Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post Reply
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1226 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

PM72 wrote:
tandmand wrote:
farisovo wrote:Naslanja se i CG na Srbiju???? Pa je opet Republika.
Kosovo je vojno, potpuno pobijedilo Srbiju na svome teritoriju za razliku od Republike BiH koja je vojno poražena a preživjelo lojalno stanovništvo sabijeno na jedan dio Federacije BiH.
Eto zato BiH nije Republika a Kosovo jeste.
Navedi mi bar jednu bitku koju su dobili kosovari protiv VJ a kamoli rat...čuj pobjedili Srbiju...i kako je to Republika BiH vojno poražena?
NATO je skršio Srbiju u korist Kosova ... što je mislim za Miloševića bilo bolnije nego da su od UČK izgubili rat, jer zamisli, neko se zauzeo za te Šiptare. :-D Sve u svemu, Republika Kosovo je tom ratu izašla kao pobjednik.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1227 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

Štovalac lika i djela Manojla Milovanovića? Merak ti tući NAS NAŠOM municijom? Nije tebi dobro...nisi ti nikad nikog tukao sem mlađeg od sebe a uprati malo ko je ko.
[/quote]

Znam ja dobro ko piše:
Vaša je sreća pa je imao više aktovki punih miliona
, tu greške sekunde nema.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1228 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »


NATO je skršio Srbiju u korist Kosova ... što je mislim za Miloševića bilo bolnije nego da su od UČK izgubili rat, jer zamisli, neko se zauzeo za te Šiptare. :-D Sve u svemu, Republika Kosovo je tom ratu izašla kao pobjednik.
drugi put napiši - NATO je vojno pobjedio Srbiju a ne Kosovo.Slabo se ti razumiješ u politiku i Srbe,upravo je manje bolno što su rat izgubili od NATO-a nego od šiptara.Doduše,od njih ga nikad ne bi ni izgubili.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1229 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

farisovo wrote: Nije Kosovo vojno pobijedilo, već je imalo Ibrahima Rugovu i čitav niz političara koji ni za pedalj nisu popuštali od "svog cilja". To isto danas radi i Hasim Taci.

I nije Republika BiH vojno poražene, jer je Alija i u Dayton otišao kao predsjednik predsjedništva bih. Poražena je za stolom.
Kosovo i BiH su neuporedivi, jer je ovo prvo bilo skoro etnički čisto albansko i prije rata (13% Srba na sjeveru) . Kako je to Alija trebao da ubjedi 48% Srba i Hrvata da prihvate Republiku BiH? Da ih hipnotizira? Čak da je Armija BiH osvojila cijeli teritorij Republike, to dugoročno ništa ne bi značilo, jer bi tu živjelo 50% stanovništva koje ne prihvata građansku državu. Imali bi opet kantone, regije ili nešto drugo u kojima neko dominira i koči, blokira.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1230 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by nightvision »

M. Filipović: "Prestani Alija lagati i obmanjivati. Govoriš o jedinstvenoj, a dijeliš je."
Uskoro sam pozvan na Bošnjački sabor, uz objašnjenje da je usvojen moj zahtjev o preimenovanju Muslimana u Bošnjake. Međutim, Sabor je održan da bi se razmatrala odluka o njegovom proglašenju za ustavotvornu skupštinu i donošenju ustava novostvorene bošnjačke države kao i imenovanju Alije Izetbegovića za njenog prvog predsjednika, ustvrdio je Filipović.
Naveo je i da se sve to dešavalo u tajnosti, u podrumu hotela “Holiday Inn” i da je među najgorljivijim pristalicama ove ideje bio Haris Silajdžić.
– Na svoje sam uši slušao Silajdžića kako objašnjava da su međunarodni uvjeti takvi da je moguća bošnjačka država, a da međunarodna zajednica kao i Srbija i Hrvatska neće imati ništa protiv toga. Reagirao sam i rekao, “ako je to tako, zašto se radi iza leđa ljudima i borcima trebamo reći da se, onda, prestanu boriti za jedinstvenu BiH”.
:run:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1231 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

PM72 wrote:

NATO je skršio Srbiju u korist Kosova ... što je mislim za Miloševića bilo bolnije nego da su od UČK izgubili rat, jer zamisli, neko se zauzeo za te Šiptare. :-D Sve u svemu, Republika Kosovo je tom ratu izašla kao pobjednik.
drugi put napiši - NATO je vojno pobjedio Srbiju a ne Kosovo.Slabo se ti razumiješ u politiku i Srbe,upravo je manje bolno što su rat izgubili od NATO-a nego od šiptara.Doduše,od njih ga nikad ne bi ni izgubili.
Republika Kosovo je pobijedila. Šiptari qrzem nisu mrdnuli. Njihova vojska - NATO je pregazila Srbe. :-D
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1232 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

tandmand wrote:
PM72 wrote:

