Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Jara

#176 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Jara » 16/05/2015 23:43

Vizionar 1985 wrote:Jevreji Semiti :lol:
Roths-child Istruhlo-dijete orginalno prezime Rothschilda bilo Mayer
Stein=stijena Stein Germanska riječ
Germani porijeklom prešli na Judeizam kada je Krščanima pa i Krščanima Germanima kamatarenje,bankarski biznis bio zabranjen.
Semiti :lol:
Shem-Semit od Noahovog sina Shema.
pola Balkana su više Semiti od njih
Vizionar, dobro si primijetio da Jevreji imaju i njemačka prezimena. A da razlog tome nije baš onaj koji si naveo, zgodno ilustruje sljedeća istinita priča:
ZAMENHOFOVA ULICA - Razgovori s dr. L. C. Zaleskim Zamenhofom

Prezime Zamenhof je izvorno njemačko.
Zašto su poljski Židovi imali njemačka imena?
To je posljedica konačnog raspada Plemenitaške republike godine 1795., nakon čega se Pruska proširila na istok. Židovi koji su živjeli u samostalnim zajednicama obično nisu imali prezimena. Pruski upravni aparat poduzeo je prisilno podržavljenje svih stanovnika, što nije bilo moguće s ljudima bez prezimena. Tako je otpočela kampanja davanja imena.
Stoljeće i pol kasnije, imena nametnuta od strane pruskih činovnika olakšala su posao zloglasnim nacističkim dužnosnicima.
Poznato je daje u to vrijeme u Varšavi Ernst Hoffmann, slavni glazbenik i pisac, zauzimao visoki položaj u pruskom činovničkom aparatu. Nadahnut njegovim djelima Jacgues Offenbach je skladao operu "Hoffmanno-ve priče," a Pjotr lljič Čajkovski balet "Orašar", Je li i Hoffmann sudjelovao u kampanji davanja imena?
Sudjelovao je, itekako. Ljudi koji su čekali u dugom redu ulazili su jedan za drugim u njegovu sobu da bi dobili ime koje bi on u hipu izmislio. Diktirao je službeniku riječi koje su mu slučajno padale na pamet. Englez Norman Davies, mjerodavni stručnjak za poljsku povijest, navodio je zabavne pričice o Hoffmannovom djelovanju. Pouzdano se zna da ste u slučaju ulaska u ured prije objeda dobivali tužna, a nakon objeda vesela imena. Ako je ime imalo ikakve veze s ribom, to je značilo da je činovnik Hoffmann jeo ribu, što se obično događalo petkom. Za ružnog jesenjeg vremena riskirali ste da vam se nadjene ime Kieseweter. Kada je sjalo sunce, imali ste prigodu dobiti ime Himmelblau ili Sonnenfeld.

Jara

#177 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Jara » 17/05/2015 00:03

Da ne skrećemo s teme :oops: - ta većeg su rizika neke međusobne utakmice bh. klubova neko ova BiH - Izrael...

cyprus

#178 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by cyprus » 17/05/2015 04:50

donBeton wrote:@ cyprus

Znači ja od sutra mogu početi slijediti judaizam i bit ću jevrej?
Da.

Sezam

#179 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Sezam » 17/05/2015 07:09

Vizionar 1985 wrote:
Hafis wrote:Ljudi nisu krivi što su se morali braniti 1948. i usput dati po guzici napadačima.
Ali to nije razlog da ih se ne pozdravi kada istrče na stadion u Zenici....a usput i nakanta s nekoliko golova u mreži.
Jašta branili se.
Branile se organizacije Irgun,Hagana itd.
Odbrambene organizacije.
Lozi te trolcina. Ne obaziri se.

hAZNADAR

#180 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by hAZNADAR » 01/06/2015 21:55

Brojanje u sitno. Nervoza dvostruka.
Prvo sto je u pitanju bitan bod i sansa da repka ima bolju sansu za plasman.
A drugo je visoki rizik jer je cinjenica dase Izraelci i njihova simbolika opravdano dozivljavaju kao islamofobicni i genocidni.

Za sada je poznato da ce uz navijace ici i izraelska sigurnosna sluzba.

