FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

howdy

#3476 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by howdy » 23/02/2016 13:26

Alfons Kauders wrote:Ah da, siguran sam da se za nas obične građane ne bi promijenilo apsolutno ništa, taman kad bi već danas ukinuli sudove, tužilaštva i parlamente.

Šta bi bilo drugačije? Ništa, osim što bi svaki mjesec imali nekoliko miliona uštede.
To bi bile neke nadrealne ustede :D u cloud based sistemu, tu su a nidje ih, bake madjionicar :D

Alfons Kauders

#3477 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Alfons Kauders » 23/02/2016 13:27

howdy wrote:
Alfons Kauders wrote:Ah da, siguran sam da se za nas obične građane ne bi promijenilo apsolutno ništa, taman kad bi već danas ukinuli sudove, tužilaštva i parlamente.

Šta bi bilo drugačije? Ništa, osim što bi svaki mjesec imali nekoliko miliona uštede.
To bi bile neke nadrealne ustede :D u cloud based sistemu, tu su a nidje ih, bake madjionicar :D
Stoji.

Ali opet, sama pomisao da bi se mogli kutarisati svih nehljeba u sudstvu i zakonodavstvu... Čak i da nema uštede, dobro bi nam došlo da im zaćeramo. :D

howdy

#3478 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by howdy » 23/02/2016 13:30

Alfons Kauders wrote:
howdy wrote:

Stoji.

Ali opet, sama pomisao da bi se mogli kutarisati svih nehljeba u sudstvu i zakonodavstvu... Čak i da nema uštede, dobro bi nam došlo da im zaćeramo. :D
Bilo bi to neprocjenjivo zivotno iskustvo. A zivim za taj dan da se sve srusi..... :D
Samo lagano pljuckat s balkona i podjebavat marvu.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3479 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by O'zone » 23/02/2016 13:38

Samo jbi i ne vadi.....

Šta ćemo sad sa radnicima koji su potpisali ugovore o radu po novom zakonu...Ugovori su nevažeči tako da su i radnici nepostojeći. Sjeba se Baketu matematika o 100 000.....Sad da si gazda u dugovima samo zatvoriš firmu jer nemaš radnika sa važečim ugovorima o radu odnosno sa ugovorima koji su usklađeni sa važečim ugovorom.....

Alfons Kauders

#3480 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Alfons Kauders » 23/02/2016 13:40

O'zone wrote:Samo jbi i ne vadi.....

Šta ćemo sad sa radnicima koji su potpisali ugovore o radu po novom zakonu...Ugovori su nevažeči tako da su i radnici nepostojeći. Sjeba se Baketu matematika o 100 000.....Sad da si gazda u dugovima samo zatvoriš firmu jer nemaš radnika sa važečim ugovorima o radu odnosno sa ugovorima koji su usklađeni sa važečim ugovorom.....
Odličan dan za uposliti par klinaca na crno. Već imamo jednog kandidata.

Hvala SDA HDZ :D

Drinski

#3481 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski » 23/02/2016 15:45

Premda cesto kritukujem kolege, drago mi je kada pokazu Fadilu i co koliko su ograničeni. nije ovo privatna firma gdje mu niko ne smije nista prozboriti a on u talu sa inspekcijama.

Idriz

#3482 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Idriz » 23/02/2016 16:30

Alfons Kauders wrote:
pici wrote:Ukinimo sudove, neMremo iĆi naprijed su novim vlastelašima... vratimo Kadije... :bih:
Stani u red.

Prvo ukidamo parlamente, jer ionako ne rade ništa, osim što dižu ruku kada im se to kaže, a to znaju i u osnovnim školama za djecu s posebnim potrebama.

Koji će nam kurac parlamenti? Bolje dati Baketu i Dragančetu po jedan muhur i ćao.

Milionske uštede na svim nivoima vlasti.

E tek kada to napravimo, mogli bi ukinuti i sudstvo, koristeći potpuno isti pristup i logiku - neka Bake i Ćirilica budu uber-kadije, svaki za svoje pleme.

Dodatne milionske uštede na svim nivoima vlasti.

