Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post Reply
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#576 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by trambusek88 »

Ma došli neki ljudi, zaboravili da je nedjelja.

Treba lijepo organizovati proteste, najaviti unaprijed da se zna kad i u koliko.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#577 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Logovan »

Kombat wrote:Impresivni protesti ispred bolnice! Javnost se konačno probudila! Takvu masu više neće biti moguće zaustaviti! :shock:
:lol: :lol: :lol:

Smijem se od muke.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#578 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by GeeTnT »

trambusek88 wrote:Ma došli neki ljudi, zaboravili da je nedjelja.

Treba lijepo organizovati proteste, najaviti unaprijed da se zna kad i u koliko.
Nedeljom se jedino moze doci na web-portale, ostalim danima su svi (za)uzeti...osim crne hronike i nightlife-a.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#579 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Banksy »

bach wrote:Ja ne mogu vjerovati da pored jednog ovakvog čovjeka kakav je Dragan Stevanović, za kojeg nažalost prvi put čujem, jedan Dino Konaković guzelja kao premijer KS.
Čovjek rastura, svaki aspekt otimanja bolnice je objasio do najvažnijih detalja...
Uz to, vrhunski internista, možda i najbolji u Sarajevu.

Nekako mi se čini, kad bi svi vidjeli ovaj film, možda bi se javnost nekako i probudila ...


RANJENA BOLNICA

Ovo je ratna prica o ljekarima - istinskim herojima u bijelom, koji su radili u nemogucim uslovima i spasavali pacijente u Sarajevu od 1992- 1995. godine.
Trajanje dokumentarnog filma: 41.08 min.
Autor: Merima Spahić

Last edited by Banksy on 10/01/2016 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#580 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Banksy »

...
Last edited by Banksy on 10/01/2016 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#581 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Banksy »

...
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#582 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by hhaarree »

Mene je iskreno stid poslije gledanja ovog intervjua da se ovakav covjek ne pita nista, elokventan, inteligentan, artikulisano izlozi sve dokaze i argumentovano obrazlozi svoju pricu. A sebi-ja bez ikakvog obracanja javnosti ugasi bolnicu i stane na vrh jedine preostale, jos kazu dobra je uspjela je rijesiti se duga a ona govorila da salju pacijente na kosevo da ih ne primaju kako bi ekonomicnije radili :lol: ja fino rekoh da je sljedeci korak da nam kazu na kosevu ma nemojte dolazit dok ne pocnete povracat krv, nemamo para za sviju
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#583 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by bubi_mama »

hhaarree wrote:Mene je iskreno stid poslije gledanja ovog intervjua da se ovakav covjek ne pita nista, elokventan, inteligentan, artikulisano izlozi sve dokaze i argumentovano obrazlozi svoju pricu. A sebi-ja bez ikakvog obracanja javnosti ugasi bolnicu i stane na vrh jedine preostale, jos kazu dobra je uspjela je rijesiti se duga a ona govorila da salju pacijente na kosevo da ih ne primaju kako bi ekonomicnije radili :lol: ja fino rekoh da je sljedeci korak da nam kazu na kosevu ma nemojte dolazit dok ne pocnete povracat krv, nemamo para za sviju
Na kosevu haman da je vec tako, a kad pocnes krv povracati i odes, onda ce reci, e sad si zakasnio, zao nam mje haj kuci lezi cekaj da umres.
User avatar
hrasno38
Posts: 31486
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#584 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by hrasno38 »

