Sebija All about

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#9401 Re: Sebija All about

Post by Filter »

aha, dolazi tesko vrijeme za neposlusne
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9402 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Nema, sve je poklopila.
Strasno.
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#9403 Re: Sebija All about

Post by Filter »

strasno je bilo prije dvije, tri godine. za ovo nam treba nova rijec
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9404 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

Filter wrote: 11/10/2020 13:38 strasno je bilo prije dvije, tri godine. za ovo nam treba nova rijec
Imas pravo.
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#9405 Re: Sebija All about

Post by Kamper »

Logovan wrote: 10/10/2020 22:17
Kakva laz za policajca. Em rijetko, bas rijetko policajca mozes vidjeti na ulici, bez obzira sto je ovo centar grada, em eto bas se policajac njoj obratio hahah :lol:
Procitaj jos jednom, ali stvarno procitaj. :)
A da je kobila jeste i to teska kobiletina.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#9406 Re: Sebija All about

Post by L u c i f e r »

"imala sam upaljena sva četiri"

Eh pa onda nema problema...
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#9407 Re: Sebija All about

Post by okanomalo »

na sta se srozalo nase zdravstvo.komsiju smo nasli bez svijesti ispred ulaza zgrade, odvela ga hitna i vratila ga kuci iako je covjek bio konfuzan i na oko se vidjelo da nije sav svoj.posto se nije javljao dva dana pokusali smo zvati socijalnu sluzbu,policiju,hitnu. svi su odbili da dodju. komsije su preko balkna usle u njegov stan,nasli su jadnika da lezi bez svijesti sav uneredjen na podu. pozvali smo dezurnog lijecnika iz doma zdravlja koji nam je pomogao da se prebaci u bolnicu. poslije dva dana je i umro. da li je moguce da prave selekciju ko je za bolnicu a ko nije? imamo li mi obicni gradjani pravo na dostojanstvenu smrt?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#9408 Re: Sebija All about

Post by simbabimba »

okanomalo wrote: 12/10/2020 11:48 na sta se srozalo nase zdravstvo.komsiju smo nasli bez svijesti ispred ulaza zgrade, odvela ga hitna i vratila ga kuci iako je covjek bio konfuzan i na oko se vidjelo da nije sav svoj.posto se nije javljao dva dana pokusali smo zvati socijalnu sluzbu,policiju,hitnu. svi su odbili da dodju. komsije su preko balkna usle u njegov stan,nasli su jadnika da lezi bez svijesti sav uneredjen na podu. pozvali smo dezurnog lijecnika iz doma zdravlja koji nam je pomogao da se prebaci u bolnicu. poslije dva dana je i umro. da li je moguce da prave selekciju ko je za bolnicu a ko nije? imamo li mi obicni gradjani pravo na dostojanstvenu smrt?
:(

vjerovatno se lakse sahraniti nego lijeciti :roll:
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#9409 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

okanomalo wrote: 12/10/2020 11:48 na sta se srozalo nase zdravstvo.komsiju smo nasli bez svijesti ispred ulaza zgrade, odvela ga hitna i vratila ga kuci iako je covjek bio konfuzan i na oko se vidjelo da nije sav svoj.posto se nije javljao dva dana pokusali smo zvati socijalnu sluzbu,policiju,hitnu. svi su odbili da dodju. komsije su preko balkna usle u njegov stan,nasli su jadnika da lezi bez svijesti sav uneredjen na podu. pozvali smo dezurnog lijecnika iz doma zdravlja koji nam je pomogao da se prebaci u bolnicu. poslije dva dana je i umro. da li je moguce da prave selekciju ko je za bolnicu a ko nije? imamo li mi obicni gradjani pravo na dostojanstvenu smrt?
U ratu se ovakve stvari nisu desavale jer nismo nikoga ostavljali ranjenog ili bolesnog. Ali dodjose neka
druga vremena pa ovo i nije neka vijest. Na zalost.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9410 Re: Sebija All about

Post by moonca »

