Sebija All about

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12026 Re: Sebija All about

Post by spinel_ »

Haram joj svaka ukradena marka bila...
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#12027 Re: Sebija All about

Post by Kiki_Musampa »

spinel_ wrote: 08/04/2021 21:00 Haram joj svaka ukradena marka bila...
Pocinjem biti ateista. Toliko muslimana krade,vara,laze,ubija itd,a ne vidim da im se o glavu obija. Mi sve haram,haram,a zivimo od prvog do petnaestog,dok oni pokradose za 100 koljena i preko mrtvih,pa nista.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#12028 Re: Sebija All about

Post by pinkman »

Stararaja wrote: 08/04/2021 20:21
uglavnomja wrote: 08/04/2021 20:18 sms poruke dr. pasagica i sebije prije nego je umro

:(

https://avaz.ba/vijesti/bih/643220/elna ... bi-ti-htio
https://faktor.ba/vijest/prof-dr-izetbe ... cem/121079
Kome sad vjerovati?

Mislim da oboje znaju slagati :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#12029 Re: Sebija All about

Post by STARx »

Kiki_Musampa wrote: 08/04/2021 21:13
spinel_ wrote: 08/04/2021 21:00 Haram joj svaka ukradena marka bila...
Pocinjem biti ateista. Toliko muslimana krade,vara,laze,ubija itd,a ne vidim da im se o glavu obija. Mi sve haram,haram,a zivimo od prvog do petnaestog,dok oni pokradose za 100 koljena i preko mrtvih,pa nista.
Davno je vjera u bosni izgubila smisao. Pozivamo se na onaj svijet, boziju kaznu, pravdu. Ja nesto ne vidim da je iko doceka. Uredno se razmnozavaju, pozivaju se na vjeru, kradu na svakom koraku, prenose naslijedje.Rijetki su oni koji praktikuju istinite vrijednosti vjere, nazalost.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12030 Re: Sebija All about

Post by _BataZiv_0809 »

JThomas wrote: 08/04/2021 20:45 tuži, brani, svjedoči, dokazuje, pomaže poslije djela, ukratko sve što bi direktorica jedne medicinske ustanove trebala. pa jel.
I nastupa.
sumirprimus
Posts: 81649
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#12031 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

costacurta wrote: 08/04/2021 20:58
sumirprimus wrote: 08/04/2021 20:52 Ma ovo je vise strasno sa ovom zenom, da je zena ne znam koga vrijeme je da ide sa javne funkcije previse zle krvi i podjela
Nije to bilo kakva javna funkcija, direktorica je institucije čiji je budžet 145M KM, budžet grada Tuzle koji ima 150k stanovnika je 63M KM.
Za njenog mandata kroz ruke joj je prošlo 700M KM.
Pa dobro ne mogu samo djonom i pljuvacinom, moram pljunut jednom i u foliji :mrgreen:
Dan kad se oni okliznu slavit ce se sasvim sigurno
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12032 Re: Sebija All about

Post by drndalo »

Billy The Pljuc wrote: 08/04/2021 12:45 A o kuji iz pakla bi se dala napisati knjiga, prozvati na odgovornost zbog milion stvari, očit produkt familijarno-stranačkih veza upitne prošlosti. Za sada se niko ne usudi dirnuti u prvu od svih hanuma a bog sami zna da treba, od školovanja i diploma, specijalizacije, imenovanja, vršenja dužnosti na pojedinim funkcijama, mislim da ne postoji segment njenog života koji je čisti i ispravan.
Mozda sam cin rodjenja iste...
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#12033 Re: Sebija All about

Post by biscanka2 »

STARx wrote: 08/04/2021 21:27
Kiki_Musampa wrote: 08/04/2021 21:13
spinel_ wrote: 08/04/2021 21:00 Haram joj svaka ukradena marka bila...
Pocinjem biti ateista. Toliko muslimana krade,vara,laze,ubija itd,a ne vidim da im se o glavu obija. Mi sve haram,haram,a zivimo od prvog do petnaestog,dok oni pokradose za 100 koljena i preko mrtvih,pa nista.
Davno je vjera u bosni izgubila smisao. Pozivamo se na onaj svijet, boziju kaznu, pravdu. Ja nesto ne vidim da je iko doceka. Uredno se razmnozavaju, pozivaju se na vjeru, kradu na svakom koraku, prenose naslijedje.Rijetki su oni koji praktikuju istinite vrijednosti vjere, nazalost.
+1 :thumbup:

