Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Streptokok

#551 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Streptokok » 20/01/2017 12:21

Hafis wrote:[q
Ma jok. Hoću reći da je Arslan je dio kotromanićke tradicije.
Svi znamo da je notorna laž da su se bosanski kraljevi krunisali u ctkvi Sv. Marije u Jajcu, već u mezhebu Sv. Arslana u Donjem Vakufu.
Što ne gumo ove turbopatriJote-dijasporce. Lafo, ono k'o nešto ljuto i nadrkaTo :)
ne daj se doktore, ukazat će se i njima, prije ili poslije.

sumirprimus

#552 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by sumirprimus » 20/01/2017 12:24

pa sunce i trunje mu jebem vi bi trebali bit stjegonose bosanske drzavnosti i neovisnosti,.wtf?hrvati? dje bog u svemu tome?bog i hrvti?

Alfons Kauders

#553 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 12:32

Hafis wrote: Ma jok. Hoću reći da je Arslan je dio kotromanićke tradicije.
Svi znamo da je notorna laž da su se bosanski kraljevi krunisali u ctkvi Sv. Marije u Jajcu, već u mezhebu Sv. Arslana u Donjem Vakufu.
Što ne gumo ove turbopatriJote-dijasporce. Lafo, ono k'o nešto ljuto i nadrkaTo :)
A zasto tebe zanima gdje su krunisani nasi kraljevi? :)

Ni mene ne boli kurac gdje je krunisan Tomislav.

BHCluster

#554 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by BHCluster » 20/01/2017 12:34

Sta ce kad mu ne ide pa mora malo udrobiti misleci da je nesto a zapravo pokazuje svu njegovu bjedu.

listopad

#555 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by listopad » 20/01/2017 13:01

Hafis wrote:Ako se na bosanskom jeziku za rod zeljastih biljaka iz familije Rosaceae koristi izraz ruža, prirodno je da žensko ime izvedeno iz naziva tog cvijeta glasi Ruža a ne Đula.
Ako se na bosanskom jeziku za dio dana kojega karakterizira sumrak prije izlaska sunca koristi izraz zora, prirodno je da muško ime izvedeno iz naziva tog dijela dana glasi Zoran a ne Sabahudin.
Ako se na bosanskom jeziku za trajno, pozitivno emocionalno stanje koje uključuje smireno zadovoljstvo životom koristi izraz sreća, prirodno je da muško ime izvedeno iz naziva tog osjećaja glasi Srećko a ne Hajrudin.

Karla je ovdje u pravu samo nikako da zakuca u gol.
O ovakvim stvarima se na ovom forumu godinama vodi diskusija. Ovo sto si napisao je sasvim tocno i logicno, ali od toga nema nista. Prosjecni Bosnjak (cak nisam ni siguran da li da upotrebljavam nacionalno ime) ce se radije zvati Ebu Jusul El Supkani nego Zoran ili Srecko. Oni koji su otisli u vehabije, mada ne svi, su poceli cak da pricaju arapskim naglaskom i ubacuju tonu nikome razumljivih rijeci kada govore "bosanskim". Toliko o bosnjastvu i odnosnu prema sopstvenoj kulturi, povijesti i zemlji. Bosnjaci nikada nisu postali nacija nego samo ustavna kategorija. Da nije bilo hrvatskih povjesnicara i bosanskih franjevaca, ne bi ni znali da je Bosna postojala i prije Osmanlija.

Uvodni post je zanimljiv, ali je jasno za bilo kakvo apeliranje. Vecina Bosnjaka demonizira sve sto ima veze sa srpskom i hrvatskom kulturom. Cak iako se ne radi o nekakvom profasistickom ili crkveno-klerikalnom mitingu nego recimo knjizevnom dogadjaju, to je za njih nesto "ustasko" ili "cetnicko". Evo i Andric je cetnik i genocidas, a sutra ce to biti Aleksa Santic, Branko Copic, Nikola Sop itd.

