Sebija All about

Post Reply
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#16751 Re: Sebija All about

Post by Osmi Socrates »

Stvar je da je on bio bivši robijaš, tako bar njegovi zvanični biografi tvrde, a dobijao takve poslove.

Anyway, ohrabrujuće kritičko razmišljanje o liku i djelu. Nije tu sve čisto, da Bog kaže.

Pazi ovo, SANU izdaje memorandum 1986. Na sljedećoj sjednici, SANU traži oslobođenje svih sa Sarajevskog Procesa. Šešelj se uključuje u te apele.

Pozderci - Šešelj i SANU - Izetbegović i njegovi, to su interesantne stvari koje ozbiljan istoričar treba istražiti. Neki lik (Bošnjak koji je učestvovao u odbrani zemlje) je dao intervju o "srpsko - muslimanskoj Jalti" održanoj 1986 u nekom beogradskom restoranu, gdje je bio prisutan Čosić i neki likovi sa Sarajevskog Procesa. Alija je još bio u zatvoru, ali mu je bila prisutna kćerka. Lik, zaboravio sam mu prezime, nije to naveo da ocrni Aliju, nego činjenično. On sam je poštovao Aliju. Tu se postavlja mnogo pitanja.
Last edited by Osmi Socrates on 23/01/2023 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16752 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Haris.ba wrote: 23/01/2023 14:35
PM72 wrote: 23/01/2023 14:31
Pedesetih godina slabo bilo fakultetski obrazovanih...kod partizana na Sokocu je bila ludara a kod ovih fakultet :lol:
Pa i ja pretpostavljam tako. Ali, eto da vidim ima li iko sta drugo.
billy organ wrote: 23/01/2023 14:33 Diplomirao je on na pravu nekad poslije ww2.
Prvo je upisao poljoprivredu. Pa je isao raditi sa nekim gradjevinskim firmama u Crnu Goru. Pa se vratio i zavrsio pravo.

Nije bio nepismen. Samo, zanima me zna li iko je li imao neko licno poznanstvo pa je zavrsio gdje je zavrsio.
Meorandum SANU 8-)

Zato je Bakir bio prava talasika od arhitekte. Jedan stari, sad vec rahmetli, profesor sa arhitekture mi je pricao da mu je dolazio na instrukcije. Rekao mu ovaj babi kasnije da mu sin pojma nema.
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16753 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Dozer wrote: 23/01/2023 14:44
Styling wrote: 23/01/2023 14:24

Zar nisu imali stan u ulici Kosevo? Odmah negdje na pocetku, kod taxi standa?
To je bila Kralja Tomislava :lol:
Da. Tako se zvala prije rata. Ja je i danas tako zovem, ali kontam za ove dodjose iz SDA ekipe na forumu bolje je da koristim danasnji naziv jer bi se izgubili da im kazem Kralja Tomislava :lol: :lol:
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#16754 Re: Sebija All about

Post by PM72 »

Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 14:51 Stvar je da je on bio bivši robijaš, tako bar njegovi zvanični biografi tvrde, a dobijao takve poslove.
Nije bio privatnik niti je imao firmu da pričamo o "dobijanju poslova".
GP Put bio firma u razvoju sa poslovima izgradnje u čitavoj Jugoslaviji Tad su direktori bili sa osnovnim školama uz partizansku spomenicu.Alija je bio u to doba pravnik i potreban kadar iako bivši robijaš.Udba ga je pratila i nije mogao napredovati dalje od poslovođe gradilišta.
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#16755 Re: Sebija All about

Post by Osmi Socrates »

PM72 wrote: 23/01/2023 14:59
Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 14:51 Stvar je da je on bio bivši robijaš, tako bar njegovi zvanični biografi tvrde, a dobijao takve poslove.
Nije bio privatnik niti je imao firmu da pričamo o "dobijanju poslova".
GP Put bio firma u razvoju sa poslovima izgradnje u čitavoj Jugoslaviji Tad su direktori bili sa osnovnim školama uz partizansku spomenicu.Alija je bio u to doba pravnik i potreban kadar iako bivši robijaš.Udba ga je pratila i nije mogao napredovati dalje od poslovođe gradilišta.
Tako kaže zvanična biografija. Ili barem indicira.

