Referendum(i) u RS-u

Locked
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1551 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Connaisseur Karlin »

basar wrote:Mi taj referendum ne priznajemo.
Bosanjcki politicari su vec izjavili da nisu u mogucnosti da zaustave referndum,jer nemaju vremena da prirpeme papirologiju protv referenduma :) To su izjavili prije 5 dana ,ali i danas: http://balkans.aljazeera.net/vijesti/rs ... eferenduma
Koordinacija bošnjačkih predstavnika u tijelima vlasti Republike Srpske pozvala je međunarodnu zajednicu i institucije države da spriječe održavanje referenduma o Danu Republike Srpske, najavljenog za 25. septembar.
Danas su bosanjci politicari izjavili da ne mogu sprijeciti referndum!
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1552 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by ABH017 »

pemanapemani wrote:Opcija 1- Ako se referendumu u manjem entitetu stane na crtu sa bosanskohercegovackom politickom strategijom, realne su sanse za pozitivan ishod.

Opcija 2 - Ako se po stoti put prihvati etnicki koncept i nastupi kao bosnjacka strana u politickom, a mozda i oruzanom sukobu, BiH je najebala.

Privrzenost i identifikacija sa drzavom ne negira narodnost. Bosnjaci ne gube nista kao narod ako im je na prvom mjestu BiH.
Tumacenje Bosne i Hercegovine iskljucivo kroz etnicku prizmu vodi propasti drzave.

Kao Bosanac, katolickog porodicnog porijekla spreman sam dati zivot za opciju 1., taman bio jedini koji nije Bosnjak i musliman koji to podrzava.

Opcija 2 - u slucaju oruzanog sukoba, branio bih samo svoj dom po cijenu zivota, koliko god to besmisleno i preseravajuce zvucalo.
:thumbup:
Mislim da je Bošnjacima svakako BiH na prvom mjestu. Barem većini. Postoje političke "elite", njihovi poslušnici, i oni koje redovno kupuju kilom kocke, kahvom i rahat lokumom, i koji se pale na nacionalističku priču, ali te uvjeravam da je takvih manjina. Nemoj da te zavarava što se ljudi izjašnjavaju kao Bošnjaci, jer i pored toga, oni su najprije Bosanci i Bosna i Hercegovina im je na prvom mjestu, i iznad svega žele miran suživot sa svim dobronamjernim ljudima, koji ne žele podjelu jedine im domovine, bez obzira na vjersku, nacionalnu ili bilo koju njihovu pripadnost.

Daj bože da imamo više katolika, pravoslavaca, pa i muslimana, koji ne mrze Bosnu i Hercegovinu, i koji su spremni život dati za tvoju prvu opciju. Bošnjaci su se, uz nemali broj Hrvata i Srba, već jednom odvažili da ginu za takvu Bosnu i Hercegovinu, ali su poslije izigrani od svojih političara, MZ itd. Sljedeći put (ako ga bude, ne daj Bože), ja se samo nadam da će Bosanci i Hercegovci biti kud i kamo pametniji i ne dozvoliti da ih neko preveslava sa jeftinom nacionalističkom retorikom i utjerivanjem straha od svega što nije "naše".
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1553 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Ripicipi wrote: Koja si ti smijurija od djeteta, ubjedjen sam da nemas vise od 15-16 godina, a ako mozda i imas, onda si vjerovatno ometen u razvoju.
Fakat se ovde kroz tastaturu vidi koji učesnik ima bubuljice a koji ne.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1554 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by ABH017 »

Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
Patrioto ja se u mnogome slažem sa tvojim gledištima. Ukoliko pod "svi zajedno", ubrajaš i šumare i kamenjarce, koji iz dna duše mrze Bosnu i Hercegovinu, Bošnjake, i sve što ima veze sa tim, onda se slažem i sa ovim. Samo želim da dopunim tvoj post sa tim da zaista postoji veliki broj pravoslavaca, a posebno katolika, ili onih koji imaju takvo tradicionalno nasljeđe, a u biti su ateisti, koji vole svaki pedalj ove države, više nego mnogi Bošnjaci, pa i oni koji su muslimani. U to sam se uvjerio mnogo puta u ratu, ali i poslije rata.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1555 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

