Sebija All about

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40068
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16826 Re: Sebija All about

Post by konektovan »

Betterman zvani fairy tales.. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128481
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16827 Re: Sebija All about

Post by muha_sa »

Dimu1927 wrote: 26/01/2023 10:07 jasta inace smo poznati po herojstvu i borbi protiv rezima. eto ubise nanica pa niko qrcem nije makao, eto pobise pola nasih boraca, al zbog vikica bi pala drzava. 50-60 ljudi bi to sve prevrnulo, ko i inace na protestima vise raje sjedi u metropolisu nego na ulici.
a i inace se ta ubistva najavljuju pa da se organizuje odbrana tog lica... bajke su na drugom spratu.
:thumbup:

U Francuskoj dignu cjenu goriva frtalj naše marke Pariz gori--kod nas da dignu 5 maraka nikom ništa

Nije tema--vratimo se Seki

Izdrži Seko--dušmani nalagali na tebe--uz tebe smo :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#16828 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

Styling wrote: 26/01/2023 09:27
Roccohljup wrote: 25/01/2023 19:26

Jakako......da kiflu sharmira. Mozda bude trebala stela za njenu bebu negdje opet :D
Mati se potrudila da svojoj bebi produzi mandat u OSA osam mjeseciu prije isteka, zlu ne trebalo. Ne zna se ko ce doci za sefa, pa da dijete ne ostane bez posla :lol: :lol:
Gluho i coravo bili....pa da se materi za suknju uhvati :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16829 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

nemojte vi tako, zene bile na sluzbenom zadatku, naravno da ce ih cuvati drzavne sluzbe

nije to obicna frizerka,

zar se ne sjecate da je sebija rekla da je sa frizerkom o respiratorima raspravljala ... hej ... drzavni poslovi se u frizeraju rjesavaju, a vi o limuzinama :oops:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#16830 Re: Sebija All about

Post by dustaban »

Sta mislite kako ce ova bruka zavrsiti? Mislim ima li neki nacin da se bracni par povuce na malo ljepsi nacin nego Causesku?
Ja jednostavno ne vidim kako na miran nacin. Lakse bi mi bilo skontat Putinu i Zelenskom kako da se zavrsi Ukrajina
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#16831 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

dustaban wrote: 26/01/2023 23:01 Sta mislite kako ce ova bruka zavrsiti? Mislim ima li neki nacin da se bracni par povuce na malo ljepsi nacin nego Causesku?
Ja jednostavno ne vidim kako na miran nacin. Lakse bi mi bilo skontat Putinu i Zelenskom kako da se zavrsi Ukrajina
pa jedino da preko noći pobjegnu jal kod kuma redže jal u neku zemlju sa kojom nemamo sporazum o izručivanju.
s obzirom da oni odavno kontrolišu pravosuđe i da se to neće tako lako iskorjeniti, mislim da će oni i slični još dugo ostati da nam se u lice krevelje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10464
Joined: 27/04/2021 22:52

#16832 Re: Sebija All about

Post by tramvajtrojka »

dustaban wrote: 26/01/2023 23:01 Sta mislite kako ce ova bruka zavrsiti? Mislim ima li neki nacin da se bracni par povuce na malo ljepsi nacin nego Causesku?
Ja jednostavno ne vidim kako na miran nacin. Lakse bi mi bilo skontat Putinu i Zelenskom kako da se zavrsi Ukrajina
Image

evo na stavu je brane da se ugrozava njezina sigurnost jer se proziva :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16833 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 26/01/2023 08:26
Dozer wrote: 23/01/2023 22:58
'Nako se sjetili bas tada i taj transporter da otvore, i bas njega da ubiju, i nikad ni prije ni kasnije nikoga drugog?
Smrdi na kilometar. A bio sam dobar s njegovom kcerkom tada, pa eto...znam stosta sto se pricalo iza zatvorenih vrata.
Kao sto je i Seferu uletila "cetnicka granata" u stan koji se tesko mogao i dronom pogoditi....
Kao sto je i Ljubijankicev helikopter pao sam od sebe....
Kao sto je i Celo fasov'o nepoznati metak....
Kao sto je Vikic sklonjen na "odgovorniju poziciju", valjda ga nisu smjeli ubiti jer nisu smjeli rizikovati nas ispred njih, posto su znali sta bi bilo....
Ima.ovakvih primjera more, gdje je SDA na razne nacine uklanjala svakoga ko je bio protiv njihove izdaje i fildzana.