On je od 1946 do 1949 navodno bio u zatvoru. Čim je pušten, i vratio se u Sarajevo, u roku od dva dana, kontaktirao je dvojicu vođa Mladih Muslimana, koji su nedugo zatim uhapšeni.

Je l' se tako ponaša neko koga UDBA prati, ili neko ko radi za UDBU?

Nakon drugog puštanja iz zatvora, u roku od dva dana pojavljuje se Zulfikarpašiću na vratima u inostranstvu da praktično zamulja i preuzme organiziranje Bošnjaka. Je l' to liči na nešto normalno ili?
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#16756 Re: Sebija All about

Post by PM72 »

Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 15:09
PM72 wrote: 23/01/2023 14:59

Nije bio privatnik niti je imao firmu da pričamo o "dobijanju poslova".
GP Put bio firma u razvoju sa poslovima izgradnje u čitavoj Jugoslaviji Tad su direktori bili sa osnovnim školama uz partizansku spomenicu.Alija je bio u to doba pravnik i potreban kadar iako bivši robijaš.Udba ga je pratila i nije mogao napredovati dalje od poslovođe gradilišta.
Tako kaže zvanična biografija. Ili barem indicira.

On je od 1946 do 1949 navodno bio u zatvoru. Čim je pušten, i vratio se u Sarajevo, u roku od dva dana, kontaktirao je dvojicu vođa Mladih Muslimana, koji su nedugo zatim uhapšeni.

Je l' se tako ponaša neko koga UDBA prati, ili neko ko radi za UDBU?

Nakon drugog puštanja iz zatvora, u roku od dva dana pojavljuje se Zulfikarpašiću na vratima u inostranstvu da praktično zamulja i preuzme organiziranje Bošnjaka. Je l' to liči na nešto normalno ili?
Ja pišem kako je bilo .Mene više zanima zašto se Fikret Abdić povukao iz Predsjedništva BiH iako je imao više glasova od Alije.Ko ga je navratio ili ucjenio?
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#16757 Re: Sebija All about

Post by Osmi Socrates »

Abdić je, kao i uvijek, bio samo zainteresiran za pare.

Nakon održavanja SDA mitinga u njegovom emiratu (godina?) Pozderci su prekinuli veze sa njim, i tako je rođen još jedan izdajnik BIH. Tada je i Zulfikarpašić prekinuo sa Alijom, jer je to bio pomahnitali vjerski skup, a ne skup političke stranke.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#16758 Re: Sebija All about

Post by hladan.preminger »

uglavnomja wrote: 22/01/2023 18:44
Bloo wrote: 22/01/2023 17:47
1978. godine - upisala
1989. godine - diplomirala
1994. godine - Komisija za magistarski za ocjenu podobnosti kandidata i teme
1997. godine - Komisija za magistarski rad sa istom temom za ocjenu podobnosti i odbranu - zasto se ocjenjuje podobnost teme u razmaku od 3 godine?
2000. godine - doktorirala
Kad je radila specijalizaciju (mislim da su specijalizacija i magisterij dvije odvojene stvari)

Ne razumijem ovaj timeline...
specijalizacija se mora uraditi na jednom mjestu - jednoj bolnici bez prekida, traje 3-5 godina mislim

njena, naravno lazna, iz ginekologije je 4 godine

napisala je da je zapocela spec 92., a zavrsila 96. na kosevu

a 93. i 94. skakala izmedju zagreba i turske

ima spec isto kao i mr/dr :zzzz:




ali provjerom specijalizacije se ne bave senat ni min. obrazovanja i sl. nego medicinske ustanove i min. zdravstva
Specijalizacija je u nadležnosti ministarstva zdravstva.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16759 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