ABH017 wrote:
Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
Patrioto ja se u mnogome slažem sa tvojim gledištima. Ukoliko pod "svi zajedno", ubrajaš i šumare i kamenjarce, koji iz dna duše mrze Bosnu i Hercegovinu, Bošnjake, i sve što ima veze sa tim, onda se slažem i sa ovim. Samo želim da dopunim tvoj post sa tim da zaista postoji veliki broj pravoslavaca, a posebno katolika, ili onih koji imaju takvo tradicionalno nasljeđe, a u biti su ateisti, koji vole svaki pedalj ove države, više nego mnogi Bošnjaci, pa i oni koji su muslimani. U to sam se uvjerio mnogo puta u ratu, ali i poslije rata.
Ja se slažem da ih ima ali se ne bih složio da ih ima puno ili da budem do kraja precizan nema ih kritična masa. Svi oni su naravno dobrodošli da pomognu u oslobođenju naše države ali realno tu možemo samo govoriti o njihovom priključenju Bošnjacima u ovoj borbi, a nikako o nekakvom zajedničkom poduhvatu jer ih realno ima 2 ili 3% takvih. Sa traktordžijama i poskokdžijama naravno da nije moguće graditi bilo šta.

Dakle, da podvučemo, takvu državu mogu napraviti Bošnjaci uz nekolicinu ostalih koji vole ovu državu. Ali Bošnjaci su tu ključni faktor očigledno.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1556 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

512MB wrote:Zabrinjava da niko od nadleznih nereaguje na divljanje Dodika i krsenje ustava BiH. Izjave vladajuce bosnjacke i hrvatske kaste ala "referendum dovodi do nestabilnosti" i "treba sjest i popricat" nije adekvatno reagovanje. Cekam na prvu normalnu izjavu ala "Ako se do 15. Septembra nepovuce odluka o referendumu, vojska BiH zajedno sa policijom FBiH i policijom distrikta Brckog ce biti primorani uspostaviti red i mir u zemlji i zastititi njene gradjane." Ko ce to izjavit?
Evo bubuljičara koji konta da je namazaniji od starijih. Samo nam fali kung fu političar koji sve redom nogama šamara. Izvini, moro sam.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1557 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by ABH017 »

