Rehabilitovan Draža Mihailović

Post Reply
gay activist

#176 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:39

insomnia78 wrote:Opa, sad i muslimani
Da nisi mislio Turci?
Mislio sam na vjernike muslimane koji smatraju Šerijat savršenstvom. PO njemu u redu je nekog ko verbalno provocira roknuti ili minimum izvrijeđati. E to muslimansko pravilo se pretače i na politiku i razara demokraciju.
A ponešanje prema meni je primjer.

Sezam

#177 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam » 14/05/2015 18:39

Da nisi mislio Turci?
I onda tamo moderator tamo postavlja temu o kvaliteti diskusija, a ovaj provokatorski stakor od treceg veljace :D prosipa mrznju i niko nista. A iz aviona bilo ocigledno da se radi o salonjerosu.

insomnia78

#178 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by insomnia78 » 14/05/2015 18:41

luckylaka wrote:
insomnia78 wrote:
luckylaka wrote:Cudi me da sud srbije nije odmah o jednom trosku odmah rehabilitovao i mladica,karadzica,arkana...ima li jos kakva dobra srpska dusa da sam je zaboravio
Sta ce ih rehabilitovati kad nisu ni osudjeni
za zasluge
Pa oni vec uzivaju sve pocasti za svoje zasluge
Imaju status 'eroja

gay activist

#179 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:41

jao_situacije wrote: muslimani ?
odakle ti znaš kakvo je vjersko opredjeljenje forumaša/ica ?
Ne znam, ali mogu odgovarajuće ponašanje da prepoznam, uporedim i dadnem mu ime. Ako je nečija logika - provociraš i zbog toga ti treba zabraniti da govoriš, onda ta logika podsjeća na islamsku uvrjedljivost i prateće reakcije.

Sezam

#180 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam » 14/05/2015 18:42

gay activist wrote:
Da nisi mislio Turci?
Mislio sam na vjernike muslimane koji smatraju Šerijat savršenstvom. PO njemu u redu je nekog ko verbalno provocira roknuti ili minimum izvrijeđati. E to muslimansko pravilo se pretače i na politiku i razara demokraciju.
Nisi ti nikakv gej, ti si jedna obicna pedercina. :D

insomnia78

#181 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by insomnia78 » 14/05/2015 18:42

gay activist wrote:
Da nisi mislio Turci?
De ne lupaj

detroit-mercy

#182 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by detroit-mercy » 14/05/2015 18:42

dr socrates wrote:Ma ja mislim da će se o ovome pričati desetak dana najviše, poslije će važnije vijesti da potisnu ovu temu na marginu.Još ako neki takmičar iz BiH pobjedi na nekom takmičenju koje se organizuje u Beogradu, eto Bošnjacima prilike da se opet bratime sa Srbima.

Treba biti realan i reći da je "kulturni" uticaj koji Srbija vrši na BiH uglavnom negativan, a za Bošnjake se može reći da su potpuno pali u zagrljaj medijskih hobotnica iz Beograda.

Opet ponavljam, rijetko se kad slažem sa Bošnjacima kada je politika u pitanju ali ovaj put imaju pravo na ljutnju.Ipak su oni bili najveće žrtve četnika.
Ono sto mene cudi je olako odricanje Srbije/Srba od partizanstine i antifasizma. Da li je razlog za to frustracije iz 90tih i neko generalno misljenje koje preovladava da je Tito zajebao Srbiju, da su komunisti naselili Albance na Kosovo, izmjestili industriju iz Srbije u Sloveniju i Hrvatsku, da je Srbija trebala teritorijalno da bude puno veca i sl.

Sezam

#183 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam » 14/05/2015 18:46

detroit-mercy wrote:
dr socrates wrote:Ma ja mislim da će se o ovome pričati desetak dana najviše, poslije će važnije vijesti da potisnu ovu temu na marginu.Još ako neki takmičar iz BiH pobjedi na nekom takmičenju koje se organizuje u Beogradu, eto Bošnjacima prilike da se opet bratime sa Srbima.