Dozer wrote: 23/01/2023 14:43 A ovako bi sve trebalo da izgleda s njom, sto bi bio slucaj u nekoj normalnoj drzavi (iako se u normalnoj drzavi ne bi ni moglo desiti da ona bude gdje i sta jeste):
1. Rektorat joj oduzima titulu profesorice i ponistava zvanja doktora i specijaliste ginekologije
2. Dobija otkaz s Medicinskog fakulteta
3. Dobija otkaz s pozicije GD KCUS-a
4. Dobija otkaz s ginekoloske klinike
5. Tuzilastvo podnosi tuzbe za:
- Falsifikovanje javne isprave
- Lazno predstavljanje
- Ostvarivanje bespravne materijalne koristi tokom 20 godina iz falsifikovanih dokumenata
- Bespravno lijecenje ljudi, cime su uzrokovane desetine pogresnih dijagnoza i smrtnih slucajeva tokom Covid-a
6. Sud bi onda trebao donijeti vise presuda po raznim tackama optuznice, i to:
- Dugogodisnje zatvorske kazne
- Povrat bespravno stecene materijalne, tj. novcane koristi za svaku laznu titulu tokom godina, i to po osnovu titula "specijalista ginekologije", "profesor", "generalni direktor KCUS-a".
:thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16760 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

PM72 wrote: 23/01/2023 15:14
Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 15:09

Tako kaže zvanična biografija. Ili barem indicira.

On je od 1946 do 1949 navodno bio u zatvoru. Čim je pušten, i vratio se u Sarajevo, u roku od dva dana, kontaktirao je dvojicu vođa Mladih Muslimana, koji su nedugo zatim uhapšeni.

Je l' se tako ponaša neko koga UDBA prati, ili neko ko radi za UDBU?

Nakon drugog puštanja iz zatvora, u roku od dva dana pojavljuje se Zulfikarpašiću na vratima u inostranstvu da praktično zamulja i preuzme organiziranje Bošnjaka. Je l' to liči na nešto normalno ili?
Ja pišem kako je bilo .Mene više zanima zašto se Fikret Abdić povukao iz Predsjedništva BiH iako je imao više glasova od Alije.Ko ga je navratio ili ucjenio?
ovo je i meni bilo uvijek zanmljivo

kao i to da je ta sugava sda pobijedila reformiste cak i u centru sarajeva

a sa iskustvom se dodje do zakljucka - ti prvi izbori, a i svi sljedeci, ukljucujuci cak i ove zadnje donekle - su pokradeni

sto se babe tice - vjerujem da je dobio vise glasova od muslimanskog fannatika, ipak je boje kotirao agrokomerc nego zatvor
ili su se zabrojali kad su lazirali listice :mrgreen:

ali vlasnik i sef sda je ivz, oni su stavili aliju za prEcednika, tako da pretpostavljam da je bilo kako oni kazu
nije avdic materijal za begovata i islamskog fildzana
DonieBrasco
Posts: 15483
Joined: 31/08/2016 16:09

#16761 Re: Sebija All about

Post by DonieBrasco »

Samo cekam koji ce zahtjev Covica da ispuni Bakir a onda ce se u Zagrebu odjenom naci dvije ne jedna diploma.

Od toga mi treba da strahujemo jer su oni sad na sve spremni.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#16762 Re: Sebija All about

Post by suspect_zero »

Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 15:22 Abdić je, kao i uvijek, bio samo zainteresiran za pare.

