Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Locked
asurbanipal

#901 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by asurbanipal » 29/07/2015 12:40

:lol: :lol: :lol:

Niemand

#902 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Niemand » 29/07/2015 12:41

Havana, ugrozavas mi avatar, stoga si i ti bezveze.

k3ngur

#903 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by k3ngur » 29/07/2015 12:46

Ja i dalje cekam odgovor...

Leo_alfa

#904 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Leo_alfa » 29/07/2015 12:46

Tema je na politici upravo jer nije poenta raspravljati o tome da li je zeni zaista dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice, u suprotnom bi trebala biti na religiji jer se to pitanje postavlja iz perspektive tumacenja vjerskog ubjedjenja, medjutim radi se o tome sta predstavlja ovakav nastup (u ovom slucaju vjerskog tumaca), koliki je uticaj na samo drustvo i nasu svijest o ispravnom ustroju drzave u kojoj zivimo. Tako da se bez obzira o ispravnosti njegovog tumacenja Islamskih propisa ovdje moze diskutovati cisto osvrcuci se na politicki kontekst.

statixx

#905 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by statixx » 29/07/2015 12:48

HAVANA wrote:Ja da sam zena,jebo bi mater svima redom. :D
Cekamo da se pojavi reinkarnacija Eme Goldman - @Bloo... :lol:

Heartbeats

#906 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Heartbeats » 29/07/2015 12:54

Joj ,sve veliki muslimani, a nisu znali sta je ćurokot na somunu do '96 :roll:

oridjidji

#907 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by oridjidji » 29/07/2015 12:55

Heartbeats wrote:Joj ,sve veliki muslimani, a nisu znali sta je ćurokot na somunu do '96 :roll:
:lol: :thumbup:

Zastavnik_dzemo

#908 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Zastavnik_dzemo » 29/07/2015 12:58

Heartbeats wrote:Joj ,sve veliki muslimani, a nisu znali sta je ćurokot na somunu do '96 :roll:
kaze se curekot

oridjidji

#909 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by oridjidji » 29/07/2015 13:03

Leo_alfa wrote:Tema je na politici upravo jer nije poenta raspravljati o tome da li je zeni zaista dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice, u suprotnom bi trebala biti na religiji jer se to pitanje postavlja iz perspektive tumacenja vjerskog ubjedjenja, medjutim radi se o tome sta predstavlja ovakav nastup (u ovom slucaju vjerskog tumaca), koliki je uticaj na samo drustvo i nasu svijest o ispravnom ustroju drzave u kojoj zivimo. Tako da se bez obzira o ispravnosti njegovog tumacenja Islamskih propisa ovdje moze diskutovati cisto osvrcuci se na politicki kontekst.
Strasno isti utice na nasu svijest i ustroj drzave u kojoj zivimo. To me podsjeti na onu blesavu tribinu Nusreta Imamovica i Bilala Bosnica "savrsenstvo serijata, pogubnost demokratije" kojom se nesto kaze, a ipak nista ne kaze, oko koje se digne pompa, a na kraju se nista novo ne desi. Bude i prodje kao da nista nije bilo. Zivot ide dalje.

Isto tako je i sa ovim Sajinim misljenjem. Samo mu se slatko nasmijes jer rano shvatis da pokusava biti Saudijac u BiH. Njegove bi rijeci imali tezinu tek da je clan IZ BiH ili aktivan politicar. :D

NataliDizdar

#910 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by NataliDizdar » 29/07/2015 13:21

SSP wrote:Najjace su budale koje misle da se Srbi boje vehabizma. Pa Bliski Istok je pun tih kozojeba pa ih jebe ko kod stigne, ako se ne pokolju medjusobno.

Druga stvar, cetnici i vehabije rade ka istim cilju. Cetnici su srusili Ferhadiju i jos 1000 dzamija, a vi vehabije otvoreno trazite rusenje Gazi husrev-begove u sarajevu.

De mi odgovori, jel ti zelis drzavu i sistem poput Boka Harama i Somalije ovdje? Te drzave su primili ideologiju dr Kuduzovica i Fahda... Vidimo svi da im ide fino
Jebe se, ponavljam, jebe se kozojebcima za ustase, cetnike itd. Milion puta vidjeh na njihovim forumima da se tamo o njima, o istinskim neprijateljima Bosnjaka, najmanje raspravlja.

