Novi rat

Locked
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1876 Re: Novi rat

Post by Moenx »

Ma nece biti rata ima finih ljudi svuđe i u RS isto
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1877 Re: Novi rat

Post by Sanjarko »

Moenx wrote:Ma nece biti rata ima finih ljudi svuđe i u RS isto
Sto jest jest.
Ali njih niko ne pita hoce bit rata ili ne, zato se pitaju Zlotvori,Zlocinci,Lopovi,Pohlepni i slicni.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1878 Re: Novi rat

Post by Moenx »

Pa ni oni nece rat zato sto su u dobrim odnosima sa tim finim dakle podkradaju ih
Dakle kako god se okrene nece biti rata
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#1879 Re: Novi rat

Post by Ali Kemal »

Thorgerson wrote:Pa fino. Jesmo li imali takvu drzavu 92'. Gradjansku. 30% Srba je glasalo za nju
Koje je to bilo glasanje?
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1880 Re: Novi rat

Post by Moenx »

Ja mislim da je u pitanju ili referendum ilipak izbori i eventualno davanje podrske reformistima ili nekoj drugoj tada nenacionalistickoj stranci povjerenje odstrane Srba
NIsam siguran
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1881 Re: Novi rat

Post by 512MB »

Imal nasih politicara djegod, sta vec na moru? E jebga a rat poceo...

http://m.klix.ba/vijesti/bih/salkic-oce ... /150714111
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#1882 Re: Novi rat

Post by Herr Flick »

Srbima ne odgovara rat zato sto su sada slabija strana
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1883 Re: Novi rat

Post by mirsek »

Herr Flick wrote:Srbima ne odgovara rat zato sto su sada slabija strana
Ali im odgovara da provociraju, sikaniraju nesrbe u RS, negiraju genocid kao i da koce drzavu i njeno neophodno jacanje na putu ka EU.
Ne mozes da se hebes a da ti ne udje. :roll:
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#1884 Re: Novi rat

Post by Moenx »

A rat kao i svaki rat ima svoje zrtve. Tako i ovaj novi rat.
Evo vec imamo mentalne zrtve i bolesnike .
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1885 Re: Novi rat

Post by L u c i f e r »

BOŠNJACI NA UDARU
Užas u RS-u: Pretučen povratnik Nerko Hanifić, na stomaku mu urezali 'četiri S'
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1886 Re: Novi rat

Post by tandmand »

L u c i f e r wrote:BOŠNJACI NA UDARU
Užas u RS-u: Pretučen povratnik Nerko Hanifić, na stomaku mu urezali 'četiri S'
Promišljen čin s ciljem da se Bošnjacima ukaže da su povratnici u slučaju nekih sukoba u ulozi taoca.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1887 Re: Novi rat

Post by L u c i f e r »

A za ove sto se bune sto sam reko da cemo svakome ko hoce komad Bosne dati komad Bosne na groblju...

U cemu je problem?

Tako je bilo i u proslom ratu.

Al eto da ne bude Lucifer extremista:

mozemo se dogovoriti i o kremaciji.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1888 Re: Novi rat

Post by L u c i f e r »

tandmand wrote:
L u c i f e r wrote:BOŠNJACI NA UDARU
Užas u RS-u: Pretučen povratnik Nerko Hanifić, na stomaku mu urezali 'četiri S'
Promišljen čin s ciljem da se Bošnjacima ukaže da su povratnici u slučaju nekih sukoba u ulozi taoca.
Ma jebo to.

I mi citavu Lukavicu za razmjenu imamo.

Ovo je klanje povratnika jer su se cetnici osilili, misle da ce im putko cuvati guzove.

Ako hitno ne uhapse pocinioce, sve je jasno ko dan: vakat za samoorganizaciju.
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1889 Re: Novi rat

Post by 512MB »

Sve mi se cini da SDA u kombinaciji sa britancima i SAD zeli izazvati sukobe. Nesto kao u ukrajini. Prvo jebada oko orica, pa svakolike rezolucije, napad na vucica, onaj Edin ljepi plakate putina u srebrenici, ovaj napad na povratnika... Smrdi mi ono sto Dacic i Vucic spominjase "vrlo teske mjesece po srpbski narod" i to otkad se vucko tivro iz SAD. Svakakva desavanja a svi visokorangirani bosnjacki/hrvatski politicari cute ko zaliveni. Kel se konacno krenulo u rastimavanje rs? Il me moj insekt samo vara...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1890 Re: Novi rat

Post by animals »

E jebo vas rat vise :-)
budale jedne..
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#1891 Re: Novi rat

Post by skupljac_zeljeza »

L u c i f e r wrote:A za ove sto se bune sto sam reko da cemo svakome ko hoce komad Bosne dati komad Bosne na groblju...

