REVIZIJA PRESUDE PROTIV SRBIJE

General War

#576 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War » 09/02/2017 13:04

hAZNADAR wrote:
hizo ramidovic wrote:
pa srbija i jeste zaprijetila talasanjem ako se pokrene revizija.
zato su i stali na njihovu stranu
Kakvo talasanje od Srbije vise, sta to mogu uraditi u situaciji gdje im ekonomija i integritet zavise od volje EU.

Upravo MZ moze preko tuzbe ucjeniti Srbiju i dobiti ustupak ukoliko garantuju da ce dobiti parnicu.

Nebi me iznenadilo ni da je MZ ustvari nadosla na ideju revizije pa preko posrednika u Sarajevu dovela Srbiju u situaciju da mora biti kooperativnija i poslusnija.
De bolan pregledaj onaj video nebilo ti zapovjedjeno...koje to dokaze bakir ima a da nije vremenski istekao rok?

dust in the wind

#577 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by dust in the wind » 09/02/2017 13:05

najjače je kada ljudi koji ne da nemaju pravni faluktet, nego nemaju nikakvog iskustva sa pisanjem zaglavlja tužbe krenu da komentarišu ovakvu ozbiljne stvari... kao upućeni su u sve, imaju izvore-čitaj izvor poneki članak sa kojekakvih portal, ne dao bog da je izvor zakon, konvencija.. da bi ova država krenula naprijed svako se treba baviti svojom strukom i ne petljat se u nešto o čemu pojma nema

hizo ramidovic

#578 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic » 09/02/2017 13:06

hAZNADAR wrote:
hizo ramidovic wrote:
Kakvo talasanje od Srbije vise, sta to mogu uraditi u situaciji gdje im ekonomija i integritet zavise od volje EU.

Upravo MZ moze preko tuzbe ucjeniti Srbiju i dobiti ustupak ukoliko garantuju da ce dobiti parnicu.

Nebi me iznenadilo ni da je MZ ustvari nadosla na ideju revizije pa preko posrednika u Sarajevu dovela Srbiju u situaciju da mora biti kooperativnija i poslusnija.
ti kao da si prespavao zadnjih 20 godina...
mz ide linijom manjeg otpora i priklanja se jacoj strani.
srbija zaprijetila talasanjem, garant su u pricu uvukli i kosovo, mz nece nove tenzije i konflikte i eto...
naravno, ceh treba platiti najslabija karika (a svi, bezbeli, znamo ko je to)...

draganbl

#579 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by draganbl » 09/02/2017 13:08

hAZNADAR wrote:
draganbl wrote:Ne treba Moore da se miješa u odluku pravnih eksperata koji su ovlašteni da pokrenu reviziju tužbe.

Ako pravni tim smatra da ima novih dokaza da je Srbija kriva, neka pokrene reviziju.

Nemoj samo poslije da neko zakmeči kako je eto bilo na hiljade dokaza i kako je eto Bosna htjela da pokrene reviziju tužbe, ali joj nisu dozvolili.

Zapravo, stvarno bi najbolje bilo da Bosna pokrene reviziju.
U slučaju da Sud odbije tu ponovnu tužbu, time bi se ogolila sva patetična politika Bošnjaka, koja osim kuknjave i jadikovanja o nekoj evropsko-svjetskoj zavjeri protiv muslimana, svom narodu (a i drugim narodima u BiH) ne nudi apsolutno ništa.
Ako Sud prihvati tužbu, idemo u proces, pa šta bude.
Bosnjaci vecinom i ne ocekuju da ce dobiti tuzbu. Ocito ne kontas pravi motiv.
Nisam ni pisao o tome da li će Bošnjaci dobiti ili izgubiti tužbu (ne može narod dobiti tužbu, već država), već se pitam da li će pravni tim uopšte pokrenuti reviziju. Kao što napisah, nemam ništa protiv. Međutim, ako se revizija ne pokrene, nemoj samo da bude zato što to neko nije dozvolio.
hAZNADAR wrote: A sto se tice pateticne kuknjave Bosnjaka,... volio bih iskreno receno vidjeti vas da ste u istoj poziciji i dozivjeli isto. Nisam zlonamjeran - ali sadizam nikada nisam mirisao.
Ne znam na koga si mislio kada si napisao "vas". Ne znam šta ste to "vi" doživjeli, a "mi" nismo?

