Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post Reply
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#1476 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Krokodajl »

Hamolj wrote:I dalje ne kontate da pad Banja Luke nije bio interes Međunarodne Zajednice jer kud bi svijet sa 200.000 srpskih izbjeglica. I nije problem što su izbjeglice nego što su srpske, divljaka ni rođena mati neće.
Međunarodna zajednica vjerovatno ne bi dozvolila ni Oluju da se nije desila Srebrenica i da nije bila prijetnja po Bihać i Goražde, mada nije međunarodnoj zajednici toliko stalo ni do jednog ni do drugog ali jeste Americi a i njima jer je bilo aktualno u medijima da se USA aktivira vojno na tom prostoru i da spriječi MIloševića u jačanju.

Britanci, Švedi, kurci palčevi su bili a priori protiv bilo kakve vojne intervencije iz prostog razloga jer nisu znali kuda će voditi, Ameri su odlučili da pokušaju a vjerovalo su da Hrvatska možda i može da u par dana sve riješi zbog iskustva iz operacije Bljesak, da Hrvatska nije sprovela Oluju u kratkom roku vjerovatno nikad ne bi ni završili.

Oluja je bila prije svega jasna poruka Miloševiću od Amera, da se ne zajebava previše i da je vakat da se stane, u Banja Luku se moglo ući ali prvi Ameri to ne bi dozvolili, jer padom Banja Luke u naše ruke kreirala bi se lančana reakcija zbijega Srba u Srbiju koja je ionako pogođena krizom i sankcijama, i onih par stotina hiljada su jedva smjestili a zamisli milion i kusur stotina hiljada Srba odjednom u onoj Srbiji.

Americi nije trebao poptun poraz Srba i Miloševića, jer kreiranjem jednog takog haosa zaoštrilo bi i u Srbiji, možda bi i Milošević pao zbog nezadovoljstva srpskog življa sa nereagovanjem "moćne" vojske Jugoslavije, padom Miloševića bi na vlast došao ko ?

Drašković il Šešelj, i haj ti onda njih dovedi na pregovore, haj ti njima objasni šta je Dejton...

Ovako, izgubili su Srpsku Krajinu, dobili su Srpsku Republiku, ni tam ni vam, dio izbjeglica iz Krajine je ostao u RS što je opet rasteretilo Srbiju, a Milošević je opstao još koju godinu dok se nije počeo zajebavat na Kosovu, a i opet mu je Srpski narod došao glave, ko što bi mu vjerovatno došao 1995-e da su šahovnica i ljiljan okačeni na Kastel, Raču i Bajinu Baštu, a tek ond bi vidili šta je rat.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1477 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by sunceKOtepsija »

farisovo wrote:
promaha wrote:Neg jel ovo moguce da niko osim sdaktor.ba niko n eobjavljuje da je umrla alijna "treba sa strane" melika :D

je li to ova


http://bosnawi.ba/en/biografija/biografija-osobna-karta
pirpa wrote:
promaha wrote:Neg jel ovo moguce da niko osim sdaktor.ba niko n eobjavljuje da je umrla alijna "treba sa strane" melika :D
:roll:
“Nikad nisam osuđivao Aliju zbog njegovog brakolomstva. Mislim da je sa šerijatskog stanovišta postupio korektno. Bilo je to vrlo hrabro od njega da se vjenčao šerijatski sa Melikom. Valjda mu je kum bio Omer Behmen, a vjenčanje se odvijalo negdje u Visokom. Vjenčao ga je Šaćir Ćerimagić, čuveni sarajevski ljekar, koji je također živio u braku sa dvije supruge.
Kad je riječ o Alijinom nevjerstvu sa Melikom Salihbegović Bosnevi, mnoge činjenice su obznanjene. Njih dvoje su se upoznali početkom osamdesetih kad se Melika, kao vrlo afirmisana pjesnikinja i intelektualka, naglo preobratila i vratila islamu. Do data je živjela u braku sa nemuslimanom Ivom Kneževićem. Svi koji pamte Meliku sa studija, a posebno kao kulturnog djelatnika, pričaju o njoj kao o fatalnoj ljepotici.

Kako su tvrdili Alijini prijatelji, njih dvoje su počeli surađivati kao intelektualci sa ciljem da pišu i objavljuju svoja djela u emigraciji. Tako je ona lektorirala Alijinu knjigu „Islam između Istoka i Zapada“ i tad je kontaktirala i sa Mehmedalijom Hadžićem.

