Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

L u c i f e r

#26 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by L u c i f e r » 12/07/2015 21:56

bh.tornjak wrote:Autor: Danijel Ivanković

"Majka" Rusija je opet bila zaštitnica. VS nije usvojilo rezoluciju o Srebrenici, danima se govorilo o potrebi pomirbe, ali pomirbe po srpskom scenariju proklamiranih četnika, kao što je i sam srbijanski premijer Aleksandar Vučić. Još prije 20 godina u srbijanskom parlamentu je govorio da jedan život Srbina vrijedi stotinu muslimanskih života.

Kada je cijeli svijet, kroz pravosudni sustav Haaga, dokazao da je riječ o genocidu, pitamo se zašto je Vučić uopće došao u Srebrenicu.

Na ovu godišnjicu u Srebrenici se okupila vrijedna politička elita, a Vučić to samo iz tog razloga nije želio propustiti. Htio se pokazati da je i on dio toga, a u stvari nije, jer se srbijanska politika, još jednom i po tko zna koji put, pokazala neljudskom, primitivnom i prevarantskom.

Današnji će dan u Srebrenici postaviti novi temelj politici u BiH, Balkanu i Europi.

U BiH politička scena će se radikalizirati od strane Milorada Dodika, Mladena Ivanića, koji se također osramotio, te srpske vlasti i oporbe u RS-u. To će biti uvod u veće političke promjene, koje moraju dovesti BiH što bliže Europskoj uniji i htjeli ne htjeli Srbi će morati prihvatiti reformsku agendu, inače im se crno piše. Aleksandar Vučić bi, ako ovako nastavi, mogao postati nasljednik Slobodana Miloševića, što bi trebala biti nova stepenica samouništavanja srbijanske politike.

Ruska pomoć u VS-u UN-a je nešto najgluplje što su Srbi mogli zatražiti, umjesto da priznanje genocida u Srebrenici i agresije na Hrvatsku sa stotinama velikih zločina budu početak nacionalne katarze po uzoru na Hitlera i Njemačku, Srbi biraju gubitničku politiku s velikim posljedicama po njih samih. Samo je to i naš problem, jer će nas svojim primitivizmom i kratkovidnim i neostvarivim željama zadržavati u stvaranju boljeg društva i života.

Aleksandar Vučić se nimalo ne razlikuje od one osobe koja ga je pogodila kamenom u glavu.

Napad na njega su učinili oni, koji nisu u Srebrenici bili primarno da oplakuju mrtve. Ali nakon političkog primitivizma i labilnima je porastao adrenalin.

I zaslužio je upravo onako kako se i ponašao. On u Srebrenici nije bio žrtva, već se svojom nazočnošću, šutnjom, a prije toga prevarantskom politikom prethodnih dana potpuno osramotio.

Nema se kome opravdati, osim što će političku potporu za neki novi politički rat tražiti i dobiti na srbijanskoj nacionalnoj sceni.

Zar takva Srbija i RS mogu u EU? Nikako.

covjek je sve reko...
Odlican clanak, zaista.

mehanika

#27 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by mehanika » 13/07/2015 00:38

Ja lika. On bi da izjednači Bakirovu poziciju sa svojom, pričom kako bi on Bakira u Srbiji dočekao sa pogačom i solju. Čime je to Bakir zaslužio da ne bude tako dočekan. Pa nije Bakir pozivao da se za jednog Bošnjaka ubije sto srba. Nisu Bošnjaci protjerali ili pobili sve srbe u pojedinim srbijanskim gradovima. Nisu se Bošnjaci popeli na brda oko srbijianskih gradova i uništavali ih svim i svačim ubijajući sve živo što se kreće, kao što su to uradili srbi iz BiH i srbije sa bosanskim gradovima. Nisu Bošnjaci opkolili srbijanske gradove uskrativši im snabdijevanje hranom, vodom i strujom ne bi li tako usmrtili ono što ne stignu granatama i mecima, kao kao što su to uradili srbi iz BiH i Srbije sa bosanskim gradovima. U tom smislu Bakir treba da mu odgovori, a ne da se izvinjava. Kao da svijet ne zna ko je Vučić, pozer poplava i snježnih nameta.
Last edited by mehanika on 13/07/2015 10:18, edited 2 times in total.

sani1985

#28 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by sani1985 » 13/07/2015 02:58

SRPSKI PORTAL TELEPROMPTER.RS DONOSI DOKAZE

Istina o izmišljenom atentatu na Vučića!
http://www.cazin.net/clanci/vijest/isti ... -na-vucica

