Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post Reply
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1 Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by stari grad Visegrad »

Ovu temu otvaram da do gradjana i politicara dodje glas ove pametne zene.
Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije.
Hvala Sanela!!
Uspješna bh. poduzetnica i humanitarka Sanela Jenkins uputila je otvoreno pismo "građanima i liderima" Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. U svjetlu aktuelnih političkih dešavanja u regiji, Jenkins poziva na međusobno uvažavanje, poštivanje suverenosti i teritorijalnog integriteta, te na zajedničku izgradnju jakih i stabilnih država.

Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti Sanela Jenkins
Pismo Sanele Jenkins prenosimo u cijelosti:

Poštovani građani i lideri Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske,

Imam potrebu da se obratim građanima ove tri zemlje. Možda je dovoljno da sam rekla samo "građanima" jer i lideri su građani. Nisu oni neko drugi, nego smo svi rođeni i rasli na istom prostoru. Pitam sebe, a pitam i vas, i voljela bih da je ovo tema naših dijaloga, hoćemo li ponovo dozvoliti da uđemo u takve probleme i da se pobijemo i da nas fali u stotinama hiljada zbog pojedinih bolesnih umova? I znate li šta je najtužnije? Što se nakon toga utrkujemo da budemo ponovo zajedno ali pod drugom zastavom, pogađate, zastavom Evropske unije.

Hrvatska: Ona je već u EU i u ovoj konstelaciji snaga i odnosa puno je sigurnija zemlja nego sve zemlje južnije. A južnije od nje, kako kažu, i ovaj put je tužnije, ne zato što nema pametnih ljudi, nego što imamo problem urođenih diktatora koji još uvijek drže milione građana Bosne i Srbije u izolaciji. Hrvatska je ipak stabilnija zemlja i sa manje etničkih problema nego što ih ima Srbija ili Bosna. Međutim, da li će Hrvatska biti sretna ako ima za susjeda nestabilnu Bosnu i Hercegovinu? Mi smo geografski u stomaku Hrvatske i nikakva granica je ne može spasiti od problema ako nije dobro u Bosni. Zato vjerujem da je od krucijalne važnosti za Hrvatske nacionalne interese da Bosna i Hercegovina bude i ostane stabilna i jaka država. Ovo vjerujem iz dva razloga, jedan je jer Hrvatska ima stabilnu državu bez obzira na unutrašnje političke razlike, a drugi je, bit ću subjektivna, jer ima ženu za predsjednika. U ime budućnosti svih nas želim Hrvatskoj zrelu politiku i prepoznavanje ovoga o čemu govorim. Želim da Hrvatska nastavi podržavati cjelovitu i suverenu Bosnu i Hercegovinu, zemlju ravnopravnih građana. Posebno bih voljela vidjeti kako Hrvatska ne nasjeda na uvlačenje u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine po receptima pojedinih lidera. Naši sugrađani Hrvati u Bosni i Hercegovini živjeli su na teritoriji cijele BiH a ne samo u jednom djelu, te se treba raditi na njihovom povratku u prijeratne domove. Pomaganje u stvaranju posebnih torova i jedinica sa jednoumljem i nacionalizmom samo produbljuje krizu i stvara fašizam na ovim prostorima. Jednonacionalni torovi će jednako biti baza fašizma za taj narod koji se tako izoluje, bio Bošnjak, Srbin ili Hrvat. Zato je samo stabilna i multietnička BiH, po mom mišljenju, u interesu Hrvatske.

