"Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Trebam te

#801 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Trebam te » 26/05/2016 15:17

calculator wrote:
draganbl wrote:....Reis nije u svom govoru izrazio protivljenje konkretnom Srbinu (nije ni bitno što ga je nazvao vlahom), već se protivi tome da Srbin bude načelnik Srebrenice. On navija da bude Bošnjak...
Ova je konstatacija ključna i jedina ispravna. Jebe se reisu hoće li Ćamil, Mujo ili Suljo biti načelnik Srebrenice, bitno je da je on Bošnjak, a srebrenički Bošnjak je ujedno i musliman, što znači da reis zagovara načelnika vjernika koji će biti pod kontrolom IZ i reisovom posredno.

Sekularizacija na djelu :D

Nidje veze :lol:

General War

#802 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by General War » 26/05/2016 15:21

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ni mnogim Srbima nije uvreda kada ih nazoves cetnicima - dovoljno je pogledati vojvode na celu Srbije. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Srbe, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment).
Odlično kolega. Brilijantan zaključak...doduše ofrlje ali ipak in kao što i doliči pojasu trokuta.

Da pokušamo ovako...mala zamjena pojmova:

Ni mnogim Bošnjacima nije uvreda kada ih nazoves balijama - dovoljno je pogledati političare koje ih vode. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Bošnjake, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment)

ima još:

Ni mnogim Hrvatima nije uvreda kada ih nazoves ustašama - dovoljno je pogledati političare koje ih vode. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Hrvate, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment)

Ide mi ovo k'o po loju :D dajte još tih aksioma iz kućne radinosti...pošlo me
Ejs...jesi poranio..jucer je bilo ko na kosovu polju..
Ali @Cmoljo sa svojih osam brata Jugovica smirio situaciju :lol:

...a ti Marko opet zakasni :D

statixx

#803 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by statixx » 26/05/2016 15:25

draganbl wrote:bitno je samo da glasamo za svog da ne bi pobijedio njihov. To je katastrofalan način razmišljanja i (između ostalog) i jesmo tu gdje jesmo zbog takvog stava.
Kad glasas za "njihovog" optuze te za majorizaciju, jbg. :D

tututuuuu

#804 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by tututuuuu » 26/05/2016 15:28

Alfons Kauders wrote:
skupljac_zeljeza wrote:Reis pojasnio svoju izjavu: Vlasi su oni koji negiraju genocid

U prvoj izjavi za medije nakon objavljivanja dijela snimka u kojem je prenesena izjava, reis Kavazović je za Avaz kazao da ” i dalje misli da Srebrenicom ne mogu vladati oni koji negiraju genocid u Srebrenici, niti pak oni koji bi negirali zločine nad srpskim stanovništvom”.

Tu sortu ljudi ja nazivam balijama i vlasima, primitivcima jer drugo i nisu. Svaki Srbin ili Bošnjak koji se prema ovim planetarnim tragedijama odnosi ljudski, moja su braća i ja s tim nemam nikakvih problema. Bit ću sretan kada se za načelnika u Srebrenici kandidira neki Srbin koji ne negira genocid. To je ono što je bila suština moje poruke ljudima iz Srebrenice koji žive protjerani u tuđim zemljama i čiji najmiliji naseljavaju najnaseljenije mjesto u Srebrenici, mezare u Potočarima. Sve drugo su tumačenja na šta svako ima pravo”, kazao je Kavazović.

Avaz
Samo nam nije rekao kako naziva katolike iste sorte :D Da znamo za ubuduce :D
Kavazovic valja gluposti sad. Balija i Vlah nikako nije sinonim. Prvo je pogrdna karakterna osobina dok je drugo termin za jednu etnicku grupaciju koja se koristi cesto kao pogrdan termin. Tako da kad nazeves nekog Vlahom ne vrijedjas samo tu osobu, vec sve mozebitne Vlahe. :D

It_is_a_Leclerc

#805 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by It_is_a_Leclerc » 26/05/2016 15:34

Gotovo je izvjesno da će Grujičić ili ti "vlah", po novobosanskom, da ne kažem bošnjačkom poimanju etnogeneze srpskog naroda, biti načelnik općine Srebrenica. Duraković je 2012. pobijedio na jedvite jade, uz ogromnu kampanju "1. Mart" kojom je više hiljada ljudi promijenilo prebivalište. Izbori 2014. su, međutim, pokazali da Srbi jesu realna većina u Srebrenici, i to će biti konačno potvrđeno u oktobru.