Nakon održavanja SDA mitinga u njegovom emiratu (godina?) Pozderci su prekinuli veze sa njim, i tako je rođen još jedan izdajnik BIH. Tada je i Zulfikarpašić prekinuo sa Alijom, jer je to bio pomahnitali vjerski skup, a ne skup političke stranke.
Ne moraš na ovoj temi, možeš negdje gdje je prikladnije da se ne ide u off, pojasni zašto su se Adil Z. i Alija razišli.
Ako ti nije mrsko :)
Čula sam dvije-tri verzije....inače Zulfikarpašić je meni bio onako gotivan lik.
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#16763 Re: Sebija All about

Post by billy organ »

uglavnomja wrote: 23/01/2023 15:36
PM72 wrote: 23/01/2023 15:14

Ja pišem kako je bilo .Mene više zanima zašto se Fikret Abdić povukao iz Predsjedništva BiH iako je imao više glasova od Alije.Ko ga je navratio ili ucjenio?
ovo je i meni bilo uvijek zanmljivo

kao i to da je ta sugava sda pobijedila reformiste cak i u centru sarajeva

a sa iskustvom se dodje do zakljucka - ti prvi izbori, a i svi sljedeci, ukljucujuci cak i ove zadnje donekle - su pokradeni

sto se babe tice - vjerujem da je dobio vise glasova od muslimanskog fannatika, ipak je boje kotirao agrokomerc nego zatvor
ili su se zabrojali kad su lazirali listice :mrgreen:

ali vlasnik i sef sda je ivz, oni su stavili aliju za prEcednika, tako da pretpostavljam da je bilo kako oni kazu
nije avdic materijal za begovata i islamskog fildzana
Nece mi nikad biti jasno ta prica oko Abdica, kao njega su zajebali, prevarili te eto to je ko opravdanje za apzb.

Fikret Abdic je izdajnicko govno koje je i u istom rangu sa Radovanom. ZNACI rokaju te cetnici, ratujes sa hrvatima, i Abdic usred sveg tog belaja pravi nekakvu autonomnu pokrajinu i otvorenu saradjuje sa neprijateljima jer eto njega su zajebali

I da su ga zajebali jel to opravdanje za ono sta je uradio ?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16764 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

DonieBrasco wrote: 23/01/2023 15:40 Samo cekam koji ce zahtjev Covica da ispuni Bakir a onda ce se u Zagrebu odjenom naci dvije ne jedna diploma.

Od toga mi treba da strahujemo jer su oni sad na sve spremni.

a sto bi covic nesto trazio od mrtvog bakira? ima covke novu ekipu za igranje


osim toga nema covic toliku moc u hr



ne bojim se ja covica nego zakona napravljenih da stite lopove, godina da se pokrene inspekcija, pa jos x mjeseci da se uputi zahtjev zagrebu, pa jos godina senat, pa ce jedna komisija, pa druga, ... peta, sesta ... do sljedecih izbora ce se komsije redati, da konstatuju da se treba oformiti sljedeca komisija

otici ce kokos u penziju kao prof.dr. spec zbog odugovlacenja
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16765 Re: Sebija All about

Post by Styling »

billy organ wrote: 23/01/2023 17:16
uglavnomja wrote: 23/01/2023 15:36

ovo je i meni bilo uvijek zanmljivo

kao i to da je ta sugava sda pobijedila reformiste cak i u centru sarajeva

a sa iskustvom se dodje do zakljucka - ti prvi izbori, a i svi sljedeci, ukljucujuci cak i ove zadnje donekle - su pokradeni

sto se babe tice - vjerujem da je dobio vise glasova od muslimanskog fannatika, ipak je boje kotirao agrokomerc nego zatvor
ili su se zabrojali kad su lazirali listice :mrgreen:

ali vlasnik i sef sda je ivz, oni su stavili aliju za prEcednika, tako da pretpostavljam da je bilo kako oni kazu
nije avdic materijal za begovata i islamskog fildzana
Nece mi nikad biti jasno ta prica oko Abdica, kao njega su zajebali, prevarili te eto to je ko opravdanje za apzb.