Vecina Bosnjaka RS naziva genocidnom tvorevinom, a pripadnike VRS cetnicima, dok je sasvim u redu slaviti Nasera Orica, nekakve cele i cace itd. Da bi se izgradila jedna zajednicka i funkcionalna BiH, potrebni su kompromisi i rastanak od mitologije baziranoj na desavanjima iz 90ih. Moderna BiH nije nastala 1992. godine. Ona je te godine unistena i za taj put su glasovala sva tri naroda na prvim visestranackim izborima 1990. Treba graditi jednu sasvim novu BiH u kojoj Bosnjak Branka Copica smatra svojim piscem kao sto i Srbin na isti nacin dozivljava jednog Izeta Sarajlica. Ali za to je vjerojatno vec kasno i vrijeme ce odraditi svoje.

dust in the wind

#556 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by dust in the wind » 20/01/2017 13:07

seln wrote:
dust in the wind wrote:Pa koji je motiv Srbinu da da ime djetetu Sabahudin. Najčešće daju imena koja imaju značenje na našem jeziku... Naravno neki od njih daju I ruska imena, neki daju i talijanska... ali gro Srba daje imena iz našeg jezika tipa Mirjana, Slavica, Snježana, Milan, Milovan, Jelena... itd.
Koji je meni motiv da dijete zovem Mitar?
pa nemam ni ja motiv da ga tako zovem. ko kaže tebi da ga tako zoveš...volim lično shvanje vise od hljeba :izet:

Alfons Kauders

#557 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 13:08

listopad wrote:
Hafis wrote:Ako se na bosanskom jeziku za rod zeljastih biljaka iz familije Rosaceae koristi izraz ruža, prirodno je da žensko ime izvedeno iz naziva tog cvijeta glasi Ruža a ne Đula.
Ako se na bosanskom jeziku za dio dana kojega karakterizira sumrak prije izlaska sunca koristi izraz zora, prirodno je da muško ime izvedeno iz naziva tog dijela dana glasi Zoran a ne Sabahudin.
Ako se na bosanskom jeziku za trajno, pozitivno emocionalno stanje koje uključuje smireno zadovoljstvo životom koristi izraz sreća, prirodno je da muško ime izvedeno iz naziva tog osjećaja glasi Srećko a ne Hajrudin.

Karla je ovdje u pravu samo nikako da zakuca u gol.
O ovakvim stvarima se na ovom forumu godinama vodi diskusija. Ovo sto si napisao je sasvim tocno i logicno, ali od toga nema nista. Prosjecni Bosnjak (cak nisam ni siguran da li da upotrebljavam nacionalno ime) ce se radije zvati Ebu Jusul El Supkani nego Zoran ili Srecko. Oni koji su otisli u vehabije, mada ne svi, su poceli cak da pricaju arapskim naglaskom i ubacuju tonu nikome razumljivih rijeci kada govore "bosanskim". Toliko o bosnjastvu i odnosnu prema sopstvenoj kulturi, povijesti i zemlji. Bosnjaci nikada nisu postali nacija nego samo ustavna kategorija. Da nije bilo hrvatskih povjesnicara i bosanskih franjevaca, ne bi ni znali da je Bosna postojala i prije Osmanlija.

Uvodni post je zanimljiv, ali je jasno za bilo kakvo apeliranje. Vecina Bosnjaka demonizira sve sto ima veze sa srpskom i hrvatskom kulturom. Cak iako se ne radi o nekakvom profasistickom ili crkveno-klerikalnom mitingu nego recimo knjizevnom dogadjaju, to je za njih nesto "ustasko" ili "cetnicko". Evo i Andric je cetnik i genocidas, a sutra ce to biti Aleksa Santic, Branko Copic, Nikola Sop itd.