NATO je skršio Srbiju u korist Kosova ... što je mislim za Miloševića bilo bolnije nego da su od UČK izgubili rat, jer zamisli, neko se zauzeo za te Šiptare. :-D Sve u svemu, Republika Kosovo je tom ratu izašla kao pobjednik.
drugi put napiši - NATO je vojno pobjedio Srbiju a ne Kosovo.Slabo se ti razumiješ u politiku i Srbe,upravo je manje bolno što su rat izgubili od NATO-a nego od šiptara.Doduše,od njih ga nikad ne bi ni izgubili.
Republika Kosovo je pobijedila. Šiptari qrzem nisu mrdnuli. Njihova vojska - NATO je pregazila Srbe. :-D
Brkaš pojmove.Republika Kosovo nije pobjedila jer tad nije ni postojala.Postojali su kao SAP Kosovo u sklopu SFRJ da bi im status autonomne pokrajine Slobo ukinuo.Kad su podigli ustanak 1998 i 1999 nijednu jedinu bitku nisu dobili protiv Srba a zahvaljujući fantastičnom lobiju izdejstvovali su intervenciju NATO-a.Kad je NATO izbombardovao Srbiju primorao je Slobu da povuče vojsku i policiju sa Kosova a sa njima su otišli i Srbi.Kad su se kosovari vratili u prazno Kosovo- proglasili su republiku i državu,što je meni u biti bilo vrlo drago.I NATO nije pregazio Srbe,kako ti kažeš nego ih je sa distance gađao.NATO je pregazio recimo Irak ili Afganistan.U vojnom smislu pregaziti protivnika znači ući mu pješadijom i vojnom silom zauzeti svaki pedalj.Sa Kosova su se Srbi povukli,i vojno i civilno i politički.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1233 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

nightvision wrote:
M. Filipović: "Prestani Alija lagati i obmanjivati. Govoriš o jedinstvenoj, a dijeliš je."
Uskoro sam pozvan na Bošnjački sabor, uz objašnjenje da je usvojen moj zahtjev o preimenovanju Muslimana u Bošnjake. Međutim, Sabor je održan da bi se razmatrala odluka o njegovom proglašenju za ustavotvornu skupštinu i donošenju ustava novostvorene bošnjačke države kao i imenovanju Alije Izetbegovića za njenog prvog predsjednika, ustvrdio je Filipović.
Naveo je i da se sve to dešavalo u tajnosti, u podrumu hotela “Holiday Inn” i da je među najgorljivijim pristalicama ove ideje bio Haris Silajdžić.
– Na svoje sam uši slušao Silajdžića kako objašnjava da su međunarodni uvjeti takvi da je moguća bošnjačka država, a da međunarodna zajednica kao i Srbija i Hrvatska neće imati ništa protiv toga. Reagirao sam i rekao, “ako je to tako, zašto se radi iza leđa ljudima i borcima trebamo reći da se, onda, prestanu boriti za jedinstvenu BiH”.
:run:
Inače ljudska gromada i moralna stijena, Tunjo, ne mislim karakternim osobinama degradirati njegov stav i i mišljenje, ali da je kao intelektualna veličina dao doprinos ili upotrijebio 0,1% svog akadamskog kapiciteta u bilo kakav doprinos BiH kao što nije gdje mu bio kraj, čitavu karijeru vječnog oportuniste gradi na kritici prvog predsjednika, iako lično nije guzom i kičmom podbočio nigdje i nikad i niza koga.

Imali kakav drugi Alijini savremenik, pa da je nešto napisao, hajmo recimo Bogić Bogićević, šta je on kazao za Aliju?
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1234 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

Kejn wrote:
BosnaOnlineOrg wrote:
Kejn wrote:Alija im je trn u oku jer se ne može staviti u isti koš sa balkanskim kasapinima ala Tuđman i Milošević. Zato ga điksoni i škutori toliko pljuju.
Tudjman nikad nije trgovao svojom zemljom, kao ni Slobo.

Tudjman, mozda osim Vukovara, nikad nije svoj narod pustao pod noz za svoje interese.

Gdje je Tudjmanov HDZ vladao tu nije padalo nista, pogledaj Aljine dzematlije u Podrinju i pola Krajine i Srednje Bosne....

