Referendum(i) u RS-u

Locked
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1526 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

kolegione wrote: Pa kakve to veze ima, vidiš da je neki bolesnik predpostavljam sa nekom izumrlom ideologijom velikih nacija :)
Ali ja se ne ložim na njih uopšte mi i ne smeta, očekivanja su minimalna, ali ovdje sam nemali broj puta doživio vrijeđanje u tvom stilu. i apostrofiranje da sam četnik, ustaša... ili kako već ide ta priča.
Pa eto, ovaj ovdje saloniše po čitav dan i ništa. Ja ga pošaljem na neki krmeći forum da tamo saloniše i ti se upališ k'o kutnjak. Gdje je tu problem? Što tebi smeta što ja njega šaljem među krmke?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1527 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by radostan dan »

junior3 wrote:
radostan dan wrote: mora da sam četnik, čim sam reagovao na tvoj poziv o sadnji vrba...
Pobratime more l' se?
Jesu li ti već trEktor spomenuli? :mrgreen:

naravno...đe si vidio dobar narodnjak bez traktora i rodnoga sela, svjetla velegrada i kraljice trEtoara. :D
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1528 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Traktor je vaša sudbina, nema tu druge opcije na ponudi.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#1529 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by junior3 »

Ko to? :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1530 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Fudo387 »

radostan dan wrote:
arzuhal wrote:
radostan dan wrote: ma ja ba, pravo si mi odgovorio, na poziv za vješanje, na forumu na kom si moderator.
De šalim se, šta odmah tu... :mrgreen:

A nisam ja moderator nigdje osim na Religiji, kao pridružen član @nasi, nemam ovlasti nikake nigdje drugo, ovdje sam isto ko i ti, znači moraš prijavit ako nešto ima za prijavit, paśa moj :mrgreen:
ne pada mi na pamet...nekada i bih, al obzirom da je sve otišlo u kurac, šta ja tu da glumim...
ali individualno i zbog sebe, hoću i imam pravo da reagujem, a vi radite kako vam volja. forum je vaše (moderacijsko) ogledalo, moje nije. pozz.
Ejs :D
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#1531 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by mobile9 »

Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1532 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Možda im šalje figurativne migove ali bi red bio da im pošalje realne traktore.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#1533 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by TheMule »

Nisam upratio da li je Radosni salonac, ali morate biti fer ovdje, ona parola o vrbama se odnosi na Srbe, tako da je normalno sto je neko reagovo. VCorps se isprico i objasnio da nije mislio na Srbe.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#1534 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by undefined007 »

Nemamo ništa protiv referenduma sada, a za mjesec i pol' ćemo skontati nešto. :mrgreen: :fazlija:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1535 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by tandmand »

Zamjenik predsjedatelja Vijeća ministara i ministar financija i trezora BiH Vjekoslav Bevanda pozdravio je današnji dogovor o mehnizmu koordinacije i izrazio zadovoljstvo što su uvažene njegove primjedbe upućene predsjedatelju Denisu Zvizdiću čime su u cjelosti ispoštovane ustavane nadležnosti i učešće svih razina vlasti u europskom putu BiH.
Bakir je udovoljio svim primjedbama HDZa na mehanizam koordinacije, jer zna da nakon referenduma svakako slijedi rasulo u institucijama države. U toku je sniženje i rasprodaja. :oops:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1536 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by SkyLimit »

Nikad u životu nisam bio u: Banja Luka, Doboj, Zvornik, Prijedor...da li ovo razvoj situacije sugeriše da bi konačno mogao ući u neki od ovih gradova i obogatiti svoje poznavanje jedne nam i jedine?
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1537 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Sugeriše. Ako vidiš masovni promet traktorima, znaj da ga vidiš posljednji put.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1538 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by pemanapemani »

Opcija 1- Ako se referendumu u manjem entitetu stane na crtu sa bosanskohercegovackom politickom strategijom, realne su sanse za pozitivan ishod.

Opcija 2 - Ako se po stoti put prihvati etnicki koncept i nastupi kao bosnjacka strana u politickom, a mozda i oruzanom sukobu, BiH je najebala.

Privrzenost i identifikacija sa drzavom ne negira narodnost. Bosnjaci ne gube nista kao narod ako im je na prvom mjestu BiH.
Tumacenje Bosne i Hercegovine iskljucivo kroz etnicku prizmu vodi propasti drzave.