:D
Objasnio si u biti sta se desava ali ne samo kod nas vec u svijetu, u kojem pravcu idu sve liberalne demokratije. Kapitalizam vise ne zeli nikakvu demokratiju vec samo formu kroz koju se građani toboze pitaju za misljenje kako bi se bolje osjecali.

General War

#3483 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by General War » 23/02/2016 18:52

Idriz wrote:
Alfons Kauders wrote:
pici wrote:Ukinimo sudove, neMremo iĆi naprijed su novim vlastelašima... vratimo Kadije... :bih:
Stani u red.

Prvo ukidamo parlamente, jer ionako ne rade ništa, osim što dižu ruku kada im se to kaže, a to znaju i u osnovnim školama za djecu s posebnim potrebama.

Koji će nam kurac parlamenti? Bolje dati Baketu i Dragančetu po jedan muhur i ćao.

E tek kada to napravimo, mogli bi ukinuti i sudstvo, koristeći potpuno isti pristup i logiku - neka Bake i Ćirilica budu uber-kadije, svaki za svoje pleme.

Objasnio si u biti sta se desava ali ne samo kod nas vec u svijetu, u kojem pravcu idu sve liberalne demokratije. Kapitalizam vise ne zeli nikakvu demokratiju vec samo formu kroz koju se građani toboze pitaju za misljenje kako bi se bolje osjecali.
OVO nema veze sa kapitalizmom.

Idriz

#3484 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Idriz » 23/02/2016 19:19

Koje?

Alfons Kauders

#3485 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Alfons Kauders » 23/02/2016 20:32

Idriz wrote:
Alfons Kauders wrote:
Stani u red.

ha?

Idriz

#3486 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Idriz » 23/02/2016 20:35

Slobodno se moze ukinuti kongres i predsjednik SAD-a, parlament Britanije... opisujuci Bosnu opisao si puno toga, ocito nehoticno.

Better Man

#3487 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Better Man » 23/02/2016 21:01

jazzer wrote:Avaz ni rijeci o ovome sto me cudi, jos jedna prilika za pricu o
politickim odlukama BH sudova :-)
SBB je glasao protiv ovog Zakona o radu i u Domu naroda i u Predstavničkom domu.

HM 2011

#3488 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by HM 2011 » 23/02/2016 21:58

Idriz wrote:
howdy wrote:mislim da fadilu jos uvijek nije kasno da se pokrije ponjavom i da se vrati u privredu, pardon realni sektor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
kakav idiot, ne mogu da vjerujem.
jedva cekam rekaciju uvazenog kolege HM 2011 inace forumske verzije riste djoge odmilja djogan da nam objasni da ustvari nije do fadila i kamarile iz SDA nego da ustav ne valja i da je on glavna smetnja procvatu ekonomije pod vodstvom fadila agendica akciznog provalica.
ceka se misljenje iz centrale pa onda budalastine o jedinstvu i jednoj stranci, jel tako djogo ovaj HM 2011 - M92?

Kod nas debili misle da ako si bio "privrednik" da te to kvalifikuje da vodis ekonomiju drzave. Jedno s drugim veze nema. Cak i da si dobar menadzer firmr kao sto nisi.
Zakon o radu je Zakon na kojem je radio Vlada SDP-a na celu sa Nerminom Niksicem tokom vremenskog perioda od 3 godine...

Usvajanjem Reformske agende koju su svi pozdravili slijeilo je i usvajanje navedenog zakona....

Ja sam licno iznjeo masu zamjerki na navedeni Zakon tj. amandmana - ali je zakon usvojen jer je toliko dugo radjeno na njemu....

Evo sada isti ti koji su radili na tome obaraju isto - kao sjetili se.

Obicna politicka ubleha koja nije vrijedna spomena - a ciji je rezultat vracanje kolektivnih ugovora na snagu i otezavanje svih reformskih procesa ovog drustva te pokusaj osujecivanja pozitivnih drustvenih trendova (rast broja zaposlenih u realnom sektoru - rast prosjecne plate)....

Volio bih da je plemenita namjera pozadina apleacije Ustavnom sudu ali u sustini namjera je sticanje jeftinih politickih poena i borba za bilo koji glas....

Bosnjacki narod mora stajati jedistveno i u vlastitom interesu podrzati SDA na svim nivoima - te tim postupkom stati na put avim tipovima jefrijih populizama....

