OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post Reply
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#226 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by asurbanipal »

piupiu wrote:
Lakat Jebić wrote:bili smo ovdje i bicemo zauvijek je provokativna poruka?

nista onda da miniramo sami ferhadiju i skupimo se u sarajevsku kotlinu
Ne mi, nego Turci ...

Višeznačna poruka. Ako je mislio na Turke, ispade da su Bošnjaci onda Turci. Ako je mislio na muslimane, onda OK. Ali bojim se da su aluzije bile na ovo prvo... :roll:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#227 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
mO k3 wrote:
Banksy wrote: Nije zbog Alije, već zbog poruka, generalno. Neprimjereno i nametljivo paternalistički, i to u vrlo osjetljivom i emotivnom trenutku.
:thumbup:
@Insomnia lako je tebi i meni iz dijaspore pisati dizati halabuku dobro mi znamo sta je se desilo , ali ima i bosnjaka koji pokusavaju da zive i prezive u bl ...
U Bosni, preko naših leđa, s praznim novčanikom, ali uz ushićenje domicilnih, loži i udara imaginarne neoosmanske granice, a u Hrvatsku ide s 200 privrednika i nosi 200 miliona investicija. Ta trabunjanja su posebno mučna jer je ovo danas zaista bila, bar meni, iznimno emotivna i dirljiva ceremonija. Baš onakva kakva je trebala da bude.
I u Hrvatskoj mu ne pada na pamet da stane na binu i u nebesa dize HDZ i Tudjmana, ili SDP i Mesica...

Kod nas, naravno, sve moze.

Pa brate mili, kad vise cijeni Hrvatsku, zasto bi onda mi trebali cijeniti njega? Njima dodje kao profesionalac, sa privrednicima da se ugovaraju poslovi, a kod nas dodje da se slika i sere za domacu pobliku u Turskoj.

Kao sto rekoh, sve po zaslugama.
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#228 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by limeni »

Ahmet Davutogu, AFERIM! :thumbup:
Aferim za tvoj emotivni govor, za to sto ce Turski narod vazda biti uz bracu Bosnjake.
To sto @alfons k. prica, pa brate dragi turski narod je pomogao bracu Bosnjake ali su tada na vlasti bile Komunjare onog Demirela. Aferim Ahmete, brate mumine sto si kao jedini predsjednik i dosao kod nas dok nas drugi zaobilaze.
Vidim kako je nekim ovdje krivo sto se otvara Ferhadija dok isti nisu izasli iz supka Papi kada je dolazio kod nas u Sarajevo. I treba Papu docekati fino, on je strasan covjek prva liga ali ovi sto kmece na aparatima zbog otvaranja Ferhadije neka dobro zapitaju zbog nekih stvari!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#229 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by mO k3 »

limeni wrote:Ahmet Davutogu, AFERIM! :thumbup:
Aferim za tvoj emotivni govor, za to sto ce Turski narod vazda biti uz bracu Bosnjake.
To sto @alfons k. prica, pa brate dragi turski narod je pomogao bracu Bosnjake ali su tada na vlasti bile Komunjare onog Demirela. Aferim Ahmete, brate mumine sto si kao jedini predsjednik i dosao kod nas dok nas drugi zaobilaze.
Vidim kako je nekim ovdje krivo sto se otvara Ferhadija dok isti nisu izasli iz supka Papi kada je dolazio kod nas u Sarajevo. I treba Papu docekati fino, on je strasan covjek prva liga ali ovi sto kmece na aparatima zbog otvaranja Ferhadije neka dobro zapitaju zbog nekih stvari!
ko kmeci radi otvaranja ferhadije , nisam nikoga zapazio
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#230 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by kritichar »

Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#231 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by breuer »

zapažaju Turci sve, i što vide i što ne vide
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#232 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

limeni wrote:Ahmet Davutogu, AFERIM! :thumbup:
Aferim za tvoj emotivni govor, za to sto ce Turski narod vazda biti uz bracu Bosnjake.
To sto @alfons k. prica, pa brate dragi turski narod je pomogao bracu Bosnjake ali su tada na vlasti bile Komunjare onog Demirela. Aferim Ahmete, brate mumine sto si kao jedini predsjednik i dosao kod nas dok nas drugi zaobilaze.
Vidim kako je nekim ovdje krivo sto se otvara Ferhadija dok isti nisu izasli iz supka Papi kada je dolazio kod nas u Sarajevo. I treba Papu docekati fino, on je strasan covjek prva liga ali ovi sto kmece na aparatima zbog otvaranja Ferhadije neka dobro zapitaju zbog nekih stvari!
Aha.