Ne samo u BiH nego na cijelom balkanu. Izgleda da je to balkanski sindrom. Naj zalosnije je sto to na djecu prenose - i kako mozemo napredak i bolju buducnost kod takvog drustva ocekivati !? :cry:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#12034 Re: Sebija All about

Post by sha_ba »

_BataZiv_0809 wrote: 08/04/2021 21:50
JThomas wrote: 08/04/2021 20:45 tuži, brani, svjedoči, dokazuje, pomaže poslije djela, ukratko sve što bi direktorica jedne medicinske ustanove trebala. pa jel.
I nastupa.
Jeste! K’o Gospa :run: :mrgreen:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#12035 Re: Sebija All about

Post by mrgreen »

"Budi strpljiv."
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12036 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

drndalo wrote: 08/04/2021 22:22
Billy The Pljuc wrote: 08/04/2021 12:45 A o kuji iz pakla bi se dala napisati knjiga, prozvati na odgovornost zbog milion stvari, očit produkt familijarno-stranačkih veza upitne prošlosti. Za sada se niko ne usudi dirnuti u prvu od svih hanuma a bog sami zna da treba, od školovanja i diploma, specijalizacije, imenovanja, vršenja dužnosti na pojedinim funkcijama, mislim da ne postoji segment njenog života koji je čisti i ispravan.
Mozda sam cin rodjenja iste...
Ko to može znati, nisam prisustvovao pa nemrem ništa reći.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12037 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Kao što napisah, ovaj se već osjeća ugroženim:

"Institut za mjeriteljstvo Bosne i Hercegovine uputio je dopis Visokom sudskom i tužilačkom vijeću, Tužilaštvu BiH i Federalnom tužilaštvu, vezano za verifikaciju respiratora ACM812A, koje je nabavila firma "Srebrena malina".

U dopisu se navodi da je Institut za mjeriteljstvo BiH dostavio po zahtjevu dopise institucijama, koje su radile ili izbjegavale raditi u okviru svojih nadležnosti, a u kojima je pomogao u definisanju tj. prepoznavanju pokazatelja kvaliteta medicinskog sredstva, mehaničkog ventilatora modela ACMB812A proizvođača Beijing Aerospace Changfeng CO., Ltd., China.

“Tako je po zahtjevu dostavio dopise i informisao o tome Parlament Federacije BiH u dopisu iz 06.04.2020. (broj: 01-02-4-608-4/20), zatim Agenciju za lijekove i medicinska sredstva BiH i Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 30.07.2020. (broj: 05.1-46-7-100-2/20), te Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 24.02.2021. (broj: 06.2-02-4-223-2/21)”, navode iz Instituta i dodaju:

- Proizvoljno osporavanje, problematiziranje, neosnovano tumačenje, širenje lažnih i/ili izmišljenih činjenica, djelovanje van okvira nadležnosti, itd. od strane zvaničnika nekih institucija, državnih službenika sa različitih nivoa vlasti, izvjesnih naučnika van ove oblasti, pisanih i elektronskih medija i drugih lica, što u suštini znači praksu relativiziranja državnih institucija koje provode državne propise, i proizvoljnu primjenu državnih propisa bez posljedica i sankcija, vodi u ovoj oblasti ka uništavanju pravnog sistema i povjerenja u sigurnost koju takav sistem treba da garantuje.

Smatraju da se do ove situacije došlo nemarom i nepostupanjem inspekcijskih organa entiteta koji su zaduženi za sankcionisanje onih koji ne provode zakon ili ga provode selektivno.

- S obzirom na aktuelnost i važnost ove situacije, zanimljivo je primijetiti da u FBiH, Federalna uprava za inspekcijske poslove (u odnosu na čija rješenja je drugostepeni organ ministar Federalnog ministarstvom energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić), postupajući po inicijativi na bazi pisma, koje je po prirodi anonimno, a po sadržaju očigledno pisano laičkim jezikom iako se poziva na struku i pri tom iz naše oblasti vrvi netačnim informacijama, vrši inspekciju KCUS, pri čemu taj postupak ne želimo da osporavamo....."

