FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6551 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

Ne brini se za moje srce, tu sve štima kako treba.
Kol’ko je?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6552 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Bloo »

Ommadawn wrote: 28/06/2022 21:23 A koliko je u Iranu?
Mor'o si jel da...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6553 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

Bloo wrote: 28/06/2022 21:51
Ommadawn wrote: 28/06/2022 21:23 A koliko je u Iranu?
Mor'o si jel da...
Image
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6554 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Fadil je samo eksponent SDA mentalnih sklopova, politike i ponasanja. Svi su oni totalno odrodjeni od realnosti, jer kad imas milione, a svih oni imaju i svi su pokradeniz iz budzeta, tj. od naroda, mentalni sklop se mijenja i svi redom dobiju kompleks mini-boga, kontajuci da mogu sta i kako hoce.

Kad se na sve to nadoveze spoznaja da nema nikakve sankcije za bilo sta sto kazu ili urade, a to podrazumijea i zakonske i nerodne sankcije, ugodjaj je potpun.
Pride, jasno je njima da imaju posla s polupismenim ljudima (kakvi su i sami), ali pozicija moci im omogucava da se postavljaju iznad svih drugih.

Samo ovdje na Balkanu su stvari postavljene tako da se biraci/gradjani klanjaju onima koje su izabrali da rade za njihA. Koliko glup treba biti za to...?

Zamislite privatnu firmu u kojoj ste direktor i vlasnik, i da se snishodljivo klanjate svojim zaposlenicima. To je isti princip. Gradjani ih izabrali da rade ono sto gradjanima treba, a onda se ti isti gradjani njima klanjaju jer su ovi, kao, bitni posto su na nekakvih funkcijama....

Jebo svaki idiotluk sta je ovo ovdje...
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6555 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

Ja se samo pitam, sta smo mi Bogu toliko zgrijesili da njega gledamo evo vec osam godina? Strasno.Allahu olaksaj!
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6556 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Bice izborni listici, pa bujrum. I natjerati sve oko sebe da izadju na glasanje. Ja, iskreno, znam svega par ljudi koji glasaju za SDA, a to je manje od 5% ljudi s kojima kontaktiram (i nije to mali ukupni broj).

Sva poenta je u tome da sto vise nezadovoljnih ljudi izadje na izbore, i da glasaju. Lokalni izbori su pokazali da je nezadovoljnih more, i sad se ovi i boje slicnog rezultata na opstim. Znaju da su usrali motku, i sefa i stanicu, i sve redom tokom protekle 3-4 godine (a seru vec 30), i sad je samo pitanje da li ce za njih glasati cak i njihova "tradicionalna" baza uhljeba. Uhljebi vjerovanto hoce, ali veliko je pitanje da li ce to uraditi porodice uhljeba, kako su radili do sad. Na lokalnim izborima je bilo sasvim jasno da je dobar dio upravo tih glasaca promijenio plocu. Kad se na to doda i nemogucnost da pokradu izbore, kako su uspijevali ranije, rezultat je vidljiv svima - odletise s vlasti iz KS.

Sad im je frka da se isto ne desi i na opstim.
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#6557 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by acer5101 »

Styling wrote: 29/06/2022 11:42 Ja se samo pitam, sta smo mi Bogu toliko zgrijesili da njega gledamo evo vec osam godina? Strasno.Allahu olaksaj!
Svi šute, neće niko da izađe na ulicu! Znači da je dobro svima i onda jedimo govna kao što to radimo od devedesetih pa na ovamo.
Oni znaju da nema mase koja će ih poljuljati, jer su svi na određeni način uvućeni i onda dolazi ona naša "ma nek ne puca"!
Nek puca, ko mu jebe mater. Treba izaći na ulicu, porazbijati im imovinu, auta koja smo mi platili, suprostaviti se i policiji koju će poslati na nas, pa da vidite onda kako će tražiti da dogovaramo.
Jer svu imovinu što uništimo i nadoknadićemo u periodu pred nama, al ako oni nastave ovako nas više nigdje nema. Nema zdrave omladine, nema školovanja ispravnog, nema zdravstva, nema ništa i najtužnije što smo izgubili naraštaje koje nikad nećemo nadoknaditi. A ove na vlasti boli Qrac za nas sve zajedno!!! Mi možemo biti zadovoljni sa imovinom koju imamo, al smo SIROTINJA u poređenju sa svima. Još nam novaliČ objašnjava ekonomiju i finansijsko stanje u državi
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6558 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