The BEN10
Posts: 7575
Joined: 19/09/2011 09:03

#585 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by The BEN10 »

hhaarree wrote:Mene je iskreno stid poslije gledanja ovog intervjua da se ovakav covjek ne pita nista, elokventan, inteligentan, artikulisano izlozi sve dokaze i argumentovano obrazlozi svoju pricu. A sebi-ja bez ikakvog obracanja javnosti ugasi bolnicu i stane na vrh jedine preostale, jos kazu dobra je uspjela je rijesiti se duga a ona govorila da salju pacijente na kosevo da ih ne primaju kako bi ekonomicnije radili :lol: ja fino rekoh da je sljedeci korak da nam kazu na kosevu ma nemojte dolazit dok ne pocnete povracat krv, nemamo para za sviju
:thumbup: :(
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#587 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by -LIBERO- »

hhaarree wrote:Mene je iskreno stid poslije gledanja ovog intervjua da se ovakav covjek ne pita nista, elokventan, inteligentan, artikulisano izlozi sve dokaze i argumentovano obrazlozi svoju pricu. A sebi-ja bez ikakvog obracanja javnosti ugasi bolnicu i stane na vrh jedine preostale, jos kazu dobra je uspjela je rijesiti se duga a ona govorila da salju pacijente na kosevo da ih ne primaju kako bi ekonomicnije radili :lol: ja fino rekoh da je sljedeci korak da nam kazu na kosevu ma nemojte dolazit dok ne pocnete povracat krv, nemamo para za sviju

To je ta logika, bec odavno isprobana i usavrsena. Pustimo da propadne do kraja, pa cemo onda mi uletiti, ko oslobodioci, i sve pokupiti i privatizirati (na ovaj, ili onaj nacin).

I onda, branioci kazu, sta ces, sposobni, snasli se :D ...e tugo moja. U civilizovanim zemljama i sistemima, 90% ove nase 'vlastele' bi po zatvorima bilo, a kod nas su totemi i ikone.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#588 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Logovan »

Kada padne bolnica pao je grad. Nijedan grad nije preživio pad gradske bolnice. Kao što, mimo rata, niko nigdje nikad ne zatvara bolnice, naročito ne ako su najbolje, a pogotovo ne ako imaju simboličku vrijednost za građane. Naša je bolnica preživjela sve, na ponos građana; u Bolnici su nekada radili Heroji u bijelom. Danas su ostali samo ljudi u bijelom, već sutra više neće biti ni ljudi u bijelom. Bolnica je preživjela svjetske ratove, okupaciju, opsadu, granatiranje i rad praktično na liniji fronta. Sve je preživjela, ali neće preživjeti SDA.

Boli, boli... :(
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#589 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by JThomas »

svašta nešto ovdje je preživjelo fizičko uništenje, granatiranje i paljenje, ali neće SDA. nije bolnica jedina, da je bogdu...
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#590 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by sandra01 »

Banjaluka: Otvara se "pametna" bolnica

U Banjaluci će biti pušteno u rad novoizgrađeno južno krilo Univerzitetskog kliničkog centra. Najsavremenija poliklinika na Balkanu. Kontrola svih sistema samo sa jednog mesta




U BANjALUCI će danas biti otvoren novosagrađeni objekat Južnog krila Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske. Predsedavajući Tima za praćenje realizacije ugovorenih radova na završetku izgradnje centralnog dela Južnog krila Univerzitetskog kliničkog centra, doktor Zoran Aleksić, kaže da je reč o nasavremenijoj poliklinici koja se otvara na Balkanu.



- Ovo je prva "pametna" zgrada u zdravstvenom sistemu Srpske, po tome što su svi sistemi - telekomunikacija, informatika, grejanje, hlađenje, električna energija i slično kontrolisani s jednog mesta, čime se obezbeđuje apsolutna sigurnost za korisnike zgrade i maksimalna ušteda energije - rekao je Aleksić.

On je dodao da je ukupna veličina objekta 12.000 metara kvadratnih, a da će u njemu biti smešteni ambulantni pogoni Oftalmologije i Otorinolaringologije, centralni deo Laboratorije, Gastroenterologije, Neurologije, Onkologije, prijemne neurološke ambulante, prijemne internističke ambulante, prijemne onkološke ambulante i Kardiologije i sve kardiološke dijagnostike.

- Nuklearna medicina, koja je do sada bila u neizolovanim i improvizovanim prostorijama, prvi put se preseljava u svoj prostor, koji je namenski pravljen - pojasnio je Aleksić.