„Čuvaj je se, ona je sad ranjena lavica,“ savjetovao je Rešad Mehmedaliju kad ga je jednog petka posjetila u kancelarijama „Preporoda“.

- Mehmedalija, imate pogrešno mišljanje o Aliji - rikala je “ranjena lavica“ nakon što se razišla sa Alijom.

Nije se libila govoriti o njihovoj intimi kazujući kako ju je povrijedio. Pravdala se kako ona i nije formalno preuzela Aliju od Halide. Jer, u to vrijeme je živio sam, kao podstanar. A šta je to prouzročilo da Alija bude istjeran iz stana i da Halida živi sama?
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#1478 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by farisovo »

Krokodajl wrote:
Međunarodna zajednica vjerovatno ne bi dozvolila ni Oluju da se nije desila Srebrenica i da nije bila prijetnja po Bihać i Goražde, mada nije međunarodnoj zajednici toliko stalo ni do jednog ni do drugog ali jeste Americi a i njima jer je bilo aktualno u medijima da se USA aktivira vojno na tom prostoru i da spriječi MIloševića u jačanju.

Britanci, Švedi, kurci palčevi su bili a priori protiv bilo kakve vojne intervencije iz prostog razloga jer nisu znali kuda će voditi, Ameri su odlučili da pokušaju a vjerovalo su da Hrvatska možda i može da u par dana sve riješi zbog iskustva iz operacije Bljesak, da Hrvatska nije sprovela Oluju u kratkom roku vjerovatno nikad ne bi ni završili.

Oluja je bila prije svega jasna poruka Miloševiću od Amera, da se ne zajebava previše i da je vakat da se stane, u Banja Luku se moglo ući ali prvi Ameri to ne bi dozvolili, jer padom Banja Luke u naše ruke kreirala bi se lančana reakcija zbijega Srba u Srbiju koja je ionako pogođena krizom i sankcijama, i onih par stotina hiljada su jedva smjestili a zamisli milion i kusur stotina hiljada Srba odjednom u onoj Srbiji.

Americi nije trebao poptun poraz Srba i Miloševića, jer kreiranjem jednog takog haosa zaoštrilo bi i u Srbiji, možda bi i Milošević pao zbog nezadovoljstva srpskog življa sa nereagovanjem "moćne" vojske Jugoslavije, padom Miloševića bi na vlast došao ko ?

Drašković il Šešelj, i haj ti onda njih dovedi na pregovore, haj ti njima objasni šta je Dejton...

Ovako, izgubili su Srpsku Krajinu, dobili su Srpsku Republiku, ni tam ni vam, dio izbjeglica iz Krajine je ostao u RS što je opet rasteretilo Srbiju, a Milošević je opstao još koju godinu dok se nije počeo zajebavat na Kosovu, a i opet mu je Srpski narod došao glave, ko što bi mu vjerovatno došao 1995-e da su šahovnica i ljiljan okačeni na Kastel, Raču i Bajinu Baštu, a tek ond bi vidili šta je rat.
Moras imati u vidu samo jednu stvar.

Franjo Tudjman je majstorski odveo Hrvatsku do potpune teritorijalne nezavisnosti Hrvatske. Nikada nije sjeo za stol za "pobunjenicima i srbo - cetnicima" iz Krajine, Slavonije...". A daleko od toga da ime je nudio razmjenu teritorije ili nesto slicno. Nas rahmetli dedo je prvom prilikom u pregovore ukljucio "pobunjenike", iako su ga, oni koji su tada razumjeli sta to znaci, upozoravali da to ne radi - jer im je dao legitimitet u svim buducim pregovorima. Sto se i dogodilo.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1479 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Ne bi MZ dala :zzzz:

Ne ide to tako, MZ ima tako sporo djelovanje da sve moze proci.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1480 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by General War »

