Sebija All about

Post Reply
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#12552 Re: Sebija All about

Post by b_i_s »

destroyerUS wrote: 05/05/2021 12:49
svojom frustracijom samo dokazujes da si ti taj antikoronaš koji je znači mnoge jadne ljude unesrećio prenoseći im zarazu, od kojih su mnogi završili i u bolnici
radi TAKVIH i jeste ovako
Antioronaš nisam, u koronu vjerujem a mjere poštujem od početka pandemije, uredno se prijavio za vakcinu, ali se nisam vakcinisao jer zelena gamad nije nabavila vakcine.

A što se tebe tiče, smradu ljudski, onako može napisati samo neko ko ima totalno odsustvo svijesti i savjesti, ljigo jedna.
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#12553 Re: Sebija All about

Post by WRecker »

Sutra Dodik ili Covic izjavljuju neku nacionalisticku izjavu 100%
Seawolf
Posts: 7735
Joined: 14/06/2012 22:59

#12554 Re: Sebija All about

Post by Seawolf »

E, j..at ga .... Dupla šteta.

Profesorica ostaje na funkciji, a dobijamo i novi Izborni zakon po mjeri HDZ-a.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#12555 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

destroyerUS wrote: 05/05/2021 13:45
ruud wrote: 05/05/2021 13:43
destroyerUS wrote: 05/05/2021 13:20 pored toga što ne možete skontat vam je trojka truba u federlnim organima koji jedino imaju ovlasti nad KCUS
ali je osnovni i glavni finansijer KCUS KS, šta ako im zavrnu pipu?
glupo pitanje ne zaslužuje odgovor
malo se pisavjetuj sa trojkašima pa dodi opet
Zašto glupo pitanje? Ako je KCUS federalna ustanova, neka ga finansira Federacija. Kanton može izgraditi knatonalnu bolnicu koju će finansirati i njome upravljati. To bi i trebalo uraditi. A univerzitet neka se doluči da li će biti uz KCUS il itu eventualnu novu bolnicu.

Niej normalno da neo finansira ustanovu koju vodi njegov neprijatelj.

Da je KCUS neutralan, da ga vode osobe koje nemaju nit asa političkim prepucavanjima i ambicijama, bilo bi svejedno što ga finansira kanton. Ali, kako to nije slučaj, kako se KCUS preko žene predsjednika stranke koristi maltene kao sredstvo ne samo političke borbe nego haman eugenike, skoro pa neke mračne tajne demografske agende, neka se raziđu.

Ko zna, da malo uključim teoriju zavjere, možda je namjerno ovo sve, ovoliki procenat smrtnosti na KCUS-u. Naime, penziono/mirovinski fond FBiH nema ništa protiv da stariji umiru u ovom broju. A ni budžet se ne bi previše bunio. Previše penzionera odvlači novac od davanja plata uhljebima glasačke mašinerije, izbori se bliže, a sve jači protivnici. Valja one koji trebaju glsovima platiti posao u odministraciji mobilizovati u što većem broju.

A slučajno se najavljuje i to da će struja biti akcizni proizvod, pa povećanje prihoda od akciza na struju uz smanjenje rashoda za penzionere koji su umrli zbog korone daje injekciju budžetu i osim u privatne džepove vladara, biće i za plaćanje uhljebljene glasačke mašinerije.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#12556 Re: Sebija All about

Post by Haris.ba »

Hakiz wrote: 05/05/2021 14:25 Ako je KCUS federalna ustanova, neka ga finansira Federacija. Kanton može izgraditi knatonalnu bolnicu koju će finansirati i njome upravljati. To bi i trebalo uraditi. A univerzitet neka se doluči da li će biti uz KCUS il itu eventualnu novu bolnicu.
KCUS je javna ustanova osnovana od strane Federacije i 5 kantona. Ali, Federacija ima glavne poluge izbora upravnog odbora i direktora.

Nego, nije to Kanton može izgraditi bolnicu. Ne može. Ne može obnoviti prostorije u Općoj bolnici koja je kantonalna ustanova, a kamoli da napravi jednu bolničku zgradu. Ili da ne pričamo o paviljonskom načinu izgradnje. Radi se o stotinama miliona maraka samo za zgrade.

I bilo bi idiotluk praviti drugu bolnicu pored postojeće bolnice.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#12557 Re: Sebija All about

Post by joint union »

Seawolf wrote: 05/05/2021 14:23
E, j..at ga .... Dupla šteta.

