Rehabilitovan Draža Mihailović

Post Reply
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1026 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by GeeTnT »

Duka Dizel wrote:
GeeTnT wrote:Mislim da je Jovo Kapičić jako dobro rezonovao...to je samo primjer. Medjutim, pitanje je da li današnji Srbi u cjelini shvataju koliku hipoteku preuzimaju na sebe ovom presudom...

Mislim da nisu svjesni...
Jovo Kapičić je bio klasičan komunistički zlotvor, kakvog je samo posleratna UDBA mogla izroditi.
Govorim naravno sa aspekta Srba i Srbije.
Mišljenje drugih u vezi njega je nerelevatno, jer taj nije ni ubijao po BiH i Hrvatskoj.

Srbi ovom presudom ne preuzimaju nikakvu hipoteku. To je samo presuda jednog slobodnog i demokratskog suda.

Mislim, tamo po Baltiku su se odavno rehabilitovali kvislinzi i nacisti, te ulicama Rige , Talina, Viljnusa i Kijeva paradiraju nekakve SS divizije...a Srbima će se sad natovariti hipoteka zbog rehabilitacije jednog od saveznika odlikovanog čoveka.
Moš misliti...pazi da neće.
Evo naletih na jedan tekst pa baci oko...

Code: Select all

Predaja zarobljenih partizana Nemcima je sramna epizoda ustanka u Srbiji 1941. godine, kada je Štab Dragoljuba Mihailovića predao Nemcima oko 350 zarobljenih partizana, koje su oni potom streljali

Ove partizane su četnici na prevaru zarobili početkom novembra 1941 u Gornjem Milanovcu Kosjeriću i drugim mestima, i sakupili ih na Ravnoj Gori. Oko 13. novembra četnici su grupu od 365 zarobljenika odveli u Mionicu, i zatim u Slovac. Tu su kamionima prihvaćeni od Nedićevih i nemačkih snaga i prebačeni u Valjevo. Transport zarobljenika do Valjeva je pratio četnički vođa Jovan Škavović Škava. Predaji partizana prethodio je sastanak Draže sa Nemcima u selu Divci.

Od ove grupe zarobljenika, Nemci su većinu masovno streljali 27. novembra 1941. godine u Valjevu. 
Sud je stvarno bio nepošten.... Osuditi četnika zbog ovakvih sitnica..Stid ih i sram bilo!
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1027 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Duka Dizel wrote:
reis1 wrote:Znas sta je tu jos znacajno?

Tito je prvi Hrvat koji ju ustvari poslije 1000 godina napravio Hrvatsku - ujedinio Hrvatsku-Slavoniju s Dalmacijom, i jos pride dodao Dubrovnik i Istru. A s druge strane Srbiji je oduzeo Kosovo i Vojvodine. Znaci osim sto je napenalio Karadjordjevice, poslozio je stvari onako kako su to saveznicke sile htjele.

A kada su se Srbi kontra toga pobunili, tj. kad su se Karadjordjevici nakon vucaranja po Londonu konacno vratili u Srbiju, onda te saveznicke sile ne samo da su odobrili Oluju, nego su naposljetku i sami dosli i zbombali Srbe po Srbiji, Bosni, Kosovu. :razz:
Dobro. I?
I dalje tvrdiš da su oni Srbi što su hapsili Dražu "dobro kontali"?
Normalno da su vjerovatno dobro kontali.

Ono sto vas sad yebe je to sto vi mislite da su Srbi imali izbor izmedju partizana i cetnika, u smislu partizani su nas zajebali i podijelili Srbiju, da smo izabrali cetnike, to se ne bi desilo. Mora da su cetnici ispravni.

Medjutim, stvar je u tome sto ne postoji izbor, jer ona sila koja je kreirala i odrzavala vas na granicama njihovo-kreirane Pecke patrijarsije, je otpeljala s Mehmetima.

Ovo sada je ustvari pospremanje vas i nas, artifakata koji su zaostali iza te sile, u dva tora, koje ovi nasi novi carevi rade vec 100 i kusur godina, onako kako su se zdogovorili.

Bice tu jos pospremanja...
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1028 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Duka Dizel wrote:
reis1 wrote:

Istina.

Mi Bosnjaci smo kao nacija nastali iz muslimanske komponeneta naseg istog juznoslavenskog naroda. I mi dugo nismo kontali, nije nam bilo jasno, zasto smo mi ovoj pravoslavnoj komponenti naseg juznoslavenskog naroda morali na jastuku predati kljuceve Beograda, Uzica, Cacka, Valjeva... i otpeljati oTanle.

