Sebija All about

Post Reply
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#10401 Re: Sebija All about

Post by mrgreen »

Kakva krivicna odgovornost klinci palci, ko ce ih tuziti i koji sud ce im presuditi, oni kojima sami upravljaju?

Ovo bi samo građani mogli riješiti, ali jebiga nije kao da su Sarajevo/Zeljo osvojili titulu ili da je Balas opet umro.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10402 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

Man of steel wrote: 03/04/2021 22:54 Neko će jednostavno morati da odgovara za ovo.

Radončić jeste aktivirao nekoliko portala za širenje prljavštine kako bi sudske troškove skinuo sa Avaza, ali u slučaju da se utvrdi kleveta bi njega smatrao najodgovornijim.
i on je samo jedan od poklona dinastije izmet-begova svome narodu. nije vam valjalo oslobođenje koje je izlazilo pod granatama, precrveno beli bilo...
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10403 Re: Sebija All about

Post by sumirprimus »

Man of steel wrote: 03/04/2021 22:54 Neko će jednostavno morati da odgovara za ovo.

Radončić jeste aktivirao nekoliko portala za širenje prljavštine kako bi sudske troškove skinuo sa Avaza, ali u slučaju da se utvrdi kleveta bi njega smatrao najodgovornijim.
Jel to branis sebiju ofirno? Jesul iskoristili verifikaciju malina i instalirali ih u intenzivnoj? Ili covid bolnici? Jel ljudi umiru u sarajevu vise no u regiji?
Lagano da se izvuku i ipravdaju sredili verifikaciju za ovo sranje za ambulanta kola a isporucili ih bolnicama za intenzivne.ko je tu lud?
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#10404 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

suspect_zero wrote: 03/04/2021 22:44
sumirprimus wrote: 03/04/2021 22:42 Kod nas u tuzli ovi se malinari i ne koriste.
Nije niko toliko lud i zao
Bravo Tuzla i Mostar :thumbup:
Doduše vi nemate Sebiju Ispičuturu.
A Bihac? :(
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#10405 Re: Sebija All about

Post by malakh »

nikada niti jedan doktor sa kcusa nije anonimno izlazio u javnost, a bilo ih je mnoštvo koji su se sukobili sa sebijom i u javnost slali saopćenja.

još u vrijeme kada je kemo dizdarević odlazio, nije slao anonimna pisma. zatim gavrankapetanović, vranić, tanović, semin i ekipa.

ovo je podmetačina 100%. ali ne mogu oteti dojmu da je senad nasjeo na ovo. on osobno je obavio razgovor, javno i iza kamera, sa svima koji su napustili kcus. koliko kod ni ja ne volio doktore, jer imaju ogroman ego, znam da nisu kukavice i ne kriju se iza anonimnih pisama. pogotovo kada je ljudski život u pitanju.

raport je postao fabrika laži i obmana. fahrina alatka za prljave vijesti, kako bi malo oprao avaz. čuj netko kešmeru da vjeruje.
Last edited by malakh on 03/04/2021 23:04, edited 2 times in total.
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#10406 Re: Sebija All about

Post by statixx »

pinkman wrote: 03/04/2021 22:55 Generalno ne vjerujem toliko Avazu, a ni Raportu. Volio bih da nije istina ovo jer su ovakve vijesti strasne. Ako je istina, nadam se da ce se sto prije reagovati..
Poznati smo po istragama i formiranim predmetima, taman jos ova fali.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10407 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

sebija je sad direktor kliničkog centra već pet godina i kvartal. i ako je možda bio na početku, sad nema niko da mu nije jasno gdje to ide i šta se radi. po definiciji, dosad su ostali ljudi koji su "fleksibilniji", ili sa manje izbora - ili oboje.

da li je anonimno pismo autentično ili nije, ko iza njega stoji ili ne stoji, može se promijeniti u zavisnosti ispita li ih se danas ili sutra. jebiga. ali gospoja jeste rekla pod zakletvom da se "malina" respiratori koriste na intenzivnoj. ja sam tad pomislio da prosto laže, jer alternativa je i mnogo gora i teža za vjerovati. ali isti dan su bile i slike, i na ovom portalu i na drugim. a sve što se zna ukazuje da nisu za to, da su primarno za hitnu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#10408 Re: Sebija All about