PM72 wrote:Ti stvarno misliš da je "oslobađanje" ili zauzimanje BL bilo blizu?
....pa da su havajci simultano poceli duhat po koridoru, mozda banjaluka nebi trebala niti vojno se zauzimat...vidi pod " mirnu reintegraciju" dijelova hrvatske koje nije zahvatila oluja...ali naravno kad znamo da je sve ovo dogovoreni rat, onda ne cudi.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1481 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by commendatore »

farisovo wrote:
Franjo Tudjman je majstorski odveo Hrvatsku do potpune teritorijalne nezavisnosti Hrvatske. Nikada nije sjeo za stol za "pobunjenicima i srbo - cetnicima" iz Krajine, Slavonije...". A daleko od toga da ime je nudio razmjenu teritorije ili nesto slicno. Nas rahmetli dedo je prvom prilikom u pregovore ukljucio "pobunjenike", iako su ga, oni koji su tada razumjeli sta to znaci, upozoravali da to ne radi - jer im je dao legitimitet u svim buducim pregovorima. Sto se i dogodilo.
nisi dobro obavijesten - na pregovorima nesto prije ljeta u svici srbima je bila ponudjena autonomija unutar hrvatske, cak i vlastita valuta i mnogo stosta unutar okupiranih teritorija.... ali je milan martic mislio da moze dobit vise - pa je dobio kitu.....

hrvatska je politicki bila jadna ko kurac.... najjaci da ne kazem najmudriji politicari bivse SFRJ su bili slovenci i srbi - ovi ostali su za njih bili crvenkapice.....

https://hr.wikipedia.org/wiki/Plan_Z-4
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#1482 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Krokodajl »

Pregovarala je i Hrvatska s pobunjenim Srbima daleko od toga da nije, samo što su Hrvati od Sarajevskog sporazuma bili u boljoj situaciji od pobunjenih Srba i oni period 1992-1995 nisu proveli sjedeći i palamudeći već su organizirali vojsku koja je bila sposobna da uradi ono što je uradila.

Mi smo bili u težoj poziciji, a da smo kojim slučajem i mi imali primirje onakvo kakvo je na snazi bilo u Hrvatskoj i da smo i mi organizovali vojsku ko što nismo (iz razno raznih opravdanih i neopravdanih razloga) mogli smo ući u Banja Luku u onom haosu koji je nastao kada je oslobođen Knin.
Međutim od Knina do dolaska ARBIH i HV pred Banja Luku je prošlo previše vremena da bi se to tek tako pustilo.

Da je to bio period od 2-3 dana, vjerovatno bi i ušli.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1483 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

Krokodajl wrote:Pregovarala je i Hrvatska s pobunjenim Srbima daleko od toga da nije, samo što su Hrvati od Sarajevskog sporazuma bili u boljoj situaciji od pobunjenih Srba i oni period 1992-1995 nisu proveli sjedeći i palamudeći već su organizirali vojsku koja je bila sposobna da uradi ono što je uradila.

Mi smo bili u težoj poziciji, a da smo kojim slučajem i mi imali primirje onakvo kakvo je na snazi bilo u Hrvatskoj i da smo i mi organizovali vojsku ko što nismo (iz razno raznih opravdanih i neopravdanih razloga) mogli smo ući u Banja Luku u onom haosu koji je nastao kada je oslobođen Knin.
Međutim od Knina do dolaska ARBIH i HV pred Banja Luku je prošlo previše vremena da bi se to tek tako pustilo.

Da je to bio period od 2-3 dana, vjerovatno bi i ušli.
Ko je bio zna ulazak u Bl je bio neupitan, cetnici u rasulu totalnom na dosta teritorije nisu mogli skupiti ni brigadu. Znali smo mi a znali su i oni.i usa, iz razloga koji su poznati svim vrhovima i nasim i njihovim ofanziva i napredovanje je zaustavljeno. Zaustavljeno, nikakva cetnicka sila koje nije ni bilo nije ni najmanje utjecala na zaustavljanje napredovnja. I sad u klinu sta Bl predstavlja, nisu Srbi Bosnjaci pa da trpe i opsadu, glad i bombardovanje.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1484 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Skijaš »

farisovo wrote:Franjo Tudjman je majstorski odveo Hrvatsku do potpune teritorijalne nezavisnosti Hrvatske.
Nije tu bilo nikakve majstorije, nego je Zagreb bio u puno povoljnijoj situaciji od Sarajeva, od geografije, preko demografije do generalne svijesti naroda. Da je KOS Izetbegovića uhvatio skrivenom kamerom onako kao Špegelja, Bošnj.... Muslimani bi ga sami uhapsili. U onakvoj situaciji, Izetbegović je napravio čudo, a i to protiv volje Bošnjaka, jer su oni, kako rekoh, za svog lidera izabrali Miloševićevog trojanca Abdića.

