Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Locked
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#251 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by nosara »

Thorgerson wrote:Danas, kada ti je sve dostupno na 2 klika, ti nekome solis pamet.

Generalno, nas problem je neobrazovanost drustva.
Komedija...

Pa jel' dostupno sve na dva klika...? Pa koji ce nam kurac ucitelji, onda...? :-)
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#252 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by kritichar »

Dozer wrote:Da se mene pita, ja bih sutra pohvatao (bukvalno, lasom) sve ove nase vehabije, cetnike i ustase, potrpao ih u C130 (komada koliko je vec potrebno), svima na ledja natovario padobran i istovario ih iznad Sirije, na teritoriju ISIL-a. Cak ne bih ni slijetao, da se ne placaju aerodromske takse, nego bih ih samo nogom nabio dole.
Jer, radikal je radikal, bez obzira na prefix ili sufix.
Pa eto, izivljavajte se koliko hocete. I pucajte na koga hocete.
Ali...ne pitam se...nazalost...
kako bi prepoznao ko je vehabija, četnik, a ko ustaša?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#253 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by nosara »

Kikibombona wrote:
-LIBERO- wrote:
ernestalic wrote:Od vehabija-ubica opasniji su kod nas Bošnjaka samo oni koji "imaju razumijevanje". Takvi odmah počnu o cionizmu, imperijalizmu, kapitalizmu i sl. Ali, nama kao starom evropskom narodu ne mogu biti prijatelji vehabije i ISIL. Možemo se opredijeliti za Ameriku, Rusiju ili ISIL. Izaberite. Bošnjaci su sistematski raspamećeni i to ne od neprijatelja nego lično od SDA stranke i njenih ideologa. Oni su lijepo Bošnjacima objašnjavali da su naši i Kulin ban, kao i sultan Fatih, da je Caco i heroj i zločinac u isto vrijeme, da je Amerika i prijatelj i neprijatelj, da su vehabije i muslimani i teroristi itd, da je Turska bila i osvajač i naša druga majka itd, -itd. E pa ne može tako. Može samo jedno ili drugo. Narod je obolio od šizofrenije slušajući te gnjide.
Znam da su post citirali vec mnogi, al prosto moram i ja. Poenta!!!

Narocito drugi dio posta. Ja evo na poslu vec slusam razne teorije relativizacije...i opet ide Palestina, Irak, Izrael....teorije o zavjeri za ova ubistva u Francuskoj i sl.

Naravno sve isti profil ljudi, okrece sve u relativizaciju. Tacno smo dobro, dobro 'zapusten' narod. Naravno, ne slucajno. Mogucnost manipulacije je sada beskrajna.
Ma sve krenem nesto pisati pa izbrisem...

Trulo do srzi.
Oni koji gutaju sve bez razmisljanja jesu krivi sto smo zapusteni...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#254 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Thorgerson »

nosara wrote:
Thorgerson wrote:Danas, kada ti je sve dostupno na 2 klika, ti nekome solis pamet.

Generalno, nas problem je neobrazovanost drustva.
Komedija...

Pa jel' dostupno sve na dva klika...? Pa koji ce nam kurac ucitelji, onda...? :-)
Jel se salis?

Poredis nekakvog imama sa uciteljima i profesorima?

Ovdje pricamo o tome da jedan covjek govori drugim ljudima sta je dobro - sta lose. Ko je on da govori sta je dobro - sta lose? Sta ako je on los i ako skonta, pa vidi ja imam ovu moc, ljudi me slusaju? I ako taj vaz krene u pogresnom pravcu. Kao sto krece pa pojedinim roditeljima djeca zavrsise u siriji.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#255 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

juventus wrote:MOmak na lošem glasu kako kažu komšije, volio krasti, ubio nedužne ljude, počinio samoubistvo, ja tu ne vidim ni "m" od muslimana. Mogu pisati šta hoće, ali ja ne vidim barem do sada da ovaj čovjek ima bilo kakve veze sa vjerom. Volio bi baš da neko objavi sliku, ne znam zašto nije do sad?
...
:-)
Nije cijela planeta na FB, pa da se svima za pet sekundi mogu izmahalati porodične slike.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#256 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Stari »

Biće pažnje vrijedno pratiti one "moralne vertikale" što su neki dan optuživali narod za licemjerstvo što im je bilo žao pobijenih ljudi u francuskoj .... ko fol...."što ste šutili dok su palestinci ginuli....licemjeri" i tako to .