Tercius

#29 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by Tercius » 13/07/2015 16:20

sani1985 wrote:SRPSKI PORTAL TELEPROMPTER.RS DONOSI DOKAZE

Istina o izmišljenom atentatu na Vučića!
http://www.cazin.net/clanci/vijest/isti ... -na-vucica
Po meni veci problem je, sto izgleda nama ovdje je lakse metar u guzicu nego cenat u glavu, i sto mi stvarno nista iz svoje skorije historije nismo naucili.Mi ti dodjemo ko u nekoj jalijaskoj raji onaj najmladji kojeg mozes na sve i svasta navratiti, a ovi stariji ce nas ko braniti.Sto se tice Vucica on je vec ispricana prica i u Srbiji, a mi smo se tako ufatili na taj jednostavni glupi trik da ja jednostavno ne mogu da vjerujem kako smo fakat glupi i zatucani.Opet ne krivim narod, koliko krivim politiku kojima vec zadnjih 20g taj isti narod ne izlazi iz usta a ustvari i po ovom primjeru ih savrseno k...boli za sve.Vladajuca oligarhija je trebala prva da povuce taj takticki potez i da kaze ne, neces doci ove godine za iducu cemo vidjeti, pa bi se kud i kamo sada bilo lakse prati radi toga, nego sto smo se nasli u apusrdu da se izvinjavas deklarisanom mrzitelju i manipulatoru.E heto tako, helem domaci 0 gosti 1.

BHCluster

#30 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by BHCluster » 13/07/2015 17:02

Image

BHCluster

#31 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by BHCluster » 13/07/2015 17:02

Image

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#32 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by KatarinaKosaca » 13/07/2015 17:07

Eno je sad bio atentat i ne sumjam uopće da će u svoj cv staviti da je praživio atentat. Pa, ako netko hoće da to rokne to uradi pištoljem, snajperom, baci bombu, ali ne, njega je ganjao atentaror i to jedan :lol: :lol: kojeg je vrbovala SDA. Dakle SDA koliko god bila glupa kolektivno, neće valjda jednog čovjeka angažirati :D taman da je Rambo , da ubije ni manje ni više Vuičića i time mir u regionu :-) :-) :-)
Koliko god mi je gnusan sam čin napada na njega na dženazi naših šehida, toliko sam ubjeđana da ga je sam inicirao. Dovoljno je da jedan počne da zviždi ili njih pet plaćenih da se raja primi i da ovaj "izbjegne atentat" :-) :-)

hizo ramidovic

#33 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by hizo ramidovic » 13/07/2015 17:16

znaju li se imena 'atentatora'? nesto mi se ova istraga otegla, pa mi sve nesto sumnjivo...
onaj dan sam na nekom srpskom portalu procitao da su u masi bili ubaceni i policajci u civilu koji su, u trenutku 'atentata', pravovremeno i adekvatno reagovali te je jedan 'atentator' i priveden. no, od tada nikakvih izvjestaja, imena, mogucih narucilaca...? ili ja ne pratim dovoljno ovo sve?

jasko_ba

#34 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by jasko_ba » 13/07/2015 17:42

BHCluster wrote:Image
Procitas ovo i shvatis razmisljanja "progresivnije" omladine :lol: :roll:
http://www.tarzanija.com/o-srebrenici/
Srbi su Srebrenicu, gotovo panično, napustili 9.maja 1992.godine. Posle ničim izazvanog ubistva srpskog svata u Sarajevu, ispred crkve na Baščaršiji od strane Ramiza Delalića zvanog Ćelo, 8. maja 1992. godine u Srebrenici, kod sela Zalazje, ubijen je u zasedi narodni poslanik u skupštini BiH, sudija i predsednik SDS-a, Goran Zekić. Taj čin za običan narod Srebrenice koji je tada živeo u određenoj harmoniji bio veliko iznenađenje i jasna poruka Srbima šta mogu da očekuju nadalje.

BHCluster

#35 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by BHCluster » 13/07/2015 17:51

jasko_ba wrote:
BHCluster wrote:Image
Procitas ovo i shvatis razmisljanja "progresivnije" omladine :lol: :roll:
http://www.tarzanija.com/o-srebrenici/
Srbi su Srebrenicu, gotovo panično, napustili 9.maja 1992.godine. Posle ničim izazvanog ubistva srpskog svata u Sarajevu, ispred crkve na Baščaršiji od strane Ramiza Delalića zvanog Ćelo, 8. maja 1992. godine u Srebrenici, kod sela Zalazje, ubijen je u zasedi narodni poslanik u skupštini BiH, sudija i predsednik SDS-a, Goran Zekić. Taj čin za običan narod Srebrenice koji je tada živeo u određenoj harmoniji bio veliko iznenađenje i jasna poruka Srbima šta mogu da očekuju nadalje.
I dodas
Image

Norm

#36 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by Norm » 13/07/2015 17:59

lakilaka wrote: da li ti znas ko je organizirao napad na vucica? da znas - iznenadio bi se. saznace se i to brzo.
Na zalost sirokih narodnih masa...NECE...zasto? da li zato sto su 'obavestajne sluzbe' Republike Srbije u sluzbi svoje zemlje ili obavjestajno sigurnosne agencije BiH u sluzbi drugih zemalja, dajte sebi sami odgovor...ali da se nesto veliko kuha, i te kako...