Njima je veci problem i dusmanin, veca tema, jedna Sanela Jenkins, koja je samosvjesna, nepokrivena i zgodna Bosnjakinja koja se udala za kjafira, nego Ratko Mladic.

Zato kazem da su kozojei najbolesniji od svih ekstremista na Balkanu. Cetnici i ustase barem usmjeravaju svoju mrznju prema "realnim" neprijteljima. A kozojebi napadaju skoro iskljucvio Bosnjake.

Tumor naseg drustva.

Leo_alfa

#911 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Leo_alfa » 29/07/2015 13:28

oridjidji wrote:
Leo_alfa wrote:Tema je na politici upravo jer nije poenta raspravljati o tome da li je zeni zaista dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice, u suprotnom bi trebala biti na religiji jer se to pitanje postavlja iz perspektive tumacenja vjerskog ubjedjenja, medjutim radi se o tome sta predstavlja ovakav nastup (u ovom slucaju vjerskog tumaca), koliki je uticaj na samo drustvo i nasu svijest o ispravnom ustroju drzave u kojoj zivimo. Tako da se bez obzira o ispravnosti njegovog tumacenja Islamskih propisa ovdje moze diskutovati cisto osvrcuci se na politicki kontekst.
Strasno isti utice na nasu svijest i ustroj drzave u kojoj zivimo. To me podsjeti na onu blesavu tribinu Nusreta Imamovica i Bilala Bosnica "savrsenstvo serijata, pogubnost demokratije" kojom se nesto kaze, a ipak nista ne kaze, oko koje se digne pompa, a na kraju se nista novo ne desi. Bude i prodje kao da nista nije bilo. Zivot ide dalje.

Isto tako je i sa ovim Sajinim misljenjem. Samo mu se slatko nasmijes jer rano shvatis da pokusava biti Saudijac u BiH. Njegove bi rijeci imali tezinu tek da je clan IZ BiH ili aktivan politicar. :D
Slazem se, samo vidim da se pise o tome da li je to zaista po Islamu ili nije, sto mislim da uopste nije tema.

NataliDizdar

#912 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by NataliDizdar » 29/07/2015 13:42

Kemal Malovčić wrote:Ovo "kozojebac", "kozojepci" itd. stotinu puta napisano na ovoj temi je neukusno i pogrešna predrasuda i samo ukazuje na netolerantnost onih koji to pišu.

Kada bih tako pisao i mislio i govorio o ljudima, sa ovakvom sviješću, ja o sebi ne bih mislio da sam bolji od tih "kozojebaca".
Primjetih na ovoj temi da Kuduzovic ima dvije vrste "sljedbenika". Oni otvoreni sa parolama tipa "serijat ce vladati inshallah, tesko vama kjafiri", a ovi pasivniji, mozda nesto manje indoktrinirani, koji se zgrozavaju zbog "netolerancije" prema ekstremistima. Ovo zadnje ima na zapadu vec godinama i dovelo je do velikog pitanja tamo - smijemo li biti toliko tolerantni da tolerisemo netoleranciju? Prije 20, 30 god bi mozda vecina rekla da je to nuzno zlo i da se to mora. Sada kada svakodnevno na vijestima vide cemu vodi takva tolerancija prema ekstremistima, je ogromna vecina odlucno protiv.

Heartbeats

#913 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Heartbeats » 29/07/2015 13:43

Zastavnik_dzemo wrote:
kaze se curekot
kao što se kaže i samun..ma libo me generalno (za formu, suština je bitna)

klixlove

#914 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by klixlove » 29/07/2015 13:45

