Sebija All about

Post Reply
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12676 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

muha_sa wrote: 06/05/2021 19:10 Sebija se pohvalila da je dobila tužbu protiv Gavrankapetanovića. Advokatica Galijatović: Sutkinja je prije presude unaprijeđena


https://klix.ba/sebija-se-pohvalila-da- ... rijedjena/
404 Not Found

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#12677 Re: Sebija All about

Post by dječak sa šibicama »

Kaze mi poznanica, onkoloski pacijent dojka je u pitanju, da je neki dan jedva dobila terapiju.

Do sada su bar onkoloske pacijente ispostovali, sad i njih bacaju niz vodu.

Nevjerovatno sta se dozvoljava jednoj seoskoj raspandrkaci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12678 Re: Sebija All about

Post by muha_sa »

Hakiz wrote: 06/05/2021 19:13
muha_sa wrote: 06/05/2021 19:10 Sebija se pohvalila da je dobila tužbu protiv Gavrankapetanovića. Advokatica Galijatović: Sutkinja je prije presude unaprijeđena


https://klix.ba/sebija-se-pohvalila-da- ... rijedjena/
404 Not Found

:lol:
Direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebija Izetbegović pohvalila se na svom Facebook profilu kako je Općinski sud u Sarajevu odbio tužbu direktora sarajevske Opće bolnice „Prim. dr. Abdulah Nakaš“ Ismeta Gavrankapetanovića za mobing. Međutim, post je ubrzo nestao sa ove društvene mreže, odnosno izbrisan je.

Riječ je o prvostepenoj presudi. Prof. Gavrankapetanović u tužbi je naveo kako je bio žrtva mobinga, da su ga tuženi sistemski uznemiravali na radnom mjestu od februara 2016. godine do otkaza ugovora o radu 31. decembra 2017. godine.

Pravna zastupnica prof. Gavrankapetanovića Maida Galijatović za Raport je potvrdila da je stigla prvostepena presuda koja je, kako ističe, promašena.
Image

„Dakle, tek je riječ o prvostepenoj presudi na koju ćemo uložiti žalbu i mislimo da će ona biti uspješna. Moram reći da smo jako iznenađeno ovakvim viđenjem stvari i da se nismo nadali da bi se moglo razmišljati u ovom smjeru“, kaže Galijatović.

Dodaje kako je slučaj zaključen u martu i kako se presuda ne može dovoditi u vezu sa prelaskom 13 anesteziologa sa KCUS-a u Opću bolnicu. Međutim, advokatica Galijatović ističe kako je indikativna činjenica da je sutkinja u ovom predmetu Dženana Hadžiomeragić malo prije donošenja ove presude unaprijeđena za sutkinju na Kantonalnom sudu KS.

Inače, presudom koju je donio Općinsku sud Sarajevo Gavrankapetanoviću je naloženo da mora platiti troškove tuženima i sudske troškove u iznosu od 17.000 KM i to prvooptuženom KCUS-u i drugootuženoj prof. dr. Sebiji Izetbegović, generalnoj direktorici KCUS-a, u iznosu od 5.616 maraka, trećeoptuženom prof. dr. Đemilu Omeroviću, šefu Klinike za ortopediju i traumatologiju, u iznosu od 5.686 KM te prof. dr. Dželaludinu Junuzoviću, tadašnjem direktoru Hirurških disciplina, u iznosu od 6.318 KM.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12679 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote:
Nevjerovatno sta se dozvoljava jednoj seoskoj raspandrkaci.
A što je više napadamo, njen inat i njeno ponašanje će biti još gore. Ne možete vi mene pljuvati koliko ja mogun štete napraviti, a ništa mi ne možete.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12680 Re: Sebija All about

Post by pici »

ma ko je jeBe, nek joj skace pritisak, svakako je jednom nogom u grobu... rakonja se vrati kad ga najmanje ocekujes...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12681 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

pici wrote: 06/05/2021 19:21 ma ko je jeBe, nek joj skace pritisak, svakako je jednom nogom u grobu... rakonja se vrati kad ga najmanje ocekujes...
Dotle pacijenti...
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#12682 Re: Sebija All about

Post by Riddle »

:lol:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12683 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

"Sebija silna

U zemlji porobljenih institucija glas ulice čini se da ostaje jedino rješenje.