Fikret Abdic je izdajnicko govno koje je i u istom rangu sa Radovanom. ZNACI rokaju te cetnici, ratujes sa hrvatima, i Abdic usred sveg tog belaja pravi nekakvu autonomnu pokrajinu i otvorenu saradjuje sa neprijateljima jer eto njega su zajebali

I da su ga zajebali jel to opravdanje za ono sta je uradio ?
Za razliku od njega, Bakir je izgubio izbore ali prijeti nasiljem ako SDA ne bude u vlasti :-)
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#16766 Re: Sebija All about

Post by Osmi Socrates »

suspect_zero wrote: 23/01/2023 16:31
Osmi Socrates wrote: 23/01/2023 15:22 Abdić je, kao i uvijek, bio samo zainteresiran za pare.

Nakon održavanja SDA mitinga u njegovom emiratu (godina?) Pozderci su prekinuli veze sa njim, i tako je rođen još jedan izdajnik BIH. Tada je i Zulfikarpašić prekinuo sa Alijom, jer je to bio pomahnitali vjerski skup, a ne skup političke stranke.
Ne moraš na ovoj temi, možeš negdje gdje je prikladnije da se ne ide u off, pojasni zašto su se Adil Z. i Alija razišli.
Ako ti nije mrsko :)
Čula sam dvije-tri verzije....inače Zulfikarpašić je meni bio onako gotivan lik.
Ne znam, kod mene je to još na nivou izjava koje mogu pronaći na internetu, a koje su, koliko-toliko, potvrđene, pa iz toga postavljam pitanja.

To nije ozbiljno istorijsko istraživanje. Ja sam relativno veoma mlad čovjek, i imam drugih prioriteta sada, ali, možda kad odem u penziju da se ovom posvetim detaljnije.

Da postoje neke veoma čudne stvari u Izetbegovićevom djelovanju, postoje.

Mislim, recimo, da su srpske obavještajne službe spremale Šešelja za Karadžićevu ulogu u BiH, ali on je morao bježati iz BiH zbog sukoba sa Pozdercima. Interesantno je da su Pozderci imali sukob i sa Alijom i sljedbenicima, i da se poslije Šešelj zauzima za sve njih. Kao i SANU. Nedvosmisleno.

Naravno, sukob Pozderaca sa Alijom i Sarajevski Proces je klasični komunistički obračun sa nepodobnim, i to ne podržavam. Kao čovjek koji podržava slobodu govora, nemam ja ništa protiv zato što je Izetbegović napisao Islamsku Deklaraciju. Ne slažem se ni sa čim iz toga, ali ne podržavam progon zbog toga.

Ali, moram postaviti pitanje zašto Srpska Reč štampa tu deklaraciju, ne kao "eto vidiš šta nam muslimani spremaju", nego kao validan esej iz političke filozofije.

I druge stvari su malo indikativnije. Mnogo stvari. Eto, gore sam napisao, naprimjer, "srpsko-muslimanska Jalta" u Beogradu šest godina prije rata, sa sve Čosićem i Alijinom kćerkom prisutnim.

I kako Alija dobija pasoš dva dana nakon puštanja iz zatvora da posjeti Zulfikarpašića? U kojem filmu politički disident ima pasoš spreman odmah po izlasku iz zatvora?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16767 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

kad smo vec off

meni je jos veca misterija ko je ubio turajlica? zasto nije bilo "uzivo" kao kad je alija uhapsen, ipak je bio potpredsjednik vlade

zatim sramotno i/li jako cudno ponasanje vojnika unprofora (mada tesko da iko zna sta se tacno dogadjalo, vojnici su vraceni kuci, zavjera tisine ...)
onaj vasic je samo zrtveni magarac

ko se sjeca sukoba 2 bakira?
tihica i bakira?


kroz postojanje sda jedna je konstanta - uklanjanje kadrova koji nisu ekstremno vjerski nastrojeni i poslusni kad je ivz u pitanju
Osmi Socrates
Posts: 8106
Joined: 19/10/2020 15:33

#16768 Re: Sebija All about

Post by Osmi Socrates »

Ima tu još dosta stvari. Treba, recimo, dobro pročešljati sve dokumente i UN rezolucije oko BiH i bivše Jugoslavije, postupke nekih međunarodnih faktora nakon donošenja tih rezolucija, pa onda i djelovanje političkih i vojnih aktera u BiH nakon početka agresije, pa da se sve to stavi u neki realan istorijski okvir.

