Sebija All about

Post Reply
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#19151 Re: Sebija All about

Post by nivla »

da ne bi rata pola “elite” ne bi radilo na kasi u UPi marketima, a sto se kurjaka tice i za njeg se svasta pricalo, i ovdje cak ne zna ni on sta je slagao a sta istina, nije bio mentor pa jeste, ali sva ta druzba je sumnjiva i da nije bilo rata ne bi za njih ni znali
Last edited by nivla on 17/03/2023 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#19152 Re: Sebija All about

Post by forumskivojnik »

kluz franjo je napisao/la: ↑17/03/2023 21:09
forumskivojnik je napisao/la: ↑17/03/2023 19:28
...
Kolega forumaš,
meni je jako žao da ni iz drugog pokušaja niste uspjeli ni sa razumjevanjem pročitati napisano, a ni prepoznati već višegodišnju forumsku zajebanciju.
Sama Sebija je u svojoj biografiji (dokument sam priložio) 1996. napisala da je pohađala Ian MC Donald seminar.

Slobodno pitajte drugi put, ako je nešto nejasno. Nema potrebe zaletati se na prvu sa uvredama.
To samo rade neobrazovani i nekulturni prostaci. A ja mislim da Vi to niste.

Poz.
kluz franjo je napisao/la: ↑17/03/2023 10:02

Hmmmm.... :hmpf:
Rekao bih da je prva i osnovna razlika to što sam funkcionalno pismen, a Sebija očigledno nije.
A ti? :mrgreen: :-)
:gunjastajl: :gunjastajl:
Kada ono pise lazi da bi slagalo, a ne da bi razgovaralo, i jos bi da bude u pravu, a nije :D .
Posto je ocito namjerno izvrtanje onoga sto nisam napisala uz maliciozne namjere, sta da ti kazem,......nisi u pravu, dzaba ti tvoje intelektualne vrleti koje su jos nistavnije od Sebijinih 8) .
A i konceptualno razmisljanje ti nedostaje uz "tvoju funkcionalnu pismenost" :!:
Last edited by forumskivojnik on 17/03/2023 23:56, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#19153 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

forumskivojnik wrote: 17/03/2023 22:22 ...
Nema veze... Idemo polako...
Ničim izazvano, zakačili ste se na moj upis sa konstatacijom da lažem.
I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Kako ste na ovoj temi relativno nov forumaš nisam reagovao na taj pokušaj prozivanja i vrijeđanja, već ukazao na dokument koji je već dugo poznat i već dugo predmet sprdnje, a u kojem studentica postdiplomskog 1996. navodi seminar kod MC Donalda.

Vokabular i ponašanje kočijaša je sasvim primjereno Sebiji i sličnim "akademskim" gromadama.
Naravno, ako prostaci i kočijaši nisu kapacitirani da komuniciraju na normalan način, nemam nikakav problem da pokušam odgovoriti i adekvatno prilagođenim rječnikom.
Do Vas je.
Poz.
PS: Dobronamjeran savjet. Poradite malo na ovom citiranju upisa.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#19154 Re: Sebija All about

Post by forumskivojnik »

Postao/la forumskivojnik » 17/03/2023 07:01
kluz franjo je napisao/la: ↑17/03/2023 00:44
Idemo opet lagano za one što sporije kontaju...

NeJma položeniJEh ispita ni u ZG, ni u SA. NeJma ni kod McDonalds-a, a ni kod Harija u Travniku.
NeJma Hin niĐe!
I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Eto slika i ovaj kurs nema nikakve veze sa McDonalds-om, kako ti i drugi pisete, nego je bio valjda u saradnji sa Ian Donald-om.
Al´ treba se znati i ko je bio Prof. Ian Donald i kakve veze ima sa njenim osnovnim kursom ultrazvuka u akuserstvu i ginekologiji :D :-)
kluz franjo wrote: 17/03/2023 22:41
forumskivojnik wrote: 17/03/2023 22:22 ...
Nema veze... Idemo polako...
Ničim izazvano, zakačili ste se na moj upis sa konstatacijom da lažem.
I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Kako ste na ovoj temi relativno nov forumaš nisam reagovao na taj pokušaj prozivanja i vrijeđanja, već ukazao na dokument koji je već dugo poznat i već dugo predmet sprdnje, a u kojem studentica postdiplomskog 1996. navodi seminar kod MC Donalda.