Ne da mi se zaista kompletnu ponjavu od teksta lijepiti, uglavnom zakukao Zijo, u jednom momentu pomislih da Reisa čitam, smutljivci, objede, Kalimero - nepravda. Ma neće oni tebi na vrata moj Zijo pokucati, opušćaj se slobodno, stranka stoji iza tebe.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#12038 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

Osobno mišljenje i forumaška preporuka...
Smanjite malo doživljaj sa "kučka, kuja", "nabijanje na kolac", "bacanje na lomaču" i slično.
Mržnja je lično osjećanje, a govor mržnje je javna stvar i nije ni po forumskim pravilima OK.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12039 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

:thumbup: ja mislim da je sotona i dovoljno i dovoljno korektno...
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#12040 Re: Sebija All about

Post by Palmalma »

Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 06:31 Kao što napisah, ovaj se već osjeća ugroženim:

"Institut za mjeriteljstvo Bosne i Hercegovine uputio je dopis Visokom sudskom i tužilačkom vijeću, Tužilaštvu BiH i Federalnom tužilaštvu, vezano za verifikaciju respiratora ACM812A, koje je nabavila firma "Srebrena malina".

U dopisu se navodi da je Institut za mjeriteljstvo BiH dostavio po zahtjevu dopise institucijama, koje su radile ili izbjegavale raditi u okviru svojih nadležnosti, a u kojima je pomogao u definisanju tj. prepoznavanju pokazatelja kvaliteta medicinskog sredstva, mehaničkog ventilatora modela ACMB812A proizvođača Beijing Aerospace Changfeng CO., Ltd., China.

“Tako je po zahtjevu dostavio dopise i informisao o tome Parlament Federacije BiH u dopisu iz 06.04.2020. (broj: 01-02-4-608-4/20), zatim Agenciju za lijekove i medicinska sredstva BiH i Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 30.07.2020. (broj: 05.1-46-7-100-2/20), te Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 24.02.2021. (broj: 06.2-02-4-223-2/21)”, navode iz Instituta i dodaju:

- Proizvoljno osporavanje, problematiziranje, neosnovano tumačenje, širenje lažnih i/ili izmišljenih činjenica, djelovanje van okvira nadležnosti, itd. od strane zvaničnika nekih institucija, državnih službenika sa različitih nivoa vlasti, izvjesnih naučnika van ove oblasti, pisanih i elektronskih medija i drugih lica, što u suštini znači praksu relativiziranja državnih institucija koje provode državne propise, i proizvoljnu primjenu državnih propisa bez posljedica i sankcija, vodi u ovoj oblasti ka uništavanju pravnog sistema i povjerenja u sigurnost koju takav sistem treba da garantuje.

Smatraju da se do ove situacije došlo nemarom i nepostupanjem inspekcijskih organa entiteta koji su zaduženi za sankcionisanje onih koji ne provode zakon ili ga provode selektivno.

- S obzirom na aktuelnost i važnost ove situacije, zanimljivo je primijetiti da u FBiH, Federalna uprava za inspekcijske poslove (u odnosu na čija rješenja je drugostepeni organ ministar Federalnog ministarstvom energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić), postupajući po inicijativi na bazi pisma, koje je po prirodi anonimno, a po sadržaju očigledno pisano laičkim jezikom iako se poziva na struku i pri tom iz naše oblasti vrvi netačnim informacijama, vrši inspekciju KCUS, pri čemu taj postupak ne želimo da osporavamo....."

Ne da mi se zaista kompletnu ponjavu od teksta lijepiti, uglavnom zakukao Zijo, u jednom momentu pomislih da Reisa čitam, smutljivci, objede, Kalimero - nepravda. Ma neće oni tebi na vrata moj Zijo pokucati, opušćaj se slobodno, stranka stoji iza tebe.
Mozda i hoce!

Ali, ko mu je kriv sto nije imao hrabrosti reci NE.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#12041 Re: Sebija All about

Post by laik1981 »

Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 06:31 Kao što napisah, ovaj se već osjeća ugroženim:

"Institut za mjeriteljstvo Bosne i Hercegovine uputio je dopis Visokom sudskom i tužilačkom vijeću, Tužilaštvu BiH i Federalnom tužilaštvu, vezano za verifikaciju respiratora ACM812A, koje je nabavila firma "Srebrena malina".

U dopisu se navodi da je Institut za mjeriteljstvo BiH dostavio po zahtjevu dopise institucijama, koje su radile ili izbjegavale raditi u okviru svojih nadležnosti, a u kojima je pomogao u definisanju tj. prepoznavanju pokazatelja kvaliteta medicinskog sredstva, mehaničkog ventilatora modela ACMB812A proizvođača Beijing Aerospace Changfeng CO., Ltd., China.

