Ubrzano naoruzavanje

asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#676 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by asker »

kiligonzales wrote:
AJ nek ti bude da si upravu, ali nije to bas sve tako.
:bih:
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#677 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by wonkaw »

Milorad Dodik je izjavio da je RS donijela odluku o vojnoj neutralnosti i da zato neće biti nikakvih baza NATO-a u BiH.

Komentarišući činjenicu da je RS proglasila vojnu neutralnost, a da istovremeno institucije BiH nastavljaju put ka NATO-u, Dodik je rekao da ljudi koji rade u institucijama BiH u ime RS moraju pokazati da poštuju odluke Narodne skupštine.

Odluka o vojnoj neutralnost podrazumijeva da srpski predstavnici prekinu proces približavanja NATO-u, jer je to opredjeljenje RS-a, svidjelo se to nekome ili ne.

A što se krije iza vojne neutralnosti Srbije i ers-e objasnio je Vulin prije par dana:

"Srbija je vojno neutralna zemlja i da će u skladu sa svojom neutralnošću, sarađivati sa svima koji žele da sa njom sarađuju i ukoliko procijeni da je to u njenom interesu, te da je Ruska Federacija prijatelj Srbije i da se sa Rusijom sarađuje dobro u svim oblastima, od ekonomije do vojne saradnje.

Baš zato što smo vojno neutralna zemlja mi moramo da budemo jaki. Vojska Srbije mora da bude jača nego što su to vojske zemalja koje su pripadnice paktova i saveza, jer one imaju koga da pozovu u slučaju da im je potrebno, a mi ne. Vojska Srbije mora da bude jača od drugih da bi mogla da čuva svoj suverenitet, slobodu i svoju slobodu odlučivanja", rekao je Vulin.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /171229102

Dva dana kasnije Vulin je istekao "da bilo ko sa strane ne bi smio ni da pokuša da nameće 'Dejton 2' ili bilo koji drugi Dejton. A, ako bi se to pokušalo, naići će, siguran sam, na otpor svih naroda i entiteta, pa i Srbije kao zemlje garanta Dejtonskog sporazuma".
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /180103030

Kao što se iz gore navedenog može zapaziti, radi se o pripremama za nove sukobe, na koje je dva dana prije nove godine javnost upoznao Ivica Dačić :

Dačić smatra da nije stavljena tačka na probleme na Balkanu, kao i da su regionlani konflikti mogući dok postoje uzroci tih problema.
"Da li su otklonjeni problemi zbog kojih su izbili ratovi na Balkanu? Nisu. Ovo je samo intermeco između nekih novih sukoba, ne zbog Srba, već zbog nerešenih pitanja na Balkanu. Ako velike sile to ne shvataju, one prave problem, vrtit ćemo se u krug".

https://www.klix.ba/vijesti/regija/daci ... /171227016
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#678 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

wonkaw wrote:Milorad Dodik je izjavio da je RS donijela odluku o vojnoj neutralnosti i da zato neće biti nikakvih baza NATO-a u BiH.

Komentarišući činjenicu da je RS proglasila vojnu neutralnost, a da istovremeno institucije BiH nastavljaju put ka NATO-u, Dodik je rekao da ljudi koji rade u institucijama BiH u ime RS moraju pokazati da poštuju odluke Narodne skupštine.

Odluka o vojnoj neutralnost podrazumijeva da srpski predstavnici prekinu proces približavanja NATO-u, jer je to opredjeljenje RS-a, svidjelo se to nekome ili ne.

A što se krije iza vojne neutralnosti Srbije i ers-e objasnio je Vulin prije par dana:

"Srbija je vojno neutralna zemlja i da će u skladu sa svojom neutralnošću, sarađivati sa svima koji žele da sa njom sarađuju i ukoliko procijeni da je to u njenom interesu, te da je Ruska Federacija prijatelj Srbije i da se sa Rusijom sarađuje dobro u svim oblastima, od ekonomije do vojne saradnje.