Sad ustvari vidim da vama nije jasno, ne kontate, zasto ste sada vi morali na jastuku predati kljuceve Sarajeva, Podgorice, Knina, Peci... i otpeljati oTanle. :razz:
Mi kontamo da se točak istorije neprestano okreće.
Okrece, ali unaprijed, ne unazad kako vi mislite. :razz:

Drugim rijecima Pecka patrijarsija, onu koju su kreirali Mehmeti, pa samim tim i pravoslavci na tim teritorijama, iliti kako se to danas naziva Srbi, je nesto sto je vec proslo. :razz:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1029 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

reis1 wrote:
Okrece, ali unaprijed, ne unazad kako vi mislite. :razz:

Drugim rijecima Pecka patrijarsija, onu koju su kreirali Mehmeti, pa samim tim i pravoslavci na tim teritorijama, iliti kako se to danas naziva Srbi, je nesto sto je vec proslo. :razz:
Zašto govoriš Tiito a misliš na Antu? On je puno brže došao do po tebi željenih rezultata
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1030 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Mister Yes wrote:
L u c i f e r wrote: Ma ja, Tile je kriv, a nikako velikosrpski nacionalizam kojem je zinula guzica da pravi Veliku Srbiju i pritom zarati sa Slovenijom, Hrvatskom, Bosnom i Kosovom.
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
Actually, mi jos nismo dosli do pocetka. :razz: Tito je bio samo jedan dio procesa dolazenja do tog pocetka, do kojeg jos nismo dosli, nazalost.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1031 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

GeeTnT wrote:
Evo naletih na jedan tekst pa baci oko...

Code: Select all

Predaja zarobljenih partizana Nemcima je sramna epizoda ustanka u Srbiji 1941. godine, kada je Štab Dragoljuba Mihailovića predao Nemcima oko 350 zarobljenih partizana, koje su oni potom streljali

Ove partizane su četnici na prevaru zarobili početkom novembra 1941 u Gornjem Milanovcu Kosjeriću i drugim mestima, i sakupili ih na Ravnoj Gori. Oko 13. novembra četnici su grupu od 365 zarobljenika odveli u Mionicu, i zatim u Slovac. Tu su kamionima prihvaćeni od Nedićevih i nemačkih snaga i prebačeni u Valjevo. Transport zarobljenika do Valjeva je pratio četnički vođa Jovan Škavović Škava. Predaji partizana prethodio je sastanak Draže sa Nemcima u selu Divci.

Od ove grupe zarobljenika, Nemci su većinu masovno streljali 27. novembra 1941. godine u Valjevu. 
Sud je stvarno bio nepošten.... Osuditi četnika zbog ovakvih sitnica..Stid ih i sram bilo!
Daću ja tebi takvih tekstova koliko hoćeš.
Čak i neke citate Krcuna i Djilasa o Draži Mihailoviću.

Nije uopšte tajna da su i partizani i četnici u Srbiji nameštali jedni druge Nemcima.
Ne svi...ali bilo je takvih.
Čak su i komunisti 1949 godine zbog toga sudili nekim svojim članovima zbog takve saradnje sa Abwerom. Dobili su blage kazne, čisto da se samo spase obraz KPJ.

To izručenje partizana Nemcima kod Gornjeg Milanovca, nije imalo veze sa Dražom Mihailovićem, već sa četnicima Koste Pećanca.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1032 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Martinez_ wrote:
reis1 wrote:
Okrece, ali unaprijed, ne unazad kako vi mislite. :razz:

Drugim rijecima Pecka patrijarsija, onu koju su kreirali Mehmeti, pa samim tim i pravoslavci na tim teritorijama, iliti kako se to danas naziva Srbi, je nesto sto je vec proslo. :razz:
Zašto govoriš Tiito a misliš na Antu? On je puno brže došao do po tebi željenih rezultata
A zasto mislis da je Anto bio zeljen? "Velika Hrvatska" ili "Velika Srbija" ili "Velika Bosna" - nisu zeljene.

Put koji je zacrtan je "Mala Hrvatska", "Mala Srbija", i "Mala Bosna", a onaj koji misli da moze drugacije, dobije bombe po glavi, od svojiJeh "saveznika"! Pa to bi vi Srbi poslije ovih posljednjih 100 godina trebali najbolje znati...

Ali ne mozete ni znati, kad ti procesi jos traju...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1033 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by GeeTnT »

I četnik Kosta je imao svoj doprinos... medjutim najjbolji je bio:
Iste 1946. godine, pred Okružnim sudom u Valjevu je suđeno i Jovanu Škavoviću. Škavi je, između ostalog, na teret stavljeno i to što je u jesen 1941 godine iz Markove crkve sproveo u Slovac i predao Nemcima 360 partizana, od kojih je 269 streljano u Krušiku kod Valjeva. Škavović se pred sudijama 1946. godine branio sledećim rečima:

“Bio sam samo figura, a kao glup čovek, nisam se baš najbolje razumevao u politiku.”

Međutim, nije naišao na razumevanje porote. Kao i Mihailović, osuđen je na smrtnu kaznu i streljan.
Pa jbt... možeš mislit koliko je Škava bio glup.... i četnik Batko iz novije povijesti bi ga se postidio...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1034 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sanjarko »

Mister Yes wrote:
Image
:lol:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1035 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by VCorp »

Duka Dizel wrote:
GeeTnT wrote:Mislim da je Jovo Kapičić jako dobro rezonovao...to je samo primjer. Medjutim, pitanje je da li današnji Srbi u cjelini shvataju koliku hipoteku preuzimaju na sebe ovom presudom...

Mislim da nisu svjesni...
Jovo Kapičić je bio klasičan komunistički zlotvor, kakvog je samo posleratna UDBA mogla izroditi.
Govorim naravno sa aspekta Srba i Srbije.
Mišljenje drugih u vezi njega je nerelevatno, jer taj nije ni ubijao po BiH i Hrvatskoj.

Srbi ovom presudom ne preuzimaju nikakvu hipoteku. To je samo presuda jednog slobodnog i demokratskog suda.

Mislim, tamo po Baltiku su se odavno rehabilitovali kvislinzi i nacisti, te ulicama Rige , Talina, Viljnusa i Kijeva paradiraju nekakve SS divizije...a Srbima će se sad natovariti hipoteka zbog rehabilitacije jednog od saveznika odlikovanog čoveka.
Moš misliti...pazi da neće.
Taj komunistički zlotvor je učestvovao u bitkama na Neretvi i Sutjesci, u Igmanskom maršu spašavajući ovu zemlju od fašista, isto tako je rastjerao četnike iz Crne Gore. Smirivao je situaciju sa Staljinom. Osnovao je Goli Otok koji je zatvarao najveći šljam južnoslavenskih naroda koji je uništavao, iako meni nešto dragu, ali jedinu funkcionalnu i prosperitetnu državu koju je naše podneblje ikad imalo. Također je uspio uhvatiti zločinca Mihailovića a zna se i šta je rekao o tom srpskom ološu.

Jovo Kapa je bio i ostat će Narodni heroj, antifašista koji je u doba devedesetih dok je gorila naša Bosna a i Hrvatska bio na strani pravde i sukobljavao se sa Miloševićem i kompanijom. Lik je samo lijepe riječi imao o nama i Bosni i zaslužuje da se o njemu uči kod nas i u osnovnim i srednjim školama kao o gospodinu i velikom lafu sa mudima promjera Balkana.

Neka mu je laka zemlja.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#1036 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Putnik ali stvarno »

[/quote]
@Vcorp
Ko je Dragoljub Mihajlović ? Ja sam čuo za Dragoljuba Mihailovića zvanog Draža, četnički zločinac i nacistički kolaboracionist. Da ne rehabilitiraste vi pogrešna čovjeka jer vidim ovdje 99 % ljudi ne zna ni kako se prezivao taj ološ. :lol:[/quote]

U sunce ti **bem zarko, idem da proverim predmete, al odma. Stay tunned I ll be right back :-)
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#1037 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by nasa »

reis1 wrote:
Mister Yes wrote:
L u c i f e r wrote: Ma ja, Tile je kriv, a nikako velikosrpski nacionalizam kojem je zinula guzica da pravi Veliku Srbiju i pritom zarati sa Slovenijom, Hrvatskom, Bosnom i Kosovom.
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
Actually, mi jos nismo dosli do pocetka. :razz: Tito je bio samo jedan dio procesa dolazenja do tog pocetka, do kojeg jos nismo dosli, nazalost.
Istina. :thumbup:
User avatar
ronnie
Posts: 3196
Joined: 22/10/2013 19:28

#1038 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by ronnie »

Putnik ali stvarno wrote:
Muftija Aziz Hasanovic danas 2015te godine sluzi pomen fastima iz te NDH, zajedno sa nadbiskupom Bozanicem. Ako on to danas radi

predpostavljam da se radi o znacajnom broju pastve koja je postradala na kriznom putu. Taj znacajni broj tada stanovnika NDH mogao je biti

uzrokom odnosa Dragoljuba Mihajlovica prema muslimanskom (tada) stanovnstvu NDH. Ne I opravdanje za nedela.

Nema opravdaja nikome, svi su oni nasi pretci I nase tesko nasledje. No to su bili oni u ono vreme. Danas smo mi I drugo je vreme, pa valja

prestati za pocetak sa vulgarnim progonom neistomisljenika.

PS Iza pomena u Blajburgu stoji pokrovitelj predsednica Hrvatske, dakle hrvatska drzava.
Iza procesa Dragoljubu Mihajlovicu stoji Sud I niko vise. Opusti se I ne napuhavaj bez potrebe pogotovo kada si u krivu.
Zašto je problem odati pijetet ubijenim žtvama? Nisu svi bili fašisti, bilo je i žena i djece i mnoštvo naroda koji nije htio komunističku vlast. Trebao je biti i pravoslavni vladika, zašto nije?
Jer bilo je u Blajburgu i ubijenih Srba, doduše malo, ali nisu samo Hrvati i Bošnjaci tamo ubijani.

Inače za tvoju informaciju predsjednica je pokrovitelj samo zato jer je sabor (s SDP-ovom većinm) prestao biti pokrovotelj 2012.
godine. Sramotna odluka, nečista savjest, što ćeš.

A muftiji i nadbiskupu svaka čast, održali su dobre govore a politikom se nisu bavili :thumbup:
User avatar
ronnie
Posts: 3196
Joined: 22/10/2013 19:28

#1039 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by ronnie »

Vizionar 1985 wrote:
Mister Yes wrote:
Image
:lol:
LOL :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#1040 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by karanana »

sad gledam ovog povjesnicara u NU2, i on kaze da ova presuda ustvari nije presuda da je chicha nevin nego da je ovo odluka suda kojom se kaze da chicha nije dobio pravedno sudjenje.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#1041 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by nasa »

ronnie wrote:
Putnik ali stvarno wrote:
Muftija Aziz Hasanovic danas 2015te godine sluzi pomen fastima iz te NDH, zajedno sa nadbiskupom Bozanicem. Ako on to danas radi

predpostavljam da se radi o znacajnom broju pastve koja je postradala na kriznom putu. Taj znacajni broj tada stanovnika NDH mogao je biti

uzrokom odnosa Dragoljuba Mihajlovica prema muslimanskom (tada) stanovnstvu NDH. Ne I opravdanje za nedela.

Nema opravdaja nikome, svi su oni nasi pretci I nase tesko nasledje. No to su bili oni u ono vreme. Danas smo mi I drugo je vreme, pa valja

prestati za pocetak sa vulgarnim progonom neistomisljenika.

PS Iza pomena u Blajburgu stoji pokrovitelj predsednica Hrvatske, dakle hrvatska drzava.
Iza procesa Dragoljubu Mihajlovicu stoji Sud I niko vise. Opusti se I ne napuhavaj bez potrebe pogotovo kada si u krivu.
Zašto je problem odati pijetet ubijenim žtvama? Nisu svi bili fašisti, bilo je i žena i djece i mnoštvo naroda koji nije htio komunističku vlast. Trebao je biti i pravoslavni vladika, zašto nije?
Jer bilo je u Blajburgu i ubijenih Srba, doduše malo, ali nisu samo Hrvati i Bošnjaci tamo ubijani.

Inače za tvoju informaciju predsjednica je pokrovitelj samo zato jer je sabor (s SDP-ovom većinm) prestao biti pokrovotelj 2012.
godine. Sramotna odluka, nečista savjest, što ćeš.

