Sebija All about

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15151 Re: Sebija All about

Post by Styling »

konami666 wrote: 06/08/2021 18:25
joe_black wrote: 06/08/2021 15:44

Jesu kriticni ovi Konakovicevi jurisnici...Ima ona izreka hrdjav9m k.rcu i dlaka smeta...
Trebalo je Konakovica i Scepu pitati koje kupiti, a da ne bi bilo medijskog linca...
Sinopharmovim se vakcinisali i policija i sipa i sigurno su sigurnije 10 puta od astre, a 5 puta od pfizera.
Šta znaju razvijene i prebogate zemlje zapada, treba poslušati sda stručnjake, oni znaju da je sinopharm bolji od pfizera :-) prepametan je nas narod :lol:
Sinofarm se ne prizna u EU, i ko god hoce da pituje u EU morace imati negativan PCR bez obzira sto je vakcinisan. To narodu treba reci.

Najbolja vakcina protiv Delta soja je Astra Zeneca. Pfzer se nije pokazao protiv novog soja o cemu svjedoci i veliki broj zarazenih u Izraelu koji je vakcinisao skoro citavu populaciju Pfizerom.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15152 Re: Sebija All about

Post by muha_sa »

Styling wrote: 08/08/2021 09:13
konami666 wrote: 06/08/2021 18:25

Šta znaju razvijene i prebogate zemlje zapada, treba poslušati sda stručnjake, oni znaju da je sinopharm bolji od pfizera :-) prepametan je nas narod :lol:
Sinofarm se ne prizna u EU, i ko god hoce da pituje u EU morace imati negativan PCR bez obzira sto je vakcinisan. To narodu treba reci.

Najbolja vakcina protiv Delta soja je Astra Zeneca. Pfzer se nije pokazao protiv novog soja o cemu svjedoci i veliki broj zarazenih u Izraelu koji je vakcinisao skoro citavu populaciju Pfizerom.
Bogme ja cuh da pored ove dvije i Sinofarm priznaju u EU a Sinovak jok.
Ako lažu mene i ja lažem vas :D
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15153 Re: Sebija All about

Post by Styling »

muha_sa wrote: 08/08/2021 09:16
Styling wrote: 08/08/2021 09:13

Sinofarm se ne prizna u EU, i ko god hoce da pituje u EU morace imati negativan PCR bez obzira sto je vakcinisan. To narodu treba reci.

Najbolja vakcina protiv Delta soja je Astra Zeneca. Pfzer se nije pokazao protiv novog soja o cemu svjedoci i veliki broj zarazenih u Izraelu koji je vakcinisao skoro citavu populaciju Pfizerom.
Bogme ja cuh da pored ove dvije i Sinofarm priznaju u EU a Sinovak jok.
Ako lažu mene i ja lažem vas :D
Odredjene zemlje (Austria i Madjarska) su nabavile ove vakcine protiv preporuke EU i vakcinisu svoje stanovnike, ali vakcina jos nije odobrena od strane EMA i za ulaz u EU se ne prizna.

https://www.schengenvisainfo.com/news/t ... -immunity/
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15154 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

pici wrote: 06/08/2021 18:59 pitajte svoju prvu hanumu, medicinsku sestru cime se je cijepila... pfizerom il astrom il kinezom...
Kako medicinsku sestru? Ona je završila gimnaziju.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15155 Re: Sebija All about

Post by pici »

Tempo wrote: 08/08/2021 10:01
pici wrote: 06/08/2021 18:59 pitajte svoju prvu hanumu, medicinsku sestru cime se je cijepila... pfizerom il astrom il kinezom...
Kako medicinsku sestru? Ona je završila gimnaziju.
mozemo joj pikat koju godinu fakulteta... KV perač gHuzova...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15156 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

pici wrote: 08/08/2021 10:51
Tempo wrote: 08/08/2021 10:01

Kako medicinsku sestru? Ona je završila gimnaziju.
mozemo joj pikat koju godinu fakulteta... KV perač gHuzova...
Pa ne mozemo tako u evropsku uniju. Zvanja se stiču diplomom, a svršena gimnazijalka nema ni jednu iz oblasti medicine.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15157 Re: Sebija All about