Baš zato što smo vojno neutralna zemlja mi moramo da budemo jaki. Vojska Srbije mora da bude jača nego što su to vojske zemalja koje su pripadnice paktova i saveza, jer one imaju koga da pozovu u slučaju da im je potrebno, a mi ne. Vojska Srbije mora da bude jača od drugih da bi mogla da čuva svoj suverenitet, slobodu i svoju slobodu odlučivanja", rekao je Vulin.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /171229102

Dva dana kasnije Vulin je istekao "da bilo ko sa strane ne bi smio ni da pokuša da nameće 'Dejton 2' ili bilo koji drugi Dejton. A, ako bi se to pokušalo, naići će, siguran sam, na otpor svih naroda i entiteta, pa i Srbije kao zemlje garanta Dejtonskog sporazuma".
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /180103030

Kao što se iz gore navedenog može zapaziti, radi se o pripremama za nove sukobe, na koje je dva dana prije nove godine javnost upoznao Ivica Dačić :

Dačić smatra da nije stavljena tačka na probleme na Balkanu, kao i da su regionlani konflikti mogući dok postoje uzroci tih problema.
"Da li su otklonjeni problemi zbog kojih su izbili ratovi na Balkanu? Nisu. Ovo je samo intermeco između nekih novih sukoba, ne zbog Srba, već zbog nerešenih pitanja na Balkanu. Ako velike sile to ne shvataju, one prave problem, vrtit ćemo se u krug".

https://www.klix.ba/vijesti/regija/daci ... /171227016
:-) :lol: :lol:
Bas sve svi nasikirase od coskoglavog i bivseg jul-ovca :roll:
Image
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#679 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by wonkaw »

General War wrote:
wonkaw wrote:Milorad Dodik je izjavio da je RS donijela odluku o vojnoj neutralnosti i da zato neće biti nikakvih baza NATO-a u BiH.

Komentarišući činjenicu da je RS proglasila vojnu neutralnost, a da istovremeno institucije BiH nastavljaju put ka NATO-u, Dodik je rekao da ljudi koji rade u institucijama BiH u ime RS moraju pokazati da poštuju odluke Narodne skupštine.

Odluka o vojnoj neutralnost podrazumijeva da srpski predstavnici prekinu proces približavanja NATO-u, jer je to opredjeljenje RS-a, svidjelo se to nekome ili ne.

A što se krije iza vojne neutralnosti Srbije i ers-e objasnio je Vulin prije par dana:

"Srbija je vojno neutralna zemlja i da će u skladu sa svojom neutralnošću, sarađivati sa svima koji žele da sa njom sarađuju i ukoliko procijeni da je to u njenom interesu, te da je Ruska Federacija prijatelj Srbije i da se sa Rusijom sarađuje dobro u svim oblastima, od ekonomije do vojne saradnje.

Baš zato što smo vojno neutralna zemlja mi moramo da budemo jaki. Vojska Srbije mora da bude jača nego što su to vojske zemalja koje su pripadnice paktova i saveza, jer one imaju koga da pozovu u slučaju da im je potrebno, a mi ne. Vojska Srbije mora da bude jača od drugih da bi mogla da čuva svoj suverenitet, slobodu i svoju slobodu odlučivanja", rekao je Vulin.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /171229102

Dva dana kasnije Vulin je istekao "da bilo ko sa strane ne bi smio ni da pokuša da nameće 'Dejton 2' ili bilo koji drugi Dejton. A, ako bi se to pokušalo, naići će, siguran sam, na otpor svih naroda i entiteta, pa i Srbije kao zemlje garanta Dejtonskog sporazuma".
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /180103030

Kao što se iz gore navedenog može zapaziti, radi se o pripremama za nove sukobe, na koje je dva dana prije nove godine javnost upoznao Ivica Dačić :

Dačić smatra da nije stavljena tačka na probleme na Balkanu, kao i da su regionlani konflikti mogući dok postoje uzroci tih problema.
"Da li su otklonjeni problemi zbog kojih su izbili ratovi na Balkanu? Nisu. Ovo je samo intermeco između nekih novih sukoba, ne zbog Srba, već zbog nerešenih pitanja na Balkanu. Ako velike sile to ne shvataju, one prave problem, vrtit ćemo se u krug".

