REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

VjecitiStudent

#7601 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by VjecitiStudent » 14/03/2017 12:19

daddy-kool wrote:
ultima_palabra wrote: Ovo što je uradio navodi na razmišljanje da se vodio stranačkim interesima više nego državnim,
Može se zaključiti iz više stvari da je odluku da se ide u reviziju donio nevoljko i isforsirano, te je zato i urađeno sve u zadnji čas i na ovakav način. Ipak je bilo bitno pokušati podnijeti zahtjev za reviziju, a ako se uzmu u obzir sve okolnosti, teško je pronaći način koji bi imao značajno bolje šanse. Svakako je trebalo zadnju godinu dana praviti medijsku kampanju, ovdje, i vani na zapadu, te bi na taj način bar dio razloga za reviziju bi bio zadovoljen. To naravno ne bi odgovaralo nekim drugim strujama koje zagovaraju one sporazume sa Srbima, autoput SA-BG, zajedničke projekte i sl.
Image

statixx

#7602 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by statixx » 14/03/2017 12:22

Eno Covic u BL prica o paralelnim bosnjackim strukturama, majorizaciji, i po uputama Dodika, pojasnjava javnosti da kajmak od revizije pripada njemu, nikakvom SzP-u. :D

Novak20

#7603 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Novak20 » 14/03/2017 12:23

prog321 wrote:
kiligonzales wrote:Kako god ovo sada politicko prepucavanje u kome zdruzeno snage RS i HB sa probosanskom ljevicom združeno udaraju na Bakira i SDA može biti itekako kontraproduktivno. Da se sama ljevica pobunila protiv Bakira i SDA imalo bi više smisla. Ovako kad mrski četalji i uje sa tv ekrana daju jednak zamah tome, bojim se da će ovi ljevicari u očima Bošnjaka postati ono što je SZP postao za Srbe u RS, a to su izdajice.

Vidječemo sve ubrzo.
upravo to. :-D

lijevicari moraju znati ko im je biracko tijelo.
nije Ante iz Gruda niti Jovan. iz Bjeljine.
A niste ni vas dvojica. :D

apsidejzi

#7604 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by apsidejzi » 14/03/2017 12:29

ultima_palabra wrote:
apsidejzi wrote: Pravo pitanje je kako je uopste Sakib dobio pravo prije 14 godina kad je nacionalizam bio mnogo agresivniji? Kako je prije 14 godina mogao dobiti koncenzus? Tako sto je Evropa i Amerika pritisla ruku srbima i hrvatima da potpisu znajuci da ce tako ucjenjivati Srbiju da igra po njihovim pravilima. Kad je Srbija pocela igrati po njihovim pravilima onda vise ne vaze te arsini, sada mjenjamo iste. Bosnjaci mislili da isti arsini vaze ali kurva Evropa promjenila interes. Nece da im Srbija ode Rusiji i onda izmisle ovu portirnicu da odbije reviziju.