“Tako je po zahtjevu dostavio dopise i informisao o tome Parlament Federacije BiH u dopisu iz 06.04.2020. (broj: 01-02-4-608-4/20), zatim Agenciju za lijekove i medicinska sredstva BiH i Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 30.07.2020. (broj: 05.1-46-7-100-2/20), te Federalnu upravu civilne zaštite u dopisu od 24.02.2021. (broj: 06.2-02-4-223-2/21)”, navode iz Instituta i dodaju:

- Proizvoljno osporavanje, problematiziranje, neosnovano tumačenje, širenje lažnih i/ili izmišljenih činjenica, djelovanje van okvira nadležnosti, itd. od strane zvaničnika nekih institucija, državnih službenika sa različitih nivoa vlasti, izvjesnih naučnika van ove oblasti, pisanih i elektronskih medija i drugih lica, što u suštini znači praksu relativiziranja državnih institucija koje provode državne propise, i proizvoljnu primjenu državnih propisa bez posljedica i sankcija, vodi u ovoj oblasti ka uništavanju pravnog sistema i povjerenja u sigurnost koju takav sistem treba da garantuje.

Smatraju da se do ove situacije došlo nemarom i nepostupanjem inspekcijskih organa entiteta koji su zaduženi za sankcionisanje onih koji ne provode zakon ili ga provode selektivno.

- S obzirom na aktuelnost i važnost ove situacije, zanimljivo je primijetiti da u FBiH, Federalna uprava za inspekcijske poslove (u odnosu na čija rješenja je drugostepeni organ ministar Federalnog ministarstvom energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić), postupajući po inicijativi na bazi pisma, koje je po prirodi anonimno, a po sadržaju očigledno pisano laičkim jezikom iako se poziva na struku i pri tom iz naše oblasti vrvi netačnim informacijama, vrši inspekciju KCUS, pri čemu taj postupak ne želimo da osporavamo....."

Ne da mi se zaista kompletnu ponjavu od teksta lijepiti, uglavnom zakukao Zijo, u jednom momentu pomislih da Reisa čitam, smutljivci, objede, Kalimero - nepravda. Ma neće oni tebi na vrata moj Zijo pokucati, opušćaj se slobodno, stranka stoji iza tebe.
Ovo ti je otprilike u fazonu "napad na Ziju je napad na ustavni poredak drzave" iz cega proizilazi da je to napad na BiH, a na kraju i neizbjezni napad na bosnjake. Da ima drzave kao sto nema vec bi bili iza resetki svi redom. Ovako nemaju puno razlga za sikiraciju. Nece sami na sebe..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12042 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

Palmalma wrote: 09/04/2021 10:15

Ali, ko mu je kriv sto nije imao hrabrosti reci NE.

cuj hrabrosti :D

100 godina je na funkcijama na kojim nista ne radi, a uzima pare lopatom.
odradio hiljade stranackih zadataka, uvaljen u vnago, ako progovori sad - zavrsio je i sa svojim sisanjem budzeta.


isto je sa svakim jadom od funkcionera
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#12043 Re: Sebija All about

Post by Palmalma »

uglavnomja wrote: 09/04/2021 10:25
Palmalma wrote: 09/04/2021 10:15

Ali, ko mu je kriv sto nije imao hrabrosti reci NE.

cuj hrabrosti :D

100 godina je na funkcijama na kojim nista ne radi, a uzima pare lopatom.
odradio hiljade stranackih zadataka, uvaljen u vnago, ako progovori sad - zavrsio je i sa svojim sisanjem budzeta.


isto je sa svakim jadom od funkcionera
Slazem se.
I zato ga sada Sultanija moze hladno zrtvovati da bi sebe oprala. Ko ga *ebe.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#12044 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Nema nazad. Svi na ulice!

Mi dolje potpisani nastavnici i nastavnice, saradnici i saradnice Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu,

Pozivamo kolegice i kolege, univerzitetske nastavnike i nastavnice, saradnike i saradnice u Bosni i Hercegovini, da podržimo zahtjeve koji su formirani na protestima od 6. aprila 2021. godine u Sarajevu, a koji svoj rok za ispunjenje imaju do 13. aprila, i da time istupimo u ime naših studenata i njihovih porodica, ali i cjelokupne javnosti BiH koja dijeli naše stavove, kako bismo tražili povratak našeg ukradenog dostojanstva.