Post by spinel_ »

malakh wrote: 03/04/2021 23:01 nikada niti jedan doktor sa kcusa nije anonimno izlazio u javnost, a bilo ih je mnoštvo koji su se sukobili sa sebijom i u javnost slali saopćenja.

još u vrijeme kada je kemo dizdarević odlazio, nije slao anonimna pisma. zatim gavrankapetanović, vranić, tanović, semin i ekipa.

ovo je podmetačina 100%. ali ne mogu oteti dojmu da je senad nasjeo na ovo. on osobno je obavio razgovor, javno i iza kamera, sa svima koji su napustili kcus. koliko kod ni ja ne volio doktore, jer imaju ogroman ego, znam da nisu kukavice i ne kriju se iza anonimnih pisama. pogotovo kada je ljudski život u pitanju.

raport je postao fabrika laži i obmana. fahrina alatka za prljave vijesti, kako bi malo oprao avaz. čuj netko kešmeru da vjeruje.
Dobro, a sta je s ovim ljudima koji su na vlastitoj kozi svojih najmilijih osjetili to:
Lazu?
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#10409 Re: Sebija All about

Post by the_stick »

tuitamo wrote: 03/04/2021 22:44
zubi wrote: 03/04/2021 22:18
tuitamo wrote: 03/04/2021 22:12

Cuj to.

Da se nije pojavio neki virus? Jel to samo kod nas? Umire li se u drugim zemljama?

Samo kazem: Kriva je vlast koja nas je pustila da kao JEDINI U EVROPI sjedimo od Dec-Mar u restoranima a onda i mi koji se pravimo ludi dok nas ne pogodi.

To me podsjeca na onu pricu o popu i ratu:
Svaki dan sahrana a ljudi se zale popu da pomrije narod. On smiren odgovara da je rat i da je to tako, sta ces.

Dosla vijest da je popu poginuo brat a on se rasplakao:
Ljudi, pomrije narod, ljudiii...
:lol:

NIje ti lako, majke mi, krvav je botovski hljeb.
Kakva je to fora, sve koji misle drugacije - nazvati botom?
Kako ti to tako do pola o virusu i drugim zemljama? Znaci, i u drugim zemljama je virus i umire se, i to oslobadja kcus odgovornosti?

Ali cemo zato reci da je kriva vlast od decembra do marta sto nas je pustila po kaficima... aha... a koja vlast? KS? FBiH pretpostavljam nije odgovorna? A ona vlast sto nas je pustila po kaficima do decembra? I oni su zlatni?

Hocemo se jos malo vratiti na virus i druge zemlje.. jel u drugim zemljama nije naletio treci val, super jebenog britanskog soja? Jel ne rastu brojevi u citavoj europi iako su im kafici zatvoreni? Ceska, Austrija, Srbija, Njemacka, itd?

Dakle... za sve ima objasnjenje i izgovor, samo je kriva vlada KS od decembra do marta jer su brojevi skocili, u skladu sa brojevima u ostatku europe?

Kako te ne nazvati botom? Ako nisi bot onda si.....
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#10410 Re: Sebija All about

Post by Prpa.ba »

Ako se i konstatuje da se mobilni respiratori za kratkotrajnu upotrebu koriste na intenzivnoj na duze trajanje, sljedeca linija odbrane ce biti "pa sta, imamo sta imamo, bolje pokusati i malina respiratorom nego da ljudi ostanu bez kisika".

