Ubrzano naoruzavanje

Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#701 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Djokovic »

Kad se smo već kod Pakistana izgleda da su i oni rešili da se ubrzano naoružaju. :mrgreen:

Srbija prodala 282 tenkova Pakistanu

Beograd -- Ministarstvo odbrane Srbije prodalo je armiji Pakistana 282 tenka T-55

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1009076
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#702 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Streptokok »

General War wrote:
Streptokok wrote: U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
ko je povukao te iste patriote i zasto je turska sada prisiljena da kupuje s400? zasto im saveznici nisu prodali?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#703 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Streptokok wrote:
General War wrote:
Streptokok wrote: U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
ko je povukao te iste patriote i zasto je turska sada prisiljena da kupuje s400? zasto im saveznici nisu prodali?
Otkud znas da nisu?
Patriot moze kupiti kao i Indija, odlucili cisto svojom voljom za ruski sistem pvo...a tebi cisto za informaciju grcka ima s300 vec preko dvadeset godina u naoruzanju.
vjecnikomentator
Posts: 74
Joined: 08/10/2018 01:39

#704 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by vjecnikomentator »

Čitam redovno da se svi naoružavaju, boje se za sebe, za svoje najmilije, za svoje interese, finansije i sl.

Šta vi mislite koliko je realan međunacionalni konflikt, odnosno međureligijski konflikt danas? Da li je svijet došao do te tačke ili to još nije realno?

Šta vi mislite o ovome svemu? :D
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#705 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by sigurnoable »

Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#706 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by klosar pravi »

sigurnoable wrote:Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...

Ne treba nam trenutno niko da bi se odbranili..
Naoružanje je tu brojke su tu svi su u svojim torovima i recimo da bi okolina bila ociscena u roku mjesec dana jer nema šanse da bi se mogli odbraniti kad bi bio glavni grad ukljucen kako treba u pravu ofanzivu od nekih 80tak hiljada ljudi pod oružjem.

92 je JNA postavila artiljeriju tiho kopala rovove na grbavici ljudi pod oružjem hodali ne kažem ja da bi mi uletili ko u bazen u rat, al' nas niko ne bi uhvatio nespremne na sukob jer je sve ocisceno od četa jedini pravi strah je onaj koji osjecaju oni u istočnom jer znaju šta se dešava ako bilo kakav sukob pukne.

A sad bez naučne fantastike kakve Hrvatska veze ima s bilo cim?
Ista Rusija koja je zatvorila oci dok se Krajina sjebavala i Beograd poslije toga bombardovao?
Pogledaj šta im na Kosovu rade moj ti.

Da se vratimo i da kažemo ako nam necega danas ne nedostaje to je naoružanje sama stvar da smo prodali 500 minobacača saudijcima koje su oni predali ISISU ti mnogo toga govori to je nešto kako prenose evropski mediji što vecina evropskih vojski nema u svojim skladištima..
Možda ti to da uvid možemo li se odbraniti.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#707 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Vilajet_Bosna »

sigurnoable wrote:Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...
ma jok, nema šanse, ne treba džaba vezat pertle, samo ćemo leći, stavit glavu na panj pa nas koljite ko 92-ge....nećeš taj film više gledat, nikad :izet:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#708 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by madner »

sigurnoable wrote:Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...
Bosna i Hercegovina se nece braniti nego napadati u sljedecem ratu. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#709 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Sta kaze, Turska mala maca za NATO :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18228
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#710 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by GandalfSivi »

General War wrote:Sta kaze, Turska mala maca za NATO :lol:
Sto se ismijah na ovaj kisni dan :lol: :lol: :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#711 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by klosar pravi »

madner wrote:
sigurnoable wrote:Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...
Bosna i Hercegovina se nece braniti nego napadati u sljedecem ratu. :D