Profesorica ostaje na funkciji, a dobijamo i novi Izborni zakon po mjeri HDZ-a.
E vala ako nakon svega ostane, onda i treba ostati zauvijek.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12558 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Black swan wrote: 05/05/2021 12:49
hadzinicasa wrote: 05/05/2021 12:32
nosara wrote: 05/05/2021 12:10

Moral. :lol:

O cemu ti, pa isli ljudi na cijepljenje u Beogradu, u Srbiju. Uzimaju donacije od Vucica.

Moral. Morali su.
bas.
Nesposobnost nabaviti vakcije poredite da rovarenjem po mobitelu i novcaniku mrtvaca
hm. etika je etika. i moral je moral. ili si moralan i etican ili nisi. posao ili obavljas eticno ili ga ne obavljas. ne mozes biti malo trudan.
po meni nema tu nikakve gradacije, a nije ni takmicenje.

Moral i etika odavno nazalost vise ne stanuju tu. ako moze lagati, varati, kriti od zivih, sto ne bi od mrtvih...
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#12559 Re: Sebija All about

Post by ruud »

pošto mi je bilo glupo pitanje da vidim jel' mi i slika glupa :D

Image
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#12560 Re: Sebija All about

Post by sha_ba »

Drma se kavez :izet: :mrgreen:


Salu na stranu, pročitah negdje da kao bježe da ne bi odgovarali za sve sto se dešavalo gore... znaci sjebes sve pobijes zulum počinis i sam daš otkaz i riješeno :-) :lol: :lol: jest da smo u banani ali ipak... :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12561 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

Iker C wrote: 05/05/2021 13:39 Puna podrska uvazenoj profesorici Izetbegovic koja ne dozvoljava javasluk na KCUSu. Ovih 13 anesteziologa nije znalo da koristi nove vrhunske respiratore, uvazena profesorica je uz pomoc gospodina Solaka i gospodina Hodzic pokusala educirati kadar ali oni nisu bili voljni za saradnju. Nakon sto edukacija nije uspjela uvazeni zastupnik i vrstan pravnik Zahiragic je na KCUSu upozorio sve uposlenike o pravnim posljednicama nesavjesnog i nestrucnog rada, nakon toh predavanja grupa nestrucnih anesteziologa je dala otkaz kako bi izbjegli svoju krivicnu odgovornost za nesavjesno lijecenje pacijenata.
:D :thumbup:
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#12562 Re: Sebija All about

Post by stric »

WRecker wrote: 05/05/2021 14:23 Sutra Dodik ili Covic izjavljuju neku nacionalisticku izjavu 100%
zašto čekati sutra, kad može predvečer. taman da član komšić ili mirso ili bijedić dadnu po prstima

stric :bih:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12563 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

sha_ba wrote: 05/05/2021 14:50 Drma se kavez :izet: :mrgreen:


Salu na stranu, pročitah negdje da kao bježe da ne bi odgovarali za sve sto se dešavalo gore... znaci sjebes sve pobijes zulum počinis i sam daš otkaz i riješeno :-) :lol: :lol: jest da smo u banani ali ipak... :mrgreen:
Znaci vec je taj Sebijin spin u opticaju....
Madaja mislim da trebaju i moraju odgovarati! I da ih ovaj otkaz ne amnestira od tuzbe za nesavjesno lijecenje, pa cak i ako je „komandna odgovornost“ drugdje.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#12564 Re: Sebija All about

Post by sha_ba »

hadzinicasa wrote: 05/05/2021 15:03
sha_ba wrote: 05/05/2021 14:50 Drma se kavez :izet: :mrgreen:


Salu na stranu, pročitah negdje da kao bježe da ne bi odgovarali za sve sto se dešavalo gore... znaci sjebes sve pobijes zulum počinis i sam daš otkaz i riješeno :-) :lol: :lol: jest da smo u banani ali ipak... :mrgreen:
Znaci vec je taj Sebijin spin u opticaju....
Madaja mislim da trebaju i moraju odgovarati! I da ih ovaj otkaz ne amnestira od tuzbe za nesavjesno lijecenje, pa cak i ako je „komandna odgovornost“ drugdje.
Samo za record ... ja već odavno komentarišem da dotična MORA da odgovara za sve sto se i pored pandemije dešava!!! I iskreno se nadam da će se onom gore javasluku stati u kraj!
I da, ako su svjesno nastavljali liječiti pacijente kako su ih liječili, čak i da su pod cijenom otkaza bili ucijenjeni, pa i prijetnjama druge prirode, otkaz ne može i ne smije da ih amnestira od tužbe.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#12565 Re: Sebija All about