U cemu je problem?

Tako je bilo i u proslom ratu.
Tačno si rekao. Ni onda Bošnjacima rat nije nikako odgovarao, ali šta nam je bila solucija?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#1892 Re: Novi rat

Post by mirsek »

Bosnjaci kao najvece zrtve proslog rata i genocida i kao narod bez rezervne domovine ne smiju dozvoliti da ih se zatvori u geto ili u trokutistan i cjelovita BIH gdje su slobodni i ravnopravni na cijelom njenom pedlju je njihov strateski interes za koji se treba boriti na svaki moguci nacin pa i oruzjem.
U takvoj BIH svi narodi mogu da budu sretni i zadovoljni i taj bosnjacki strateski interes ne ugrozava gradjanska i sva druga prava nijednog naroda kao i stanovnika ove drzave.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#1893 Re: Novi rat

Post by Patriotska_Liga »

animals wrote:E jebo vas rat vise :-)
budale jedne..
Samo ti čekaj.

Napadnut i teško povrijeđen povratnik u RS

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/na ... atnik-u-rs

Potpredsjednik bh. entiteta Republika Srpska Ramiz Salkić očekuje hitnu reakciju policije povodom napada na Nerku Hanifića (40), povratnika u Vrbanjce kod Kotor Varoši.

Hanifića su, kako se saznaje, u utorak ujutro napale tri nepoznate maskirane osobe, pretukli ga te oštrim predmetom i na stomaku urezali znak "četiri S" (ocila - ćirilična slova "s"), javlja Fena.

"Očekujem hitnu reakciju policije i da pokaže svoju efikasnost i u situacijama kada su Bošnjaci napadnuti i kada im se čini nepravda, a ne samo kada treba Bošnjake proganjati za nešto što neko misli da bi oni učinili na ovom prostoru", rekao je Salkić.

'Nisu samo incidenti'

On ističe da, koja god je osoba u pitanju u ovom slučaju, i bez obzira na njenu nacionalnost, povrede koje su nastupile iziskuju ozbiljnu analizu cjelokupnog sigurnosnog sistema u ovom bh.entitetu te stanja i položaja njenih građana.

"Evidentno je da imamo učestale incidente koji, možda, i nisu samo incidenti", rekao je Salkić.

Napadači su u utorak ujutro Hanifića presreli u 4:30 sati, kada je krenuo u nabavku robe za trgovački objekat koji posjeduje, a napad se dogodio u mjestu Usjek, u opštini Kotor Varoš.

Iz Centra javne bezbjednosti Banja Luka je potvrđeno da je Policijskoj stanici Kotor Varoš oko 6:00 sati, od medicinskog osoblja Doma zdravlja Kotor-Varoš, prijavljeno da im se za pomoć obratio četrdesetogodišnjak s vidnim tjelesnim povredama.

Povrede na glavi i tijelu

Postupanjem po zaprimljenoj prijavi, policijski službenici su došli do saznanja da su tri nepoznate maskirane osobe, istog dana oko 04:30 sati, presrele i zaustavile oštećenog, koji se putničkim vozilom kretao u mjestu Usjek, i nanijeli mu povrede podesnim predmetom u predjelu glave i tijela.

O okolnostima događaja obaviješten je dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banja Luka, koji je naložio da se preduzmu neophodne mjere i radnje u cilju provjere navoda prijave i utvrđivanja činjeničnog stanja, a u skladu s kojim će se odrediti o kojem krivičnom djelu se radi.

Policijski službenici Policijske stanice Kotor Varoš rade na rasvjetljavanju prijave.

Izvor: Agencije
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#1894 Re: Novi rat

Post by emillio estevez »

animals wrote:E jebo vas rat vise :-)
budale jedne..
Hahahah :D :thumbup:

Nisu ga iskusili, pa da probaju.
User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#1895 Re: Novi rat

Post by Karadoz »

Potpredsjednik Republike Srpske Ramiz Salkić očekuje hitnu reakciju policije povodom napada na Nerku Hanifića (40), povratnika u Vrbanjce kod Kotor-Varoši.

Hanifića su, kako se saznaje, jutros napale tri nepoznate maskirane osobe, pretukli ga te oštrim predmetom i na stomaku urezali znak "četiri S" (ocila - ćirilična slova "s").
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1896 Re: Novi rat

Post by L u c i f e r »

Peter Galbraith: Da je Mladić u Bihaću napravio isto što i u Srebrenici, bilo bi 40.000 mrtvih. I zato nismo bili protiv Oluje!
Hronika14.07.15, 18:05h


PODIJELI NA Facebook Twitter Gmail 24 SATA
Ispovijest čovjeka koji je pustio dron na utakmici u Beogradu: Mislio sam da su Albanci u crvenim dresovima
Direktor centra Simon Wiesenthal: Srebrenica nije genocid
Užas u RS-u: Pretučen povratnik Nerko Hanifić, na stomaku mu urezali 'četiri S'
Loše vijesti za Alena Halilovića: Enrique ne računa na njega, šalju ga u treću ligu
Američki diplomat i bivši ambasador u Hrvatskoj otkriva kako je State Department doznao za genocid
Izvor: Jutarnji.hr 
 
Nakon pada Srebrenice prije dvadeset godina Srbi su odvojili muškarce i dječake od žena i male djece. Žene i djeca su stavljeni u autobuse za Tuzlu, gdje su smješteni u zračnoj bazi kojom je upravljao UN. Bosanski su Srbi obećali Međunarodnom komitetu crvenog križa (MKCR) pristup muškarcima i dječacima, ali do toga nikad nije došlo.
 
U srpnju 1995. godine već sam pratio rat u BiH više od tri godine, prvo kao suradnik Odbora za vanjske odnose američkog Senata, a zatim kao američki ambasador u Hrvatskoj.
 
Nestali ili mrtvi
U oba sam posla imao duge razgovore s onima koji su preživjeli srpsko etničko čišćenje i s članovima obitelji nestalih. Znao sam da ljudi koji su nestali u ovom ratu nisu zaglavili u skrivenim zatvorima.
 
Ako MKCR, lokalne vlade i obavještajna zajednica nisu znali gdje su ljudi iz Srebrenice koji su nestali, tada su oni bili mrtvi. U međuvremenu je general bosanskih Srba Ratko Mladić krenuo od Srebrenice u napad na susjednu bošnjačku enklavu, Žepu.
 
Teško bez dokaza
Poticao sam administraciju predsjednika Billa Clintona da djeluje kako bi spasila Žepu, ali bez dokaza što se dogodilo u Srebrenici to nije bio lak zadatak.
A onda, 24. srpnja, Tone Bringa, norveška antropologinja koja je radila u misiji UN-a u BiH i Hrvatskoj, ispričala mi je izuzetnu priču. Bila je u zračnoj bazi u Tuzli i slušala kako časnici UN-a za ljudska prava razgovaraju s prognanicima iz Srebrenice. Iznenada, pojavio se snažan 35-godišnjak i zatražio da razgovora s časnicima UN-a. Rekao je kako je pobjegao iz Srebrenice dok su je Srbi zauzimali, ali je sljedećeg dana bio uhićen u šumi s nekoliko tisuća ostalih muškarca. Srbi su ih zadržali preko noći u jednom skladištu i zatim su ih sljedećeg dana kamionima odvezli na stadion u Bratunac.
 
Odbranimo Žepu!
Na putu do stadiona vojnici su pucali na kamione i ubili mnoge. Kad su stigli na stadion, ondje se pojavio Mladić. Rugao se zatočenicima zbog nemoći bosanske vlade i rekao da su trebali ostati u Jugoslaviji. Ipak, obećao je da će ih vratiti njihovim obiteljima ako budu surađivali. Ondje su pak srpski vojnici muškarcima vezali ruke iza leđa. Taj je čovjek rekao kako su srpski vojnici odveli njega i nekolicinu na farmu u obližnjem Konjević Polju. Ondje su ih prisilili da legnu na pod da bi odmah vod za likvidaciju otvorio rafalnu vatru po njima. Ovom je čovjeku metak okrznuo sljepoočnicu, što je izazvalo obilno krvarenje, ali nije bio ozbiljnije ranjen. Kad su vojnici otišli, on i još jedan preživjeli su se sakrili u rovu dok su Srbi buldožerima ubacivali tijela. Nakon toga su pobjegli i deset dana išli do Tuzle.
 
Tone Bringa je vidjela ožiljak na sljepoočnici gdje je tog čovjeka okrznuo metak i tragove na rukama koje su bile čvrstvo svezane.
 
Časnicima zaduženima za ljudska prava činilo se da je to jedna u nizu strašnih priča. No, Bringa, koja je govorila bosanski jezik, bila je ipak impresionirana vrlo preciznim riječima i detaljima u njegovu iskazu. Stoga je potaknula svoje kolege iz UN-a da apostrofiraju ovu priču u svom izvješću. Umjesto toga, iskaz je bio samo jedan od mnogih u UN-ovu izvješću i stavljen pod navodnike korištenjem vrlo opreznog jezika (“nepotvrđeno izvješće” usred “glasina” o masovnim egzekucijama) tako da je Bringa znala da od njega neće biti koristi. Yasushi Akashi, japanski diplomat koji je vodio UN-ovu misiju, ne bi obznanio izvješće bez opreznog odabira riječi.
 
S Bringom sam večerao 24. srpnja. Frustrirana onim što je vidjela kao nastojanje UN-a da umanji tragediju zapitala me mogu li išta učiniti. Kao ambasador, kontrolirao sam svoja izvješća. Poslao sam stoga priču tog čovjeka “NODIS” (povjerljivo, ne za distribuciju) State Departmentu s dodatnom molbom da se spasi Žepa. “Implikacije su očite”, napisao sam, “nedvojbeno oni (branitelji Žepe) shvaćaju kakva ih sudbina čeka. Ne bi ih se smjelo napustiti”.
 
Moje je izvješće definiralo točnu lokaciju, Konjević Polje, gdje je čovjek naveo da je izvršen masakr. Na svoju vlastitu inicijativu dva su analitičara u CIA-i ponovo pregledala satelitske snimke Konjević Polja na dan masakra 13. srpnja. Pronašli su tijela i prekopanu zemlju. Moje je izvješće cirkuliralo na visokim razinama State Departmenta i Clintonove Bijele kuće. Dok je moja preporuka da se spasi Žepa brzo odbačena (već je bila u procesu pada 25. srpnja), državni tajnik Warren Christopher je poslao Johna Shattucka, svog pomoćnika za ljudska prava, u regiju da pripremi izvješće.
 
Napadi NATO-a
Madeleine Albright je iskoristila satelitske snimke koje su pronašli analitičari CIA-e kao dio moćne prezentacije Vijeću sigurnosti. I, politika SAD-a se promijenila. Sve do pada Srebrenice SAD i Europljani su upozoravali Hrvate (i katkad Bošnjake) da ne poduzimaju nikakav korak koji bi vodio širenju rata. Tjedan dana nakon pada Srebrenice bosanski Srbi su pokrenuli napad na Bihać, enklavu u zapadnoj BiH u kojoj je bilo četiri puta više stanovnika nego u Srebrenici. Da je Mladić u Bihaću napravio isto što i u Srebrenici, broj ubijenih bi prešao 40.000. Kad su nam Hrvati rekli da su voljni pokrenuti vojnu operaciju da spase Bihać (i da vrate hrvatski teritorij koji drže Srbi), nismo se protivili.
 
U kolovozu i rujnu Hrvatska je vojska ušla u Bosnu i zajedno s Armijom BiH počela nanositi ozbiljne poraze Srbima. Krajem kolovoza NATO je odgovorio na srpske napade na Sarajevo višetjednim zračnim napadima koji su imali snažan učinak na pomoć hrvatsko-bosanskoj ofenzivi - iako ne u planiranoj mjeri. Vojska bosanskih Srba koja se bila specijalizirala u ubijanju nenaoružanih civila, na bojišnici se nije pokazala toliko zastrašujućom.U nekoliko tjedana bosanski Srbi su izgubili trećinu svog teritorija i bili su spremni za mirovne pregovore. Mladić je smatrao Srebrenicu prijelomnom točkom u ratu. I ona je to i bila. Ali ne kako je on planirao. 
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#1897 Re: Novi rat

Post by simonese »

znaci picke,obicne
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1898 Re: Novi rat

Post by exliberal-ex »

U kolovozu i rujnu Hrvatska je vojska ušla u Bosnu i zajedno s Armijom BiH počela nanositi ozbiljne poraze Srbima. Krajem kolovoza NATO je odgovorio na srpske napade na Sarajevo višetjednim zračnim napadima koji su imali snažan učinak na pomoć hrvatsko-bosanskoj ofenzivi - iako ne u planiranoj mjeri.Vojska bosanskih Srba koja se bila specijalizirala u ubijanju nenaoružanih civila, na bojišnici se nije pokazala toliko zastrašujućom.


Prvo kaze da su napravili snazan ucinak ali ne u planiranoj mjeri....a onda kaze kako su srbi samo dobri u napadima na civile...ako su tolike picke onda bi trebalo ( po njemu ) da se raspadnu sami od sebe kad te mocna amerika napadne.... :wink:
2 godine su vjezbali napade oko sarajeva I kad su konacno krenuli samo su bili dobri u pogadjanju praznih objekata...vise je stete napravila artiljerija sa Igmana nego ameri sa avionima
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#1899 Re: Novi rat

Post by stafi »

i tako se rodi još jedan mit.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#1900 Re: Novi rat

Post by junior3 »

Mora da je bio kako kaže na bojišnici pa zna kakvi su Srbi. :shock:
Locked