Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post Reply
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#226 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

spreca wrote:
palermo wrote:
spreca wrote:.........zasto Mostar ?......niko nema odgovor .............osim sto HDZi Covic probaju od metiljivog Bakira da iscupa sto vise......a Bake bi dao i svoju i zeninu guzicu i mnogo sto sta samo da mu se niko ne uplice u njegove neke interese i poslove ...druga varijanta nepostoji
Pa postoji i odgovor i druga varijanta, ali to što se neće od čuje, i što ga zaglušuje buka koja dolazi sa svih strana je nešto sasvim drugo....

mada, ko ga šiša....
?
Mogao si i veći upitnik staviti :D

napisao sam već u jednom postu, Mostar kao glavni grad Federcije BiH znači povratak Bosne i Hercegovine u Mostar.

E, sad da li je Mostar uopšte važan Bosni i Hercegovini i Bošnjacima kao samoproklamovanim čuvarima BiH, to ne znam.

Ako je ovaj forum indikator, onda nije.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#227 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by bull21 »

spreca wrote:
bull21 wrote:
spreca wrote:Ova prica oko glavnog grada je samo dimna zavjesa za nesto drugo....a sta je to vidjecemo uskoro......mostar je vec dobio neka ministarstva...treba sad dati Tuzli,Zenici,Bihacu isto neke ustanove federacije.....podijeliti po nekim principima...npr.Tuzli dati ministarsto za Rudarstvo i energiju....Zenici nesto ala Metalurgija i sl. itd..........zasto Mostar ?......niko nema odgovor .............osim sto HDZi Covic probaju od metiljivog Bakira da iscupa sto vise......a Bake bi dao i svoju i zeninu guzicu i mnogo sto sta samo da mu se niko ne uplice u njegove neke interese i poslove ...druga varijanta nepostoji
Dayton 2 i raspodjela po regijama možda pa da bude administrativna, ova, ona?

U qrcu, jesam mamlaz ponekada.
Neradi se ni o kakvom Dejtonu2 a da se nesto muti to je istina
Meni sve ovo smrdi na treći entitet.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#228 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by spreca »

palermo wrote:
Mogao si i veći upitnik staviti :D

napisao sam već u jednom postu, Mostar kao glavni grad Federcije BiH znači povratak Bosne i Hercegovine u Mostar.

E, sad da li je Mostar uopšte važan Bosni i Hercegovini i Bošnjacima kao samoproklamovanim čuvarima BiH, to ne znam.

Ako je ovaj forum indikator, onda nije.
:lol: pa kad ne dajes odgovor

da bi to znacio povratak BiH u Mostar vala nije nimalo ubjedljivo........kad ce se onda BiH vratiti u Zenicu,Tuzlu,Bihac,Jajce ,LIvno,Siroki itd..........po tvome ako bi glavni grad iz Sa prenijeli u BanjaLuku da bi u BL bilo vise Bosne?.....nemoj biti naivan ba
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#229 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by spreca »

bull21 wrote:
Meni sve ovo smrdi na treći entitet.
Bakir se igra opasnih igara........nemamo mi sta reci Dodigu,Covicu i drugima kakav nam je Zuco dusman
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#230 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

spreca wrote: :lol: pa kad ne dajes odgovor

da bi to znacio povratak BiH u Mostar vala nije nimalo ubjedljivo........kad ce se onda BiH vratiti u Zenicu,Tuzlu,Bihac,Jajce ,LIvno,Siroki itd..........po tvome ako bi glavni grad iz Sa prenijeli u BanjaLuku da bi u BL bilo vise Bosne?.....nemoj biti naivan ba
imaš pravo, dosadilo više braniti Bosnu i Hercegovinu u Mostaru....i naivno je i besmisleno više.....