Vecina Bosnjaka RS naziva genocidnom tvorevinom, a pripadnike VRS cetnicima, dok je sasvim u redu slaviti Nasera Orica, nekakve cele i cace itd. Da bi se izgradila jedna zajednicka i funkcionalna BiH, potrebni su kompromisi i rastanak od mitologije baziranoj na desavanjima iz 90ih. Moderna BiH nije nastala 1992. godine. Ona je te godine unistena i za taj put su glasovala sva tri naroda na prvim visestranackim izborima 1990. Treba graditi jednu sasvim novu BiH u kojoj Bosnjak Branka Copica smatra svojim piscem kao sto i Srbin na isti nacin dozivljava jednog Izeta Sarajlica. Ali za to je vjerojatno vec kasno i vrijeme ce odraditi svoje.
Sreca nasa pa nas tako vidite - najbolji neprijatelj je onaj koji te potcijeni. Stoga samo nastavite i sretno. :thumbup:

BHCluster

#558 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by BHCluster » 20/01/2017 13:15

Vidi se na ovoj i ovakvim temama na forumima ko se demonizira. Hebote smeta vam kako se neko zove.

Alfons Kauders

#559 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 13:17

BHCluster wrote:Vidi se na ovoj i ovakvim temama na forumima ko se demonizira. Hebote smeta vam kako se neko zove.
Nista sladje nego kada te frustrirani salonski cetnici i ustase nazivaju fasistom. :izet:

Boskero

#560 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Boskero » 20/01/2017 13:29

Indigont wrote:Ne smatram da su svi Bošnjaci pogubljeni nego je naslov takav da privučem što više pažnje na ovo bitno pitanje i privukao sam (preko 3000 pregleda teme) i mislim da je očito da imam dobre namjere za ovu državu. Ovo je Bošnjacima jedina država koju imaju i trebaju biti pametni i čuvati je, a ne učestovati u njenom rušenju. Opet ponavljam mora biti jasno ko je graditelj, a ko rušitelj multikulturalizma. Pa sam praznik - dan RS slava svetog Stefana prvomučenika je izraz protiv multikulturalizma, ne želite valjda biti isti kao Dodik? Valjda želite biti bolji i iznad toga?
Kad si se vec drznuo da me prvobitno nazoveš fašistom iako nemam dodirnih tacaka sa istom ideologijom, ti mi daješ za pravo da i ja tebe okarakterišem.

Ti si osoba sa umanjenim misaonim sposobnostima koja je podložna sugestijama, tvoje predrasude su toliko izražene da si odlučio paradu banalnosti, šizofrenije, površnosti, patetike, maloumlja tj klix komentatore, iskoristiti kao nešto na čemu ćeš bazirati svoj stav. Tvoje viđenje političke situacije u B i H se zasniva na nekom komentaru za koji si tvrdio da ima 500 lajkova, a kasnije kad si postavio sliku ispostavilo se da je 190. Ne, ne navodim ovo jer je mjerodavno, nego upravo iz razloga da dokažem da si spreman da slažeš nešto što je lako provjeriti, bukvalno sa dva klika kako bi izazvao reakcije nekih forumaša koje bi kasnije mogao koristiti kao argument "evo vidiš da su fašisti" ne smijem reci što mislim odmah bi me klali.

Očigledan je tvoj metod mantre, 100 puta napisana laž postaje istina, pa onda ti se priključe istomišljenici, samo nemoj da umišljaš i da se ložiš da si relevantan i inteligentan ne, ne. Da si napisao da su bošnjaci sami ubijali svoju djecu na ulicama i razarali svoje gradove, ti likovi bi potvrdno klimali glavom ne zato što si pametan nego zato što dijelite isto mišljenje i osjećanja prema bošnjacima. Tvoji istomišljenici su tipovi poput dustabana koji očito ne sakriva šta osjeća prema bošnjacima gnjev, prezir, mržnju, taj da ima mogućnosti taj bi i fizički uklonio svakog Bošnjaka jer eto prema nama ima takav odnos i osjećanje. Inače ako ti imponuje da te tapšu po ramenu upravo fašist i šizoidni lik koji bi napisao ovo što ću ti priložiti, onda se zapitaj kakva si ti osoba i koji su tvoji nedostatci i da li bi trebao da u svoju svakodnevnu ishranu ubaciš medikamente poput seroxata i leponexa.
Image

