Rat u BiH zbog referenduma?

Locked
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2251 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by dezurni_ucenik »

PM72 wrote:
Sibirski Plavac wrote:Ja sam za to da zaratuju federacija i srpska ionako je razlika 1% teritorije više koji pripada BiH da bi bilo 50-50.
Pa ko bude jači, njegova država u cjelosti logično. Samo bez uplitanja bilo koje druge zemlje (msm na Srbiju ili Hrvatsku). Pa da se jednom riješimo bagre.
kako se ovo zove?

Neko ko pokrene temu sa samo cetiri komentara se zove trol. Ostavio dva komentara na ovu temu i dva vezano za telemach.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#2252 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by 155_mm »

PM72 wrote:
prog321 wrote:Moras biti na zescim drogama I pomisliti da su Bosnjaci danas slabiji nego 95e.
Ne mogu drugacije objasniti takvu nabulozu.
Bosnjaci u svojoj istoriji postojanja nikad vojno i politicki nisu bili jaci od danasnjice.
Pretis istanca za mjesec dana vise granata nego sto je Armija ispucala tokom citavog rata :-D
je li ovo huškanje?
i mene ovo zanima! na koji nacin je ovo huskanje na rat?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2253 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Danguba »

junior3 wrote:
Danguba wrote:
zateznistub wrote:Radim trenutno u firmi čije je sjedište i BL. Kako radim tako i dolazim u kontakt sa rajom koja žive i rade tamo (gluho bilo sve srbi) nikom rat ni na kraj pameti nije... Daj pive jebo politiku i rat...
:lol: :lol:

:-)
Kad' si omrz'o na pivo? :mrgreen:
Od Marta '92.god u Parkusi sa Zeljkom i Rajkom...poslije toga i u jogurt pusem...jebo ga pivo. :D
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2254 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

155_mm wrote:
PM72 wrote:
prog321 wrote:Moras biti na zescim drogama I pomisliti da su Bosnjaci danas slabiji nego 95e.
Ne mogu drugacije objasniti takvu nabulozu.
Bosnjaci u svojoj istoriji postojanja nikad vojno i politicki nisu bili jaci od danasnjice.
Pretis istanca za mjesec dana vise granata nego sto je Armija ispucala tokom citavog rata :-D
je li ovo huškanje?
i mene ovo zanima! na koji nacin je ovo huskanje na rat?
Eto on iz Ljubljane zna koliko smo vojno i politički jaki i koliko Pretis naštanca granata a ne zna ga na karti pronaći.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#2255 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by junior3 »

155_mm wrote:
PM72 wrote:
prog321 wrote:Moras biti na zescim drogama I pomisliti da su Bosnjaci danas slabiji nego 95e.
Ne mogu drugacije objasniti takvu nabulozu.
Bosnjaci u svojoj istoriji postojanja nikad vojno i politicki nisu bili jaci od danasnjice.
Pretis istanca za mjesec dana vise granata nego sto je Armija ispucala tokom citavog rata :-D
je li ovo huškanje?
i mene ovo zanima! na koji nacin je ovo huskanje na rat?
I ja isto mislim da nije, ajd' da je neko drugi napisao, al' ko još proga uzima za ozbiljno? :lol:
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2256 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

prog321 wrote:
hAZNADAR wrote:
prog321 wrote:BOSNJACI,, bolan. :-) :shock:
prog321 wrote:Zapucat ce Bosnjaci.
Ako nisu picke.
Eto ko. :-)
Organizovana vojska sa jasnim planom i oficirskim kadrom, logistikom,... - ili revoltirani gradjani licnim naoruzanjem?

Pa valjda Bosnjaci imaju neku organizaciju iza sebe.
Imaju ljude u vojsci, policiji, tajnoj sluzbi.
Mora postojati neki plan u slucaju secesije kao sto je referendum.
Ako to Bosnjaci nemaju onda ko ih jebe. Ne treba im drzava. :-D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2257 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by zateznistub »

I tebi se izgleda priviđa od pive PM...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2258 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Fudo387 »

zateznistub wrote:I tebi se izgleda priviđa od pive PM...
Normalno da mu se prividja,
Prvo sto taj lik nije dijasporac,
Drugo sto postavlja pogresne postove pokusavajuci dokazati kako dijaspora huska tebe i njega da idete u rat.

Ako ti neko stavi rampu na Kozjoj Cupriji, imaces rat htio ne htio.
A cek da podebljam za svaki slucaj,

AKO.