acer5101 wrote: 29/06/2022 11:55
Styling wrote: 29/06/2022 11:42 Ja se samo pitam, sta smo mi Bogu toliko zgrijesili da njega gledamo evo vec osam godina? Strasno.Allahu olaksaj!
Svi šute, neće niko da izađe na ulicu! Znači da je dobro svima i onda jedimo govna kao što to radimo od devedesetih pa na ovamo.
Oni znaju da nema mase koja će ih poljuljati, jer su svi na određeni način uvućeni i onda dolazi ona naša "ma nek ne puca"!
Nek puca, ko mu jebe mater. Treba izaći na ulicu, porazbijati im imovinu, auta koja smo mi platili, suprostaviti se i policiji koju će poslati na nas, pa da vidite onda kako će tražiti da dogovaramo.
Jer svu imovinu što uništimo i nadoknadićemo u periodu pred nama, al ako oni nastave ovako nas više nigdje nema. Nema zdrave omladine, nema školovanja ispravnog, nema zdravstva, nema ništa i najtužnije što smo izgubili naraštaje koje nikad nećemo nadoknaditi. A ove na vlasti boli Qrac za nas sve zajedno!!! Mi možemo biti zadovoljni sa imovinom koju imamo, al smo SIROTINJA u poređenju sa svima. Još nam novaliČ objašnjava ekonomiju i finansijsko stanje u državi
Sve si u pravu. :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14578
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#6559 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by DaysleepeR »

Dozer wrote: 29/06/2022 11:47 Bice izborni listici, pa bujrum. I natjerati sve oko sebe da izadju na glasanje. Ja, iskreno, znam svega par ljudi koji glasaju za SDA, a to je manje od 5% ljudi s kojima kontaktiram (i nije to mali ukupni broj).

Sva poenta je u tome da sto vise nezadovoljnih ljudi izadje na izbore, i da glasaju. Lokalni izbori su pokazali da je nezadovoljnih more, i sad se ovi i boje slicnog rezultata na opstim. Znaju da su usrali motku, i sefa i stanicu, i sve redom tokom protekle 3-4 godine (a seru vec 30), i sad je samo pitanje da li ce za njih glasati cak i njihova "tradicionalna" baza uhljeba. Uhljebi vjerovanto hoce, ali veliko je pitanje da li ce to uraditi porodice uhljeba, kako su radili do sad. Na lokalnim izborima je bilo sasvim jasno da je dobar dio upravo tih glasaca promijenio plocu. Kad se na to doda i nemogucnost da pokradu izbore, kako su uspijevali ranije, rezultat je vidljiv svima - odletise s vlasti iz KS.

Sad im je frka da se isto ne desi i na opstim.
Nažalost prilično se sigurno Fadil osjeća pred izbore, jer njegov ponovni izbor za premijera FBiH ne ovisi toliko o samom rezultatu SDA, njima je dovoljan jedan osrednji rezultat, ali uz garantovanu dominaciju koalicionih partnera iz HDZ-a, te dobar rezultat kvislinga iz DF-a, te SBB-a, PDA; ASDA, i inih eto Fadila ponovo. Premijer FBiH se ne bira direktno na izborima, njega imenuje parlamentarna većina. Za skidanje Fadila, NiP, Naša Stranka i SDP trebaju razvaliti na izborima, a nešto sam skeptičan za federalni nivo.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6560 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Fadilova samouvjerenost nije cudna. Frajer je multimilioner, i savrseno ga ne zanima hoce li ili nece biti premijer opet. Zato i jeste nonsalantan.

