saglasnost za reviziju. Nema tu ni pravde ni poštenja.

Možemo pričati o tome da li je ovo trebalo pokrenuti dok je član predsjedništva bio Komšić a ministar vanjskih poslova Lagumdžija. Ja mislim da je trebalo i da je greška što nije pokrenuto tada. Možemo pričati i o tome zašto je uopšte Softić pitao sud da li njegova punomoć važi za reviziju. I to je greška po mom mišljenju. Eto, greška je i to što se nije odmah reagovalo kada je sud rekao da nije.

Ali sve je to u konačnici nebitno jer se provjereno ne radi o časnom i poštenom sudu. Našli bi neki drugi razlog da nas odbiju isto kao što su zatamnili dio transkripti gdje se vidi da je Srbija kriva. Dakle, tom sudu ništa nije nemoguće kada je potrebno zataškati istinu i mi nismo nikada imali nikakve šanse.

Ali reviziju je trebalo pokrenuti čisto kao ljudski čin. Kolega arzuhal je to nekidan dobro opisao kada je govorio o onim žrtvama streljanja/klanja koji se nisu ni opirali tome i kako je dobro da se mi bar opiremo iako znamo da nemamo šanse.

TheMule

#7640 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by TheMule » 14/03/2017 16:47

Ne vidim problem, valjda su svima poznati oni stihovi

"Ja volim SDP
Ko' sto volim i ribe
A ova luda SDA
Idu svi na vrbe!"

Nadam se da ce Prog halaliti ovo klevetanje i huskanje

It_is_a_Leclerc

#7641 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by It_is_a_Leclerc » 14/03/2017 17:11

TheMule wrote:
Halo, zna li se ovdje sta je kapitalizam? Jeftina radna snaga je u Vijetnamu, ako hoces da radis po fabrici za 1 km dnevno, tamo idi. Bilo koja partija da je na vlasti nece promjeniti ekonomsku situaciju u Evropi i svijetu.

Nisam znao da nase partije vladaju i Hrvatskom i Srbijom, ili Jugom krajem 80tih godina, a ni to da je SDA absolutni vladar u BiH. Uvijek nesto naucim na ovom forumu....

I nemojte vise da me nasmijavate sa ovom pricom o visokobrazovanim kadrovima, osim nekih doktora, mi nismo ni imali te kadrove.
Bože me sačuvaj i sakloni, kakvim se vi izmišljotina služite da opravdate višedecenijski projekat pljačkanja ovog naroda.

Diplomirani ekonomisti, profesori, pravnici idu u Njemačku da peru ljudima guzice jer u njihovoj državi nema posla, a i gdje ima plata i uslovi su ispod svakog minimuma ljudskog dostojanstva. Nemojte mi, molim vas, reći da za te ljude ima posla, ali oni idu za većom platom, jer znam gomilu takvih ljudi. To je tuga božija šta ljudi rade da zarade komad kruha. Zbog SDA.

Evo, čak i da nije SDA kriva jer mladi odlaze, ko je kriv što porodilje nemaju naknada, što je zdravstvo palo na koljena, školstvo derogirano i potučeno do koljena, vladavine prava nema ni u tragovima, prava manjina svih oblika i kolorita na nivou DR Konga... Jel i to kapitalizam ?

I nemojte te priče, nije SDA apsolutni vladar. Evo, u USK, npr., od 1996. nije prošao jedan jedini dan da SDA nije bila u vlasti. Što je USK najsiromašniji kanton u FBIH (osim Posavskog) ?

radostan dan

#7642 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by radostan dan » 14/03/2017 17:13

junior3 wrote:
radostan dan wrote:nije...ima i -jačih- izjava.
Jesu ga sad skolili. :mrgreen:
Nista to...sad ce on da konsultuje vikipediju, pa kad se razobada... :D

Romanija

#7643 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Romanija » 14/03/2017 17:13

Ja sam jos na samom pocetku ove teme rekao da nema nista od ovoga sa revizijom, sto se pokazalo tacnim i to veoma brzo. Cak je pozitivno da nije dugo trajalo, jer ovi katili od politicara su u stanju groznu situaciju naciniti jos gorom u sekundi, i svasta se moglo desiti da je ovo potrajalo.
Komsa se pokazao veoma pametnim politcarem citanjem situacije i kako ce ona da se zavrsi samim citanjem Vucicevog nonsalantnog drzanja, dok je ovaj laktaski rotvajler pjenio lajuci i drzeci stado na okupu.
A Bake je dokazao da je slucajni prolaznik koji se iz trezora obreo na BiH politickoj sceni. Sa politicarima njegovog kalibra i satro velikim intelektualcima kao ovaj Mahmutcehajic, zivo je cudo da je BiH opstala u bilo kakvom obliku svih ovih godina.

hAZNADAR

#7644 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by hAZNADAR » 14/03/2017 18:11

It_is_a_Leclerc wrote:
TheMule wrote:
Halo, zna li se ovdje sta je kapitalizam? Jeftina radna snaga je u Vijetnamu, ako hoces da radis po fabrici za 1 km dnevno, tamo idi. Bilo koja partija da je na vlasti nece promjeniti ekonomsku situaciju u Evropi i svijetu.