Post by fortaleza »

saravara wrote: 05/05/2021 11:30
spinel_ wrote: 05/05/2021 11:25 Nista me ne cudi.
Cuo sam da gore umrlim osobama se brisu privatne poruke s mobitela. Eto sta se radi.
Pitamo se kako ako je zakljucan mob, pa jeste ali valjda otisak prsta i kod umrlog cini svoje.
Strasno.
100 % istina , 10 dana unazad svi pozivi izbrisani. Mi na svoji telefonima imamo kad nas je zvao i kad smo ga zvali, a na njegovom nema nšta sve izbrisano nakon smrti... vještica naredila...
Totalno je poludila. :shock:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#12566 Re: Sebija All about

Post by sha_ba »

Ono kad pomisliš da dalje ne može... e može :-) :(
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#12567 Re: Sebija All about

Post by STARx »

hadzinicasa wrote: 05/05/2021 15:03
sha_ba wrote: 05/05/2021 14:50 Drma se kavez :izet: :mrgreen:


Salu na stranu, pročitah negdje da kao bježe da ne bi odgovarali za sve sto se dešavalo gore... znaci sjebes sve pobijes zulum počinis i sam daš otkaz i riješeno :-) :lol: :lol: jest da smo u banani ali ipak... :mrgreen:
Znaci vec je taj Sebijin spin u opticaju....
Madaja mislim da trebaju i moraju odgovarati! I da ih ovaj otkaz ne amnestira od tuzbe za nesavjesno lijecenje, pa cak i ako je „komandna odgovornost“ drugdje.
Naravno da trebaju odgovarati. Ako si svjestan da nesto specifikacijama ne odgovara za potrebe tvog odjela, a isti nastavis koristiti jer "nemas izbora" onda si saucesnik u cinjenu krivicnog djela.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#12568 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Ovo je samo manifestacija havarije KUCS-a
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#12569 Re: Sebija All about

Post by ortodont »

sha_ba wrote: 05/05/2021 14:50
Salu na stranu, pročitah negdje da kao bježe da ne bi odgovarali za sve sto se dešavalo gore... znaci sjebes sve pobijes zulum počinis i sam daš otkaz i riješeno :-) :lol: :lol: jest da smo u banani ali ipak... :mrgreen:
destroyerUS wrote: 05/05/2021 11:59
sve je moguće u politučkim igrama kakve se odvijaju
možda su neki igrači trojke, mozda su preko drugih na neki način kupljeni, obećano im nešto da "podgriju" situaciju
jel tebi normalmo da se svako malo stvaraju neke "afere" oko KCUS
ili je to smisljena igra da se "osvoji" KCUS
samo što mnogi glupani ne kontaju da je to federalna ustanova i da određuju federalne institucije o menadžmentu
tako da... uzalud im trud jer u federalnom oarlamnetu trojka je truba
Zašto su ljudi skloni teorijama zavjere? (doc. Sedmak)
Najjednostavniji odgovor bio bi: „Zato što su ljudi”. U podlozi našeg mozga, kako je građen, je urođena sposobnost da prepoznajemo nekakve uzorke u oblicima, u događajima i u svijetu i mozak voli tražiti nekakve pravilne uzroke i spajati nasumične činjenice u neke događaje. To je jedan od razloga zašto su teorije zavjere sve učestalije jer nam je sve više informacija dostupno. Vrlo često složene i kompleksne informacije se daju na vrlo jednostavan i nepotpun način kada ih ljudi onda povezuju bez nekog kritičnog prosuđivanja. Mozak to obilato potiče jer na taj način funkcionira.
Na ovo dodaš još zlobu, mržnju i neobrazovanost i eto ga.
Last edited by ortodont on 05/05/2021 15:37, edited 3 times in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#12570 Re: Sebija All about

Post by dustaban »

Selamim te Sebiiiiiiiiiiiiiiiiiiiija, ti si uvela reda...
kernlos
Posts: 18
Joined: 15/07/2014 11:19

#12571 Re: Sebija All about

Post by kernlos »

joint union wrote: 05/05/2021 13:03
kernlos wrote: 05/05/2021 13:02
joint union wrote: 05/05/2021 12:42