...i vidi brate sa Skijasom oko tih zajebancije, ne znam sto se uopste zanimas za misljenje onih koji gotovo sigurno nece ucestvovati u tim
sranjima.
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2259 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

Fudara moj lijepi pošteni,
ja ti kopirah dva posta kapitena dijasporskih miševa iz kojih se jasno razaznaje huškanje.To nije vađenje iz konteksta niti podmetanje nego "ašćare" priželjkivanje rata ako napišeš "zapucaće Bošnjaci ako nisu pičke" .
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2260 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Connaisseur Karlin »

ABH017 wrote:
Vi ili ne znate čitati ili se pravite blesavi. Niko ovdje ne želi ratovati, ali ne želi ni biti ovca, koju će pljačkaške horde, sastavljene od komšija i razbojnika iz susjednih zemalja, izvoditi iz kuća i klati u vlastitom dvorištu, pred očima čitave porodice, ili dozvoliti da siluju dijete od 10 godina pred njegovom majkom.

A znamo to vrlo dobro. Još nismo ni pronašli nestale i pogubljene iz prošlog rata, a kamo li one iz perioda 41-45.

http://www.bosnjackooko.com/index.php?o ... &Itemid=54

Nije zgoreg pročitati, još jednom.
Sot je rekao njegov sin Fehim:
Kada je 1945. godine Alija Nametak osuđen, mnogi Srbi tražili su da na sudu svjedoče u njegovu korist. “Spomenut ću glumca Tomu Kuruzovića koji je išao u Sud i tražio da svjedoči o tome da je Alija Nametak jedan fin, korektan čovjek, koji je bio prijatelj svima. Niko nije mogao svjedočiti na suđenju. Mom ocu suđeno je na Vojnom sudu, bez prisustva advokata i publike“, pojasnio je prof. dr. Fehim Nametak. Do svoje smrti Alija Nametak imao je nerazdvojne prijatelje u Zagrebu, Beogradu i Ljubljani.
Nije bilo lako biti intelektualac i rukovodilac pozorista u vrijeme NDH u BiH

Nijedno nije dobro,na jednoj starni ustase,na drugoj cetnici :run: Tadanjsa jugoslavija jeste bila srboslavija u politickom djelovanju,to nema sumnje. Mislim da je problem sa Alijom bio njegovo pisanje o drustveno-politicim zbivanjima koja nisu odgovarala sistemu nakon 2og sv. rata.
Nametkove novele bi se mogla svrstati u dva tematska kruga: priče u kojima se prate procesi propadanja bošnjačkog plemenitaškog sloja čija je agonija otpočela Berlinskim kongresom, a nastavila se u vihoru Balkanskih ratova i Prvog svjetskog rata, u kraljevini SHS i kasnije u Kraljevini Jugoslaviji. Godina 1878. odnijela je Bošnjanima pismo, godina 1918. zemlju. Ovaj tematski krug sačinjavaju novele koje najzornije govore o drami bošnjačke porodice kroz vrijeme. Dakle, Nametak u novelama ovog tematsko-motivskog kruga obuhvata sklad i sraz doma u širokom vremenskom rasponu od 1878. godine do perioda iza Drugog svjetskog rata. U većini svojih pripovjedaka i novela on je dao sliku bošnjačkog plemenitaškog svijeta na rastočju vremena, pa je njegova tematika socijalno određena, ali je akcenat prevashodno na etičkoj, moralnoj gesti njegovih junaka, kao recimo u pripovjetkama ”Kmet”, ”Njegova osuda” i u nekim pričama iz ciklusa Duranići, a u noveli ”Za obraz” to je probilo i u sam naslov djela.
Jako dobro i sazeto objasnjen njegov,rad,a isto tako se moze primjetiti nemanje dovoljne intelektulane moci i organiziranosti Bosnjaka u raznim periodima vlastitie etnicke egzistencije. Bosnjaci,se iz nekog narocitog razoga,nisu mogli otrgnuti od proslosti ,i aktivno raditi na svom identitetu. Danas ,opet, svjdocimo,kako postoji nekakv interni sukob medju Bosanjacima,a koji prhavtaju imati nesposobnog BiH Bosnjackog lidera u vlastitoj drzavi.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2261 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:Fudara moj lijepi pošteni,
ja ti kopirah dva posta kapitena dijasporskih miševa iz kojih se jasno razaznaje huškanje.To nije vađenje iz konteksta niti podmetanje nego "ašćare" priželjkivanje rata ako napišeš "zapucaće Bošnjaci ako nisu pičke" .
Dobro,
Eto vam tamo pa radite sta hocete.
Kemo je najpametniji,
Odoh i ja u ribu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2262 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by zateznistub »

Fudo387 wrote:
zateznistub wrote:I tebi se izgleda priviđa od pive PM...
Normalno da mu se prividja,
Prvo sto taj lik nije dijasporac,
Drugo sto postavlja pogresne postove pokusavajuci dokazati kako dijaspora huska tebe i njega da idete u rat.