Zakljucak: Bice onako kako Evropa i SAD kazu. Trenutno im je kurcu cejf da ne kaznjavaju srbe. Sve preko tog je bezvezna filozofija. Bakir je bio prisiljen pokrenuti proces jer bi bio lincovan da nije iako je znao da od toga nema nista. Mozda je mislio da ovo sa Sakibom nece izaci na vidjelo i da se nece saznati. A i da se sazna, mnogo je manja steta pokusati i neuspjeti nego se vjecno pitati sta bi bilo da nismo ni pokusali.
Manje više stoji sve. Samo što je Bakir prije 9 mjeseci znao da će ovakav pokušaj 100% uroditi neuspjehom, i imao je 9 mjeseci vremena da osmisli drugu taktiku ili da kaže narodu da su mu ruke vezane. Ovo što je uradio navodi na razmišljanje da se vodio stranačkim interesima više nego državnim,
Heh... ja zivim i radim na zapadu i ovako se vodi ta sahovska politika. Vidim je svakodnevno u firmi i u biznisu a evo je ista i na drzavnom nivou. To je sahovska partija u kojoj radis poteze tako da uvijek imas manevarski prostor za alternativu. Da li je Bakir mogao unaprijed optuziti haski sud da priprema teren za odbijanje revizije? Mogao je, ali bi se diskreditovao jer bi oni lagano argumentirali da to nije odluka suda vec portirnice. S druge strane, ni portirnica nije tu dosla bezveze. Al ako bude stani pani, portirnica nije sud. Portirnica je bila ZNAK kud ce sve ovo ici. Mogao je odustati od pokretanja revizije i onda bi ga drzali u sahu tako sto bi mu rekli: pa nisi nikada ni probao. Mogao je narodu ispricati da je dobio odbijenicu od portirnice i da ne zna da li ce revizija proci ali on ce ipak poslati istu: Ovo bi bilo iskreno od njega ali bi onda stetilo politickom ugledu. Dodik i Covic bi ga omalovazavali a medjunarodna zajednica bi na to gledala kao na potez slabica. To ti je isto kao kada predajes CV za posao. Ti si u slabijoj pregovarackoj poziciji od gazde i jasno mu pokazujes to.

Ja zaista pokusavam realno sagledati alternative i... opet mi se nekako ova cini najmanjim zlom. Ako nista, pokusalo se i jasno se vidi kakve su cije karte.

Jedino sto bih uradio u Bakirovoj poziciji sada, jeste da bih uveo porez na kladionice u svakom gradu sa bosnjackom vecinom kao sto je uradjeno u Zenici i da bih slao inspekcije u svaku poslovnicu firmi sa hrvatskim predznakom. Njihovu prevrtljivu politiku mora kazniti nekako. Evo sam saznao da je prije 14 godina tuzba prosla zato sto su hrvati potpisali i bilo 2:1. Prosla bi i ovaj put da je Covic htio potpisati. Kad nesto kontam sad, mozda je ona prica o kladionicama od prije par mjeseci bio Bakirov pokusaj da pritisne Covica da potpise ovu reviziju. Mislim, nama ide prica o kladionicama a COvic zna da se odnosi na reviziju te da ce biti kaznjen ako bude protiv. Za mene je to slijedeci logican potez. Hrvatsko rukovodstvo mora osjetiti da je 80% njihove ekonomske moci generisano iz vecinski bosnjackih gradova.

ultima_palabra

#7605 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by ultima_palabra » 14/03/2017 12:38

"portirnica" jeste jednako sud, bar za proceduralna pitanja.

I po stoti put, odluke u Predsjedništvu se donose jednoglasno, ili većinom glasova ukoliko treći član ne uloži veto. Znači, tri glasa za, ili dva za i jedan suzdržan. Čovićev stav ima samo simbolički značaj.

statixx

#7606 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by statixx » 14/03/2017 12:51

apsidejzi wrote: Jedino sto bih uradio u Bakirovoj poziciji sada, jeste da bih uveo porez na kladionice u svakom gradu sa bosnjackom vecinom kao sto je uradjeno u Zenici i da bih slao inspekcije u svaku poslovnicu firmi sa hrvatskim predznakom.
Pisi propalo, nema nista od toga.

kiligonzales

#7607 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by kiligonzales » 14/03/2017 13:01

hAZNADAR wrote:
prog321 wrote:
kiligonzales wrote:Kako god ovo sada politicko prepucavanje u kome zdruzeno snage RS i HB sa probosanskom ljevicom združeno udaraju na Bakira i SDA može biti itekako kontraproduktivno. Da se sama ljevica pobunila protiv Bakira i SDA imalo bi više smisla. Ovako kad mrski četalji i uje sa tv ekrana daju jednak zamah tome, bojim se da će ovi ljevicari u očima Bošnjaka postati ono što je SZP postao za Srbe u RS, a to su izdajice.