https://www.klix.ba/vijesti/regija/daci ... /171227016
:-) :lol: :lol:
Bas sve svi nasikirase od coskoglavog i bivseg jul-ovca :roll:
Image
A to na slici je avion iz sastava VJRBiH koji cuva bh. vazdusni prostor kojeg paradoksa radi kontrolise Srbija i Hrvatska, ili?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#680 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

wonkaw wrote:
General War wrote:
wonkaw wrote:Milorad Dodik je izjavio da je RS donijela odluku o vojnoj neutralnosti i da zato neće biti nikakvih baza NATO-a u BiH.

Komentarišući činjenicu da je RS proglasila vojnu neutralnost, a da istovremeno institucije BiH nastavljaju put ka NATO-u, Dodik je rekao da ljudi koji rade u institucijama BiH u ime RS moraju pokazati da poštuju odluke Narodne skupštine.

Odluka o vojnoj neutralnost podrazumijeva da srpski predstavnici prekinu proces približavanja NATO-u, jer je to opredjeljenje RS-a, svidjelo se to nekome ili ne.

A što se krije iza vojne neutralnosti Srbije i ers-e objasnio je Vulin prije par dana:

"Srbija je vojno neutralna zemlja i da će u skladu sa svojom neutralnošću, sarađivati sa svima koji žele da sa njom sarađuju i ukoliko procijeni da je to u njenom interesu, te da je Ruska Federacija prijatelj Srbije i da se sa Rusijom sarađuje dobro u svim oblastima, od ekonomije do vojne saradnje.

Baš zato što smo vojno neutralna zemlja mi moramo da budemo jaki. Vojska Srbije mora da bude jača nego što su to vojske zemalja koje su pripadnice paktova i saveza, jer one imaju koga da pozovu u slučaju da im je potrebno, a mi ne. Vojska Srbije mora da bude jača od drugih da bi mogla da čuva svoj suverenitet, slobodu i svoju slobodu odlučivanja", rekao je Vulin.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /171229102

Dva dana kasnije Vulin je istekao "da bilo ko sa strane ne bi smio ni da pokuša da nameće 'Dejton 2' ili bilo koji drugi Dejton. A, ako bi se to pokušalo, naići će, siguran sam, na otpor svih naroda i entiteta, pa i Srbije kao zemlje garanta Dejtonskog sporazuma".
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /180103030

Kao što se iz gore navedenog može zapaziti, radi se o pripremama za nove sukobe, na koje je dva dana prije nove godine javnost upoznao Ivica Dačić :

Dačić smatra da nije stavljena tačka na probleme na Balkanu, kao i da su regionlani konflikti mogući dok postoje uzroci tih problema.
"Da li su otklonjeni problemi zbog kojih su izbili ratovi na Balkanu? Nisu. Ovo je samo intermeco između nekih novih sukoba, ne zbog Srba, već zbog nerešenih pitanja na Balkanu. Ako velike sile to ne shvataju, one prave problem, vrtit ćemo se u krug".

https://www.klix.ba/vijesti/regija/daci ... /171227016
:-) :lol: :lol:
Bas sve svi nasikirase od coskoglavog i bivseg jul-ovca :roll:
Image
A to na slici je avion iz sastava VJRBiH koji cuva bh. vazdusni prostor kojeg paradoksa radi kontrolise Srbija i Hrvatska, ili?
Civilni vazdusni prostor kontrolisu hrvatska i srbija...vojni NATO...i ovaj samoljot u sastavu.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#681 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by wonkaw »