Zna li ko vise o incidentu u Becu kada se vise BiH navijaca pridruzilo antiizraelskim demonstracijama i skandiralo ubij Jevreje.
http://isra-news.net/2015/04/skandalozn ... j-jevreje/

Nogometni savez je dogovorio sa navijackim grupama da sve protekne bez incidenta
http://www.klix.ba/sport/nogomet/nsbih- ... /150522119

jer se radi kako i sami priznaju o utakmici visokog bezbjedonosnog rizika
http://www.klix.ba/sport/nogomet/ns-bih ... /150521134

Dakle - ostaje samo ljudski faktor a tu nisam siguran koliko imamo volje i snage da obuzdamo budale.
Buduci da je u Zenici skroz postalo normalno i nekaznjivo psovati Markale i dizati tri prsta,.. i da to grupe rade skroz neometano - siguran sam da bi vecina okrenula glavu od bilo kakvih fasistikih parola na tekmi. A nedajBoze da se izraelci okiceni davidovom zvijezdom prosetaju ulicama,..

Imamo li stvarno snage i volje ovaj dogadjaj ogranicimo samo na fudbal i nista vise?

Ludzak

#181 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Ludzak » 01/06/2015 21:59

hAZNADAR wrote:Brojanje u sitno. Nervoza dvostruka.
A drugo je visoki rizik jer je cinjenica dase Izraelci i njihova simbolika opravdano dozivljavaju kao islamofobicni i genocidni.

Zna li ko vise o incidentu u Becu kada se vise BiH navijaca pridruzilo antiizraelskim demonstracijama i skandiralo ubij Jevreje.

Nogometni savez je dogovorio sa navijackim grupama da sve protekne bez incidenta

Dakle - ostaje samo ljudski faktor a tu nisam siguran koliko imamo volje i snage da obuzdamo budale.
Buduci da je u Zenici skroz postalo normalno i nekaznjivo psovati Markale i dizati tri prsta,.. i da to grupe rade skroz neometano - siguran sam da bi vecina okrenula glavu od bilo kakvih fasistikih parola na tekmi. A nedajBoze da se izraelci okiceni davidovom zvijezdom prosetaju ulicama,..

Imamo li stvarno snage i volje ovaj dogadjaj ogranicimo samo na fudbal i nista vise?
Prije bih rekao da je utakmica visokog rizika, ne zato što su Izraelci islamofobični, nego zato što smo mi antijevrejsko orijentisani. Kao navijači smo bili tamo i niko nam ni jednu riječ ružnu nije rekao. Da ne govorim da su bh navijači hodali po Jerusalemu i upoznavali njihovu ljepotu.
Ja bih volio da ovo potekne bez ijednog incidenta, ali teško. Da ne govorim kako UEFA jedva čeka da nas kazni. Tako da u slučaju incidenta, kazna će biti drastična.

A i sami Paletinci su povukli izjavu da ih treba diskvalifikovati.

hAZNADAR

#182 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by hAZNADAR » 01/06/2015 22:06

Ludzak wrote:
Prije bih rekao da je utakmica visokog rizika, ne zato što su Izraelci islamofobični, nego zato što smo mi antijevrejsko orijentisani. Kao navijači smo bili tamo i niko nam ni jednu riječ ružnu nije rekao. Da ne govorim da su bh navijači hodali po Jerusalemu i upoznavali njihovu ljepotu.
Ja bih volio da ovo potekne bez ijednog incidenta, ali teško. Da ne govorim kako UEFA jedva čeka da nas kazni. Tako da u slučaju incidenta, kazna će biti drastična.
Ne samo to - vec i diplomatska steta. A tek kako bi to Dodiku bio volej,.. gdje sa izraelom ima bolje i cvrsce odnose nego Sarajevo.

Robijasi su najveci rizik u ovom slucaju. Ta grupa nema ni kontrole ni granice ni u cemu. Ako su bili u stanju dizati tri prsta, psovati markale, Srbija,... i to skroz neometano da cijela tribina ili ucestvuje u tome ili okrece glavu - sta onda ocekivati povodom ovoga.

Ludzak

#183 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Ludzak » 01/06/2015 22:11

hAZNADAR wrote:
Ludzak wrote:
Ne samo to - vec i diplomatska steta. A tek kako bi to Dodiku bio volej,.. gdje sa izraelom ima bolje i cvrsce odnose nego Sarajevo.

Robijasi su najveci rizik u ovom slucaju. Ta grupa nema ni kontrole ni granice ni u cemu. Ako su bili u stanju dizati tri prsta, psovati markale, Srbija,... i to skroz neometano da cijela tribina ili ucestvuje u tome ili okrece glavu - sta onda ocekivati povodom ovoga.
Slažem se.
Nikakvi Robijaši, Manijaci, Horde zla ovdje ne trebaju biti. Ali to se ne može izbjeći, gotovo je. Šta bude, bude.
Moramo prvo shvatiti da ništa muslimani nisu bolji od Jevreja. I jedni, i drugi su marionete političke elite.

insomnia78

#184 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by insomnia78 » 01/06/2015 22:30

Ludzak wrote:
hAZNADAR wrote:Brojanje u sitno. Nervoza dvostruka.