A reis Kavazović neka nastavi halaliti ili nehalaliti, jer je to ionako jedino što nam i ostaje sada kad je locus minimae resistentiae bošnjačkog nacionalnog korrpusa nepovratno izguljen. SDA, kojoj Kavazović i cijeli Rijaset sluganski podilaze, uradila je sve da Srebreničani ostanu u Tuzli i Vogošći, u Živinicama i Banovićima, kako bi u tim sredinama stvarali rezultat SDA-ovim kandidatima.

Trebam te

#806 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Trebam te » 26/05/2016 15:37

Vlasi su se uvijeg zvali, ne vidim sta je tu pogrdno :izet:

Bosanski Srbi jesu Vlasi, vecinom dovedeni u vrijeme Turaka iz Istocne Srbije podrucja Stare Vlaske...!

Drinski

#807 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Drinski » 26/05/2016 15:38

It_is_a_Leclerc wrote:Gotovo je izvjesno da će Grujičić ili ti "vlah", po novobosanskom, da ne kažem bošnjačkom poimanju etnogeneze srpskog naroda, biti načelnik općine Srebrenica. Duraković je 2012. pobijedio na jedvite jade, uz ogromnu kampanju "1. Mart" kojom je više hiljada ljudi promijenilo prebivalište. Izbori 2014. su, međutim, pokazali da Srbi jesu realna većina u Srebrenici, i to će biti konačno potvrđeno u oktobru.

A reis Kavazović neka nastavi halaliti ili nehalaliti, jer je to ionako jedino što nam i ostaje sada kad je locus minimae resistentiae bošnjačkog nacionalnog korrpusa nepovratno izguljen. SDA, kojoj Kavazović i cijeli Rijaset sluganski podilaze, uradila je sve da Srebreničani ostanu u Tuzli i Vogošći, u Živinicama i Banovićima, kako bi u tim sredinama stvarali rezultat SDA-ovim kandidatima.
A zar si ti imao iluziju da ce biti drugacije?
Pa ja sam godinu dana trazio posao u podrinju dok je jos bila ona CD koalicija, pa ga nisam mogao naći.

Drinski

#808 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Drinski » 26/05/2016 15:39

General War wrote: prvo obracao sam se liku na direktnu uvredu meni,
ne znam sto se ti mjesas ko vegeta...neka moderator odluci sta sam ja to slagao...a ja cu upamtit ovakav nacin konverzacije i tvoje prijave
samo pamti. :thumbup:

General War

#809 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by General War » 26/05/2016 15:40

It_is_a_Leclerc wrote:Gotovo je izvjesno da će Grujičić ili ti "vlah", po novobosanskom, da ne kažem bošnjačkom poimanju etnogeneze srpskog naroda, biti načelnik općine Srebrenica. Duraković je 2012. pobijedio na jedvite jade, uz ogromnu kampanju "1. Mart" kojom je više hiljada ljudi promijenilo prebivalište. Izbori 2014. su, međutim, pokazali da Srbi jesu realna većina u Srebrenici, i to će biti konačno potvrđeno u oktobru.

:thumbup:
Eno na drugoj temi hoce da kupuju zemlju...ne znam koga ce naseliti tamo...mozda ocekuju od mene iz Tuzle da promjenim prebivaliste :lol:

Drinski

#810 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Drinski » 26/05/2016 15:41

sta kazati o ovom lajčakovom zemljaku
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/slova ... /160526069

Trebam te

#811 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Trebam te » 26/05/2016 15:41

It_is_a_Leclerc wrote:
Tacno stoji :thumbup:

draganbl

#812 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by draganbl » 26/05/2016 15:50

