Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

mmaar

#276 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by mmaar » 31/05/2016 00:33

Ova tema je standardno spinovana i sada raspravljamo o haturu onih koji se ne odricu barbarske politike koja je spalila Nacionalnu i univerzitetsku biblioteku BiH pri cemu je stradala i gradja koja pripada kulturi bosanskih Srba, iste one politke koja ne samo da se kaje zbog tog gnusnog i anticivilizacijskog cina, vec ne odstupa od ciljeva u ime kojih je on ucinjen, cak se pitamo i koja je to politika i ko je spalio NUBBiH.

Tema je ko je taj drznik koji je ucinio jedan takav vandalski cin i atak na sjecanje ove zemlje i grada, s kojim pravom i u ime koga i hoce li isti snositi pravne posljedice zbog tog tog sramnog cina.
Last edited by mmaar on 31/05/2016 00:39, edited 1 time in total.

mmaar

#277 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by mmaar » 31/05/2016 00:37

arzuhal wrote:
mmaar wrote:
Postujem, samo ja nisam vjernik i u ovom slucaju vodim se iskljucivo razumom i iskustvom, sto neposrednim, sto posrednim, sto onim sto jeste historijsko iskustvo i opet dolazim do istog zaljucka koji si ti izveo u posljednje dvije recenice.
Ne bih ja to ni navodio da ne smatram da to može biti jednako prihvatljivo za sve ljude, bez obzira na vjeru ili nevjeru, nego kao univerzalni obrazac: pokajati se, popraviti i - to javno ispoljavati i pokazivati.

A toga danas, osim u tragovima, nema. Kraj diskusije, nema se potebe trošiti, nema ni nasjedanja, lažnog praštanja, pomirenja, "historijskih dogovora", "pružanja ruke" i sličnih vučićevskih ubleha i patetičnih, melodramskih ispada u dnevnopolitičke svrhe...
:thumbup:

calculator

#278 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by calculator » 31/05/2016 00:39

Connaisseur Karlin wrote:....U BiH su se borili srbi hrvati i bonsnjaci,i postoje zlocini iz tri grupe,znaci hrvatksi sprski i bosnjacki zlocini; zato nema potrebe brisati "srpski zlocin" sa ploce,jer potoje konkretne cinjenice:datum,mjesto dogadjanja. Vojna formacija ,moze biti dodana,ali u istoj su bile osobe koje su hrvati i bosnjaci. Srski zlocin za Vjecnicom je produkt iksljucivo srpske ideologije i srpskog nacionalizma.
U BiH su ratovale vojne formacije regularne Armije RBiH protiv paravojnih formacija VRS i HVO, pomognutih jedinicama HV i JA, i postoje zločini, kategorisani krivičnim zakonom RBiH, koje su počinili vojnici, pripadnici učesnica u ratu, dakle - pojedinci. Drugačije nije, niti može biti.

Connaisseur Karlin

#279 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Connaisseur Karlin » 31/05/2016 00:47

Edin H. wrote: Vodili su nas komunisti kao djecu u Jasenovac, pa ne vidim da je to pomoglo da se zlocini ne ponove.
Ne izvinjava se pocinitelj za zlocin zato sto se pokajao, nego iz straha od posljedica.
U ratu u kojem nema pobjednika, bilo je ocekivano da iskrenog pokajanja nece biti. Uz to jos jalovost I ispolitiziranost Haskog tribunala, uz neopravdano niske kazne u odnosu na pocinjene zlocine.
Komunisiti nikad nisu rijesili interni sukob vezan za Jasenovac!