Vokabular i ponašanje kočijaša je sasvim primjereno Sebiji i sličnim "akademskim" gromadama.
Naravno, ako prostaci i kočijaši nisu kapacitirani da komuniciraju na normalan način, nemam nikakav problem da pokušam odgovoriti i adekvatno prilagođenim rječnikom.


Do Vas je.
Poz.
PS: Dobronamjeran savjet. Poradite malo na ovom citiranju upisa.
Pise da bi slagao i jos bi da bude u pravu, a nije :!: .
Posto je ocito izvrtanje onoga sto nisam napisala uz maliciozne namjere i jezik kocijasa sa iskustvom, nemam ni ja nikakav problem da napisem, sa takvima se ne valjam u blatu ;-) .

Do Vas je
Poz.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#19155 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

OK. Nije problem.
Možemo i drugačije.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#19156 Re: Sebija All about

Post by kluz franjo »

forumskivojnik wrote: 17/03/2023 06:01
kluz franjo wrote: 16/03/2023 23:44 Idemo opet lagano za one što sporije kontaju...

NeJma položeniJEh ispita ni u ZG, ni u SA. NeJma ni kod McDonalds-a, a ni kod Harija u Travniku.
NeJma Hin niĐe!

I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Eto slika i ovaj kurs nema nikakve veze sa McDonalds-om, kako ti i drugi pisete, nego je bio valjda u saradnji sa Ian Donald-om.
Al´ treba se znati i ko je bio Prof. Ian Donald i kakve veze ima sa njenim osnovnim kursom ultrazvuka u akuserstvu i ginekologiji :D :-)

Image
Samo potpuna "akademska" tuka iliti ćurka poput Sebije može iz mog upisa zaključiti da neko stvarno misli da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome.
Jesi li stvarno zaključila da ja mislim ili želim da drugi povjeruju da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome?
Ono stvarno?
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#19157 Re: Sebija All about

Post by Nero Histrion »

kluz franjo wrote: 17/03/2023 22:41
forumskivojnik wrote: 17/03/2023 22:22 ...
Nema veze... Idemo polako...
Ničim izazvano, zakačili ste se na moj upis sa konstatacijom da lažem.
I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Kako ste na ovoj temi relativno nov forumaš nisam reagovao na taj pokušaj prozivanja i vrijeđanja, već ukazao na dokument koji je već dugo poznat i već dugo predmet sprdnje, a u kojem studentica postdiplomskog 1996. navodi seminar kod MC Donalda.

Vokabular i ponašanje kočijaša je sasvim primjereno Sebiji i sličnim "akademskim" gromadama.
Naravno, ako prostaci i kočijaši nisu kapacitirani da komuniciraju na normalan način, nemam nikakav problem da pokušam odgovoriti i adekvatno prilagođenim rječnikom.
Do Vas je.
Poz.
PS: Dobronamjeran savjet. Poradite malo na ovom citiranju upisa.
Narode, moze bit je hanuma pojela hambureger u McDonald's onomad, pa posla na seminar kod Donald-a i malo se zahebunila zena, kad je ovu Biografiju pisala u smislu: kad je bio hamburger, a kad je bio ultrazvuk seminar, haj desava se. :mrgreen: Samo naglas razmisljam. :bih:
User avatar
dzejkej
Posts: 750
Joined: 16/03/2011 16:17

#19158 Re: Sebija All about

Post by dzejkej »

@kluz franjo
Mc Donald je vrh :lol: :lol:
Slag na tortu kada govorimo o znanjima i vještinama nase uvažene.
Jos KFC diploma i zaokruženo sve :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19159 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

dzejkej wrote: 18/03/2023 02:48 @kluz franjo
Mc Donald je vrh :lol: :lol:
Slag na tortu kada govorimo o znanjima i vještinama nase uvažene.
Jos KFC diploma i zaokruženo sve :lol:
"Uticaj masnoce u majonezi na smanjenu primjenu epiziotomije".
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#19160 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Kud plovi ovaj brod?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/trosatn ... /230318040

Sha ka'e, politički montiran napad, da ima imalo obraza bachila bi se sa najviše zgrade na KCUS-u drito na beton:

"Sebija Izetbegović danima se trudi dokazati kako je njena diploma uredno stečena te kako Senat nema pravo da joj oduzme zvanje. Osim oglašavanja na društvenim mrežama, pojavljivanja u medijima, Izetbegović je podnijela i tužbu protiv UNSA-e.