Alfons Kauders wrote: ... Ne znam zasto ti tvrdis da doticni "nije cetnik" vec samo "Srbin"?
Molim te da pronađeš dio mog posta u kome sam napisao da dotični nije četnik već samo Srbin.
Alfons Kauders wrote: Da li to znaci da se svi Srbi slazu sa njegovim politickim stavovima? Jer koliko ja vidim, covjek porice genocid, velica radne zlocince i prica kako bi u Srebrenici zabranio ljiljane i molitve na arapskom? Mislim, ako je to po defaultu pozicija svih Srba, onda mi nije jasno zasto bi ijedan Srbin ocekivao politicku korektnost s nase strane?
Ne znači, kratko i jasno.
Alfons Kauders wrote: A razlika izmjedju mene i tebe je malo veca od navedene. Ti smatras da je uvreda upucena deklarisanom cetniku, negatoru genocida (i to u Srebrenici) i simpatizeru osudjenika za genocid, zapravo usmjerena na cijeli narod... Ja smatram da nije. Dakle, ili je rijec o jezickom nesporazumu, ili smatras da su svi Srbi kao Gruja... Ako se radi o ovom drugom, onda je i kolektivitet zasluzio takve (i gore) epitete.
Suprotno tome što pišeš, ja uopšte ne komentarišem reisov izbor riječi. Potpuno mi je svejedno da li je srpskog kandidata nazvao vlah, srbin, četnik, negator genocida, kako god.

Ja se na čitavoj temi zalažem za odgovor na pitanje: Zašto treba glasati za Bošnjaka a ne za Srbina?

General War

#813 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by General War » 26/05/2016 15:52

Drinski wrote:
ne znam sto se ti mjesas ko vegeta...neka moderator odluci sta sam ja to slagao...a ja cu upamtit ovakav nacin konverzacije i tvoje prijave
...A ti citaj:
https://hamdocamo.wordpress.com/2012/04 ... -godine-i/

Hafis

#814 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Hafis » 26/05/2016 15:54

Danguba wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ni mnogim Srbima nije uvreda kada ih nazoves cetnicima - dovoljno je pogledati vojvode na celu Srbije. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Srbe, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment).
Odlično kolega. Brilijantan zaključak...doduše ofrlje ali ipak in kao što i doliči pojasu trokuta.

Da pokušamo ovako...mala zamjena pojmova:

Ni mnogim Bošnjacima nije uvreda kada ih nazoves balijama - dovoljno je pogledati političare koje ih vode. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Bošnjake, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment)

ima još:

Ni mnogim Hrvatima nije uvreda kada ih nazoves ustašama - dovoljno je pogledati političare koje ih vode. To opet ne znaci da taj termin ne vrijedja Hrvate, jer vrijedja barem trecinu (mada bi trecini bio kompliment)

Ide mi ovo k'o po loju :D dajte još tih aksioma iz kućne radinosti...pošlo me
Po cemu ti odredjujes da li je neko balija ili nije?
Za cetnike i ustase znamo.
Čuj znate kako određujete četnike i ustaše. E pa znamo i mi kako određujemo balije.
Mislim da se radi o potpuno istoj metodologiji, randomizaciji, samo o različitim uzorcima.

mO k3

#815 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by mO k3 » 26/05/2016 16:37

Hafze. Kako ti i tvoji određujete balije to znamo , svako ko je za bih je balija jelde ???

desni

#816 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by desni » 26/05/2016 16:46

Je li ti drago što će negator genocida biti načelnik u gradu gdje su četnici počinili genocid?
    Da si malo analizirao historijske događaje znao bi da su se mnogi narodi vratili i povratili krajeve koji su za njih bili nepovratno izgubljeni.
      Danas u Srebrenici većina učenika u osnovnoj školi su bošnjačke nacionalnosti :bih:
        Pazi sad tu informaciju unatoč najčešće katastrofalnoj politici iz Sarajeva.Postoji udruženje Prosvjetitelj Mualim Srebrenica koje je osnovano sa ciljem pomaganja povratnicima.Pošteni,iskreni,vrijedni momci i djevojke koji daju maksimum i pomažu bošnjačke povratnike na razne načine.
          Znači mene zanima koja je tvoja poenta šta nam ti poručuješ da treba da čestitamo četnicima na Genocidu koji su napravili i kažemo aferim Srebrenica je vaša jer vas je više na biračkom spisku.
            Nije fino od tebe prosipati svoju političku korektnost i umišljenu inteligenciju na temi o Srebrenici.Time dosipaš so na ranu preživjelim žrtvama.Napisao si jedno 20 puta na temi onako pobjedonosno da će načelnik Srebrenice biti negator genocida.Mislim kakvi tebe kompleksi muče.