Kao i svi oni, uostalom. Onog momenta kada budu osjetili da nece vise moci izbjegavati zakonske provjere i neminovne sankcije, kako su to do sad radili kroz kontrolu pravosudja, pokusace ili zakuhati, ili ce se ispaliti u bratsku Tursku, ili Kipar, nesto ala Jelavic.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4220
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#6561 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by skrbavi-admin »

Dozer wrote: 29/06/2022 13:11 Fadilova samouvjerenost nije cudna. Frajer je multimilioner, i savrseno ga ne zanima hoce li ili nece biti premijer opet. Zato i jeste nonsalantan.

Kao i svi oni, uostalom. Onog momenta kada budu osjetili da nece vise moci izbjegavati zakonske provjere i neminovne sankcije, kako su to do sad radili kroz kontrolu pravosudja, pokusace ili zakuhati, ili ce se ispaliti u bratsku Tursku, ili Kipar, nesto ala Jelavic.
pa naravno, kes im je zasticen po Rusiji i Turskiji....zato se podanicki i ponasaju svi redom....ugl dok skicapu ne zasvira selameta nema
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6562 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Ne ponasaju se oni podanicki, nego glupi narod.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4220
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#6563 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by skrbavi-admin »

podanicki spram rusije i turske.... ocito je da pokusavaju da grade licne veze radije nego drzavne
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6564 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by salik79 »

Ommadawn wrote: 28/06/2022 21:49 Ne brini se za moje srce, tu sve štima kako treba.
Kol’ko je?
Oprosti, zaboravih :D

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6565 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

salik79 wrote: 30/06/2022 17:39
Ommadawn wrote: 28/06/2022 21:49 Ne brini se za moje srce, tu sve štima kako treba.
Kol’ko je?
Oprosti, zaboravih :D

Eh hvala.

Uf diktatura. Al’ standard jebiga..
User avatar
vjeshalica
Posts: 17165
Joined: 31/03/2019 14:56

#6566 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vjeshalica »

Cek jel ti poredite zemlju sa proizvodnjom i imanjem sirovine, sa nama koji nemamo svoje izvore nafte niti preradu?
Osim toga imamo i tajkune ratne :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6567 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

vjeshalica wrote: 30/06/2022 20:08 Cek jel ti poredite zemlju sa proizvodnjom i imanjem sirovine, sa nama koji nemamo svoje izvore nafte niti preradu?
Osim toga imamo i tajkune ratne :mrgreen:
Jebiga, oni imaju fabriku automobila.
Doduše zastarjela tehnologija, auta troše više, pa se to tu negdje izjednači.
Balans, što se ono kaže.
Na ćupriji izgubiš, most na Drini ćuprija, što je napisao onaj naš pisac Derviš Sušić.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17165
Joined: 31/03/2019 14:56

#6568 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vjeshalica »

Izjednaci se u guzici
costacurta1
Posts: 7
Joined: 20/06/2022 21:03

#6569 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by costacurta1 »

Sasvim je jasno da imamo proizvodni kapacitet. Ono što nama fali jeste da imamo sirovine za taj proizvodni kapacitet", kazao je premijer Novalić.
:lol:
Fadil the Enciklopedija
b_i_s
Posts: 216
Joined: 03/07/2019 09:32

#6570 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by b_i_s »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/pli ... /220714076

Fadileeeee, Nermineeeee

najebem vam se mame odvratne, ratnoprofiterske :oops: !
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#6571 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by redhat »

Dozer wrote: 29/06/2022 11:47 Bice izborni listici, pa bujrum. I natjerati sve oko sebe da izadju na glasanje. Ja, iskreno, znam svega par ljudi koji glasaju za SDA, a to je manje od 5% ljudi s kojima kontaktiram (i nije to mali ukupni broj).

