FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#6501 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by nles »

Login77777 wrote: 07/06/2022 09:29
Dozer wrote: 07/06/2022 08:54 Ma znam ima i toga. Mislio sam na ove koji ih podrzavaju, a nisu u strankama i nemaju nikakve koristi.
Dijaspora mi je najfascinantnija... Sve "znaju i vide" bolje od nas ovdje....
Nasao se slucajno neki dan medju ljudima koji su preko 30 godina u dijaspori. I poceli oni pricu o izborima za Predsjednistvo. Izvali lik „SDA mora pobjediti inace nece biti vise BiH“. Kazem mu ja de mi navedi tri stvari koje je SDA uradila dobro za BiH. Znas sta je odgovor bio? Nije bilo odgovora nikakvog. Cuti lik i gleda me.
I sta ocekivati o takvim likovima. Da lika ne poznajem vec godinama rekao bi da je zlOja ili hank pOldum.
Ista stvar kod mene.
Rodjak mi, dijasporski penzioner.... da nije SDA i Bakira, ne bi bilo ni Bosne.
I kad mu navedes ascare dokaze o lopovluku istih, covjek jednostavno zablokira, mozak mu prestane procesuirati impute.
Onda kaze "podmetnulo mu". :jbt:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10743
Joined: 27/04/2021 22:52

#6502 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tramvajtrojka »

alal ti vera Fadile izborio si se za naklonost klixa kao onomad scepo za naklonost avazu :lol: :lol: :lol:

svaki dan velelepni tekstovi o autoputu u oblacima 8-)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6503 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Roccohljup »

tramvajtrojka wrote: 07/06/2022 16:14 alal ti vera Fadile izborio si se za naklonost klixa kao onomad scepo za naklonost avazu :lol: :lol: :lol:

svaki dan velelepni tekstovi o autoputu u oblacima 8-)
i probijenim rokovima :D :D :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10743
Joined: 27/04/2021 22:52

#6504 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by tramvajtrojka »

Roccohljup wrote: 07/06/2022 16:21
tramvajtrojka wrote: 07/06/2022 16:14 alal ti vera Fadile izborio si se za naklonost klixa kao onomad scepo za naklonost avazu :lol: :lol: :lol:

svaki dan velelepni tekstovi o autoputu u oblacima 8-)
i probijenim rokovima :D :D :D
taj detalj se presucuje :mrgreen: :mrgreen: nego bolje ovako pisati o nikad vecoj izgradjenosti a on imao dva mandata i za njegove vladavine najmanje je u promet pusteno km autoceste i jos bi poraznija činjenica za njega bila da nije preuzeo gradilišta koja je SDP zapoceo :lol: :lol:

jbt Počitelj probio rok za godinu dana sad i probice za jos jednu a ovdje na klixu na placenim clancima sve med i mlijeko :mrgreen:

i onda usporedis to sa SDA kmekom u vezi pruge u Sarajevu gdje ima jos roka godinu dana :oops:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6505 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Roccohljup »

Iskreno, kad su u pitanju autoputevi, nabijem i njega i sdp po tom pitanju. Ista je to bagra kada je u pitanju postavljanje uhljeb-kadrova
User avatar
Dozer
Posts: 28387
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6506 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dozer »

Uhljeb-kadrove ima i imace svaka stranka. Ali, to ce doneke moze i zanemariti ako imaju neke konkretne reazultate.

Da SDP ne dobi izbore 2010, ni ovaj AP do Zenice ne bismo imali. Stalo bi to kod Kaknja, i stajalo bi tamo i danas. Najtragicnije u svemu ovome je sto ima na hiljade budala koje ce povjerovati Fadilu i SDA i njihovim hvalospijevima.
Jos je tragicnije sto se 95% tih ni ne vozi autputevima.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6507 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

nles wrote: 07/06/2022 15:12
Login77777 wrote: 07/06/2022 09:29

Nasao se slucajno neki dan medju ljudima koji su preko 30 godina u dijaspori. I poceli oni pricu o izborima za Predsjednistvo. Izvali lik „SDA mora pobjediti inace nece biti vise BiH“. Kazem mu ja de mi navedi tri stvari koje je SDA uradila dobro za BiH. Znas sta je odgovor bio? Nije bilo odgovora nikakvog. Cuti lik i gleda me.
I sta ocekivati o takvim likovima. Da lika ne poznajem vec godinama rekao bi da je zlOja ili hank pOldum.
Ista stvar kod mene.
Rodjak mi, dijasporski penzioner.... da nije SDA i Bakira, ne bi bilo ni Bosne.
I kad mu navedes ascare dokaze o lopovluku istih, covjek jednostavno zablokira, mozak mu prestane procesuirati impute.
Onda kaze "podmetnulo mu". :jbt:
Veliš? :D
Ja sam eto u dijaspori 29 godina.
I prije par mjeseci naletim ja na poznanika u prodavnici, naš čovjek. Majica Bosna i ta priča, ljiljani, ovo ono… hajde.
I nekako dođosmo do teme o Bosni, zapravo pitao me dolazim li često u Bosnu, te zašto ne, te eto on nasikiran, ne može nekad noćima spavati.
Znam eto, šta ćeš, tako je, mi tu ništa ne možemo odavdje promijeniti - govorim ja, jel.
Kad lik “Žao mi onog jadnog Bakira, pa on se jedini trudi da sačuva onu Bosnu”.
“Isto ko što mu je babo rahmetli sačuvao?” pitam ja njega.
Kako misliš? pita on.
“Skontaj buraz. Pozdra… izvini, poselami svoje”. Okrenem se i odem.
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6508 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by detroit-mercy »