U ovom vremenu u kojem nauka, moral i beskompromisna odlučnost mogu usmjeriti ovu državu i društvo u dobrom smjeru, a s obzirom da su osnovne institucije države BiH, nažalost, zaslužne za ovo katastrofalno stanje, mi univerzitetski radnici/e, u skladu sa poslom kojim se bavimo i pozicijom koju imamo u društvu, osjećamo dužnost da podržimo prijedlog koji je prvi korak ka ozdravljenju društva u cjelini. Nenabavka vakcine je u ovom vremenu u ravni „ubistva sa predumišljajem“. Plansko/neplansko, svjesno/nesvjesno uništavanje života u zemlji Bosni i Hercegovini djelo je države BiH, odnosno, onih arogantnih, bahatih i nestručnih ljudi unutar Vijeća ministara BiH, Vlade FBiH i svih pratećih službi ovih institucija. Stoga, zahtijevamo da se svi odgovorni unutar ovih institucija izvine građanima i građankama Bosne i Hercegovine za nesavjesno obavljanje posla, a da nakon toga (najzad, nešto časno) podnesu ostavke. Ukoliko se to ne desi, mi univerzitetski radnici/e ćemo zajedno sa ostalim građanima i građankama, okupljenim oko inicijative „Borba za život“, i na ulicama tražiti prava za sve nas. Od svojih prava nećemo odustati!

Pozivamo sve građane i građanke, ma kojoj političkoj opciji pripadali, da se pridruže ovoj akciji – zahtjevu za život i dostojanstvo!

Potpisnici i potpisnice pisma:

Prof. dr. Adijata Ibrišimović-Šabić, prof.dr. Aida Abadzic Hodzic, prof. dr. Ajla Demiragić, doc. dr. Alma Čović-Filipović, Alma Žero, MA, prof. dr. Almir Bašović, doc. dr. Amela Dautbegović, prof. dr. Amir Pušina, prof. dr. Amira Sadiković, prof. dr. Andrea Lešić-Thomas, Andrea Mekić, MA, prof. dr. Asja Mandić, prof. dr. Bernisa Puriš, Dajana Zečić-Durmišević, prof. dr. Drago Župarić, MA, doc. dr. Đenita Tuce, prof. dr. Edin Pobrić, prof. dr. Edina Spahić, doc. dr. Elma Durmišević-Cernica, doc. dr. Emina Dedić-Bukvić, Emir Šišić, MA, prof. dr. Enes Duraković, mr. Enisa Bajraktrević, prof. dr. Enver Kazaz, akademik prof. dr. Esad Duraković, doc. dr. Haris Dervišević, prof. dr. Ifeta Čirić-Fazlija, prof. dr. Ivan Radeljković, prof. dr. Jadranka Kolenović-Đapo, Katarina Mišetić, MA, prof. dr. Larisa Kasumagić-Kafedžić, doc. dr. Lejla Mulalić, prof. dr. Mario Hibert, Meliha Suljagić, MA, doc. dr. Merima Zukić, doc. dr. Mehmed Kardaš, doc. dr. Mirna Marković, Mirnes Duranović, MA, prof.dr. Mirjana Mavrak, prof. dr. Mirza Mejdanija, prof. dr. Muhamed Dželilović, doc. dr. Nejla Kalajdžisalihović, Nerma Kerla, MA, prof. dr. Nermin Đapo, prof. dr. Nermina Čengić, prof. dr. Nevad Kahteran, prof. dr. Nina Alihodžić-Hadžialić, prof. dr. Sanja Šoštarić, Seada Brkan, MA, prof. dr. Selma Đuliman, prof. dr. Senadin Musabegović, akademik prof. dr. Senahid Halilović, prof. dr. Sibela Zvizdić, Sinanudin Tatarević, MA, prof. dr. Srebren Dizdar, Srebrenka Mačković, MA, Tatjana Žarković, MA, doc. dr. Tomislav Tadić, Vedad Lihovac, lektor, Zana Ekiz, MA
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#12045 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Supruga rahmetli dr. Pasagica:

Kaže da je Sebija Izetbegović bila studentska prijateljica njenog supruga.
- Družili su se dok su studirali. Imam njegov mobitel kod sebe, Tužilaštvo KS nikad nije uzelo taj mobitel da pogleda, a tu ima prepiska mog supruga i Sebije Izetbegović. Ona mu je pisala poruke, u smislu: „Mi imamo sve u Kliničkom centru, ništa se ne sekiraj.“ Onda je drugu poruku napisala na dan kad je preminuo: „Šta bi ti htio?“ On je samo napisao: „Molim te, kolegice Seko, molim te, molim te, pomozi, ja umirem, a znaš da kod kuće imam četvero djece.“ Ona mu je napisala: „Šta bi ti to htio, da ti žena legne pored tebe i da te njeguje?“ Onda je on na to napisao: „Vjeruj mi, znaš kakva sam osoba. Šest sati imam temperaturu, a niko mi nije ušao u sobu, molim te, vjeruj mi.“ To joj je posljednje napisao, a ona mu je na to odgovorila: „Znamo mi šta radimo, budi strpljiv, ne može se ulaziti svakih šest sati u izolatorij“ - ispričala nam je Pašagić.

Dodala je da je njen suprug ležao u hodniku 12 sati iako je trebao biti hitno hospitaliziran.
Monstrum.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#12046 Re: Sebija All about

Post by Palmalma »

jazzer wrote: 09/04/2021 11:32 Supruga rahmetli dr. Pasagica:

Kaže da je Sebija Izetbegović bila studentska prijateljica njenog supruga.
- Družili su se dok su studirali. Imam njegov mobitel kod sebe, Tužilaštvo KS nikad nije uzelo taj mobitel da pogleda, a tu ima prepiska mog supruga i Sebije Izetbegović. Ona mu je pisala poruke, u smislu: „Mi imamo sve u Kliničkom centru, ništa se ne sekiraj.“ Onda je drugu poruku napisala na dan kad je preminuo: „Šta bi ti htio?“ On je samo napisao: „Molim te, kolegice Seko, molim te, molim te, pomozi, ja umirem, a znaš da kod kuće imam četvero djece.“ Ona mu je napisala: „Šta bi ti to htio, da ti žena legne pored tebe i da te njeguje?“ Onda je on na to napisao: „Vjeruj mi, znaš kakva sam osoba. Šest sati imam temperaturu, a niko mi nije ušao u sobu, molim te, vjeruj mi.“ To joj je posljednje napisao, a ona mu je na to odgovorila: „Znamo mi šta radimo, budi strpljiv, ne može se ulaziti svakih šest sati u izolatorij“ - ispričala nam je Pašagić.

Dodala je da je njen suprug ležao u hodniku 12 sati iako je trebao biti hitno hospitaliziran.
Monstrum.
Monstrum od zene.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#12047 Re: Sebija All about

Post by splinter »

jazzer wrote: 09/04/2021 11:32 Supruga rahmetli dr. Pasagica:

Kaže da je Sebija Izetbegović bila studentska prijateljica njenog supruga.
- Družili su se dok su studirali. Imam njegov mobitel kod sebe, Tužilaštvo KS nikad nije uzelo taj mobitel da pogleda, a tu ima prepiska mog supruga i Sebije Izetbegović. Ona mu je pisala poruke, u smislu: „Mi imamo sve u Kliničkom centru, ništa se ne sekiraj.“ Onda je drugu poruku napisala na dan kad je preminuo: „Šta bi ti htio?“ On je samo napisao: „Molim te, kolegice Seko, molim te, molim te, pomozi, ja umirem, a znaš da kod kuće imam četvero djece.“ Ona mu je napisala: „Šta bi ti to htio, da ti žena legne pored tebe i da te njeguje?“ Onda je on na to napisao: „Vjeruj mi, znaš kakva sam osoba. Šest sati imam temperaturu, a niko mi nije ušao u sobu, molim te, vjeruj mi.“ To joj je posljednje napisao, a ona mu je na to odgovorila: „Znamo mi šta radimo, budi strpljiv, ne može se ulaziti svakih šest sati u izolatorij“ - ispričala nam je Pašagić.

Dodala je da je njen suprug ležao u hodniku 12 sati iako je trebao biti hitno hospitaliziran.
Monstrum.
Da, ali nažalost i potpuno nedodirljiva.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12048 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

meridiyan wrote: 09/04/2021 11:30 Nema nazad. Svi na ulice!

Mi dolje potpisani nastavnici i nastavnice, saradnici i saradnice Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu,

Pozivamo kolegice i kolege, univerzitetske nastavnike i nastavnice, saradnike i saradnice u Bosni i Hercegovini, da podržimo zahtjeve koji su formirani na protestima od 6. aprila 2021. godine u Sarajevu, a koji svoj rok za ispunjenje imaju do 13. aprila, i da time istupimo u ime naših studenata i njihovih porodica, ali i cjelokupne javnosti BiH koja dijeli naše stavove, kako bismo tražili povratak našeg ukradenog dostojanstva.