Drinski

#817 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Drinski » 26/05/2016 16:48

General War wrote:
            Drinski wrote:
            ...A ti citaj:
            https://hamdocamo.wordpress.com/2012/04 ... -godine-i/
            ne kontam, ti si vlasnik tog bloga?

arzuhal

#818 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by arzuhal » 26/05/2016 16:50

mO k3 wrote:Hafze.
            :lol:

Matzan

#819 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Matzan » 26/05/2016 16:51

Ugrijalo...

It_is_a_Leclerc

#820 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by It_is_a_Leclerc » 26/05/2016 17:06

desni wrote:

Je li ti drago što će negator genocida biti načelnik u gradu gdje su četnici počinili genocid?
              Da si malo analizirao historijske događaje znao bi da su se mnogi narodi vratili i povratili krajeve koji su za njih bili nepovratno izgubljeni.
                Danas u Srebrenici većina učenika u osnovnoj školi su bošnjačke nacionalnosti :bih:
                  Pazi sad tu informaciju unatoč najčešće katastrofalnoj politici iz Sarajeva.Postoji udruženje Prosvjetitelj Mualim Srebrenica koje je osnovano sa ciljem pomaganja povratnicima.Pošteni,iskreni,vrijedni momci i djevojke koji daju maksimum i pomažu bošnjačke povratnike na razne načine.
                    Znači mene zanima koja je tvoja poenta šta nam ti poručuješ da treba da čestitamo četnicima na Genocidu koji su napravili i kažemo aferim Srebrenica je vaša jer vas je više na biračkom spisku.
                      Nije fino od tebe prosipati svoju političku korektnost i umišljenu inteligenciju na temi o Srebrenici.Time dosipaš so na ranu preživjelim žrtvama.Napisao si jedno 20 puta na temi onako pobjedonosno da će načelnik Srebrenice biti negator genocida.Mislim kakvi tebe kompleksi muče.
                      Same neistine, projekcije i pokušaji od zaključaka.

Čuj - ja pozivam da se čestita četnicima na G(?)enocidu, samo zato što upirem prstom u SDA koja je uradila sve da Srebrenicu isporuče (još jednom, rekli bi zlobnici) u ruke onima koji su učestvovali ili danas aktivno podržavaju one koji su učestvovali u genocidu. :roll: Ljudi su namjerno ugasili 1. Mart, po direktivi vlasti iz Banja Luke, kako bi spriječili da Bošnjak bude načelnik Srebrenice.

SDA 20 godina ljudima daje sadaku, nosi im vitre, a istovremeno ruši Durakovića, najboljeg načelnika u historiji Srebrenice, zarad kokošarskog dogovora da nekakvog Srbina dovedu na čelo Doma zdravlja. Istovremeno uštopa izmjene Zakona o zdravstvenom osiguranju pa ljudi koji bi se i vratili u Srebrenicu i glasali, to ne smiju uraditi jer onda izgube pravo na liječenje, pa onda idu u Tuzlu na liječenje, a medicinske sestre im skupljaju da im plate troškove.

I sad nama ta ista SDA, i taj isti Rijaset kao klerikalno krilo SDA, poručuje da neće halaliti ljudima iz Švicarske koji ne dođu u BiH da se registruju da glasaju. Pa koji je to morbidni i neopjevani bezobrazluk.

A što se soli na ranu preživjelih tiče, slučajno svake godine, obično uz ramazan, imam priliku obići Srebrenicu i neka njena, medijski manje "atraktivna" sela. Ono što tamo kažu o tome kako ih se tretira i kako su prepušteni na milost i nemilost Grujičićima, Pavlovićimma, Markovićima, Kovićkama i sl. daleko je gore od svega što ja ovdje pišem.

Država

#821 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Država » 26/05/2016 17:11

Mislim da je Reis baš usr'o motku...

:sax:

Tomahawk11
                      Globalni moderator

#822 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Tomahawk11 » 26/05/2016 17:12

arzuhal wrote:
                      Ma ništa to nije...Naprimjer, onaj slučaj u Potočarima, kada su počeli gađati Vučića kamenjem i to...Reis je tada pozvao narod da se smiri, da se sjete da se nalaze na svetom mjestu i da su došli, prije svega, povodom dženaze žrtvama pa da ne narušavaju sve to, itd. i rekao je tada, neću citirati doslovce, može se valjda na netu naći negdje snimak: ne nasjedajte na to, oni su i došli da vas isprovociraju!