BiH se brani na čaršiji onoj Baš :izet:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#231 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by PeppermintSA »

Možda se papci i došlje sad odesele u Mostar :okac: :okac: :okac:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#232 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by channel10 »

spreca wrote:
bull21 wrote:
Meni sve ovo smrdi na treći entitet.
Bakir se igra opasnih igara........nemamo mi sta reci Dodigu,Covicu i drugima kakav nam je Zuco dusman
Žućo i Šćepo. Nesto mi zaboravljate Šćepu :D .

Palermo druze, vas opasno dole ebu kad padate na ove suplje. Neko je pitao sta ce dobiti Žućo i Šćepo. Dobit ce Q, kako su i navikli.

Ovdje nije cudno vise da Dodik i Ćović pokušavaju razbiti drzavu, jer smo to od njih navikli. Ali ovaj drugi dvojac :shock: , sve zarad vladavine jos koju godinu. Ovdje se radi na stvaranju treceg, pa kad to prodje onda ce se raditi na konfederalnom uredjenju u Dejtonu 2 i to bi bilo to. Nakon toga nas mozda i prime u EU (tako se nadaju europejci koji ce nas po ko zna koji put ebati).
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#233 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

channel10 wrote:
Palermo druze, vas opasno dole ebu
kad padate na ove suplje. Neko je pitao sta ce dobiti Žućo i Šćepo. Dobit ce Q, kako su i navikli.

Ovdje nije cudno vise da Dodik i Ćović pokušavaju razbiti drzavu, jer smo to od njih navikli. Ali ovaj drugi dvojac :shock: , sve zarad vladavine jos koju godinu. Ovdje se radi na stvaranju treceg, pa kad to prodje onda ce se raditi na konfederalnom uredjenju u Dejtonu 2 i to bi bilo to. Nakon toga nas mozda i prime u EU (tako se nadaju europejci koji ce nas po ko zna koji put ebati).
Vrlo istinito, i to ne samo dole nego i gore, pa bogami i uzduž i poprijeko.....

sreća naša što ima ko da nas brani :izet:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#234 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by channel10 »

Nece te sigurno odbraniti federalne institucije. One ti samo mogu jos vise zagorcati zivot jer se njihovo zna. Treci i nista drugo. Ako se njihovo zna, treba se znati i nase. Nema dalje pa ko vas ebe sta cete. Nema mijenjanja izbornog zakona, ima preglasavanja do jaja pa dok neko ne crkne.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#235 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by spreca »

channel10 wrote: Žućo i Šćepo. Nesto mi zaboravljate Šćepu :D .

Palermo druze, vas opasno dole ebu kad padate na ove suplje. Neko je pitao sta ce dobiti Žućo i Šćepo. Dobit ce Q, kako su i navikli.

Ovdje nije cudno vise da Dodik i Ćović pokušavaju razbiti drzavu, jer smo to od njih navikli. Ali ovaj drugi dvojac :shock: , sve zarad vladavine jos koju godinu. Ovdje se radi na stvaranju treceg, pa kad to prodje onda ce se raditi na konfederalnom uredjenju u Dejtonu 2 i to bi bilo to. Nakon toga nas mozda i prime u EU (tako se nadaju europejci koji ce nas po ko zna koji put ebati).
Scepo je ovdje samo privjesak........Zuco samo trazi jos saucesnika da nebi bio sam u tim prljavim igrama da moze jos koga povuci za sobom,sto neznaci da to isto nebi uradio i Scepo da ima tu vlast kao Zuco alijin.........Komsic nije htio igrati tu igru i izaso je iz igre,jer nije htio biti saucesnik...........ovdje se neradi o tome da ostane jos u vlasti.........Zuco je svjestan toga da su mu ovo poslednji trzaji i zato radi samo za svoj interes da sto vise hapne jer se moze slobodno oprostiti od politike i direktne vlasti
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#236 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

channel10 wrote:Nece te sigurno odbraniti federalne institucije. One ti samo mogu jos vise zagorcati zivot jer se njihovo zna. Treci i nista drugo. Ako se njihovo zna, treba se znati i nase. Nema dalje pa ko vas ebe sta cete. Nema mijenjanja izbornog zakona, ima preglasavanja do jaja pa dok neko ne crkne.
I šta kažeš treba se znati i naše. Pa jes, slažem se, samo što očito to NAŠE ja i ti ne vidimo na isti način.