Logovan wrote: 10/10/2020 22:17
Kakva laz za policajca. Em rijetko, bas rijetko policajca mozes vidjeti na ulici, bez obzira sto je ovo centar grada, em eto bas se policajac njoj obratio hahah :lol:
.kaze da je platila kaznu... ako nije bilo policajca..ko je izdao nalog.. :-)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9411 Re: Sebija All about

Post by japin_mutapi »

Seka domina, svima ce nam doci glave i najebati nam se mame mamine.
Napravice zesce sranje kada bude padala zajedno sa mankijem ridje brade.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9412 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

Wow !

Eric Larson postavio pitanje Sebiji. Prekinu se čovjek od posla. :lol:

https://thebosniatimes.ba/52202/slucaj- ... a-djeteta/
„SLUČAJ NADIN“: Eric Larson na KCUS-u zbog odbijanja liječenja djeteta!

Sigurno je da će ovaj slučaj dobiti svoj pravni epilog. Ali, moralna dimenzija grijeha prevazišla je svaku eventualnu sankciju
22. Oktobra 2020.

„Gospođo generalna direktorice Izetbegović, šta ste do danas poduzeli prema pedijatrima koji su odbili da liječe Nadin?“

Ovo pitanje, čija suština je ovdje parafrazirana, bilo je ključni razlog posjete Erica Larsona, specijalnog savjetnika Ambasade SAD u Uredu za borbu protiv korupcije i upravljanje kvalitetom KS koji je prošle sedmice pohodio Kabinet generalne direktorice KCUS-a, a u vezi sa slučajem odbijanja liječenja djevojčice Nadin S.

Diskretna istraga

Informaciju nam je potvrdilo više insajdera sa KCUS-a bliskih Kabinetu direktorice prof.dr. Sebije Izetbegović, iako se informacija nastojala sačuvati u diskreciji. U samom Uredu za borbu protiv korupcije nismo mogli dobiti potvrdu, ali ni negiranje akcije na Koševu, što je i razumljivo budući da je bavljenje Izetbegovićima još uvijek delikatan posao za institucije za provođenje zakona.

No, ono što je najvažnije, informacija koja je nedavno procurila, da je Eric Larson ovaj slučaj „uzeo u postupak“ ovim je potvrđena pa, iako još ne znamo detalje jasno je da zataškavanja ovog slučaja neće biti (ma koliko se mašinerija SDA to trudila) te da će se do pravnog epiloga svakako doći.

Indikativno je da je odmah nakon Larsonove posjete javnosti priopćeno da je suprug generalne direktorice Bakir Izetbegović testiran i pozitivan na virus corone te da se oboje povlače u izolaciju u hacijendu na Poljinama. Zli jezici već sumnjaju u taj nalaz te „izolaciju“ tumače kao direktoričin bijeg od pritisaka u kritičnom trenutku pandemije i od nezgodnog pitanja Erica Larsona.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9413 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Zbog ovakvog dizanja panike u vrijeme krize u bivsem sistemu se islo u zatvor

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/17 ... inule.html

Pogotovo kada svako moze vidjeti da trenutno u KS ima aktvnih 1230 slucajeva sto je manje od oboljelih od sezonske gripe u isto vrijeme prosle godine i da izolatorij Podhrastovi radi sa 50% kapaciteta.

Ocigledno je u sluzbi predizborne kampanje gdje se gradjani zele zastrasiti da ne izlaze na izbore dok njihova masinerija vrijedno radi na terenu i moblizira clanstvo.

Posebna prica su predizborni skupovi SDA u zatvoreni prostorima gdje se ne postuju nikakve mjere zastite.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9414 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

e jebiga, sad je ona sistem, a njoj treba i odgovara tako...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9415 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Image

Prof. dr. Izetbegović: Gavrankapetanović zaključao kantonalnu bolnicu i neće da liječi oboljele, strašno.