Zatim je tu taj tvoj istomišljenik Edo_79, koji je u par puta pokušao diskreditovati sve bošnjake jer se molim te lijepo grozi bošnjaka i par puta pokušava probiti postovima tipa "Ponosan što nisam Bošnjak" , pa zatim citira tvoj post gdje u prvoj rečenici poveća font na riječi BOŠNJAK na maksimalno i onda doda komentar "Hvala bogu pa nisam dio istih" vidim niko ga ne jebe ni 5%, valjda likovi skontali da je probisvjet i seoska varalica. Zato je bitno da Edo_79 na temi o Billy Agiću kad mu ponestane argumenata i kad ga ljudi razbucaju činjenicama da je Billy totalno kompomitovan lik i sorta krezavog necovjeka sa alternativnim zubalom, on napiše post u fazonu ranjene zvijeri, napiše "Takav je kakav je, to mi je jaran i nikad ga se necu odreci", znaci bitnije mu da vice na sav glas da nije bošnjak nego cinjenica da mu je idol lik koji je dno dna i koristi ljudske emocije tj obogaćuje se na bolesnim kako bi kupio sebi nova kolica i bjele patikice.

Edo, Dustabane, Karlin, Hafise, Indigont i vama slični, hvala vam što se vraški trudite da nas mrzite i to sa hrabrošću iznosite na forumima poput ovog, da nije vas, mi bi i dalje bili u zabludi da ste nam braća i sestre a ovako kad vam smetaju naša imena, politička i vjerska opredjeljenja, običaji i tradicija, ukratko sve što je naše. To nam govori da ćemo vam uvijek smetati pa makar samo disali i svi kolektivno bili nijemi što dalje nameće da osobe poput vas ako budu imali instrumente da nas i fizički uklone sa ovih prostora oni neće prezati od toga, i još jednom hvala vam što nas svaki dan opametite i date nam do znanja sa kim živimo. Kao što Alfonso kaže
Alfons Kauders wrote:Vidite, kada se Srbi i Hrvati godinama kurce i prijete, prizivaju kojekvakve Trumpove, Le Penke, Wilderse i Zlatne Zore... To je samo dokaz njihove demokraticnosti i pripadnosti Evropi. To nije nacionalizam.

Kada Bosnjak kaze "halo ba koji vam je kurac, ovo je nasa zemlja, i mi se nesto pitamo"... To je nacionalizam prvog reda.

:)

listopad

#561 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by listopad » 20/01/2017 13:33

Neki dan je umro mozda najvazniji bh. povjesnicar danasnjice, a da ga na ovom forumu nitko nije ni spomenuo. Radi se o covjeku koji je dao ogroman doprinos u istrazivanju bosanskog srednjovjekovlja i koji nikada nije prestao naglasavati bosansku drzavnost ciji su korijeni u srednjem vijeku. Za prosjecnog Bosnju je on bio "ustasa" koji je htio "nase" stecke kroatizirati. Narode u BiH, i sire naravno, su "njihove" elite toliko zavadile i istraumatizirale propagandom da ti narodi danas pate od kolektivne shizofrenije koja se kod svakoga manifestirala na poseban nacin.

Alfons Kauders

#562 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 13:38

listopad wrote:Neki dan je umro mozda najvazniji bh. povjesnicar danasnjice, a da ga na ovom forumu nitko nije ni spomenuo. Radi se o covjeku koji je dao ogroman doprinos u istrazivanju bosanskog srednjovjekovlja i koji nikada nije prestao naglasavati bosansku drzavnost ciji su korijeni u srednjem vijeku. Za prosjecnog Bosnju je on bio "ustasa" koji je htio "nase" stecke kroatizirati. Narode u BiH, i sire naravno, su "njihove" elite toliko zavadile i istraumatizirale propagandom da ti narodi danas pate od kolektivne shizofrenije koja se kod svakoga manifestirala na poseban nacin.
Oprosti, ali zaista nemas pravo u usta uzimati Dubravka.