mmaar

#280 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by mmaar » 31/05/2016 00:48

calculator wrote:
Connaisseur Karlin wrote:....U BiH su se borili srbi hrvati i bonsnjaci,i postoje zlocini iz tri grupe,znaci hrvatksi sprski i bosnjacki zlocini; zato nema potrebe brisati "srpski zlocin" sa ploce,jer potoje konkretne cinjenice:datum,mjesto dogadjanja. Vojna formacija ,moze biti dodana,ali u istoj su bile osobe koje su hrvati i bosnjaci. Srski zlocin za Vjecnicom je produkt iksljucivo srpske ideologije i srpskog nacionalizma.
U BiH su ratovale vojne formacije regularne Armije RBiH protiv paravojnih formacija VRS i HVO, pomognutih jedinicama HV i JA, i postoje zločini, kategorisani krivičnim zakonom RBiH, koje su počinili vojnici, pripadnici učesnica u ratu, dakle - pojedinci. Drugačije nije, niti može biti.
26. februara 2007. godine, Međunarodni sud pravde je presudio da Srbija odgovorna jer je prekršila Konvenciju o genocidu time što nije učinila sve što je bilo u njenoj moći da spreči genocid, a potom nije kaznila niti predala učinioce Haškom tribunalu. Ali ne može biti smatrana odgovornom za genocid počinjen u Srebrenici od strane snaga Republike Srpske[1], jer "nije počinila genocid ni preko svojih državnih organa, ni preko svojih zvaničnika".[2] Posle ovog suđenja, Srbija je postala prva zemlja koja je po oceni suda prekršila Konvenciju o genocidu.[3]
Nakon dugotrajne diskusije o genocidu u Srebrenici, aprila 2002. holandska vlada (drugi kabinet Wima Koka) odlučila je podnijeti ostavku nakon službene istrage i izvještaja koji je načinio Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie.
Presudom civilnog apelacionog holandskog suda od 16. jula 2104. godine, Holandija je okrivljena za deportaciju i ubistva 300 bošnjačkih muškaraca, koji su nakon zauzimanja Srebrenice 13. jula 1995. od strane Vojske Republike Srpske, odvedeni i pogubljeni. Optužba je podnesena od strane udruženja Majke Srebrenice, a u njoj se iznosi da holandski vojnici u Potočarima, nisu ništa poduzeli za sprečavanje deportacije i ubistava bošnjačkih muškaraca. Presudu je donijela sudija Larissa Elwin.[22][23][24]
Rezolucija Sjedinjenih Američkih Država br. 199

...Politika agresije i etničkog čišćenja koju su implementirale srpske snage u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1995. godine sa direktnom pomoći srpskog režima Slobodana Miloševića i njegovih saveznika, a koja je uzrokovala raseljenje više od 2,000,000 stanovnika i procjenjeno 200,000 žrtava, desetine hiljada silovanih ili na drugi način mučenih i zlostavljanih osoba, dok su nevini civili Sarajeva i drugih urbanih naselja bili neprestano izloženi granatiranjem i snajperskim napadima; definisani su kao kriminalni čin genocida po definiciji kako navodi članak 2 Konvencije za prevenciju i kažnjavanje genocida, potpisan u Parizu 9. decembra 1948. godine i stavljen u punopravnu snagu 12. januara 1951. godine...
Međunarodni sud pravde presudio je da su policija i vojska Republike Srpske, po nalogu njenog političkog i vojnog rukovodstva, u Srebrenici i njenoj okolini ubile pet generacija muškaraca: djedove, očeve, sinove, unuke i praunuke. To znači da je ciljano uništeno pet generacija muškog potomstva na tom prostoru.
itd, itd

Kakvi pojedinci, kakve p. materine, pojedinci se tuku u kafani, ne cine Genocid, kulturocid, urbicid, agresiju i drugo sto je ucinjeno BiH.

cyprus

#281 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by cyprus » 31/05/2016 01:03

Connaisseur Karlin wrote:
cyprus wrote:
LBVIEW wrote: Cuj,on odgovorno tvrdi. :lol:
Citavu jebenu temu se trudis i sad k'o biva ne umanjujes.
Dakle,srpski zlocinci koji su ponikli iz srpskog naroda, koji jeste dao legitimitet zlocinackoj politici (ne jednom)i,koji i dan danas bira one sto nastavljaju gdje su stali 90-tih,od grobara do pickoustog.Natpis na ploci samo konstatira cinjenice,a to sto iste nisu po volji historijskim revizionistima i relativizatorima je njihov problem.
Iz posta u post samo podmetanje... Nije da nisam navikao, ali je nekako jadno... Čime umanjujem?