Izjavi kuja iz pakla "čista obraza" bezbeli.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10979
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#9416 Re: Sebija All about

Post by Prpa.ba »

Mene samo zanima kako najmenadzerica koja 4 godine zaredom vraca po 80 miliona KM duga ovako ne uspijeva da se izbori sa COVID-om, vec od marta stoji na 92 kreveta za najteze pacijente. Pa da je makar dodato 18 kreveta, pa da covjek kaze, to je to, maksimum, KCUS nema kapaciteta za vise, probali, potrudili se, iskoristili ustedjenih 80 miliona KM i investirali u sirenje i poboljsavanje.

Ovako bi neko zloban, da ne kazem prosrpski orijentisan, mogao zakljuciti da se kapciteti namjerno ne sire kako bi se teret prebacio na doktore koji su se zamjerili najmenadzerici. Slicno kako je uradjeno sa CUM-om.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#9417 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Billy The Pljuc wrote: 24/10/2020 16:33 Image

Prof. dr. Izetbegović: Gavrankapetanović zaključao kantonalnu bolnicu i neće da liječi oboljele, strašno.


Izjavi kuja iz pakla "čista obraza" bezbeli.
Ovo apropo sinocnjeg gostovanja Gavrankapetanovica na Faceu i impresivnih brojki koje je iznio o broju pacijenata koje je tretirala Opca u posljednje vrijeme.

Juce je bilo 60 ljudi na Podhrastovima a danas vec padaju s nogu. Kako je nije stid ovoliko lagati.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9418 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

Styling wrote: 24/10/2020 17:31
Billy The Pljuc wrote: 24/10/2020 16:33 Image

Prof. dr. Izetbegović: Gavrankapetanović zaključao kantonalnu bolnicu i neće da liječi oboljele, strašno.


Izjavi kuja iz pakla "čista obraza" bezbeli.
Ovo apropo sinocnjeg gostovanja Gavrankapetanovica na Faceu i impresivnih brojki koje je iznio o broju pacijenata koje je tretirala Opca u posljednje vrijeme.

Juce je bilo 60 ljudi na Podhrastovima a danas vec padaju s nogu. Kako je nije stid ovoliko lagati.
Nekad mi se čini al' baš da ovo dvoje "zovu" da završe kao bračni par Čaušesku.

Dr. Haris Vranić: Na KCUS-u 960 praznih kreveta, a Sebija iz izolacije naređuje da se pacijenti kao stoka smještaju u neke centre.

Potpuni kolaps sistema u Kantonu Sarajevo i danas je vidljiv. Nakon povećanog broja zaraženih došlo je do novih komplikacija o tome gdje i kako treba smještati pacijente zaražene koronavirusom.

Danas je održana hitna sjednica Vlade KS i Kriznog štaba KS, a kako je sapćeno, donesena je odluka da se pecijenti od sada smještaju u Opću bolnicu Prim. dr. Abdulah Nakaš i izolatorij u Buča Potoku. To je saopćio ministar prostornog uređenja i građenja Faruk Kapidžić.

Međutim, odmah nakon toga stiglo je saopćenje iz Opće bolnice da to nije bio dogovor sa sjednice i da su prevareni i oni i građani. Kako su naveli, dogovor je bio da se prvo ispune svi kapaciteti, pa da se tek onda pacijenti prebacuju. Međutim, kako dalje ističu, nakon što su predstavnici Opće bolnice napustili sjednicu, došlo je do preokreta.

“Danas smo imali hitnu sjednicu. Oni su sazvali Krizni štab. Ispred Opće bolnice je bila Elma Vukotić. Zvala nas je i rekla zaključke koji su bili prihvatljivi i koji su bili u skladu sa zaključcima Skupštine KS – kada se napune Podhrastovi da se pacijenti premještaju u Infektivnu kliniku KCUS-a. Ta je klinika prazna sa 80 kreveta. Skupština je naložila da se popune ti kapaciteti. Tek nakon toga dolaze u obzir neki drugi”, priča dr. Vranić.

