Sebija All about

Post Reply
Anquilla
Posts: 2389
Joined: 25/04/2016 19:31

#12726 Re: Sebija All about

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:50
Anquilla wrote: 07/05/2021 22:47
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30

Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Iskreno, ja bih šutila ako nemam šta pametno reći.

On od nje sveticu nekakvu pravi, uredno zanemarujući ostale zdravstvene radnike:
Ovo je vještački proizveden problem, da napadaju KCUS, koji je godinu dana sam nosio tegobu korone, ne samo u Sarajevu, tu su i drugi kantoni.
On tebe, mene, sve građane koji njoj mogu pod ruku doći pravi budalama zbog nje, usput ne zaboravljajući i svoje SDA perjanice:
Dodao je da je "cilj SDA", odnosno da "nije problem ni u Sebiji, Novaliću, Bakiru Izetbegoviću, problem je što neko želi da ukloni SDA i sjedne u poziciju SDA".
Meni je to bezobrazno i neodgovorno od onog koji se predstavlja zaštitnikom milionskog naroda i nema nikakvog opravdanja.

On ne treba u intervjuu nastupati u poziciji Sebijinog muža, jer intervju daje kao političar i predstavnik stranke.
Ako želi da je brani sutra nauštrb našeg zdravlja, neka lijepo da ostavke na sve funkcije.

Sutra je ok da kao član predsjedništva ovo radi, iskorištavajući svoj položaj za kojeg ga MI plaćamo i pristup medijima?
Pa, s obzirom na glasače, narod želi da bude budala.

Svako ti radi ono šta mu dozvoliš. Narod dozvoljava SDA-u već 25 godina.

Narod zna.
Oboje primaju platu od NAŠIH para.
To što on voli ženu me baš briga, ako ga neko zovne kao zastupnika, nije moralno da to koristi da brani žene, rođake i jarane, taman da je 100% u pravu.

Kad ga neko pozove kao građanina Bakira Izetbegovića, koji nije zaposlen na državnim jaslama, neka vazi do mile volje.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12727 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

Anquilla wrote: 07/05/2021 22:55
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:50
Anquilla wrote: 07/05/2021 22:47

Iskreno, ja bih šutila ako nemam šta pametno reći.

On od nje sveticu nekakvu pravi, uredno zanemarujući ostale zdravstvene radnike:



On tebe, mene, sve građane koji njoj mogu pod ruku doći pravi budalama zbog nje, usput ne zaboravljajući i svoje SDA perjanice:



Meni je to bezobrazno i neodgovorno od onog koji se predstavlja zaštitnikom milionskog naroda i nema nikakvog opravdanja.

On ne treba u intervjuu nastupati u poziciji Sebijinog muža, jer intervju daje kao političar i predstavnik stranke.
Ako želi da je brani sutra nauštrb našeg zdravlja, neka lijepo da ostavke na sve funkcije.

Sutra je ok da kao član predsjedništva ovo radi, iskorištavajući svoj položaj za kojeg ga MI plaćamo i pristup medijima?
Pa, s obzirom na glasače, narod želi da bude budala.

Svako ti radi ono šta mu dozvoliš. Narod dozvoljava SDA-u već 25 godina.

Narod zna.
Oboje primaju platu od NAŠIH para.
To što on voli ženu me baš briga, ako ga neko zovne kao zastupnika, nije moralno da to koristi da brani žene, rođake i jarane, taman da je 100% u pravu.

Kad ga neko pozove kao građanina Bakira Izetbegovića, koji nije zaposlen na državnim jaslama, neka vazi do mile volje.
Ljudi nisu mašine, ne mogu osjećaje isključiti prekidačem.

Oni koji mogu, za njih imamo naziv. Psihopate.
Anquilla
Posts: 2389
Joined: 25/04/2016 19:31

#12728 Re: Sebija All about

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:58
Anquilla wrote: 07/05/2021 22:55
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:50

Pa, s obzirom na glasače, narod želi da bude budala.

Svako ti radi ono šta mu dozvoliš. Narod dozvoljava SDA-u već 25 godina.

Narod zna.
Oboje primaju platu od NAŠIH para.
To što on voli ženu me baš briga, ako ga neko zovne kao zastupnika, nije moralno da to koristi da brani žene, rođake i jarane, taman da je 100% u pravu.

Kad ga neko pozove kao građanina Bakira Izetbegovića, koji nije zaposlen na državnim jaslama, neka vazi do mile volje.
Ljudi nisu mašine, ne mogu osjećaje isključiti prekidačem.

Oni koji mogu, za njih imamo naziv. Psihopate.
Ne treba ih isključiti, treba se odgovornije ponašati prema narodu, funkciji i državnim parama.

Nije njemu prvi put da brani Sebiju, on to radi non stop, uvijek koristi dobijeni medijski prostor da je brani i da nam, eto, slijep od ljubavi, vrijeđa inteligenciju.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#12729 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

RunnerX wrote: 07/05/2021 22:43
Vlado briljantan, voditelj tradicionalno ni za kurca.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12730 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

pa za sve druge i sve drugo upravo k'o da jesu. ne isključili prekidačem, nego sve iskinuli iz zida...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#12731 Re: Sebija All about

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30
Anquilla wrote: 07/05/2021 21:55
foxlife wrote: 07/05/2021 21:43 Mene samo zanima je li oni stvarno misle ovo sto pricaju
Ili svjesno lazu ili stvarno zive neku paralelnu dimenziju
Nikad mi to nece biti jasno
Bakir ovo misli za Sebiju, ostalo svjesno laže.

Jednostavno, lik nije dobar u glavi kad je o njoj riječ.
Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12732 Re: Sebija All about

Post by GandalfSivi »

Kakvo crno ba krivicno djelo. Njima u glavi sve to pripada, nema tu kriminala, mozda kakav nesretno napisan zakon, ali po bozjoj pravdi to je sve njihovo, i oni ne mogu iskreno shvatiti sta se stoka buni...
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#12733 Re: Sebija All about

Post by McGradySA »

Čitava familja nakačena na budžet,da bar nešto korisno rade.Stoga i ne čude ovakve izjave.Bio je i dobar prilog o tome,nema tu boga ni poštenja.Samo fildžanistan u kojem će vječno vladati jedne te iste porodične loze.
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#12734 Re: Sebija All about

Post by McGradySA »

Billy The Pljuc wrote: 07/05/2021 12:09 Pošto ono obraza nema da sama podnese ostavku jedino moguće je smijeniti je legalnim ili nasilnim putem. Kako to funkcioniše legalnim putem vidjeli smo na primjeru tužbe Gavrankapetanovića, apsolutna kontrola nižih nivoa sudstva gdje se više i ne čeka na realizaciju "predmeta trgovine" nego se istom pristupa "odmah i sad". Da situacija ništa bolja nije ni sa višim nivoima vlasti govori nam istup federalnog ministra zdravstva - "Vlada FBiH nije raspravljala o smjeni Sebije Izetbegović." što u prevodu znači - ne bi je mi ponovno imenovali da je sad smjenjujemo a vi bujrum pokušajte sa tužbama koliko vam volja.
Sad će te botovi napasti da ako znaš za nešto nelegalno da tužiš.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#12735 Re: Sebija All about

Post by Patton44 »

foxlife wrote: 08/05/2021 07:02
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30
Anquilla wrote: 07/05/2021 21:55

Bakir ovo misli za Sebiju, ostalo svjesno laže.

Jednostavno, lik nije dobar u glavi kad je o njoj riječ.
Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
:?
Il si lud il ti je maceha.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#12736 Re: Sebija All about

Post by Sigma90 »

McGradySA wrote: 08/05/2021 09:09 Čitava familja nakačena na budžet,da bar nešto korisno rade.Stoga i ne čude ovakve izjave.Bio je i dobar prilog o tome,nema tu boga ni poštenja.Samo fildžanistan u kojem će vječno vladati jedne te iste porodične loze.
Jedinstvo pokazati i prestati im placati poreze i sve sto ide u budzet pa cemo vidjeti do kada ce. Sta imas izgubiti? Nista, jer nikad i nisi nista dobio od drzave. Pa da vidimo do kad ce moci placati svoje uhljebe na drzavnom budzetu. :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12737 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

GandalfSivi wrote: 08/05/2021 07:17 Kakvo crno ba krivicno djelo. Njima u glavi sve to pripada, nema tu kriminala, mozda kakav nesretno napisan zakon, ali po bozjoj pravdi to je sve njihovo, i oni ne mogu iskreno shvatiti sta se stoka buni...
sto posto. ovo iznad je priča šta kad normalnom čovjeku bračni drug nešto zasere. a oni ne mogu zasrati, jer je sve 1/1 njihovo, da raspolažu, upravljaju i unište ako hoće...
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#12738 Re: Sebija All about

Post by GAU8 »

Styling wrote: 07/05/2021 21:58
foxlife wrote: 07/05/2021 21:43 Mene samo zanima je li oni stvarno misle ovo sto pricaju
Ili svjesno lazu ili stvarno zive neku paralelnu dimenziju
Nikad mi to nece biti jasno
Oni zive u nekom svom bubbleu potpuno otudjeni i odrodjeni od stvarnosti i gradjana. Nevjerovatno je koliko negiraju stvarnost i realnost.

U seriji Porodica o zadnjim danima vladavine Milosevica, Mira Markovic se isto ovako ponasala. Nevjerovatan sablon.
I Elena Causesku je tvrdila da ne konta sta je pogresno uradila, sve do momenta kad je stala uza zid pred streljacki vod.... :run:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12739 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

McGradySA wrote: 08/05/2021 09:12
Billy The Pljuc wrote: 07/05/2021 12:09 Pošto ono obraza nema da sama podnese ostavku jedino moguće je smijeniti je legalnim ili nasilnim putem. Kako to funkcioniše legalnim putem vidjeli smo na primjeru tužbe Gavrankapetanovića, apsolutna kontrola nižih nivoa sudstva gdje se više i ne čeka na realizaciju "predmeta trgovine" nego se istom pristupa "odmah i sad". Da situacija ništa bolja nije ni sa višim nivoima vlasti govori nam istup federalnog ministra zdravstva - "Vlada FBiH nije raspravljala o smjeni Sebije Izetbegović." što u prevodu znači - ne bi je mi ponovno imenovali da je sad smjenjujemo a vi bujrum pokušajte sa tužbama koliko vam volja.
Sad će te botovi napasti da ako znaš za nešto nelegalno da tužiš.
Ma jok, nisam im ja interesantan, foe lista, ne spuštam se na njihov nivo čak ni kad me kvotaju, znaju da se neću "dopisivati".

Nešto jutros razmišljam o svom bivšem komšiji i prijatelju, inače divnom insanu, vučem paralele sa almighty Sebijom. Oboje su ginekolozi, možda je on malo nešto stariji od nje, školovao se regularno u starom sistemu, ime gradio godinama, prvenstveno u Hrvatskoj i inostranstvu. Nikad bolovao od "veličine", u vakat kad se kod nas počeo razvijati privatni sektor on se vratio u BiH, na svom gruntu sazidao objekat i otvorio malu kliniku koja je vremenom rasla, proširio biznis i sad pored klinike, unutar istog kruga, ima i dom za starija lica. Znam sa sigurnošću da je jedno vrijeme još uvijek obavljao praksu u privatnom sektoru vani pored te svoje klinike i da nikad, ama baš nikad, nije bio dijelom "sistema" niti je pokušavao a mogao je vrlo lako samo da je htio. Ostao je neukaljan, dostupan svima i uvijek spreman pomoći, znaju to najbolje ljudi iz te sredine a i ogroman broj njih van BiH.

Priču o Sebiji znamo manje-više svi mi, ako je iko bio u mogućnosti "razvijati" se u ovom gore pomenutom pravcu onda su to Izetbegovići. Imali su i imaju dovoljno para i uticaja da istoj naprave "Die Schwarzwaldklinik" (znaju ovi stariji forumaši na šta mislim) još davno i da ova "profesorica i doktorica" vrlo upitnog zvanja i znanja "vlada" na istoj do mile volje i da naravno živi od rezultata svog rada. Al' jok, smrću svekra i usponom njenog mužića počinje i njen uspon, naravno ne kroz nešto što je ista sagradila i stvorila nego kroz već postojeći sistem i dobra koja pripadaju narodu i državi. Uzurpacijom istih, zahvaljujući stranci i mužu, došli smo do toga da je sad trenutno KCUS (prije njega je bila i Opća bolnica) postala maltene privatna svojina koja uglavnom služi njoj i njenim poslušnicima.

Dvije priče, jedna o pravom, istinskom doktoru i stručnjaku i jedna o fejk doktorici koja se nigdje i ničim nije iskazala za sve ove godine. Evo recimo ja za ove decenije života u Sarajevu ne znam ama baš nijednu Sebijinu pacijenticu a s obzirom na dugogodišnje iskustvo mora biti negdje neko u KS ko bi se mogao nazvati njenim pacijentom. Eto malog upita za forumaše, zna li iko od vas bilo koga da je bio njenim pacijentom?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#12740 Re: Sebija All about

Post by foxlife »

Patton44 wrote: 08/05/2021 09:44
foxlife wrote: 08/05/2021 07:02
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30

Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
:?
Il si lud il ti je maceha.
ili postujem zakon
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12741 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

i kaže - oni samo hoće da zamijene sda. kao da je to zločin, krivično djelo, kao da je to nešto što se ne smije. jer amanet, vlasništvo, božje pravo...
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12742 Re: Sebija All about

Post by Point. »

foxlife wrote: 08/05/2021 07:02
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30
Anquilla wrote: 07/05/2021 21:55

Bakir ovo misli za Sebiju, ostalo svjesno laže.

Jednostavno, lik nije dobar u glavi kad je o njoj riječ.
Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
Čuj zvao policiju mami zbog parkiranja. Svakakvih ljudi ispod nebeskog svoda hoda.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#12743 Re: Sebija All about

Post by foxlife »

Point. wrote: 08/05/2021 12:45
foxlife wrote: 08/05/2021 07:02
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:30

Da li bi ti prijavio svoju ženu, sestru, kćer, majku da znaš da je učinila krivično djelo, ukrala, ubila itd ili bi je branio?

Bakir radi ono šta svaki muž treba raditi za svoju ženu, uz nju je i brani je. Postoji razlog zašto po zakonu supružnici ne mogu u krivičnom postupku svjedočiti jedan o drugome. Zato što se pretpostavlja, što je i zakonu normalno i očekivano, da se međusobno štite. To je ljudski.

To kakva je ona, to je druga priča.
Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
Čuj zvao policiju mami zbog parkiranja. Svakakvih ljudi ispod nebeskog svoda hoda.
sta je problem
u vama je problem sto na to gledate kao da sam lud i sl
zato jesmo u kurcu generalno
sve dok moj krsi zakon neka dobro je a cim neko drugi to radi odmah lopov dabogda mu ovo ono
a ista je situacija samo sa druge strane
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12744 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

"KAKO SMIJENITI SEBIJU IZETBEGOVIĆ: Iako Kanton Sarajevo daje pola novca za KCUS, više od 100 miliona KM, oduzeto mu je pravo da išta odlučuje?!

Igor Stojanović: "Novac koji KS daje KCUS-u, ne mislimo dirati, jer bi to bilo neodgovorno, ali moramo zahtijevati od KCUS-a da se vrate dječija ortopedija i neke operacije pacijenata koje su u posljednjih 50 godina bile standardne u KCUS-u."

"Još ćete vi sa mnom konferencija imati ako budete zdravi i živi", poručila je 5. aprila na konferenciji za novinare direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebija Izetbegović.

Skoro dva mjeseca poslije ove pomalo morbidne izjave, federalni ministar zdravstva Vjekoslav Mandić (HDZ BiH), kako se to od njega i očekivalo, izjavio je da Vlada FBiH nije raspravljala o zahtjevu Vlade Kantona Sarajevo za smjenu Sebije Izetbegović, i to ne zbog ove izjave nego zbog dugogodišnjih problema u radu KCUS-a. Vlada FBiH od 2010. godine, kada je usvojen Zakon o zdravstvenoj zaštiti FBiH, odlučuje o imenovanju menadžmenta kliničkih centara u FBiH.

Zakon je usvojen u vrijeme mandata premijera Mustafe Mujezinovića (SDA), koji više nije među živima. Znala je to Vlada Kantona Sarajevo koju vodi premijer Edin Forto (Naša stranka), ali je, ipak, pokušala da preuzme barem dio upravljanja u KCUS-u, za koji godišnje Kanton Sarajevo izdvaja oko 170 miliona KM od ukupno 250 miliona KM, koliki je budžet KCUS-a. Džaba je Kantonu Sarajevo i što u članu 13. Ustava Kantona piše da je nadležnost zdravstva na nivou Kantona i da će, ako se FBiH i Kanton ne mogu dogovoriti o vršenju nadležnosti, tu nadležnost u cijelosti preuzeti Kanton Sarajevo.

ŠTA SVE ZNA MANDIĆ

Da Vlada FBiH kojom suvereno vladaju SDA i HDZ BiH neće smijeniti Sebiju Izetbegović, jasno je kao dan odavno. Da Vlada FBiH to želi uraditi, ministar Mandić bi još davno na Parlament FBiH „spustio“ izvještaj o radu KCUS-a koji ne bi dobio podršku većine poslanika u Predstavničkom domu i Domu naroda Parlamenta FBiH i smjena bi bila neminovna. No, Mandiću je od načina rada KCUS-a i trošenja budžetskog novca preče šta o tome misle Dragan Čović i Bakir Izetbegović, a njih dvojica jedan drugome nikada ne kvare posao. Šta više, Izetbegović se ne miješa u imenovanja u Kliničkoj bolnici Mostar, kao ni Čović u imenovanje uprave KCUS-a. To što su KB Mostar i KCUS institucije od značaja za FBiH, manje je važno.

Šta po ovom pitanju može poduzeti vlast u Kantonu Sarajevu, koja se ne slaže s načinom na koji Sebija Izetbegović upravlja KCUS-om, pitali smo Igora Stojanovića, šefa Kluba poslanika SDP-a u Skupštini KS: „Novac koji KS daje KCUS-u, ne mislimo dirati, jer bi to bilo neodgovorno, ali moramo zahtijevati od KCUS-a da se vrate dječija ortopedija i neke operacije pacijenata koje su u posljednjih 50 godina bile standardne u KCUS-u. Tražićemo da se te usluge, na osnovu novca koji KCUS dobija od KS, ponovo uspostave.

To ćemo putem rebalansa budžeta Zavoda zdravstvenog osiguranja KS i uraditi. Kamen spoticanje je nepostojanje harmonije između Ministarstva zdravstva KS i KCUS-a, osim toga, aktuelna većina u Sarajevu je izabrala dva čovjeka koji su trebali biti u UO KCUS-a (Ismet Gavrankapetanović i Belma Kapo), a koji nikada nisu izabrani i time se nije ispoštovala volja većine u Sarajevu. Jasno je da se ovo radi samo zbog toga što su premijer Fadil Novalić i Sebija Izetbegović iz iste stranke i dva ranije izabrana člana UO KCUS su usko vezana za SDA. Novalić i ministar Mandić štite partnerske odnose SDA i HDZ-a BiH“, kaže Stojanović.

Naš sagovornik ističe da su za vrijeme mandata Sebije Izetbegović Vladi FBiH iz Parlamenta FBiH upućena tri zahtjeva za razmatranje izvještaja o radu KCUS-u. „Ministar Mandić ovaj izvještaj ne šalje u Parlament, jer je svjestan da bi obaranje izvještaja značilo i smjenu menadžmenta KCUS-a. To se sve radi uz dogovor SDA i HDZ-a. Kada govorimo o radu KCUS-a, odlaskom brojnih doktora neke usluge su se izgubile, a novac je ostao na istom nivou, čak je i povećana dotacija iz KS. Mislim da se KCUS-u treba postaviti uslov da će se nastaviti s dotacijom u istom iznosu ukoliko se do određenog roka ponovo obezbijede one usluge koje su bile.

Ako se ortopedske operacije obavljaju više u Općoj bolnici nego u KCUS-u, onda taj novac treba prebaciti Općoj bolnici“, istaknuo je Stojanović. Zanimljivo je da je na strani Kantona Sarajevo i kantonalni Ustav, koji kaže da je nadležnost zdravstva na nivou kantona.

POZICIJA IDIOTA

Advokat Vlado Adamović, koji se upravo prihvatio slučaja 13 anesteziologinja koje su prije nekoliko dana napustile KCUS i prešle u Opću bolnicu, komentarisao je pravni vakuum u odnosima Kanton Sarajevo - KCUS: "Politika postavlja ljude, a ljudi profiliraju politiku. Ovdje je vrlo jednostavna stvar, ljudi koji žele, zakone primjenjuju, a oni koji ne žele ih ne primjenjuju. Gdje god se spominje mogućnost saradnje, kod nas to znači mogućnost svađe. Ako se nešto ne želi uraditi, onda se vode postupci, ali je idiotski da dođemo u poziciju da te moram tužiti, jer sam te postavio da otvaraš vrata, a ti ih stalno zaključavaš“, rekao je Adamović.