Kao Bosanac, katolickog porodicnog porijekla spreman sam dati zivot za opciju 1., taman bio jedini koji nije Bosnjak i musliman koji to podrzava.

Opcija 2 - u slucaju oruzanog sukoba, branio bih samo svoj dom po cijenu zivota, koliko god to besmisleno i preseravajuce zvucalo.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1539 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#1540 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

Šefik Džaferović za TV1
" Dodik je sinoć potvrdio nove referendume.
Stvari suštinski idu i dalje od trenutnog stanja. Ovo je samo neka vrsta generalne probe za referendume koje predsjednik tog entiteta ni u sinoćnjem gostovanju u Dnevniku TV1 nije isključio, naprotiv, on ih je potvrdio. Smatram da je stvar vrlo ozbiljna. Početak jednog procesa koji BiH može da dovede u ozbiljnu destabilizaciju."
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#1541 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Ripicipi »

Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
:lol:
U Sarajevu nema vode, sto to ne naprave?
Koja si ti smijurija od djeteta, ubjedjen sam da nemas vise od 15-16 godina, a ako mozda i imas, onda si vjerovatno ometen u razvoju.
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#1542 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Rubaija »

VCorp wrote:
radostan dan wrote:
VCorp wrote:
Da se mene pita ja bih na našoj strani zasadio uz cijelu obalu Drine vrbe da znate šta vas čeka.
mašala...aferim junačino.
javi se kad kreneš da posadiš koju, da ti pomognem.
Ja sa Srbima i Hrvatima pričam tu normalno, pišam sve što ne valja u našem narodu, ali sa četnicima i ustašama samo fašistički. Nemaš se ti šta sa četnikom i ustašom raspravljati, nisu to Srbi niti Hrvati, to je stoka kojoj jest mjesto na vrbi kao i našim vehabijama i handžarevcima.
Mentalne vratolomije. Ne možeš biti 'samo malo fašista', niti 'selektivni fašista'. Ili jesi ili nisi.

Kako su vas politike i retorike mentalno izmasakrirale zadnjih 20 godina, to je za promatranje.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1543 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

Ova add foe opcija nije baš posve efikasna. Iako ne vidim post trola kojeg sam blokirao uredno mi izbacuje notifikaciju.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#1544 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by pemanapemani »

Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
Dobro, i? Meni to ne predstavlja problem.

Ko govori o "svima zajedno"?
Govorim o bosanskohercegovackoj politickoj strategiji, BiH podjeljenoj na 5-7 geografsko ekonomskih regija. Drzavi koja je strogo sekularna, demokratska, drzava socijalne pravde, ekoloskih standarda, gdje ce svaki pojedinac imati sva ljudska prava na svakom pedlju BiH.

Spinovanje privrzenosti BiH bratstvom i jedinstvom je nista manje nego odlika covjeka supka, da izvines.

Sto se mene tice, u BiH o kakvoj "mastam" mogu biti jedini stanovnik koji nije Bosnjak po narodnosti i musliman po vjeroispovijesti.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1545 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Patriotska_Liga »

pemanapemani wrote:
Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
Dobro, i? Meni to ne predstavlja problem.

Ko govori o "svima zajedno"?
Govorim o bosanskohercegovackoj politickoj strategiji, BiH podjeljenoj na 5-7 geografsko ekonomskih regija. Drzavi koja je strogo sekukarna, demokratska, drzava socijalne pravde, ekoloskih standarda, gdje ce svaki pojedinac imati sva ljudska prava na svakom pedlju BiH.

Spinovanje privrzenosti BiH bratstvom i jedinstvom je nista manje nego odlika covjeka supka, da izvines.

Sto se mene tice, u BiH o kakvoj "mastam" mogu biti jedini stanovnik koji nije Bosnjak po narodnosti i musliman po vjeroispovijesti.
To će biti onda kad Bošnjaci ovdje postanu jedini politički faktor. Dok je ovako ne možeš se nadati takvoj državi.

Dakle, mora se prvo ispuniti taj preduslov.
Lee Stiffdick
Posts: 117
Joined: 16/08/2016 02:44

#1546 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Lee Stiffdick »

Drzava je proizvod socijalne svijesti naroda ili stanovnika u toj drzavi.

Demokratska, sekularna, gradjanska drzava - moze biti rezultat samo takve svijesti. Svijest prethodi formi a ne obratno.

Ustav i zakoni se mogu mijenjati, ali to nista nece znaciti bez promjene svijesti.