Čak 13 anesteziologa dalo je otkaz u KCUS-u. Njihovoj odluci prethodila su pisma koja su isplivala u javnost, a u kojima se žale na katastrofalne uvjete u ovoj instituciji te, između ostalog, veliki broj smrtnih slučajeva direktno povezuju s Fadilovim „malina respiratorima“, koji nisu za intenzivnu njegu.

Porodice umrlih svjedoče o stravičnim iskustvima kroz koja su njihovi najmiliji prošli u ovoj instituciji, anesteziolozi bježe iz KCUS-a u najtežim trenucima, pridružujući se stotinama ljekara i osoblja koji su u mandatu Sebije Izetbegović napustili ovu instituciju. Ljekari odlaze, a Sebija i dalje ostaje, bahato poručujući da joj ne trebaju i da ćemo je još dugo gledati... Ako budemo živi.

Ovakva količina samozaljubljene bahatosti, siledžijstva i bezobrazluka viđena je jedino u autokratskim bantustanima i, uglavnom, u nekim prošlim vremenima. Tretiranje države kao privatnog feuda u kome institucije služe tek kao igračke i poluge moći vladajuće porodične oligarhije, preko kojih narodne mase drže u bijedi i nepravdi, u pravilu je završavalo u društvenom haosu i masovnom buntu, od Rumunije 1989. do Srbije 2000.

I zapravo to ponajbolje svjedoči o porazu bh. ili, ako hoćete, bošnjačkog društva. Trideset godina treniranja demokratije, uz sve milione i pritiske međunarodne zajednice, nije pomoglo da bitnije sazrimo kao demokratsko društvo.

Jedna goropadna supruga jednog političkog lidera pred našim očima godinama provodi destrukciju zdravstvenog sektora u našoj zemlji, po cijenu i ljudskog zdravlja i života, a mi kao društvo pokazujemo potpuno nesposobnost i nemoć zaustaviti silništvo jedne osobe i porodično-stranačke oligarhije koja stoji iza nje.

Kolika je cijena funkcije Sebije Izetbegović i šta tačno još treba da se desi da bi se zaustavilo i obustavilo ovo iživljavanje nad građanima ove zemlje i razaranje njenih institucija?

Bilo kakvo nasilje ni u kom slučaju ne smijemo prizivati. No, domaći silnici su kukavice, barem su to pokazivali i rijetki protesti kada su, suočeni s iole većom masom, u pravilu davali ostavke i bježali glavom bez obzira, kao primjerice 2014. U zemlji porobljenih institucija glas ulice čini se da ostaje jedino rješenje."
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12684 Re: Sebija All about

Post by spinel_ »

Hakiz wrote: 06/05/2021 19:13
muha_sa wrote: 06/05/2021 19:10 Sebija se pohvalila da je dobila tužbu protiv Gavrankapetanovića. Advokatica Galijatović: Sutkinja je prije presude unaprijeđena


https://klix.ba/sebija-se-pohvalila-da- ... rijedjena/
404 Not Found

:lol:
Iz nekog razloga Kliks je URL linkove rap0rt.ba preimenovao u KLix.
Zato kad god nakacite link s raporta dodje vam not found.
Imate bit.ly url skracenice da bi se ovo izbjeglo.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12685 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

Billy The Pljuc wrote: 07/05/2021 11:10 "Sebija silna

U zemlji porobljenih institucija glas ulice čini se da ostaje jedino rješenje.

Čak 13 anesteziologa dalo je otkaz u KCUS-u. Njihovoj odluci prethodila su pisma koja su isplivala u javnost, a u kojima se žale na katastrofalne uvjete u ovoj instituciji te, između ostalog, veliki broj smrtnih slučajeva direktno povezuju s Fadilovim „malina respiratorima“, koji nisu za intenzivnu njegu.