General War wrote:
wonkaw wrote:
General War wrote: :-) :lol: :lol:
Bas sve svi nasikirase od coskoglavog i bivseg jul-ovca :roll:
Image
A to na slici je avion iz sastava VJRBiH koji cuva bh. vazdusni prostor kojeg paradoksa radi kontrolise Srbija i Hrvatska, ili?
Civilni vazdusni prostor kontrolisu hrvatska i srbija...vojni NATO...i ovaj samoljot u sastavu.
Znamo zasto su NATO avioni sluzili kada je BiH u pitanju, - da se otkriju i dokumentuju svjeze zatrpane masovne grobnice, nizasto drugo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#682 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

wonkaw wrote:
Znamo zasto su NATO avioni sluzili kada je BiH u pitanju, - da se otkriju i dokumentuju svjeze zatrpane masovne grobnice, nizasto drugo.
:shock:
:-) :roll:
..mislim stvarno ko hoda po ovim temama
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#683 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by lajkujMe »

Ali bas pitanje, recimo da nas Srbija napadne da li bi nas stvarno (ugovorno) NATO branio na nebu da li su obavezni to da rade? Ako je to tako mi smo u drustvu Hrvatske i Slovenije moze Srbija imati 100 ovih raspalih migova opet su oni donji.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#684 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Dinostula »

Svi se u regionu naoruzavaju samo mi pametni pa se razoruzavamo.
Nasli jos da ukinemo i vojni rok. :skoljka:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#685 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Streptokok »

lajkujMe wrote:Ali bas pitanje, recimo da nas Srbija napadne da li bi nas stvarno (ugovorno) NATO branio na nebu da li su obavezni to da rade? Ako je to tako mi smo u drustvu Hrvatske i Slovenije moze Srbija imati 100 ovih raspalih migova opet su oni donji.
U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#686 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

lajkujMe wrote:Ali bas pitanje, recimo da nas Srbija napadne da li bi nas stvarno (ugovorno) NATO branio na nebu da li su obavezni to da rade? Ako je to tako mi smo u drustvu Hrvatske i Slovenije moze Srbija imati 100 ovih raspalih migova opet su oni donji.
Potpisnice mirovnog sporazuma su garanti sigurnosti BiH dok se ne ispune uslovi...imas NATO stab u Butmiru...svaki napad tj povreda suveriniteta BiH bi ugrozilo i osoblje NATO-a a on ima i mandat za odgovor silom...tako, no sikirejsn ;-)
To sto NATO ili MZ ne reaguje je zato sto je to providna predstava nasih politicara izmedju sebe kako bi zaradili koji poen.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#687 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Streptokok wrote:
lajkujMe wrote:Ali bas pitanje, recimo da nas Srbija napadne da li bi nas stvarno (ugovorno) NATO branio na nebu da li su obavezni to da rade? Ako je to tako mi smo u drustvu Hrvatske i Slovenije moze Srbija imati 100 ovih raspalih migova opet su oni donji.
U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#688 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Streptokok »

General War wrote:
Streptokok wrote:
lajkujMe wrote:Ali bas pitanje, recimo da nas Srbija napadne da li bi nas stvarno (ugovorno) NATO branio na nebu da li su obavezni to da rade? Ako je to tako mi smo u drustvu Hrvatske i Slovenije moze Srbija imati 100 ovih raspalih migova opet su oni donji.
U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
To i govorim, jos se nisu nigdje pokazali na bojnom polju. To za tursku koliko znam vratili su patriote u njemacku, a turcima nece da ih prodaju. Zato erdogan kupuje s400. Kakav je to savez? E tako bi sutra bilo i da se zarati. Milion kalkulacija i ćorak, isto kaoi za srebrenicu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#689 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Streptokok wrote:
General War wrote:
Streptokok wrote: U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
To i govorim, jos se nisu nigdje pokazali na bojnom polju. To za tursku koliko znam vratili su patriote u njemacku, a turcima nece da ih prodaju. Zato erdogan kupuje s400. Kakav je to savez? E tako bi sutra bilo i da se zarati. Milion kalkulacija i ćorak, isto kaoi za srebrenicu.
Pa ko je duho po bliskom istoku i srbima ako nije NATO?
Pa i Grcka i Kipar imaju S300 godinama, pa sta? Nece dobiti Ruski S400 vec izvozni...i ako ga dobije, a imali su turci ruski BTR 80 u svom naoruzanju..tako da vidim da ti nedostaje informacija.
Srebrenica je srbe kostala i u hrvatskoj i na diplomatskom planu...da jos ne znaju sta ih je snaslo.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#690 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Streptokok »