Ili će priča i dalje biti ..... ma ne znaš ti probleme "istinskih muslimana", "pravovjernih" .....ne znaš ti stari ni ispravno zatekbirati

zatekbiram im ga sestri ....

Sektašenje BosanskoHercegovačkih muslimana i njihov extremizam jasno daju do znanja .... da je potrebna reforma Islama u BiH. Ne reforma islamske zajednice nego reforma dogme , reforma doktrine.
User avatar
BHCluster
Posts: 23425
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#257 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by BHCluster »

Image
Najboljim sinovima Bosne i Hercegovine na vječnoj straži HVALA!
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#258 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Dozer »

kritichar wrote:
Dozer wrote:Da se mene pita, ja bih sutra pohvatao (bukvalno, lasom) sve ove nase vehabije, cetnike i ustase, potrpao ih u C130 (komada koliko je vec potrebno), svima na ledja natovario padobran i istovario ih iznad Sirije, na teritoriju ISIL-a. Cak ne bih ni slijetao, da se ne placaju aerodromske takse, nego bih ih samo nogom nabio dole.
Jer, radikal je radikal, bez obzira na prefix ili sufix.
Pa eto, izivljavajte se koliko hocete. I pucajte na koga hocete.
Ali...ne pitam se...nazalost...
kako bi prepoznao ko je vehabija, četnik, a ko ustaša?
A to je, kao, problem? Pored udruzenja tipa RČP i sl.? Kralj Fahd dzamije i sl.? Utakmica po Hercegovini i ikonografije i sl.? Jah...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#259 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Drinski »

Stari wrote: Sektašenje BosanskoHercegovačkih muslimana i njihov extremizam jasno daju do znanja .... da je potrebna reforma Islama u BiH. Ne reforma islamske zajednice nego reforma dogme , reforma doktrine.
Kako mislis?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#260 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

Prelistah malo domaće on-line medije. Jedino u SDA-ovom Faktoru, ni slova o eventualnoj povezanosti ubice sa vehabijama.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#261 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by prog321 »

Tip se drogirao i krao.

Kakav je to vehabija ? O cemu vi ?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#262 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Drinski »

Dozer wrote: A to je, kao, problem? Pored udruzenja tipa RČP i sl.? Kralj Fahd dzamije i sl.? Utakmica po Hercegovini i ikonografije i sl.? Jah...
Pa eto radio je drug Stari tako, pa ovaj rat podigose njegovi omladinci.Treba koristiti druge metode.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#263 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Panzer_Daddy »

Stari wrote:.

Sektašenje BosanskoHercegovačkih muslimana i njihov extremizam jasno daju do znanja .... da je potrebna reforma Islama u BiH. Ne reforma islamske zajednice nego reforma dogme , reforma doktrine.
Reformatorski pencilin...

Image
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#264 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Stari »

Drinski wrote:
Stari wrote: Sektašenje BosanskoHercegovačkih muslimana i njihov extremizam jasno daju do znanja .... da je potrebna reforma Islama u BiH. Ne reforma islamske zajednice nego reforma dogme , reforma doktrine.
Kako mislis?
Hoces kompletan elaborat ....ili samo osnovne teze ...smjernice ...kao kod Martina Lutera :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#265 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Drinski »

Stari wrote:
Drinski wrote:
Stari wrote: Sektašenje BosanskoHercegovačkih muslimana i njihov extremizam jasno daju do znanja .... da je potrebna reforma Islama u BiH. Ne reforma islamske zajednice nego reforma dogme , reforma doktrine.
Kako mislis?
Hoces kompletan elaborat ....ili samo osnovne teze ...smjernice ...kao kod Martina Lutera :D
Pa nejasno mi je, pa upitah.
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#266 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Leons »

Bit ce jos ovakvih slucajeva ovi imaju zaledjinu
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#267 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Chmoljo »

Thorgerson wrote:
madner wrote:Hutba je skroz ok.