U svakom slucaju, tema na kojoj se ne moze pobijediti, ali se moze proklizati i fasovati tuzbe za klevetu. A ostrasceni aktivisti SDA briljiraju, po obicaju.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10411 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

a nabavilo se šta se moglo nabaviti, cijene su divljale...
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10412 Re: Sebija All about

Post by mk ultra »

malakh wrote: 03/04/2021 23:01 nikada niti jedan doktor sa kcusa nije anonimno izlazio u javnost, a bilo ih je mnoštvo koji su se sukobili sa sebijom i u javnost slali saopćenja.

još u vrijeme kada je kemo dizdarević odlazio, nije slao anonimna pisma. zatim gavrankapetanović, vranić, tanović, semin i ekipa.

ovo je podmetačina 100%. ali ne mogu oteti dojmu da je senad nasjeo na ovo. on osobno je obavio razgovor, javno i iza kamera, sa svima koji su napustili kcus. koliko kod ni ja ne volio doktore, jer imaju ogroman ego, znam da nisu kukavice i ne kriju se iza anonimnih pisama. pogotovo kada je ljudski život u pitanju.
Ima i ta mjesta ali meni je ocigledno sto neko napisa na temi sa respiratorima, isforsirano koristenje maksimalno.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#10413 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#10414 Re: Sebija All about

Post by meridiyan »

Ili zinite ili se jebite!
Nejra Latić Hulusić
vor 3 Stunden

Ako postoje problemi u radu malina respiratora ne samo da je red, nego građanska i ljekarska odgovornost da ljekari koji znaju da je tako stanu imenima i krivičnim prijavama uz svoje tvrdnje. Ima nas koji ćemo stati životima uz njih.
Inače, posljedica anonimnih obraćanja kao iz Sjeverne Koreje, a ne sa našim novcem održavanog Kliničkog, je da sve više ljudi kategorično odbija liječničku pomoć u strahu da će završiti na zloglasnim narandžastim respiratorima. Ili zinite ili se jebite svi više! Pocrka narod!
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#10415 Re: Sebija All about

Post by Iker C »

Nerko prvo nadji zenu pa tek onda ces biti kompetentan da komentarises bracne odnose. To je isto kao kad neko bez vozacke dozvole komentarise neciju voznju.
Bakir + Sebija, Bakir + Sebija....
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#10416 Re: Sebija All about

Post by the_stick »

Prpa.ba wrote: 03/04/2021 23:09 Ako se i konstatuje da se mobilni respiratori za kratkotrajnu upotrebu koriste na intenzivnoj na duze trajanje, sljedeca linija odbrane ce biti "pa sta, imamo sta imamo, bolje pokusati i malina respiratorom nego da ljudi ostanu bez kisika".

U svakom slucaju, tema na kojoj se ne moze pobijediti, ali se moze proklizati i fasovati tuzbe za klevetu. A ostrasceni aktivisti SDA briljiraju, po obicaju.
Nisam bas siguran da je istina da nemaju drugih respiratora... koliko se sjecam panike prije nego su nabavljeni malinatori, prica je bila da na kcus imaju samo oko 60 respiratora da rade... ako sam dobro upratio, trenutno je u ks na respiratoru oko 40 ljudi... dakle cak i da pije vode prica, ako nemas drugih daj sta das, rekao bih da u ovom trenutku itekako ima dovoljno drugih... nadalje, proslo je godinu dana, panika se smirila... da su priznali da su kupili pogresne, u medjuvremenu su mogli nabaviti adekvatne... ali jok, bitno je cuvati guzicu sebi i svojima i kopcati ljude na neadekvatne respiratore...

A ovima sto ih brane... onaj zlobni dio u meni tacno pozeli da im zatreba... ali neka... ne dao Bog nikome da njima gore u rukama zavrse...
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10417 Re: Sebija All about

Post by pici »

meridiyan wrote: 03/04/2021 23:18 Image
ubice i grobari bosnjaka.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10418 Re: Sebija All about

Post by Truba »

Ja kad cujem "nas novac"
Dobijem proljev

:roll:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#10419 Re: Sebija All about

Post by Toffee karamela »

Iker C wrote: 03/04/2021 23:24 Nerko prvo nadji zenu pa tek onda ces biti kompetentan da komentarises bracne odnose. To je isto kao kad neko bez vozacke dozvole komentarise neciju voznju.
Bakir + Sebija, Bakir + Sebija....
nije brak tako komplikovan kako su tebi napričali i prestrašili te...čuj bračni odnosi, ko da su u pitanju pregovori sa Sj.Korejom...tačno vapite da vas namjesto sendviča Centrala počne isplaćivati u poželjnijoj valuti

nije ni vrijeme ni mjesto za mahalske maloumne cinizme
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#10420 Re: Sebija All about