E moj Sabane, najzalosnije je sto ti ne zivis u BiH i sto i ako zivis u BiH si se preko Aljinih uhljebio pa tako bulaznis...
Prvo,Bošnjaci u Bosni ne koriste naziv Šaban, to koriste prekodrinski Srbi jer je Šaban cjenjeno i poštovano ime u Islamu. U Bosni samo nedorasla balavčad koriste prekodrinsku terminologiju i pojam "Šaban". Drugo Tuđman , za razliku od Miloševića, nije bio dovoljno inteligentan da ono što misli zadrži za sebe već je javno nastupao pred stenogramima i publikom, te će tako pojmovi poput poturčenih Hrvata i male zemljice Bosne koja je vještačka i prevelika i mora se se smanjiiti, ući u stenograme Haškog tribunala ukoliko se Hrvatska osudi za UZP i Agresiju.

Veličanje Tuđmana pored spaljenih Bošnjaka Ahmića, srušenog starog Mosta, dogovora u karađorđevu, oružanog embarga dirigovanog iz zagreba a provđenog u grudama može samo neko ko i nije Bošnjak već neki teški kompleksaš (možda glasač SBB-a).

Pošto te znam sa foruma Historija gdje se u najmanju ruku prosipaš ko riža i gdje niko i ne želi u diskusiju sa tobom (što je sasvim razumljivo jer niko neće da troši svoje vrijeme) samo ću te izignorisati.

I stvari poput, gdje živim i šta radim te ne zanimaju.
Jarane, ja sam ti Tuzlak rodjeni, po materinoj strani x-ta generacija carsijske porodice po ocevoj malo manje.

Dalje, ja navodim cinjenice i ako mozes zamolio bih te da mi napises koja od onih cinjenica nije istinita, odmah cu ovdje javno da se ispravim.

Posto vama idolopoklonicima najvece katastrofe koja nas je strefila fali i obrazovanja a i opsteg znanja znam unaprijed da neces odgovoriti jer nemas ni znanja a ni godina da raspravljas....mozes samo kao i svaki troll da ponavljas neke bezveze fraze.

Sto se tice mene i bilo kojeg podforuma ovdje, bujrum i ti i tvoji idolopoklonici kao i zapadni i istocni agresori na crtu pa da vam malo pojasnim svijet.

Kao sto si i sam rekao, moje postove ne negiraju jer ja pisem samo cinjenice...

Hajd sad, bujrum.
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1235 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

PM72 wrote:

NATO je skršio Srbiju u korist Kosova ... što je mislim za Miloševića bilo bolnije nego da su od UČK izgubili rat, jer zamisli, neko se zauzeo za te Šiptare. :-D Sve u svemu, Republika Kosovo je tom ratu izašla kao pobjednik.
drugi put napiši - NATO je vojno pobjedio Srbiju a ne Kosovo.Slabo se ti razumiješ u politiku i Srbe,upravo je manje bolno što su rat izgubili od NATO-a nego od šiptara.Doduše,od njih ga nikad ne bi ni izgubili.
Jedini koji su sigurno losiji od srba...
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1236 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by tandmand »

PM72 wrote: Brkaš pojmove.Republika Kosovo nije pobjedila jer tad nije ni postojala.Postojali su kao SAP Kosovo u sklopu SFRJ da bi im status autonomne pokrajine Slobo ukinuo.Kad su podigli ustanak 1998 i 1999 nijednu jedinu bitku nisu dobili protiv Srba a zahvaljujući fantastičnom lobiju izdejstvovali su intervenciju NATO-a.Kad je NATO izbombardovao Srbiju primorao je Slobu da povuče vojsku i policiju sa Kosova a sa njima su otišli i Srbi.Kad su se kosovari vratili u prazno Kosovo- proglasili su republiku i državu,što je meni u biti bilo vrlo drago.I NATO nije pregazio Srbe,kako ti kažeš nego ih je sa distance gađao.NATO je pregazio recimo Irak ili Afganistan.U vojnom smislu pregaziti protivnika znači ući mu pješadijom i vojnom silom zauzeti svaki pedalj.Sa Kosova su se Srbi povukli,i vojno i civilno i politički.
Potpuno si u pravu, bez zamjerke ikakve. Pratio sam nekad situaciju sa Autonomnom pokrajinom, banane i rudare, te ukidanje statusa. Nekad volimo da koristimo skraćene definicije, bez puno udubljivanja u detalje, pa izleti kao "Kosovo je pobijedilo", jer bilo je u sukobu/ratu sa Srbijom.