zaboravio si Zajku, Sehovica, Nanica, sve je to sda pobila

imali su i oni svoje vojnike i brigade pa su ih smakli, al eto nisu smjeli vikica ubiti jer bi njegova jedinica stala ispred... :shock:
Rekoh da ih ima jos. A ocito ne znas puno detalja, pa ne bih dalje oko toga ko bi, sta bi, kako bi....
Last edited by Dozer on 27/01/2023 12:44, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16834 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Dimu1927 wrote: 26/01/2023 10:07 jasta inace smo poznati po herojstvu i borbi protiv rezima. eto ubise nanica pa niko qrcem nije makao, eto pobise pola nasih boraca, al zbog vikica bi pala drzava. 50-60 ljudi bi to sve prevrnulo, ko i inace na protestima vise raje sjedi u metropolisu nego na ulici.
a i inace se ta ubistva najavljuju pa da se organizuje odbrana tog lica... bajke su na drugom spratu.
OT je, ali hajde... Opet ti kazem - nemas pojma o nekim stvarima i kako je ta jedinica funkcionisala, a ni nakon cega je Vikic uklonjen, tako da je besmisleno dalje na ovu temu.
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#16835 Re: Sebija All about

Post by baglama »

mirsek wrote: 25/01/2023 22:13
baglama wrote: 25/01/2023 14:41

DZaba ti je ljudino pokusaj da slijepcu otvoris oci.
Tako ti to ide sa patriotima. :-)
U tom slucaju glavni krivac je UN, jer su jedini bili naoruzani i imali su pravo da se brane silom, a nisu.
Ili tvrdite da je neko od nasih nagovorio/platio UN da puste Vasica da ubije Hakiju?
Ja se dobro sjecam da se pricalo da ima veze sa BH dinarom i centralnom bankom, ali ja sam tada bio na Igmanu, a tu se svasta pricalo.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#16836 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Dje zapelo? :D
NA POMOLU NOVA AFERA NA UNIVERZITETU U SARAJEVU: Istražuje se napredovanje rektora Škrijelja, nije ispunjavao osnovne uslove

Sva dokumentacija vezana za Škrijeljevo akademsko napredovanje trenutno je predmet istrage

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... video.html
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#16837 Re: Sebija All about

Post by Seyfo »

Sebija i Bake trebaju i moraju ostati na čelu stranke. Dok god su oni tu, opozicija ima šanse. NIP može zahvaliti Sebiji za svoj nastanak i uspjeh. Sutra da odu njih dvoje u zasluženu penziju i povuku se iz javnog života i politike,SDA bi opet najahala na vlast i nikad ih niko ne bi skinuo.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#16838 Re: Sebija All about

Post by Blixen »

Seyfo wrote: 14/02/2023 22:51 Sebija i Bake trebaju i moraju ostati na čelu stranke. Dok god su oni tu, opozicija ima šanse. NIP može zahvaliti Sebiji za svoj nastanak i uspjeh. Sutra da odu njih dvoje u zasluženu penziju i povuku se iz javnog života i politike,SDA bi opet najahala na vlast i nikad ih niko ne bi skinuo.
sepka je sama izglasala bar 30% glasova NIP-u
onakvo govno iz sela kraj Titograda se rijetko radja
DonieBrasco
Posts: 15217
Joined: 31/08/2016 16:09

#16839 Re: Sebija All about

Post by DonieBrasco »

https://avaz.ba/vijesti/bih/809602/zavr ... ne-diplome

Jedva cekam da vidim ima li ova komisija "cijenu", i na sta ce izaci na kraju istrazivanje iste.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16840 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

je li ona jos direktorica? kako moze biti i zastupnica i direktor ju?

a sto se tice ovog skrielja i svih ostalih skrielja u bih - ne postoji ni jedna jedina osoba koja je iznad nivoa obicnog radnika, a da nije postavljena preko stranke

do sad u bosnjakistanu 95+% su to sda i sbb par priljepaka i preletaca
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#16841 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Niko ne smije ni blizu KCUS-a :mrgreen:
Javne nabavke u KCUS: Po jedan ponuđač za uređaje vrijednosti 4 miliona KM

Klinički centar univerziteta u Sarajevu je tokom 2022. godine nabavio najmanje 20 različitih uređaja vrijednost oko 4 miliona KM kroz postupak javne nabavke za koje se prijavljivao po jedan ponuđač. Direktori nekoliko bolnica u BiH, odbijajući da javno govore o javnim nabavkama, cijene da u BiH postoji konkurencija na tržištu medicinske opreme. Oni upozoravaju da se vjerovatno radi ili o dogovoru ponuđača ili o vrlo precizno prepisanom opisu traženih roba.

https://interview.ba/2023/02/14/javne-n ... imyKIDGVQc
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#16842 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Tuzla

ImageImage
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#16843 Re: Sebija All about

Post by HelaS »

meridiyan wrote: 19/02/2023 22:54 Niko ne smije ni blizu KCUS-a :mrgreen:
Javne nabavke u KCUS: Po jedan ponuđač za uređaje vrijednosti 4 miliona KM