Treba biti realan i reći da je "kulturni" uticaj koji Srbija vrši na BiH uglavnom negativan, a za Bošnjake se može reći da su potpuno pali u zagrljaj medijskih hobotnica iz Beograda.

Opet ponavljam, rijetko se kad slažem sa Bošnjacima kada je politika u pitanju ali ovaj put imaju pravo na ljutnju.Ipak su oni bili najveće žrtve četnika.
Ono sto mene cudi je olako odricanje Srbije/Srba od partizanstine i antifasizma. Da li je razlog za to frustracije iz 90tih i neko generalno misljenje koje preovladava da je Tito zajebao Srbiju, da su komunisti naselili Albance na Kosovo, izmjestili industriju iz Srbije u Sloveniju i Hrvatsku, da je Srbija trebala teritorijalno da bude puno veca i sl.
De nabroj partizanske krajeve u Smrdiji i bice ti jasnije.

detroit-mercy

#184 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by detroit-mercy » 14/05/2015 18:47

gay activist wrote:
Da nisi mislio Turci?
Pa kad se vec pozivas na demokraciju i tekovine demokracije onda bi trebao razmisliti kako cetnici u Bosni ponististe rezultate demokracije i u to ime izvrsise genocid :mrgreen: .

gay activist

#185 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:47

Sezam wrote:
Da nisi mislio Turci?
I onda tamo moderator tamo postavlja temu o kvaliteti diskusija, a ovaj provokatorski stakor od treceg veljace :D prosipa mrznju i niko nista. A iz aviona bilo ocigledno da se radi o salonjerosu.
što si glup? :D
Nisam salonac nego otvoreni četnik, eto...
Provociram sa zadovoljstvom, i što više takvih idiota poput tebe isrpovociram zadovoljstvo mi je veće...
Ali ti u svom majušnom mozgu ne možeš skontati da su to legitimne stvari. A da vrijeđanje nije legitimno. Npr. provocirati mogu jer je dozvoljeno, ali niko me ne smije zvati štakorom, jer je to nedozvoljeno. Ako se ispostavi da je ovo što sam te nazvao idiotom uvreda, a ne dijagnoza, onda možda treba da me se sankcionira. mada ti si prvi počeo ja samo reagiram. :)

Deda Kurcoje

#186 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Deda Kurcoje » 14/05/2015 18:50

Stakor cetnik. Fino si se opisao.

Sezam

#187 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam » 14/05/2015 18:52

gay activist wrote:
Sezam wrote:
Da nisi mislio Turci?
što si glup? :D
Nisam salonac nego otvoreni četnik, eto...
Provociram sa zadovoljstvom, i što više takvih idiota poput tebe isrpovociram zadovoljstvo mi je veće...
Ali ti u svom majušnom mozgu ne skontati da su to legitimne stvari. A da vrijeđanje nije legitimno. Npr. provocirati mogu jer je dozvoljeno, ali niko me ne smije zvati štakorom, jer je to nedozvoljeno. Ako se ispostavi da je ovo što sam te nazvao idiotom uvreda, a ne dijagnoza, onda možda treba da me se sankcionira. mada ti si prvi počeo ja samo reagiram. :)
Ne mozes mene isprovocirati,tebe sam provalio smradu jedan istog momenta kad si poceo prosipati cetnicki otrov na ovom forumu.

Tvoje " provokacije" gdje pominjes ustase, vehabije i zastavu sa ljiljanima u istom kontekstu, nije nista do uvreda za svakog Bosnjaka koji drzi do sebe.

gay activist

#188 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:52

detroit-mercy wrote: Pa kad se vec pozivas na demokraciju i tekovine demokracije onda bi trebao razmisliti kako cetnici u Bosni ponististe rezultate demokracije i u to ime izvrsise genocid :mrgreen: .
Pa evo razmišljam, argumentiram, ali ne daju mi ovi salonski džihadisti, zato što ne razmišljam kao oni. :D Ne daju mi čak mogućnost da me neko ubijedi u suprotno od onog što ja kontam.