Ako ti neko stavi rampu na Kozjoj Cupriji, imaces rat htio ne htio.
A cek da podebljam za svaki slucaj,

AKO.

...i vidi brate sa Skijasom oko tih zajebancije, ne znam sto se uopste zanimas za misljenje onih koji gotovo sigurno nece ucestvovati u tim
sranjima.
Mene ne huska, ne može.. Ni on ni bilo ko drugi, vjerujem da ni PM-a...zao bi mi bilo djece koja misle da je rat MOH ili COD...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#2263 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by 155_mm »

PM72 wrote: Eto on iz Ljubljane zna koliko smo vojno i politički jaki i koliko Pretis naštanca granata a ne zna ga na karti pronaći.
pa sad ako uzmemo u obzir da bosnje od pada pod tursku pa do devedesetih godina nisu ni postojali u politickom i vojnom smislu, moze se recinda su danas najjaci. ali to ne znaci da im je snaga dovoljna za odbranu ili realizaciju ciljeva koji bi im omogucili bolju poziciju na ovim prostorima.

u vezi PRETIS-a, ja koji pratim dogadjanja u namjenskoj industriji u zadnjih 10tak i vise godina mogu sa 100% sigurnoscu reci da armija nije imala ni danasnju pretisovu dnevnu proizvodnju granata u kalibru 152/155 na raspolaganju.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2264 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by almir90 »

Brašno je zbavljeno, cijena sitnica, jedva vreća 150 KM. Za dvije vreće akcijska cijena 400 KM. :D

Uskoro u ponudi i ulje, šećer, cigare. Kad zagusti bit će u ponudi nafta, oružje i municija, malo sam se istrošio sad, pa nemam keša da sve zbavim. Moram malo čekati da krene bizMis. :D

I molim vas lijepo, nemojte nakon svega da zaboravite da me zaokružite na izborima, jer vaša budućnost je sigurna samo u mojim rukama. :D

Image
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2265 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

155_mm wrote:
PM72 wrote: Eto on iz Ljubljane zna koliko smo vojno i politički jaki i koliko Pretis naštanca granata a ne zna ga na karti pronaći.
pa sad ako uzmemo u obzir da bosnje od pada pod tursku pa do devedesetih godina nisu ni postojali u politickom i vojnom smislu, moze se recinda su danas najjaci. ali to ne znaci da im je snaga dovoljna za odbranu ili realizaciju ciljeva koji bi im omogucili bolju poziciju na ovim prostorima.

u vezi PRETIS-a, ja koji pratim dogadjanja u namjenskoj industriji u zadnjih 10tak i vise godina mogu sa 100% sigurnoscu reci da armija nije imala ni danasnju pretisovu dnevnu proizvodnju granata u kalibru 152/155 na raspolaganju.
Pretis štanca granate za izvoz a ne za skladišta OSBiH kao što se prave meci u Goraždu i Konjicu.Sve je popisano i unaprijed prodato.Ako misliš da te fabrike rade preko vikenda da sakriju granata za "nedaj Bože" - zeznuo si se.I sam znaš kakva su sranja bila oko punjenja tih granata,te odljevke mina šalješ u Makedoniju ili čekaju poseban eksploziv a upaljači nisu dobili saglasnost ministarstva odbrane...

Više smo tehnike,granata,municije i opreme imali 1996 nego sad a da ne govorim o obučenosti i sposobnosti.
Last edited by PM72 on 05/09/2016 20:02, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2267 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by prog321 »

Ovog PTSDiovca sam stavio na foe ima vec druga godina ali on me konstantno citira.
Ne mogu objasniti zasto. Valjda zato jer misli da mu Cmoljo stoji iza ledja pa ce me banirati ako me dovoljno isprovocira da nesto lanem. :-)

Ako bude referenduma za secesiju pc, naravno da bi Bosnjaci trebali zapucati.
Ako ne zapucaju onda im i ne treba drzava. To nije nikakvo prizivanje nego logican zakljucak.
Bosnjaci zajedno sa ostalima (kojih je oko 2-3% ) su garanti opstanka ove drzave. Ako njima nije stalo da odbrane ovu drzavu onda ona nece postojati. Jednostavno.
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#2268 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Bradafilozof »

PM72 wrote:
prog321 wrote:Moras biti na zescim drogama I pomisliti da su Bosnjaci danas slabiji nego 95e.
Ne mogu drugacije objasniti takvu nabulozu.
Bosnjaci u svojoj istoriji postojanja nikad vojno i politicki nisu bili jaci od danasnjice.
Pretis istanca za mjesec dana vise granata nego sto je Armija ispucala tokom citavog rata :-D
je li ovo huškanje?
Dobro je radovane, polozio si.
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2269 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

prog321 wrote:Ovog PTSDiovca sam stavio na foe ima vec druga godina ali on me konstantno citira.
Ne mogu objasniti zasto. Valjda zato jer misli da mu Cmoljo stoji iza ledja pa ce me banirati ako me dovoljno isprovocira da nesto lanem. :-)