ZAKAZIVANjE I PUTEM INTERNETA
Doktor Aleksić kaže da će kad Južno krilo "proradi" pacijent koji dođe samo na jednom mestu predati uputnicu, nakon čega će, i vizuelno i audio, biti obavešten kad i gde treba da dođe na pregled, a pregledi će moći da se zakazuju i putem interneta.
Celi objekat opremljen je najsavremenijom opremom, poput PET skenera i PET ce-tea, objekat ima i dve potpuno nove sale za invazivnu kardiologiju, a osoblje je prošlo i obuku u Južnoj Koreji za rad na najsavremenijim uređajima.

- Centralni deo Južnog krila predstavlja energetsko, tehnološko, toplotno i hidro čvorište i bez njega objekat Univerzitetskog kliničkog centra ne može da funkcioniše. On predstavlja i horizontalnu i vertikalnu komunikaciju između leve i desne strane Južnog krila, komunikaciju sa Centralnim medicinskim blokom i glavnim ulazom za pacijente - istakao je Aleksić.

Objekat će kad bude otvoren i zvanično dobiti upotrebnu dozvolu, a preseljenje klinika, odnosno prijem pacijenata počeće u ponedeljak, 11. januara.


IDEJA
Ambulante su bile raseljene na različitim lokacijama, a ideja da se one nađu na jednom mestu u Banjaluci datira 41 godinu.
Prema rečima dr Aleksića, samo otvaranje Južnog krila i smeštanje kliničkih ambulanti na jedno mesto znači razdvajanje pacijenata koji dolaze na specijalističke preglede, tzv. ambulantnih pacijenata, od onih koji borave u bolnici na lečenju.

- Ambulantni bolesnici svojim dolaskom u stacionar dolaze u civilu, donose svoje i sve druge respiratorne infekcije, a, s druge strane, stacionarni bolesnici nemaju svoj mir, neophodan za lečenje i izloženi su spoljnim uticajima - rekao je Aleksić.
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#591 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by XXS »

Sebija Izetbegovic obecala da ce pacijenti na UKCS-u jesti zlatnim kasikama kad ona ugasi vojnu bolnicu!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#592 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by suncica24 »

Dragi forumasi, svi vi koji ste se lijecili, porodili, ili imali nekog dragog u Opcoj bolnici, pruzite podrsku ljekarima i osoblju porukom ili pismom podrske koj cete odnijeti sutra ili ovih dana na poznatu adresu: Kranjceviceva 12.

Odluke se donose ispod tepiha, nisam sigurna da ovo moze puno pomoci,nisam sigurna da u BiH ikakva akcija, potez, ista moze pomoci, ali bar ako vec pacijent umire, zapravo ako mu vec pucaju u glavu, neka ode dostojanstveno, uz posljednje trzaje naseg drustva da napravi nesto za svoj grad i svoj bitak.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#593 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by julisiz es grant »

suncica24 wrote:Dragi forumasi, svi vi koji ste se lijecili, porodili, ili imali nekog dragog u Opcoj bolnici, pruzite podrsku ljekarima i osoblju porukom ili pismom podrske koj cete odnijeti sutra ili ovih dana na poznatu adresu: Kranjceviceva 12.

Odluke se donose ispod tepiha, nisam sigurna da ovo moze puno pomoci,nisam sigurna da u BiH ikakva akcija, potez, ista moze pomoci, ali bar ako vec pacijent umire, zapravo ako mu vec pucaju u glavu, neka ode dostojanstveno, uz posljednje trzaje naseg drustva da napravi nesto za svoj grad i svoj bitak.
Osoblju, a pogotovo ljekarima, ne pružam nikakvu podršku jer su se pokazali kao pizde koje se boje jedne spodobe i mire sa svim ovim.
Žao mi je što ovako moram reći, jer među njima ima mnogo meni dragih ljudi i prijatelja, a moja reakcija je ovako oštra jer sam sentimentalno vezan za tu bolnicu i boli me ovo što se događa.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#594 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by problemnatravunu »