Nisam znao da nase partije vladaju i Hrvatskom i Srbijom, ili Jugom krajem 80tih godina, a ni to da je SDA absolutni vladar u BiH. Uvijek nesto naucim na ovom forumu....

I nemojte vise da me nasmijavate sa ovom pricom o visokobrazovanim kadrovima, osim nekih doktora, mi nismo ni imali te kadrove.
Bože me sačuvaj i sakloni, kakvim se vi izmišljotina služite da opravdate višedecenijski projekat pljačkanja ovog naroda.

Diplomirani ekonomisti, profesori, pravnici idu u Njemačku da peru ljudima guzice jer u njihovoj državi nema posla, a i gdje ima plata i uslovi su ispod svakog minimuma ljudskog dostojanstva. Nemojte mi, molim vas, reći da za te ljude ima posla, ali oni idu za većom platom, jer znam gomilu takvih ljudi. To je tuga božija šta ljudi rade da zarade komad kruha. Zbog SDA.

Evo, čak i da nije SDA kriva jer mladi odlaze, ko je kriv što porodilje nemaju naknada, što je zdravstvo palo na koljena, školstvo derogirano i potučeno do koljena, vladavine prava nema ni u tragovima, prava manjina svih oblika i kolorita na nivou DR Konga... Jel i to kapitalizam ?

I nemojte te priče, nije SDA apsolutni vladar. Evo, u USK, npr., od 1996. nije prošao jedan jedini dan da SDA nije bila u vlasti. Što je USK najsiromašniji kanton u FBIH (osim Posavskog) ?
Ocigledno nisi dugo prosao USK kantonom. Jest da je baustela izgradila sve one vile ali druge nije bilo ni prije. U tom kraju se slabo industrija gradila i ranije a Sarajevo poslije rata nije bas puno marilo za tu udaljenu pokrajinu.
Medjutim kada govorimo o SDA na vlasti sve ove godine - nije istina da je dominirala. Imali smo i SDP u dva navrata i Hareta,... pa nije bilo bolje.
A dokle je god mogucnosti za seljenje . ljud ice tu mogucnost koristiti.
Kao prije rata kada smo stajali u redu za pozao, zivot,.. u Sloveniji zarad bolje plate a da ne govorim silne gastarbajtere i ranije.
I danas sila juznjaka u Evropi iz Portugala, Spanije, Italije,... radi po Njemackoj i seli se, istocna Evropa iako u EU takodjer - samo Poljaci su u nekoliko zapadnih drzava izazvali ozbiljan problem svojom jeftinijom satnicom a brojke se krecu u stotinama hiljada.
Ljudi nece ici iz BiH da rade vani samo onda kada BiH bude na vrhu ekomonske ljestvice u Evropi. Ali dokle je god negdje bolja plata,.. ljudi bi svakako isli pa makar nam bio standard ko za Juge.

Necemo se lagati. Mi nemamo alternativu za Bakira,.. sada da su izbori - koga bi boljeg izabrali? Jel to ima neko ili nesto da nismo probali da je garantovano bolje? Problem je u nama samima - pa i u ovom kontekstu ove teme gdje su mnogi u situaciji kada je trebalo slozno sve pogurati - radije vidjeli sansu da se skine Bakir. Mnogima je Bakir bio i ostao vazniji od pitanja revizije, pa sasvim sigurno i pitanja drzavnosti i opstanka drzave. A da nije Bakir - da je Damir, Komso, Fahro,... isto bi neki drugi vise navijali za njihov pad negoli za reviziju.

U drzavi i narodu jeste lose - ali razmisli da nije mozda zbog izostanka zajedniskog stava, nastupa, garda,... divno je cudo da i ovo imamo sto imamo - buduci koji su nam prioriteti.

hAZNADAR

#7645 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by hAZNADAR » 14/03/2017 18:21

ultima_palabra wrote:
Manje više stoji sve. Samo što je Bakir prije 9 mjeseci znao da će ovakav pokušaj 100% uroditi neuspjehom, i imao je 9 mjeseci vremena da osmisli drugu taktiku ili da kaže narodu da su mu ruke vezane. Ovo što je uradio navodi na razmišljanje da se vodio stranačkim interesima više nego državnim,
KOju drugu taktiku? Naravno da je znao da nema sanse. Naravno da svako pametan zna da nema. Ali se moralo pokrenuti jer bi bilo gore da nije.
Tolika dreka na SDA ovdje u toku svega - dok jos nije dosla odbijenica - je upravo pokaatelj da je nekima drugima stranacki interes bitniji. Ne branim SDA ali ako je nekome u svemu ovome bila bitnija SDA negoli revizija - upravo to dokazuje da je stranka mnogima nesto bitnije od nacionalnog interesa. Eto ko ce zasjesti u sarajevskoj kotlini - a ko hebe ostalo i izvan toga.