Ako bude referenduma za secesiju pc, naravno da bi Bosnjaci trebali zapucati.
Ako ne zapucaju onda im i ne treba drzava. To nije nikakvo prizivanje nego logican zakljucak.
Bosnjaci zajedno sa ostalima (kojih je oko 2-3% ) su garanti opstanka ove drzave. Ako njima nije stalo da odbrane ovu drzavu onda ona nece postojati. Jednostavno.
:lol:
kapetane dijasporskih miševa,
Tebi ni tastatura ne podržava bosanski jezik a palamudiš iz Ljubljane šta i kako treba.Zapuco u štok dabogda da ti se taj mozak resetuje.
Last edited by PM72 on 05/09/2016 20:07, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2270 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by zateznistub »

prog321 wrote:Ovog PTSDiovca sam stavio na foe ima vec druga godina ali on me konstantno citira.
Ne mogu objasniti zasto. Valjda zato jer misli da mu Cmoljo stoji iza ledja pa ce me banirati ako me dovoljno isprovocira da nesto lanem. :-)

Ako bude referenduma za secesiju pc, naravno da bi Bosnjaci trebali zapucati.
Ako ne zapucaju onda im i ne treba drzava. To nije nikakvo prizivanje nego logican zakljucak.
Bosnjaci zajedno sa ostalima (kojih je oko 2-3% ) su garanti opstanka ove drzave. Ako njima nije stalo da odbrane ovu drzavu onda ona nece postojati. Jednostavno.
Jedno pitanje:
Ako dođe do toga da Bošnjaci za pucaju prvi, hoćeš li ti lično biti u prvim borbenim redovima? Prvi sa puškom u ruci?


Iskreno...
PM72
Posts: 17743
Joined: 30/04/2012 16:54

#2271 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

hoće,prvi će poletjet u trafiku da uzme Delo i da vidi "dokle smo stigli"...
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2272 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by muha_sa »

PM72 wrote:hoće,prvi će poletjet u trafiku da uzme Delo i da vidi "dokle smo stigli"...
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#2273 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Bradafilozof »

zateznistub wrote:
prog321 wrote:Ovog PTSDiovca sam stavio na foe ima vec druga godina ali on me konstantno citira.
Ne mogu objasniti zasto. Valjda zato jer misli da mu Cmoljo stoji iza ledja pa ce me banirati ako me dovoljno isprovocira da nesto lanem. :-)

Ako bude referenduma za secesiju pc, naravno da bi Bosnjaci trebali zapucati.
Ako ne zapucaju onda im i ne treba drzava. To nije nikakvo prizivanje nego logican zakljucak.
Bosnjaci zajedno sa ostalima (kojih je oko 2-3% ) su garanti opstanka ove drzave. Ako njima nije stalo da odbrane ovu drzavu onda ona nece postojati. Jednostavno.
Jedno pitanje:
Ako dođe do toga da Bošnjaci za pucaju prvi, hoćeš li ti lično biti u prvim borbenim redovima? Prvi sa puškom u ruci?


Iskreno...
naravno. To nije stvar uzbora nego opstanka.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2274 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Danguba »

Ja stvarno ne znam koji su gori ali bukvalno, ovi sto se pale pa bi za svaku sitnicu ratovali ili ovi sto guraju glavu u pijesak.

Rat je proces koji sam dolazi. To sam hiljadu puta spomenuo. Dolaskom rata niko nece biti postedjen. U ovakvom okruzenju sasvim je normalno biti oprezan da ti se ne ponove nemili dogadjaji iz bliske proslosti koje si prezivio igrom slucaja. Samo lud covjek nece uzeti u razmatranje sve moguce opcije...

Na drugoj strani imamo upormo ponavljanje, ''ja necu'' ''neka ratuju trezorasi'', ''nije ovo moj rat'', prvo na Poljine''...pa mi to vise lici na TLN. Ko te pita sta hoces i sta zelis? Kada dodje i AKO dodje do toga, donji smo svi. Neko vise neko manje...i tvoje je pravo da ne ides u rat ali dobro znas da o tome ne mozes ti odlucivati pa prema tome, dzaba se opires i siris defetizam kada se to i tebe tice...i za pacifizam trebaju dvije strane.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65983
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2275 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by _BataZiv_0809 »

prog ne vjerujemo ti bez grafikona
Locked