Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post Reply
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1651 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by GeeTnT »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
elcaliente wrote:Ja imam osjecaj da se mi iz naseg entiteta puno bavimo stvarima iz njihovog entiteta a njih tamo pravo boli tuki sta se desava u nasem etnitetu. Kada gledamo vjesti nasih tv stanica svaka jedva doceka da nesto prenese iz pc dok njihove vjesti nespominju nas ako bas nemoraju. Postavlja se pitanje dali su federalci na neki nacin opcinjeni pc-om.
Da, pa zašto Dodik u svojim govorima svaka druga Sarajevo, muslimani, oni iz fderacije, Turska...jučer 90% vremena posvetio pažnju tim istim za koje ih navodno "boli tuki". :oops:
Zamislimo da je gore post napisan od lika iz FBiH, i (h)ladno lik napise da se bavimo stvarima entiteta, kao da je entitet prostor koji nema nikakve veze sa BiH i kao da treba svi da prestanemo da se uopste pitamo za bilo sta u tom dijelu BiH...Takav rezultat je djelo Karadzica i on uistinu kao takav usadjuje omladini da je entite intiman prostor cetnika, a svi koji se ne slazu sa tim se sugerise da brinu za sredinu u kojoj zive...
Isto tako razmislja i veliki broj sanovnistva Srbije, a do takvih zakljucaka mozemo lako doci preko bilo kakvih komentara koji prate vijesti na srpskim portalima...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1652 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by vivaldi »

Alfons Kauders wrote:
vivaldi wrote:
arzuhal wrote:Kako braća pumpaju da je FBiH leglo terorizma i radikalnog islama, tako trebamo svugdje isticati RS, pa i jučerašnje skupove sa slikama Cara, kao uporišta ruskog utjecaja protiv EU, NATO-a i Amerike :mrgreen:
sva ta naprdjivanja su iskljucivo za domacu upotrebu. te stvari apsolutno ne dolaze do svjetskih centara moci
Ja sam cuo iz visokorangiranih izvora da Obama svako jutro pocinje sa kafom i intelligence briefom Dzevada Galijasevica...
ma ne mislim samo na naseg dzevada vec na siri region...

da sada ufatis bilo koga u state departmentu, niko ne bi imao blage veze sta se uopste desava u ovom dijelu svijeta.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1653 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Drinski »

arzuhal wrote:Kako braća pumpaju da je FBiH leglo terorizma i radikalnog islama, tako trebamo svugdje isticati RS, pa i jučerašnje skupove sa slikama Cara, kao uporišta ruskog utjecaja protiv EU, NATO-a i Amerike :mrgreen:
Naravno. Pa ja odavno trubim da su RS-ovci u stvari rusofilski srbijanci. Rusija je jos od rata faktor destabilzacije nase zemlje.
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#1654 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by draganbl »

Kao što se može zaključiti iz priloženog, a što je svako razuman mogao i očekivati, jučerašnji mitinzi nisu donijeli ništa.

Imam ja na ovom forumu i istomišljenika, koji takođe smatraju da vladajuće strukture može smijeniti samo ujedinjena opozicija na nivou čitave BiH.

Nažalost, pogledajmo ko je danas opozicija u BiH, gledajući po entitetima:
a) RS: SDS -gomila nesposobnjakovića koji bukvalno nemaju ni jednog normalnog funkcionera), PDP - foteljaši i politički lešinari koji nikada ništa pametno nisu uradili, Mihaljica (sam pogled na čovjeka sve govori, čak ne mora ništa ni da kaže), Čavić - ispušena muštikla.
b) FBiH: SBB, SDP, DF... Bolje ne komentarisati.