Klinički centar univerziteta u Sarajevu je tokom 2022. godine nabavio najmanje 20 različitih uređaja vrijednost oko 4 miliona KM kroz postupak javne nabavke za koje se prijavljivao po jedan ponuđač. Direktori nekoliko bolnica u BiH, odbijajući da javno govore o javnim nabavkama, cijene da u BiH postoji konkurencija na tržištu medicinske opreme. Oni upozoravaju da se vjerovatno radi ili o dogovoru ponuđača ili o vrlo precizno prepisanom opisu traženih roba.

https://interview.ba/2023/02/14/javne-n ... imyKIDGVQc
Trajno rješenje svih ovakvih koruptivnih nabavki je potpuna privatizacija. Privatizacija KCUS i svih drugih državnih bolnica, privatizacija svih sličnih "državnih" firmi, i time prestanak svakog oblika korupcije, podmetanja loše robe i opreme po skupim parama, nelegalno bogaćenje, razbijanje krugova nepoštenih dobavljača, itd.

Država je danas u BiH najbolji trgovački partner. Mnoge firme se registruju i žive samo na tenderskim procedurama. Nakjprije prolaze jeftinim tenderima, pa kad uđu u "sistem", onda učetvuju u friziranju i namještanju tih istih tendera, ali po skupljim cijenama.

Mi smo društvo koje je naučeno na sitne kokošarske prevare. Još od socijalizma i samoupravljanja, kad su svi radnici potkradali firme - državu, na razne načine. Danas imamo kapitalistički ekonomski sistem, ali je u praksi nekakav surogat socijalizma i kapitalizma. Političari iz dominirajućih stranaka unazad 20-30 g. uzeli su iz starog socijalističkog sistema propise koji su im odgovarali, napisali i dobili nametnute neke nove, i sada je to "bućkuriš", u zdravstvenom sistemu, u socijalnom, u javnom saobraćaju, itd.

Sva pravna lica u državi trebaju biti privatna. KCUS takođe. To što ima konekciju sa Univerzitetom u Sarajevu za studente medicine, jednostavno je ugovorima riješiti. I ne bi ni Sebije bilo na poziciji direktorice, i ne bi bilo odlazaka korisnih ljekara, i ne bi bilo nepoštenih javnih nabavki, itd.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#16844 Re: Sebija All about

Post by zubi »

HelaS wrote: 19/02/2023 23:10 Trajno rješenje svih ovakvih koruptivnih nabavki je potpuna privatizacija.
Jasta je.

Tek onda ce biti - umri sirotinjo.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#16845 Re: Sebija All about

Post by mirsek »

Dokle je komisija i revizija diploma, sta javlja Skrijelj ?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#16846 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Sabura samo...

Image

"Za predsjednika Skupštine Ljekarske komore izabran je dr. Semin Bečirbegović. Kako nam je preneseno 49 od 88 delegata je prisustvovalo Vanrednoj izbornoj skupštini i izglasalo sve organe i tijela komore. Time je Komora nakon četiri godine vraćena u legalne okvire i na usluzi doktorima i pacijentima Kantona Sarajevo.

Sa skupštine komore je poručeno kako ona više “ne smije biti njena, niti bilo koga drugog” te da ne smije biti revanšizma niti Komora treba služiti za discipliniranje kolega doktora nego da radi u njihovu korist.

Krajem prošle godine, Kantonalni sud u Sarajevu poništio je sve famoznu Izbornu skupštinu kojom je Izetbegović zajedno sa svojim saradnicima instalirala sebi odane kadrove u rukovodstvo Ljekarske komore. Bio je to svojevrsni puč koji je imao za cilj potpuno ovladavanje ovom institucijom koja ima ogromne nadležnosti.

Nakon toga kroz ovu institucije provodila je discipliniranje ljekara koji nisu po volji, pa je tako, između ostalog, proceduru oduzimanja licence prolazio i dr. Ismet Gavrankapetanović.

S druge strane, Izetbegović je proglašena primarijusem za izuzetne zasluge!? No, sud je poništio sve odluke i sad je konačno uspostavljeno zakonsko rukovodstvo.

No, po samom broju prisutnih delegata jasno je da je pritisak bio ogorman i da je pokušaj bio da se sabotira kvorum. Očito se u time nije uspjelo. U tom smislu, ovo se može upisati pod još jedan poraz Izetbegovića. Također, večeras niko nije prisustvovao sa Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu niti iz Zavoda za javno zdravstvo KS."
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#16847 Re: Sebija All about

Post by fortaleza »

Pada Sebija.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16848 Re: Sebija All about

Post by Styling »

fortaleza wrote: 21/02/2023 06:31 Pada Sebija.
I vakat je, wallahi!
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#16849 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

I..? Imal' diploma igdje na vidiku...? U nekoj ladici...? Šupi...? Podrumu...?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16850 Re: Sebija All about

Post by Qler »

Polaze ispite :D pa ce reci mora biti noviji datum jer se ponovo stampala :D
Post Reply