Kad je neko prekomjerno opterećen Bošnjacima, Islamom i muslimanima, onda on postavlja pitanje o legalnosti inicijative izdvajanja Srebrenice iz manjeg entiteta, putem referenduma, podrugljivo navodi reagovanja Bošnjačkih političara, iako su mu/joj zasigurno dostupne i izjave tih istih političara (koje sam/a lijepi u svojim postovima) da će uzvratiti istom mjerom, na rušenje ustavnog poretka i negiranje institucija BiH.
Ne spominje one koji najavljuju separatističke referendume, nepoštivanje odluka ustavnog suda države, mirovnog sporazuma.. Ne spominje one, koji žele i planiraju iskoristiti novonastalu situaciju, kako bi i oni podrivali državu koju su njihovi predstavnici potpisali. Ne, svoju, pa i forumašku pažnju, uvijek pokušava okrenuti prema Bošnjacima i na taj način razvodniti temu i priču o istoj. Salonsko trolanje.
I takve izjave, pitanja i komentare ostavljati na sve moguće teme gdje se pojavi, od religije, ekonomije, politike, bilo gdje, može značiti samo jedno, ogromnu opterećenost (da ne kažem mržnju) prema Bošnjacima, Islamu i muslimanima, uz perfidno predstavljanje ateistom i nekim ko, sve ovo gleda sa strane i ne dotiče ga se nikako, već malo navrati da se preserava. Kao svejedno je, ali puca od opterećenosti. :oops:
Last edited by ABH017 on 18/08/2016 03:03, edited 1 time in total.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1558 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Koja fora, ako se neko ne slaže s tvojim bezveznim mišljenjem, jednostavno ga nazoveš bubuljičarem. Vrhunski, PhD.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1559 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Patriotska_Liga wrote: Dakle, da podvučemo, takvu državu mogu napraviti Bošnjaci uz nekolicinu ostalih koji vole ovu državu. Ali Bošnjaci su tu ključni faktor očigledno.
Naravno da jesu ključni faktor ali nema razloga stavljati ostale na drugo mjesto. Razlozi za protiv su brojni. Na primjer, neprijateljska propaganda koja je čak uspjela iskoristiti onog jadnog lava u Pionirskoj Dolini u propagandne svrhe. Kod njih, lavova nije bilo. Da ne pričam o cirkusu svake godine u Dobrovoljačkoj zbog pogibije 4 pripadnika paravojske koja je otela predsjednika...
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1560 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Paul F. wrote:
Patriotska_Liga wrote: Dakle, da podvučemo, takvu državu mogu napraviti Bošnjaci uz nekolicinu ostalih koji vole ovu državu. Ali Bošnjaci su tu ključni faktor očigledno.
Naravno da jesu ključni faktor ali nema razloga stavljati ostale na drugo mjesto. Razlozi za protiv su brojni. Na primjer, neprijateljska propaganda koja je čak uspjela iskoristiti onog jadnog lava u Pionirskoj Dolini u propagandne svrhe. Kod njih, lavova nije bilo. Da ne pričam o cirkusu svake godine u Dobrovoljačkoj zbog pogibije 4 pripadnika paravojske koja je otela predsjednika...
Koji su konkretni efekti te propagande? Više ste toliko isprepadani đikanskom propagandom da ne razmišljate racionalno. Koga briga za njihovo laganje?
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1561 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Patriotska_Liga wrote:Koja fora, ako se neko ne slaže s tvojim bezveznim mišljenjem, jednostavno ga nazoveš bubuljičarem. Vrhunski, PhD.
Vjeruj mi da iskusniji ljudi, i kroz tastaturu vide bubuljice. Bubuljičari kontaju da su namazaniji od starijih. To je prvi znak bubuljica. Mentalno odrastao čovjek će, na primjer, 5 puta razmisliti prije nego što kaže da je neko ko je pročitao svu moguću literaturu, slijedio svoje ideje u teškim vremenima, postao predsjednik stranke, pa potom države, nesposoban.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1562 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Paul F. wrote:
Patriotska_Liga wrote:Koja fora, ako se neko ne slaže s tvojim bezveznim mišljenjem, jednostavno ga nazoveš bubuljičarem. Vrhunski, PhD.
Vjeruj mi da iskusniji ljudi, i kroz tastaturu vide bubuljice. Bubuljičari kontaju da su namazaniji od starijih. To je prvi znak bubuljica. Mentalno odrastao čovjek će, na primjer, 5 puta razmisliti prije nego što kaže da je neko ko je pročitao svu moguću literaturu, slijedio svoje ideje u teškim vremenima, postao predsjednik stranke, pa potom države, nesposoban.
Eno ima hrasno, stariji od svih ovdje ali vrlo otvoren :D
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1563 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Patriotska_Liga wrote: Koji su konkretni efekti te propagande? Više ste toliko isprepadani đikanskom propagandom da ne razmišljate racionalno. Koga briga za njihovo laganje?
Ouff. Ti baš nateko. Preporučujem kremu za lice. To je samo jedan jednostavan primjer. Druge neću ni da stavljam na internet. Efekat je da srbi u RSu polude svaki put kad se spomene ukidanje iste bez obzira što ona leži na kostima nedužnih.
Inače, za tvoju informaciju, uoči prošlog rata, Rašo lično je na TVu pokazivo Vox, časopis koji su uređivali srednjoškolski bubuljičari koji su se zajebavali na račun srba. To je bio Rašin argument o našim lošim namjerama. Njegov nasljednik će sigurno obilato koristiti gluposti koje takvi ko ti pišu po društvenim mrežama.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1564 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Patriotska_Liga wrote: Eno ima hrasno, stariji od svih ovdje ali vrlo otvoren :D
Opet jeftine bubuljičarske finte. Hrasno nema bubuljica i to je sigurno. Naravno da ni stariji nemaju svi isto mišljenje ali to drugačije izgleda. Nisam čito njegove postove o tome pa bih te zamolio da ih postaviš.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1565 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Paul F. wrote: Ouff. Ti baš nateko. Preporučujem kremu za lice. To je samo jedan jednostavan primjer. Druge neću ni da stavljam na internet. Efekat je da srbi u RSu polude svaki put kad se spomene ukidanje iste bez obzira što ona leži na kostima nedužnih.
Inače, za tvoju informaciju, uoči prošlog rata, Rašo lično je na TVu pokazivo Vox, časopis koji su uređivali srednjoškolski bubuljičari koji su se zajebavali na račun srba. To je bio Rašin argument o našim lošim namjerama. Njegov nasljednik će sigurno obilato koristiti gluposti koje takvi ko ti pišu po društvenim mrežama.
:-)

Neću reć da ti je glupa priča, al nije ni posve pametna, jel.

To što će Srbi da se usplahire samo može biti dobro jer vodi ka sukobu i u konačnici traktorima, što je želja svakog istinskog patriote ovdje.