General War wrote:[
Pa ko je duho po bliskom istoku i srbima ako nije NATO?
Pa i Grcka i Kipar imaju S300 godinama, pa sta? Nece dobiti Ruski S400 vec izvozni...i ako ga dobije, a imali su turci ruski BTR 80 u svom naoruzanju..tako da vidim da ti nedostaje informacija.
Srebrenica je srbe kostala i u hrvatskoj i na diplomatskom planu...da jos ne znaju sta ih je snaslo.
dobro si :-)

ja se ne bih uzdao ni u kakve saveze nego isključivo u oružje sa kojim raspolažem. ti misliš drugačije i to je ok. nema razloga da se vrijeđamo.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#691 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by славянин »

Problem oko S300 ili S400 u Turskom aresenalu jeste zato sto je ista saradnik u projektu F35 JSF - Amerika se boji da nece Rusi dobiti sposobnost da otkriju ranjivosti JSFa ako (sto sigurno imaju) budu imali mogucnost da pristupe sistemima koje prodaju Turskoj (dali kroz hacking,dali kroz direktnu spijunazu). Turska bi mogla da ima f35 da lete dok ih nadgledaju radari S300 - blago informacija za Ruse...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#692 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Streptokok wrote:
General War wrote:[
Pa ko je duho po bliskom istoku i srbima ako nije NATO?
Pa i Grcka i Kipar imaju S300 godinama, pa sta? Nece dobiti Ruski S400 vec izvozni...i ako ga dobije, a imali su turci ruski BTR 80 u svom naoruzanju..tako da vidim da ti nedostaje informacija.
Srebrenica je srbe kostala i u hrvatskoj i na diplomatskom planu...da jos ne znaju sta ih je snaslo.
dobro si :-)

ja se ne bih uzdao ni u kakve saveze nego isključivo u oružje sa kojim raspolažem. ti misliš drugačije i to je ok. nema razloga da se vrijeđamo.
Ono cime ti raspolazes te cini samo legitimnom metom.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#693 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by wonkaw »

da malo i mi zazveckamo sa oruzjem :-x

frisko sa neta

Minister for Defence Production Rana Tanveer Hussain has stressed the need to identify the areas of cooperation and joint ventures between Pakistan and Bosnia Herzegovina, reported Radio Pakistan .

He was talking to a delegation of Bosnia and Herzegovina led by Minister of Energy, Mining and Industry Nermin Dzendic in Islamabad.

Rana Tanveer Hussain said that Pakistan attaches great importance to its relations with Bosnia .

He said that Bosnia can benefit from Pakistan’s defence production industry in a great way.

The Minister said products of Pakistan’s Defence Industry are not only compatible with international standard in quality and technology but also available at much lower prices.

He also assured Pakistan 's full cooperation to further enhance the collaboration between the industries of both the countries.

https://nation.com.pk/09-Jan-2018/bosni ... ry-tanveer
mishic
Posts: 6288
Joined: 28/04/2011 16:29

#694 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by mishic »

Na prostoru Balkana nije još jasno povućena crta između Istoka i Zapada. Ne zna se baš dokle je NATO a dokle majčica RUSIJA. Čudno je samo što susjedi i s jedne i s druge strane plačaju oružje kada ga mogu dobiti besplatno. To što stigne besplatno i odredit će dokle je šta. I kuda je granica. Moglo bi nastupiti i drugo poluvrijeme ili repriza 1991. gore u Posavini a NI se pokazati jako unosnom i profitabilnom granom. Znate, njihovi proizvodi naj lakše prolaze tamo gdje nema čvrstih granica!!!
LjutiOtac
Posts: 15
Joined: 09/01/2018 05:27

#695 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by LjutiOtac »

wonkaw wrote:da malo i mi zazveckamo sa oruzjem :-x

frisko sa neta

Minister for Defence Production Rana Tanveer Hussain has stressed the need to identify the areas of cooperation and joint ventures between Pakistan and Bosnia Herzegovina, reported Radio Pakistan .