BHCluster

#37 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by BHCluster » 13/07/2015 18:15

Granica na Drini se produbljava, a Srbija srlja u svoju buducnost.
Image
Last edited by BHCluster on 15/07/2015 11:09, edited 1 time in total.

zivco

#38 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by zivco » 13/07/2015 21:22

Sve pozatvarano, pa da probam ovdje staviti link. Tek da se vidi da i ovo neko analizira (ovi ga bas ne vole :evil: )

http://www.teleprompter.rs/nepostojeci- ... ucica.html

zivco

#39 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by zivco » 13/07/2015 21:27

Nisam vidio da je vec stavljen link, ne smeta da podebljam...

U-zap

#40 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by U-zap » 14/07/2015 09:44

burger_pasa wrote:Mislim da se svi slazemo da treba ici naprijed, gradit bolju buducnost. Ali dali sr buducnost moze gradit sa ljudima koji imaju krvave ruke poput Vucica, Nikolica, Dacica i ostalih. To je mislim nemoguce. Mir je moguce gradit samo sa onim koji nisu optetereceni ratnom proslosti.
Da ti imas posao ili para pa da odes na more da ti malo voda ohladi usijanu glavu ne bi ti pokretao ovakve teme.

eduscho

#41 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by eduscho » 14/07/2015 11:03

Jebote koja blamaza i koje ponizenje, ne znam jesu li svjesne one majke i onaj nacelnik da je isti taj Vucic i ekipa mu samo mjesec prije godisnjice genocida,zapela iz petnih zila i preko Rusa da blokiraju, ponavljam DA BLOKIRAJU, pa makar i simbolicno, spominjanje genocida u UNu, da ne govorim o skupstini Srbije!!! A kamoli da nesto konkretno urade i pomognu bar oko pronalazenja grobnica (a imaju podatke), da ne spominjem hvatanje zlocinaca.

I na to sve ga glade i tetose, ko da je kakav mali iz njihove mahale i srcu im prirast'o - O tempora, o mores???

Ja razumijem da je Angela bila tu i svima podijelila po jednu iza usiju i da su dobili domacu zadacu da se izljube i izgrle i mir mir niko nije kriv, ali da se nas (nazovi) establishment a pogotovo ovi u Srebrenici (pa bar oni nemaju politicku obavezu prema nekom - ili imaju???) spuste na taj nivo mazohizma i ponizenja, ne znam , nemam teksta. One ce nas kosti iz zemlje proklinjati jos dugo, dugo...

Moenx

#42 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by Moenx » 14/07/2015 17:46

A da se radi o osobi koja bi vrlo izvjesno mogla imati i mentalnih oteskoca govori i ovaj tekst

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/ ... =289&cl=05

Mislim mozda nije vezano u smislu intenziteta ove rapsrave o Vucicu i davanju jasnog stava o tim njegovim ruznim rjecima i svemu tome ali da vidimo o kakvoj se osobi radi
Ako je bolestan onda ga ne trea izazivati provocirati i maltretirati

Patriotska_Liga

#45 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by Patriotska_Liga » 14/07/2015 22:43

BHCluster wrote:Granica na Drini se produbljava, a Srbija srlja u svoju buducnost.
Image
Ma najbolje i ovo preostalo razdijelit' između predmetnih država, 20 godina kasnije Balkan bi bio prosperitetna europska regija.

JoseMujica

#47 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by JoseMujica » 17/07/2015 10:41

premotajte na 3:44 i sad se svi izvinite nevinom, naoružanom turisti Vučiću što je morao korisiti godišnji odmor da puca po Sarajevu, koje su "muslimani držali pod opsadom iznutra"

sinuhe

#48 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by sinuhe » 17/07/2015 10:44

To je nebitno. Covjek dosao u Potocare i primila ga majka ubijenog.
Gotova stvar.
Mislio sam da ce doci do pogorsanja odnosa sa Srbijom nakon sto su vadikali dosli na vlast i nakon udaranja po prstima Kostunici i Tadicu.

Karadoz

#49 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by Karadoz » 17/07/2015 11:13

VIDEO: POGLEDAJTE NAORUŽANOG VUČIĆA IZNAD OPKOLJENOG SARAJEVA Je li današnji srpski premijer pucao po glavnom gradu BiH?

Vojislav Šešelj 1995. godine je obilazio srpske paravojne formacije koje su držale Sarajevo u okruženju, a na fronti ga je pozdravio i Aleksandar Vučić.

Šokantno je što se na nedavno objavljenoj snimci Vučić rukuje sa Šešeljem držeći automatsku pušku što je vidljivo u 3,44 minuti.

Sam Šešelj je na svjedočenju u Haagu potvrdio da je Vučić bio 'dragovoljac Srpske radikalne stranke kod Slavka Aleksića na Židovskom groblju u Sarajevu, a poslije je radio na televiziji Pale'.

https://www.youtube.com/watch?v=t7Oo8mKDPWA

mmaar

#50 Re: Za jednog srbina ubit cemo 100 muslimana.

Post by mmaar » 17/07/2015 11:31

Zastrasujuce sto protiv ovakvog covjeka ne postoji optuznica i sto do sada nije odgovarao za svoja zlodjela, a da stvar bude gora, proizvedose ga u mirotvorca, poput Milosevica onomad.

I ovo ce biti pojeo Vuk magarca, a mazlumi su pretpostavljam, vec pripremili novi set izvinjenja.

Post Reply