Jesam li rekao da je šteta na Vijećnici bila manja nego što jeste? Nisam.
Jesam li kazao da uništenje ovakve građevine i njenog sadržaja i nije toliko strašno? Nisam.
Jesam li i na koji način stao u odbranu onih koji su počinili ovaj zločin? Nisam.
Jesam li doveo u pitanje činjenicu da se radi o pripadnicima Vojske Republike Srpske? Nisam.
Jesam li pokušao nekako opravdati ovaj zločinački čin nekim drugim činom? Nisam.
Jesam li pokušao opravdati komandnu strukturu VRS-a? Nisam.

Naravno da ništa od toga nisam... Pa zašto onda lažeš? Jel stvarno smatraš da ako neku laž i klevetu ponoviš više puta - da će ista postati istinom? Zar je moguće da ti je argumentacija tako jadna, da nemaš drugog načina nego da pribjegavaš podmetanju? Šta dobivaš time? Naravno, ne odnosi se ovo samo na tebe...
cypres,citsm uvijek tvoje postove,i cesto puta dijelim tvoje misjenje,ali na ovoj temi nisi u pravu. :)

U BiH su se borili srbi hrvati i bonsnjaci,i postoje zlocini iz tri grupe,znaci hrvatksi sprski i bosnjacki zlocini; zato nema potrebe brisati "srpski zlocin" sa ploce,jer potoje konkretne cinjenice:datum,mjesto dogadjanja. Vojna formacija ,moze biti dodana,ali u istoj su bile osobe koje su hrvati i bosnjaci. Srski zlocin za Vjecnicom je produkt iksljucivo srpske ideologije i srpskog nacionalizma.
Dobro, jeste ovo diskutabilna tema, ja čak ni ne tvrdim da sam 100% upravu... Ja sam samo iznio jedan stav, koji realno po ničemu nije problematičan... Razgovarao sam na ovu temu sa više ljudi u RL, sa nekima su mi se također mišljenja razišla, ali me niko nije obasuo salvom uvreda, kao što je to slučaj na forumu... Tako da mi je sada ta stvar u fokusu - šta virtuelne ratnike tjera na ovakvu retoriku? Meni je to pomalo i teško pojmit...

A što se tiče same teme... Da, ako čisto logički posmatraš, mogli bi reći da si upravu... Tabla se ne odnosi na Srbe, nego na srpske zločince... OK, zato sam i naveo onu paralelu sa islamskim terorizmom... Opet čisto logički gledano, ovaj pojam nije uperen protiv muslimana, nego protiv muslimanskih terorista... Međutim, opet se nađe značajan broj ljudi kojima to smeta, a ti ih ne možeš krivit za to... E vođen time sam htio predstaviti ovdje i tu perspektivu...

PS I ima još jedna stvar... Ja protekli rat ne posmatram kao sukob tri etničke grupe... Nego kao sukob tri politike, tri koncepcije... Između ostalog i zbog toga mislim da ne bi fokus trebao biti na osudi etničkih grupa, nego na osudi zločinačkih politika...
Last edited by cyprus on 31/05/2016 01:14, edited 1 time in total.

Connaisseur Karlin

#282 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Connaisseur Karlin » 31/05/2016 01:05

calculator wrote:
HVO je prije bosnjacko-hrvatkosg sukoba bio vojni sastav hrvata i bosnjaka,a koji su kasnije dosli u sukob sa ARBiH. Postoje zlocini prije ,tokom i polsije sukoba,i za svaki datum psotoji drugacija odgovoronost svih vojjnih formacija/paraformacija! Treba konkretno osuditi i pojedince i njhiove grupe koje su slijedile njihihovu grupu i njihovu nacionalisticku idelogiju!

