Sebija All about

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15977 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

:?:

ima samo naslov, nema nista drugo


oduzimanje zvanja je najmanji problem, stoka mora u zatvor
vratiti sve pare koje je zaradila prevarom
krivicno odgovarati i za falsifikovanje
i za ubista svih ljudi na kosevu tokom korone
i napokon je povezati sa respiratorima i dici optuzbu i za to
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#15978 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

Sebija je bošnjački usud.

Nitko nema damu da joj nešto oduzme bez obzira kako je to stekla. :D
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#15979 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

“Drugi način je da i dalje nastave provjere, mada ne znam šta više treba provjeravati. I treće da se sve razvodni – navodi naš sugovornik.”

Sda je ekspert razvodnjavanja pogotovo kada Bosanci imaju pamćenje ko zlatne ribice
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#15980 Re: Sebija All about

Post by The BEN10 »

konami666 wrote: 06/03/2022 09:03 “Drugi način je da i dalje nastave provjere, mada ne znam šta više treba provjeravati. I treće da se sve razvodni – navodi naš sugovornik.”

Sda je ekspert razvodnjavanja pogotovo kada Bosanci imaju pamćenje ko zlatne ribice
:thumbup:
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#15981 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Jesu li je priveli, prošla sedmica i niko ništa :) da je neko mazno metar drva već bi leži u Zenici
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15982 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Jel' ti ovo pokusavas glorificirati njen "rad" kao GD, tj. velike menadzerke...?

Da rezimiramo...
1. Redovni studij studirala 11 godina i zavrsila ga prosjekom 7,38. Jadno, i sasvim dovoljno govori o njenim stvarnim kapacitetima.

2. 1992 zbrisala iz BiH i od rata, zavrsila kod Pajta u Zagrebu, gdje je, po njegovim rijecima, bila oko 6 mjeseci, nakon cega je zbrisala u "bratsku" Tursku. Tamo se pridruzila drugoj pobjegulji, tj. svekrvi.

3. Po vlastitom priznaju datom N1, ona nikada nije strudirala u Zagrebu i HR. Nista. Istovremeno njen dicni suprug javno kaze: "naavno da je studirala i u Zagrebu".

4. Iz Zagreba je zbrisala juznije "slucajno" ponijevsi sa sobom tudji magistarski rad, iz kojeg je, vjerovanto opet "slucajno", zadrzala stranice s potpisima mentora (da li su i kod nje isti mentori kao i kod dr. Aide Cviko?).

5. U Turskoj je onda, navodno, radila s nekim ober expertom (niko ne zna sta je tacno radila), a zapravo je sa svekrvom organizovala humanitarne skupove po Turskoj i Evropi, na kojima su se prikupljale donacije za "bracu muslimane u BiH". Po svjedocenjima raznih tadasnjih aktera tih desavanja, radilo se o ogromnim kolicinama novca i drugih vrijednosti koje su se vagale vrecama. Poznata je svekrvina "zajebancija" - "ostavite jednu vrecu zlata za mog Bakira".

6. Niko ziv ne zna koliko je vrijednosti sakupljeno na taj nacin, ali se zna da je tandem svekrva-snaha u nekoliko navrata boravio i u Svicarskoj, gdje su takodjer organizovale humanitarne akcije, ali i gdje su se razne nenovcane vrijednosti unovcavale. Gdje je zavrsio toliki novac, a radi se o desetinama, ako ne i stotinama miliona, to niko ne zna (osim njih dvje i Bakira, te vrha SDA). S obzirom da Sebija i Bakir i danas znaju ponekad otici u Svicarsku, "da bi obisnli BH dijasporu tamo", kako oni tvrde, najvejrovatnije se radi o odlascima kako bi se produzili ugovori s tamosnjim bankama, na cijim racunima i u sefovima i danas lezi ko zna koliko miliona, a vjerovatno i milijardi pokradenih donacija, sto ratnih, sto poratnih.

7. Doticna prikaza se onda '94 vraca u Sarajevo i, kako je sad vec nepobitno utvrdjeno, pomocu raznih falsifikovanih dokumenata, te uz svesrdnu podrsku i pomoc svekra i SDA, dodatno falsifikuje svoje papire, te bez ikakvog osnova postaje magistar, pa asistent, pa "doktorira", a onda postaje i profesor.
A, zapravo, vise je nego jasno da je doticna obicni doktor opste medicine, bez ikakve specijalizacije, doktorata i bilo cega drugog.

Sad se spominje zastara. Pa naravno da se spominje zastara slucaja, jer jedino tako je mogu spasiti zatvora.
Medjutim, ne moze se primijeniti ni zastara, jer slucaj nije star 30 godina, kako oni tvrde, nego je svjez, a tice se desavanja od prije 30 godina. Sad je samo sve to tek otkriveno, i pokrenut slucaj pred zakonom.
Da je slucaj otvoren prije 30 godina, onda bi se moglo pricati o zastari, ali posto je pokrenut nedavno, te posto su svi ti falsifikati i lazi i trenutno izvor njenog javnog djelovanja - nema nikakvog osnova za bilo kakvu zastaru.

Logicno, sad se kompletna SDA masinerija pokrenula da se sve minimizira, da se sataniziraju svi i sve sto se drznulo napasti na "heroJinu", i na kraju ce sve proci kao da nista nije bilo.
A da je drzava i pravosudni sistem kakvi nisu, ona bi vec odavno bila suspendovana s mjesta GD UKCS, finansijska policija bi vec imala gotove rezultate analize njenih primanja i imovine (koji bi 1000% pokazali da nema ni teoretskih sansi da imaju sve sto imaju sa cca. 250 K godisnjih primanja s grbace naroda), i ona bi odavno bila u kucnom pritvoru do konacne presude.

Konacna presuda bi mogla biti samo i jedino:
1. Oduzimanje kompletne nelegalno stecene imovine.
2. Oduzimanje svih strucnih zvanja iznad dr. opste medicine.
3. Podnosenje krivicne prijave za falsifikovanje dokumenata, lazno predstavljanje i nanosenje visemilionske materijalne stete zdravstvenom sistemu KS, te nelegalno stecena materijalna korist po osnovu laznih isprava.
4. Podnosenje krivicne prijave za nesavjesno o nestrucno lijecenje hiljada pacijenata, te smrt ko zna koliko ljudi radi toga.

Konacni epilog svega ovoga za nju bi, po svim mogucim normalnim i vazecim pravilima normalnog pravosudnog sistema bilo gdje u svijetu, bio - dugotrajni zatvor.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#15983 Re: Sebija All about

Post by Login77777 »

@Dozer
“Vidljiva je vaša emocija i strast, ali nešto ne funkcioniše. Dok mi sjedimo ovdje i vodi se borba za bolnice, jedna strašna stvar se desila. Ministar Grubeša stavio oznaku tajnosti na dokument iz Zagreba koji dokazuje da Sebija Izetbegović nema diplomu. Je li mislite da je ovo slučajno? Uradio je to jer nemaju kontrolu nad KUIP, stave oznaku tajnosti da inspekcija ne može pogledati, a istovremeno Kantonalno tužilaštvo (Sarajevo, op.a.) traži dokument sebi jer dole kontroliše Sabina Sarajlija. To je problem SDA “, rekao je Konaković.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15984 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

dozer :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15985 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Login77777 wrote: 23/03/2022 12:19 @Dozer
“Vidljiva je vaša emocija i strast, ali nešto ne funkcioniše. Dok mi sjedimo ovdje i vodi se borba za bolnice, jedna strašna stvar se desila. Ministar Grubeša stavio oznaku tajnosti na dokument iz Zagreba koji dokazuje da Sebija Izetbegović nema diplomu. Je li mislite da je ovo slučajno? Uradio je to jer nemaju kontrolu nad KUIP, stave oznaku tajnosti da inspekcija ne može pogledati, a istovremeno Kantonalno tužilaštvo (Sarajevo, op.a.) traži dokument sebi jer dole kontroliše Sabina Sarajlija. To je problem SDA “, rekao je Konaković.
Pa rade istu stvar kao i za Osmicu. Cuj - necija diploma drzavna tajna :lol: :lol: :lol:

To tako mogu smisliti samo nepismeni krembili iz SDA, kako bi zastitili svoje guzice. Ali, moze im se. Trenutno.
Mislim...halooooo! Staviti oznaku tajnosti na dokumentaciju koja se tice direktora klinicog centra?!?!

Samo radi ovih stvari cu glasati za trojku na izborima. Kao sto sam i na proslim.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#15986 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

nije ona samo direktorica KCUSa već i sultanija :D :D :D

Koja smo mi rupa od zemlje da se tako igraju sa ozbiljnim stvarima. Do smo makar na nivou afričkih zemalja do sada bi dotična davno letila kao i svikoji joj pomažu da sakrije svoja zlodjela.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15987 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ma mi smo jedna najobicnija gomila morona.

Da nije tako, odavno bismo ih rastjerali govnjivim motkama...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#15988 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

mene zanima uzme li ona slobodne dane/odmor kad ovako hoda s Bakirom?
https://** No links **.ba/clanak/229377/izetbegov ... naga-u-bih

ili se vodi na poslu?
ako da otkud joj toliko odmora?
mogla bi tu radna inspekcija se malo zaroviti...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#15989 Re: Sebija All about

Post by agnostic_front »

hadzinicasa wrote: 28/03/2022 12:39 mene zanima uzme li ona slobodne dane/odmor kad ovako hoda s Bakirom?
https://** No links **.ba/clanak/229377/izetbegovic-u-klagenfurtu-registrujte-se-i-glasajte-sama-austrija-moze-promijeniti-odnos-snaga-u-bih

ili se vodi na poslu?
ako da otkud joj toliko odmora?
mogla bi tu radna inspekcija se malo zaroviti...
Mogla bi, ali mozda je njen ugovor drzavna tajna :roll:
User avatar
Logovan
Posts: 94350
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15990 Re: Sebija All about

Post by Logovan »

Joj nece li ostati u Austriji da dodjemo sebi, iako bi mi bilo zao Austrijanaca
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15991 Re: Sebija All about

Post by Styling »

hadzinicasa wrote: 28/03/2022 12:39 mene zanima uzme li ona slobodne dane/odmor kad ovako hoda s Bakirom?
https://** No links **.ba/clanak/229377/izetbegovic-u-klagenfurtu-registrujte-se-i-glasajte-sama-austrija-moze-promijeniti-odnos-snaga-u-bih

ili se vodi na poslu?
ako da otkud joj toliko odmora?
mogla bi tu radna inspekcija se malo zaroviti...
Vjerovatno joj i topli obrok isplate i dnevnice za sluzbeno putovanje :-) Valja obnoviti gardarobu svkai put kad se trkne do inozemstva :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#15992 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Logovan wrote: 28/03/2022 13:04 Joj nece li ostati u Austriji da dodjemo sebi, iako bi mi bilo zao Austrijanaca
nemoj ziv bio taman sam je se rijesila otamo jos ovdje da mi dodje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#15993 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Styling wrote: 28/03/2022 13:27
hadzinicasa wrote: 28/03/2022 12:39 mene zanima uzme li ona slobodne dane/odmor kad ovako hoda s Bakirom?
https://** No links **.ba/clanak/229377/izetbegovic-u-klagenfurtu-registrujte-se-i-glasajte-sama-austrija-moze-promijeniti-odnos-snaga-u-bih

ili se vodi na poslu?
ako da otkud joj toliko odmora?
mogla bi tu radna inspekcija se malo zaroviti...
Vjerovatno joj i topli obrok isplate i dnevnice za sluzbeno putovanje :-) Valja obnoviti gardarobu svkai put kad se trkne do inozemstva :lol:
ja sam ozbiljna neki dan ono i na Igmanu kad se slikala sve za vrijeme radnog vremena.
uzme li fakat pola dana odmora mislim kad je znala onolikim ljekarima spocitavati da nikad nisu tu
ako ne ovo je ozbiljna povreda odredaba iz radnog ugovora.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15994 Re: Sebija All about

Post by Styling »

hadzinicasa wrote: 28/03/2022 14:15
Styling wrote: 28/03/2022 13:27

Vjerovatno joj i topli obrok isplate i dnevnice za sluzbeno putovanje :-) Valja obnoviti gardarobu svkai put kad se trkne do inozemstva :lol:
ja sam ozbiljna neki dan ono i na Igmanu kad se slikala sve za vrijeme radnog vremena.
uzme li fakat pola dana odmora mislim kad je znala onolikim ljekarima spocitavati da nikad nisu tu
ako ne ovo je ozbiljna povreda odredaba iz radnog ugovora.
Ja te u potpunosti razumijem i slazem se sa napisanim. Voljea bih da to neko moze (citaj: ima hrabrosti) da provjeri.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15995 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Sve je to kod nje "u okviru posla". Nemojte se iznenaditi da je svako to putovanje i odsustvo zavedeno kao sluzbeno. Opravdanje, ako je iko ikad to upita, vjerovatno ce biti da je iskoristila priliku da odrzi negdje neku prezentaciju ili posjeti kakav seminar, a koji se, eto, potrefio bas kad je i Bakir isao sluzbeno da obidje dijasporu.

Izborna je godina, jbg... Zna se kako to ide. Sve je sluzbeno. I sve placamo mi.
Usput se skokne i malo do Svice, da se ispreturaju sefovi i racuni, da se stosta posalje na neki kajmanski, djevicanski ili kiparski off-shore, i naravno mali shopping.
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#15996 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Gdje je diploma, ima li šta? Budući da takav dokument ne postoji zar ne bi trebala dotična trebala biti ali iza sa funkcije koju obnaša? I krivično odgovarati za sve? Kakve su kazne za lažno predstavljanje u polju medicine? Ima li iko u Bosni da smije stati u kraj ovoj vještici ili su svi sa kupljenim diplomama?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#15997 Re: Sebija All about

Post by Manual »

konami666 wrote: 03/04/2022 14:01 Gdje je diploma, ima li šta? Budući da takav dokument ne postoji zar ne bi trebala dotična trebala biti ali iza sa funkcije koju obnaša? I krivično odgovarati za sve? Kakve su kazne za lažno predstavljanje u polju medicine? Ima li iko u Bosni da smije stati u kraj ovoj vještici ili su svi sa kupljenim diplomama?
Dok je SDA na vlasti sa HDZ-OM i SNSD OM vještica je zasticena.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15998 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Zasto je jednostavno sud ne pita da donese svoju zagrebacku diplomu i gotova stvar. Ne znam cemu ocolika drama. Svako ko je zavrsio fakultet ima kod kuce svoju diplomu. Ako je zavrsila, mora imati i diplomu.
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#15999 Re: Sebija All about

Post by konami666 »

Styling wrote: 03/04/2022 15:09 Zasto je jednostavno sud ne pita da donese svoju zagrebacku diplomu i gotova stvar. Ne znam cemu ocolika drama. Svako ko je zavrsio fakultet ima kod kuce svoju diplomu. Ako je zavrsila, mora imati i diplomu.
:thumbup: problem je sto diplome nema a sudstvo korumpirano
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#16000 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

Sebija može mnogima zagorčati život pa svi šute znajući da ovdje nema prava ni pravde i nadaju se u tišini da će ona prije sedamdeset i pete godine života u mirovinu.
Post Reply