Hebiga, nije nam se repka plasirala na EP poslije mnogih utakmica. Zato sto jednostavno nismo bili dovoljno dobri, odnosno protivnici su bili jaci. Mozes za jednu utakmicu okriviti srecu ili sudiju - ali ne mozes bas sve.
I koji je nas odgovor - prozivanje sedmog koljena i ovom i bivsem selektoru sto nije postavio vako il nako,.. sve strucnjaci hebote,.. a niko da prihvati da je u pitanju kvalitet.
Tako i u pitanju revizije - enigmu troclanog predsjednistva i poznate politike koje stoje iza ledja sve trojice ne moze ni Bog rijesiti. Nema te taktike i vremenskog roka, i nema tih strucnjaka koji bi sve ovo uradili bolje i ucinkovitije. Znali smo da su nikakve sanse al ise to moralo uraditi.
Tajming je takodjer dobar. Da smo to pokrenuli ranije - mnogi bi referendume u RS, parade, zabranu jezika, pisanje po sudu,... opravdali nasom provokacijom.

Znamo termin izbora, pripremite se, angazujte malo bolje,... i samo tako mozete skinuti Bakira.

hAZNADAR

#7646 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by hAZNADAR » 14/03/2017 18:30

Drvenija87 wrote:
Da Bosnjaci imaju pravog lidera sa vizijom i strategijom,umjesto kjave Izetbegovica, vrlo lako bi se to rjesilo sa Covicem.
Da nije pravosudje jadno i bijedno , Covicu bi se odavno smjesile resetke.
Porazno je da Bosnjaci koji cine 50 % stanovnistva,oponasaju manjinu.
U drzavnim institucijama velikosrbi su uglavnom na najznacajnijim mjestima.
Ocito je da SDA klipane vise interusuju fotelje nego drzava.
Ne zastupa se drzava po kucnim minderima i dzamijama,nego u drzavnim institucijama.

Lidera,.. zar nismo prerasli lidere i vodje molim te? Bosnjacima treba drugaciji odnos i prema politicarima i izborima i drzavi,...
Sa Covicem mozes rijesiti samo na jedna nacin lako. Dadnes mu ono sto trazi a zna se sta trazi.

Drvosjeca iz Dejcica

#7647 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 14/03/2017 18:54

A šta sam ja govorio od početka samo što me malo ko slušao. :oops: :roll:
Čavić: U pitanje ne dovodimo samo status Softića nego i presude iz 2007. godine

Maraschino

#7648 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Maraschino » 14/03/2017 20:10

luckylaka wrote:Bilo koji clan predsjednistva iz bosnjackog korpusa nikada nece imati sanse protiv dva srpska clana predsjednistva i tu je kraj price.Bakir se malo cupao dok je Zeljko bio tu sada je potonuo i ne znam kako ce se izvuci iz svega ovoga.Mozda jedino da ga smojene ovi iz M.Z. pa da vid put Harisa i ostalih.
Vratiti ''Zlaju'', nema druge.
Bezbolnije je kmecanje nego otvoreno neprijateljstvo prema drzavi i jednom narodu.

Maraschino

#7649 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Maraschino » 14/03/2017 20:12

KENJAC wrote:I ....? Sta smo iz ovoga naucili ?
- Nikad nista !
da je tesko protiv dva djikana.

Drvenija87

#7650 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Drvenija87 » 14/03/2017 20:32

hAZNADAR wrote: Lidera,.. zar nismo prerasli lidere i vodje molim te? Bosnjacima treba drugaciji odnos i prema politicarima i izborima i drzavi,...
Sa Covicem mozes rijesiti samo na jedna nacin lako. Dadnes mu ono sto trazi a zna se sta trazi.
Sa Izetbegovicima,Radoncicima,Lagumdzijama,Komsicima- Bosnjaci mogu biti samo na pozitivnoj NULI.
Dali ste Covicu sto je trazio- vlast,tvrtke ,drzavnu imovinu ...U Hercegovini se ne pitate nista,kako u Mostaru tako sve zapadno do Drvara.
Njega ne interesuje bas puno Treci, koliko Dodika i ostalu velikosrpsku bratiju,samo je u pitanju novac i pljacka.

Post Reply