Mislim da je najbolji izraz "Kosovo je zajebalo Srbiju" :-D
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1237 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Tunjo i jeste ljudska i moralna gromada za Aliju.On nema oraha u džepovima niti su mu sinovi lopovi,kriminalci kao Alijin isprdak.Bio je ambasador BiH u Londonu kao jedan od rijetkih pismenih i školovanih kadrova.Išao je i kod Miloševića kad je trebalo stisnuti muda pa krenuti u sred rata put Beograda.I nisu ga slali šverceri niti kokošari nego država RBiH.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1238 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by It_is_a_Leclerc »

Ili još bolje - šta o Aliji kažu Sefer Halilović i Jovan Divjak, generali koji su najuže sarađivali s Izetbegovićem. :D
User avatar
Point.
Posts: 27798
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1239 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by Point. »

Pobijedili bi i mi horde mongola Dzingis Khana da smo imali NATO iza sebe.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1240 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by PM72 »

Point. wrote:Pobijedili bi i mi horde mongola Dzingis Khana da smo imali NATO iza sebe.
Ma jebo Džingis Kana,dva sijača i tamić municije bi završili posao.
BosnaOnlineOrg
Posts: 111
Joined: 04/07/2017 10:13

#1241 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BosnaOnlineOrg »

It_is_a_Leclerc wrote:Ili još bolje - šta o Aliji kažu Sefer Halilović i Jovan Divjak, generali koji su najuže sarađivali s Izetbegovićem. :D
Oni su KOS-ovci i strani placenici a sva divna gospoda koja je u maju i junu 1992. godine skinula uniforme JNA i presla kod Alje su samo napaceni mumini...

Pocecemo od divnoga i jednoga i jedinoga Fice, Fikre nam Muslimovica...
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1242 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

It_is_a_Leclerc wrote:Ili još bolje - šta o Aliji kažu Sefer Halilović i Jovan Divjak, generali koji su najuže sarađivali s Izetbegovićem. :D
Pa šta kažu?
Da je dijelio Bosnu :D . :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1243 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by It_is_a_Leclerc »

BISCANIN2 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ili još bolje - šta o Aliji kažu Sefer Halilović i Jovan Divjak, generali koji su najuže sarađivali s Izetbegovićem. :D
Pa šta kažu?
Da je dijelio Bosnu :D . :thumbup:
Pravio bošnjačku državicu na obali Miljacke.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1244 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BHCluster »

It_is_a_Leclerc wrote:Ili još bolje - šta o Aliji kažu Sefer Halilović i Jovan Divjak, generali koji su najuže sarađivali s Izetbegovićem. :D
PM72 wrote:Tunjo i jeste ljudska i moralna gromada za Aliju.On nema oraha u džepovima niti su mu sinovi lopovi,kriminalci kao Alijin isprdak.Bio je ambasador BiH u Londonu kao jedan od rijetkih pismenih i školovanih kadrova.Išao je i kod Miloševića kad je trebalo stisnuti muda pa krenuti u sred rata put Beograda.I nisu ga slali šverceri niti kokošari nego država RBiH.
:thumbup:

Razlika darasticna pored mora validnih razloga za koju Alija snosi odgovornost nadju se likovi koji koriste neke danas aktuelne argumente kako bi se preko Alije popisali i po Armiji Republike BiH koja je zarazliku od Alije jedina stajala imedju zivota i smrti.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1245 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

PM72 wrote:Tunjo i jeste ljudska i moralna gromada za Aliju.On nema oraha u džepovima niti su mu sinovi lopovi,kriminalci kao Alijin isprdak.Bio je ambasador BiH u Londonu kao jedan od rijetkih pismenih i školovanih kadrova.Išao je i kod Miloševića kad je trebalo stisnuti muda pa krenuti u sred rata put Beograda.I nisu ga slali šverceri niti kokošari nego država RBiH.
Da je bio pismen i školovan jeste, da je bio kadar jeste, otići kao ambasador u Srbiju, ne znam ali puno veća hrabrost bi bila ostati u Sarajevu, i šta je učinio za Bosnu, kakvu je žrtvu podnio? Osim stalnog kopanja po Alijinom predsjednikovanju, dokazani suncokret, ne znam čime je zadužio Bosanski vilajet, po meni jedan od najvećih ublehaša, tipičan primjer Bosanskog akademika, vodu vari vodu hladi.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1246 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

Pravio bošnjačku državicu na obali Miljacke.[/quote
]
Ma ja, ali eto malo se prekombinirao ili ti preveslao, pa mu srećom nije uspijelo.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1247 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by nightvision »

BISCANIN2 wrote:Inače ljudska gromada i moralna stijena, Tunjo, ne mislim karakternim osobinama degradirati njegov stav i i mišljenje, ali da je kao intelektualna veličina dao doprinos ili upotrijebio 0,1% svog akadamskog kapiciteta u bilo kakav doprinos BiH kao što nije gdje mu bio kraj, čitavu karijeru vječnog oportuniste gradi na kritici prvog predsjednika, iako lično nije guzom i kičmom podbočio nigdje i nikad i niza koga.