Izetbegović je bio natprosječan lider kojem je konkurencija unutar bošnjačkog korpusa bila kukavička, izdajnička ili alkoholizirana. Stvar se nakon njegove smrti vratila u taj prosjek.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1485 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by General War »

:?
jel ovo neko klonirao skijasa?
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1486 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

Maraschino wrote:
BosnaOnlineOrg wrote:
Znas sta me fascinira kod ovih idolopoklonika?
Izvali se ko hajvan najveci, ti mu ukazes otvoreno i cinjenicno koliko je glup, a on samo produzi daljr i sije svoju glupost bez imalo srama.

Ni prst na celo da stavi pa da razmisli...


..................................... nego sam se borio protiv takvih.(ovdje je bilo svasta za bana pa reko nisi vrijedan toga). produzi dalje i zaobidji me.
Kako? Kao Herenda se borio?
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1487 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Alija jedino iz ugla Zagreba nije nikako mogao biti bolji.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1488 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Maraschino »

BosnaOnlineOrg wrote:
Maraschino wrote:
BosnaOnlineOrg wrote:
Znas sta me fascinira kod ovih idolopoklonika?
Izvali se ko hajvan najveci, ti mu ukazes otvoreno i cinjenicno koliko je glup, a on samo produzi daljr i sije svoju glupost bez imalo srama.

Ni prst na celo da stavi pa da razmisli...




..................................... nego sam se borio protiv takvih.(ovdje je bilo svasta za bana pa reko nisi vrijedan toga). produzi dalje i zaobidji me.
Kako? Kao Herenda se borio?
opet ti klonu? :maca:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1489 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Maraschino »

madner wrote:Alija jedino iz ugla Zagreba nije nikako mogao biti bolji.
Bila je to teska partija pokera.
Na kraju se igralo na sve ili nista pri cemu je Zagreb popustio.
Sta mislis zasto?
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1490 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Maraschino wrote:
madner wrote:Alija jedino iz ugla Zagreba nije nikako mogao biti bolji.
Bila je to teska partija pokera.
Na kraju se igralo na sve ili nista pri cemu je Zagreb popustio.
Sta mislis zasto?
U kojem paralelnom univerzumu je Zagreb popustio? Dobili tada pola uticaja u FBiH plus RH. Jedino neku muzicku da su propustili.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1491 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

BISCANIN2 wrote:
Krokodajl wrote:Pregovarala je i Hrvatska s pobunjenim Srbima daleko od toga da nije, samo što su Hrvati od Sarajevskog sporazuma bili u boljoj situaciji od pobunjenih Srba i oni period 1992-1995 nisu proveli sjedeći i palamudeći već su organizirali vojsku koja je bila sposobna da uradi ono što je uradila.

Mi smo bili u težoj poziciji, a da smo kojim slučajem i mi imali primirje onakvo kakvo je na snazi bilo u Hrvatskoj i da smo i mi organizovali vojsku ko što nismo (iz razno raznih opravdanih i neopravdanih razloga) mogli smo ući u Banja Luku u onom haosu koji je nastao kada je oslobođen Knin.
Međutim od Knina do dolaska ARBIH i HV pred Banja Luku je prošlo previše vremena da bi se to tek tako pustilo.

Da je to bio period od 2-3 dana, vjerovatno bi i ušli.
Ko je bio zna ulazak u Bl je bio neupitan, cetnici u rasulu totalnom na dosta teritorije nisu mogli skupiti ni brigadu. Znali smo mi a znali su i oni.i usa, iz razloga koji su poznati svim vrhovima i nasim i njihovim ofanziva i napredovanje je zaustavljeno. Zaustavljeno, nikakva cetnicka sila koje nije ni bilo nije ni najmanje utjecala na zaustavljanje napredovnja. I sad u klinu sta Bl predstavlja, nisu Srbi Bosnjaci pa da trpe i opsadu, glad i bombardovanje.
Ko je bio zna da je to šuplja priča.Bez hrvatske artiljerije i gardijskih brigada,političke podrške i logistike sa zapada i još 10 svježih i odmornih brigada ne bi mogli prići BL.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1492 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