Mislim da je na ovoj temi većina srba koji se prevaraju da su bošnjaci. U prilog tome govori i reakcija na moj sinoćnji post. Ali problem je pojedinaca bošnjaka koji fkt ovo misle što pišu. Problem su im ljudi koji puste bradu a krate brkove radi Poslanika a.s. (muslimani koji žive po sunnetu), a nije im problem četnički ravnogoski pokret koji se postrojava u RS i koji će htjeti opet da ih kolje. Nema svrhe da se raspravljamo dalje. Ono što sam napisao sinoć vrijedi bez obzira šta vi mislili. Znam da istina boli, pa ste se raspisali ovoliko. Islam se vratio i dalje se vraća i to je nešto što ne možete zaustaviti. Nema više naivnog vjerovanja kojem nas je naučio komunizam. Ismijavanjem ovakvih ljudi kao što je dr. Safet Kuduzović, samo vršite njegovu propagandu i ubrzavate proces vraćanja muslimana svojoj vjeri. Selam svima vama.

NataliDizdar

#915 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by NataliDizdar » 29/07/2015 13:46

NE, problem je u tebi, kome je veci problem Bosnjak ateista nego cetnik.

I zaista si cudan ako zaista mislis da ljudi kao Kuduzovic pomognu Bosnjacima da se vrate islamu. Naprotiv, vidim po ljudima oko sebe da bas kada vide ekstremiste kao Kuduzovica, pocinju da osjecaju nelagodu oko vjere, neku potrebu da se distanciraju od toga svega.

kritichar

#916 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by kritichar » 29/07/2015 13:50

piupiu wrote:
kritichar wrote: Ko nema stida, može da radi šta hoće.
A. nemati stida znači voziti auto u udaljeni grad bez prisustva svoga muža u 21.om vijeku? :roll:

Kritikovati treba sve što je upitno, evo, ja ti kao nemuslimanka kažem da vjerujem da bi tako i Poslanik rekao, jer je on bio progresivan čovjek. Ja sam ne znam ti koliko puta napisala da vjerujem da bi Poslanik bio potpisnik Univerzalne povelje o ljudskim pravima, da se kojim slučajem rodio danas, a, mislim da ona garantuje slobodu kretanja svim ljudima. Kad malo bolje razmislim, većina islamskih zemalja i jesu potpisnice te Povelje, tako da ... haj'mo se svi zajedno praviti nevješti. :wink:
jedan od problema je ne razumijevanj tih propisa
konkretno ovaj propis ima veze sa stidom, ali vi to sve nekako banalizujete i uprostite

Ako priznaješ i podržavaš Poslanika, zašto si onda nemuslimanka?

kritichar

#917 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by kritichar » 29/07/2015 13:50

5 0 5 wrote:
kritichar wrote: propagira šeriatske propise za one koji hoće da ih se drže, nigdje nije rekao da hoće u Bosni uvede šeriat
a ti možeš komentarisati sve, međutim u najmanju ruku je nekulturno komentarisati stvari koje se ne odnose na vas.
A ako budeš napadao Muhameda, to znači da ćeš napasti sve muslimane, a to ti nije pametno.
A narod čuje i opredjeljuje se, pa vidi da je broj istomišljenika Kuduzovića u porastu, za razliku od vaših.
kako se ne odnose na nas? znaci, ako ja drzim svoju djecu zakljucane u podrumu, iz recimo nekih bolesnih vjerovanja/uvjerenja, to nema veze ni sa kim drugim nego samo sa mnom? moja djeca, moje vjerovanje, moja stvar. :lol: :lol:
hahaha, grohotom se smijem, kakve samo paralele povlačite, ako ove dvije stvari upoređuješ, onda stvarno nisi shvatio o čemu se radi

Leo_alfa

#918 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Leo_alfa » 29/07/2015 13:50

klixlove wrote:Mislim da je na ovoj temi većina srba koji se prevaraju da su bošnjaci. U prilog tome govori i reakcija na moj sinoćnji post. Ali problem je pojedinaca bošnjaka koji fkt ovo misle što pišu. Problem su im ljudi koji puste bradu a krate brkove radi Poslanika a.s. (muslimani koji žive po sunnetu), a nije im problem četnički ravnogoski pokret koji se postrojava u RS i koji će htjeti opet da ih kolje. Nema svrhe da se raspravljamo dalje. Ono što sam napisao sinoć vrijedi bez obzira šta vi mislili. Znam da istina boli, pa ste se raspisali ovoliko. Islam se vratio i dalje se vraća i to je nešto što ne možete zaustaviti. Nema više naivnog vjerovanja kojem nas je naučio komunizam. Ismijavanjem ovakvih ljudi kao što je dr. Safet Kuduzović, samo vršite njegovu propagandu i ubrzavate proces vraćanja muslimana svojoj vjeri. Selam svima vama.
Dobar primjer s kojim se moze usporediti ovo o cemu bi se trebalo pricati, ali iz pogresne perspektive. I jedni i drugi navedeni propagiraju odredjenu ideologiju koja se sa politickog aspekta moze kritikovati na isti nacin.