Vidječemo sve ubrzo.
upravo to. :-D

lijevicari moraju znati ko im je biracko tijelo.
nije Ante iz Gruda niti Jovan. iz Bjeljine.
Nije ni sva ljevica svugdje ista. Do sada uglavnom od sarajlija cujem tu pricu.
Narod podliježe stereotipima, ako te napadaju Dodara i Covic, onda si dobar. :D
Sad nije vazno sto su ni najblizi akteri iz stranke pohapseni radi zloupotrebe polozaja.

prog321

#7608 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 13:07

u situaciji.kada Srbi iz svoja dva centra, Gruda i Banjaluke, napadaju drzavu onda zloupotroba. polozaja igra manju ulogu. :-D

luckylaka

#7609 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by luckylaka » 14/03/2017 13:13

Bilo koji clan predsjednistva iz bosnjackog korpusa nikada nece imati sanse protiv dva srpska clana predsjednistva i tu je kraj price.Bakir se malo cupao dok je Zeljko bio tu sada je potonuo i ne znam kako ce se izvuci iz svega ovoga.Mozda jedino da ga smojene ovi iz M.Z. pa da vid put Harisa i ostalih.

VjecitiStudent

#7610 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by VjecitiStudent » 14/03/2017 13:14

prog321 wrote:u situaciji.kada Srbi iz svoja dva centra, Gruda i Banjaluke, napadaju drzavu onda zloupotroba. polozaja igra manju ulogu. :-D
Kradi, ne žali, patriotizam će sve pozlatiti i gladne nahraniti.

pemanapemani

#7611 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by pemanapemani » 14/03/2017 13:17

prog321 wrote:u situaciji.kada Srbi iz svoja dva centra, Gruda i Banjaluke, napadaju drzavu onda zloupotroba. polozaja igra manju ulogu. :-D
Upravo suprotno, onda postaješ isti kao Srbi iz Čitluka, Žepča i Banja Luke, jer podrivaš i slabiš državu u korist naroda.

Kome je BiH domovina, njemu je na prvom mjestu država, pa onda narod i religija.
Jednostavno, štiteći državu štitiš i narod.
Ako se boriš isključivo za narod, onda štetiš i slabiš državu.

Druga stvar - ti nemaš moralno pravo raspravljati o BiH, jer si prije mjesec dana na temi "Velikosrpska politika sa HDZ specijalitetima" naveo kako nemaš ništa protiv da južni Srbi pripoje zapadnu Hercegovinu Hrvatskoj.

Dakle, nema razlike između velikosrba, južnih Srba i tebe.

spreca

#7612 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by spreca » 14/03/2017 13:20

ultima_palabra wrote:"portirnica" jeste jednako sud, bar za proceduralna pitanja.

I po stoti put, odluke u Predsjedništvu se donose jednoglasno, ili većinom glasova ukoliko treći član ne uloži veto. Znači, tri glasa za, ili dva za i jedan suzdržan. Čovićev stav ima samo simbolički značaj.
Covicev stav je od samog pocetka bio izdajnicko ucjenjivacki

piupiu

#7613 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by piupiu » 14/03/2017 13:24

pustopoljina wrote:prekratak intervju,
prekratak.
Baš. :thumbup:

spreca

#7614 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by spreca » 14/03/2017 13:24

luckylaka wrote:Bilo koji clan predsjednistva iz bosnjackog korpusa nikada nece imati sanse protiv dva srpska clana predsjednistva i tu je kraj price.Bakir se malo cupao dok je Zeljko bio tu sada je potonuo i ne znam kako ce se izvuci iz svega ovoga.Mozda jedino da ga smojene ovi iz M.Z. pa da vid put Harisa i ostalih.
Zasto bi ga MZ smjenjivala....sta je to Bakir takovog uradio a da Dodig vec godinama to ne radi?Banja Luka i Mostar konstantno ruse drzavu radom protiv drzave a Bakir je u ovom slucaju radio za drzavu

prog321

#7615 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 13:25

VjecitiStudent wrote:
Sigurno im je to matra.
Nemojte me pogresno shvatiti. Sve bi ja njih na prvu vrbu. Kao opomena drugima. :-D

Kolinda

#7616 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Kolinda » 14/03/2017 13:28

Za sve vas sa kratkim pamćenjem koji jašete po Čoviću i Ivaniću jedan podatak pa eto nek' netko demantira. Ivanić sazvao sjednicu predsjedništva na temu revizije ,Bakir bojkotirao,Čović sazvao sjednicu predsjedništva na temu revizije Bakir bojkotirao. Na kojoj se to sjednici mogla donijeti odluka o reviziji i kad se na tu temu raspravljalo ?