Mi preko toga površinski prelazimo, i uglavnom pažnju posvećujemo najočiglednijim stvarima, ali, svaki dan, politička odluka i postupak je važan.
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#16769 Re: Sebija All about

Post by Better Man »

uglavnomja wrote: 23/01/2023 17:42 kad smo vec off

meni je jos veca misterija ko je ubio turajlica? zasto nije bilo "uzivo" kao kad je alija uhapsen, ipak je bio potpredsjednik vlade

zatim sramotno i/li jako cudno ponasanje vojnika unprofora (mada tesko da iko zna sta se tacno dogadjalo, vojnici su vraceni kuci, zavjera tisine ...)
onaj vasic je samo zrtveni magarac

ko se sjeca sukoba 2 bakira?
tihica i bakira?


kroz postojanje sda jedna je konstanta - uklanjanje kadrova koji nisu ekstremno vjerski nastrojeni i poslusni kad je ivz u pitanju
Turajlića je ubila SDA, tačnije oni su ga isporučili neprijatelju, jer im je smetao i smetak je njihovim kriminalnim radnjama.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16770 Re: Sebija All about

Post by GandalfSivi »

uglavnomja wrote: 23/01/2023 17:42 kad smo vec off

meni je jos veca misterija ko je ubio turajlica? zasto nije bilo "uzivo" kao kad je alija uhapsen, ipak je bio potpredsjednik vlade

zatim sramotno i/li jako cudno ponasanje vojnika unprofora (mada tesko da iko zna sta se tacno dogadjalo, vojnici su vraceni kuci, zavjera tisine ...)
onaj vasic je samo zrtveni magarac

ko se sjeca sukoba 2 bakira?
tihica i bakira?


kroz postojanje sda jedna je konstanta - uklanjanje kadrova koji nisu ekstremno vjerski nastrojeni i poslusni kad je ivz u pitanju
Kako mislis uzivo?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16771 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

GandalfSivi wrote: 23/01/2023 18:12
uglavnomja wrote: 23/01/2023 17:42 kad smo vec off

meni je jos veca misterija ko je ubio turajlica? zasto nije bilo "uzivo" kao kad je alija uhapsen, ipak je bio potpredsjednik vlade

zatim sramotno i/li jako cudno ponasanje vojnika unprofora (mada tesko da iko zna sta se tacno dogadjalo, vojnici su vraceni kuci, zavjera tisine ...)
onaj vasic je samo zrtveni magarac

ko se sjeca sukoba 2 bakira?
tihica i bakira?


kroz postojanje sda jedna je konstanta - uklanjanje kadrova koji nisu ekstremno vjerski nastrojeni i poslusni kad je ivz u pitanju
Kako mislis uzivo?
mislim kad je alija uhapsen od strane srba sa kcerkom bila je direktna telefonska linija preko senada hadzifejsa sa nekim glavonjama iz srpskog vrha, ne sjecam se tacno
misim da je i unprofor bio ukljucen

sve bilo uzivo na tv, alija bio na liniji, pregovori, kukanje, vako nako povuci potegni ... i njega pustise

a za hakiju niko nije ni zucnuo

i za njega mislim isto sto i kolega Better Man, svako posten, sposoban i pametan, izvan kontrole ivz, je bio opasnost za sda
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#16772 Re: Sebija All about

Post by PM72 »

Better Man wrote: 23/01/2023 18:11
uglavnomja wrote: 23/01/2023 17:42 kad smo vec off

meni je jos veca misterija ko je ubio turajlica? zasto nije bilo "uzivo" kao kad je alija uhapsen, ipak je bio potpredsjednik vlade

zatim sramotno i/li jako cudno ponasanje vojnika unprofora (mada tesko da iko zna sta se tacno dogadjalo, vojnici su vraceni kuci, zavjera tisine ...)
onaj vasic je samo zrtveni magarac

ko se sjeca sukoba 2 bakira?
tihica i bakira?