U jedinstvu je snaga...

howdy

#3489 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by howdy » 23/02/2016 22:11

Kme kme..opet te komunjare, nikako da izadjemo na ZELENU granu. :D
PRAVDA ZA NAPACENU I BUDUCNOSTI OKRENUTU SDA!!!
Hosh da ti baba namaze eurokrema? Jel portir? :lol: :lol: :lol:

Novak20

#3490 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 » 23/02/2016 23:07

HM 2011 wrote:
Zakon o radu je Zakon na kojem je radio Vlada SDP-a na celu sa Nerminom Niksicem tokom vremenskog perioda od 3 godine...

Usvajanjem Reformske agende koju su svi pozdravili slijeilo je i usvajanje navedenog zakona....

Ja sam licno iznjeo masu zamjerki na navedeni Zakon tj. amandmana - ali je zakon usvojen jer je toliko dugo radjeno na njemu....

Obicna politicka ubleha koja nije vrijedna spomena - a ciji je rezultat vracanje kolektivnih ugovora na snagu i otezavanje svih reformskih procesa ovog drustva te pokusaj osujecivanja pozitivnih drustvenih trendova (rast broja zaposlenih u realnom sektoru - rast prosjecne plate)....

Volio bih da je plemenita namjera pozadina apleacije Ustavnom sudu ali u sustini namjera je sticanje jeftinih politickih poena i borba za bilo koji glas....

Bosnjacki narod mora stajati jedistveno i u vlastitom interesu podrzati SDA na svim nivoima - te tim postupkom stati na put avim tipovima jefrijih populizama....

U jedinstvu je snaga...
Ko ima malo duže pamćenje, sjetit će se da je kolektivne ugovore potpisivala SDA u tehničkom mandatu prije dolaska Alijanse za promjene sa namjerom da napravi haos novim vlastima. Po inicijalnom nagovoru SDA počele su pljuštati tužbe po kolektivnim ugovorima a kad su presude za odštetu postale pravosnažne Alijansa je već bila sahranjena i teret dugova je pao na pleća pokretača ovih događaja. Što bi rekli, točak sudbine se stalno vrti pa te stigne ono što zakuhaš. Milione su dužni raji ali do dan danas vješto izbjegavaju isplatu pravosnažnih presuda izvrgavajući pravo i pravdu ruglu.

I ovaj ZoR, nametnut na silu i na brzu ruku, bez javne rasprave, gospodin Premijer je sam htio mijenjati par mjeseci nakon usvajanja jer je procijenio da ima masu rupa koje ne štimaju vladajućoj kasti i vlasniku Binga. Ovo je još jedan čin iz koga se vidi da naše vlasti pljuju po vlastitim zakonima kad god im to odgovara i da se nemaju namjeru mijenjati.

Ako je išta jeftini populizam to su ove HM parole o SDA.

HM 2011

#3491 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by HM 2011 » 23/02/2016 23:21

Novak20 wrote:
HM 2011 wrote:

U jedinstvu je snaga...
Ko ima malo duže pamćenje, sjetit će se da je kolektivne ugovore potpisivala SDA u tehničkom mandatu prije dolaska Alijanse za promjene sa namjerom da napravi haos novim vlastima. Po inicijalnom nagovoru SDA počele su pljuštati tužbe po kolektivnim ugovorima a kad su presude za odštetu postale pravosnažne Alijansa je već bila sahranjena i teret dugova je pao na pleća pokretača ovih događaja. Što bi rekli, točak sudbine se stalno vrti pa te stigne ono što zakuhaš. Milione su dužni raji ali do dan danas vješto izbjegavaju isplatu pravosnažnih presuda izvrgavajući pravo i pravdu ruglu.

I ovaj ZoR, nametnut na silu i na brzu ruku, bez javne rasprave, gospodin Premijer je sam htio mijenjati par mjeseci nakon usvajanja jer je procijenio da ima masu rupa koje ne štimaju vladajućoj kasti i vlasniku Binga. Ovo je još jedan čin iz koga se vidi da naše vlasti pljuju po vlastitim zakonima kad god im to odgovara i da se nemaju namjeru mijenjati.