Imajući ovo u vidu, mislim da je izvjesno da će Dodik sa jedne strane, SDA i HDZ sa druge vladati još dugi niz godina.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1655 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by vivaldi »

Drinski wrote:
arzuhal wrote:Kako braća pumpaju da je FBiH leglo terorizma i radikalnog islama, tako trebamo svugdje isticati RS, pa i jučerašnje skupove sa slikama Cara, kao uporišta ruskog utjecaja protiv EU, NATO-a i Amerike :mrgreen:
Naravno. Pa ja odavno trubim da su RS-ovci u stvari rusofilski srbijanci. Rusija je jos od rata faktor destabilzacije nase zemlje.
ma to su gluposti. mi smo sami sebi najveci problem, a ne rusi, turci, ameri, kinezi...

nije problem ove drzave sto avdo iz sarajeva ne moze da nadje zajednicki jezik sa borisom iz niznjeg novgoroda vec sto ne moze da ga nadje sa borisom iz banjaluke i sa borisom iz mostara.

kada bi mi rijesili probleme medju sobom, rijesili bi i probleme sa rusima, turcima, i svima drugima.

ali iz vlastite nemoci mi cijeli svijet gledamo kroz prizmu srba, bosnjaka i hrvata.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1656 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Drinski »

vivaldi wrote:
Drinski wrote:
arzuhal wrote:Kako braća pumpaju da je FBiH leglo terorizma i radikalnog islama, tako trebamo svugdje isticati RS, pa i jučerašnje skupove sa slikama Cara, kao uporišta ruskog utjecaja protiv EU, NATO-a i Amerike :mrgreen:
Naravno. Pa ja odavno trubim da su RS-ovci u stvari rusofilski srbijanci. Rusija je jos od rata faktor destabilzacije nase zemlje.
ma to su gluposti. mi smo sami sebi najveci problem, a ne rusi, turci, ameri, kinezi...

nije problem ove drzave sto avdo iz sarajeva ne moze da nadje zajednicki jezik sa borisom iz niznjeg novgoroda vec sto ne moze da ga nadje sa borisom iz banjaluke i sa borisom iz mostara.

kada bi mi rijesili probleme medju sobom, rijesili bi i probleme sa rusima, turcima, i svima drugima.

ali iz vlastite nemoci mi cijeli svijet gledamo kroz prizmu srba, bosnjaka i hrvata.
Da. I sta nije tacno u ove moje tri recenice?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1657 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:
vivaldi wrote:
sva ta naprdjivanja su iskljucivo za domacu upotrebu. te stvari apsolutno ne dolaze do svjetskih centara moci
Ja sam cuo iz visokorangiranih izvora da Obama svako jutro pocinje sa kafom i intelligence briefom Dzevada Galijasevica...
ma ne mislim samo na naseg dzevada vec na siri region...

da sada ufatis bilo koga u state departmentu, niko ne bi imao blage veze sta se uopste desava u ovom dijelu svijeta.
Samo cu reci da grijesis :wink:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1658 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

draganbl wrote:Kao što se može zaključiti iz priloženog, a što je svako razuman mogao i očekivati, jučerašnji mitinzi nisu donijeli ništa.

Imam ja na ovom forumu i istomišljenika, koji takođe smatraju da vladajuće strukture može smijeniti samo ujedinjena opozicija na nivou čitave BiH.

Nažalost, pogledajmo ko je danas opozicija u BiH, gledajući po entitetima:
a) RS: SDS -gomila nesposobnjakovića koji bukvalno nemaju ni jednog normalnog funkcionera), PDP - foteljaši i politički lešinari koji nikada ništa pametno nisu uradili, Mihaljica (sam pogled na čovjeka sve govori, čak ne mora ništa ni da kaže), Čavić - ispušena muštikla.
b) FBiH: SBB, SDP, DF... Bolje ne komentarisati.