PM72 wrote:[
Ko je bio zna da je to šuplja priča.Bez hrvatske artiljerije i gardijskih brigada,političke podrške i logistike sa zapada i još 10 svježih i odmornih brigada ne bi mogli prići BL.
ti se drži legitimisanja i pendrečenja, mani se vojne strategije. dakako da su četnici bili potučeni, ishod rata u korist bošnjaka izvjestan. ne bi to trajalo dva tri dana, nego godinu dvije, ali ishod je već bio poznat.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1493 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Maraschino »

madner wrote:
Maraschino wrote:
madner wrote:Alija jedino iz ugla Zagreba nije nikako mogao biti bolji.
Bila je to teska partija pokera.
Na kraju se igralo na sve ili nista pri cemu je Zagreb popustio.
Sta mislis zasto?
U kojem paralelnom univerzumu je Zagreb popustio? Dobili tada pola uticaja u FBiH plus RH. Jedino neku muzicku da su propustili.


Zaboravlja se da smo mi u nekom periodu bili na koljenima. Samo neka ''ucjena'' nas je spasila od nestanka. Da je Zagreb igrao do kraja, dobio bi i vise.
Vise se izgubilo u miru ili ce se izgubiti.
Danas sam zadovoljan sto sam ziv a drugi tu srecu nisu imali.
Znaci, i ti bi jos ratovao?
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1494 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Streptokok wrote:
PM72 wrote:[
Ko je bio zna da je to šuplja priča.Bez hrvatske artiljerije i gardijskih brigada,političke podrške i logistike sa zapada i još 10 svježih i odmornih brigada ne bi mogli prići BL.
ti se drži legitimisanja i pendrečenja, mani se vojne strategije. dakako da su četnici bili potučeni, ishod rata u korist bošnjaka izvjestan. ne bi to trajalo dva tri dana, nego godinu dvije, ali ishod je već bio poznat.
E moj bilmeze...
Upravo ti što pendreče i legitimišu su išli u Krajinu sept-okt 1995 a šest ili sedam ih je vraćeno u tabutima.Dakle,moja jedinica je dala dio ljudstva i u Krajinu je poslan čitav združeni odred MUP-a CSB Sarajevo zajedno sa Lastom i Vikićevcima.

Da si tamo bio ,kao što nisi,znao bi da je vojska i policija bila izmorena,gladna,jeli su u trku a dopunjavali se četničkom municijom koju su zarobljavali.Logistika je bila - niđe veze.Moja jedinica je završila na Grmeču u nekakvim napuštenim selima i vrletima .

Stoga,ne palamudi o nekakvim potučenim četnicima kad se znalo dokle će se povlačiti...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1495 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

PM72 wrote:
Streptokok wrote:
PM72 wrote:[
Ko je bio zna da je to šuplja priča.Bez hrvatske artiljerije i gardijskih brigada,političke podrške i logistike sa zapada i još 10 svježih i odmornih brigada ne bi mogli prići BL.
ti se drži legitimisanja i pendrečenja, mani se vojne strategije. dakako da su četnici bili potučeni, ishod rata u korist bošnjaka izvjestan. ne bi to trajalo dva tri dana, nego godinu dvije, ali ishod je već bio poznat.
E moj bilmeze...
Upravo ti što pendreče i legitimišu su išli u Krajinu sept-okt 1995 a šest ili sedam ih je vraćeno u tabutima.Dakle,moja jedinica je dala dio ljudstva i u Krajinu je poslan čitav združeni odred MUP-a CSB Sarajevo zajedno sa Lastom i Vikićevcima.

Da si tamo bio ,kao što nisi,znao bi da je vojska i policija bila izmorena,gladna,jeli su u trku a dopunjavali se četničkom municijom koju su zarobljavali.Logistika je bila - niđe veze.Moja jedinica je završila na Grmeču u nekakvim napuštenim selima i vrletima .

Stoga,ne palamudi o nekakvim potučenim četnicima kad se znalo dokle će se povlačiti...
klocu, nisam ni rekao da bi onaj talas isao do drine. Govorim da je ishod rata bio poznat i pobjeda bosnjaka. Je li u pitanju godina ili dvije manje je bitno.

i klocu, bio sam i ja na fakultetu ali me to ne cini akademikom. Ti si bio pijun i toliko je tvoje znanje.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1496 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Govorim da je ishod rata bio poznat i pobjeda bosnjaka. Je li u pitanju godina ili dvije manje je bitno.
:lol:
Čuj bio poznat ishod rata?
Mi smo trebali nestati bilmeze školovani ,kakvi ishodi rata u našu korist? Ko bi to dopustio,kako i čime? Ko biva,mi trebali sve osloboditi za godinu ili dvije. :-) Srbe zgurati preko Drine a Hrvate u Jadran.Mi smo jedva opstali...jebo vas Bimo i travnički univerziteti i njihova istorija
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1497 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