Connaisseur Karlin

#283 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Connaisseur Karlin » 31/05/2016 01:13

cyprus wrote:
Connaisseur Karlin wrote: cypres,citsm uvijek tvoje postove,i cesto puta dijelim tvoje misjenje,ali na ovoj temi nisi u pravu. :)

U BiH su se borili srbi hrvati i bonsnjaci,i postoje zlocini iz tri grupe,znaci hrvatksi sprski i bosnjacki zlocini; zato nema potrebe brisati "srpski zlocin" sa ploce,jer potoje konkretne cinjenice:datum,mjesto dogadjanja. Vojna formacija ,moze biti dodana,ali u istoj su bile osobe koje su hrvati i bosnjaci. Srski zlocin za Vjecnicom je produkt iksljucivo srpske ideologije i srpskog nacionalizma.
Dobro, jeste ovo diskutabilna tema, ja čak ni ne tvrdim da sam 100% upravu... Ja sam samo iznio jedan stav, koji realno po ničemu nije problematičan... Razgovarao sam na ovu temu sa više ljudi u RL, sa nekima su mi se također mišljenja razišla, ali me niko nije obasuo salvom uvreda, kao što je to slučaj na forumu... Tako da mi je sada ta stvar u fokusu - šta virtuelne ratnike tjera na ovakvu retoriku? Meni je to pomalo i teško pojmit...

A što se tiče same teme... Da, ako čisto logički posmatraš, mogli bi reći da si upravu... Tabla se ne odnosi na Srbe, nego na srpske zločince... OK, zato sam i naveo onu paralelu sa islamskim terorizmom... Opet čisto logički gledano, ovaj pojam nije uperen protiv muslimana, nego protiv muslimanskih terorista... Međutim, opet se nađe značajan broj ljudi kojima to smeta, a ti ih ne možeš krivit za to... E vođen time sam htio predstaviti ovdje i tu perspektivu...
Pa sto se brines u vezi virtulenih ratnika,i meni svasta pisu,ali se ne nerviram. :-D

Ljudi,koi su kao odrasle osobe prezivjele rat,a kojim smeta ,trebajuju objasniti razlog "licnog smetanja". Mnogim Srbima se ne dopada,ali tome mogu "zahvaliti" zlocicnima iz njihovog naroda,akoji ni danas ne zele priznati mnoge zlocine ,a 20godisnaj politika jos vise razvija bijes Srba,koji su mozda bili tek djeca u ratu. Npr. nisu ni Njemci bili ponosni na svoje porijeklo radi ratnih zlocina,i mnogi su imali problema kao emigranti. Ovo je ocekviajca rekacija osoba iz jednog naroda koji nije ostavio pozitivan trag u ratnoj istoriji 90tih.

Toffee karamela

#284 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Toffee karamela » 31/05/2016 01:18

arzuhal wrote:Za par mjeseci bi - samo ih pustite! - stručnjaci za balistiku i pirotehniku iz Srbije, Izraela, Francuske, i sl. dokazali, na replici Vijećnice na nekom vojnom poligonu u Srbiji, kako je naprosto nemoguće da je ikakva, a pogotovo zapaljiva municija, mogla doći sa srpskih polož...Pardon, s položaja pripadnika Vojske Republike Srpske...I da je najvjerovatnije požar podmetnut od strane tzv. Armije BiH i AID-a kako bi se izazvale negativne emocije kod svjetske javnosti i Srbi okrivili za nešto što nisu, pardon pojedini pripadnici srpskog naroda okrivili za nešto što nisu učinili i predstavili kao varvari...
Nije iskljuceno i da nece to uraditi, ne smiju se pojaviti na licu mjesta, ali ce slikati iz svih uglova i nasarat neke balisticke grafikone ko sto su analizirali snimke napravljene s nekog prozora iznad ul. Vase MIskina i na osnovu njih donijeli zakljucak da je i to bila Alijina bomba. Pa gledate li vi Cirilicu kad gostuju Dzevad Galijasevic i Tomo Kovac? Pogledajte tu epizodu, a Milomir ako se iole oporavio od hercike koja ga je pukla lani nece propustiti da analizira i "lazno paljenje Vijecnice". U njihovoj javnosti, i u sumskoj i preko Drine, vec je uzeto kao aksiom da su Bosnjaci gadjali sami sebe i onda perfidno pakovali njima.
Last edited by Toffee karamela on 31/05/2016 01:23, edited 1 time in total.

