Sebija All about

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12051 Re: Sebija All about

Post by pici »

Vlada Srbije Sarajevu donira 10.000 doza vakcine AstraZeneca
spavate li mirno bOkire i generalice...
PODRŽALI PROTESTE
Profesori s Filozofskog fakulteta traže ostavke: Nenabavka vakcine je ubistvo s predumišljajem
GODINA SAGE
Od negiranja vještaka do priznanja da "Malina respiratori" nisu za najteže pacijente

nit obraza nit stida imadete... fuj
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12052 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Mislim da je malo prekasno za reakcije ovog tipa, čak sam svojevremeno pokrenuo temu u vezi "nasilnih protesta" jer iskreno vjerujem da samo na taj način se ovaj ljudski šljam može poraziti i otjerati sa pozicija. Sarajevo kao sredina ne može samo odgovoriti na isto jer se u njemu nalazi minimum 30 % onih koji žive lagodno na račun sistema zahvaljujući familijarno-stranačkim vezama. Ogromna je to masa ljudi, možda će neko reći da pretjerujem, ja samo kažem osvrnite se oko sebe i ne morate gledati dalje. Da bi tom broju uopšte parirao moraš animirati i izvesti na ulice isto toliko onih koji su u borbi za egzistenciju i moraju ići da rade i nemaju vremena da protestvuju, ostatak su penzioneri, školarci i određen broj onih koji poput mene nemaju posla i sjede kući. Sarajevo jeste centar moći i tokova novca, u njemu leže odgovori na većinu problema koje ova država ima i koje su prouzrokovali oni koji drže tu moć i novac. Sve se to preslikava na ostatak BiH, problemi vezani konkretno za određeno područje se rješavaju u Sarajevu a ono samo nije u stanju da se izbori sa istim. Dok se na protestima ne pojave autobusi nesrećnih iz svih krajeva BiH i dok se ne pokuca na kućna vrata sve i jednom pripadniku vladajućih kartela smještenom u KS od protesta ništa biti neće. Naravno ima i onih koji ne borave ovdje ali se sa njima da obračunati i kasnije, bilo bi i onih koji bi "zdušili" ali generalno cilj bi se ispunio, oduzeti im moć i pristup novcu.

Vrlo sam skeptičan da će se bilo ko povući sa funkcije taman da nas sutra izađe i 50.000 na ulice, čak i da se povuče recimo Novalić ili neko iz plejade uhljeba iz HDZ-a, hobotnica je tu i vrlo brzo će izrasti novi krak. Svjedoci smo da nije samo problem u njima samima, infiltrirani su duboko u sve institucije i generalno dok se iste u kompletu ne oslobode od njihovog prisustva svaka eventualna pobjeda nad određenom grupom u nekoj od institucija će biti samo pirova.

Samo revolucija, u pravom smislu te riječi.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12053 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

kluz franjo wrote: 09/04/2021 12:23
Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 12:07 @kluz franjo, ne bih se baš u potpunosti složio s vama, demokratija je i postoji sloboda govora, ako se osoba X poredi sa kujom iz pakla odbjeglom iz sedmog kruga Danteovog Inferna ili osoba Y sa smrdljivim, lažljivim govnetom itd. itd., ne može se nužno nazvati govorom mržnje. Konstantno i otvoreno pozivanje na umorstvo raznim oblicima smaknuća poput nabijanja na kolac, spaljivanja na lomači i sl. tih osoba bi se već moglo okarakterisati kao govor mržnje. Uglavnom, pustimo moderaciju a i institucije da rade svoj posao.
Helem, slažemo se da se ne može sve svrstati pod "slobodu govora".
Kao što se nadam da se slažemo da se ne može sve svrstati pod "kulturu dijaloga".
A o lažima, nesposobnosti i pogubnosti dotične osobe sam i pisao i upozoravao kada to uopšte nije bilo toliko interesantno kao danas.