Post by pici »

Tempo wrote: 08/08/2021 11:06
pici wrote: 08/08/2021 10:51

mozemo joj pikat koju godinu fakulteta... KV perač gHuzova...
Pa ne mozemo tako u evropsku uniju. Zvanja se stiču diplomom, a svršena gimnazijalka nema ni jednu iz oblasti medicine.
A more makat to, tutonoša... neg gospoja europa zazmiri na jedno oko, ipak je to prvakinja
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15158 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Styling wrote: 08/08/2021 09:13
konami666 wrote: 06/08/2021 18:25

Šta znaju razvijene i prebogate zemlje zapada, treba poslušati sda stručnjake, oni znaju da je sinopharm bolji od pfizera :-) prepametan je nas narod :lol:
Sinofarm se ne prizna u EU, i ko god hoce da pituje u EU morace imati negativan PCR bez obzira sto je vakcinisan. To narodu treba reci.

Najbolja vakcina protiv Delta soja je Astra Zeneca. Pfzer se nije pokazao protiv novog soja o cemu svjedoci i veliki broj zarazenih u Izraelu koji je vakcinisao skoro citavu populaciju Pfizerom.
Jest, zato su prebogate i uspješne zemlje Skandinavije koje stavljaju pojedinca na prvo mjesto naručile samo pfizer :-)
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15159 Re: Sebija All about

Post by Styling »

konami666 wrote: 09/08/2021 14:12
Styling wrote: 08/08/2021 09:13

Sinofarm se ne prizna u EU, i ko god hoce da pituje u EU morace imati negativan PCR bez obzira sto je vakcinisan. To narodu treba reci.

Najbolja vakcina protiv Delta soja je Astra Zeneca. Pfzer se nije pokazao protiv novog soja o cemu svjedoci i veliki broj zarazenih u Izraelu koji je vakcinisao skoro citavu populaciju Pfizerom.
Jest, zato su prebogate i uspješne zemlje Skandinavije koje stavljaju pojedinca na prvo mjesto naručile samo pfizer :-)
Pa su sada skontali, na primjeru Izraela, da nije bas najbolja zastita. Sve je to narucivano prije pojave Delta soja.
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15160 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Styling wrote: 09/08/2021 16:19
konami666 wrote: 09/08/2021 14:12

Jest, zato su prebogate i uspješne zemlje Skandinavije koje stavljaju pojedinca na prvo mjesto naručile samo pfizer :-)
Pa su sada skontali, na primjeru Izraela, da nije bas najbolja zastita. Sve je to narucivano prije pojave Delta soja.
A šta sad naručuju?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15161 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

konami666 wrote: 09/08/2021 22:40
Styling wrote: 09/08/2021 16:19

Pa su sada skontali, na primjeru Izraela, da nije bas najbolja zastita. Sve je to narucivano prije pojave Delta soja.
A šta sad naručuju?
Deset u pola s lukom
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#15162 Re: Sebija All about

Post by glockov kolac »

Izael je, koliko sam ja citao, napravio "gresku" u protokolu vakcinisanja Pfizerom- 21 dan izmedju dvije doze, umjesto 9 nedjelja, sto se pokazalo efektivnije u V. Britaniji. Tamo brojevi padaju, a vakcinisali su i AstraZencom.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#15163 Re: Sebija All about

Post by izvrsni direktor »

Na temi o zeni sa laznom diplomom oni raspravljaju o vakcinama...
Ali hajde, valja nekako skrenut temu sa kriminala

Ps ima vise sebija
User avatar
Styling
Posts: 12584
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15164 Re: Sebija All about

Post by Styling »

konami666 wrote: 09/08/2021 22:40
Styling wrote: 09/08/2021 16:19

Pa su sada skontali, na primjeru Izraela, da nije bas najbolja zastita. Sve je to narucivano prije pojave Delta soja.
A šta sad naručuju?
Ne znam. Ne pratim. Ima tu velikog udjela i lobija. Nisu ni oni imuni na korupciju i kick-backs.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#15165 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Rečem ja da su gospoji opet muda počela rasti:

"Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović sinoć se, nakon duge medijske apstinencije (ako ne računamo istup u stranačkom glasilu), preko televizije N1 ponovo raspucala po Vladi Kantona Sarajevo, a njene strelice uglavnom su bile usmjerene prema ministri zdravstva Harisu Vraniću.