Toffee karamela

#285 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Toffee karamela » 31/05/2016 01:19

...
Last edited by Toffee karamela on 31/05/2016 01:22, edited 1 time in total.

Connaisseur Karlin

#287 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Connaisseur Karlin » 31/05/2016 01:28

cyprus wrote: PS I ima još jedna stvar... Ja protekli rat ne posmatram kao sukob tri etničke grupe... Nego kao sukob tri politike, tri koncepcije... Između ostalog i zbog toga mislim da ne bi fokus trebao biti na osudi etničkih grupa, nego na osudi zločinačkih politika...
Ja posmatram rat kao sukob etnickih grupa,kao sljedbenika vlastitih ideologija.

Ne mozes osuditi zlocinacku politiku bez njenih slljedbenika,a koji su ,u vecini primjera,istovremeno jedna od etnickih grupa!

Na ploci pise "srpskih zlocinaca" a datum postavljen tokom rata,naravno da se postavlja akcenat na srpsku ratnu politiku,jer ,na sto bi se drugo uopste i mogao isti zlocin oslanjati?

mmaar

#288 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by mmaar » 31/05/2016 01:38

Connaisseur Karlin wrote:
cyprus wrote: PS I ima još jedna stvar... Ja protekli rat ne posmatram kao sukob tri etničke grupe... Nego kao sukob tri politike, tri koncepcije... Između ostalog i zbog toga mislim da ne bi fokus trebao biti na osudi etničkih grupa, nego na osudi zločinačkih politika...
Ja posmatram rat kao sukob etnickih grupa,kao sljedbenika vlastitih ideologija.

Ne mozes osuditi zlocinacku politiku bez njenih slljedbenika,a koji su ,u vecini primjera,istovremeno jedna od etnickih grupa!

Na ploci pise "srpskih zlocinaca" a datum postavljen tokom rata,naravno da se postavlja akcenat na srpsku ratnu politiku,jer ,na sto bi se drugo uopste i mogao isti zlocin oslanjati?
Ovdje nije bio sukob etnickih grupa, kako to perfidno guras, vec agresija od strane tadasnje SRJ koja je potpomognuta od dijela odmetnutih Srba i njihovih paravojnih formacija naoruzanih od strane tadasnje JNA.

Drinski

#289 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Drinski » 31/05/2016 06:51

Ovo su uradili srpski zlocinci, jer je taj zlocin uradjen od Srba, u ime Srba i ima danasnju podrsku Srba. Naravno, sarajlije neka biraju sebi vlast. Ovaj beskicmenjacki, podanicki, sluganski, pristup sarajevskih politicara se prenosi na drzavni i federalni nivo. E to je najveci problem.

LBVIEW

#290 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by LBVIEW » 31/05/2016 07:41

cyprus wrote:
LBVIEW wrote:
cyprus wrote:Vas nekoliko ovdje se slomiste da insinuirate nešto u vezi mene, i sad ti mene prozivaš za insinuaciju :mrgreen: Ludilo :-D