jao_situacije

#189 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by jao_situacije » 14/05/2015 18:52

gay activist wrote:
jao_situacije wrote: muslimani ?
odakle ti znaš kakvo je vjersko opredjeljenje forumaša/ica ?
Ne znam, ali mogu odgovarajuće ponašanje da prepoznam, uporedim i dadnem mu ime. Ako je nečija logika - provociraš i zbog toga ti treba zabraniti da govoriš, onda ta logika podsjeća na islamsku uvrjedljivost i prateće reakcije.
vidim ti o logici znaš puno :thumbup:
vrijeđanje žrtava i njihovih porodica i umanjivanje općepoznatih povijesnih činjenica je zrelo za banane.
ja sam s tobom završio raspravu, a nastaviće administracija

ugodno guslanje na nekom slobodarskom forumu

detroit-mercy

#190 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by detroit-mercy » 14/05/2015 18:55

gay activist wrote:
detroit-mercy wrote: Pa kad se vec pozivas na demokraciju i tekovine demokracije onda bi trebao razmisliti kako cetnici u Bosni ponististe rezultate demokracije i u to ime izvrsise genocid :mrgreen: .
Pa evo razmišljam, argumentiram, ali ne daju mi ovi salonski džihadisti, zato što ne razmišljam kao oni. :D Ne daju mi čak mogućnost da me neko ubijedi u suprotno od onog što ja kontam.
Pa koji ti je argument, culi smo da dzihadisti unistavaju demokraciju, cetnici opet ne priznaju rezultate demokracije. Po nekim logickim postulatima dodje mu isti kurac :mrgreen: .

gay activist

#191 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:56

Sezam wrote:
Ne mozes mene isprovocirati,tebe sam provalio smradu jedan istog momenta kad si poceo prosipati cetnicki otrov na ovom forumu.

Tvoje " provokacije" gdje pominjes ustase, vehabije i zastavu sa ljiljanima u istom kontekstu, nije nista do uvreda za svakog Bosnjaka koji drzi do sebe.
Pa ako te navedem da mi kažeš "smradu jedan" šta je to drugo nego da sam te isprovocirao. :lol:

I šta mene briga što je to provokacija za Bošnjaka. Neka uzme lijekove za smirenje. Meni to liči na realnost, jer se neki zakonski sancionišu zbog veze s vehabijama, zbog isticanja zastave sa ljiljanima, zbog spremnosti za dom...
Prema tome, moj je grijeh što to kažem, šta li?

broj dva

#192 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by broj dva » 14/05/2015 18:58

Cetnik rehabilitovan u cetnickoj drzavi ? Stop the presses...

gay activist

#193 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 18:59

jao_situacije wrote: vidim ti o logici znaš puno :thumbup:
vrijeđanje žrtava i njihovih porodica i umanjivanje općepoznatih povijesnih činjenica je zrelo za banane.
ja sam s tobom završio raspravu, a nastaviće administracija

ugodno guslanje na nekom slobodarskom forumu
To već izmišljaš i proizvoljno tumačiš. Da bi opravdao onu spodobu što me ispsovao i to opravdao ne u ime neke pravde nego zato što je on tvoj...

gay activist

#194 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 19:01

detroit-mercy wrote: Pa koji ti je argument, culi smo da dzihadisti unistavaju demokraciju, cetnici opet ne priznaju rezultate demokracije. Po nekim logickim postulatima dodje mu isti kurac :mrgreen: .
Ma nije stvar u tome. Ja se ponašam demokratrski a Sezam nedemokratski. I ja to kažem čime je on inspirisan. A to što su četnici navodno protiv demokracije, onda ima još manje opravdanja da mene neko naziva četnikom, jer ja sam ipak demokrat. :wink:

hizo ramidovic

#195 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by hizo ramidovic » 14/05/2015 19:01

gay activist wrote:

Pa ako te navedem da mi kažeš "smradu jedan" šta je to drugo nego da sam te isprovocirao. :lol:

I šta mene briga što je to provokacija za Bošnjaka. Neka uzme lijekove za smirenje. Meni to liči na realnost, jer se neki zakonski sancionišu zbog veze s vehabijama, zbog isticanja zastave sa ljiljanima, zbog spremnosti za dom...
tako je, brate.
samo si zaboravio dodati da te zakone donose i provode isti oni kojima je draza heroj a ne zlocinac, na onoj teritoriji koju su genocidom i krvlju neduznih ljudi okupirali...

gay activist

#196 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 19:03

hizo ramidovic wrote:
gay activist wrote:

tako je, brate.
samo si zaboravio dodati da te zakone donose i provode isti oni kojima je draza heroj a ne zlocinac, na onoj teritoriji koju su genocidom i krvlju neduznih ljudi okupirali...
Ustaško znakovlje je zabranjeno u Hrvatskoj, a Šimunić je kažnjen zbog ustašovanja. Eto, jesu li tamo simpatizeri DM donijeli zakon?

hizo ramidovic

#197 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by hizo ramidovic » 14/05/2015 19:07

gay activist wrote:
Ustaško znakovlje je zabranjeno u Hrvatskoj, a Šimunić je kažnjen zbog ustašovanja. Eto, jesu li tamo simpatizeri DM donijeli zakon?
tamo ljudi nemaju problem sa identificiranjem ustastva i fasizma. mozes se kurcit ali ces biti i kaznjen.
susta suprotnost od drzave u kojoj se rahabilituju fasisti tipa draza m. ili teritorijalne jedinice u kojoj je ratko mladic heroj a genocid se negira ili cak opravdava.
ako ne vidis razliku, pravac kod oftamologa!

dr socrates

#198 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by dr socrates » 14/05/2015 19:08

Ne mogu za sebe da kažem da sam neki aktivan forumaš,javim se ponekad kad imam slobodnog vremena.
Takođe, ne volim da ulazim u polemike sa ljudima jer najčešće ne možeš nikom ništa dokazati ni objasniti, pa zašto trošiti vrijeme na jalove razgovore.
Mislim da bi moderatori trebali pokazati isti kriterijum prema svim forumašima, a to znači da trebaju biti odstranjeni i oni koji sebe nazivaju četnicima i oni koji Srbiju nazivaju Smrdijom.
Ne može se prag tolerancije postavljati samo za jednu stranu, a drugoj dozvoljavati šovinističke ispade.

gay activist

#199 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by gay activist » 14/05/2015 19:12

hizo ramidovic wrote: tamo ljudi nemaju problem sa identificiranjem ustastva i fasizma. mozes se kurcit ali ces biti i kaznjen.
susta suprotnost od drzave u kojoj se rahabilituju fasisti tipa draza m. ili teritorijalne jedinice u kojoj je ratko mladic heroj a genocid se negira ili cak opravdava.
ako ne vidis razliku, pravac kod oftamologa!
Ja bih rekao da Hrvatska ne smije rehabilitovati ustaše jer joj to svijet zabranjuje. A Srbiji ne zabranjuje niko. prema tome po mišljenju svijeta ustaše i četnici nisu isto, i zašto bi onda neko uvažavao mišljenje Bošnjaka i Hrvata?
Da ste pkazalibar malo dobre volje da kažete nešto o komunizmu, i otkuda vam toliko povjerenje u njihove sudove, ali niste, pa što bi onda vaše mišljenje bilo vjerodostojno.

Sezam

#200 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam » 14/05/2015 19:12

dr socrates wrote:Ne mogu za sebe da kažem da sam neki aktivan forumaš,javim se ponekad kad imam slobodnog vremena.
Takođe, ne volim da ulazim u polemike sa ljudima jer najčešće ne možeš nikom ništa dokazati ni objasniti, pa zašto trošiti vrijeme na jalove razgovore.
Mislim da bi moderatori trebali pokazati isti kriterijum prema svim forumašima, a to znači da trebaju biti odstranjeni i oni koji sebe nazivaju četnicima i oni koji Srbiju nazivaju Smrdijom.
Ne može se prag tolerancije postavljati samo za jednu stranu, a drugoj dozvoljavati šovinističke ispade.
Misljenje je kao i supak, svako ga ima.

Post Reply