Imali kakav drugi Alijini savremenik, pa da je nešto napisao, hajmo recimo Bogić Bogićević, šta je on kazao za Aliju?
Ranije navedeno nije nesto sto je receno o aliji vec je nesto sto je receno o odredjenim dogadjajima koji su se dogodili i kako su se dogodili. Sto se mene tice, Alija je bio uzoran sin i brizan otac, ali to nije bitno, razumijes?
Selektivno biranje cinjenica alijinih pionira. Uzmu sto njima godi a ostalo gurni pod tepih. I ista izraubana prica. Gdje si ti bio... Gdje je on bio... Sto nisi ti... Sto nije on... A to sto je alija ocigledno imao gen za podijeliti drzavu, to nema veze.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#1248 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by BISCANIN2 »

nightvision wrote:
BISCANIN2 wrote:Inače ljudska gromada i moralna stijena, Tunjo, ne mislim karakternim osobinama degradirati njegov stav i i mišljenje, ali da je kao intelektualna veličina dao doprinos ili upotrijebio 0,1% svog akadamskog kapiciteta u bilo kakav doprinos BiH kao što nije gdje mu bio kraj, čitavu karijeru vječnog oportuniste gradi na kritici prvog predsjednika, iako lično nije guzom i kičmom podbočio nigdje i nikad i niza koga.

Imali kakav drugi Alijini savremenik, pa da je nešto napisao, hajmo recimo Bogić Bogićević, šta je on kazao za Aliju?
Ranije navedeno nije nesto sto je receno o aliji vec je nesto sto je receno o odredjenim dogadjajima koji su se dogodili i kako su se dogodili. Sto se mene tice, Alija je bio uzoran sin i brizan otac, ali to nije bitno, razumijes?
Selektivno biranje cinjenica alijinih pionira. Uzmu sto njima godi a ostalo gurni pod tepih. I ista izraubana prica. Gdje si ti bio... Gdje je on bio... Sto nisi ti... Sto nije on... A to sto je alija ocigledno imao gen za podijeliti drzavu, to nema veze.
Selektivno biranje činjenica? Ko selektivno bira, ko odmah svrstava?
Malo je nejasnoća ovdje, Alija imao gen za odijelti državu, Alija pravio državciu na Miljackoj, Alija se borio za fildžan državu, imao je i pomagače u tome od sanu poklonika, pa potpisnika Karođorđeva, pa Abdića, pa Bobana, pa inih organizacija bjelosvjetskih, KOGA JE SPRIJEČIO U TOM NJEGOVOM NAUMU I HTJENJU PRAVLJENJA FILDŽA DRŽAVE I PODJELE BOSNE ostaje ne jasno, nakon silnih argumenta tipa: bio na sastanku svojim ušima čuo(Tunjo), Fikret je reko, onaj je potvrdio.
Ja sam nedavno čitao nešto vezano za Holbrooka, ne znam kojim prilikom, i gdje je čovjek naveo " da nije bilo Alije nebi bilo Bosne, i čitav njegov trud vezano za očuvanje cjelovitosti Bosne. I sad nakon plana iz 80 tih godina, nakon podrške zapadnih susjeda istom planu podijele, imamo kakvu takvu ali našu državu, pljuje se po Aliji, šta mislite koji bi se predsjednik 92 mjenjao sa Alijom, recimo nakon uništenja pošte na Obali, koji bi predsjednik u opšte izdržao 92 ili 95, to Slobodan i Franjo nisu bili u mogućnosti, čim su ih malo stisli pukli su ko šljive.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1249 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Tunjo je 93 sprijecio uniju tri republike u Holiday Innu, protiv Alije. Nakon toga, vise nije nikad pitao poslanike za misljenje.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1250 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati

Post by madner »

Imas video sa Alijinim govorom tada, Unija tri republike od kojih bi jedna bila Republika Bosna.
Post Reply