Pa stani malo, ti bi ove doktore poimenice sudio, jer su kao neciji "saucesnici", a tog kome su saucesnici nit bi imenovao, nit' gonio?
Sta sda ima sa ovim? Salis se?
Nije problem imenovati. Pocev od Sebije kao najodgovornijeg, do raznoraznih Erna Mehmedika-Suljić, Nermin Granova kao i ostalih visoko pozicioniranih sa KCUS-a koji su bili umjesani u neadekvatno lijecenje. Moze se to utvrditi.
Sebija je direktorica bolnice i samo kao direktorica je odgovorna.
Pa eto, nabrojao si "prvi saf" sda-ovaca, a pitas sta sda ima sa ovim?
Kako mislis "samo kao direktorica je odgovorna"?
Iskreno, nisam ni znao da nabrojeni pripadaju "prvom safu" SDA.
Ja na ovo gledam drugacije i ne interesuje me politicka pripadnost zaposlenih na KCUS-u.
Sebija je najodgovornija i to sam vec konstatovao.
Ovdje je odgovornost bitna i oni koji su na bilo koji nacin svojim poltronstvom, pristajanjem da na bilo koji nacin ne adekvatnim pristupom ucestvuju u ubistvu pacijenata , pa i na neki nacin prikrivaju sva zlodjela pocinjena su u istom kosu.
Kada je onaj novinar kod Senada obznanio njihovo pismo koje je Sebija okarakterisala kao lazno, trebali su javno stati iza njega i tada sprati ljagu sa sebe a isto tako nagovjestiti i otkaze kada se situacija sa pandemijom primiri i pozvati nadlezne da reagiraju.
Da su to uradili sigurno bi neki danas bili sa svojim najmilijim a ne dva metra ispod zemlje.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#12572 Re: Sebija All about

Post by Tananarive »

statixx wrote: 05/05/2021 12:03
destroyerUS wrote: 05/05/2021 11:59
Ali_G wrote: 05/05/2021 11:53 @destroyerUS
Jel tebi fakat normalno da 12 radnika u jednom danu da otkaz?
sve je moguće u politučkim igrama kakve se odvijaju
možda su neki igrači trojke, mozda su preko drugih na neki način kupljeni, obećano im nešto da "podgriju" situaciju
jel tebi normalmo da se svako malo stvaraju neke "afere" oko KCUS
ili je to smisljena igra da se "osvoji" KCUS
samo što mnogi glupani ne kontaju da je to federalna ustanova i da određuju federalne institucije o menadžmentu
tako da... uzalud im trud jer u federalnom oarlamnetu trojka je truba
Tako je, obezbijedit ce nam Novalic nove anesteziologe koji ce raditi, a ne, pisati pisma.
naručit će ih krivooki iz kine ko i ventilatore
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#12573 Re: Sebija All about

Post by Tananarive »

edode wrote: 05/05/2021 12:31 poslije obrazovanja koje je u biH već propalo, sljedeće na redu je zdravstvo ... dzabe se nervirate, kroz par godina ćete imati izbor među više privatnih uređenih klinika ... za socijalne slucajeve će ostavi ove ruine od bolnica i domova zdravlja.
to je druže moj već odavno tako :kiss:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#12574 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

hadzinicasa wrote: 05/05/2021 15:03 Znaci vec je taj Sebijin spin u opticaju....
Madaja mislim da trebaju i moraju odgovarati! I da ih ovaj otkaz ne amnestira od tuzbe za nesavjesno lijecenje, pa cak i ako je „komandna odgovornost“ drugdje.
Mislim d bi Tuzilastvo/SIPA svakako trebali obaviti informativni razgovor a svakim od ovih anesteziologa. Ako su svi ''cisti''
makar doci do dodatnih saznanja sta se i kako radilo u KCUS-u.

A ne slaviti ih sada kao neke heroje a do juce su bili jedni od ''njih''.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#12575 Re: Sebija All about

Post by Tananarive »

destroyerUS wrote: 05/05/2021 12:34
Sigma90 wrote: 05/05/2021 12:14
destroyerUS wrote: 05/05/2021 11:41

ko god nema povjerenje u KCUS nek se liječi kod kuće, pa i ti
svakako, vjerovatno, ne vjerujes u virus
sve je to laž, prevara, gripica.. jel tako?
šta će vam onda doktori
Bolje i kod kuce nego kod vjestice gore. I sad hajd namazi majoneze iz centrale i brani sdO. :bih:
pa što ne sjedite kod kuće
nego dodete cvilit i kmečat
na kraju krajeva imate strućnjaka Gavrana
idite njemu
jel toplo kod sebiye u rektumu, proktolože :lol:
Post Reply