kroz postojanje sda jedna je konstanta - uklanjanje kadrova koji nisu ekstremno vjerski nastrojeni i poslusni kad je ivz u pitanju
Turajlića je ubila SDA, tačnije oni su ga isporučili neprijatelju, jer im je smetao i smetak je njihovim kriminalnim radnjama.
Pišeš gluposti.Turajlića je ubio četnik na četničkom punktu u Kasindolskoj,kakva SDA...
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#16773 Re: Sebija All about

Post by PM72 »

uglavnomja wrote: 23/01/2023 19:02
GandalfSivi wrote: 23/01/2023 18:12

Kako mislis uzivo?
mislim kad je alija uhapsen od strane srba sa kcerkom bila je direktna telefonska linija preko senada hadzifejsa sa nekim glavonjama iz srpskog vrha, ne sjecam se tacno
misim da je i unprofor bio ukljucen

sve bilo uzivo na tv, alija bio na liniji, pregovori, kukanje, vako nako povuci potegni ... i njega pustise

a za hakiju niko nije ni zucnuo

i za njega mislim isto sto i kolega Better Man, svako posten, sposoban i pametan, izvan kontrole ivz, je bio opasnost za sda
Alija je uhapšen na aerodromu kad je sletio sa pregovora u Lisabonu i odveden u kasarnu u Lukavicu gdje su ga držali do sutra da bi ga nakon toga u vozilu odveli u komandu na Bistriku
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16774 Re: Sebija All about

Post by GandalfSivi »

uglavnomja wrote: 23/01/2023 19:02
GandalfSivi wrote: 23/01/2023 18:12

Kako mislis uzivo?
mislim kad je alija uhapsen od strane srba sa kcerkom bila je direktna telefonska linija preko senada hadzifejsa sa nekim glavonjama iz srpskog vrha, ne sjecam se tacno
misim da je i unprofor bio ukljucen

sve bilo uzivo na tv, alija bio na liniji, pregovori, kukanje, vako nako povuci potegni ... i njega pustise

a za hakiju niko nije ni zucnuo

i za njega mislim isto sto i kolega Better Man, svako posten, sposoban i pametan, izvan kontrole ivz, je bio opasnost za sda
Znam da je Alija isao uzivo, ali kako zamisljas Hakiju na Lukavickoj, gdje je izvucen iz transportera i likvidiran da ide uzivo?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16775 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

GandalfSivi wrote: 23/01/2023 19:15
uglavnomja wrote: 23/01/2023 19:02

mislim kad je alija uhapsen od strane srba sa kcerkom bila je direktna telefonska linija preko senada hadzifejsa sa nekim glavonjama iz srpskog vrha, ne sjecam se tacno
misim da je i unprofor bio ukljucen

sve bilo uzivo na tv, alija bio na liniji, pregovori, kukanje, vako nako povuci potegni ... i njega pustise

a za hakiju niko nije ni zucnuo

i za njega mislim isto sto i kolega Better Man, svako posten, sposoban i pametan, izvan kontrole ivz, je bio opasnost za sda
Znam da je Alija isao uzivo, ali kako zamisljas Hakiju na Lukavickoj, gdje je izvucen iz transportera i likvidiran da ide uzivo?
brkas poentu

i alija je mogao biti izvucen iz aerodroma i biti likvidiran

a hakija je mogao biti odvucen u kasarnu i da dobije tel. liniju

pricam o pristupu
o cudnom ponasanju unprofora
o zavjeri sutnje unutar unprofora, sto znam iz prve ruke, tabu tema, a o mnogim zlocinima srba su govorili otvoreno

i jos cudnijoj koincidenciji da je jedan vrhunski biznismen, obrazovan i uspjesan, nestao taman kad sda (vise) nisu trebali takvi kadrovi
Post Reply