Što i nije čudo, uvijek je bilo sit gladnom ne vjeruje, iliti u novijoj izvedbi, što si bliže čaršiji onoj Baš to si veći, jači i nepopustljiviji Bošnjak.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#237 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by spreca »

palermo wrote:
Vrlo istinito, i to ne samo dole nego i gore, pa bogami i uzduž i poprijeko.....

sreća naša što ima ko da nas brani :izet:
samo se opusti i uzivaj :oops: :lol: .........meni iskreno nije jasna ta situacija u Mostaru.....nigdje nije takva nedorecena situacija kao kod vas.......ko je glavni krivac za to?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#238 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by channel10 »

Scepo je bolan i ne bio pokrenuo postupak davanja treceg. Doslo je vrijeme da putem Avaza uvjeri narod da je to pozitivan pomak i da to nije nista strasno. A ovce bleje li bleje. Sutra da se to potpise, nista se ne bi desilo. I ovo oko 9.Januara. Ne bi me cudilo da se prevrne sa ovom "odlukom" od neki dan. Šnjakaze guzi kako ko stigne. Samo daj loma para od MMF-a da se prezivi jos koju godinu. Uredjenje? Koga boli q. Za sta se borilo prije 20 godina? Koga briga. Idemo dalje. Farma 7, 8, 9, ..... Grand prodaksn.......
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#239 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

spreca wrote:
samo se opusti i uzivaj :oops: :lol: .........meni iskreno nije jasna ta situacija u Mostaru.....nigdje nije takva nedorecena situacija kao kod vas.......ko je glavni krivac za to?
pa mi, zajebali stvar 93.....htjeli da nam glavni grad bude Sarajevo a ne Zagreb.....jebi ga, sad kao što ti reče opusti se i uživaj,sami smo tražili :izet:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#240 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by spreca »

palermo wrote:
I šta kažeš treba se znati i naše. Pa jes, slažem se, samo što očito to NAŠE ja i ti ne vidimo na isti način.

Što i nije čudo, uvijek je bilo sit gladnom ne vjeruje, iliti u novijoj izvedbi, što si bliže čaršiji onoj Baš to si veći, jači i nepopustljiviji Bošnjak.
Ovdje nisi u pravu.........evo ni ja ni @bul nismo ni blizu carsije i Sa ......mozda smo cak "zaguljeniji"od onih sa Bas ......ja evo ne branim ni SA......ali isto nisam za to neko radi sta hoce .............znas i sam kako smo dosli do ove situacije......nije moglo u gora vremena e pa nemoze ni sada
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#241 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by dustaban »

palermo wrote:
dustaban wrote: Ali TEHNICKI je promasaj samo takav. Shvatite, Mostar nema kadrovski kapacitet!
Ne znam bi li plakao ili se smijao ovakvoj konstataciji
Ne znam vala ni ja bi li plakao ili se smijao tvome osporavanju ove konstatacije
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#242 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

spreca wrote:
Ovdje nisi u pravu.........evo ni ja ni @bul nismo ni blizu carsije i Sa ......mozda smo cak "zaguljeniji"od onih sa Bas ......ja evo ne branim ni SA......ali isto nisam za to neko radi sta hoce .............znas i sam kako smo dosli do ove situacije......nije moglo u gora vremena e pa nemoze ni sada
Sarajevo je u ovoj priči metafora, veliki Bošnjaci (ili što je još gora varijanta multietničari) koji iz udobne perspektive svoga većinskog grada naprduju (bez uvrede)

Inače, to što neće moći, objesi mačku o rep, ako se nešto ne promijeni (a recimo ideja oko premještanja glavnog grada Federacije nudi mogućnost promjene ) ono ne samo da će biti, ono praktički već jeste. Ko god makar nešto zna o Mostaru, zna da je ovo istina.