U ovom vremenu u kojem nauka, moral i beskompromisna odlučnost mogu usmjeriti ovu državu i društvo u dobrom smjeru, a s obzirom da su osnovne institucije države BiH, nažalost, zaslužne za ovo katastrofalno stanje, mi univerzitetski radnici/e, u skladu sa poslom kojim se bavimo i pozicijom koju imamo u društvu, osjećamo dužnost da podržimo prijedlog koji je prvi korak ka ozdravljenju društva u cjelini. Nenabavka vakcine je u ovom vremenu u ravni „ubistva sa predumišljajem“. Plansko/neplansko, svjesno/nesvjesno uništavanje života u zemlji Bosni i Hercegovini djelo je države BiH, odnosno, onih arogantnih, bahatih i nestručnih ljudi unutar Vijeća ministara BiH, Vlade FBiH i svih pratećih službi ovih institucija. Stoga, zahtijevamo da se svi odgovorni unutar ovih institucija izvine građanima i građankama Bosne i Hercegovine za nesavjesno obavljanje posla, a da nakon toga (najzad, nešto časno) podnesu ostavke. Ukoliko se to ne desi, mi univerzitetski radnici/e ćemo zajedno sa ostalim građanima i građankama, okupljenim oko inicijative „Borba za život“, i na ulicama tražiti prava za sve nas. Od svojih prava nećemo odustati!

Pozivamo sve građane i građanke, ma kojoj političkoj opciji pripadali, da se pridruže ovoj akciji – zahtjevu za život i dostojanstvo!

Potpisnici i potpisnice pisma:

Prof. dr. Adijata Ibrišimović-Šabić, prof.dr. Aida Abadzic Hodzic, prof. dr. Ajla Demiragić, doc. dr. Alma Čović-Filipović, Alma Žero, MA, prof. dr. Almir Bašović, doc. dr. Amela Dautbegović, prof. dr. Amir Pušina, prof. dr. Amira Sadiković, prof. dr. Andrea Lešić-Thomas, Andrea Mekić, MA, prof. dr. Asja Mandić, prof. dr. Bernisa Puriš, Dajana Zečić-Durmišević, prof. dr. Drago Župarić, MA, doc. dr. Đenita Tuce, prof. dr. Edin Pobrić, prof. dr. Edina Spahić, doc. dr. Elma Durmišević-Cernica, doc. dr. Emina Dedić-Bukvić, Emir Šišić, MA, prof. dr. Enes Duraković, mr. Enisa Bajraktrević, prof. dr. Enver Kazaz, akademik prof. dr. Esad Duraković, doc. dr. Haris Dervišević, prof. dr. Ifeta Čirić-Fazlija, prof. dr. Ivan Radeljković, prof. dr. Jadranka Kolenović-Đapo, Katarina Mišetić, MA, prof. dr. Larisa Kasumagić-Kafedžić, doc. dr. Lejla Mulalić, prof. dr. Mario Hibert, Meliha Suljagić, MA, doc. dr. Merima Zukić, doc. dr. Mehmed Kardaš, doc. dr. Mirna Marković, Mirnes Duranović, MA, prof.dr. Mirjana Mavrak, prof. dr. Mirza Mejdanija, prof. dr. Muhamed Dželilović, doc. dr. Nejla Kalajdžisalihović, Nerma Kerla, MA, prof. dr. Nermin Đapo, prof. dr. Nermina Čengić, prof. dr. Nevad Kahteran, prof. dr. Nina Alihodžić-Hadžialić, prof. dr. Sanja Šoštarić, Seada Brkan, MA, prof. dr. Selma Đuliman, prof. dr. Senadin Musabegović, akademik prof. dr. Senahid Halilović, prof. dr. Sibela Zvizdić, Sinanudin Tatarević, MA, prof. dr. Srebren Dizdar, Srebrenka Mačković, MA, Tatjana Žarković, MA, doc. dr. Tomislav Tadić, Vedad Lihovac, lektor, Zana Ekiz, MA
:thumbup:
Konacno da se i akademska zajednica, bar jedan njen mali dio, odlucila za ovaj korak. Ostaje da se njima pridruze i svi ostali fakulteti i njihovo osoblje.