Imajući ovo u vidu, mislim da je izvjesno da će Dodik sa jedne strane, SDA i HDZ sa druge vladati još dugi niz godina.
SBB nije opozicija vec vlast (barem narednih par godina, dok ih Bakir moze vodati na uzici dok laju za Fahrom)

Ostatak stoji, ali od toga nema nista. Za pocetak, ko bi bio opozicija HDZ-u?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1659 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by hizo ramidovic »

realno, najvece razocarenje ovih mitinga su bosnjaci: toliko priprema za nerede, ubacivanja diverzantskih grupa, brijanja brada i prerusavanja, medijske propagande, nato i arapske podrske i na kraju nista, corak. fakat ni za sta nisu sposobni...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#1660 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by 155_mm »

Alfons Kauders wrote: Ma sta bi radili i pricali, uvijek ce nas mrziti, ne radi nasih postupaka, vec radi naseg postojanja.
al' hajd' ti to objasni mentalitetu tipa "ma nemojte nabacivati dodiku", "sad ce srbi jos vise biti protiv BiH", "sad ce osveta nad povratnicima". :-)
bilo kakav pokusaj protivljenja tom nacinu razmisljana zavrsava lincom. evo kolega hAZNADAR je to dobro osjetio na zadnjih nekoliko stranica.

neki se pitaju kako je moguce da se ne koriste aduti bosnjackog naroda u borbi za bolji status istog na nivou citave drzave. pa jeste vi pali sa marsa juce sa onim marsovcima koji su krenuli da mitinguju u BL? :-)

pa bilo kakav pokusaj konfrontacije bez obzira koliko bio u pravu se placa gubitkom izbora. upravo zbog gore navedenog mentaliteta. to hare lepi najbolje zna i zato danas pise stihove i zeni se. to ovi iz SDA takoldje znaju. zato im je bio vrhunac borbe za povratnike kad ih je lukacova policija krenula terorisati nakon ubistva policajca u zvorniku da ce platiti advokate uhapsenima. :lol:
a radi se o najjacoj politickoj snazi u drzavi. :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1661 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

draganbl wrote:
Alfons Kauders wrote:
draganbl wrote: Samo da demantujem, u cilju kvalitetnije rasprave...

Banjalučani uopšte juče nisu bili isprepadani, niko nije mislio da će biti ratno stanje, niko se ni zašta nije plašio, kakav strah od vlastite sjene... Smiješno.

Dirigovani mediji su namjerno naduvavali značaje mitinga, ali što bi rekao Srđan Puhalo, niti smo očekivali da ćemo čuti nešto novo, niti smo čuli.

Narod je najviše bio stresiran što je pametni gradonačelnik zabranio rad kafića, pa se nije imala gdje piti tradicionalna subotnja kafa, a bilo je prilično lijepo vrijeme, posebno u odnosu na danas.
Ok, ti govoris iz perspektive Banjaluke, najveceg grada u RS koji se bas i ne moze porediti sa Han Pijeskom po nivou kulture i obrazovanja.

Dodik nije glup. Ne bi posezao za onakvom retorikom i propagandom kada od toga ne bi imao koristi. To me navodi na zakljucak da ta prica ipak pali. Mozda ne pali u BL, ali sta cemo sa ostalih 900,000 ljudi u RS? Kod dobrog dijela ljudi ocito pali, jer da ne pali, ne bi se ni koristila.

A sta tek reci za Srbiju? Razumijem za medije u RS, ali zar su svi mediji u Srbiji "dirigovani" i zar svi tretiraju svoju publiku kao mentalno retardirane ovce koje ce povjerovati u sve sto kazu?
Ne znam ni koliko je relevantno kako se osjećalo par hiljada stanovnika Han Pijeska povodom dva mitinga u Banjaluci, koja je udaljena 300 kilometara.
Valjda je najvažnije bilo kako su se osjećali upravo Banjalučani, jer je njima "prijetila" najveća opasnost od eventualnih "nemira".

Ukratko, mediji su prepumpali jučerašnje događaje, a ni ovaj forum po običaju nije ostao imun u pretjerivanju i priželjkivanju raznoraznih nemira (kao uostalom i u slučaju prošlonedeljnog otvaranja Ferhadije).