Kritizirala je direktorica Izetbegović proces imunizacije, neorganiziranost, predlagala je šta i kako treba, dijelila Vladi KS besplatne savjete.

Usput je direktorica opet kukala kako joj sad nedostaje anesteziologa, nakon što je 13 njih pobjeglo od katastrofe koja je vladala na KCUS-u.

Dir. Izetbegović tako misli da treba otvoriti više punktova za vakcinaciju, prije svega u domovima zdravlja, pa čak i u apotekama.

Pitali smo ministra Vranića zašto ne vakcinišu po apotekama.

“Kao i uvijek nakon mog obraćanja Skupštini KS javlja se direktorica KCUS-a sa mnogobrojnim savjetima. Sve bi to dobro bilo da ti prijedlozi nemaju veze za epidemiologijom i naravno organizacijom vakcinacije stanovništva. Dakle, hoću reći, direktorica ima odgovore na sve, osim zašto joj ljekari i drugo medicinsko osoblje bježi glavom bez obzira iz KCUS-a. A objavi KO SDA bih prokomnetirao, populizam bez granica, neukost svemirskih razmjera, Kao iz narodne poslovice “žaba čula da se konji potkivaju pa i ona digla nogu”. Eto, samo da se nepto po direktivi kaže, a koliko je to suvislo, nebitno je. Nakon ovakvih saopćenja, jasno nam je koji “kapaciteti” u ime SDA su vodili zdravtsvo u KS, dobro je da smo ikako opstali.”.

“Kad nemaju šta, onda lupaju gluposti. Vakcinisanje u apotekama? S kim? Apotekari da vakcinišu, bez nadzora doktora? To jednostavno ne može”, navodi Vranić.

A više punktova?

“Više punktova je planirano kada dobijemo odgovore od načelnika i mjesnih zajednica o tome kolika je zainteresiranost građana. Domovi zdravlja nemaju uslove za masovnu vakcinaciju i revakcinaciju. O tome dir. Izetbegović očigledno nije razmišljala kada je govorila”, kaže Vranić.

SDA-ova direktorica KCUS-a kazala je i kako ne postoji put pacijenta.

“Kanton Sarajevo je napravio put covid pacijenta, ako je na to mislila, a ako misli na put pacijenta onda je pogriješila. To ne postoji”.

A šta je s anesteziolozima koji sad nedostaju KCUS-u?

“Saglasnost za prijem novih 13 anesteziologa, koji trebaju doći na mjesto onih koje je otjerala, sam potpisao. Sad je na Zavodu zdravstvenog osiguranja”, naveo je Vranić.

Kaže da i on ima nekoliko pitanja za direktoricu.

“Još mi nije odgovorila zašto ne radi EKG na pedijatriji i da li je uspjela kupiti baterije od 1,5 volti, AAA, dva komada”, pita Vranić.

Na kraju, Vranić je komentirao i istupe drugog SDA-ovca – Harisa Zahiragića. NAime, ovaj zastupnik Skupštini KS jučer je bio jako zabrinut što se mladi ne vakcinišu.

“Pozivam Zahiragića da kao primjer mladima pokaže da vjeruje u imunizaciju, jer je iskazao ogromnu brigu za građane KS. Nek bira vakcinu, predlažem petak”, kazao je nam je Vranić za kraj."

Denaida Bašić
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15166 Re: Sebija All about

Post by pici »

neka pokaze im zavod koju su vOkcinu primili i kad... rospija i vepar se razmahali a ova dosla na mjesto direktora sireci noge a vepar macinjajuci potplacene svoje ahbabe...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#15167 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Ono što je meni poražavajuće nije njen lavež i rika ovog goveda no izostanak adekvatne reakcije na njenu lažnu karijeru, serem se i na kanton i na državu. Nemoguće je da ne postoje zakonski osnovi da se doktorica opšte prakse za početak ne skloni sa funkcije i procesuira skupa sa svima onima koji su joj omogućili "karijeru".