Ja u potpunosti mogu da razumijem i opravdanost emocije i ogroman bijes koji se akumulirao.
Samo sam svojim komentarom imao vrlo dobronamjernu želju, da sve nas pokušam sačuvati od "preteških riječi".
To je moje mišljenje. A kako kažu "mišljenje k'o i zadnjica, to svako ima." :wink:
Ma razumijemo se i generalno u pravu si, ružno zvuči, nije čak ni opravdanje da ovo što nam rade budi u nama primitivizam i tituliranja ili poređenja kojima prvi ja jesam sklon, ostatku foruma neću prebacivati isto, odrasli smo ljudi uglavnom.

:thumbup:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#12054 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 12:54 ...
:thumbup:
:thumbup:
User avatar
fortaleza
Posts: 5586
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#12055 Re: Sebija All about

Post by fortaleza »

meridiyan wrote: 07/04/2021 23:21
kamberovica polje wrote: 07/04/2021 23:07
Image
Prejaki su care, nazalost...jaka masinerija
Jesu vraga, trese im se stolica sa svakom novom aferom.

Pa nek ih EU stisne i lete odma.

Tko se mača laća od mača i pogiba.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#12056 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Veceras na FACE Mirela Palić i Almira Šalaka Avdic!
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#12057 Re: Sebija All about

Post by vjeshalica »

razmjere debilizma mozete vidjeti na fb stranici njenoj sebija izetbegovic koju ona vodi, i ko je sve podrzava, od krezavih ezdeaoida, nepismenih seljancugetina njihovih muzeva,bobe mojke i ostalog sda življa provincijsko seoskog...glupave zaposlenice medicinske struke sirom bih podrzavaju sebiju hodzu....
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#12058 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Jasan signal! Revolucija!

Eric Larson: Ovo je rat! Ili će zemlja pasti i umrijeti, ili vi morate poluditi!

Poslusati od 37:00 h

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65994
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12059 Re: Sebija All about

Post by _BataZiv_0809 »

vjeshalica wrote: 09/04/2021 17:48 razmjere debilizma mozete vidjeti na fb stranici njenoj sebija izetbegovic koju ona vodi, i ko je sve podrzava, od krezavih ezdeaoida, nepismenih seljancugetina njihovih muzeva,bobe mojke i ostalog sda življa provincijsko seoskog...glupave zaposlenice medicinske struke sirom bih podrzavaju sebiju hodzu....
Institucijo :kiss:
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#12060 Re: Sebija All about

Post by made_in_sarajevo »

Jel jos nekome nije jasno da je sda cista fasisticka organizacija
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#12061 Re: Sebija All about

Post by Osim_13 »

Čuj lijek od 1.300KM predaš nekakvoj xy na vrata, i to ti je ko zna gdje će i šta će :-) :-) Čičkova žena kaže nisu ni pola na njega potrošili, a ostatak nije vraćen.

Pa transparentnija procedura kad odneseš ručak pacijentu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#12062 Re: Sebija All about

Post by Bloo »

kluz franjo wrote: 09/04/2021 12:23
Billy The Pljuc wrote: 09/04/2021 12:07 @kluz franjo, ne bih se baš u potpunosti složio s vama, demokratija je i postoji sloboda govora, ako se osoba X poredi sa kujom iz pakla odbjeglom iz sedmog kruga Danteovog Inferna ili osoba Y sa smrdljivim, lažljivim govnetom itd. itd., ne može se nužno nazvati govorom mržnje. Konstantno i otvoreno pozivanje na umorstvo raznim oblicima smaknuća poput nabijanja na kolac, spaljivanja na lomači i sl. tih osoba bi se već moglo okarakterisati kao govor mržnje. Uglavnom, pustimo moderaciju a i institucije da rade svoj posao.
Helem, slažemo se da se ne može sve svrstati pod "slobodu govora".
Kao što se nadam da se slažemo da se ne može sve svrstati pod "kulturu dijaloga".
A o lažima, nesposobnosti i pogubnosti dotične osobe sam i pisao i upozoravao kada to uopšte nije bilo toliko interesantno kao danas.