nles wrote: 07/06/2022 15:12
Login77777 wrote: 07/06/2022 09:29

Nasao se slucajno neki dan medju ljudima koji su preko 30 godina u dijaspori. I poceli oni pricu o izborima za Predsjednistvo. Izvali lik „SDA mora pobjediti inace nece biti vise BiH“. Kazem mu ja de mi navedi tri stvari koje je SDA uradila dobro za BiH. Znas sta je odgovor bio? Nije bilo odgovora nikakvog. Cuti lik i gleda me.
I sta ocekivati o takvim likovima. Da lika ne poznajem vec godinama rekao bi da je zlOja ili hank pOldum.
Ista stvar kod mene.
Rodjak mi, dijasporski penzioner.... da nije SDA i Bakira, ne bi bilo ni Bosne.
I kad mu navedes ascare dokaze o lopovluku istih, covjek jednostavno zablokira, mozak mu prestane procesuirati impute.
Onda kaze "podmetnulo mu". :jbt:
Ista stvar, dijaspora vec par izbornih ciklusa nije zainteresovana za glasanje ali Bake i SDA nekako naguraju gdje treba. Pa ko li samo glasa za Baketa i SDA :mrgreen: svemirci :skoljka:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6509 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

Procenat dijaspore koja glasa je ispod 10%.

Što je opet u jednu ruku i dobro.
Vrati se u Bosnu, glasaj i onda živi pod vladavinom onoga za kojeg si glasao, ako isti pobijedi.
Ako ne pobijedi, ostani, pa ako ti je loše, ponovo glasaj za onog za kojeg misliš da će biti dobar i tebi i komšiji.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6510 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by BaDa »



Ovaj nas bas ono hebe i ne misli da stane :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17204
Joined: 31/03/2019 14:56

#6511 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vjeshalica »

Crna ga zemlja progutala vise
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#6512 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Roccohljup »

vjeshalica wrote: 10/06/2022 15:29 Crna ga zemlja progutala vise
mojne sviju ti.......kad bi je muka od toga ufatila bio bi 12 rihtera potres :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66137
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6513 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote: 08/06/2022 20:17
Veliš? :D
Ja sam eto u dijaspori 29 godina.
I prije par mjeseci naletim ja na poznanika u prodavnici, naš čovjek. Majica Bosna i ta priča, ljiljani, ovo ono… hajde.
I nekako dođosmo do teme o Bosni, zapravo pitao me dolazim li često u Bosnu, te zašto ne, te eto on nasikiran, ne može nekad noćima spavati.
Znam eto, šta ćeš, tako je, mi tu ništa ne možemo odavdje promijeniti - govorim ja, jel.
Kad lik “Žao mi onog jadnog Bakira, pa on se jedini trudi da sačuva onu Bosnu”.
“Isto ko što mu je babo rahmetli sačuvao?” pitam ja njega.
Kako misliš? pita on.
“Skontaj buraz. Pozdra… izvini, poselami svoje”. Okrenem se i odem.
Fakat ne kontam taj mentalni sklop. Toliko afera u zadnje 2 godine, toliko se o tome pise i govori, sve transparentno i opet ga likovi brane.

Haj ovi njegovi uhljebi, njih kontam, ali te po Svedskama i Norveskama ne kontam niti cu ikad.
giannibelif
Posts: 1975
Joined: 28/01/2017 22:11

#6514 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by giannibelif »

Vani imaš dvije društvene grupe Balkanaca u tuđini:
1.Potpuno integrisane članove društva i zajednice, školovane, pismene, sposobne i dobro plaćene koji niti imaju vremena niti želje da se mnogo uključuju u probleme koje mi imamo ovdje i sa kojim se susrećemo.
2.Retardirane primate najnižih nagona, funkcionalno nepismene, u stanju totalnog izopštenja iz zajednice u kojoj žive gdje služe za najtrivijalnije poslove i koji imaju vremena i prostora u svojim nerazvijenim mozgovima da bistre politiku sredine u koju dođu deset dana godišnje, a slobodno vrijeme nakon radnih zadataka popunjavaju druženjem sa spodobama istih mentalnih mogućnosti i kapaciteta po teferićima i udruženjima.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6515 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