A vidim, inace, da su nam pravo valjali i kako je Erdo dosao na vlast? Zar ne?

Nije moj problem u Turskoj, i ne kazem da nema istine u onome sto je Davutoglu pricao, tj. mislim da i on u to vjeruje.

Medjutim, imam osjecaj da je tu dosao i drzao govor radi sebe, ne radi nas. To je moj problem, nista vise.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#233 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

kritichar wrote:Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
A do ovog zakljucka si dosao citajuci Latica ili Alispahica? :lol:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#234 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by breuer »

kritichar wrote:Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
Volimo ono što vi ne - izgled, kulturni identitet i naslijeđe, memoriju mjesta i ostalo.

Uostalom, napravio ju je Sokolović, a svi dobro znamo koja je to porodica i koje im je porijeklo :D
Last edited by breuer on 07/05/2016 13:45, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#235 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by mO k3 »

na ovoj temi se nezna ko koga da se izvini... Neki pisu da bi nesto napisali
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#236 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by studiorum_tuzlaensis »

kritichar wrote:Tolika alergija na turke nije zabiljezena ni u sezoni ambrozije
Otidjite do apoteke dok se nisu zatvorile, subota je
Nikakva alergija, to je samo prirodna reakcija naroda koji želi da se identifikuje i prepozna kao cjelina.

Turci su odraz prošlog vremena i kao građani su dobrodošli, ali da oni uče nekog o zajedništvu i suživotu na Balkanu ne trebaju. Njihova granica je negdje u Trakiji i sve iza toga predstavlja nametanje političkog kursa i stvaranja zona utjecaja u svrhu svojih političkih i ekonomskih ciljeva.

I treba prestati navoditi protutežu da slično radi Srbija ili Rusija, to nije nikakva izgovor. Turci, bujrum, studirate i živite ali svoje imperijalističke težnje ostavite za istok svoje države gdje imate nezadovoljnih 10 miliona Kurda.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 07/05/2016 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#237 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by p206 »

Alfons Kauders wrote:
p206 wrote:kakvi smo mi ljudi...imaš par država u svijetu koji makar i samo govorom podržavaju ovu rasparčanu državu, i mi bi njih odjebali.. :-)
odjebite onda i SAD i Njemačku...šta će nam i oni
Kad se u BiH pojave Angela ili Barack, i kada pocnu navijati za jednu politicku opciju, vjerovatno cu imati isti komentar i za njih. A do tad se odnosi na Ahmu i njegove, po zaslugama.
Ja nešto ne vidim da je podržavao SDA stranku, nego odao počast Aliji i njegovoj viziji BiH ravnopravnih građana, koji ni po čemu nije drugačiji od ustava BiH iz 1974 godine. I odao mu počast što je bio dovoljno mudar da ne ruši crkve tamo gdje je Armija imala kontrolu, jer bi to značilo kraj BiH.

Da se razumijemo, ja podržavam Aliju za ono što je uradio u ratu, iz jednog jednostavnog razloga, što mislim da ništa više u onim okolnostima nije mogao uraditi. Poslije rata dok nije obolio je mogao i morao puno više, o njegovim nasljednicima u SDA mislim sve najgore.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#238 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by bhnapoleon1 »

Ne mislite valjda da bi bilo kakav govor bilo sta promijenii u odnosu srba prema bosni i bosnjacima. Da u banjaluci ostane 1 bosnjak on bi njima bio visak.
Bilo kakav govor nece doprijeti do njihovih umova, mislim na one zatucane ne na normalne ljude.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#239 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Chmoljo »

insomnia78 wrote:onako iz inata i zajebancije
o tom ti pričam :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#240 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

p206 wrote:
Alfons Kauders wrote:
p206 wrote:kakvi smo mi ljudi...imaš par država u svijetu koji makar i samo govorom podržavaju ovu rasparčanu državu, i mi bi njih odjebali.. :-)
odjebite onda i SAD i Njemačku...šta će nam i oni
Kad se u BiH pojave Angela ili Barack, i kada pocnu navijati za jednu politicku opciju, vjerovatno cu imati isti komentar i za njih. A do tad se odnosi na Ahmu i njegove, po zaslugama.
Ja nešto ne vidim da je podržavao SDA stranku, nego odao počast Aliji i njegovoj viziji BiH ravnopravnih građana, koji ni po čemu nije drugačiji od ustava BiH iz 1974 godine. I odao mu počast što je bio dovoljno mudar da ne ruši crkve tamo gdje je Armija imala kontrolu, jer bi to značilo kraj BiH.