Image
8)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#595 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Banksy »

julisiz es grant wrote: Osoblju, a pogotovo ljekarima, ne pružam nikakvu podršku jer su se pokazali kao pizde koje se boje jedne spodobe i mire sa svim ovim.
moja reakcija je ovako oštra jer sam sentimentalno vezan za tu bolnicu i boli me ovo što se događa.
Nisu svi, a i da jesu, šta predlažeš, da se oni sami, skupa sa svojim porodicama koje hrane, bore za pravdu, dok javnost, opozicija, mediji, nvo-i ne poduzimaju nikakvu konkretnu akciju?
Nisi jedini, cijelo Sarajevo je sentimentalno vezano za tu bolnicu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#596 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by julisiz es grant »

Banksy wrote:
julisiz es grant wrote: Osoblju, a pogotovo ljekarima, ne pružam nikakvu podršku jer su se pokazali kao pizde koje se boje jedne spodobe i mire sa svim ovim.
moja reakcija je ovako oštra jer sam sentimentalno vezan za tu bolnicu i boli me ovo što se događa.
Nisu svi, a i da jesu, šta predlažeš, da se oni sami, skupa sa svojim porodicama koje hrane, bore za pravdu, dok javnost, opozicija, mediji, nvo-i ne poduzimaju nikakvu konkretnu akciju?
Nisi jedini, cijelo Sarajevo je sentimentalno vezano za tu bolnicu.
Dopustićete da sam važan dio svog života proveo tamo (ne kao bolesnik, hvala Bogu), na stranu što su se, kao i mnogima, neki članovi moje porodice liječili tamo, odatle moja, ne samo emotivna, povezanost sa bolnicom.
Problem jeste što ne vidimo da se iko od njih buni, osim dr Stevanovića koji istupa ispred ljekarske komore. Tišina koja dopire iz bolnice u najsudbonosnijim danima njenog postojanja prosto probija uši (ako izuzmemo fingirano pismo "podrške" u Avazu).
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#597 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by VjecitiStudent »

Mreže su uzavrele.
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#598 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by malamirha »

Tarzo wrote:Željno čekam dan kad će pući tikva između Fahra i Bakira, a mora se to desiti kad tad.

Biće pravi užitak čitati pljuvanje po Bakiru i Sebiji od strane istih ovih novinara koji je sad ukivaju u zvijezde.

Živi bili pa vidjeli.
prestanite smece kupovati.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#599 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by HAVANA »

Pà shvatite ih,nemaju vise sta,sve su sjebali,pozatvarali,prodali...dosle i bolnice na red...Danas se bas vozimo iz hrasnice i ova zena jedna poce brojat u voznji...Famos,energoinvest,zora,vranica,ono ruglo od doma penzionera,gras,rtv,geodetski,vaso miskin...i dodjoh do pofalica...Sreca nismo dalje isli,prema vogosci il negdje... :roll:
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#600 Re: Bolnica 'Dr A. Nakaš' se zatvara?

Post by Man of steel »

Logovan wrote:
Kada padne bolnica pao je grad. Nijedan grad nije preživio pad gradske bolnice. Kao što, mimo rata, niko nigdje nikad ne zatvara bolnice, naročito ne ako su najbolje, a pogotovo ne ako imaju simboličku vrijednost za građane. Naša je bolnica preživjela sve, na ponos građana; u Bolnici su nekada radili Heroji u bijelom. Danas su ostali samo ljudi u bijelom, već sutra više neće biti ni ljudi u bijelom. Bolnica je preživjela svjetske ratove, okupaciju, opsadu, granatiranje i rad praktično na liniji fronta. Sve je preživjela, ali neće preživjeti SDA.

Boli, boli... :(
Bljutava patetika.

Do mene već dolaze glasine od radnika KCUS-a kako je Izetbegovićka od starta bez i malo ustezenja počela uvoditi red.

Prve žrtve njene vladavine su zabrane ispijanja kafe, puš pauze, naručivanje hrane i sjedeljki po kancelarijama.
Post Reply