Protiv bosanskih pravoslavaca sigurno.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#712 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by 155_mm »

sigurnoable wrote:Kakvo je vase misljenje u slucaju ne daj Boze rata opet na Balkanu slicnog kao od 92.do 95. da li Bosna i Hercegovine ima sanse da se odbrani? Mislim Hrvatska je u NATO savezu, Srbija ima podrsku Rusije, ipak su to dvije sile. Mi nismo nigdje ni sa cim. Ako neko misli Turska da nam moze pomoci, gadno se vara. Turska je mala maca za NATO i Rusiju. ...
HR u NATO i kakve to veze ima sa BiH. BiH nije u NATO-u ali je zato NATO u BiH.
i sta ce mo sad?
kazes SRB ima podrsku rusije, za sta ima podrsku?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#713 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by 155_mm »

mislim da bi svaki dobri bosnjanin trebao da ima plan da u slucaju novih sukoba sa porodicom pobjegne u njemacku, svedsku, ameriku...
ali bi, za slucaj da taj plan omakne, trebali imati kolektivni plan odbrane.

znaci jedan pojedinacni plan za bjezaniju i jedan kolektivni za borbu za opstanak ako prvi plan zakaze.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#714 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by criticos »

Nema rata na Balkanu još zadugo. I ovaj rat što se desio sa ove točke gledišta nakon 27 godina je izgleda bio urnek za arapsko proljeće. Cilj je ostao isti. Urušavanje gospodarstva, promjena društvenog poretka, uvođenje feudalnog kapitalizma, osiromašenje i finalno dužničko porobljavanje do kolonizacije. Ovdje su narodi na Balkanu toliko jeftino potkupljivi, da uopće nije problem uspostaviti novu vlast i pravila igre bez sukoba.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#715 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Vilajet_Bosna »

nema rata dok Srbi i Srbija ne budu jedno 30-tak puta jači (a trenutno još nisu) od komšija, on tek tada i samo ''na sigurno'' udaraju
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#716 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by славянин »

Vilajet_Bosna wrote:nema rata dok Srbi i Srbija ne budu jedno 30-tak puta jači (a trenutno još nisu) od komšija, on tek tada i samo ''na sigurno'' udaraju
Samo luga u oci ako krenu slucajno.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#717 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by japin_mutapi »

'ta ce srbija, sve pickice i sminkerski pedercici
pa oni nisu u stanju sa siptarima da izadju na kraj a i djetici ih jebu zestoko
bosnjo je za njih crvena armija
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#718 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by славянин »

japin_mutapi wrote:'ta ce srbija, sve pickice i sminkerski pedercici
pa oni nisu u stanju sa siptarima da izadju na kraj a i djetici ih jebu zestoko
bosnjo je za njih crvena armija
Tako je a posle zlatnim kasikama jesti :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#719 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Nadam se da ce ovi sa certifikatom "probosanski" tokmaci skontat u cemu je fol :mastakazes:
MUP formira rezervni sastav

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač najavio je formiranje rezervnog sastava policije s ciljem efikasnog odgovora na migrantsku krizu i novi priliv migranata koji se realno može očekivati u narednim godinama.

"Formiranjem rezervnog sastava policije, MUP Srpske mogao bi efikasnije da odgovori na taj problem koji će u BiH biti izražen u narednih ne godinu, dvije, već i duže. U ovom trenutku mi možemo da izdvojimo više stotina policajaca Republike Srpske i da ih rasporedimo na našoj granici s ciljem njene zaštite i obezbjeđenja.

To nije problem da radimo mjesec, dva ili nekoliko mjeseci, ali ne možemo taj broj ljudi iz redovnog sastava policije da držimo godinu ili nekoliko godina na granici, dok realno narednih godina očekujemo novi priliv mogranata koji će ići dalje prema Evropi upravo preko teritorije BiH", istakao je ministar Lukač.

On je ocijenio da su MUP-u Srpske potrebni novi ljudi koji bi mogli da rade taj posao, jer ako se izuzmu policajci iz redovnog sastava policije i rasporede na granicu biće narušena bezbjednost u gradovima Republike Srpske što se, kako je istakao, ne smije dozvoliti.

"S toga moramo iznaći nove snage, nove mogućnosti da bi mogli efikasno da se borimo protiv migrantske krize s ciljem zaštite naših granica i jedna od najboljih mogućnosti je rezervni sastav policije", rekao je Lukač.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#720 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by insomnia78 »

Ma nema potrebe. Mirno spavajte. Znas ti koliko kosta rat
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#721 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Fudo387 »

General War wrote:Nadam se da ce ovi sa certifikatom "probosanski" tokmaci skontat u cemu je fol :mastakazes:
MUP formira rezervni sastav

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač najavio je formiranje rezervnog sastava policije s ciljem efikasnog odgovora na migrantsku krizu i novi priliv migranata koji se realno može očekivati u narednim godinama.