GeeTnT

#580 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by GeeTnT » 09/02/2017 13:08

Ovo kao u ratu...kad napadaju samo par njih uzvraca (haznadar, hizo :thumbup: ) zasto li je tako... :mrgreen:

hrasno38

#581 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 » 09/02/2017 13:10

hAZNADAR wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
hizo ramidovic wrote:OSCE se svrstao na stranu Srbije:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/moore-p ... /170209040
Bili su i protiv referenduma pa ga Mile ipak održa. Ako može Mile može i Bakir.

OSCE nije na nicijoj strani jer niko pa ni Srbija nije dovoljno jak igrac pa da se OSCE svrstava i ima neki interes.

Jedini interes OSCE je da niko ne talasa pa se njihovo protivljenje reviziji i ocekuje.

I da su Bosnjaci naravno pasivni i mirni, zadovoljni u getu na frtalju drzave koja ovako ustrojena nema nikakvu sansu za napredak. Do Bosnjaka je znaci hoce li biti zgazeni kao i do sada potapsani po ramenu od OSCE ili zgazeni bez tapsanja po ramenu uz sikiraciju OSCE.

Ne moze nam OSCE ni pomoci ni odmoci. Ako mogu rijesiti problem referenduma i nepostivanja odluka Suda, parade "republike", opstrukciju prikljucenju NATO i listi kandidata za EU, opsrukcije iz Beograda, diskriminaciju u RS pocev od jezika pa nadalje,... revizija stvarno nema svoj smisao. A buduci da nas ne mogu nesto puno ni kazniti zbog revizije - ko ih hebe.
Ovo sto kaze OSCE je realno a druga je stvar sto nama ne odgovara i mi bi htjeli da bude drukcije. Prvo pitanje je da li je Softic legalni agent i ako jeste on nikako se nece mozci zvati agentom BiH jer nema podrsku sve tri strane. Dakle Bosnjaci i Hrvati bi mogli pokrenuti ovu tuzbu ali u ovom trenutku pravno BiH ne moze nikako. Dalje Softic cisto sumnjam da je neko ko bi mogao kvalitetno odraditi taj posao i dobiti tuzbu jer je vec jednom zglajzo. To treba da radi jedan citav tim vrlo kvalitetnih advokata ako zaista postoje dovoljno dobri dokazi za dobijanje tuzbe. Ako ne postoje ovaj pokusaj ce imati samo kontraefekte i dodtane "troskove" i konekvence za drzavu i njene gradjane. Zato je OSCE potpuno u pravu pogotvo sto je BiH napokon pred vratima NATO-a i EU i svako talasanje bez kvalitetnih dokaza ce biti krajnje kontraproduktivno i samo ce sluziti Bakiru i njegovim kriminalcima kao sredstvo za ostanak na vlasti. Vrlo je indikativno da su odbili Bojla koji je tvrdio da nesto ima sto bi moglo biti krucijalno za dobijanje slucaja.

hizo ramidovic

#582 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic » 09/02/2017 13:11

General War wrote:
Ma obicna predstava za klovnove koji se uprkos svemu da sada recenom i pokazanom i dokazanom ce svejedno isto razmisljati.
A srbija kao da nije talasala do sada..od haradinaja do voza mira :D
ne mijesaj voz mira u sve ovo, to je druga prica...
onakve poruke mira, suzivota, tolerancije, postivanja drugog i drugacijeg i sl. odavno nisu vidjene na ovim prostorima...

and

#583 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by and » 09/02/2017 13:14

hizo ramidovic wrote:
hAZNADAR wrote:
hizo ramidovic wrote:

ti kao da si prespavao zadnjih 20 godina...
mz ide linijom manjeg otpora i priklanja se jacoj strani.
srbija zaprijetila talasanjem, garant su u pricu uvukli i kosovo, mz nece nove tenzije i konflikte i eto...
naravno, ceh treba platiti najslabija karika (a svi, bezbeli, znamo ko je to)...
sve je to tako, al ako imaš kvalitetne dokaze prvo angažuješ najkvalitetniji pravni tim da ti vodi slučaj . meni ovo sa naše strane od početka izgleda diletantski.
smiješna je ova priča o talasanju.pogotovo ako dolazi od strane koja je spomenuta u presudi i druge koja je okvalifikovana kao izvršilac, a obje su odbile usvojiti rezoluciju o genocidu i negiraju postojanje genocida, a u samoj definiciji negiranje je zadnja faza genocida :zzzz:

hizo ramidovic

#584 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic » 09/02/2017 13:15

hrasno38 wrote:
Ovo sto kaze OSCE je realno a druga je stvar sto nama ne odgovara i mi bi htjeli da bude drukcije. Prvo pitanje je da li je Softic legalni agent i ako jeste on nikako se nece mozci zvati agentom BiH jer nema podrsku sve tri strane. Dakle Bosnjaci i Hrvati bi mogli pokrenuti ovu tuzbu ali u ovom trenutku pravno BiH ne moze nikako. Dalje Softic cisto sumnjam da je neko ko bi mogao kvalitetno odraditi taj posao i dobiti tuzbu jer je vec jednom zglajzo. To treba da radi jedan citav tim vrlo kvalitetnih advokata ako zaista postoje dovoljno dobri dokazi za dobijanje tuzbe. Ako ne postoje ovaj pokusaj ce imati samo kontraefekte i dodtane "troskove" i konekvence za drzavu i njene gradjane. Zato je OSCE potpuno u pravu pogotvo sto je BiH napokon pred vratima NATO-a i EU i svako talasanje bez kvalitetnih dokaza ce biti krajnje kontraproduktivno i samo ce sluziti Bakiru i njegovim kriminalcima kao sredstvo za ostanak na vlasti. Vrlo je indikativno da su odbili Bojla koji je tvrdio da nesto ima sto bi moglo biti krucijalno za dobijanje slucaja.
slabo pratis loptu...i covic je na strani srbije, tj. protivi se reviziji

Obi Wan Bosnian

#585 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian » 09/02/2017 13:16

General War wrote:koje to dokaze bakir ima a da nije vremenski istekao rok?
Manje je bitno imamo li dokaze i hoće li revizija uspjeti. Bitno je poslati jasnu poruku "nismo zaboravili, nećemo zaboraviti i ne bojimo se vaših ucjena"

hizo ramidovic

#586 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic » 09/02/2017 13:17

and wrote: sve je to tako, al ako imaš kvalitetne dokaze prvo angažuješ najkvalitetniji pravni tim da ti vodi slučaj . meni ovo sa naše strane od početka izgleda diletantski.
smiješna je ova priča o talasanju.pogotovo ako dolazi od strane koja je spomenuta u presudi i druge koja je okvalifikovana kao izvršilac, a obje su odbile usvojiti rezoluciju o genocidu i negiraju postojanje genocida, a u samoj definiciji negiranje je zadnja faza genocida :zzzz:
pa zar moze bit kvalitetniji od softica?

hrasno38

#587 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 » 09/02/2017 13:19

hizo ramidovic wrote:
hrasno38 wrote:
slabo pratis loptu...i covic je na strani srbije, tj. protivi se reviziji
Onda pogotovo ima smisla ovo sto je izjavio OSCE i sto sam ja napisao.

and

#588 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by and » 09/02/2017 13:19

hizo ramidovic wrote:
and wrote: sve je to tako, al ako imaš kvalitetne dokaze prvo angažuješ najkvalitetniji pravni tim da ti vodi slučaj . meni ovo sa naše strane od početka izgleda diletantski.
pa zar moze bit kvalitetniji od softica?
mislio sam neko ko je pravo završio :mrgreen:

General War

#589 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War » 09/02/2017 13:19

Obi Wan Bosnian wrote:
Manje je bitno imamo li dokaze i hoće li revizija uspjeti. Bitno je poslati jasnu poruku "nismo zaboravili, nećemo zaboraviti i ne bojimo se vaših ucjena"
Aman zaman, jebes poruku...moglo se na vrijeme i dobiti vise od poruke.
Ovo je samo poruka koliko je narod glup, kao i oni sa referendumom da nece da im se iz teherana upravlja, a vecinu ministarstava BiH drzi kadar onih koji se ko biva zale :-)

GeeTnT

#590 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by GeeTnT » 09/02/2017 13:19

Obi Wan Bosnian wrote:
Bravo...
Poznato je da nepravda cesto pobijedjuje tako da jos jedna rupa na izresetanom truplu nece boliti....ali ce trag svakako ostaviti..