Ja u potpunosti mogu da razumijem i opravdanost emocije i ogroman bijes koji se akumulirao.
Samo sam svojim komentarom imao vrlo dobronamjernu želju, da sve nas pokušam sačuvati od "preteških riječi".
To je moje mišljenje. A kako kažu "mišljenje k'o i zadnjica, to svako ima." :wink:
Kultura cega?
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#12063 Re: Sebija All about

Post by laik1981 »

meridiyan wrote: 09/04/2021 19:48 Jasan signal! Revolucija!

Eric Larson: Ovo je rat! Ili će zemlja pasti i umrijeti, ili vi morate poluditi!

Poslusati od 37:00 h

Ne zelimo protestovati jer su protesti mirni.

Ne zelimo protestovati jer su protesti nasilni i bice paljevina.

Ne zelimo protestovati jer je izjavu organizatora objavio avaz.

Ne zelimo protestovati jer nam se ne svidjaju frizure organizatora.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#12064 Re: Sebija All about

Post by Osim_13 »

Organizator bio na povorci ponosa. Ne hvala.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#12065 Re: Sebija All about

Post by Toffee karamela »

jazzer wrote: 09/04/2021 11:32 Supruga rahmetli dr. Pasagica:

Kaže da je Sebija Izetbegović bila studentska prijateljica njenog supruga.
- Družili su se dok su studirali. Imam njegov mobitel kod sebe, Tužilaštvo KS nikad nije uzelo taj mobitel da pogleda, a tu ima prepiska mog supruga i Sebije Izetbegović. Ona mu je pisala poruke, u smislu: „Mi imamo sve u Kliničkom centru, ništa se ne sekiraj.“ Onda je drugu poruku napisala na dan kad je preminuo: „Šta bi ti htio?“ On je samo napisao: „Molim te, kolegice Seko, molim te, molim te, pomozi, ja umirem, a znaš da kod kuće imam četvero djece.“ Ona mu je napisala: „Šta bi ti to htio, da ti žena legne pored tebe i da te njeguje?“ Onda je on na to napisao: „Vjeruj mi, znaš kakva sam osoba. Šest sati imam temperaturu, a niko mi nije ušao u sobu, molim te, vjeruj mi.“ To joj je posljednje napisao, a ona mu je na to odgovorila: „Znamo mi šta radimo, budi strpljiv, ne može se ulaziti svakih šest sati u izolatorij“ - ispričala nam je Pašagić.

Dodala je da je njen suprug ležao u hodniku 12 sati iako je trebao biti hitno hospitaliziran.
Monstrum.
ni sa kim se ta nije družila...to je on mislio da se oni druže, vjerojatno druženje na jedno uho uđe na drugo izađe dok smišlja kako da dodatno zagorča život svima oko sebe

psihopata u levelu Hanibala Lectera
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#12066 Re: Sebija All about

Post by °u° »

meridiyan wrote: 09/04/2021 17:25 Veceras na FACE Mirela Palić i Almira Šalaka Avdic!
Odgledao i odslušao. Strašno!!!
Ako ovo uspiju zataškat treba nas izbombardovat, poravnat
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#12067 Re: Sebija All about

Post by vjeshalica »

sebija hodza, a ne causesku kako je neki nazivaju

treba je nazivati nedzmijom hodzom
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#12068 Re: Sebija All about

Post by Osim_13 »

°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#12069 Re: Sebija All about

Post by °u° »

vjeshalica wrote: 09/04/2021 21:31 sebija hodza, a ne causesku kako je neki nazivaju

treba je nazivati nedzmijom hodzom
Grofica Bathory
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#12070 Re: Sebija All about

Post by emigrazione »

gđa Mengele
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#12071 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