Jedni su, očito, shvatili da je ovo reis rekao povodom pojedinaca u grupi koji su počeli prvi da bacaju kamenje i koji su stvorili metež i potakli "logiku krda". Ja sam tada to, upravo obrnuto, doživio kao da govori upravo o Vučiću i ekipi. Pa mi bilo čudno da tako otvoreno fljusne u lice radikalima :mrgreen:

Pošto sam poslije čuo samo riječi pohvale za reisa (i od, recimo, Dragana Lukača, kao i drugih srpskih zvaničnika), kako je hitrom reakcijom smirio narod i pomogao da se stvar ne otme skroz kontroli, pomislim da sam ja, možda, pogrešno skontao reisa... :mrgreen:

Mislim, uvijek se, izgleda, može desiti da ljudi pogrešno skontaju reisa, a? :mrgreen:
                      Ne samo reisa, moze se to desiti za bilo koga. Malo naostris pricu o izjavi, pa kakva god da je, ciljana publika reaguje u skladu sa zeljama.
                      A vidis, dobro si podsjetio na tu situaciju i da, to je rekao reis, ali valjda zbog bitnosti samog cina napada na Vucica, ostade neopazeno. Da je i tu dodao jos samo Vlah, siguran sam da bi itekako bilo reagovano.
                      A i ova izjava, koliko god bila neformalna, nesto nisam siguran da je sve to reis rekao u momentu, u trenutuku inspiracije. Itekako se ranije odvaga kako i sta reci, pa i ovo objasnjenje koje dolazi naknadno, svakako govori nesto o toj izjavi. Ako si vec rekao sta si imao i ako je to dovoljno jasno, cemu objasnjenje?!

oldtajmer

#823 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by oldtajmer » 26/05/2016 17:13

Kat

#824 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Kat » 26/05/2016 17:14

http://feridmuhic.com/?p=3498
                      Kada neko ko za sebe kaže da je Srbin, Bošnjake nazove ‘M/muslimanima’, ja njega nazovem ‘Vlah’, a Srbe notiram kao ‘Vlahe’. Ako je riječ o nekome ko sebe smatra Hrvatom, onda ga oslovljavam terminom ‘Šokac’, a Hrvate tretiram kao ‘Šokce’. Pri tom imam sve argumente da to ne smiju primiti kao političku zloupotrebu, čak ni kao nekakvu uvredu, nego upravo kao naviku ostalu iz prijašnjih vremena kada su u Bosni sve pravoslavce notirali odrednicom ‘Vlasi’, pojedinačno ‘Vlah’, dok je isto tako uobičajeni zajednički naziv za sve katolike u Bosni bio ‘Šokci’. I meni je nekako lakše da se prepustim svojoj navici, a svakako bi mi bilo teže mijenjati je, nego njemu prihvatiti takvo oslovljavanje s moje strane. Utoliko prije što nije ni zlonamjerno ni pežorativno.
                      Termini “Vlah“ i “Šokac“ jesu tradicionalni izrazi među Bošnjacima muslimanima i zadržali su se do danas upravo kao dio kulturne konvencije koja je u ovom konktekstu bila opšteprihvaćena i koja nije uključivala nikakve primjese pežorativnosti! Kao dijete, sve do zrelih godina, nikada nisam čuo ljude Bošnjake muslimane, muškarce jednako kao i žene, iz starije generacije da termine ‘Vlah’ i ‘Šokac’ upotrijebe u pogrdnom kontekstu, nego uvijek samo striktno kao sinonime za pravoslavno, odnosno, katoličko stanovništvo Bosne. Iako u primorju centralne Dalmacije izraz ‘Vlaji’ sadrži notu podsmjeha i podcjenjivanja, riječ je o izuzetku, jer su termini ‘Vlah/Vlasi’ ( u Makedoniji ‘Vlav/Vlasi)), potpuno lišeni bilo kakve negativne konotacije, i označavaju predstavnike priznatog naroda odnosno narod. Čuveni komediograf Branislav Nušić bio je Vlah (Vlav), porijeklom iz sela Bella Supra (Gorna Belica) kod Struge, dok stanovništvo grada Kruševa u centralnoj Makedoniji, u najvećem procentu, čine upravo etnički Vlasi.

General War

#825 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by General War » 26/05/2016 17:17

Drinski wrote: ne kontam, ti si vlasnik tog bloga?
                      :?
                      niko ti nije rekao za ovaj kongres, pa nevjerujes...sta ne kontas?

Post Reply