Srbija: Najveća i najutjecajnija zemlja bivše Jugoslavije. Iz Beograda se upravljalo našim prostorima 73 godine prije nego je, iako se mnogi neće složiti, ipak iz Beograda krenulo i gašenje naše tadašnje države. Srbija je važna zemlja za region i njena politika se reflektuje na sve nas. Zato je važno ko i kako odlučuje tamo. U Srbiji je važno da se spozna prava istina o našoj bliskoj prošlosti najviše zbog njenih budućih generacija. Ovo je jako osjetljiva tema i ne želim zaoštravati stvari, ali želim reći da nestabilnost nikome ne odgovara. Srbiji je najviše potrebna mirna Bosna i korektan odnos zvaničnog Beograda i zvaničnog Sarajeva. Srbija je napravila određene korake u tom smjeru ali to nije dovoljno. Za istinako pomirenje naroda i država treba iskrena volja a ne dobar PR i igre bez granica. Ljudi, pošteni građani Srbije i Bosne i Hercegovine, žele da sarađuju i rade i putuju. Oni nemaju problema koliko se namjerno fabrikuju kako bi se neko održavao na političkoj infuziji. Političari ne treba da ih koče u tome, a koče ih ako vode lažnu politiku. Pogotovo ih koče ako dozvole da ih potrošeni političari iz Bosne koji glume lažne heroje srpskog naroda sa milionima u džepu, uvlače u takav sunovrat. Srbija ne može to izdržati i građani Srbije će nažalost plaćati cijenu. Srbiji također treba biti u interesu multietničke i cjelovite Bosna jer će kao takva jedino biti stabilna. A nestabilna Bosna je i nestabilna Srbija. Zato u ime naše djece okrenimo se iskreno budućnosti a ne igranju duplih igara koje su jasne svim pametnim ljudima. Do Srbije je kako ovo vidi a nama je sasvim jasna slika.

Bosna i Hercegovina: Ovdje sam naravno subjektivna. Da bi bila mirna regija, mora biti mirna Bosna. Bez mirne Bosne nema mira ni u regiji. Zato nam ne trebaju drugi otežavati ionako komplikovanu situaciju. Međutim ne treba se ovo pogrešno shvatiti da smo manje vrijedni, mi možemo trpjeti puno duže pod vodom nego neko misli, ali samo govorimo nema potrebe. Jer ako nije dobro građanima u Bosni i Hercegovini, nije ni susjedima. Međutim nisu toliko problem ni oni koji ne vole Bosnu kao oni koji je kao vole a ne znaju. Ima u Bosni nešto što se zove merhamet, a to bi bilo kao "mehko srce, dobri ljudi". To je dobra osobina, ali taj merhamet zna biti poguban a osoba koja ga ima izgledati vrlo naivno. Zato naši lideri bi trebali uzdignute glave koračati kroz ovo turbulentno vrijeme, a ne djelovati zbunjeno, nedržavnički i naivno. Imam osjećaj da je tako ovih dana, pa bi dobro bilo da se trznu oni koji nas predstavljaju. Pomirenje treba svima jer su ljudi umorni i sa jedne i sa druge strane Drine. Ne može se tražiti pomirenje a negirati zločin genocida. To dvoje ne može skupa. To narod zna, pa trebaju znati i oni koji za sebe kažu da ga predstavljaju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by JohnnyS »

"Okrenimo se budućnosti"

Fura se na Gotovinu :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by JoseMujica »

Sanela fala ti i dže ćula i dže ne ćula
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#4 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by nikad_vise »

Ova zena ima ambiciju da se ubuduce ukljuci u politiku,a ako to odluci definitivno ce imati moj glas.
Zena je inace i velika humanistica,ima i fondaciju u Americi il Kanadi nisam siguran koja se bavi istrazivanjem genocida.Davno sam citao da je izgubila brata od strane Srpskih hordi il nekog drugog clana porodice.

Inace je bila zena jednog engleskog bankara (Barcleys banka) i nakon razvoda je naslijedila fino love.
Ako se kandiduje za predsjednicu,i stasom i glasom ima moj X. :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Bodkin »

cek cek, jel to ona za koju se pricalo da je pokrenula britance i rezoluciju?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#6 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by nikad_vise »