A tek za Srbiju reći da mediji nisu dirigovani je smiješno. Pa Vučić između ostalog ogromnu podršku i dobija na osnovu dramatičnih i bombastičnih izjava, na koje se inače prima bar pola zemaljske kugle. Ne kažem da je Vučić najveći demagog na ovim prostorima (konkurencija je zaista žestoka), ali da je najuspješniji, to sigurno jeste.
Pa bitno je, kako nije? Skup nije bio samo za BL, vec za cijelu RS. Mozda bi vise ljudi doputovalo da nije bilo kampanje straha?

Nisam rekao da nisu dirigovani svi mediji u Srbiji, vec da ne mogu da vjerujem da su svi dirigovani. :D No, sudeci prema izvjestavanju s ovog cirkusa, ispada da si u pravu i da cijela Srbija ima manje slobodnih medija od Brcko Distrikta. :D Blago se njima, i kod njih ce onda Vucic jos koju deceniju da vedri i oblaci. :D Jos su dodatno najebali jer je mlad frajer, mozda zavrsi kao srpski Fidel. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1662 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

hizo ramidovic wrote:realno, najvece razocarenje ovih mitinga su bosnjaci: toliko priprema za nerede, ubacivanja diverzantskih grupa, brijanja brada i prerusavanja, medijske propagande, nato i arapske podrske i na kraju nista, corak. fakat ni za sta nisu sposobni...
Dzaba se obrija... :roll:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#1663 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by bh.tornjak »

elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
znaci....Bonjaci.....otjerani ste....pobijeni....pomirite se s tim....i zaboravite sve ....
....skinite gace da vam zat*jeramo ....i onda ...mir,mir,mir...niko nije kriv...

i radi suzivota i pomirenja.....zaboravite na sva stradanja...ne nabacujte loptu dodiku( i onima poslije njega) na volej
a srbi ce da pamte 3000 godina unazad....


dubokoumno nema sta
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1664 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by vivaldi »

Alfons Kauders wrote:Samo cu reci da grijesis
naravno da ne grijesim. pogledaj njihove objavljene izvjestaje kako izgledaju.

njih zanima samo jedno u ovom dijelu svijeta - terorizam i eventualno neke stvari koji im mogu ugroziti nacionalne interese tipa sverca nekog uranijuma ili neka velika narudzba droge...

svaka ambasada tako pocinje izvjestaj. odmah u apstraktu pisu kljucne rijeci, a onda ispod nabroje sva nasa lokalna sranja. i onda se taj izvjestaj jednom sedmicno ii jednom mjesecno salje u bec gdje je centrala za ovaj dio evrope, a onda onaj tamo u becu procita apstrakte iz ambasada u bosni, hrvatskoj, srbiji, kosovu, crnoj, gori, albaniji...

on iz svega toga izvuce ili ne izvuce nesto zanimljivo. onda on to salje u london ili gdje je vec centrala u evropi, pa onda neko u londonu cita apstrakta svih evropskih zemalja, i onda salje evropski izvjestaj za washington. u washingtonu se slijevaju izvejstaji sa svih kontitetnata s tim sto vjerovatno postoje posebna odjeljenja za rusiju, kinu, i mozda bliski istok.

to su hiljade i hiljade strana koje stizu svaki dan koje je nemoguce procitati na jednom mjestu. zato svako u ovom lancu i ima svoj veliki dio odgovornosti i procjenu.

a sva to kolicina nepotrebnih informacija se cuva za one momente posjeta jednom u 5 - 10 godina, pa ti onda tvoja ambasada u toj zemlji koju ces posjetiti prirpemi neki detaljniji izvjestaj da se ne provalis kada kao predsjednik dodjes u posjetu.

u washingotnu jednostavno niko nema pojma sta se ovdje desava jer je te informacije vec filtrirao bec i london
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1665 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
Zato jer su i Hrvati napravili isto. Pomirili su se s tim da su dobili Krajinu u zamjenu za Posavinu i ostale hrvatske prostore koji su zavrsili u RS.