Da ne idem u detalje, ali fakat ne kenjaj o covjeku o kojem si (mozda) ponekad ponesto procitao meni koji sam ga poznavao.

Jel jasno?

BHCluster

#563 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by BHCluster » 20/01/2017 13:39

Alfons Kauders wrote:
BHCluster wrote:Vidi se na ovoj i ovakvim temama na forumima ko se demonizira. Hebote smeta vam kako se neko zove.
Nista sladje nego kada te frustrirani salonski cetnici i ustase nazivaju fasistom. :izet:
Zamisli ovo Hrvatu smeta sto Bosnjak zove tzv "rs" genocidnom a Hrvata u tom entitetu ostalo svega 2.4% to je izgleda tako kad dozvole sebi da postanu srpski politički pijuni.

512MB

#564 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by 512MB » 20/01/2017 13:41

Cuj smetaju mu Bosnjaci u Bosni, jarane to isto kad bi ja u Austriji reko vid ovih Austrijanaca kakvi su :lol:

Jednostavno svako kome Bosnjaci u Bosni smetaju mogu samo prihvatit da nam popuse karinu.

Alfons Kauders

#565 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 13:42

BHCluster wrote:
Alfons Kauders wrote:
Zamisli ovo Hrvatu smeta sto Bosnjak zove tzv "rs" genocidnom a Hrvata u tom entitetu ostalo svega 2.4% to je izgleda tako kad dozvole sebi da postanu srpski politički pijuni.
Neka sam takve prezirao, a sada ih samo zalim...

Neki dan gledam M. Pendes na TV-u, kako pokusava objasniti svoje postupke, kako se pokusava izvlaciti i lagati ljudima u oci, crno na bijelo, protiv fotografija i dokumenata.

Bilo me je stid gledati. Bez zajebancije, iskreno mi je bilo zao gledati zenu kako se pati i sramoti.

To je domet hrvatske politike u BiH.

listopad

#566 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by listopad » 20/01/2017 13:50

Alfons Kauders wrote:
listopad wrote:Neki dan je umro mozda najvazniji bh. povjesnicar danasnjice, a da ga na ovom forumu nitko nije ni spomenuo. Radi se o covjeku koji je dao ogroman doprinos u istrazivanju bosanskog srednjovjekovlja i koji nikada nije prestao naglasavati bosansku drzavnost ciji su korijeni u srednjem vijeku. Za prosjecnog Bosnju je on bio "ustasa" koji je htio "nase" stecke kroatizirati. Narode u BiH, i sire naravno, su "njihove" elite toliko zavadile i istraumatizirale propagandom da ti narodi danas pate od kolektivne shizofrenije koja se kod svakoga manifestirala na poseban nacin.

Da ne idem u detalje, ali fakat ne kenjaj o covjeku o kojem si (mozda) ponekad ponesto procitao meni koji sam ga poznavao.

Jel jasno?
Ti si kao nesto procitao? Koliko ja vidim, ti po citav dan samo kenjas, odnosno piskaras ovdje. Imas stav o svemu i svacemu. Ne znam kako stignes da bilo sto procitas osim sopstvene misli. U djelo profesora Lovrenovica sam vrlo dobro upoznat i cak sam imao priliku upoznati covjeka prije 7 godina. Za mene licno je on jedini relevantni povjesnicar iz BiH danas.