A i sami Paletinci su povukli izjavu da ih treba diskvalifikovati.
Prc

Ludzak

#185 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Ludzak » 02/06/2015 00:11

insomnia78 wrote: Prc
Je li to ništa ne znaš reči, nego to ??

insomnia78

#186 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by insomnia78 » 02/06/2015 00:14

Ludzak wrote:
insomnia78 wrote: Prc
Je li to ništa ne znaš reči, nego to ??
Pa sta da kazem, manje vise se slazem sa tvojim upisom

hAZNADAR

#187 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by hAZNADAR » 11/06/2015 17:59

Obezbjedjenje kao nikada do sada, duge cijevi ispred hotela, Mosad prisutan, uklonjena sva privatna auta,..

http://www.klix.ba/sport/nogomet/duge-c ... /150611001

Ocigledno je da je policija svjesna rizika. Reprezentacija je obezbjedjena ali sta je sa navijacima Izraela?

Nebi bilo dobro da dodju u Zenicu tek kao turisti, setkaju se gradom prije i poslije utakmice i koriste javni prijevoz od Sarajeva. Nadam se da za to postoji rjesenje po mogucnosti diskretno.

Repka je obezbjedjena i bice pojacane kontrole na samom stadionu i pretres.

Ono sto se ne moze kontrolisati je zvizdanje na himnu, tekbiranje i nacisticke parole, transparenti politicke prirode, i sl i tu najvise mislim na Robijase. Ako su u stanju nesmetano psovati Markale i dizati tri prsta,. ko bi ih sprijecio da nas veceras izblamiraju?

Sve je dakle na nasim navijackim skupinama i gradjanima Zenice.

Nadam se da cemo ih samo momacki nakantati u igri, odnosno posteno pobijediti i ispratiti bez incidenta.
Iskusenje sa dolaskom pape je proslo, ovo jos vece tek slijedi.

Ludzak

#188 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Ludzak » 11/06/2015 18:06

.ebo ti tu drzavu koja dopusta sve i svakog da pustaju u nju.
Od Zenice napravise ratnu zonu. Ako smo pametni, kao sto nazalost nismo, trebamo u inat njima pokazati da nismo nacionalisti i cionisti.

animals

#189 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by animals » 11/06/2015 18:08

Doprinos ovome donose oni koji u svaku pricu ubacuju
rijec musliman..
Igraju BIH I IZRAEL..
a muslimani nemaju sta traziti u ovoj prici..
samo navijaci BIH..

muzicar_iz_parka

#190 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by muzicar_iz_parka » 11/06/2015 18:09

Za koga će navijati Dodo i laktaško društvence?

Kikibombona

#191 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Kikibombona » 11/06/2015 18:25

hAZNADAR wrote:Ono sto se ne moze kontrolisati je zvizdanje na himnu, tekbiranje i nacisticke parole, transparenti politicke prirode, i sl i tu najvise mislim na Robijase. Ako su u stanju nesmetano psovati Markale i dizati tri prsta,. ko bi ih sprijecio da nas veceras izblamiraju?
Kakva ti sranja ispasa ovdje....

Robijase na tekmi ces moci prebrojati na prste. Kao organizovana grupa se nece pojavti. I sto je najvaznije, na stadionu ce kao i uvijek biti mali broj Zenicana. Koliko se ulaznica uopste prodalo u Zenici? Na to odmah dodaj da je najmanje pola zavrsilo kod tapkarosa i da ce te ulaznice na kraju kupiti gastosi.

Tekbiranje i nacisticke parole? Ne znam da su Robijasi ikada imali takve ispade. Posebno ovo sa nacistickim parolama.... Haj da si rekao komunisticke, shvatio bih.

To sa Markalama i tri prsta je bilo prije 15ak godina. Toga vise nema, osim ako ne vjerujes svemu sto napise Avaz. A i nije to tema, spustas se na nizak nivo i ispoljavas nekakve komplekse iz ko zna kakvih razloga...

DaysleepeR

#192 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by DaysleepeR » 11/06/2015 18:32

ja mislim da smo donji, teško da će proći bez incidenata

JohnnyS

#193 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by JohnnyS » 11/06/2015 18:35

Treba sportski dočekati navijače iz prijateljskog Izraela.