kritichar

#919 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by kritichar » 29/07/2015 13:56

sheilak wrote: pa prvi bi se MUhamed sa vama razracunao da se kojim slucajem vrati na dunjaluk.
Svi vi koji se ne držite ni slova koje je on naredio, poznajete ga bolje od ovih koji su posvetili čitav život slijeđenju Muhameda a.s.

madner

#920 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by madner » 29/07/2015 13:59

Ovakli likovi su jako korisni kako bi velicina zapamtila negativne posljedice vjere.

Cesto ljudi zaborave kakvi su to mentalni sklopovi.

5 0 5

#921 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by 5 0 5 » 29/07/2015 13:59

oridjidji wrote: Pravno te fetve obavezuju samo one koji sebe smatraju sljedbenicima Islama tj. vjeruju, zive i slijede islam. Covjeku kojem je svejedno, ravnodusno ignorira pojave koje mu se ne svidjaju oko sebe, cak ih i ne komentarise. Al posto kod nas se svi prave da im je svejedno, dok im sve smeta, onda i ne cudi sto se komentarise neko ko ima svoj mikrosvijet praznoglavaca (ovo ti rece) poput Safeta. Znaci nije vam svejedno. Na kraju ta prica nebi bila dijelom nase rasprave, da neko nije odlucio da siri Sajina misljenja po forumu i namece raspravu o tome. Sajo se ovom mudrom i pametnom narodu nije uspio nametnuti, ali ni bolji i pametniji i uceniji muslimani od njega.

Sta tebe odvaja od toga sto vas je vrijedjao? Evo i ti ljude nazivas kozojebima i praznoglavcima jer ti se ne svidjaju, a religija ti je tanja strana znanja.

Pa Rambo je o izborima najbolje misljenje dao. Test u ruke, prije odlaska na izbore. :D
vjera je privatna stvar. dakle, ako neko ne priznaje tog i tog vrhovnog izdavaca fetvi, moze jednostavno guzicu s njom obrisati. sta ce biti u protivnom? odsjeci ce mu glavu?

sta me odvaja od toga sto me je vrijedjao, pitas. pa dok god je u okvirima rasprave, svako ima pravo da govori sta god hoce. mada ja znam primjera iz bosne i hercegovine gdje su kozojebci isli i puno dalje no sto im zakon dozvoljava. kao napade na homoseksualce ili djecu zbog njima neodgovarajuce odjece, dizanje policijskih stanica u zrak, od napada na drzavu do klanja rodjene majke, ili onog nesretnog oca koji nije htio dati svoje maloljetno dijete kozojebcu. a to je sve kriminalno djelovanje. izlazi iz zone obicnog stava. je li tako? ne mozes ih predstaviti kao neku miroljubivu vjersku sektu. njihove akcije govore da nisu toliko bezopasni. pitanje je samo koliko im prostora treba dati. moj je stav, ni milimetra. pa cak i stav da treba porobljavati zene (a oduzimanje nekome pravo na slobodu je upravo to), ne moze proci kao, ma nema veze, oni tako vjeruju. zakoni drzave se moraju postovati, a sektaska pravila nisu obavezna nikome.

sheilak

#922 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by sheilak » 29/07/2015 13:59

kritichar wrote:
sheilak wrote: pa prvi bi se MUhamed sa vama razracunao da se kojim slucajem vrati na dunjaluk.
Svi vi koji se ne držite ni slova koje je on naredio, poznajete ga bolje od ovih koji su posvetili čitav život slijeđenju Muhameda a.s.
Ma ne. Nije Poslsnik bio nerazuman, zadrt extrem kao neki koji smatraju da su cijeli zivot posvetili njegovom putu. A ne shvataju da on ga slijede na pogresan nacin.