Nekadašnji direktor Opće bolnice, dr. Bakir Nakaš kaže da je odbijanje Vlade FBiH da se imenuju dva člana UO-a KCUS-a koje je predložila Vlada KS, klasična anarhija: „Klinički centri u FBiH su po svojoj funkciji klinički centri kao tercijarna zdrastvena zaštita i ujedno nosioci funkcije kantonalnih bolnica. Pa ono što je Sebija Izetbegović u jednom momentu zabranila prijem sekundarnog nivoa, koji je u nadležnosti kantonalnih bolnica, je uzurpacija vlasti, jer kolika god Opća bolnica u Sarajevu bila velika, ona nema kapacitete da može preuzeti cjelokupan nivo kantonalne bolnice. Tako da je tu prilično složena situacija koja zahtijeva razuman razgovor, dogovor i koordinaciju kako bi se izbjegla mogućnost malverzacija“, smatra doktor Nakaš, koji u zahtjevu Vlade KS za smjenu menadžmenta KCUS-a ne vidi ništa sporno.

Prema njegovom mišljenju, izjava ministra Mandića da su to „sarajevski zahtjevi“ je vrlo gruba, jer, kako kaže, nisu to nikakvi posebni politički zahtjevi: „Sarajevski zahtjevi su koordinacija i kvalitetna zdravstvena zaštita i ništa drugo. Ministar Mandić se ponaša bahato, jer mu se može. Vlada FBiH je, inače, trebala biti davnih dana smijenjena“, tvrdi Nakaš."
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#12745 Re: Sebija All about

Post by Capljina74 »

foxlife wrote: 08/05/2021 12:15
Patton44 wrote: 08/05/2021 09:44
foxlife wrote: 08/05/2021 07:02

Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
:?
Il si lud il ti je maceha.
ili postujem zakon
Ili maćeha loša treba...
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#12746 Re: Sebija All about

Post by Point. »

foxlife wrote: 08/05/2021 14:29
Point. wrote: 08/05/2021 12:45
foxlife wrote: 08/05/2021 07:02

Ja bih uradio
Pisao sam na drugom forumu kako sam zvao majci policiju zbog pogresnog parkiranja
Da pocini krivicno djelo sa zadovoljstvom bih hledao kako je vode u zatvor
Čuj zvao policiju mami zbog parkiranja. Svakakvih ljudi ispod nebeskog svoda hoda.
sta je problem
u vama je problem sto na to gledate kao da sam lud i sl
zato jesmo u kurcu generalno
sve dok moj krsi zakon neka dobro je a cim neko drugi to radi odmah lopov dabogda mu ovo ono
a ista je situacija samo sa druge strane
Nije ubila nikoga jebote. Kad si takav prema rođenoj materi, mogu misliti kakav si prema komšijama. Prije da te drot trebao išamarati zbog bezobrazluka prema najbližnjima.

Cinkati mater zbog madafaka parkinga. :-)
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#12747 Re: Sebija All about

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

Da li je ovo njeno ime Sebija izvodnica iz imena Srbija?
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12748 Re: Sebija All about

Post by muha_sa »

Da bog mili sacuva i sakloni :-) :-) :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210508091
Izetbegović o "Malina respiratorima": Nisu neka klasa i preplaćeni su, "ali i Jugo je auto"
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12749 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

muha_sa wrote: 08/05/2021 21:08 Da bog mili sacuva i sakloni :-) :-) :-)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210508091
Izetbegović o "Malina respiratorima": Nisu neka klasa i preplaćeni su, "ali i Jugo je auto"
Debilizam na n-tu, tačno ih treba zatvoriti oboje da bijelog dana više ne vide, naravno ne treba zaboraviti ni kamarilu sljedbenika.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#12750 Re: Sebija All about

Post by oruzana_pobuna »

jebo mater ako BIH bude vise drzava do 2030e....

nama treba jos gore bit kad toliki ljudi sute i trpe..... ovo je da jebes majku i dijete nerodjeno sto ljudi sute i trpe

pa mi onda nista manje od ausvica nismo zasluzili......
Post Reply