Cak se time i ponose, pa cestitaju godisnjicu osnivanja RS i ljube ruku onim koji su im protjerali bracu i sestre. Jos samo da se pocnu pojavljivati na Ravnoj Gori i onda ih mozemo mirno poceti nazivati pravim imenom - Srbima.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1666 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:Samo cu reci da grijesis
naravno da ne grijesim. pogledaj njihove objavljene izvjestaje kako izgledaju.

njih zanima samo jedno u ovom dijelu svijeta - terorizam i eventualno neke stvari koji im mogu ugroziti nacionalne interese tipa sverca nekog uranijuma ili neka velika narudzba droge...

svaka ambasada tako pocinje izvjestaj. odmah u apstraktu pisu kljucne rijeci, a onda ispod nabroje sva nasa lokalna sranja. i onda se taj izvjestaj jednom sedmicno ii jednom mjesecno salje u bec gdje je centrala za ovaj dio evrope, a onda onaj tamo u becu procita apstrakte iz ambasada u bosni, hrvatskoj, srbiji, kosovu, crnoj, gori, albaniji...

on iz svega toga izvuce ili ne izvuce nesto zanimljivo. onda on to salje u london ili gdje je vec centrala u evropi, pa onda neko u londonu cita apstrakta svih evropskih zemalja, i onda salje evropski izvjestaj za washington. u washingtonu se slijevaju izvejstaji sa svih kontitetnata s tim sto vjerovatno postoje posebna odjeljenja za rusiju, kinu, i mozda bliski istok.

to su hiljade i hiljade strana koje stizu svaki dan koje je nemoguce procitati na jednom mjestu. zato svako u ovom lancu i ima svoj veliki dio odgovornosti i procjenu.

a sva to kolicina nepotrebnih informacija se cuva za one momente posjeta jednom u 5 - 10 godina, pa ti onda tvoja ambasada u toj zemlji koju ces posjetiti prirpemi neki detaljniji izvjestaj da se ne provalis kada kao predsjednik dodjes u posjetu.

u washingotnu jednostavno niko nema pojma sta se ovdje desava jer je te informacije vec filtrirao bec i london
Citao i pisao. :wink:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1667 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Drinski »

155_mm wrote:
Alfons Kauders wrote: Ma sta bi radili i pricali, uvijek ce nas mrziti, ne radi nasih postupaka, vec radi naseg postojanja.
al' hajd' ti to objasni mentalitetu tipa "ma nemojte nabacivati dodiku", "sad ce srbi jos vise biti protiv BiH", "sad ce osveta nad povratnicima". :-)
bilo kakav pokusaj protivljenja tom nacinu razmisljana zavrsava lincom. evo kolega hAZNADAR je to dobro osjetio na zadnjih nekoliko stranica
Ma jok, tu pricu furaju srbi forumasi ili ovi ljevicari forumasi, sto je cesto isto, osobito kod rjesavanja nacioalnog pitanja.

A Haris nije izgubio izbore zato sto je htio da ukine RS, vec zato sto to nije uradio.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1668 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

Drinski wrote:
155_mm wrote:
Alfons Kauders wrote: Ma sta bi radili i pricali, uvijek ce nas mrziti, ne radi nasih postupaka, vec radi naseg postojanja.
al' hajd' ti to objasni mentalitetu tipa "ma nemojte nabacivati dodiku", "sad ce srbi jos vise biti protiv BiH", "sad ce osveta nad povratnicima". :-)
bilo kakav pokusaj protivljenja tom nacinu razmisljana zavrsava lincom. evo kolega hAZNADAR je to dobro osjetio na zadnjih nekoliko stranica
Ma jok, tu pricu furaju srbi forumasi ili ovi ljevicari forumasi, sto je cesto isto, osobito kod rjesavanja nacioalnog pitanja.