Porodice umrlih svjedoče o stravičnim iskustvima kroz koja su njihovi najmiliji prošli u ovoj instituciji, anesteziolozi bježe iz KCUS-a u najtežim trenucima, pridružujući se stotinama ljekara i osoblja koji su u mandatu Sebije Izetbegović napustili ovu instituciju. Ljekari odlaze, a Sebija i dalje ostaje, bahato poručujući da joj ne trebaju i da ćemo je još dugo gledati... Ako budemo živi.

Ovakva količina samozaljubljene bahatosti, siledžijstva i bezobrazluka viđena je jedino u autokratskim bantustanima i, uglavnom, u nekim prošlim vremenima. Tretiranje države kao privatnog feuda u kome institucije služe tek kao igračke i poluge moći vladajuće porodične oligarhije, preko kojih narodne mase drže u bijedi i nepravdi, u pravilu je završavalo u društvenom haosu i masovnom buntu, od Rumunije 1989. do Srbije 2000.

I zapravo to ponajbolje svjedoči o porazu bh. ili, ako hoćete, bošnjačkog društva. Trideset godina treniranja demokratije, uz sve milione i pritiske međunarodne zajednice, nije pomoglo da bitnije sazrimo kao demokratsko društvo.

Jedna goropadna supruga jednog političkog lidera pred našim očima godinama provodi destrukciju zdravstvenog sektora u našoj zemlji, po cijenu i ljudskog zdravlja i života, a mi kao društvo pokazujemo potpuno nesposobnost i nemoć zaustaviti silništvo jedne osobe i porodično-stranačke oligarhije koja stoji iza nje.

Kolika je cijena funkcije Sebije Izetbegović i šta tačno još treba da se desi da bi se zaustavilo i obustavilo ovo iživljavanje nad građanima ove zemlje i razaranje njenih institucija?

Bilo kakvo nasilje ni u kom slučaju ne smijemo prizivati. No, domaći silnici su kukavice, barem su to pokazivali i rijetki protesti kada su, suočeni s iole većom masom, u pravilu davali ostavke i bježali glavom bez obzira, kao primjerice 2014. U zemlji porobljenih institucija glas ulice čini se da ostaje jedino rješenje."
Glup tekst, žao mi je.

Sa jedne strane kuka kako je društvo nemoćno i priziva ulicu, ali onda vapaj, samo ne nasilje.

Nekada ne može drugačije. Recimo 92 - 95. da nismo koristili nasilje prema onima koji su sada oduđeni za genocid, šta bi bilo?

To "Samo ne nasilje" se ubaci onako, između ostalog da se spreči eventualna krivična prijava. Šta na svoj način govori o hrabrosti pisca teksta.

Da, ovo je napisano kao teoretska rasprava, nipošto se ne smije koristiti nasilje, ja sam odlučno protiv nasilja i osuđujem ga u svakom slučaju i u potpunosti.

:evil:
Last edited by Hakiz on 07/05/2021 11:25, edited 1 time in total.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12686 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Slažem se.

:thumbup:
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#12687 Re: Sebija All about

Post by laik1981 »

dječak sa šibicama wrote: 06/05/2021 19:14 Kaze mi poznanica, onkoloski pacijent dojka je u pitanju, da je neki dan jedva dobila terapiju.

Do sada su bar onkoloske pacijente ispostovali, sad i njih bacaju niz vodu.

Nevjerovatno sta se dozvoljava jednoj seoskoj raspandrkaci.
Ne zasjedaju im komisije i mnogi teski pacijenti ostaju bez neophodnih terapija. KCUS je zadnjih nekoliko mjeseci prava "klaonica" i tu ne mislim samo na situaciju vezanu za covid. Situacija je vise nego alarmantna, a mi sve to olako posmatramo. Bez dobre stele mnogi bolesnici su osudjeni bukvalno na smrt..
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#12688 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Cudi me da Seka nije javno izasla sa podatkom koliko je novca ustedila odlaskom anesteziologa. :)
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#12689 Re: Sebija All about

Post by cpu_fan »

laik1981 wrote: 07/05/2021 11:27
dječak sa šibicama wrote: 06/05/2021 19:14 Kaze mi poznanica, onkoloski pacijent dojka je u pitanju, da je neki dan jedva dobila terapiju.