Međutim, i dalje je mnogo nelogičnosti kada je u pitanju magistarska diploma supruge predsjednika SDA Bakira Izetbegovića. Mnogo je i pitanja na koja još nema odgovora.

Nedavno je Sebija Izetbegović u studiju TV Hayat mahala indeksima i tvrdila kako je sve položila i kako je sve ovjereno. Ipak, prema nalazu inspekcije iz novembra prošle godine, u dosjeu Sebije Izetbegović na Medicinskom fakultetu u Sarajevu nađena su dva lista papira na kojima je ručno napisano/pobrojano 10 ispita s ocjenama iz ovjerene kopije indeksa. Inspekcija je zaključila kako se ne radi o dokumentu u formi rješenja ili odluke.

Gomila nelogičnosti

Sebija nikada nije odgovorila na pitanje zašto su ocjene prepisane iz kopije indeksa, a ne iz originala.

Također, ona kontinuirano govori o svom stručnom dosjeu na KCUS-u, te je u medije plasirala svoja različita stručna dostignuća. To nikako nije isto kao i naučni napredak, koji je vezan za formalno obrazovanje.

Još je jedna činjenica vrlo zanimljiva. Sebija Izetbegović diplomirala je 17. aprila 1989. godine, a navodi da je dobila specijalizaciju 01. marta 1990. godine. Naime, u to vrijeme specijalizacija se mogla dobiti dvije godine od položenog državnog ispita, a državni se polagao godinu dana od zaposlenja ili čak volontiranja. Dakle, da se zaposlila 18. aprila, dan nakon diplomiranja državni ispit je mogla polagati tek nakon 18. aprila 1990.godine. I onda je trebalo da prođe dvije godine od položenog državnog ispita. A prema njenim navodima, specijalizaciju je dobila 1. marta 1990., kada ni teorijski nije mogla polagati državni ispit.

Nalazi Komisije

Zatim, postdiplomski studij, prema tada važećim propisima, mogao se upisati odmah nakon završenog fakulteta sa prosjekom 8 i iznad 8. Oni sa nižim prosjekom, a Sebija Izetbegović je imala prosjek 7,38, nisu nikada mogli biti asistenti ali su mogli upisati postdiplomski nakon dvije godine od diplomiranja.

Sebija Izetbegović kaže da je upisala postdiplomski studij 1990. godine, a prema propisima, nije ga mogla upisati prije aprila 1991., odnosno oktobra 1991. godine kad počinje akademska godine.

Direktorica KCUS-a nije pojasnila ni neke nalaze Komisije koju je formirao Senat. Naime, u indeksu Sebije Izetbegović na kraju liste gdje se govori o Ispravi na temelju koje je izvršen upis, dopisano je plavom, drugačijom olovkom.

„Tu se tvrdi da je diplomirala 1988., a ona je diplomirala 17. 4. 1989. Malo je čudno da prof. dr. Sebija Izetbegović ne zna kada je diplomirala! Očito je neko drugi upisao podatak na temelju koje je isprave izvršen upis“, zaključila je Komisija."

Sa raporta.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#19161 Re: Sebija All about

Post by JoseMujica »

pa ima li neki jebeni novinar, redakcija da traži ispis ocjena iz Zagreba!?

to je početak i kraj ove priče.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#19162 Re: Sebija All about

Post by Gandalf »

Potraga za sultanijinim diplomama ima taj neki filmski šmek poput Indiane Jonesa i potrage za Izgubljenim Kovčegom. S tim da su sebijine diplome i lokacija istih obavijene sa kudikamo više slojeva misticizma od svih tih svjetskih legendarnih čuda i misterija.
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#19163 Re: Sebija All about

Post by NediM17 »

JoseMujica wrote: 18/03/2023 17:57 pa ima li neki jebeni novinar, redakcija da traži ispis ocjena iz Zagreba!?

to je početak i kraj ove priče.
Pa tražio je Univerzitet zvanično, nema ništa.
preludezalude
Posts: 5618
Joined: 07/03/2012 00:09