On dalje navodi kako je Opća bolnica oslobodila i pripremila 30 kreveta za lakše pacijente koronavirusa, jer još uvijek nije završen izolatorij.

“Nakog toga ćemo sve pacijente KS mi primati. Ali, ispalo je sad sve drugačije. Kada se dr. Elma vratila mi doživljavamo šok, jer je Kapidžić, taj arhitekta, saopćava potpuno drugačiji plan. To je naravno dogovoreno kasnije, na sjednici je bila Enra Suljić koja je direktno sa Sebijom Izetbegović bila na vezi i sve dogovarala. Dakle sad ide priča da će otvoriti taj školski centar za pacijente i da ćemo mi primati sve. Pa taj centar je udaljen od svih bolnica, ko će to raditi? Ko će ići tamo? Mi imamo jednog infektologa. Prave istu stvar kao sa Bjelavama. Nisu naši stanovnici stoka. KCUS samo želi da se pod hitno riješi pacijenata, razumijem da smo svi umorni, ali ne možemo se tako ponašati prema pacijentima. Ovo je potpuna anarhija. Opet nam Sebija iz izolacije preko telefona određuje šta će i kako biti. Pa sad na KCUS-u imate 960 kreveta, praznih! A pacijente ćemo smještati negdje u neke centre?”, navodi dr. Vranić.

Ističe kako se više ne radi o kolapsu zdravstva, već sistema. “Premijer ustane i kaže idem u samoizolaciju. Imamo kolaps Vlade, kolaps kantona. Nemamo ministra zdravstva, ljudi bježe s te pozicije…Ovo je jedno potpuno bezvlašće”.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9419 Re: Sebija All about

Post by muha_sa »

Labirint
Posts: 1997
Joined: 24/06/2013 14:37

#9420 Re: Sebija All about

Post by Labirint »

Živkovići koriste svaku situaciju da ovom napaćenom narodu dodatnu patnju zadaju. Ovo dvoje zlikovaca su velikosrpski projekat, niko me ne može u suprotno uvjeriti...
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#9421 Re: Sebija All about

Post by pinkman »

Dosla iz ruralnih krajeva u veci grad, ugrabila malo vlasti i imamo ono sto imamo..
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#9422 Re: Sebija All about

Post by sha_ba »

muha_sa wrote: 24/10/2020 23:23
Moj Hamu, evo i ja sad gledam....
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#9423 Re: Sebija All about

Post by MUNAFIK »

Ova Seka je izgubila kontrolu. Da.ikako moze ubijala bi svakoga ko joj se suprostavi.
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#9424 Re: Sebija All about

Post by relativno84 »

Billy The Pljuc wrote: 24/10/2020 18:50 Nekad mi se čini al' baš da ovo dvoje "zovu" da završe kao bračni par Čaušesku.
I ko ce to napraviti, mozda ti ili neki drugi koji potezu to isto :? Bilo bi super da neko odradi prljavi dio posla, i otvori prostor da se novi paraziti zalijepe na gotovo. Nesto slicno kao vjecna opozicija sto zivi u iluziji kako ce Kifla odraditi svoje, pa onda njima predati upravljanje. Ako neko misli da je smrt kazna, a zatvor nagrada onda smo u velikom problemu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9425 Re: Sebija All about

Post by Billy The Pljuc »

relativno84 wrote: 25/10/2020 04:09
Billy The Pljuc wrote: 24/10/2020 18:50 Nekad mi se čini al' baš da ovo dvoje "zovu" da završe kao bračni par Čaušesku.
I ko ce to napraviti, mozda ti ili neki drugi koji potezu to isto :? Bilo bi super da neko odradi prljavi dio posla, i otvori prostor da se novi paraziti zalijepe na gotovo. Nesto slicno kao vjecna opozicija sto zivi u iluziji kako ce Kifla odraditi svoje, pa onda njima predati upravljanje. Ako neko misli da je smrt kazna, a zatvor nagrada onda smo u velikom problemu.
Sve ti je to druže relativno.
Post Reply