A Haris nije izgubio izbore zato sto je htio da ukine RS, vec zato sto to nije uradio.
Haris je izgubio izbore jer je izgubio podrsku IZ koju je uzivao 2006, a te glasove i podrsku je hajrovao Fahro.

S ovim novim reisom nisam siguran, onako djeluje tradicionalno i neutralno - sto znaci da ce podrzati SDA :lol:
elcaliente
Posts: 4555
Joined: 13/06/2012 15:52

#1669 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by elcaliente »

bh.tornjak wrote:
elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
znaci....Bonjaci.....otjerani ste....pobijeni....pomirite se s tim....i zaboravite sve ....
....skinite gace da vam zat*jeramo ....i onda ...mir,mir,mir...niko nije kriv...

i radi suzivota i pomirenja.....zaboravite na sva stradanja...ne nabacujte loptu dodiku( i onima poslije njega) na volej
a mi ce da pamte 3000 godina unazad....


dubokoumno nema sta
Bosnjaci su protjerani iz Hercegovine pa se nesto nezanimamo sta se tamo dogadja iako je to federacija. Upravo sam to htio da kazem, velika vecina bosnjackih medija jedva ceka da prenese nesto iz pc-a po mogucnosti negativno i konstatno se pise o tome. Dok se Hrvati ostavljaju na miru da rade sta im je mila volja po Hercegovini a i po Bosni, npr Zepce, Vitez. Dok i jedne i druge mi nezanimamo niti se bave nasim politickim problemima, dok mi kao da trebamo da pisemo i diskutujemo o njihovim problemima jer nam je to dusevna hrana. Ok, to je sve BiH i zivimo tu, ali de facto svako je tu za sebe i tu nece zadugo nista promjeniti, definitivno se niko ko je protjeran iz Zepe u Tuzlu nece vise vratiti u Zepu, itd.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1670 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Alfons Kauders wrote:
elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
Zato jer su i Hrvati napravili isto. Pomirili su se s tim da su dobili Krajinu u zamjenu za Posavinu i ostale hrvatske prostore koji su zavrsili u RS.

Cak se time i ponose, pa cestitaju godisnjicu osnivanja RS i ljube ruku onim koji su im protjerali bracu i sestre. Jos samo da se pocnu pojavljivati na Ravnoj Gori i onda ih mozemo mirno poceti nazivati pravim imenom - Srbima.

Još onaj Jugosloven iz Mostara prije par godina izjavi da je RS bolji dio BiH. :roll:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1671 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Alfons Kauders »

elcaliente wrote:
bh.tornjak wrote:
elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
znaci....Bonjaci.....otjerani ste....pobijeni....pomirite se s tim....i zaboravite sve ....
....skinite gace da vam zat*jeramo ....i onda ...mir,mir,mir...niko nije kriv...

i radi suzivota i pomirenja.....zaboravite na sva stradanja...ne nabacujte loptu dodiku( i onima poslije njega) na volej
a mi ce da pamte 3000 godina unazad....


dubokoumno nema sta
Bosnjaci su protjerani iz Hercegovine pa se nesto nezanimamo sta se tamo dogadja iako je to federacija. Upravo sam to htio da kazem, velika vecina bosnjackih medija jedva ceka da prenese nesto iz pc-a po mogucnosti negativno i konstatno se pise o tome. Dok se Hrvati ostavljaju na miru da rade sta im je mila volja po Hercegovini a i po Bosni, npr Zepce, Vitez. Dok i jedne i druge mi nezanimamo niti se bave nasim politickim problemima, dok mi kao da trebamo da pisemo i diskutujemo o njihovim problemima jer nam je to dusevna hrana. Ok, to je sve BiH i zivimo tu, ali de facto svako je tu za sebe i tu nece zadugo nista promjeniti, definitivno se niko ko je protjeran iz Zepe u Tuzlu nece vise vratiti u Zepu, itd.
Ja se ne zanimam zato jer ti isti Hercegovci listom glasaju za SDA sve ove godine. Ako imaju kakvih problema, neka se obrate svojim predstavnicima na vlasti. Posto vidim da nemaju, zasto bi se ja mijesao u njihove unutrastranacke nesuglasice?
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#1672 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by draganbl »