Bloo wrote: 09/04/2021 20:06 Kultura cega?
Zbunila si me pitanjem, pa sam još jednom provjerio... :wink:
dijalog
dijalog (grčki δıάλογος: razgovor).
1. Općenito, razgovor između dvoje ili više ljudi; razgovor, pregovori između dviju ili više skupina kako bi se riješio neki problem, razriješile nesuglasice i sl.
Za boldirano je bitno znati da u dijalogu postoje i određeni limiti. Neki su npr. opisani u tzv. paradoksu tolerancije: ... if we are not prepared to defend a tolerant society against the onslaught of the intolerant, then the tolerant will be destroyed, and tolerance with them...
Eto, mEre li ovako? :-D
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#12072 Re: Sebija All about

Post by drastic »

Osim_13 wrote: 09/04/2021 21:33
Unbefuckinglievable
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#12073 Re: Sebija All about

Post by deogest »

Zaista jezivo. Ne mogu da vjerujem da takve osobe kroje sudbinu citavog naroda.

Hajde kradja, mito, korupcija, prevare, ima svega i u svakoj stranci, to se zna, ali sistematicno ubijati ljude s predumisljajem da bi dokazao da su takvi respiratori ispravni je zaista za dokumentarni film na Discovery Channelu. Za izucavanja. Za dozivotnog zatvora, vjesanja.

Ako je naravno to istinito kao sto kazu ti ljudi i doktori, ne bih licno da optuzim nekog bez dokaza jer je zaista jezivo i pomisliti da bi neko tako nesto napravio.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#12074 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

Osim_13 wrote: 09/04/2021 21:33
@Patton44 @Hank Paldum @svi ostali takvi,
postoji li u vama i trunka empatije, zrno suosjećanja, bilo kakav znak, nanometar ljudskosti?
Kako možete ovu bol i nemoć ne osjećati?
Forumska anonimnost ovdje ne pomaže. Možemo svi sebi neke nazive iz fantazije dati.
Ali ovo su realne ljudske sudbine.
Kako možete ovo ignorisati?
Nijedna ova sudbina, nijedan od ovih života ne vrijedi... ma ničega.
Kako možete... kako se možete ujutro buditi sa svojim spinovanjem, lažima...?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#12075 Re: Sebija All about

Post by Hank Paldum »

kluz franjo wrote: 10/04/2021 02:39
Osim_13 wrote: 09/04/2021 21:33
@Patton44 @Hank Paldum @svi ostali takvi,
postoji li u vama i trunka empatije, zrno suosjećanja, bilo kakav znak, nanometar ljudskosti?
Kako možete ovu bol i nemoć ne osjećati?
Forumska anonimnost ovdje ne pomaže. Možemo svi sebi neke nazive iz fantazije dati.
Ali ovo su realne ljudske sudbine.
Kako možete ovo ignorisati?
Nijedna ova sudbina, nijedan od ovih života ne vrijedi... ma ničega.
Kako možete... kako se možete ujutro buditi sa svojim spinovanjem, lažima...?
A ja tebe pitam kako tebe nije stid?
Uzimaš primjer svjetsku pandemiju gdje je samo u Americi od virusa umrlo pola miliona, gdje je u Meksiku samo jučer umrlo skoro 900 ljudi,gdje nema dana da ne čujemo o smrtnom slučaju u skoro svakoj državi.
Gdje su najbolji svjetski doktori sa najboljom tehnikom u najboljim državama sa najnaprednijom medicinom bespomoćni, gdje je se javila masa novih sojeva virusa, gdje su ljudi u najboljim svjetskim bolnicama o kojima mi možemo sanjati da ćemo ikada imati luksuz da priuštimo 24 sata ležanja tamo umrli od virusa.

Jedno je kriviti određene stranke, političare i ličnosti i kada kiša pada, jedno je glumiti da samo u BiH postoje određene negativne situacije i nigdje drugo na svijetu, jedno je ignorisati činenicu da su sve velike države mutli-kulti pune doseljenika iz raznih zenalja jer se ne uklapa u priču da ko neko iz BiH isto tako uradi da ga je stranka otjerala
ali kako se možeš ujutru buditi sa spinovanjima i lažima i jedan globalni smrtonosni virus koristiti za neka stranačka prepucavanja i botovanja kada ovakvih priča nema samo kod nas?
Post Reply