I opet kažem, temeljno pitanje je koliko bošnjačka iliti probosanska politika prepoznaje značaj Mostara. I shodno tome, koliki mi uopšte imamo državotvorni potencijal.

Doduše, može Bosna i Hercegovina postojati i bez Mostara, ali je onda licemjerno kobajagi boriti se protiv trećeg.
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#243 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

dustaban wrote:
palermo wrote:
dustaban wrote: Ali TEHNICKI je promasaj samo takav. Shvatite, Mostar nema kadrovski kapacitet!
Ne znam bi li plakao ili se smijao ovakvoj konstataciji
Ne znam vala ni ja bi li plakao ili se smijao tvome osporavanju ove konstatacije
Ne opsoravam ja konstataciju, ja osporavam to kao argument.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#244 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by channel10 »

palermo wrote:
channel10 wrote:Nece te sigurno odbraniti federalne institucije. One ti samo mogu jos vise zagorcati zivot jer se njihovo zna. Treci i nista drugo. Ako se njihovo zna, treba se znati i nase. Nema dalje pa ko vas ebe sta cete. Nema mijenjanja izbornog zakona, ima preglasavanja do jaja pa dok neko ne crkne.
I šta kažeš treba se znati i naše. Pa jes, slažem se, samo što očito to NAŠE ja i ti ne vidimo na isti način.

Što i nije čudo, uvijek je bilo sit gladnom ne vjeruje, iliti u novijoj izvedbi, što si bliže čaršiji onoj Baš to si veći, jači i nepopustljiviji Bošnjak.
Pa kad se treba nesto dijeliti, red je onda znati sta je njihovo, a sta nase ( ma sa koje strane gledano ). Jer zasto insistirati da se nesto dijeli ako je sve NASE ili ti zajednicko? Zasto onda dijeliti?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#245 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by madner »

Dakle HDZ je izasao sa prijedlogom koji ne ide HDZu u korist.

No dobro, ljudi se nadaju najboljem i pored cinjenica.
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#246 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

madner wrote:Dakle HDZ je izasao sa prijedlogom koji ne ide HDZu u korist.

No dobro, ljudi se nadaju najboljem i pored cinjenica.
De gospon činjenico, nabroj mi šta HDZ konkretno dobija sa proglašenjem Mostara glavnim gradom Federacije BiH, a šta Bošnjaci time gube...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#247 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by madner »

Radna mista naravno i to po novom SDA HDZ kljucu.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#248 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by Kitrona »

palermo wrote:
madner wrote:Dakle HDZ je izasao sa prijedlogom koji ne ide HDZu u korist.

No dobro, ljudi se nadaju najboljem i pored cinjenica.
De gospon činjenico, nabroj mi šta HDZ konkretno dobija sa proglašenjem Mostara glavnim gradom Federacije BiH, a šta Bošnjaci time gube...

Da, svi pricaju kako HDZ profitira time pa da vidimo kako to profitira?
palermo
Posts: 22356
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#249 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by palermo »

madner wrote:Radna mista naravno i to po novom SDA HDZ kljucu.
Koji je to novi HDZ-SDA ključ ?

Pa valjda i Bošnjaci onda dobivaju radna mjesta ??? Ili, možda ne....? samo onaj ko živi u Sarajevu je Bošnjak ???
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#250 Re: Mostar, glavni grad FBiH ?!

Post by Better Man »

Nema govora o Mostaru kao glavnom gradu FBiH, niti udovoljavanju Čoviću. Prvo nek gospoda iz HDZ-a vrate sve što su opljačkali u Hercegovini. Za početak nek vrate Veležu stadion i Univerzitetu Džemal Bijedić njegove prostorije. Dosta je bilo kriminalaca, ustaša i rasista iz HDZ-a i udovoljavanja njima.
Post Reply