He was talking to a delegation of Bosnia and Herzegovina led by Minister of Energy, Mining and Industry Nermin Dzendic in Islamabad.

Rana Tanveer Hussain said that Pakistan attaches great importance to its relations with Bosnia .

He said that Bosnia can benefit from Pakistan’s defence production industry in a great way.

The Minister said products of Pakistan’s Defence Industry are not only compatible with international standard in quality and technology but also available at much lower prices.

He also assured Pakistan 's full cooperation to further enhance the collaboration between the industries of both the countries.

https://nation.com.pk/09-Jan-2018/bosni ... ry-tanveer
Ja sam mislio ovo postavit juce ali registracija na forum mi je duze trajala nego sto sam ocekivo. Interesantno je da Federalni ministar za energiju ide u Pakistan i onda pregovara o nabavci oruzja... Ponovna nabavka HJ8?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#696 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Alfons Kauders »

Prica se o saradnji NI i potencijalnom izvozu samohotki u Pakistan (i vjerovatno uvozu drugih stvari za modernizaciju). Nista novo i nista neobicno ako pratite temu o NI u BiH.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#697 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by bh.tornjak »

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije, general Ljubiša Diković:

"Potreban nam i raketni sistem PVO dometa 400 kilometara"
Planirana je nabavka raketnog sistema velikog i srednjeg dometa koji može da vodi borbu na daljinama većim od 400 km ali je rano govoriti o konkretnim rešenjima.
"Razmatraju i sistemi S-300 i BUK, ali razmatramo i druge sisteme".

"Nastavicemo sa realizacijom projekta '1.500' i '1.500 plus'. Počećemo modernizaciju tenka M-84 i borbenog vozila pešadije, kako bismo poboljšali domet, zaštitu i probojnost".

"Zaokružićemo sposobnosti naše lovačke avijacije za zaštitu vazdušnog prostora. U planu je da se vojska u 2018. godini opremi helikopterima H-145M iz 'Erbasovog' programa sa sistemom naoružanja koje smo mi tražili, a odobrena je i nabavka šest transportnih helikoptera Mi-17".

General je zahvalio Rusiji na donacijama u naoružanju i objasnio da ce 30 tenkova T-72S biti raspoređeno u oklopno-mehanizovane jedinice, a 30 oklopnih vozila BRDM u izviđačke jedinice Vojske Srbije.
Djokovic
Posts: 91
Joined: 31/07/2018 20:36

#698 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by Djokovic »

General War wrote:
Streptokok wrote: U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
Velika Britanija od strane Argentine osamdesetih godina kada se ostale članice iako su bile obavezne nisu baš pretrgle da direktno intervenišu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#699 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by General War »

Djokovic wrote:
General War wrote:
Streptokok wrote: U se i u svoje kljuse. Oni bi nasli milion nrazloga da ne intervenisu. Nato jos nikad nije branio neku clanicu.
:shock: :-)
Koja je to clanica NATO-a napadnuta?
Ko je poslao Turcima Patriote kad su zaguzvali sa rusima? Ko salje avione i trupe u Poljsku, Estoniju, Latviju?
Velika Britanija od strane Argentine osamdesetih godina kada se ostale članice nisu baš pretrgle da direktno intervenišu.
:shock:
A sto bi intervenisale, kad je Britaniji sasvim dobro islo? Indirektno je ucestvovalo, samo sto ti to ne znas.
toska
Posts: 2981
Joined: 26/09/2016 14:08

#700 Re: Ubrzano naoruzavanje

Post by toska »

Alfons Kauders wrote:Prica se o saradnji NI i potencijalnom izvozu samohotki u Pakistan (i vjerovatno uvozu drugih stvari za modernizaciju). Nista novo i nista neobicno ako pratite temu o NI u BiH.
slao je Pakistan svašta nešto još tokom agresije,
Ameri propuštali brodove, Hrvati uzimali dio, ali stiglo je ipak dovoljno da srpski tenkovi ne budu više presudni, a pješadija bude primjereno naoružana.
riječ je 94.

ništa novo, samo malo prisjećanje
Post Reply