Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#276 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Ommadawn »

Fudo387 wrote:Sto bi ovog hapsili, tesko je brate dokazat.
Sta ako rekne da nikom nije dao ovlastenje za snimanje dok onom jadniku odbija bubrege? Zajebano je to.
Lakse je ufatit nekog Mirsu i sprangijat ga na robiju sto je nekom Stojanu svezo samar kad ga je iz rova iscupo.
Reko Stojan, posvjedoci balijica za 200 maraka, i eto ga.
Pravna drzava jaro.
Ma uvijek ima onaj kojeg su čuvali kao lava u zoološkom vrtu iz Gimnazije što bješe najbolji učenik 1995.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#277 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Fudo387 »

Ommadawn wrote:
Fudo387 wrote:Sto bi ovog hapsili, tesko je brate dokazat.
Sta ako rekne da nikom nije dao ovlastenje za snimanje dok onom jadniku odbija bubrege? Zajebano je to.
Lakse je ufatit nekog Mirsu i sprangijat ga na robiju sto je nekom Stojanu svezo samar kad ga je iz rova iscupo.
Reko Stojan, posvjedoci balijica za 200 maraka, i eto ga.
Pravna drzava jaro.
Ma uvijek ima onaj kojeg su čuvali kao lava u zoološkom vrtu iz Gimnazije što bješe najbolji učenik 1995.
Taj da ima bar mrvu dostojanstva, ako nista, sutio bi k’o zaliven, a ne provocir’o k’o zadnja picketina.
15 minuta voznje mu rodbinu kolju k’o u mesnici, al’ sta to ima veze, njega su gotivili.
Bizi jebo ti to, sam’ mi bezze zivce iscupa.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#278 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by sinuhe »

Sta ce tebi Fudo drugi Srbi osim ratnih zlocinaca i Bogica Bogicevica. Sta bi ti radio s njima?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#279 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Fudo387 »

sinuhe wrote:Sta ce tebi Fudo drugi Srbi osim ratnih zlocinaca i Bogica Bogicevica. Sta bi ti radio s njima?
O jebem ti hljeb, pa kako?
Mislim, sta jedes, citas, cime se kljukas?
Ja da sam k’o ti, jebo majku ako se ne bih ubio od sramote. Fudo, kad si takav, ne’s ni zivit. Gasi se.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#280 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by LBVIEW »

sinuhe wrote:Sta ce tebi Fudo drugi Srbi osim ratnih zlocinaca i Bogica Bogicevica. Sta bi ti radio s njima?
Mozda ti je Stevandic nesto u rodu, a Zametica?
A Bosnjake u Banja Luci su Srbi pravo gotivili, malo "crveni kombi", malo ubijanja i premlacivanja, malo stanovanja po podrumima zgrada nakon sto te srpski 'eroj izbaci iz stana, al' titula najboljeg ucenika znaci vise.
Znas li koliko tvojih sugradjana je 'rabra srpska vojska ubila, i da li te je makar malo sramota lazi i relativizacije koje prosipas po forumu?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#281 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by LBVIEW »

Fudo387 wrote:
sinuhe wrote:Sta ce tebi Fudo drugi Srbi osim ratnih zlocinaca i Bogica Bogicevica. Sta bi ti radio s njima?
O jebem ti hljeb, pa kako?
Mislim, sta jedes, citas, cime se kljukas?
Ja da sam k’o ti, jebo majku ako se ne bih ubio od sramote. Fudo, kad si takav, ne’s ni zivit. Gasi se.
Koji jad kruh te ne jebo. :oops:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#282 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Ommadawn »

Jednog Bošnjaka čuvamo - 100 prebijamo, ubijamo, whatever....
Pa onda opet tako. :-)

Pitam se odakle mi pola kile PTSP-a?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#283 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by LBVIEW »

To su "posteni" Muslimani koji ne dozvoljavaju blacenje srpskih komsija.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#284 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Haman2 »

Puno se ispricasmo a od svega nikakve fajde.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#285 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by bingov buraz »

Žena koja je čuvala moju sestru poslije vrtića,starica,izbačena iz stana 94. ,žena slabo pismena,sa šamijom stara muslimanka,znate gdje je boravila,u ulazu tj. hodniku pod stepenicama.Jedna starija komšinica Srpkinja je puštala krišom da prespava kod nje,a onda ni ona nije smjela više,bojala se žena sebi.Pomaganje Turcima nije bila poželjna osobina.
Preživjela je rat ali povratak u vlastiti stan nije doživjela.
Toliko o ratnoj Banjaluci.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#286 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Haman2 »

Sve znamo o njemu ali pravosudje ni da cuje. Na taj slucaj ce staviti tacku, jer Pravosudje BiH ne sudi politicarima. Zasto presude? Pa drzava ne moze ni jednu sprovesti.