Treba hodza reci da je kockanje i svinjetina ok :roll:
A dobro ako klipan od 30 i kusur godina, u 21. vijeku ne zna sta je za njega ok, sta nije...sta mu onda imam to ima pricati?

Ja o tome govorim.

To je imalo smisla prije 700 godina kada je protok informacija bio nikakav. Danas, kada ti je sve dostupno na 2 klika, ti nekome solis pamet.

I sto je najgore mnogi to zloupotrebljavaju. I sto je jos gore, mnogi ne shvate uopste sta je ovaj htio da kaze, nego shvate pogresno.

Generalno, nas problem je neobrazovanost drustva. Ono ti kontas, svi ti u raji studiraju, zavrsili fakultete da je u citavoj bih tako. Ma jest djavola, spadamo u najneobrazovaniji narod u evropi.
otišlo se skroz na pogrešnu stranu u raspravi... što madner reče, šta bi to onda hodža trebao govoriti? ili bilo koji drugi vjerski službenik? otkud mu pravo da govori ko šta treba raditi? pa ima pravo govoriti šta bi vjernici trebali raditi. a to pravo mu je dala upravo vjerska grupa koju zastupa. na kraju krajeva, ne treba se uopšte biti vjernik da bi se složilo sa činjenicom da je kocka zlo koje je uništilo mnoge živote.

ali ne, opraste na ruke sa hutbom.

pravo pitanje je, a koje se gubi u glupim raspravama šta to hodža treba pričati, jeste KO je ovome liku konkretno mozak oprao? u kojim se krugovima kretao, ko mu je stavio tu bubicu u uho? imaju li ljudi opasnih namjera ikakvu infrastrukturu osim onog debila Bosnića, i ostalih odranije poznatih? koji su kanali, veze? šta je sa onim likovima što su se pojavljivali u ISIL-ovim majicama u džamijama?

treba posvetiti identificiranju takvih likova, koji regrutuju ovaj labilni društveni talog.

sve ostalo je...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#268 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Vitezanin »

prog321 wrote:Tip se drogirao i krao.

Kakav je to vehabija ? O cemu vi ?
Terorista u Parizu se drogirao i imao je problema s policijom od mladosti. Je li ga to diskvalifikuje kao teroristu koji je motive našao u radikalnom tumačenju vjere? Ne.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#269 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by sema911s »

kritichar wrote:
Dozer wrote:Da se mene pita, ja bih sutra pohvatao (bukvalno, lasom) sve ove nase vehabije, cetnike i ustase, potrpao ih u C130 (komada koliko je vec potrebno), svima na ledja natovario padobran i istovario ih iznad Sirije, na teritoriju ISIL-a. Cak ne bih ni slijetao, da se ne placaju aerodromske takse, nego bih ih samo nogom nabio dole.
Jer, radikal je radikal, bez obzira na prefix ili sufix.
Pa eto, izivljavajte se koliko hocete. I pucajte na koga hocete.
Ali...ne pitam se...nazalost...
kako bi prepoznao ko je vehabija, četnik, a ko ustaša?
cetnike je bar lahko prepoznat: imaju taj godisnji skup, i uz par mjeseci rada par ljudi na istrazivanju imaces podugacak spisak,
ustase imas facebok, par mjeseci kafana i prica, nekoliko svadbi
vehabije stanes pred dzamiju na alipasinom, otoci. i svi koji izadju su vehabije, isto par mjeseci facebuka, par svadbi odes u maocu
i na karaju ko slag na toortu pohvatas sve uposlenike drzavnih institucija(ovi u odjelima)
pokupit ovo rusofile, islamiste, amerikaniste,., sa foruma a ima ih fin komad,.
dodat jos mjau avv avv aktiviste