Novak20

#7617 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Novak20 » 14/03/2017 13:53

prog321 wrote:
Sigurno im je to matra.
Nemojte me pogresno shvatiti. Sve bi ja njih na prvu vrbu. Kao opomena drugima. :-D
Ne sumnjam ni najmanje. Izjava ti je dostojna priznanja "Ban prvog reda".

luckylaka

#7618 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by luckylaka » 14/03/2017 13:55

spreca wrote:
luckylaka wrote:Bilo koji clan predsjednistva iz bosnjackog korpusa nikada nece imati sanse protiv dva srpska clana predsjednistva i tu je kraj price.Bakir se malo cupao dok je Zeljko bio tu sada je potonuo i ne znam kako ce se izvuci iz svega ovoga.Mozda jedino da ga smojene ovi iz M.Z. pa da vid put Harisa i ostalih.
Zasto bi ga MZ smjenjivala....sta je to Bakir takovog uradio a da Dodig vec godinama to ne radi?Banja Luka i Mostar konstantno ruse drzavu radom protiv drzave a Bakir je u ovom slucaju radio za drzavu
Pa to i jeste problem sto je ovaj Bakir a ovaj Milorad.Miloradu se svasta popusta ,Bakiru mislim cak u rodjenoj kuci zamjeraju sto je Bosnjak.Inace pisem o tome da ni jedna Bakirova incijativa za dobrobit Bosne i Bosnjaka u predsjednistvu nece proci pored dva srpska clana predsjednistva

KENJAC

#7619 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by KENJAC » 14/03/2017 14:22

I ....? Sta smo iz ovoga naucili ?
- Nikad nista !

spreca

#7620 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by spreca » 14/03/2017 14:24

luckylaka wrote:
spreca wrote:
Pa to i jeste problem sto je ovaj Bakir a ovaj Milorad.Miloradu se svasta popusta ,Bakiru mislim cak u rodjenoj kuci zamjeraju sto je Bosnjak.Inace pisem o tome da ni jedna Bakirova incijativa za dobrobit Bosne i Bosnjaka u predsjednistvu nece proci pored dva srpska clana predsjednistva
Ali kako dalje.....evo I Hr pocela gore nego cete

Boletus edulis

#7621 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by Boletus edulis » 14/03/2017 14:34

prog321 wrote:
VjecitiStudent wrote:
Sigurno im je to matra.
Sve bi ti njih na prvu vrbu? ovo je neviđen fasizam na ovim stranicama.

radostan dan

#7622 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by radostan dan » 14/03/2017 14:35

nije...ima i -jačih- izjava.

prog321

#7623 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:03

ovi sto dobiju posao na drzavnoj sisi i jos kradu od napacenog naroda su najveci fasisti sto.postoje.
ne.bi mi smetalo da vise na obliznjim stablima.
ni malo :roll:

prog321

#7624 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by prog321 » 14/03/2017 15:08

Novak20 wrote:
prog321 wrote:
Sigurno im je to matra.
Ne sumnjam ni najmanje. Izjava ti je dostojna priznanja "Ban prvog reda".

ja sam mislio na SDAaovce koji pod plastom patriotizma muzu narod.
ti si prestavio kao da mislim na ove iz Gruda i Bjeljine.
prenisko. i za tebe. :-)

KENJAC

#7625 Re: REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

Post by KENJAC » 14/03/2017 15:10

Ne kune majka Muju sto se kocka....
Aj u sto maraka da ga nece dozivotno banovat ?

Post Reply