U kakvu još aferu ova hanuma treba da bude upetljana da bi neko konačno pokazao muda, siva eminencija, hajde što joj nećeš dokazati odgovornost za malinatore, smrti pacijenata, otkaze itd.itd., ali da ne možeš dokazati da je lagala i varala u cilju ostvarenja "karijere" je zicer koji se ne može propustiti. Sve sve ali dokumentacija ne postoji i nema objašnjenja gdje je i da li je uopšteno ikada i postojala, izmisliti je ne mogu, svako ozbiljnije vještačenje u tom slučaju će oboriti isto.

I vrapci na grani znaju da ista odavno treba da je iza rešetaka i utoliko je nekome i frustirajuće ova njena oglašavanja kao rezultat čiste oholosti, naravno ista se dešavaju tek nakon što se obezbjede garancije o nedjelovanju protiv nje, u pauzama je mirna k'o bubica, ne toliko iz straha koliko iz potrebe da iskontroliše eventualni razvoj situacije.

S obzirom da se "narod" kod nas nikada neće desiti možemo komotno donijeti zaključak da smo propali u svakom smislu, nema tu više ni promila šanse da išta krene nabolje s ovim govnima, zajahali su odavno i čvrsto sjede u sedlu sa mamuzama duboko ukopanim u meso.

Da mi se ne spočitava kako širim defetizam, naprotiv, tu sam i nigdje neću ići.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#15168 Re: Sebija All about

Post by bdzs »

Billy The Pljuc wrote: 10/08/2021 09:33 Ono što je meni poražavajuće nije njen lavež i rika ovog goveda no izostanak adekvatne reakcije na njenu lažnu karijeru, serem se i na kanton i na državu. Nemoguće je da ne postoje zakonski osnovi da se doktorica opšte prakse za početak ne skloni sa funkcije i procesuira skupa sa svima onima koji su joj omogućili "karijeru".

U kakvu još aferu ova hanuma treba da bude upetljana da bi neko konačno pokazao muda, siva eminencija, hajde što joj nećeš dokazati odgovornost za malinatore, smrti pacijenata, otkaze itd.itd., ali da ne možeš dokazati da je lagala i varala u cilju ostvarenja "karijere" je zicer koji se ne može propustiti. Sve sve ali dokumentacija ne postoji i nema objašnjenja gdje je i da li je uopšteno ikada i postojala, izmisliti je ne mogu, svako ozbiljnije vještačenje u tom slučaju će oboriti isto.

I vrapci na grani znaju da ista odavno treba da je iza rešetaka i utoliko je nekome i frustirajuće ova njena oglašavanja kao rezultat čiste oholosti, naravno ista se dešavaju tek nakon što se obezbjede garancije o nedjelovanju protiv nje, u pauzama je mirna k'o bubica, ne toliko iz straha koliko iz potrebe da iskontroliše eventualni razvoj situacije.

S obzirom da se "narod" kod nas nikada neće desiti možemo komotno donijeti zaključak da smo propali u svakom smislu, nema tu više ni promila šanse da išta krene nabolje s ovim govnima, zajahali su odavno i čvrsto sjede u sedlu sa mamuzama duboko ukopanim u meso.

Da mi se ne spočitava kako širim defetizam, naprotiv, tu sam i nigdje neću ići.
Sve dok ima ruke u Federalnom parlamentu ona će da vlada, kao što će da vlada bilo ko poslije nje bolji ili gori svejedno.
konami666
Posts: 2492
Joined: 11/05/2015 21:57

#15169 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Styling wrote: 10/08/2021 06:45
konami666 wrote: 09/08/2021 22:40

A šta sad naručuju?
Ne znam. Ne pratim. Ima tu velikog udjela i lobija. Nisu ni oni imuni na korupciju i kick-backs.
:-) Na temi o sebiji priča o korupciji u Danskoj :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15170 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Evo nazad na Sebiju. Sjedim preksinoc s prijateljicom koja je zaglavila u Podhrastovima u martu.

Ono sta je zena gledala 5 dana, dok je na-vrat-na--nos nisu otpustili valjda jer se pocela buniti na sve sto gleda, prezivljava i dozivljava, ravno je nekom trecerazredom horor filmu...