Da se razumijemo, ja podržavam Aliju za ono što je uradio u ratu, iz jednog jednostavnog razloga, što mislim da ništa više u onim okolnostima nije mogao uraditi. Poslije rata dok nije obolio je mogao i morao puno više, o njegovim nasljednicima u SDA mislim sve najgore.
Mah, ok, hajmo reci da je podrzao Aliju, a ne SDA (sto je opet onako, mutna distinkcija). Sta cemo sa odnosima Davutoglua i Erdogana prema BiH politici mimo danasnjeg dana? Ili ces tvrditi da su im u istoj mjeri dragi Izetbeg, Haris, Lagumdzija i ostali? Nisu carko, nisu. Neki su im drazi od drugih i to nikad nisu ni krili.

Sto se tice Alije, suvisno je i trositi prostor na njega, a nije ni tema, da ne idemo u off bezveze. Tema je trebala biti sto je obnovljena jedna od najljepsih i najpoznatijih dzamija u drzavi, ali eto, nekom je bilo draze da u sve udrobi politiku... Ne znam zasto mu je to trebalo, i kao sto rekoh, vjerovatno si je dao malo slobode radi turske javnosti, a ne radi nase.

Zato i kazem da imam osjecaj da se pojavio radi sebe, a ne radi nas, odnosno radi licnih politickih ambicija, a ne odnosa Turske i BiH.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#241 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by kritichar »

breuer wrote:
kritichar wrote:Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
Volimo ono što vi ne - izgled, kulturni identitet i naslijeđe, memoriju mjesta i ostalo.

Uostalom, napravio ju je Sokolović, a svi dobro znamo koja je to porodica i koje im je porijeklo :D
Izgled, kulturni identitet i naslijedje su islamsko-turski
Primarna namjena ovog objekta je da se moli Bogu, simbolika njenog postojanja je vjekovno postojanje muslimana na tom terenu
Nista sto ima veze sa vama i sve sto vi ne volite
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#242 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by banjaluka078 »

_BataZiv_0809 wrote:
banjaluka078 wrote:Sve sem obraćanja aktuelnog muftije banjalučkog je bilo višak. Mišljenje mene iz Banjaluke.
Dijelim misljenje. Odlican govor :thumbup:
Ne samo zbog govora, nego zato što niko drugi zaista nije imao pravo na to. On je vjerski vođa ovdje, makar ja i nisam neki vjernik, niti imam visoko mišljenje o toj organizaciji, jer s njima sam imala jako puno posla. Ali, preko toga pređem zarad nečeg većeg, a to je opstanak jako male zajednice ovdje. Mi smo ovdje bili juče, i sutra ćemo opet biti, prepušteni sami sebi. Mi smo na to navikli i već znamo da ako se sami ne snađemo za nešto, nećemo ga dobiti iz glavnog grada sigurno. Niko za nas ne haje.
Hvala svima lijepo na dolasku i na pažnji, ali trebali su biti samo to, gosti. Pitam se hoće li se u sljedeću srijedu iko sjetiti Banjaluke, Ferhadije, bilo kojeg drugog dijela u RS-u.
Cijeli onaj prvi red je danas trebao biti pomjeren nazad, a da u prvom redu sjede radnici sada već bivše Direkcije za obnovu Ferhadije, koji su zaista uradili lavovski posao, od dozvola, materijala, majstora, stotina načina opstrukcija, psovki pri dolasku na posao, psovni na odlasku...sramotno, ti ljudi nisu čak ni dobili pozivnicu da prisustvuju ceremoniji.
Milorad Dodik, kakav god jeste, je predsjednik ovog nečeg što se zove entitet i nije trebao biti (namjerno?) preskočen u pozdravu Davutoglua. To, i ostatak njegovog govora, se ovdje sad već analizira više nego čitav ovaj događaj danas. A to je šteta.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#243 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by breuer »

kritichar wrote:
breuer wrote:
kritichar wrote:Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
Volimo ono što vi ne - izgled, kulturni identitet i naslijeđe, memoriju mjesta i ostalo.