Post by the_stick »

JThomas wrote: 03/04/2021 23:11 a nabavilo se šta se moglo nabaviti, cijene su divljale...
Od tad godina prodje, prodje panika i divljanje cijena... da su priznali da su nabavili pogresne, u medjuvremenu su mogli nabaviti 100 adekvatnih... ali jebe se njima za to... po cijenu ljudskih zivota, tvrdit ce i tvrde da su ovi dobri za lezece pacijente u covid odjelu... to je problem!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10421 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

ili još kraće - fadil i seka se brane životima...naravno, tuđim.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#10422 Re: Sebija All about

Post by last mohicans »

pinkman wrote: 03/04/2021 22:55 Generalno ne vjerujem toliko Avazu, a ni Raportu. Volio bih da nije istina ovo jer su ovakve vijesti strasne. Ako je istina, nadam se da ce se sto prije reagovati..
Pisala vam je forumašica nelson od jučer ujutru. Obratila se i face, ali njegovi famozni producenti su čekali da drugi objave,pa se veceras okuražili.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#10423 Re: Sebija All about

Post by pinkman »

last mohicans wrote: 03/04/2021 23:36
pinkman wrote: 03/04/2021 22:55 Generalno ne vjerujem toliko Avazu, a ni Raportu. Volio bih da nije istina ovo jer su ovakve vijesti strasne. Ako je istina, nadam se da ce se sto prije reagovati..
Pisala vam je forumašica nelson od jučer ujutru. Obratila se i face, ali njegovi famozni producenti su čekali da drugi objave,pa se veceras okuražili.
Ne znam ko je forumasica nelson, ali svejedno mi ni to nista ne znaci. Nisam vidio nijedan dokaz, samo vidim nepotpisano pismo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16334
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#10424 Re: Sebija All about

Post by sime_cipol »

Sta ocekivati od obicnog covjeka zidara, mehaničara, vodoinstalatera, domacice... kad intelektualna elita, akademski gradjani, koji posao mogu naci bilo gdje u EU, samo da se izjasne da hoce, a koji se ne smiju potpisati na pismo :roll:
Ima li u vama imalo bosanske hrabrosti, inata, pitam ja vas?
Last edited by sime_cipol on 03/04/2021 23:47, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10425 Re: Sebija All about

Post by channel10 »

the_stick wrote: 03/04/2021 23:25
Prpa.ba wrote: 03/04/2021 23:09 Ako se i konstatuje da se mobilni respiratori za kratkotrajnu upotrebu koriste na intenzivnoj na duze trajanje, sljedeca linija odbrane ce biti "pa sta, imamo sta imamo, bolje pokusati i malina respiratorom nego da ljudi ostanu bez kisika".

U svakom slucaju, tema na kojoj se ne moze pobijediti, ali se moze proklizati i fasovati tuzbe za klevetu. A ostrasceni aktivisti SDA briljiraju, po obicaju.
Nisam bas siguran da je istina da nemaju drugih respiratora... koliko se sjecam panike prije nego su nabavljeni malinatori, prica je bila da na kcus imaju samo oko 60 respiratora da rade... ako sam dobro upratio, trenutno je u ks na respiratoru oko 40 ljudi... dakle cak i da pije vode prica, ako nemas drugih daj sta das, rekao bih da u ovom trenutku itekako ima dovoljno drugih... nadalje, proslo je godinu dana, panika se smirila... da su priznali da su kupili pogresne, u medjuvremenu su mogli nabaviti adekvatne... ali jok, bitno je cuvati guzicu sebi i svojima i kopcati ljude na neadekvatne respiratore...

A ovima sto ih brane... onaj zlobni dio u meni tacno pozeli da im zatreba... ali neka... ne dao Bog nikome da njima gore u rukama zavrse...
Nedavno je rekla da ima 112 ili 120 respiratora
Post Reply