A muftiji i nadbiskupu svaka čast, održali su dobre govore a politikom se nisu bavili :thumbup:
Sta je muftija pricao?
A Bozanic se itekako bavio politikom ali nije tema ....
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1042 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by VCorp »

ronnie wrote:
Putnik ali stvarno wrote:
Muftija Aziz Hasanovic danas 2015te godine sluzi pomen fastima iz te NDH, zajedno sa nadbiskupom Bozanicem. Ako on to danas radi

predpostavljam da se radi o znacajnom broju pastve koja je postradala na kriznom putu. Taj znacajni broj tada stanovnika NDH mogao je biti

uzrokom odnosa Dragoljuba Mihajlovica prema muslimanskom (tada) stanovnstvu NDH. Ne I opravdanje za nedela.

Nema opravdaja nikome, svi su oni nasi pretci I nase tesko nasledje. No to su bili oni u ono vreme. Danas smo mi I drugo je vreme, pa valja

prestati za pocetak sa vulgarnim progonom neistomisljenika.

PS Iza pomena u Blajburgu stoji pokrovitelj predsednica Hrvatske, dakle hrvatska drzava.
Iza procesa Dragoljubu Mihajlovicu stoji Sud I niko vise. Opusti se I ne napuhavaj bez potrebe pogotovo kada si u krivu.
Zašto je problem odati pijetet ubijenim žtvama? Nisu svi bili fašisti, bilo je i žena i djece i mnoštvo naroda koji nije htio komunističku vlast. Trebao je biti i pravoslavni vladika, zašto nije?
Jer bilo je u Blajburgu i ubijenih Srba, doduše malo, ali nisu samo Hrvati i Bošnjaci tamo ubijani.

Inače za tvoju informaciju predsjednica je pokrovitelj samo zato jer je sabor (s SDP-ovom većinm) prestao biti pokrovotelj 2012.
godine. Sramotna odluka, nečista savjest, što ćeš.

A muftiji i nadbiskupu svaka čast, održali su dobre govore a politikom se nisu bavili :thumbup:

Žena, djeca i ostali su tamo povedeni da budu živi štit ukoliko ih ne prihvate Britanci.
User avatar
ronnie
Posts: 3196
Joined: 22/10/2013 19:28

#1043 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by ronnie »

nasa wrote: Sta je muftija pricao?
A Bozanic se itekako bavio politikom ali nije tema ....
Nisam bio tamo, gledao sam prijenos na prvom programu HTV.
Nisam uočio nikakvo politiziranje, ni kod kardinala ni kod muftije.
Poanta je u tome da nije došao nitko iz pravoslavne crkve, što je šteta, jer Bleiburg bi trebao biti mjesto pomirenja i oprosta.
Evo ima baš emisija Mir i dobro, možda bude što o tome....ali kao što kažeš nije tema.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1044 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

Mister Yes wrote:
L u c i f e r wrote: Ma ja, Tile je kriv, a nikako velikosrpski nacionalizam kojem je zinula guzica da pravi Veliku Srbiju i pritom zarati sa Slovenijom, Hrvatskom, Bosnom i Kosovom.
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
Na dobrom si tragu, kolega pravoslavac, ali propustio si da primjetis vecu sliku. Naime, despot zlocinackog pogleda, JBT, je tu u stvari bio sa samo jednim ciljem - utvrdjivanje hrvatskih granica. I to sve po nalogu Vatikana. Zato je Josif Vizionar Staljin i odjebao Tita, jer ga je provalio kao vatikanskog spijuna.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1045 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by VCorp »

Sezam wrote:
Mister Yes wrote:
L u c i f e r wrote: Ma ja, Tile je kriv, a nikako velikosrpski nacionalizam kojem je zinula guzica da pravi Veliku Srbiju i pritom zarati sa Slovenijom, Hrvatskom, Bosnom i Kosovom.
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
Na dobrom si tragu, kolega pravoslavac, ali propustio si da primjetis vecu sliku. Naime, despot zlocinackog pogleda, JBT, je tu u stvari bio sa samo jednim ciljem - utvrdjivanje hrvatskih granica. I to sve po nalogu Vatikana. Zato je Josif Vizionar Staljin i odjebao Tita, jer ga je provalio kao vatikanskog spijuna.
A problemi bi bili riješeni da se ostavi Srbima naoružanje od Tita i njegovih pa da vi onda poubijate nas, Hrvate i Albance, Crnogorce asimilirate, Makedonce ko zna šta ? Tita ne vole samo oni što su htjeli praviti pizdarije drugima a on vam se napio krvi svima.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1046 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