Do sada su bar onkoloske pacijente ispostovali, sad i njih bacaju niz vodu.

Nevjerovatno sta se dozvoljava jednoj seoskoj raspandrkaci.
Ne zasjedaju im komisije i mnogi teski pacijenti ostaju bez neophodnih terapija. KCUS je zadnjih nekoliko mjeseci prava "klaonica" i tu ne mislim samo na situaciju vezanu za covid. Situacija je vise nego alarmantna, a mi sve to olako posmatramo. Bez dobre stele mnogi bolesnici su osudjeni bukvalno na smrt..
ovo je istina, nek' izađu doktori i kažu da od tih 50 i kusur anesteziologa vrhunski doktori su tražli da rade sa dva do tri anesteziologa.

Hajmo na stranu ove anesteziologe i doktore koji su u zadnji 2-3 godine napustili kcus, niko da se zapita koliko je sestara i drugog osoblja napustilo KCUS.

Ova institucija propada zbog ove vještice !!!
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12690 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Mnogi "dušebrižnici" će reći kako nije istina da je KCUS u rasulu bez obzira na covid-19 situaciju. Sve i da se ne gleda šira slika, eto recimo da se referiramo isključivo na iskustva forumaša bez obzira kojoj političkoj opciji pripadali, stanje na KCUS-u se može opisati dovoljno lošim da dotična ode sa funkcije. Pošto ono obraza nema da sama podnese ostavku jedino moguće je smijeniti je legalnim ili nasilnim putem. Kako to funkcioniše legalnim putem vidjeli smo na primjeru tužbe Gavrankapetanovića, apsolutna kontrola nižih nivoa sudstva gdje se više i ne čeka na realizaciju "predmeta trgovine" nego se istom pristupa "odmah i sad". Da situacija ništa bolja nije ni sa višim nivoima vlasti govori nam istup federalnog ministra zdravstva - "Vlada FBiH nije raspravljala o smjeni Sebije Izetbegović." što u prevodu znači - ne bi je mi ponovno imenovali da je sad smjenjujemo a vi bujrum pokušajte sa tužbama koliko vam volja. Ja iskreno nemam sumnje da će se svaki pokušaj pozivanja najveće od svih hanuma na bilo kakvu krivičnu odgovornost zaustaviti na scilama i haribdama bh sudstva što nas dovodi do zaključka da se iste nećemo kutarisati ili do njene prirodne smrti ili "eliminacije" iste iz bezbjednosti KCUS-a/vile na Poljinama u zavisnosti gdje se u datom momentu bude nalazila.

Meanwhile, sasvim pa sigurno, "uživaćemo" i dalje u blagodatima zdravstvenog sistema i KCUS-a opraštajući se od najmilijih, prijatelja, poznanika i sugrađana.
Last edited by Billy The Pljuc on 07/05/2021 12:35, edited 1 time in total.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#12691 Re: Sebija All about

Post by YouAreMyDestiny »

Ona, kao i Karadžić, ne voli ništa što ima veze sa Sarajevom.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12692 Re: Sebija All about

Post by pici »

onaj od petnjica ova od golubovca... oboje zavrsili fax u sarajevu i sve dobili u ovom gradu i onda ide ona stilska odnjiHova kraja... sidjmo u gradove da pobijemo gadove...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12693 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Sreća pa šefiKa ima odgovor na sve i uspješno rukovodi KCUS-om:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-kcus ... /210507038
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12694 Re: Sebija All about

Post by pici »

ja nebi sad radio na kosevu da mi platis milione... nju sad drma ko hodzu pred iftar...
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#12695 Re: Sebija All about

Post by cpu_fan »

mogu samo zamisliti sad one miševe uvlakače oko nje kako strepe a ona grmi
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#12696 Re: Sebija All about

Post by statixx »

Ako nista, jos jedna dobra usteda za finansijski izvjestaj menadzerice. :D
edode
Posts: 102
Joined: 28/04/2021 14:31

#12697 Re: Sebija All about

Post by edode »

kako da samo KCUS ne radi kako treba ... ostala javna preduzeca sve tip-top.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#12698 Re: Sebija All about