Leo_alfa

#923 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Leo_alfa » 29/07/2015 14:02

madner wrote:Ovakli likovi su jako korisni kako bi velicina zapamtila negativne posljedice vjere.

Cesto ljudi zaborave kakvi su to mentalni sklopovi.
Na zalost to ne razumiju svi.

5 0 5

#924 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by 5 0 5 » 29/07/2015 14:05

kritichar wrote:
5 0 5 wrote:
kritichar wrote: propagira šeriatske propise za one koji hoće da ih se drže, nigdje nije rekao da hoće u Bosni uvede šeriat
a ti možeš komentarisati sve, međutim u najmanju ruku je nekulturno komentarisati stvari koje se ne odnose na vas.
A ako budeš napadao Muhameda, to znači da ćeš napasti sve muslimane, a to ti nije pametno.
A narod čuje i opredjeljuje se, pa vidi da je broj istomišljenika Kuduzovića u porastu, za razliku od vaših.
kako se ne odnose na nas? znaci, ako ja drzim svoju djecu zakljucane u podrumu, iz recimo nekih bolesnih vjerovanja/uvjerenja, to nema veze ni sa kim drugim nego samo sa mnom? moja djeca, moje vjerovanje, moja stvar. :lol: :lol:
hahaha, grohotom se smijem, kakve samo paralele povlačite, ako ove dvije stvari upoređuješ, onda stvarno nisi shvatio o čemu se radi
a ma nemoj. znaci postoje legalne sekte i nelegalne sekte. one koji se kriju iza islama mogu porobljavati zene. a ja koji sam samo "psihopata" i drzim svoju djecu vezanu u podrumu, ne moze.znaci, ja samo mogu reci, pa to je po islamu, i onda mi "vjerska tolerancija" drzi ledja. sta vidis ti ispravno u necijem prijedlogu da se zenama oduzme sloboda (u ovom slucaju sloboda odlucivanja i kretanja)?

Niemand

#925 Re: Da li je ženi dozvoljeno da sama putuje autom do Zenice? Dr Safet Kuduzovic

Post by Niemand » 29/07/2015 14:14

NataliDizdar wrote:
Primjetih na ovoj temi da Kuduzovic ima dvije vrste "sljedbenika". Oni otvoreni sa parolama tipa "serijat ce vladati inshallah, tesko vama kjafiri", a ovi pasivniji, mozda nesto manje indoktrinirani, koji se zgrozavaju zbog "netolerancije" prema ekstremistima. Ovo zadnje ima na zapadu vec godinama i dovelo je do velikog pitanja tamo - smijemo li biti toliko tolerantni da tolerisemo netoleranciju? Prije 20, 30 god bi mozda vecina rekla da je to nuzno zlo i da se to mora. Sada kada svakodnevno na vijestima vide cemu vodi takva tolerancija prema ekstremistima, je ogromna vecina odlucno protiv.
klixlove wrote:Mislim da je na ovoj temi većina srba koji se prevaraju da su bošnjaci. U prilog tome govori i reakcija na moj sinoćnji post. Ali problem je pojedinaca bošnjaka koji fkt ovo misle što pišu. Problem su im ljudi koji puste bradu a krate brkove radi Poslanika a.s. (muslimani koji žive po sunnetu), a nije im problem četnički ravnogoski pokret koji se postrojava u RS i koji će htjeti opet da ih kolje. Nema svrhe da se raspravljamo dalje. Ono što sam napisao sinoć vrijedi bez obzira šta vi mislili. Znam da istina boli, pa ste se raspisali ovoliko. Islam se vratio i dalje se vraća i to je nešto što ne možete zaustaviti. Nema više naivnog vjerovanja kojem nas je naučio komunizam. Ismijavanjem ovakvih ljudi kao što je dr. Safet Kuduzović, samo vršite njegovu propagandu i ubrzavate proces vraćanja muslimana svojoj vjeri. Selam svima vama.
A da odete na kafu :cekam:

Locked