Za pocetak, 2 dana je lezala i primala infuziju, stalno ukazujuci osoblju da nesto nije u redu jer joj ruka stalno otice kada je prima, da bi tek treci dan neki momak (ne zna ni ko je, ni da li je doktor ili medicinski brat, jer su svi u onim odijelima i zamaskirani), shvatio da joj braunila uopste nije u veni?!
Sestra, ili sta ili ko je vec ubadao braunilu, uopste je nije ubola u venu. I to je tako stajalo duze od 48h, i niko se nije obazirao na njene zalbe do tog momka....

Sljedece je nacin komunikacije vecine osoblja (desavaju se i sporadicni normalni slucajevi), pri cemu se nerijetko cuju razni zajedljivi komentari na racun pacijenata, obracanje s visoka, i sl.

Kaze, jedino sto valja je bila hrana (vjerovatno opet neki tal s nekom firmom koju drzi neko iz SDA). Dolazi uredno upakovana, sve je ok (ona je mogla jesti pomalo), ali vecina pacijenata uopste ne moze to pojesti jer su prikovani za krevete radi kisika, malaksalosti, itd. Osoblje tu hranu samo ostavi na stoliiće, ali rijetko koji pacijent je mogao doci do nje.... :roll:

Gledala je neku jadnu zenu kako je pala s kreveta u neka doba noci, i nije mogla ustati. Duze od 2h je tako lezala, molila nju da joj pomogne, a ni ona nije mogla, sve dok nije prosla neka sestra, ili sta je vec, koju je ova moja zamolila da pomogne zeni da se vrati na krevet. Odgovor je bio "jasta cu", i samo je otisla svojim putem. Nakon toga je naisla neka druga i ona je na molbu pomogla nesretnoj zeni da se vrati u krevet, spojila je na kisik...

Trecu noc u njenoj sobi je umrla neka zena, kojoj se oko 3h ranije crijevo kisika otkacilo i ispalo. Pokusavala je dozvati bilo koga, ali niko se nije pojavio sve do pred zoru, kada je odavno za tu zenu bilo kasno. Kada se konacno pojavila neka "sestra", samo je vratila ono crijevo kisika na tu mrtvu zenu, na sta je ova moja upitala zasto to radi kad je ocito da je zena umrla, a odgovor je bio "nemas ti pojma".. I tako je ta zena lezala jos 2 dana, posivila vec, da bi peto jutro samo dosli s bijelom vrecom i odnijeli je. Tokom ta 2 zadnja dana kaze da je vidjela jos nekog covjeka u sobi preko puta kako je umro, ali su i njega tretirali isto kao i ovu zenu, samo mu "popravili" crijevo za kisik, i to je to. Vilica pala, sivilo nadolazi...
Kaze da ce do kraja zivota pamtiti zvuk zatvaranja rajfeslusa na onim vrecama, a za tih 5 dana koliko je bila gore cula je to preko 50 puta.

Ono sto jos kaze jeste da ne moze da vjeruje da su oni ljudi medicinsko osoblje... Ni trunke profesionalnosti, vecina su nekakva mladjarija koja ocito nema pojma o brizi o pacijentima. Navecer iza 10--11 bilo je nemoguce dozvati ili vidjeti bilo koga od osoblja. Samo bi se ujutro zaculo totalno bezosjecajno "dajte vrece da ih pokupimo"... :roll:

Ukratko, katastrofa, i izgleda je sve ono sto je onih 13 anesteziologa navelo - istina.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#15171 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

Baš jutros mislim o tome kako se ušutilo sve u vezi sa dešavanjima na KCUS, i sada čitam tvoj post.