Uostalom, napravio ju je Sokolović, a svi dobro znamo koja je to porodica i koje im je porijeklo :D
Izgled, kulturni identitet i naslijedje su islamsko-turski
Primarna namjena ovog objekta je da se moli Bogu, simbolika njenog postojanja je vjekovno postojanje muslimana na tom terenu
Nista sto ima veze sa vama i sve sto vi ne volite
mrš Turčine lizat anus Daviteljogluu, ti ćeš nekome govoriti s čim ima ili nema veze
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#244 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

kritichar wrote:
breuer wrote:
kritichar wrote:Sta vi ateisti imate s ferhadijom, nit volite dzamije, nit volite islam, nit turke koji su je napravili?
Volimo ono što vi ne - izgled, kulturni identitet i naslijeđe, memoriju mjesta i ostalo.

Uostalom, napravio ju je Sokolović, a svi dobro znamo koja je to porodica i koje im je porijeklo :D
Izgled, kulturni identitet i naslijedje su islamsko-turski
Primarna namjena ovog objekta je da se moli Bogu, simbolika njenog postojanja je vjekovno postojanje muslimana na tom terenu
Nista sto ima veze sa vama i sve sto vi ne volite
Ovo stvarno nije tema i postajes bezobrazan s tim uvredama.

To sto ti mislis da ateisti po defaultu mrze dzamije, Turke, Bosnjake i sta vec ne, nit je tema nit je iciji problem sem tvoj.

Zapravo, prije bih rekao da je to dijagnoza, a ne problem.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#245 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by kritichar »

studiorum_tuzlaensis wrote:
kritichar wrote:Tolika alergija na turke nije zabiljezena ni u sezoni ambrozije
Otidjite do apoteke dok se nisu zatvorile, subota je
Nikakva alergija, to je samo prirodna reakcija naroda koji želi da se identifikuje i prepozna kao cjelina.

Turci su odraz prošlog vremena i kao građani su dobrodošli, ali da oni uče nekog o zajedništvu i suživotu na Balkanu ne trebaju. Njihova granica je negdje u Trakiji i sve iza toga predstavlja nametanje političkog kursa i stvaranja zona utjecaja u svrhu svojih političkih i ekonomskih ciljeva.

I treba prestati navoditi protutežu da slično radi Srbija ili Rusija, to nije nikakva izgovor. Turci, bujrum, studirate i živite ali svoje imperijalističke težnje ostavite za istok svoje države gdje imate nezadovoljnih 10 miliona Kurda.
Koji narod, veliki dio Bosnjaka Turke smatra bracom?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#246 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by banjaluka078 »

Najrealnija i najtužnija slika iz BL danas je ona Jefrema, Komarice i Fincija kako sjede jedan do drugog, kao skamenjeni, kao po kazni, kako se i ne gledaju. To je naša realnost. Ako oni ne razgovaraju i ne gledaju i time šalju neku poruku, šta očekivati od običnog, često polupismenog, puka?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#247 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by insomnia78 »

Chmoljo wrote:
insomnia78 wrote:onako iz inata i zajebancije
o tom ti pričam :)
Ih, pa to je drugo :D
Tu nema malicioznosti ni skrivenih namjera :D
Osim toga to je samo moja reakcija na dvolicnost
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#248 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Alfons Kauders »