Odgovorno tvrdim da nikada nisam umanjio ili relativizirao bilo koju ili bilo čiju bedastoću, dočim ti već tom istom rečenicom činiš upravo to - relativizaciju: stavljaš u relativni odnos srpske i bošnjačke bedastoće... Al naravno, šta biste vi tvrdolinijaši na ovom forumu bez insinuacija... Valja naći protivnika i neprijatelja pošto poto 8-)
Cuj,on odgovorno tvrdi. :lol:
Citavu jebenu temu se trudis i sad k'o biva ne umanjujes.
Dakle,srpski zlocinci koji su ponikli iz srpskog naroda, koji jeste dao legitimitet zlocinackoj politici (ne jednom)i,koji i dan danas bira one sto nastavljaju gdje su stali 90-tih,od grobara do pickoustog.Natpis na ploci samo konstatira cinjenice,a to sto iste nisu po volji historijskim revizionistima i relativizatorima je njihov problem.
Iz posta u post samo podmetanje... Nije da nisam navikao, ali je nekako jadno... Čime umanjujem?

Jesam li kazao da uništenje ovakve građevine i njenog sadržaja i nije toliko strašno? Nisam.
Jesam li i na koji način stao u odbranu onih koji su počinili ovaj zločin? Nisam.
Jesam li doveo u pitanje činjenicu da se radi o pripadnicima Vojske Republike Srpske? Nisam.
Jesam li pokušao nekako opravdati ovaj zločinački čin nekim drugim činom? Nisam.
Jesam li pokušao opravdati komandnu strukturu VRS-a i političko vodstvo RS-a (tada SRBiH) ili SRJ? Nisam.

Naravno da ništa od toga nisam... Pa zašto onda lažeš? Jel stvarno smatraš da ako neku laž i klevetu ponoviš više puta - da će ista postati istinom? Zar je moguće da ti je argumentacija tako jadna, da nemaš drugog načina nego da pribjegavaš podmetanju? Šta dobivaš time? Naravno, ne odnosi se ovo samo na tebe...
A zar je moguce biti toliko ubijeden u vlastitu prepredenost,lukavost,sto li,te toliko potcijenjivati inteligenciju sagovornika pa ocekivati kako ce podmetanja "muda pod bubrege" proci?
Da bi,nakon sto se stvari nazovu pravim imenom, uslijedilo pateticno posipanje pepelom i kuknjava.
A ko laze moze se uvjeriti listanjem tvojih postova.

LBVIEW

#291 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by LBVIEW » 31/05/2016 07:43

cyprus wrote:

Jesam li pokušao opravdati komandnu strukturu VRS-a i političko vodstvo RS-a (tada SRBiH) ili SRJ? Nisam.

A zar je moguce biti toliko ubijeden u vlastitu prepredenost,lukavost,sto li,te toliko potcijenjivati inteligenciju sagovornika pa ocekivati kako ce podmetanja "muda pod bubrege" proci?
Da bi,nakon sto se stvari nazovu pravim imenom, uslijedilo pateticno posipanje pepelom i kuknjava.
A ko laze moze se uvjeriti listanjem tvojih postova.

Alfons Kauders

#292 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Alfons Kauders » 31/05/2016 07:46

cyprus wrote: Dobro, jeste ovo diskutabilna tema, ja čak ni ne tvrdim da sam 100% upravu... Ja sam samo iznio jedan stav, koji realno po ničemu nije problematičan... Razgovarao sam na ovu temu sa više ljudi u RL, sa nekima su mi se također mišljenja razišla, ali me niko nije obasuo salvom uvreda, kao što je to slučaj na forumu... Tako da mi je sada ta stvar u fokusu - šta virtuelne ratnike tjera na ovakvu retoriku? Meni je to pomalo i teško pojmit...

PS I ima još jedna stvar... Ja protekli rat ne posmatram kao sukob tri etničke grupe... Nego kao sukob tri politike, tri koncepcije... Između ostalog i zbog toga mislim da ne bi fokus trebao biti na osudi etničkih grupa, nego na osudi zločinačkih politika...
Nadje se "odredjeni broj ljudi" koji su zapravo simpatizari islamofasizma, a takvi su u BiH zanemariva manjina (i svaki put kad neko od tih budala "sehidi" u Siriji, ta manjina postaje sve manja).

Koliko Bosnjaka podrzava islamizam i terorizam? Odokativno? 50%? 10%? 90%?

A koliko Srba podrzava politiku ciji su rezultat sporni spomenici?

Vidis, to je razlika. Islamski terorizam u BiH je ogranicen na vrlo male grupe ljudi, sto dokazuje i broj teroristickih napada (Mevlid i Oks u zadnjih 5-6 godina)

Ta politika nema gdje crpiti podrsku, niti ikad moze imati legitimitet kod naroda. Kakvu podrsku bi na izborima dobila islamisticka politicka opcija kod Bosnjaka?

A sta je sa politikom kojom su bili vodjeni srpski zlocinci? Ta politika je danas na vlasti u RS, a i alternativa je slicna, ako ne i gora. Ta politika je na vlasti i u Srbiji, a alternativa je skoro nepostojeca (cak stavise, i tamo ima jos radikalnije opozicije, poput Seselja i pravoslavnih fundamentalista iz Dveri).

LBVIEW

#293 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by LBVIEW » 31/05/2016 07:50

Alfons Kauders wrote:
cyprus wrote: Dobro, jeste ovo diskutabilna tema, ja čak ni ne tvrdim da sam 100% upravu... Ja sam samo iznio jedan stav, koji realno po ničemu nije problematičan... Razgovarao sam na ovu temu sa više ljudi u RL, sa nekima su mi se također mišljenja razišla, ali me niko nije obasuo salvom uvreda, kao što je to slučaj na forumu... Tako da mi je sada ta stvar u fokusu - šta virtuelne ratnike tjera na ovakvu retoriku? Meni je to pomalo i teško pojmit...

Nadje se "odredjeni broj ljudi" koji su zapravo simpatizari islamofasizma, a takvi su u BiH zanemariva manjina (i svaki put kad neko od tih budala "sehidi" u Siriji, ta manjina postaje sve manja).

Vidis, to je razlika. Islamski terorizam u BiH je ogranicen na vrlo male grupe ljudi, sto dokazuje i broj teroristickih napada (Mevlid i Oks u zadnjih 5-6 godina)

Ta politika nema gdje crpiti podrsku, niti ikad moze imati legitimitet kod naroda. Kakvu podrsku bi na izborima dobila islamisticka politicka opcija kod Bosnjaka?

A sta je sa politikom kojom su bili vodjeni srpski zlocinci? Ta politika je danas na vlasti u RS, a i alternativa je slicna, ako ne i gora. Ta politika je na vlasti i u Srbiji, a alternativa je skoro nepostojeca (cak stavise, i tamo ima jos radikalnije opozicije, poput Seselja i pravoslavnih fundamentalista iz Dveri).
Legitimitet kod naroda je sustina ove teme.
:thumbup:

Bodkin

#294 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Bodkin » 31/05/2016 09:16

Alfons Kauders wrote:

I ovdje se vracamo na sustinu. Da se srpski odnosi na sve srbe osim na neku manjinu koja je eto normalna. Zato sam ja pitao hocemo na kazanima staviti bosnjacki pojedinci :wink:

Thorgerson

#295 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Thorgerson » 31/05/2016 09:25

Alfons Kauders wrote:

Ma djaba pises, ja mu napisao post, objasnio da se terorizam i ovo ne moze porediti, niti stavljati u istu recenicu, al jok on upro svoje pa svoje.

Poslije bilo kakvog teroristickog cina, imas odmah islamske vjerske poglavare iz citavog svijeta koji to osudjuju i govore da to nije islam.

Ja opet pitam cyprusa, da mi da izjavu, podatak, grafit bilo sta, iz perioda 92-95 da je neko na prostoru tadasnjeg RS-a nesto govorio protiv vladajuceg korpusa, bunio se protiv etnickog ciscenja itd. Ili su posudjivali ljudi gorivo, bagere, kamione da se lesevi mogu prebacivati tamo-vamo. Da mi da podatak koliko je bosnjaka bilo slobodno na tom prostoru, da su radili, isli u skolu itd. Nema takvih. Ubijeni su, protjerani, zapaljeni. Od novorodjenceta pa do penzinoera. Dakle, to je bila jedna homogena cjelina, dobro uhodani sistem.