Ako mi imas sto reci, molim bez drskosti. Inace ne laprdaj.

piupiu

#567 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by piupiu » 20/01/2017 13:53

Spomenuli, spomenuli, samo ne na ovim nadrealnim temama, da prostiš.

listopad

#568 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by listopad » 20/01/2017 14:02

BHCluster wrote:Zamisli ovo Hrvatu smeta sto Bosnjak zove tzv "rs" genocidnom a Hrvata u tom entitetu ostalo svega 2.4% to je izgleda tako kad dozvole sebi da postanu srpski politički pijuni.
Nikada nisam podrzavao niti cu podrzavati HDZ, Covica, Herceg Bosnu ili RS. Ja govorim o tome da je RS priznata i potpisom vasih vodja i da je ona vec preko 20 godina dio bh. politicke stvarnosti. Umjesto da se doprinese konacnoj normalizaciji odnosa, bosnjacki politicari, publicisti i novinari ne odustaju od kulta zrtve koji je samo dodatno otrovao medjuetnicke odnose i ucinio ogromnu uslugu kriminalcima kao sto je Dodik. Ali prosla su ona "help Baznia" vremena.

Indigont

#569 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 20/01/2017 14:08

Boskero wrote:
Indigont wrote:Ne smatram da su svi Bošnjaci pogubljeni nego je naslov takav da privučem što više pažnje na ovo bitno pitanje i privukao sam (preko 3000 pregleda teme) i mislim da je očito da imam dobre namjere za ovu državu. Ovo je Bošnjacima jedina država koju imaju i trebaju biti pametni i čuvati je, a ne učestovati u njenom rušenju. Opet ponavljam mora biti jasno ko je graditelj, a ko rušitelj multikulturalizma. Pa sam praznik - dan RS slava svetog Stefana prvomučenika je izraz protiv multikulturalizma, ne želite valjda biti isti kao Dodik? Valjda želite biti bolji i iznad toga?
Kad si se vec drznuo da me prvobitno nazoveš fašistom iako nemam dodirnih tacaka sa istom ideologijom, ti mi daješ za pravo da i ja tebe okarakterišem.

Ti si osoba sa umanjenim misaonim sposobnostima koja je podložna sugestijama, tvoje predrasude su toliko izražene da si odlučio paradu banalnosti, šizofrenije, površnosti, patetike, maloumlja tj klix komentatore, iskoristiti kao nešto na čemu ćeš bazirati svoj stav. Tvoje viđenje političke situacije u B i H se zasniva na nekom komentaru za koji si tvrdio da ima 500 lajkova, a kasnije kad si postavio sliku ispostavilo se da je 190. Ne, ne navodim ovo jer je mjerodavno, nego upravo iz razloga da dokažem da si spreman da slažeš nešto što je lako provjeriti, bukvalno sa dva klika kako bi izazvao reakcije nekih forumaša koje bi kasnije mogao koristiti kao argument "evo vidiš da su fašisti" ne smijem reci što mislim odmah bi me klali.

Očigledan je tvoj metod mantre, 100 puta napisana laž postaje istina...
[/quote]
E jbg sad me tjeraš da iznesem još dokaza bošnjačkog fašizma koje svakodnevno susrećem i u stvarnom životu i na internetu, a živim u većinski bošnjačkom gradu i smatram se Bošnjakom.

Kako gledaju na Hitlera:

Image

znači javno svojim imenom i prezimenom, ljudi se ne srame jer je to mainstream

Image

Image

Image

Šovinizam isti kao iz RS, cijela Bosna Bošnjacima, ostali fuck you:

Image

O bosanskom nogometašu Medunjaninu:

Image

ne znam u kojem raju vi živite ali ja vidim antisemitizam, homofobiju, fašizam i ostale oblike netolerancije među Bošnjacima svaki dan. Jesu li onu Lejlu Čolak prijetili silovati zbog facebook statusa? 20 prijetnji je dobila

pemanapemani

#570 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by pemanapemani » 20/01/2017 14:08

piupiu wrote:
Spomenuli, spomenuli, samo ne na ovim nadrealnim temama, da prostiš.
Realno, svaka budala je na ovom forumu dobila svoju temu, od Lejle Čolak, preko Zahiragića do ovih bilmeza na politici.

Jedino što sam zapazio o Dubravku je nekoliko RIP poruka i onaj degutantni post na crnoj hronici u kojem stoji da ga je "stigla karma" zbog malog Mahira.

Jebi ga, to je pokazatelj koliko je svima nama u stvari stalo do BiH, odnosno, do onoga što je pokojni Dubravko radio protekla dva desetljeća, nažalost.

Ne znam, ali kad sve sumiram, mislim da većina građana BiH ne voli svoju domovinu. Bio bih sretan da griješim, ali sve ukazuje da je tako. Od bacanja smeća, nezanimanja ili selektivnog zanimanja za prošlost BiH, uništavanje povijesnih artefakata (stećci u temeljima kuća i makadamskim putevima), do glasanja za otvorene i prikrivene neprijatelje i izdajice Bosne i Hercegovine.

ABH017

#571 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by ABH017 » 20/01/2017 14:14

BHCluster wrote:
ABH017 wrote:
BHCluster wrote: Klasicni primjer ksenofobije.
Čekam obrazloženje.
Zar nije ovaj nerazuman strah od onoga sto kolege forumasi navedeni u tvome postu dizivljavaju kao strano i nepoznato i ako se ta imena na ovim prostorima koriste duze vremena nego sto su oni zivi smatra ksenofobiom?
Mislio sam da se to na mene odnosi. Sorry.

Alfons Kauders

#572 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 20/01/2017 14:15

listopad wrote:
Alfons Kauders wrote:

Jel jasno?
Ti si kao nesto procitao? Koliko ja vidim, ti po citav dan samo kenjas, odnosno piskaras ovdje. Imas stav o svemu i svacemu. Ne znam kako stignes da bilo sto procitas osim sopstvene misli. U djelo profesora Lovrenovica sam vrlo dobro upoznat i cak sam imao priliku upoznati covjeka prije 7 godina. Za mene licno je on jedini relevantni povjesnicar iz BiH danas.

Ako mi imas sto reci, molim bez drskosti. Inace ne laprdaj.
Drskost je u skladu s nastupom i nivoom neznanja, da i ne govorimo o predrasudama, malicioznosti, kao i mojim najdrazim sastojkom svakog salonskog nastupa - potcjenjivanjem.

Dakle... Ovako cemo, posto vidim da se ne snalazis kada naletis na Bosanca koji ti se ne uklapa u narativ i sliku Muje iz viceva, svoj nastup cu ti dotatno prilagoditi i pribliziti.

Djes ba Mitteleurooopa, nisam te prepozno, Allaham! Sta to ponovio se malo, ha? Jebo li te Ebu Jusul u Supkani. Svirali ste kurcu deset godina, i sad pocinjete kontat da ce umjesto na Bradini, sengenska granica biti na Neumu, pa vam opet mi krivi? E pa nismo jaaaraaane - pogledaj sta sam ja sve ove godine kenjo o vasoj politici i kmechi do sutra kako su vam opet za nesto krivi Bosnjaci, ili Amerika, ili Zidovi, ili neki kurac. Mi htjeli u EU, vi se htjeli kurcit sa Srbima, i sad ce nam po svemu sudeci kapu krojiti u Moskvi i Ankari. Posto znamo koliko su Turci i Rusi merhametli i uljudni prema susjedima, za pretpostaviti je da ce se prema nama odnositi bolje nego prema kojekakvim Kurdima, Ukrajincima, Armenima, Estoncima i tako.

SAD stave premijera na crnu listu, i nijedan hrvatski politicar ne smije reci nista u vezi toga. To sve govori.

Kejn

#573 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Kejn » 20/01/2017 14:20

Prvo ovaj forum nije slika i prilika akademske zajednice Bosne i Hercegovine, prvenstveno Bošnjačke, niti je odraz socijalnih prilika unutar BiH zajednice. Na ovom forumu SDP uvijek razvaljuje na svim anketama a Bosanaca i Hercegovaca, po dobrom broju forumaša, je na popisu trebalo biti najviše. Što se tiče D.L., on je uvijek bio jako poštovan među Bošnjačkim i Bosansko Hercegovačkim naučno-kulturnim društvima. On je naročito bio poštovan među Bošnjacima jer je nastojao sa znanstvene strane afirmisati bosanski identitet BiH katolika kojeg su se nažalost, evo već 200 godina skoro, većina katolika u Bosni odrekli, te ga zamjenili sa uvoznim hrvatskim identitetom. Kako je to prošlo, najbolje se vidi po jednom totalnom kolapsu katoličke frakcije, koja politički za 10 godina možda neće više ni postojati u ovoj zemlji.

Last edited by Kejn on 20/01/2017 14:31, edited 1 time in total.

ABH017

#574 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by ABH017 » 20/01/2017 14:21

Indigont wrote:
Boskero wrote: Kad si se vec drznuo da me prvobitno nazoveš fašistom iako nemam dodirnih tacaka sa istom ideologijom, ti mi daješ za pravo da i ja tebe okarakterišem.

Očigledan je tvoj metod mantre, 100 puta napisana laž postaje istina...
E jbg sad me tjeraš da iznesem još dokaza bošnjačkog fašizma koje svakodnevno susrećem i u stvarnom životu i na internetu, a živim u većinski bošnjačkom gradu i smatram se Bošnjakom.

Kako gledaju na Hitlera:

Image

znači javno svojim imenom i prezimenom, ljudi se ne srame jer je to mainstream

Image

Image

Image

Šovinizam isti kao iz RS, cijela Bosna Bošnjacima, ostali fuck you:

Image

O bosanskom nogometašu Medunjaninu:

Image

ne znam u kojem raju vi živite ali ja vidim antisemitizam, homofobiju, fašizam i ostale oblike netolerancije među Bošnjacima svaki dan. Jesu li onu Lejlu Čolak prijetili silovati zbog facebook statusa? 20 prijetnji je dobila
Hahahaha.. Bravo @Indigont. :lol:
Sa ovim postom si pokazao da ti je @Boskero dao odličnu dijagnozu i da je 100% u pravu.

BHCluster

#575 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by BHCluster » 20/01/2017 14:29

listopad wrote:
BHCluster wrote:Zamisli ovo Hrvatu smeta sto Bosnjak zove tzv "rs" genocidnom a Hrvata u tom entitetu ostalo svega 2.4% to je izgleda tako kad dozvole sebi da postanu srpski politički pijuni.
Nikada nisam podrzavao niti cu podrzavati HDZ, Covica, Herceg Bosnu ili RS. Ja govorim o tome da je RS priznata i potpisom vasih vodja i da je ona vec preko 20 godina dio bh. politicke stvarnosti. Umjesto da se doprinese konacnoj normalizaciji odnosa, bosnjacki politicari, publicisti i novinari ne odustaju od kulta zrtve koji je samo dodatno otrovao medjuetnicke odnose i ucinio ogromnu uslugu kriminalcima kao sto je Dodik. Ali prosla su ona "help Baznia" vremena.
Uopste me ne zanima sta ti podrzavas to sto sam naveo su cinjenice, Srpska politika u BiH se svodi na razdvajanje od drugi a ne suzivot samo budala moze tvrditi drugo, svaki pokusaj stvaranja mulietnickog entiteta (sto je i po svome ustavu) od tzv "rs-a" kod srpskih politicara stvara bjes zasto sto zele normalizaciju odnosa, aha malo sutra. Da ta vremena "help Baznia" su prosla ali dosla su druga vremena, vremena kmecanje, i kukanja o majorizaciji i tako. :lol:

Locked