banjaluka078 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
banjaluka078 wrote:Sve sem obraćanja aktuelnog muftije banjalučkog je bilo višak. Mišljenje mene iz Banjaluke.
Dijelim misljenje. Odlican govor :thumbup:
Ne samo zbog govora, nego zato što niko drugi zaista nije imao pravo na to. On je vjerski vođa ovdje, makar ja i nisam neki vjernik, niti imam visoko mišljenje o toj organizaciji, jer s njima sam imala jako puno posla. Ali, preko toga pređem zarad nečeg većeg, a to je opstanak jako male zajednice ovdje. Mi smo ovdje bili juče, i sutra ćemo opet biti, prepušteni sami sebi. Mi smo na to navikli i već znamo da ako se sami ne snađemo za nešto, nećemo ga dobiti iz glavnog grada sigurno. Niko za nas ne haje.
Hvala svima lijepo na dolasku i na pažnji, ali trebali su biti samo to, gosti. Pitam se hoće li se u sljedeću srijedu iko sjetiti Banjaluke, Ferhadije, bilo kojeg drugog dijela u RS-u.
Cijeli onaj prvi red je danas trebao biti pomjeren nazad, a da u prvom redu sjede radnici sada već bivše Direkcije za obnovu Ferhadije, koji su zaista uradili lavovski posao, od dozvola, materijala, majstora, stotina načina opstrukcija, psovki pri dolasku na posao, psovni na odlasku...sramotno, ti ljudi nisu čak ni dobili pozivnicu da prisustvuju ceremoniji.
Milorad Dodik, kakav god jeste, je predsjednik ovog nečeg što se zove entitet i nije trebao biti (namjerno?) preskočen u pozdravu Davutoglua. To, i ostatak njegovog govora, se ovdje sad već analizira više nego čitav ovaj događaj danas. A to je šteta.
:thumbup:

A u prvom redu politika, bilo da je u pitanju slavlje il sahrana... Nista novo... :roll:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#249 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by Grean »

Alfons Kauders wrote:
To im je bio najbolji potez u 400 godina vladavine na ovim prostorima.


Kad nas i ranije ne prodase nasoj dragoj KuK monarhiji :D
Pa i ne moze se bas reci da je istorijski bio dobar potez.

Puno bolje bi bilo da smo dobili nezavisnost koju su dali Srbiji,da je buna Husein Kapetana Gradascevica uspjela. Tad su Bosnjaci jos uvijek bili dominantna snaga Bosne, narod koji je jedini ustao protiv Austro-Ugarskih okupatora i Branio Bosnu u bitci kod Banja Luke.

U sljedecih 40 godina smo izgubili taj primat i potpuno nepripremljeni docekali sljedecu okupaciju, onu Kraljevine SHS i od tada pocinje najcrnji period nase istorije.

Ali ovo je sve sta bi bilo kad bi bilo. Danasnja Turska se ne moze porediti sa onom koja je bila u vrijeme naseg zadnjeg rata. Ova Turska ulaze u BiH, prave se skole, studenski dom u Mostaru, Turkish Airlines i ulaganje u FKS, Natron Maglaj, uvoz mesa itd. itd. mada se sve to pokusava obezvrijediti od onih koji se upinju da ocrne jednog od rijetkih prijatelja Bosnjaka.
Last edited by Grean on 07/05/2016 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#250 Re: OTVARANJE FERHADIJE - 07.05.2016

Post by _BataZiv_0809 »

banjaluka078 wrote: Ne samo zbog govora, nego zato što niko drugi zaista nije imao pravo na to. On je vjerski vođa ovdje, makar ja i nisam neki vjernik, niti imam visoko mišljenje o toj organizaciji, jer s njima sam imala jako puno posla. Ali, preko toga pređem zarad nečeg većeg, a to je opstanak jako male zajednice ovdje. Mi smo ovdje bili juče, i sutra ćemo opet biti, prepušteni sami sebi. Mi smo na to navikli i već znamo da ako se sami ne snađemo za nešto, nećemo ga dobiti iz glavnog grada sigurno. Niko za nas ne haje.
Hvala svima lijepo na dolasku i na pažnji, ali trebali su biti samo to, gosti. Pitam se hoće li se u sljedeću srijedu iko sjetiti Banjaluke, Ferhadije, bilo kojeg drugog dijela u RS-u.
Cijeli onaj prvi red je danas trebao biti pomjeren nazad, a da u prvom redu sjede radnici sada već bivše Direkcije za obnovu Ferhadije, koji su zaista uradili lavovski posao, od dozvola, materijala, majstora, stotina načina opstrukcija, psovki pri dolasku na posao, psovni na odlasku...sramotno, ti ljudi nisu čak ni dobili pozivnicu da prisustvuju ceremoniji.
Milorad Dodik, kakav god jeste, je predsjednik ovog nečeg što se zove entitet i nije trebao biti (namjerno?) preskočen u pozdravu Davutoglua. To, i ostatak njegovog govora, se ovdje sad već analizira više nego čitav ovaj događaj danas. A to je šteta.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply