TREĆA JUGOSLAVIJA

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#26 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Maaaaa gdje će Yuga umrijeti? Vječno zivi! Treba logističku podršku omogućiti mazohistički za nekih tridesetak godina kad opet sukobi počnu

I prošla Yuga je bila uporište i velika Srbija ustvari...
Sad još jednu dobrovoljno napraviti pa generacijama nakon nas u amanet ostaviti
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#27 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by johnlock071 »

Puno bolja ideja je da se Bosna i Hercegovina odrekne neovisnosti i pokloni se Austriji kao kolonija.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#28 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Dobrinja80 »

Opetja033 wrote:Ta ideja je umrla za sva vremena. Sahranjena, kremirana, unistena, zavrsila na smecu historije nepovratno.
Ostala je samo jos sacica ovih dinosaurusa. Kad oni izumru o toj nakaradnoj tvorevini ce se moci citati samo u kratkim pasusima knjiga o historiji Balkana.
Srecom pa je tako.

@SaraFina: pokretac teme moze biti mazohista a moze biti i jedan od ovih sto rehabilitovase Djenerala. A u principu se svede na isto.

Taj đeneral je bio u saveznik fašista i drugih domaćih kvinsliga, vjerovatno si ti jedan od njihovih potomaka. Oni koji su se borili i stvarali Jugoslaviju su streljali tog Đenerala i nisu dozvolili ni grob da mu se zna.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#29 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Danguba wrote:
SaraFina wrote:Meni su ove teme jugonostalgičara prosto rečeno mazohističke :izet:

Neki dan u Srbiji prekrojise povijest i od Četnika i Koljača napraviše junaka, gospodina Draze.

Sad bi ublehaši dozvolili da stvaranjem nove Juge moja djeca i unuci moraju učiti kako je Ratko Mladić takodje bio junak što pokla i pobi preko 8000 dahija.


Koji mazohista moraš biti za ovakve ideje?
bas tako :thumbup:

ko zna, mozda dodju neka normalna vremena sa normalnim ljudima pa se nesto pokusa a do tada, svako sebi.

JugA bi bila uporište i alibi za prekrajanje povijesti kao što se guslalo i o onoj do devedesetih.

Pa ako ko hoće da amnestira Ratka i Radovana za dvadesetak godina neka pravi Jugu :run:
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#30 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Moenx »

Dobrinja80 wrote:
limeni wrote:Srbi kad su slabiji: "Ko nas bre zavadi ajmo komsija da locemo, niko se ne voli kao ti i ja brate jedinstveni" :D
Srbi kad su u boljoj poziciji: "Noz, zica..mrs u Tursku, gdje god je srbin to je Srbija do tokija, 14te 14te na svaba udario" :-)

Kakva jugoslavija kakva velika srbija nama je put u Europsku Uniju.
Znaš ti šta je za Jugu bila Evropska unija?
ŠAŠA
Nisu Jugoslavija i velika srbija uvijek bili sinonim
I govoriti da je eto nasa proslost takva da je EU kao plairana sigurnost i buducnost maciji kasalj je djetinjasto i neutemeljeno
SAd su druga vremena i sad je EU u modi
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#31 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Dobrinja80 »

SaraFina wrote:
Danguba wrote:
SaraFina wrote:Meni su ove teme jugonostalgičara prosto rečeno mazohističke :izet:

Neki dan u Srbiji prekrojise povijest i od Četnika i Koljača napraviše junaka, gospodina Draze.

Sad bi ublehaši dozvolili da stvaranjem nove Juge moja djeca i unuci moraju učiti kako je Ratko Mladić takodje bio junak što pokla i pobi preko 8000 dahija.


Koji mazohista moraš biti za ovakve ideje?
bas tako :thumbup:

ko zna, mozda dodju neka normalna vremena sa normalnim ljudima pa se nesto pokusa a do tada, svako sebi.

JugA bi bila uporište i alibi za prekrajanje povijesti kao što se guslalo i o onoj do devedesetih.

Pa ako ko hoće da amnestira Ratka i Radovana za dvadesetak godina neka pravi Jugu :run:
Zašto Radovana i Ratka smatraš Jugoslovenima i antifastistima. To je idiotizam.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#32 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Opetja033 »

Dobrinja80 wrote:
Opetja033 wrote:Ta ideja je umrla za sva vremena. Sahranjena, kremirana, unistena, zavrsila na smecu historije nepovratno.
Ostala je samo jos sacica ovih dinosaurusa. Kad oni izumru o toj nakaradnoj tvorevini ce se moci citati samo u kratkim pasusima knjiga o historiji Balkana.
Srecom pa je tako.

@SaraFina: pokretac teme moze biti mazohista a moze biti i jedan od ovih sto rehabilitovase Djenerala. A u principu se svede na isto.

Taj đeneral je bio u saveznik fašista i drugih domaćih kvinsliga, vjerovatno si ti jedan od njihovih potomaka. Oni koji su se borili i stvarali Jugoslaviju su streljali tog Đenerala i nisu dozvolili ni grob da mu se zna.
A ti si vjerovatno sin nekoga ko je pucao po Sarajevu 92-95 jer takvo pljuvanje u facu sehidima, palim borcima, zrtvama Srebrenice i djeci Sarajeva moze pasti na pamet samo nekome sa one strane.
Srecom pa si u manjini, mjerite se u promilima i vas niko ne uzimq za ozbiljno. Sa svojim bolesnim idejama mnogo ste blizi prinudnom odmoru u Jagomiru nego politickom uplivu.
Da ponovim: ta nakaradna tvorevina je mrtva i gotovo svi na Balkanu se pisaju na njen grob.
Last edited by Opetja033 on 09/06/2015 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#33 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Pa kad je draza antifašist postao sigurna sam da bi i Rale i Ratko za dvadesetak godina.

Odbolujte konačno tu ublehu od drzave :bih:
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#34 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by super_bayern »

Čekajte ljudi nemojte tako brzo: Jel' dolaze i Slovenci u paketu s ovom idejom? :-D

šalu na stranu - #AntiAmnezija
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#35 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Opetja033 »

SaraFina wrote:Odbolujte konačno tu ublehu od drzave :bih:
Ma ko ih jebe, ne moraju je nikada odbolovati. Koga boli neka stvar o cemu masta sakica jadnika izgubljenij u vrememu i prostoru. Znas onu: kerovi neka laju, a karavana prolazi :wink:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#36 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Ali svaki dan po jedna tema i iste ublehe :run:

I isti akteri odnosno mislioci :lol:

Oni što udaraju temelje toj Jugi i brastvu i jedinstvu :skoljka:
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#37 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Dobrinja80 »

SaraFina wrote:Meni su ove teme jugonostalgičara prosto rečeno mazohističke :izet:

Neki dan u Srbiji prekrojise povijest i od Četnika i Koljača napraviše junaka, gospodina Draze.

Sad bi ublehaši dozvolili da stvaranjem nove Juge moja djeca i unuci moraju učiti kako je Ratko Mladić takodje bio junak što pokla i pobi preko 8000 dahija.

Koji mazohista moraš biti za ovakve ideje?
Iz povijesti kec !!!

Cetnici i Draža se nisu borili za Jugoslovsiju.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#38 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Danguba »

SaraFina wrote:
Danguba wrote:

bas tako :thumbup:

ko zna, mozda dodju neka normalna vremena sa normalnim ljudima pa se nesto pokusa a do tada, svako sebi.

JugA bi bila uporište i alibi za prekrajanje povijesti kao što se guslalo i o onoj do devedesetih.

Pa ako ko hoće da amnestira Ratka i Radovana za dvadesetak godina neka pravi Jugu :run:
da me pogresno ne shvatis, mislio sam na ''normalne'' ljude kojih trenutno u srbiji ima malo i ne mogu doci do izrazaja.
takva politika(priznati, pokajati se, iskrenih stavova...) kada preovlada srbijom ne bih imao nista protiv neke ''zajednice''.

od devedesetih na ovamo jedini tracak svjetlosti se pojavio u djindjicevoj ekipi a ovo sve go salonac.
Last edited by Danguba on 09/06/2015 23:26, edited 1 time in total.
ime_kojeg_nema
Posts: 743
Joined: 02/11/2010 16:22

#39 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by ime_kojeg_nema »

Dobrinja80 wrote:
ime_kojeg_nema wrote:Kako reče Diplomac, ko hoće da obnavlja Jugoslaviju moraće da siđe po nju u masovne grobnice jer je tamo završila. Nažalost. Još je neko rekao da su Jugoslaviju pravili najbolji a srušili najgori. I sa tim se slažem. Lijepa je bila ideja Jugoslavije ali je nemoguća nakon svega što se desilo. Mislim da se o obnovi Jugoslavije ne može govoriti racionalno i u smislu pobrojavanja tehničkih detalja za i protiv. Zločin je pobjedio tu ideju.
Ta ideja je pobijedila mnogo veče zločince i zločine, i ujedinila naše narode i narodnosti. A zločince je pronalazila likvidirala čak i u Argentini .
Sretno vam bilo u obnavljanju. Ja neću biti protiv, ali se neću ni pretrgati da se desi. Jednostavno jer mislim da ništa ne radi u korist te ideje, ni političke ni geopolitičke okolnosti. Imam dovoljno godina, rat sam proveo ovdje, vidim na šta nam liče "narodi i narodnosti" dan danas i da ti iskreno kažem nemam nimalo povjerenja u narode i narodnosti da iznesu jednu tako kvalitativno plemenitu ideju na temeljima bratstva i jedinstva. Za početak bih bio presretan da se koliko toliko unormalimo u datim okolnostima.
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#40 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Dobrinja80 »

Opetja033 wrote:
Dobrinja80 wrote:
Opetja033 wrote:Ta ideja je umrla za sva vremena. Sahranjena, kremirana, unistena, zavrsila na smecu historije nepovratno.
Ostala je samo jos sacica ovih dinosaurusa. Kad oni izumru o toj nakaradnoj tvorevini ce se moci citati samo u kratkim pasusima knjiga o historiji Balkana.
Srecom pa je tako.

@SaraFina: pokretac teme moze biti mazohista a moze biti i jedan od ovih sto rehabilitovase Djenerala. A u principu se svede na isto.

Taj đeneral je bio u saveznik fašista i drugih domaćih kvinsliga, vjerovatno si ti jedan od njihovih potomaka. Oni koji su se borili i stvarali Jugoslaviju su streljali tog Đenerala i nisu dozvolili ni grob da mu se zna.
A ti si vjerovatno sin nekoga ko je pucao po Sarajevu 92-95 jer takvo pljuvanje u facu sehidima, palim borcima, zrtvama Srebrenice i djeci Sarajeva moze pasti na pamet samo nekome sa one strane.
Srecom pa si u manjini, mjerite se u promilima i vas niko ne uzimq za ozbiljno. Sa svojim bolesnim idejama mnogo ste blizi prinudnom odmoru u Jagomiru nego politickom uplivu.
Da ponovim: ta nakaradna tvorevina je mrtva i gotovo svi na Balkanu se pisaju na njen grob.
Smrt fašizmu sloboda narodu
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#41 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Dakako nego draza se borio za

Srboslaviju ili Veliku Srbiju :lol:

Ko i Rale i Rašo što sjede u Agu kletom :arrow:

Danguba :thumbup:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#42 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Martinez_ »

Alternative Jugoslaviji naprosto - nema.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#43 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Danguba »

Martinez_ wrote:Alternative Jugoslaviji naprosto - nema.
Mislis EU alternative neJma?
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#44 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Martinez_ »

Danguba wrote:
Martinez_ wrote:Alternative Jugoslaviji naprosto - nema.
Mislis EU alternative neJma?
Vau, nećeš da deliš ogovornost sa Srbima i Hrvatima ali zato bi drage volje apsolutno ništa da se ne pitaš već kako kaže Belgijanac i Švabo?!

Golema računica.

Nažalost, oni ne da tebi i meni ne misle dobro već nas ni ne žele u svom dvorištu.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#45 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Mister Yes »

Jednoga dana, kada mržnja utihne, kao neka labava konfederacija, svakako. Ali samo mi koji govorimo ovaj jezik. Znači bez Slovenije, Makedonije i Kosova molit ću lijepo :izet:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#46 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Arteta »

Treca Jugoslavija je bila zajednica izmedju Srbije i Crne Gore.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#47 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by animals »

Jedina opcija EU..za sve..
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#48 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by Danguba »

Martinez_ wrote:
Danguba wrote:
Mislis EU alternative neJma?
Vau, nećeš da deliš ogovornost sa Srbima i Hrvatima ali zato bi drage volje apsolutno ništa da se ne pitaš već kako kaže Belgijanac i Švabo?!

Golema računica.

Nažalost, oni ne da tebi i meni ne misle dobro već nas ni ne žele u svom dvorištu.
:-) :-)

ekonomski ce nas sve unistiti i ostaviti samo na aparatima ali cu moci mirno spavati.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#49 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by JThomas »

nismo im vala puno ni ostavili da unište. nismo zanimljivi ni na najnižem nivou - kao tržište za robu i izvor jeftine radne snage, da jesmo primili bi nas preko reda kao bugarsku i rumuniju.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#50 Re: TREĆA JUGOSLAVIJA

Post by SaraFina »

Mister Yes wrote:Jednoga dana, kada mržnja utihne, kao neka labava konfederacija, svakako. Ali samo mi koji govorimo ovaj jezik. Znači bez Slovenije, Makedonije i Kosova molit ću lijepo :izet:

Djesi Arijevac, nisam te prepoznala.. Meni ni makedonci a ni slovenci te kosovari ne nanesoše zla...

Što onda bez njih? A amestira one koje ne bi trebalo
Post Reply