Post by the_stick »

da li je ikome jasno kako se bira upravni odbor kcus? odakle vladi fbih pravo da imenuje privremeni upravni odbor, ako vlada fbih bira samo 2 ili 3 clana? ako se ne varam, 3 clana se biraju medju uposlenicima kcus, a ostalih 5 ili 6 imenuju kantoni... ovo je nekad pocetkom godine malo problematizirano, i puf... svi se usutili...
statixx
Posts: 8767
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#12699 Re: Sebija All about

Post by statixx »

the_stick wrote: 07/05/2021 12:51 da li je ikome jasno kako se bira upravni odbor kcus? odakle vladi fbih pravo da imenuje privremeni upravni odbor, ako vlada fbih bira samo 2 ili 3 clana? ako se ne varam, 3 clana se biraju medju uposlenicima kcus, a ostalih 5 ili 6 imenuju kantoni... ovo je nekad pocetkom godine malo problematizirano, i puf... svi se usutili...
Član 35.
Upravni odbor čine predstavnici:
 Federacije – dva (2) člana,
 kantona osnivača – po dva (2) člana kojima je zdravstvena ustanova ujedno opća i kantonalna bolnica,
 kantona osnivača – po jednog (1) člana, kojima zdravstvena ustanova nije ujedno opća i kantonalna bolnica,
 stručnih radnika zdravstvene ustanove – tri (3) člana, od kojih najmanje dva (2) moraju biti iz reda zdravstvenih radnika.

Predsjednika i članove Upravnog odbora imenuje i razrješava Vlada Federacije BiH na prijedlog federalnog ministra zdravstva, a u smislu člana 64. stav
6. Zakona o zdravstvenoj zaštiti.
http://parlamentfbih.gov.ba/dom_naroda/ ... rajevo.pdf
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12700 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

"Šef Kluba Naroda i Pravde i Nezavisnog bloka u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH Goran Akšamija zatražio je od predsjedavajućeg ovog doma održavanje tematske sjednice o stanju na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS).

Opozicija je i ranije tražila održavanje jedne tematske sjednice na kojoj bi se Zastupnički dom Parlamenta FBiH informisao o stanju na KCUS-u, ali sjednica do danas nije održana.

Odmah po objavi informacije da KCUS napušta veći broj anesteziologa, Akšamija je u ime Kluba NiP-NB ponovo zatražio od predsjedavajućeg Zastupničkog doma Parlamenta FBiH Mirsada Zaimovića (SDA) sazivanje tematske sjednice.

"Rukovodstvo Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH nikada nije održalo već jednom zakazanu i stalno odgađanu tematsku sjednicu uz neobjašnjivu argumentaciju za njeno odlaganje uz svesrdnu pomoć Federalnog ministra zdravstva Vjekoslava Mandića, a što je u potpunosti jasno da je urađeno u cilju dogovornog prikrivanja stvarnog stanja u ovoj ustanovi i upitnosti dostatnosti pružanja zdravstvenih usluga. KCUS je od 2016. godine napustilo preko 160 iskusnih ljekara specijalista od kojih veliki broj sa akademskim zvanjima, kao i više stotina ostalih zdravstvenih kadrova svih profila na šta nije reagirala Vlada FBiH kao osnivač ove ustanove, a na osnovu čega je trebala promptno reagirati radi zaustavljanja ovih nemilih dešavanja i dovođenja u upitnost liječenja pripadajućih pacijenata i normalnog funkcioniranja ove zdravstvene ustanove", navodi se u obrazloženju.

Iako je po Poslovniku održavanje ove sjednice tražio dovoljan broj zastupnika, ona se nije realizirala duže od godinu.

"S obzirom na dalje usložnjavanje situacije na KCUS-u uzrokovano otkazima 13 anesteziologinja, tražimo hitno održavanje ove tematske sjednice, a u skladu sa članom 96. i 98. Poslovnika o radu Zastupničkog doma Parlamenta FBiH, stoji na kraju zahtjeva za održavanje tematske sjednice pod naslovom Stanje na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu sa posebnim osvrtom na uslove liječenja pacijenata te odlazak velikog broja ljekara specijalista", navedeno je se u inicijativi."
Post Reply