Ovo sto imamo, odgovara nasoj svijesti.

Dokle god su ljudi religiozni, nema nista od fundamentalne promhene. Pogotovo ove primitivne religije koje imamo u BiH.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1547 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by VCorp »

TheMule wrote:Nisam upratio da li je Radosni salonac, ali morate biti fer ovdje, ona parola o vrbama se odnosi na Srbe, tako da je normalno sto je neko reagovo. VCorps se isprico i objasnio da nije mislio na Srbe.
Pa normalno da nisam mislio na Srbe, nisam nikad napisao na forumu da treba ganjati Srbe i ubijati ih ali za četnike jesam i gore stvari. Četnici za mene nisu Srbi jer četnici su fašisti, a fašisti nisu ljudi već najveće hulje i izrodi koje treba proganjati i vješati, pucati im u čelo. Već sam rekao da isto vrijedi i za naše i za ustaše. Kad takvih bude u promilima u našim narodima onda će se živjeti odlično.

Fakat kada se pročita ono djeluje tako da se mislilo na Srbe, i da sam stvarno to mislio za Srbe a ne četnike valjda bih onda zagovarao tu priču do kraja i potvrdio da stvarno mislim kako Srbe treba vješati. Da nemam Srba u familiji možda bih i mislio tako, ali ovako kako je priče da su svi Srbi ''isti'', odnosno da ih se poistovjećuje sa onim bradatim spodobama ja ne pušim ...
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1548 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by tandmand »

pemanapemani wrote:
Patriotska_Liga wrote:Samo Bošnjaci mogu napraviti državu o kakvoj ti maštaš. Niko više, a pogotovo ne svi zajedno.
Dobro, i? Meni to ne predstavlja problem.

Ko govori o "svima zajedno"?
Govorim o bosanskohercegovackoj politickoj strategiji, BiH podjeljenoj na 5-7 geografsko ekonomskih regija. Drzavi koja je strogo sekularna, demokratska, drzava socijalne pravde, ekoloskih standarda, gdje ce svaki pojedinac imati sva ljudska prava na svakom pedlju BiH.

Spinovanje privrzenosti BiH bratstvom i jedinstvom je nista manje nego odlika covjeka supka, da izvines.

Sto se mene tice, u BiH o kakvoj "mastam" mogu biti jedini stanovnik koji nije Bosnjak po narodnosti i musliman po vjeroispovijesti.
O istoj takvoj BiH maštam, ali realnost je surova, brojke ne lažu a entitetske i druge vrste granica u "jedinstvenoj" BiH su tvrđe od Berlinskog zida. Želje su jedno a stvarnost drugo i vrijeme je da Bošnjaci sagledaju šta je moguće, da odbace utopiju. Slab i blokiran narod (ekonomski, politički, teritorijalno) ne može beskrajnim ustupcima za račun dva UZP graditi zamišljenu BiH. Potrebna je promjena paradigme, tj. da Bošnjaci prvenstveno gledaju svoga posla i interesa a ne imaginarne građanske BiH. Rezultate dosadašnje, 20-godišnje politike kompromisa i popuštanja, imamo upravo ovih dana. Politika "vuku niz dlaku" nije dala nikakva rezultata, jer vuk je predator, vreba i stvara sebi prostor za djelovanje. Da se ne lažemo, u Nevesinju nema Bosne kao što je nema ni u Širokom. Nemože najugroženiji i najveća žrtva (Bošnjaci) na svojim leđima da nosi građansku BiH kada je niko drugi neće. Mislim, može ali će u tome slučaju nestati i Bošnjaka i BiH.
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#1549 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by MMM1977 »

Previše se diglo frke oko ovog referenduma, koji zapravo ne znači ništa. Najbolja opcija bi bila da se to ignoriše, ali kod nas se sve digne na nivo usijanja.

Neka prođe referendum, da vidimo da li je od Dejtona, u koji se Dodik kune, ostalo išta. Neka to rješava OHR, SIPA ili ko već, mi to riješiti ne možemo.

Ako to niko ne riješi onda ćemo znati na čemu smo. Ali, ovdje smijem garantovati da će referendum biti održan ali da neće rezultirati ničim, tj. da neće proizvesti pravne posljedice.

Praznik će se nastaviti slaviti poluslužbeno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1550 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Connaisseur Karlin »

Da li je incijataiva odvajanja Srebrenice od RS putem referenduma legalna?

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/in ... nice-iz-rs
Locked