Image
Image
Image
Image
Image

Sanela Jenkins će se kandidirati za predsjednicu BiH?
Sanela Diana Jenkins najpoznatija je Bosanka na svijetu. Nedavno je izjavila kako razmišlja o tome kandidirati se za predsjednicu Bosne i Hercegovine.
Za magazin ‘Gracija’ objasnila je svoju izjavu.
- Politika može biti moj novi izazov. Bilo je i takvih razmišljanja i razgovora s prijateljima, ali izbori su bili nedavno pa ćemo pratiti događanja u iduće četiri godine. Politika meni ne treba da bih doživjela nešto što već nisam. Ako ocijenim da mogu dati dodatni doprinos svojim kontaktima, znanjem i iskustvom, onda može biti jedna od opcija. A ako se budem hvatala u koštac s politikom, onda idem do kraja, a na kraju je predsjednik, rekla je Jenkins.
Sanela Diana Jenkins rođena je u Sarajevu kao Sanela Ćatić, tamo je odrasla i završila Ekonomski fakultet. Nakon izbijanja rata u BiH seli se u Hrvatsku, a nakon toga odlazi u London i otvara kompaniju za izradu kupaćih kostima.
Upoznaje 300 milijuna funti ‘teškog’ bankara Rodgera Jenkinsa i udaje se za njega. S vremenom otvara sve više vrlo uspješnih kompanija, a većinu novca troši u filantropske svrhe. Ona je 2009. izdala knjigu ‘Room 23′ koja sadržava portrete mnogih slavnih ličnosti. Od tada je obvezan dio svjetskog jet seta.
Najbolji prijatelju su joj Elton John, Cindy Crawford i Kid Rock. Odmore provodi s Georgeom Clooneyjem i Madonninim bivšim mužem Guyjem Richijem.
Kada se prije tri godine rastala od supruga, mediji su njihov razvod proglasili ‘najprijateljskijim’. Od njega je dobila polovicu bogatstva, točnije 150 milijuna funti. S tim kapitalom postala je jedna od 500 najbogatijih osoba Velike Britanije. Ipak, ostali su jako dobri prijatelji, na kraju krajeva imaju i dvoje djece. Već dugo privlači pažnju humanitarnim radom kako u Bosni i Hercegovini, tako i diljem svijeta.
Ako se Sanela kandidira za predsjednicu, BiH bi definitivno mogla postati prepoznatljiva u svijetu po nečemu što je dobro, a to je da bi mogla imati najljepšu predsjednicu na svijetu.
Britanski bankarski ekspert Roger Jenkins, inače bivši suprug Sanele Jenkins ovih dana se zvanično rastao od svoje supruge kojoj je prepustio pola svoje imovine (380 miliona eura), a Sanela je velikodušno prihvatila Rogerovu novu ljubav australijsku manekenku Elle Macpherson.

Bivši supružnici su ostali u dobrim odnosima, a medijima su kazali kako su imali najsrećnijij razvod svih vremena. Sanela je nahvalila Rogerovu novu ljubav, a on se medijima pohvalio ljudskim osobinama svoje bivše drage.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Co0l »

Bodkin wrote:cek cek, jel to ona za koju se pricalo da je pokrenula britance i rezoluciju?
Nije,cini mi se da mislis na onu Hejgovu savjetnicu.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#8 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by nikad_vise »

Bodkin wrote:cek cek, jel to ona za koju se pricalo da je pokrenula britance i rezoluciju?
Ima i ova svagdje upetljane ruke,mislim da je uplatila lovu za Ejupa Ganica il tako nesto.
Ona druga sto savjetuje Williama Hega je Helic i iz Gracanice.Tu mi iz komsiluka sto bi se reklo.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#9 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by volta dzontra »

Ovo je vrh! Oderes u rszvodu nekog prozirnog, pjegavog engleskog bankara pa se malo s tudjim parama ku.rcis sa selebritijima pa umislis da mozes citati lekcije trima drzavama i nacijama plitkim NVO pricama o torovima i fasizmu.....uzas....koja duhovna dekadancija
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#10 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Šveđanin »

Bodkin wrote:cek cek, jel to ona za koju se pricalo da je pokrenula britance i rezoluciju?
Ne.. Arminka Helic.

Image

Image
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#11 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Dobrinja80 »

Nevjerujem ženama koje su novac zaradile na onoj stvari.
Nije bitno da li je to 50 KM ili 50 miliona.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#12 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by jastuk1 »

volta dzontra wrote:Ovo je vrh! Oderes u rszvodu nekog prozirnog, pjegavog engleskog bankara pa se malo s tudjim parama ku.rcis sa selebritijima pa umislis da mozes citati lekcije trima drzavama i nacijama plitkim NVO pricama o torovima i fasizmu.....uzas....koja duhovna dekadancija
Prava zona sumraka i ubleharenje...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#14 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by almir90 »

jastuk1 wrote:
volta dzontra wrote:Ovo je vrh! Oderes u rszvodu nekog prozirnog, pjegavog engleskog bankara pa se malo s tudjim parama ku.rcis sa selebritijima pa umislis da mozes citati lekcije trima drzavama i nacijama plitkim NVO pricama o torovima i fasizmu.....uzas....koja duhovna dekadancija
Prava zona sumraka i ubleharenje...
:lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#16 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Dobrinja80 »

nikad_vise wrote:Image
Image
Image
Image
Image

[/quote]