Vidim da i medju ovim potpisnicima nedostaju neka imena, ali nadajmo se da ce se i svi ostali prikljuciti ovome.

Kako vec ranije rekoh - korona, i sve sto je prati, od malverzacija s respiratorima i ocite pljacke, pa do nenabavke vakcina, zorno je do kraja ogolila svu neposobnost, neznanje, bahatost, lazi i pokvarenost vladajuce strukture na nivou FBiH u vidu SDA-HDZ "prirodnih partnera".

Ako sve ovo nije jasan znak cak i onim najglupljim poltronima i uhljebima, koji misle da ce podrskom tom i takvom sistemu i ljudima osigurati svoju egzistenciju, ja zaista ne znam sta jos treba da se desi pa da shvate da njihova trenutna korist zapravo ne znaci nista i da ce dugorocno i oni sami, a pogotovo njihova djeca, doci na red da budu popljuvani od strane onih na vrhu.

Sve ovo treba okoncati jednom za sva vremena i ovu troglavu ENV kleptokratiju poslati na smetljiste istorije, kao jednu od najcrnjih tacaka istorije BiH.

Ljudi, na ulice. Drugog rjesenja ocito nema. Demokratija je ovdje odavno pala na svakom ispitu, i uredno je zamijenjena kleptokratijom koja se ogleda u promovisanju gluposti, neznanja, nepismenosti, pljacke, lazi, prevare, nepotizma, korupcije i svih ostalih negativnih stvari koje se mogu desiti.
Zato, od demokratskih metoda se ovdje ne moze ocekivati nista konkretno, ali, kao sto znamo, i ulica je demokratska metoda. Naravno, ona je zadnja opcija, uvijek, ali je zapravo iostala jedina koja ovdje moze donijeti nesto bolje.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12049 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Naš dobri Zijo se zabrinuo pravo, ničim izazvan, šalje dopis institucijama koje nažalost ne rade svoj posao pa dotični nije predmet istrage ali se on vidno usplahiren pere sa dopisom. Ako si već ispravan i pošten, čemu ovo preventivno pranje sopstvenog lika i djela?

Ovo je samo pokazatelj da im nije baš baš svejedno, neko bi se već u lancu slomio i ne bi se olako odrekao sopstvenog komoditeta i zamijenio ga dugogodišnjom robijom ni za individuu koja se odaziva na Sebija Izetbegović. Naravno da sve ovo nije moguće bez nezavisnog tužilaštva i sudstva.

@kluz franjo, ne bih se baš u potpunosti složio s vama, demokratija je i postoji sloboda govora, ako se osoba X poredi sa kujom iz pakla odbjeglom iz sedmog kruga Danteovog Inferna ili osoba Y sa smrdljivim, lažljivim govnetom itd. itd., ne može se nužno nazvati govorom mržnje. Konstantno i otvoreno pozivanje na umorstvo raznim oblicima smaknuća poput nabijanja na kolac, spaljivanja na lomači i sl. tih osoba bi se već moglo okarakterisati kao govor mržnje. Uglavnom, pustimo moderaciju a i institucije da rade svoj posao.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#12050 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 12:07 @kluz franjo, ne bih se baš u potpunosti složio s vama, demokratija je i postoji sloboda govora, ako se osoba X poredi sa kujom iz pakla odbjeglom iz sedmog kruga Danteovog Inferna ili osoba Y sa smrdljivim, lažljivim govnetom itd. itd., ne može se nužno nazvati govorom mržnje. Konstantno i otvoreno pozivanje na umorstvo raznim oblicima smaknuća poput nabijanja na kolac, spaljivanja na lomači i sl. tih osoba bi se već moglo okarakterisati kao govor mržnje. Uglavnom, pustimo moderaciju a i institucije da rade svoj posao.
Helem, slažemo se da se ne može sve svrstati pod "slobodu govora".
Kao što se nadam da se slažemo da se ne može sve svrstati pod "kulturu dijaloga".
A o lažima, nesposobnosti i pogubnosti dotične osobe sam i pisao i upozoravao kada to uopšte nije bilo toliko interesantno kao danas.

Ja u potpunosti mogu da razumijem i opravdanost emocije i ogroman bijes koji se akumulirao.
Samo sam svojim komentarom imao vrlo dobronamjernu želju, da sve nas pokušam sačuvati od "preteških riječi".
To je moje mišljenje. A kako kažu "mišljenje k'o i zadnjica, to svako ima." :wink:
Post Reply