Kikibombona

#194 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Kikibombona » 11/06/2015 18:35

DaysleepeR wrote:ja mislim da smo donji, teško da će proći bez incidenata
Ako i bude belaja, odgovornost je na dijasporcima, posto ce ih biti najvise na stadionu.

Mada, nema od belaja nista, pola stadiona ce popuniti 'estradni umjetnici' i ostala 'elita'.

JohnnyS

#195 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by JohnnyS » 11/06/2015 18:37

Kikibombona wrote:
Ako i bude belaja, odgovornost je na dijasporcima, posto ce ih biti najvise na stadionu.

Mada, nema od belaja nista, pola stadiona ce popuniti 'estradni umjetnici' i ostala 'elita'.

Sumnjam da će se problemi, ako ih uopće bude, dogoditi na stadionu.

Ali ne vjerujem da će ikakvih sranja biti.

Hafis

#196 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Hafis » 11/06/2015 18:38

Glava mala
Quratz velik
Navijam za Čelik :D

sadie_forever

#197 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by sadie_forever » 11/06/2015 18:41

Kikibombona wrote:

cuj dijasporci :D otkud to

hAZNADAR

#198 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by hAZNADAR » 11/06/2015 18:42

Kikibombona wrote:

Kakva ti sranja ispasa ovdje....

Robijase na tekmi ces moci prebrojati na prste. Kao organizovana grupa se nece pojavti. I sto je najvaznije, na stadionu ce kao i uvijek biti mali broj Zenicana. Koliko se ulaznica uopste prodalo u Zenici? Na to odmah dodaj da je najmanje pola zavrsilo kod tapkarosa i da ce te ulaznice na kraju kupiti gastosi.

Tekbiranje i nacisticke parole? Ne znam da su Robijasi ikada imali takve ispade. Posebno ovo sa nacistickim parolama.... Haj da si rekao komunisticke, shvatio bih.

To sa Markalama i tri prsta je bilo prije 15ak godina. Toga vise nema, osim ako ne vjerujes svemu sto napise Avaz. A i nije to tema, spustas se na nizak nivo i ispoljavas nekakve komplekse iz ko zna kakvih razloga...
Robijase sam spomenuo samo kao primjer huliganske "logike".
A ta logika je da protivnickoj strani nadjes slabu tacku i urlas upravo to.

Nisu li i Bugari dizali tri prsta nasim navijacima, kao i Skripari u Sirokom? Ne zato sto se poistovjecuju sa Srbima - vec zato sto su kontali da ce nam to dici tlak. Pa tako i Robijasi nisu psovali Markale jer se slazu sa cetnicima - vec zato da ubodu tamo gdje najvise boli.

A nije tesko u slucaju Izraela naci mnogo toga sto njima smeta i huligenskom logikom ih provocirati. Razlika je samo sto u ovom slucaju ima i politicki prizvuk.

Cinjenica je da Izrael nije popularan kod navijaca nase repke - prvenstveno iz politickih razloga. Nisu li skoro u Becu stotine nasih navijaca okiceni nasom zastavom ucestvovali na antiizraelskim demonstracijama?

Transparenti i urlanje na tribinama je najblaze sto se moze desiti. Ono sto je najbitnije je da se sprijeci kontakt izraelskih navijaca sa nasima. Po svaku cijenu sprijeciti setkanje turisticko Izrealeca okicenih svojom simboliko ulicama Sarajeva i Zenice.

Oni su nas docekali fino jer nemaju o nama ni stav, niti znaju za nas, niti ih se tice. Kod nas je drugacije - o Izraelu imamo stavi, tice nas se i i znamo jako dobro za njih.

I nadam se da veceras politike nece biti. Da ce ovo biti samo sportski dogadjaj, nasa pobjeda. Medjutim poslije onoga u Becu - nebih se kladio da ce ovo biti samo sport.

Kikibombona

#199 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by Kikibombona » 11/06/2015 18:42

JohnnyS wrote:
Sumnjam da će se problemi, ako ih uopće bude, dogoditi na stadionu.

Ali ne vjerujem da će ikakvih sranja biti.
Ma kakva crna sranja, ljudima nije nidoceg..... Koga boli kurac za Izrael. :-)

Mozda poneko izlijeci frustraciju nekakvom psovkom i to je to.

animals

#200 Re: Dolaze nam gosti iz Izraela u Zenicu

Post by animals » 11/06/2015 19:03

Ako se bude vrijedjao Izrael zbog Palestine i brace sa
Bliskog Istoka, onda se treba zamisliti jel to vise reprezentacija BIH..
Last edited by animals on 11/06/2015 19:09, edited 1 time in total.

Post Reply