Ja bolan sa zgazenom mackmo pored puta nisam znao sta cu, meljo je tamo, vamo, na vikendici. Pa je zakopao. Macka. Sav se preznojio. A zamisli ubiti desetine hiljada ljudi, zakopati ih, prekopavati, i sve to organizovati. Samo budala i slijep covjek moze misliti da su to bili nekakvi pojedinci. To je bio sistem. I taj sistem i ovi danasnji podrzavaju i uopste ga se ne stide (svjedoce u odbranu Karadzica, Krajisnik im idol, baljezgaju da smo se mi ovdje sami ubijali itd.).
Last edited by Thorgerson on 31/05/2016 09:26, edited 1 time in total.

agent_zero

#296 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by agent_zero » 31/05/2016 09:25

Sramno, degutantno, odvratno i ponižavajuće je da su ploče prekrivene.

Ako je nekom iz Srbije to smetalo, nije trebao niti dolaziti u Vijećnicu, niti u Sarajevo.

Oni koji su donijeli odluku da se ploče prekriju moraju odgovarati.

A još veći problem je što svi šute, po principu zaboravit će se... Šute pogotovo oni koji su do lakata bili involvirani u predratna, ratna i poratna dešavanja. Zna se na koga mislim.

Bodkin

#297 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Bodkin » 31/05/2016 09:27

agent_zero wrote:Sramno, degutantno, odvratno i ponižavajuće je da su ploče prekrivene.

Ako je nekom iz Srbije to smetalo, nije trebao niti dolaziti u Vijećnicu, niti u Sarajevo.

Oni koji su donijeli odluku da se ploče prekriju moraju odgovarati.

A još veći problem je što svi šute, po principu zaboravit će se... Šute pogotovo oni koji su do lakata bili involvirani u predratna, ratna i poratna dešavanja. Zna se na koga mislim.
Naravno da nije trebalo pokriti. Pogotovo za ono govno nikolica

Banksy

#298 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Banksy » 31/05/2016 09:29

Iz Predsjedništva BiH za Klix.ba je potvrđeno kako ova institucija nije naložila prekrivanje ove ploče te da je za zgradu Vijećnice nadležna isključivo Gradska uprava Grada Sarajeva.
Vijećnica je u isključivoj nadležnosti gradonačelnika Ive Komšića koji je na službenom putu u Zagrebu.
Mislilo se da ne može gore od Behmena, ali može, može ...

Pozdravi Našoj stranci koja nije dozvolila da zbog ''ratnog angažmana'' gradonačelnik Sarajeva postane Stjepan Kljujić, nego su insistirali na ovoj kreaturi.

arzuhal

#299 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by arzuhal » 31/05/2016 10:38

Bodkin wrote: I ovdje se vracamo na sustinu. Da se srpski odnosi na sve srbe osim na neku manjinu koja je eto normalna. Zato sam ja pitao hocemo na kazanima staviti bosnjacki pojedinci :wink:
Pa vidi, sam reis je, objašnjavajući na koga je tačno ili na šta je mislio (uz zadršku onog što mi sami mislimo ili kako mi sami tumačimo njegove riječi), objasnio koga smatra "vlahom": svakog onog ko negira genocid.

Tom definicijom treba samo pokušati odokativno (u nedostatku preciznijih, znanstveno utemeljenih podataka) bubnuti postotak pripadnika srpskog naroda koji negiraju genocid i - voila! - eto ti broja vlaha po reisu, do u bobu!

Ovo kada pričamo o tim suštinama nekakvim...

Thorgerson

#300 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Thorgerson » 31/05/2016 12:32

Postavi @Drvenija87 na drugoj temi.

Kamo srece da su Srbi slusali ovoga covjeka. A realno i mi ostali.

Post Reply