"Formiranjem rezervnog sastava policije, MUP Srpske mogao bi efikasnije da odgovori na taj problem koji će u BiH biti izražen u narednih ne godinu, dvije, već i duže. U ovom trenutku mi možemo da izdvojimo više stotina policajaca Republike Srpske i da ih rasporedimo na našoj granici s ciljem njene zaštite i obezbjeđenja.

To nije problem da radimo mjesec, dva ili nekoliko mjeseci, ali ne možemo taj broj ljudi iz redovnog sastava policije da držimo godinu ili nekoliko godina na granici, dok realno narednih godina očekujemo novi priliv mogranata koji će ići dalje prema Evropi upravo preko teritorije BiH", istakao je ministar Lukač.

On je ocijenio da su MUP-u Srpske potrebni novi ljudi koji bi mogli da rade taj posao, jer ako se izuzmu policajci iz redovnog sastava policije i rasporede na granicu biće narušena bezbjednost u gradovima Republike Srpske što se, kako je istakao, ne smije dozvoliti.

"S toga moramo iznaći nove snage, nove mogućnosti da bi mogli efikasno da se borimo protiv migrantske krize s ciljem zaštite naših granica i jedna od najboljih mogućnosti je rezervni sastav policije", rekao je Lukač.
Pa sta ce kad skontaju?
Zvat’ Incka i americku ambasadu da izraze zabrinutost?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#722 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by insomnia78 »

Eto do cega je doveo bosnjacki nacionalizam
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#723 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Fudo387 wrote:
General War wrote:Nadam se da ce ovi sa certifikatom "probosanski" tokmaci skontat u cemu je fol :mastakazes:
MUP formira rezervni sastav

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač najavio je formiranje rezervnog sastava policije s ciljem efikasnog odgovora na migrantsku krizu i novi priliv migranata koji se realno može očekivati u narednim godinama.

"Formiranjem rezervnog sastava policije, MUP Srpske mogao bi efikasnije da odgovori na taj problem koji će u BiH biti izražen u narednih ne godinu, dvije, već i duže. U ovom trenutku mi možemo da izdvojimo više stotina policajaca Republike Srpske i da ih rasporedimo na našoj granici s ciljem njene zaštite i obezbjeđenja.

To nije problem da radimo mjesec, dva ili nekoliko mjeseci, ali ne možemo taj broj ljudi iz redovnog sastava policije da držimo godinu ili nekoliko godina na granici, dok realno narednih godina očekujemo novi priliv mogranata koji će ići dalje prema Evropi upravo preko teritorije BiH", istakao je ministar Lukač.

On je ocijenio da su MUP-u Srpske potrebni novi ljudi koji bi mogli da rade taj posao, jer ako se izuzmu policajci iz redovnog sastava policije i rasporede na granicu biće narušena bezbjednost u gradovima Republike Srpske što se, kako je istakao, ne smije dozvoliti.

"S toga moramo iznaći nove snage, nove mogućnosti da bi mogli efikasno da se borimo protiv migrantske krize s ciljem zaštite naših granica i jedna od najboljih mogućnosti je rezervni sastav policije", rekao je Lukač.
Pa sta ce kad skontaju?
Zvat’ Incka i americku ambasadu da izraze zabrinutost?
Samo neka je seher siguran. :thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#724 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Fudo387 »

Ma to nije dobro nikako.
Zemljom ti vrsljaju ruski i srbijanski obavjestajci, mile se ponasa k’o slon u staklari, svaki dan kreira neko sranje, dole covic ceka k’o zapeta puska, dragi Aca izludjuje ionako sludjenu zemlju nekim budi bog s nama projektilima...na sta ce to sve izaci, niko ziv ne zna.
Za sve to vrijeme kod Bakira se kuje pakleni plan za odbranu, kako opuhati ono sto do sad nisu opuhali.
Jebeno je to.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#725 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by insomnia78 »

Samo je jedno sigurno. Zna se ko ce opet biti donji
Post Reply