Ali ti si neki mućak očigledno.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1566 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Na jednoj drugoj temi na primjer,gospodin Skijaš ti je srpljivo objašnjavo... Sto puta se ispostavilo da nisi kadar da razumiješ stvari. Ali ti i dalje kontaš da si namazaniji od ostalih. To su bubuljičari. I ti sad kontaš, samo mi krenemo, oni upale traktore i to je to. Ništa MZ, ništa interesi velikih sila, ništa logistika, sve pada s neba, samo ne bombe...
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1567 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Paul F. wrote:Na jednoj drugoj temi na primjer,gospodin Skijaš ti je srpljivo objašnjavo... Sto puta se ispostavilo da nisi kadar da razumiješ stvari. Ali ti i dalje kontaš da si namazaniji od ostalih. To su bubuljičari. I ti sad kontaš, samo mi krenemo, oni upale traktore i to je to. Ništa MZ, ništa interesi velikih sila, ništa logistika, sve pada s neba, samo ne bombe...
Ma de bježi. Ti to ko namazan pa si ti skonto da to neće ić baš tako lako. Znaš, mora se uzet više stvari u obzir, bla, bla, bla... mainstream pseudointeligencija :zzzz:

Ti kad budeš razumio zbog čega ja ostavljam ovakve postove, onda ćeš se sam sebi smijati. Ali nije neka šansa da ćeš ti to razumjeti.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1568 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Uzeo jesam u obzir mogućnost da si srpski trol al mislim da nisi.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1569 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Paul F. wrote:Uzeo jesam u obzir mogućnost da si srpski trol al mislim da nisi.
Jedino što se za tebe i onog madnera može tvrditi jeste da ste pokvareni. Mislim koliko pokvaren moraš biti da mene nazoveš Srbinom. Ja bih radije bio pacov nego Srbin. Svašta su mi ovdje govorili i sve ok, ali govoriti mi da sam Srbin može samo do srži pokvareni provokator.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1570 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Patriotska_Liga wrote:
Paul F. wrote:Uzeo jesam u obzir mogućnost da si srpski trol al mislim da nisi.
Jedino što se za tebe i onog madnera može tvrditi jeste da ste pokvareni. Mislim koliko pokvaren moraš biti da mene nazoveš Srbinom. Ja bih radije bio pacov nego Srbin. Svašta su mi ovdje govorili i sve ok, ali govoriti mi da sam Srbin može samo do srži pokvareni provokator.
Ja rekoh da ne mislim da si srpski trol ali da jesam razmatrao tu opciju. Kao što ti već rekoh prije godinu-dvije, kad su upao na temu o fudbalskoj reprezentaciji i pozivao na rat, uhvati se video igrica i ostavi se stvari o kojima blage veze nemaš.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1571 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Eto, kad mi ti to reče odmah odoh. Lik se ufuro da mi je ćaća pa se razmaho s nekim naredbama. Ako ti se ne sviđaju moji postovi - sjaši. Ja znam šta ovdje radim, a to je van domašaja tvog plitkog mozga.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1572 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Paul F. »

Jasno je meni da je tvoj bubuljičarski cilj zaoštravanje situacije. Al bubuljičar ne mre skontat da je to i Dodikov cilj. Bubuljičar ne mre skontat da u takvoj situaciji ciljevi ne mogu biti isti. Evo sjahaću i više ti se ne obraćam.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#1573 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by aurora313 »

VCorp wrote:Pa normalno da nisam mislio na Srbe, nisam nikad napisao na forumu da treba ganjati Srbe i ubijati ih ali za četnike jesam i gore stvari. Četnici za mene nisu Srbi jer četnici su fašisti, a fašisti nisu ljudi već najveće hulje i izrodi koje treba proganjati i vješati, pucati im u čelo. Već sam rekao da isto vrijedi i za naše i za ustaše. Kad takvih bude u promilima u našim narodima onda će se živjeti odlično. ...
Sve si to lijepo umotao u celofan ali mi reci kako bi ti prepoznavao sve te četnike i ostale? Je li ti recimo Dodik četnik-fašista?
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#1574 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Bradafilozof »

aurora313 wrote:
VCorp wrote:Pa normalno da nisam mislio na Srbe, nisam nikad napisao na forumu da treba ganjati Srbe i ubijati ih ali za četnike jesam i gore stvari. Četnici za mene nisu Srbi jer četnici su fašisti, a fašisti nisu ljudi već najveće hulje i izrodi koje treba proganjati i vješati, pucati im u čelo. Već sam rekao da isto vrijedi i za naše i za ustaše. Kad takvih bude u promilima u našim narodima onda će se živjeti odlično. ...
Sve si to lijepo umotao u celofan ali mi reci kako bi ti prepoznavao sve te četnike i ostale? Je li ti recimo Dodik četnik-fašista?
Ma jok. Ljudina i pacifista je on.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1575 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Patriotska_Liga, VCorp

trajni.
Locked