Sad je pravi MILF
a ove slike iz mlađih dana

old vs young
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#17 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Dobrinja80 »

Kikibombona wrote:Sponzorusu za preCjednika! :bih: :D
I zmaj od sipova kao srpski član
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#18 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by sinuhe »

Nisam citao ali ne znam sa koje pozicije se ova zena obraca bilo kome.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#19 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by HAVANA »

Ne znam vala ni sto se obraca,pomaze i trosi svoj zivot i vrijeme na prostorima gdje to niko nece cijeniti, a od svega ucinjenog,bolnica,aparata,fondacije,pomoci na sto strana...prica ce se svesti na prebiranje po njenoj vagini i spavacoj sobi.Eto samo se ona razvela,ona je vaka ,naka...a mi smo zlatni.Al u kurcu.A vecina bi ga sad crncu popusila za milion.Al nema.Zlo mi dodje kad procitam komentare po portalima,forumima...Cast pojedincima ali mnogi na vijest o doniranju opreme za bolnicu,umjesto u bolnici zavrse u njenoj vagini,mislima...
Idi zeno uzivaj,trosi zivot,vrijeme i novac na pametnije stvari.Nama nema pomoci.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#20 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by sinuhe »

Pa i BHfanaticosi se pozivaju na humanitarni rad. :-) I oni kao imaju nesto za reci.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by mO k3 »

JohnnyS wrote:"Okrenimo se budućnosti"

Fura se na Gotovinu :D
jes vala gotovina otkrio toplu vodu ... prije gotovine nije ni postaojala ta rijec :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by General War »

volta dzontra wrote:Ovo je vrh! Oderes u rszvodu nekog prozirnog, pjegavog engleskog bankara pa se malo s tudjim parama ku.rcis sa selebritijima pa umislis da mozes citati lekcije trima drzavama i nacijama plitkim NVO pricama o torovima i fasizmu.....uzas....koja duhovna dekadancija
Ona je pare makar zaradila na svojoj "guzici"i u krugu familije tj. Zakonitog muza, dok su domaci politicari zaradili i zaradjuju na nasim bez izuzetka, valjda uvidjas razliku...rdjavom kurcu i dlake smetaju :zzzz:
Last edited by General War on 21/07/2015 08:49, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#23 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by mO k3 »

HAVANA wrote:Ne znam vala ni sto se obraca,pomaze i trosi svoj zivot i vrijeme na prostorima gdje to niko nece cijeniti, a od svega ucinjenog,bolnica,aparata,fondacije,pomoci na sto strana...prica ce se svesti na prebiranje po njenoj vagini i spavacoj sobi.Eto samo se ona razvela,ona je vaka ,naka...a mi smo zlatni.Al u kurcu.A vecina bi ga sad crncu popusila za milion.Al nema.Zlo mi dodje kad procitam komentare po portalima,forumima...Cast pojedincima ali mnogi na vijest o doniranju opreme za bolnicu,umjesto u bolnici zavrse u njenoj vagini,mislima...
Idi zeno uzivaj,trosi zivot,vrijeme i novac na pametnije stvari.Nama nema pomoci.
u pravu si ... Ti koji "laju" su u manjini i oni nisu relevantni
Sanela :thumbup:
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#24 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by Rimad »

Ne znam zašto bi Sanela bila dobar član predsjedništva? Šta je čini kompetentnom? Ona one pare nije zaradila, već dobila razvodom.

Član predsjedništva mora biti kompetentan, kao npr. Bakir . . . hm . . . ne . . . hmmmm . . . kao, kao, .... TIHIĆ !!! . . . hm . . . ne . . . hmmmm . . . . kako se zvaše onaj . . . Haris?

:D

Šalu na stranu, mislim, bilo bi zanimljivo vidjeti je u Predsjedništvu.
Last edited by Rimad on 21/07/2015 09:15, edited 1 time in total.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#25 Re: Sanela Jenkins se obratila građanima BiH, Hrvatske i Srbije: Okrenimo se budućnosti

Post by sinuhe »

Neka povede i Slavicu Ecclestone - Drzava za udavace.
Post Reply