Alfons Kauders wrote:
draganbl wrote:...
Ne znam ni koliko je relevantno kako se osjećalo par hiljada stanovnika Han Pijeska povodom dva mitinga u Banjaluci, koja je udaljena 300 kilometara.
Valjda je najvažnije bilo kako su se osjećali upravo Banjalučani, jer je njima "prijetila" najveća opasnost od eventualnih "nemira".

Ukratko, mediji su prepumpali jučerašnje događaje, a ni ovaj forum po običaju nije ostao imun u pretjerivanju i priželjkivanju raznoraznih nemira (kao uostalom i u slučaju prošlonedeljnog otvaranja Ferhadije).

A tek za Srbiju reći da mediji nisu dirigovani je smiješno. Pa Vučić između ostalog ogromnu podršku i dobija na osnovu dramatičnih i bombastičnih izjava, na koje se inače prima bar pola zemaljske kugle. Ne kažem da je Vučić najveći demagog na ovim prostorima (konkurencija je zaista žestoka), ali da je najuspješniji, to sigurno jeste.
Pa bitno je, kako nije? Skup nije bio samo za BL, vec za cijelu RS. Mozda bi vise ljudi doputovalo da nije bilo kampanje straha?

Nisam rekao da nisu dirigovani svi mediji u Srbiji, vec da ne mogu da vjerujem da su svi dirigovani. :D No, sudeci prema izvjestavanju s ovog cirkusa, ispada da si u pravu i da cijela Srbija ima manje slobodnih medija od Brcko Distrikta. :D Blago se njima, i kod njih ce onda Vucic jos koju deceniju da vedri i oblaci. :D Jos su dodatno najebali jer je mlad frajer, mozda zavrsi kao srpski Fidel. :D
Ma gdje će ljudi putovati, ko da putuje?

I jedni i drugi su doveli sve koje su mogli, niko tu nije bio zato što hoće, uglavnom su to stranački aktivisti, od sve te mase na oba mitinga nije tu bilo više od 10% običnih građana.
Nezadovoljni su juče većinom radili kod privatnika, ili svejedno nemaju love ni za sendvič u BL, a oni koji su zadovoljni ovakvim stanjem su vjerovatno otišli negdje na izlet. Šta će u centru Banjaluke, kad ne radi nijedna kafana?

Dakle, niko ozbiljan juče nije bio uplašen zbog mitinga, a sad ako su mediji i obmanuli neku babu ili nekog maloumnika koji su se zaključali u stan i čekali da nemiri prođu, to svejedno nema nikakve veze ni sa čim.

Ono što je suština je sljedeće:
Vladajuće stranke u BiH će i nadalje ostati na vlasti ne zato što imaju debelu podršku, već zato što je kompletna opozicija u BiH jadna i bijedna.
Složili smo se sa mojim prethodnim postom, da u čitavoj BiH ne postoji nijedna ozbiljna politička opcija (pitanje je da li postoji i neozbiljna), koja bi mogla da se suprostavi SNSD-u, SDA-u i HDZ-u i to je (već najmanje 10 godina) najveći problem BH političke scene.