giannibelif wrote: 11/06/2022 00:56 Vani imaš dvije društvene grupe Balkanaca u tuđini:
1.Potpuno integrisane članove društva i zajednice, školovane, pismene, sposobne i dobro plaćene koji niti imaju vremena niti želje da se mnogo uključuju u probleme koje mi imamo ovdje i sa kojim se susrećemo.
2.Retardirane primate najnižih nagona, funkcionalno nepismene, u stanju totalnog izopštenja iz zajednice u kojoj žive gdje služe za najtrivijalnije poslove i koji imaju vremena i prostora u svojim nerazvijenim mozgovima da bistre politiku sredine u koju dođu deset dana godišnje, a slobodno vrijeme nakon radnih zadataka popunjavaju druženjem sa spodobama istih mentalnih mogućnosti i kapaciteta po teferićima i udruženjima.
Baš tako.

Još kad ti ovi iz kategorije 2 krenu prijetiti ili te fizički napadnu…
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6516 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote: 11/06/2022 00:00
Ommadawn wrote: 08/06/2022 20:17
Veliš? :D
Ja sam eto u dijaspori 29 godina.
I prije par mjeseci naletim ja na poznanika u prodavnici, naš čovjek. Majica Bosna i ta priča, ljiljani, ovo ono… hajde.
I nekako dođosmo do teme o Bosni, zapravo pitao me dolazim li često u Bosnu, te zašto ne, te eto on nasikiran, ne može nekad noćima spavati.
Znam eto, šta ćeš, tako je, mi tu ništa ne možemo odavdje promijeniti - govorim ja, jel.
Kad lik “Žao mi onog jadnog Bakira, pa on se jedini trudi da sačuva onu Bosnu”.
“Isto ko što mu je babo rahmetli sačuvao?” pitam ja njega.
Kako misliš? pita on.
“Skontaj buraz. Pozdra… izvini, poselami svoje”. Okrenem se i odem.
Fakat ne kontam taj mentalni sklop. Toliko afera u zadnje 2 godine, toliko se o tome pise i govori, sve transparentno i opet ga likovi brane.

Haj ovi njegovi uhljebi, njih kontam, ali te po Svedskama i Norveskama ne kontam niti cu ikad.
Bata, to su ljudi koji su se igrom slučaja našli u inostranstvu ali se nisu dovoljno snašli ni u prostoru ni u vremenu.

Lijepo je voljeti svoju zemlju odakle si ali život živiš tamo gdje jesi.
Onog dana kad ja budem iskoristio svoje građansko pravo da glasam na izborima u BiH, taj dan sam se vratio da živim u Bosni.
User avatar
atmel
Posts: 1656
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#6517 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by atmel »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /220617122
kakva odvratna surla..
na forumu sam od 2005, samo jebem mater izdrkotinama koje glasaju za ovakvu bolest i dzehenem je ljepši od ovog šljama
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#6518 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by putokaz1 »

Ako smo glasali za Fadila 2014 pa 2018 šta fali ostavit ga i 2022 :-x :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6519 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

Koji kralj a tek koji su delegati koji glasaju za njega.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4835
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6520 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by duh_sa_sjekirom »

Ja bih ovima što galame i neosnovano optužuju premijera Fadila postavio samo jedno pitanje: A šta je alternativa?
izvrsni direktor
Posts: 9322
Joined: 20/12/2018 16:11

#6521 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by izvrsni direktor »

duh_sa_sjekirom wrote: 22/06/2022 12:45 Ja bih ovima što galame i neosnovano optužuju premijera Fadila postavio samo jedno pitanje: A šta je alternativa?
Zahiragic. Salko zildzic. Sebija. Imate izbora
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4835
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6522 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by duh_sa_sjekirom »

izvrsni direktor wrote: 22/06/2022 13:20
duh_sa_sjekirom wrote: 22/06/2022 12:45 Ja bih ovima što galame i neosnovano optužuju premijera Fadila postavio samo jedno pitanje: A šta je alternativa?
Zahiragic. Salko zildzic. Sebija. Imate izbora
Nisu oni ni blizu uspješni privrednici kao Fadil...
User avatar
Styling
Posts: 12636
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#6523 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Styling »

Ommadawn wrote: 08/06/2022 21:02 Procenat dijaspore koja glasa je ispod 10%.

Što je opet u jednu ruku i dobro.
Vrati se u Bosnu, glasaj i onda živi pod vladavinom onoga za kojeg si glasao, ako isti pobijedi.
Ako ne pobijedi, ostani, pa ako ti je loše, ponovo glasaj za onog za kojeg misliš da će biti dobar i tebi i komšiji.
Ne bih im ja dozvolila nikako da glasaju.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6524 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Ommadawn »

duh_sa_sjekirom wrote: 22/06/2022 12:45 Ja bih ovima što galame i neosnovano optužuju premijera Fadila postavio samo jedno pitanje: A šta je alternativa?
Sve samo ne ovakva dijagnoza poput Fadila.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#6525 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by halo_ba »

Image
Post Reply