Sva poenta je u tome da sto vise nezadovoljnih ljudi izadje na izbore, i da glasaju. Lokalni izbori su pokazali da je nezadovoljnih more, i sad se ovi i boje slicnog rezultata na opstim. Znaju da su usrali motku, i sefa i stanicu, i sve redom tokom protekle 3-4 godine (a seru vec 30), i sad je samo pitanje da li ce za njih glasati cak i njihova "tradicionalna" baza uhljeba. Uhljebi vjerovanto hoce, ali veliko je pitanje da li ce to uraditi porodice uhljeba, kako su radili do sad. Na lokalnim izborima je bilo sasvim jasno da je dobar dio upravo tih glasaca promijenio plocu. Kad se na to doda i nemogucnost da pokradu izbore, kako su uspijevali ranije, rezultat je vidljiv svima - odletise s vlasti iz KS.

Sad im je frka da se isto ne desi i na opstim.
Bojim se da je problem dublji od pukog glasanja ili ne glasanja.
Nazivno većina je protiv SDA ali većina je za sebe tj. ljudi su ili diretno ili indirektno ovisni o nekome ili necemu sto je opet u svezi sa SDA i ljudi izmedju svoje komocije i uvjerenja uvijek idu prema komociji. Primjer, da je neko svima nama prije pola godine rekao da ce podrška Ukraini dovesti do niza okolnosti koje će srozati naš životni standard za skoro 50% i povećati cijene u prosjeku od istih tih 50% - niko ne bi stao na stranu Ukraine i bosna bi bila "crvena" i putinovska do balčaka. Prisjetili bi smo se mi antifasisticke istorije i crvene armije kako ruku pod ruku tjera mrskog neprijatelja 45te.
Brena je Brena al dvaput je dvaput - ljudi su interesdžije i konformisti maksimalno pa tako je i sa SDA koja je premrežila sve elemente društva sa kadrovima koji su im dužni poslušnost, njih ljubav i emocije i uvjerenja ne interesuju vec samo i isključivo dug koji ces da mi vrati za tu poziciju, taj fakultet koji sam ti zavrsio, to radno mjesto za tetkinu malu u općini itd itd.
Znači isto ko i u Srbiji koja je 90% Ace ali Aco je stvorio interesno skupinu i "kila mesa i krvi" ce da se plati, dug je dug.
Tako i kod nas, ljudi ne glasaju za SDA već za regres, za ljetovanje u alanji, za pretezu za malu i tako dalje.
Kanton su izgubili, vjerovatno će kad tad i državu ali šta onda - kao opozicija sa premreženom infrastrukturom su u prilici da rovare naveliko i da učine mozda i vise štete nego sad.
Sve ovo ne znači naravno da ih ne treba pomesti na smeljtište istorije - dapače, ali proći će dosta vode dok se stvari ne počnu popravljati
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#6572 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by made_in_sarajevo »

mogu li ja sjesti u fotelju umjesto fadila, skontao sve kako treba da se radi i bit ce fadil ponosan na mene. dakle uzimam pare bagerom od akciza, poreza, inspekcija, itd... u zadnjih godinu dana povecavanja cijena uzeo sam 5x vise nego planirano ali se usutim kao kurva. onda se sjetim da opteretim opet gradjane, firme tako sto kazem "hajde nek firme isplate po 1080KM radnicima, eto ja cu doprinose pokriti". onda se opet usutim ko kurva, pa za par dana izadjem i kazem ja sam najbolji premijer vidite samo sta para imam, a evo reko sam firmam ali nece da slusaju sta cu nije do mene, jer logicno svaka firma ujutro kad pocne raditi dobije iz bozijeg davanja 1 milion da pocne taj dan. onda idemo mjesec po mjesec, pare stoje u steku kao da su moje licne, a kad treba da se pokazem kao premijer i vlada ja to prebacim na firme i kantone nek se bore sa tim. pa ja nisam lud svoje pare sa budzeta trositi pajel.
User avatar
dembele
Posts: 2742
Joined: 19/06/2014 09:15

#6574 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by dembele »

Ima li Fadile kakvih teških uspona u Sudu BiH i je li lijep pogled iz Suda?
no_sikiriki
Posts: 17136
Joined: 11/12/2012 13:21

#6575 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by no_sikiriki »

Kako ga ljudi fino izvizdaše na dočeku za Lanu. :mrgreen: :evil:
Post Reply