Što se tiče Srbije, pošto se ti stalno referišeš na nju, slažem se da Vučiću predstoji dugogodišnja vladavina, ne zato što je sposoban kao političar na vlasti, već zato što mu je opozicija gora nego naša.
Ono što je bilo drugačije u Srbiji u odnosu na nas i stanje sada u Srbiji je bila dva puta:
- u drugoj polovini devedesetih sa Miloševićem, koji je godinama ostajao na vlasti jer je opozicija bila loše organizovana. Čim se opozicija organizovala u DOS i narodu predstavila kao sposoban pokret koji može da preuzme vlast, Milošević je pao kao gnjila kruška.
- Vladavina DS-a za vrijeme Tadića - opstajali su na vlasti sve dok narod nije imao alternativu (Koštunicini diletanti su bili to što i jesu - diletanti), Šešelj je bio u Hagu, radikali se podijelili, SPS nije bio u modi...). Čim je Vučić iznikao, Tadić je pao.

Sada je problem u Srbiji što dugoročno nema ni naznaka ozbiljnog protivnika Vučiću.
Last edited by draganbl on 15/05/2016 13:24, edited 1 time in total.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#1673 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by Kinesko prkno »

Ma jebes skup,srbe,Dodika,Bosica,brade,cetnike,meni je brojka mladih na oba skupa pokazatelj da se vecina iz manjeg entiteta lagano sprema trbuhom za kruhom.
Kad ostane RS na 500-600 hiljada sa pola penzionera i administracije,bice cao djaci.
Federaciju ceka isto,samo sto ima jacu dijasporu pa tako i par godina fore.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1674 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by hAZNADAR »

elcaliente wrote:@Alfons Kauders

U pravu si iz te perspektive. Ali sa druge strane imamo Hrvate koji su isto protjerani iz PC-a ali su tu pricu ostavili iza sebe i uopste se neopterecuju pc i dogadjanjima tamo.
Hrvati kao i Srbi imaju alternative. Imaju tkzv maticne drzave sa kojima granice i sa kojima su povezani na svim nivoima. Da Bosnjaci u BiH imaju u susjedstvu neki Bosnjakistan koji je politicki monolitniji, stabilniji,.. davno bi halalili mnogo toga u BiH.
Ali takvu privilegiju nemamo. Najbrojniji narod koji je vecinski sabijen na trokut srednje Bosne i bihacku enklavu nema tu privilegiju da se ne interesuje za tamo neku RS. Nisu u pitanju samo rodbinske veze kao sto kolega rece, niti principi, niti samo zivotni prostor - vec puki bioloski opstanak. Srbi u RS mogu bez Federacije(ako izuzmemo Brcko kao prekid teritorijalnog kontinuiteta) jer se imaju na koga osloniti. Hrvati u svojim kantonima u Fed se takodjer imaju na koga osloniti i mogu bez RS. Ali Bosnjaci ne mogu opstati bez cjelovite BiH ukljucujuci i RS i sve kantone.
I skroz realno a nije neka srcedrapajuca nostalgija ili patriotska patetika - u nasim glavama, u nasem mentalitetu, kulturi, opcem poimanju,... Prijedor, Gacko, Derventa, Banjaluka, Trebinje,..... pripadaju i nama. To je i nasa zemlja, to su i nasi gradovi,.. tako da je skroz normalno da nas tangira sve sto se desava u RS jer je to i nase. Koliko nas stvarno tu zivi je fleksibilna kategorija,.. niko nezna kako ce to izgledati za 20 god.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1675 Re: Protesti u RS 14.05 : opoziciono izrežirano "Srpsko proljeće?"

Post by hAZNADAR »

Kinesko prkno wrote:Ma jebes skup,srbe,Dodika,Bosica,brade,cetnike,meni je brojka mladih na oba skupa pokazatelj da se vecina iz manjeg entiteta lagano sprema trbuhom za kruhom.
Kad ostane RS na 500-600 hiljada sa pola penzionera i administracije,bice cao djaci.
Federaciju ceka isto,samo sto ima jacu dijasporu pa tako i par godina fore.
BiH dijaspora dolazi velikom vecinom iz RS i rjetko kada i navrati u Fed.
Osim ako mislis na lobiranje.
Post Reply