ako ko ostane opet rentat avijon,. rentanje kod usa Air Force je oko 8000USDpo komadu, rusi ce sigurno jeftiniji(necemo brinut o komforu i siguurnosti ovih sto ih bacamo lavovima),., c130 moze podic 15tona to je u jednoj turi 1500 terorista, za dvajest tura cista Bosna

ako se ko bude bunio sto to radimo njega-nju zavezat za nos aviona da ima predivan pogled,. (a ima vas bunite se i previse,., vas nek ostave meni,. da vidim jesam li sta naucio gledajuci Dr. HOUSE)

kad ocistimo Bosnu kod mene na pivu(il ko sta pije)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#270 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by arzuhal »

Kakva "reforma islama u BiH"? Šta lupetaš? Isto haridžijsko stanje svijesti, to tvrde i tekfirije: Treba iz temelja mijenjati islam u Emiratu Bosna!, ili kako već govore...
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#271 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Leons »

prog321 wrote:Tip se drogirao i krao.

Kakav je to vehabija ? O cemu vi ?
Joj samo smo tebe cekali smradu mali da objasnis kako nije vehabija jer se drogira..jok ide u pozoriste i biblioteku.. kakav drogas ima tonu eksploziva u kuci prestani silovat taj ionako izjeban mozak u toj fuciji sto je nosis na ramenima
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#272 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by Stari »

Drinski wrote:
Stari wrote:
Drinski wrote:
Hoces kompletan elaborat ....ili samo osnovne teze ...smjernice ...kao kod Martina Lutera :D
Pa nejasno mi je, pa upitah.
Pa eto ...dobio si nekakvu vrstu odgovora ...nezadovoljan?
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#273 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by sahara1428 »

Dozer wrote:Da se mene pita, ja bih sutra pohvatao (bukvalno, lasom) sve ove nase vehabije, cetnike i ustase, potrpao ih u C130 (komada koliko je vec potrebno), svima na ledja natovario padobran i istovario ih iznad Sirije, na teritoriju ISIL-a. Cak ne bih ni slijetao, da se ne placaju aerodromske takse, nego bih ih samo nogom nabio dole.
Jer, radikal je radikal, bez obzira na prefix ili sufix.
Pa eto, izivljavajte se koliko hocete. I pucajte na koga hocete.
Ali...ne pitam se...nazalost...
a šta bi sa IMPERIJOM koja ti odradi 9/11 :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#274 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by arzuhal »

Chmoljo wrote: pravo pitanje je, a koje se gubi u glupim raspravama šta to hodža treba pričati, jeste KO je ovome liku konkretno mozak oprao? u kojim se krugovima kretao, ko mu je stavio tu bubicu u uho? imaju li ljudi opasnih namjera ikakvu infrastrukturu osim onog debila Bosnića, i ostalih odranije poznatih? koji su kanali, veze? šta je sa onim likovima što su se pojavljivali u ISIL-ovim majicama u džamijama?

treba posvetiti identificiranju takvih likova, koji regrutuju ovaj labilni društveni talog.

sve ostalo je...
Bravo. I onda rasturit gnijezdo, ''reformirat'' ih, i sl. Ključaj temu, što bi rekli...
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#275 Re: Ubijeni vojnici Oruzanih snaga u Sarajevu

Post by bumerangss »

VjecitiStudent wrote:
juventus wrote:MOmak na lošem glasu kako kažu komšije, volio krasti, ubio nedužne ljude, počinio samoubistvo, ja tu ne vidim ni "m" od muslimana. Mogu pisati šta hoće, ali ja ne vidim barem do sada da ovaj čovjek ima bilo kakve veze sa vjerom. Volio bi baš da neko objavi sliku, ne znam zašto nije do sad?
...
:-)
Nije cijela planeta na FB, pa da se svima za pet sekundi mogu izmahalati porodične slike.
Ko nema fb... taj je... sumljiv i trebala bi ga SIPA ispitati :D
Locked