Neka nam je kako nam je kada brzo zaboravljamo i odustajemo.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#15172 Re: Sebija All about

Post by oruzana_pobuna »

Amerika se stvarala vincesterkama gatalinkom koltovima a danas vriste o demokratiji

Dok ne bude osvete i kazne za nedjela al stvarne nek je tako....
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#15173 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

oruzana_pobuna wrote: 10/08/2021 16:06 Amerika se stvarala vincesterkama gatalinkom koltovima a danas vriste o demokratiji

Dok ne bude osvete i kazne za nedjela al stvarne nek je tako....
Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#15174 Re: Sebija All about

Post by oruzana_pobuna »

Ironija je jos veca ako se zna da smo mi proslavili otkrice amerike uz pozamasnu krv genocida i vatru koju su ti hudnjaci takoder prezivili tj svjedocili :sad:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15175 Re: Sebija All about

Post by pici »

Direktorica ima odgovore na sve, osim zašto joj ljekari i drugo medicinsko osoblje bježi glavom bez obzira iz KCUS-a, kaže Vranić


Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović sinoć se, nakon duge medijske apstinencije, preko televizije N1 ponovo raspucala po Vladi Kantona Sarajevo, a njene strelice uglavnom su bile usmjerene prema ministru zdravstva Harisu Vraniću, piše Raport.


Kritizirala je direktorica Izetbegović proces imunizacije, neorganiziranost, predlagala je šta i kako treba, dijelila Vladi KS besplatne savjete.


Usput je direktorica naglasila kako joj sad nedostaje anesteziologa, nakon što je 13 njih napustilo KCUS.


Direktorica Izetbegović smatra da treba otvoriti više punktova za vakcinaciju, prije svega u domovima zdravlja, pa čak i u apotekama.


Pitali smo ministra Vranića zašto ne vakcinišu po apotekama.


- Kao i uvijek nakon mog obraćanja Skupštini KS javlja se direktorica KCUS-a sa mnogobrojnim savjetima. Sve bi to dobro bilo da ti prijedlozi nemaju veze za epidemiologijom i naravno organizacijom vakcinacije stanovništva. Dakle, hoću reći, direktorica ima odgovore na sve, osim zašto joj ljekari i drugo medicinsko osoblje bježi glavom bez obzira iz KCUS-a. A o objavi KO SDA bih prokomentirao, populizam bez granica, neukost svemirskih razmjera, kao iz narodne poslovice “žaba čula da se konji potkivaju pa i ona digla nogu”. Eto, samo da se nešto po direktivi kaže, a koliko je to suvislo, nebitno je. Nakon ovakvih saopćenja, jasno nam je koji “kapaciteti” u ime SDA su vodili zdravstvo u KS, dobro je da smo ikako opstali. Kad nemaju šta, onda lupaju gluposti. Vakcinisanje u apotekama? S kim? Apotekari da vakcinišu, bez nadzora doktora? To jednostavno ne može - navodi Vranić.


A više punktova?


- Više punktova je planirano kada dobijemo odgovore od načelnika općina i mjesnih zajednica o tome kolika je zainteresiranost građana. Domovi zdravlja nemaju uslove za masovnu vakcinaciju i revakcinaciju. O tome dir. Izetbegović očigledno nije razmišljala kada je govorila - kaže Vranić.


Direktorica KCUS-a kazala je i kako ne postoji put pacijenta.


- Kanton Sarajevo je napravio put covid pacijenta, ako je na to mislila, a ako misli na put pacijenta onda je pogriješila. To ne postoji.


A šta je s anesteziolozima?


- Saglasnost za prijem novih 13 anesteziologa, koji trebaju doći na mjesto onih koje je otjerala, sam potpisao. Sad je na Zavodu zdravstvenog osiguranja - naveo je Vranić.


Kaže da i on ima nekoliko pitanja za direktoricu.


- Još mi nije odgovorila zašto ne radi EKG na pedijatriji i da li je uspjela kupiti baterije od 1,5 volti, AAA, dva komada - pita Vranić.


Na kraju, Vranić je komentirao i istupe drugog SDA-ovca Harisa Zahiragića. Naime, ovaj zastupnik u Skupštini KS jučer je bio jako zabrinut što se mladi ne vakcinišu.


- Pozivam Zahiragića da kao primjer mladima pokaže da vjeruje u imunizaciju, jer je iskazao ogromnu brigu za građane KS. Nek bira vakcinu, predlažem petak - kazao je Vranić za kraj.
sta zna tutonosa papanka od golubovaca... bolje joj je neg pokaze diplome orginalne...
Post Reply