Za vrijeme poslednjeg rata u Banja Luci smo bili niko i nista. Slicno je biulo i u drugim mjestima sirom danasnje Rep. Srpske. O tome se malo pise a mogle bi se knjige napisati.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#287 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Ommadawn »

bingov buraz wrote:Žena koja je čuvala moju sestru poslije vrtića,starica,izbačena iz stana 94. ,žena slabo pismena,sa šamijom stara muslimanka,znate gdje je boravila,u ulazu tj. hodniku pod stepenicama.Jedna starija komšinica Srpkinja je puštala krišom da prespava kod nje,a onda ni ona nije smjela više,bojala se žena sebi.Pomaganje Turcima nije bila poželjna osobina.
Preživjela je rat ali povratak u vlastiti stan nije doživjela.
Toliko o ratnoj Banjaluci.
Moju komšinicu, Srpkinju, napade druga komšinica u po haustora što “pomaže Turcima”. A onda ta ista donese svoj tranzistor da joj moj stari popravi.
Onda zovne nas na kafu i izvadi nam po kolač. Velim ja staroj onako krišom “Ne jedi dok ona ne pojede”.
A u kući totalno promijenjen namještaj.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#288 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by julisiz es grant »

Haman2 wrote:Sve znamo o njemu ali pravosudje ni da cuje. Na taj slucaj ce staviti tacku, jer Pravosudje BiH ne sudi politicarima. Zasto presude? Pa drzava ne moze ni jednu sprovesti.
Može. Svi idu u ćuzu kad presuda postane pravosnažna...osim onih koji pobjegnu, a tih do sada nije bilo puno.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#289 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by LBVIEW »

Sad ce onaj jado sve to opovrgnuti. :oops:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#290 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Haman2 »

Može. Svi idu u ćuzu kad presuda postane pravosnažna...osim onih koji pobjegnu, a tih do sada nije bilo puno.
Kao npr: Ivanic 2 puta pod isragom, Covic 3 puta pod isragom, Radoncic nekoliko puta pod istragom, Ljiljanovic ni sam ne znam koliko pua. I na kraju nikom nista.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#291 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by julisiz es grant »

Haman2 wrote:
Može. Svi idu u ćuzu kad presuda postane pravosnažna...osim onih koji pobjegnu, a tih do sada nije bilo puno.
Kao npr: Ivanic 2 puta pod isragom, Covic 3 puta pod isragom, Radoncic nekoliko puta pod istragom, Ljiljanovic ni sam ne znam koliko pua. I na kraju nikom nista.
Ja govorim o osuđenim ratnim zločincima. Te osude se sprovode. Ni jedan osuđeni nije ostao na slobodi, ako nije pobjegao.
U Foči su oko 150 trenutnih zatvorenika osuđeni ratni zločinci....sve Srbi naravno.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#292 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by emric »

Stevandić 1991. nadgledao podjelu oružja i o tome izvještavao Karadžića
Prije izbijanja oružanog sukoba SDS je pokrenuo propagandni rat koji je imao užasne posljedice po ljude svih nacionalnosti stvorivši međusobni strah i mržnju i osobito huškajući bosanske Srbe protiv drugih naroda. Vrlo brzo građani koji su prije mirno zajedno živjeli pretvorili su se u neprijatelje, a mnogi od njih – u ovom slučaju prvenstveno bosanski Srbi – postali su ubice pod uticajem medija koji su u to vrijeme već bili pod kontrolom rukovodstva bosanskih Srba” – decidno se navodi u presudi Radoslavu Brđaninu, nekadašnjem predsjedniku Autonomne regije Krajina RS-a, koji je osuđen u Haškom tribunalu. Paraleno s tim SDS i JNA su 1991. naoružavali Srbe u BiH.

U presudi Momčilu Krajišniku, navodi se primjer podjele naoružanja koje je dovoženo u Kamenicu (Drvar), a srpski policajci tadašnjeg Republičkog MUP-a obezbjeđivali su zaštitu i transport tog naoružanja. Nadzor nad podjelom tog opružja vršio je Nenad Stevandić, izvještavajući redovno o tome Radovana Karadžića koji je i lično dolazio u Kamenicu kako bi se uvjerio da sve teče po planu.

Nenad Stevandić je u nedelju, 19. maja 2019. ponovo izabran za predsjednika "Ujedinjene Srspke". Na svečanoj akademiji povodom toga ovaj put je bio nazočan drugi srpski vožd – Milorad Dodik poručujući da BiH neće u NATO, držeći BiH i dalje u okovima srpske politike koja je identična onoj s početka 90-tih koju je provodio Karadžić.

Isti dan u Sarajevu je kao uvodničar Asocijacije nezavisnih intelektualaca gostovao norveški filozof Arne Johan Vetlesen ističući da su svakom genocidu, pa i onom u Srebrenici prethodile faza ideologije, faza propagande i faza pripreme, kao i da se takvi zločini uvijek planiraju na vrhu: “Najprije se neprestano stvara atmosfera straha, nepovjerenja i nesigurnosti. Kreira se atmosfera u kojoj se određenoj grupaciji ne može vjerovati, ni grupi ni pojedincima”, te da su studenti, posebno u Republici Srpskoj “zatrovani iskrivljenom istinom”, naglašavajući da u BiH ne samo da postoji direktno negiranje nego i pokušaj revizije i unošenja sumnje i nesigurnosti u ono što je utvrđeno u presudama Haškog tribunala.
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#293 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by mishic »

Stevandić je samo jedan od preko hiljadu ratnih zločinaca koji u ovih preko dvadeset godina svoje učešće u zločinu naplačuje redovnim primanjima dest puta većim od pirmanja velike većine uposlenika u BiH. Da ne govorimo o tome koliko mu je donijela ta ratna uloga još tokom samog zločina.

Kada bi samo tih hiljadu i nešto ratnih zločinaca koji su i dalje na funkcijama ogromnim kapitalom koji su stekli u toku i nakon rata stali iza RS-a a da i ne govorimo da pored kapitala njihov još važniji motiv u borbi za RS jeste da ih ona štiti od višedecenijske robije koju su zaslužili onda bi nam tek postalo jasno otkud tolika snaga i volja da se po cijenu života staje iza svega onoga što RS u suštini jeste - plod UZP-a.

Problem je što narod u RS-u i cijeloj BiH, što oni čija su primanja 600/700 KM ne vidi i ne zna da krivica za njihov položaj, za tako mizernu platu leži upravo u tim njihovim liderima koji su ratnim profiterstvom postali milioneri, liderima koji decenijama imaju deseterostruko veča primanja od te sirotinje za čije siromaštvo su baš oni krivi i što ta sirotinja brani i stoji iza tih najvećih krivaca koji su odgovorni za njihovu bijedu i jad.

Otuda i Stevandić i Dodik i kompletna bratija, a slično je u sva tri tora, plaše pastvu onima od kojih toj pastvi prijeti opasnost. A prava mora i opasnost su zapravo oni i niko drugi. Ali hajde uvjeri bijedu da svrab koji osječaju dolazi od uši koje su u njihovim košuljama.
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#294 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by mishic »

Stevandić i hiljade drugih sa njim i oko njega i jesu nastavili "borbu" isključivo da zaštite sebe i zataškaju svoje zločine i kriminal koji su činili. Taj snažni motiv koji imaju i ne postojanje alternative i čini ih tako opasnim i beskompromisnim. Klasično sve ili ništa.
Ali mic po mic obruć se steže. Sve je više neoborivih dokaza i mozaik se slaže. I Hag još djeluje i slaže podatke. Neće biti moguće vječno zataškavati sve ono što su ovi dželati počinili. Konkretno za Stevandića ima već na stotine stranica dokumentovanih i precizno opisanih zvjerstava. Pitanje je samo kada će SIPA i njemu zakucati na vrata. Ovo otezanje jeste iritantno, žrtvama nije moguće dati adekvatnu satisfakciju ali je utješno da ni on, ni Dodik kao kriminalac, ni hiljade drugih zločinaca i kriminalaca ne spavaju mirno. Ljudi čiste savjesti nebi se mijenjali s njima da su im i primanja i bogatstvo i pet puta veći nego što jesu. A doći će džavo po svoje. Kad, tad. Garant.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#295 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Maraschino »

mishic wrote:Stevandić i hiljade drugih sa njim i oko njega i jesu nastavili "borbu" isključivo da zaštite sebe i zataškaju svoje zločine i kriminal koji su činili. Taj snažni motiv koji imaju i ne postojanje alternative i čini ih tako opasnim i beskompromisnim. Klasično sve ili ništa.
Ali mic po mic obruć se steže. Sve je više neoborivih dokaza i mozaik se slaže. I Hag još djeluje i slaže podatke. Neće biti moguće vječno zataškavati sve ono što su ovi dželati počinili. Konkretno za Stevandića ima već na stotine stranica dokumentovanih i precizno opisanih zvjerstava. Pitanje je samo kada će SIPA i njemu zakucati na vrata. Ovo otezanje jeste iritantno, žrtvama nije moguće dati adekvatnu satisfakciju ali je utješno da ni on, ni Dodik kao kriminalac, ni hiljade drugih zločinaca i kriminalaca ne spavaju mirno. Ljudi čiste savjesti nebi se mijenjali s njima da su im i primanja i bogatstvo i pet puta veći nego što jesu. A doći će džavo po svoje. Kad, tad. Garant.
Ko doceka ziv.

On je Dodikovo pasce koje laje i ujeda Bosnjake i sve dok to radi ima i njegovu zastitu. Padanjem goveda iz Laktasa pasce i mnogi drugi.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#296 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by El_comadante »

ovaj ispade najpametniji, prišlepo se Dodiku i sad je malo manji baja ali faktor koji se pita nažalost.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#297 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by mO k3 »




Debelo krme ...
User avatar
Leverage
Posts: 9456
Joined: 27/05/2018 16:32

#298 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by Leverage »

Evo ima i halal verzija :lol:

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#299 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by mO k3 »

Neznam kako je doticni jos na slobodi , imaju video zapisci gdje hara kotor varosom
amunike
Posts: 51
Joined: 27/10/2013 15:01

#300 Re: Upoznaj zločinca: Nenad Stevandić

Post by amunike »

Sta nam kaze drug Sinu’e na ovaj predizborni spot od njegovog jarana?
Post Reply