#19164 Re: Sebija All about

Post by preludezalude »

kluz franjo wrote: 17/03/2023 23:11
forumskivojnik wrote: 17/03/2023 06:01

I u cemu je, sada, razlika izmedju tebe i ostalih forumasa koji ovdje pisete lazi i Sebije koja laze i obmanjuje u vezi svog akademskog zvanja?
Eto slika i ovaj kurs nema nikakve veze sa McDonalds-om, kako ti i drugi pisete, nego je bio valjda u saradnji sa Ian Donald-om.
Al´ treba se znati i ko je bio Prof. Ian Donald i kakve veze ima sa njenim osnovnim kursom ultrazvuka u akuserstvu i ginekologiji :D :-)

Image
Samo potpuna "akademska" tuka iliti ćurka poput Sebije može iz mog upisa zaključiti da neko stvarno misli da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome.
Jesi li stvarno zaključila da ja mislim ili želim da drugi povjeruju da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome?
Ono stvarno?
Ispravite me ako grijesim, ali ja na ovom papiru ne vidim pecat. Ja ovakvih diploma, uvjerenja o zavrsenom kursu imam makar 10 i na svakom tom papiru postoji i pecat.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19165 Re: Sebija All about

Post by moonca »

:-)
Ko uopshte vodi istragu...
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#19166 Re: Sebija All about

Post by NediM17 »

Istraga.ba :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#19167 Re: Sebija All about

Post by moonca »

:lol: aaaa :zoka:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#19168 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

dzejkej wrote: 18/03/2023 02:48 @kluz franjo
Mc Donald je vrh :lol: :lol:
Slag na tortu kada govorimo o znanjima i vještinama nase uvažene.
Jos KFC diploma i zaokruženo sve :lol:
Ima i Burger King... A Zmaj....?
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#19169 Re: Sebija All about

Post by lacrima »

Image

Evo zavrsila i za operatera, pravi hirurg nema sta
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#19170 Re: Sebija All about

Post by JoseMujica »

NediM17 wrote: 18/03/2023 18:15
JoseMujica wrote: 18/03/2023 17:57 pa ima li neki jebeni novinar, redakcija da traži ispis ocjena iz Zagreba!?

to je početak i kraj ove priče.
Pa tražio je Univerzitet zvanično, nema ništa.
to znam i na temelju toga je diploma i poništena, al mi nije jasno zašto se toliko trolla i priča o svemu drugom irelevantnom :?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19171 Re: Sebija All about

Post by japin_mutapi »

ovo je zemlja trolova
drzava za trola
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#19172 Re: Sebija All about

Post by problemnatravunu »

preludezalude wrote: 18/03/2023 18:18
kluz franjo wrote: 17/03/2023 23:11
Samo potpuna "akademska" tuka iliti ćurka poput Sebije može iz mog upisa zaključiti da neko stvarno misli da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome.
Jesi li stvarno zaključila da ja mislim ili želim da drugi povjeruju da se u McDonalds-u dijele magistarske diplome?
Ono stvarno?
Ispravite me ako grijesim, ali ja na ovom papiru ne vidim pecat. Ja ovakvih diploma, uvjerenja o zavrsenom kursu imam makar 10 i na svakom tom papiru postoji i pecat.
Ih , kaki si, pa zar ne vidiš da ima onaj nevidljivi , vodeni pečat, :oops: koji se ne može falsificirat :mrgreen:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#19173 Re: Sebija All about

Post by tataćusak »

JoseMujica wrote: 18/03/2023 17:57 pa ima li neki jebeni novinar, redakcija da traži ispis ocjena iz Zagreba!?

to je početak i kraj ove priče.
Nije, jel misliš da ćeš ga dobiti od hdza
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#19174 Re: Sebija All about

Post by Officer Crabtree »

tataćusak wrote: 19/03/2023 07:48
JoseMujica wrote: 18/03/2023 17:57 pa ima li neki jebeni novinar, redakcija da traži ispis ocjena iz Zagreba!?

to je početak i kraj ove priče.
Nije, jel misliš da ćeš ga dobiti od hdza
Novinara ili ispis?
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#19175 Re: Sebija All about

Post by Gandalf »

ma samo da kirbaš krene sa krečenjem dvorca, sve će se diplome pronaći za čas
Post Reply