VCorp wrote:
Sezam wrote:
Mister Yes wrote:
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
Na dobrom si tragu, kolega pravoslavac, ali propustio si da primjetis vecu sliku. Naime, despot zlocinackog pogleda, JBT, je tu u stvari bio sa samo jednim ciljem - utvrdjivanje hrvatskih granica. I to sve po nalogu Vatikana. Zato je Josif Vizionar Staljin i odjebao Tita, jer ga je provalio kao vatikanskog spijuna.
A problemi bi bili riješeni da se ostavi Srbima naoružanje od Tita i njegovih pa da vi onda poubijate nas, Hrvate i Albance, Crnogorce asimilirate, Makedonce ko zna šta ? Tita ne vole samo oni što su htjeli praviti pizdarije drugima a on vam se napio krvi svima.
Despot zlocinackog pogleda, Tito, namjerno je ostavio Srbima svo oruzije, jer je znao da su The Serbs laki na obaracu i da ce u ocima cijelog svijeta ispasti krvoloci, a to je tom zlocincu u stvari bila posljednja zelja. I namjerno je dao muslimanima da se zovu Muslimani i da se odrode od ikone na tavanu, a amandman na ustav iz 1974 je isto namjerno napravio samo da bi uvek nevini Srbi zakuhali sa skoro pa svima. Sve je to Titovo maslo.

Da je pobijedio dobricina blagog, ocinskog, homoeroticnog pogleda, The Chicha, sad bi bili kao Svedska u najmanju ruku.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1047 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Cica je to mastao ovako:

Image

Mora da je bio bolji BinSr od ovih partizancina koji su nas bre unazadili!

:oops:
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1048 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

Pa moze se jako dobro vidjeti na onoj fotografiji da je dobrocudni i posteni Chicha onako nostalgicno zagledan Tamo Daleko u granice Velike Srbije.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1049 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

VCorp wrote:

Taj komunistički zlotvor je učestvovao u bitkama na Neretvi i Sutjesci, u Igmanskom maršu spašavajući ovu zemlju od fašista, isto tako je rastjerao četnike iz Crne Gore. Smirivao je situaciju sa Staljinom. Osnovao je Goli Otok koji je zatvarao najveći šljam južnoslavenskih naroda koji je uništavao, iako meni nešto dragu, ali jedinu funkcionalnu i prosperitetnu državu koju je naše podneblje ikad imalo. Također je uspio uhvatiti zločinca Mihailovića a zna se i šta je rekao o tom srpskom ološu.

Jovo Kapa je bio i ostat će Narodni heroj, antifašista koji je u doba devedesetih dok je gorila naša Bosna a i Hrvatska bio na strani pravde i sukobljavao se sa Miloševićem i kompanijom. Lik je samo lijepe riječi imao o nama i Bosni i zaslužuje da se o njemu uči kod nas i u osnovnim i srednjim školama kao o gospodinu i velikom lafu sa mudima promjera Balkana.

Neka mu je laka zemlja.
Vi možete slobodno slaviti Jovu Kapičića do mile volje. Niko vam ne brani.
To neće promeniti činjenicu da su njemu ruke krvave do ramena.
Ja sam i napisao da on u Srbiji može biti samo posmatran kao zlikovac, koji je odgovoran za streljanje 37000 ljudi u Srbiji putem prekih sudova pred kraj rata i posle rata.
Svoje saborce s kojima se borio na Neretvi i Sutjesci i s kojima je prešao Igman, posle je slao na Goli Otok...

Mene njegovi stavovi 90-ih uopšte ne interesuju. Tu je već bio izlapeli starac koji je ulazio u koalicije i sa Vukom Draškovićem (čudi me da na Ravnu Goru nisu išli zajedno).

Ne znam kakvo vi u Bosni imate mišljenje o recimo Osmanu Karabegoviću, narodnom heroju koji je bio jedan najžešćih pristalica Slobodana Miloševića.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1050 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

ronnie wrote:
nasa wrote: Sta je muftija pricao?
A Bozanic se itekako bavio politikom ali nije tema ....
Nisam bio tamo, gledao sam prijenos na prvom programu HTV.
Nisam uočio nikakvo politiziranje, ni kod kardinala ni kod muftije.
Poanta je u tome da nije došao nitko iz pravoslavne crkve, što je šteta, jer Bleiburg bi trebao biti mjesto pomirenja i oprosta.
.
Interesantno. A zašto nikog od njih nema u Jasenovcu?
Zar ne bi to trebalo biti takodje mesto pomirenja i oprosta?
Post Reply