PM72 wrote:
Govorim da je ishod rata bio poznat i pobjeda bosnjaka. Je li u pitanju godina ili dvije manje je bitno.
:lol:
Čuj bio poznat ishod rata?
Mi smo trebali nestati bilmeze školovani ,kakvi ishodi rata u našu korist? Ko bi to dopustio,kako i čime? Ko biva,mi trebali sve osloboditi za godinu ili dvije. :-) Srbe zgurati preko Drine a Hrvate u Jadran.Mi smo jedva opstali...jebo vas Bimo i travnički univerziteti i njihova istorija
Klocu, da si barem i do bime dobacio...
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#1498 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Meni je zaista žao takvih kao što si ti kome su hodže i pobjegulje u SDA isprali mozgove pričama o nekakvim našim pobjedama koje su nam bile nadomak ruke.Vjeruj ti i dalje da je falilo još mjesec da ih sve sjebemo ali nam nisu dali,vjeruj i slavi dane pobjede na Igmanu kad ti dovedu autobuse neuke i primitivne mase kojim podjele po tanjir graha i flašicu soka dok im dezerteri,pobjegulje i oni koji puške nisu nosili pričaju o "pobjedi na Igmanu" koji je jedan od naših najvećih poraza ili kad ti seru i lijepe plakate po Ilidži o "4 augustu 1992" kad je "odbranjena Ilidža" :-) a niko neće da kaže da ih je zavalio kreten iz SDA kad su krenuli u napad na Famos pa ih 30 izginulo...

Živi u iluzijama i lažima.I fotokopiraj SDA diplomu i stavi na džambo plakat pa se divi...
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1499 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

PM72 wrote:
Streptokok wrote:
PM72 wrote:[
Ko je bio zna da je to šuplja priča.Bez hrvatske artiljerije i gardijskih brigada,političke podrške i logistike sa zapada i još 10 svježih i odmornih brigada ne bi mogli prići BL.
ti se drži legitimisanja i pendrečenja, mani se vojne strategije. dakako da su četnici bili potučeni, ishod rata u korist bošnjaka izvjestan. ne bi to trajalo dva tri dana, nego godinu dvije, ali ishod je već bio poznat.
E moj bilmeze...
Upravo ti što pendreče i legitimišu su išli u Krajinu sept-okt 1995 a šest ili sedam ih je vraćeno u tabutima.Dakle,moja jedinica je dala dio ljudstva i u Krajinu je poslan čitav združeni odred MUP-a CSB Sarajevo zajedno sa Lastom i Vikićevcima.

Da si tamo bio ,kao što nisi,znao bi da je vojska i policija bila izmorena,gladna,jeli su u trku a dopunjavali se četničkom municijom koju su zarobljavali.Logistika je bila - niđe veze.Moja jedinica je završila na Grmeču u nekakvim napuštenim selima i vrletima .

Stoga,ne palamudi o nekakvim potučenim četnicima kad se znalo dokle će se povlačiti...
Jedini ko palamuti si ti, nisu tabuti isli samo za Sa, isli su i kovcezi, koje su pokupili od Novog, Bl, Doboja, sta mislis u kakvoj su oni situaciji bili razbijeni, razvuceni sa unistenim drugim krajiskim i prepolovljenim prvim krajiskim, sve sto su imali od arkana, brigada iz istocne bosne, sve su instalirali na podrucje kljuca , kojeg su izgubili, a manevrom nase gardisjke oklopne, su im snage bile prepolovljene, Bihac je iza sebe imao slobodnu Cro teritoriju, znaci sve sto.treba. dolazi.kamionima ne helikopterom,.pa samo na području cju sela Bravsko zarobljena su.dva arty diviziona, koja su.fino tukla po Prijedoskoj opstini. U ostalom sta ti znas ti u zivotu nisi metra se pomjerio prema cetnicima a kamoli da si bio duboko u zaledjini, nisi vidio sta znaci takvo sto, a da nije dosao 7 k i gardijska oklopna u zadnju sekundu vidio bi ti te dogovorene teritorije i dogovore koje spominjes.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1500 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Streptokok »

Pm53

Usra ti sada i sefa i stanicu.
Post Reply