General War

#591 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War » 09/02/2017 13:21

GeeTnT wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Bravo...
Poznato je da nepravda cesto pobijedjuje tako da jos jedna rupa na izresetanom truplu nece boliti....ali ce trag svakako ostaviti..
Image

Nevjerovatno :-)
Last edited by General War on 09/02/2017 13:22, edited 1 time in total.

hrasno38

#592 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hrasno38 » 09/02/2017 13:22

Obi Wan Bosnian wrote:
Pogresno razmisljanje.....kada ti kazu da to ne radis Srbija i RS onda te boli kurac za to i naravno nastavis svojim putem ali kada ti to kaze OSCE, USA, EU e onda je puno puno pametnije ako nisi jak ko beton sa dokazima da ne talasas jer se ne kaze dzaba da se ne isplati "bosti sa rogatim". Meni Softic ni onda ni sada ne uljeva apsolutno nikakvo povjerenje.

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#593 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by malakh » 09/02/2017 13:22

hizo ramidovic wrote: slabo pratis loptu...i covic je na strani srbije, tj. protivi se reviziji
to je najveći šupak i najveća kukavica na bh političkoj sceni, a jna (preciznije srbija) je 91. zapalila ravno gdje su pobijeni hrvati.

da se malo dohvatim ove revizije. sve je ovo meni toliko mlitavo da ne vidim ni minimalnu šansu da bosna i hercegovina može dobiti tužbu. puno dokaza je zastarjelo, ali još uvijek nije zastarjela odluka da srbija nije spriječila genocid, a imala je elemente da to učini.
također ne znam može li pravni tim koristiti dokumentaciju koja je označena sa "vrlo tajno" jer tu sigurno postoje novi dokazi protiv srbije, a takve dokumentacije u arhivi ima pozamašno...

hizo ramidovic

#594 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by hizo ramidovic » 09/02/2017 13:24

ne znam ko razuman moze sumnjati u softica...
steta sto esso radeljas nije magistrirao pravo (covjek se posvetio ekonomiji) pa da vidite kako musa dere jarca

GeeTnT

#595 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by GeeTnT » 09/02/2017 13:25

Generale War...znas kako ide ona: "Nisu krivi brkati djenerali.....krivi smo mi "

Obi Wan Bosnian

#596 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian » 09/02/2017 13:25

General War wrote: Aman zaman, jebes poruku...moglo se na vrijeme i dobiti vise od poruke.
Kada na vrijeme? Šta je to propalo da se nekada moglo a sada ne može?

Drvosjeca iz Dejcica

#597 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 09/02/2017 13:26

Mislim da je jasno da evenutalno nova tužba nema podršku ni MZ-a.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 09/02/2017 13:27, edited 1 time in total.

and

#598 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by and » 09/02/2017 13:27

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je jasno da nova tužba nema podršku ni MZ-a.
po čemu?

General War

#599 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by General War » 09/02/2017 13:27

Obi Wan Bosnian wrote:
General War wrote: Aman zaman, jebes poruku...moglo se na vrijeme i dobiti vise od poruke.
Kada na vrijeme? Šta je to propalo da se nekada moglo a sada ne može?
Pa pogledaj video sto sam postavio, sve je tuzilac rekao u prvih pet minuta :roll:

Obi Wan Bosnian

#600 Re: REVIZIJA TUZBE PROTIV SRBIJE

Post by Obi Wan Bosnian » 09/02/2017 13:27

hrasno38 wrote: Pogresno razmisljanje.....kada ti kazu da to ne radis Srbija i RS onda te boli kurac za to i naravno nastavis svojim putem ali kada ti to kaze OSCE, USA, EU e onda je puno puno pametnije ako nisi jak ko beton sa dokazima da ne talasas jer se ne kaze dzaba da se ne isplati "bosti sa rogatim". Meni Softic ni onda ni sada ne uljeva apsolutno nikakvo povjerenje.
Ti isti rogati su naredili i da se ne naoružavamo (embargo). Jesmo li ih i tada trebali poslušati?

Post Reply