Ako je išta jeftini populizam to su ove HM parole o SDA.
Jeftini populizam ?

U odnosu alijanse za potjere koji ti spominješ - novca za plate je bilo, pa su plate i isplaćene - a to što je neko nazivao haosom - to i jeste mentalitet alijanse za potjere..... Haos koji već duži niz godina pravi crvena banda samo i isključivo unutar bošnjačkog naroda ne može trajati vječno...

Samo SDA - na svim nivoima - U jedinstvu je snaga !

vivaldi

#3492 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi » 23/02/2016 23:23

a i sdp je pred izbore povecao penzije bez ikakvog pokrica i zavalio fond 80 miliona na godisnjem nivou.

Novak20

#3493 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 » 23/02/2016 23:34

vivaldi wrote:a i sdp je pred izbore povecao penzije bez ikakvog pokrica i zavalio fond 80 miliona na godisnjem nivou.
:thumbup: E onda se mogu složiti da nevaljaju ni SDP ni SDA a Boga mi ni HDZ.

vivaldi

#3494 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi » 23/02/2016 23:38

Novak20 wrote:
vivaldi wrote:a i sdp je pred izbore povecao penzije bez ikakvog pokrica i zavalio fond 80 miliona na godisnjem nivou.
samo sto je menscini lakse ukinut izbore nego ove :D

Novak20

#3495 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 » 23/02/2016 23:47

vivaldi wrote:
Novak20 wrote:
Lakše je ukinut' izbore i ove stranke nego model-maticu političkog djelovanja-ponašanja kojeg je uspostavila SDA. :D Svi političari danas mi djeluju kao klonovi od lošeg genetskog materijala. :D

vivaldi

#3496 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi » 23/02/2016 23:50

Novak20 wrote:Lakše je ukinut' izbore i ove stranke nego model-maticu političkog djelovanja-ponašanja
slazem se, al kad je vec situacija bezizlazna, ostaje nada da ce fadil biti bolji od prethodnika.

meni se cini da jeste

Novak20

#3497 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 » 23/02/2016 23:56

vivaldi wrote:
Novak20 wrote:Lakše je ukinut' izbore i ove stranke nego model-maticu političkog djelovanja-ponašanja
slazem se, al kad je vec situacija bezizlazna, ostaje nada da ce fadil biti bolji od prethodnika.

meni se cini da jeste
Samo se ti nadaj... :D.

jao_situacije

#3498 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by jao_situacije » 23/02/2016 23:56

Novak20 wrote:
vivaldi wrote:
Novak20 wrote:
Lakše je ukinut' izbore i ove stranke nego model-maticu političkog djelovanja-ponašanja kojeg je uspostavila SDA. :D Svi političari danas mi djeluju kao klonovi od lošeg genetskog materijala. :D
nema to veze sa sda konkretno nego sa našim mentalitetom, sda-ovština i naš mentalitet su prst i nokat
a to sve je recidiv prošlog sistema
krade i onaj na pijaci i onaj u vladi, svako u okviru svojih mogućnosti
ostale stranke su blijeda kopija sda
ljudima je nekako lakše sve svaliti na jednu stranku nego reći da smo svi mi krivi za sranje koje se dešava, istina, neko manje, a neko više

vivaldi

#3499 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi » 24/02/2016 00:04

Novak20 wrote:Samo se ti nadaj... .
zajebao sam se sto upotrijebih tu rijec :D

ne verujem ni ja u nade, nego iz njegovih izjava, nekih poteza, ali i nekih stvari koje znam neposrendo nego je psotao premijer, stekao sam utisak da je bolji od svih prethodnika.

naravno, ne moze covjek nista garantovati ni za rodjenog brata, a kamoli za fadila, ali meni djeluje jos uvijek obecavajuce

modem33

#3500 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by modem33 » 24/02/2016 00:04

howdy wrote:mislim da fadilu jos uvijek nije kasno da se pokrije ponjavom i da se vrati u privredu, pardon realni sektor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
kakav idiot, ne mogu da vjerujem.
jedva cekam rekaciju uvazenog kolege HM 2011 inace forumske verzije riste djoge odmilja djogan da nam objasni da ustvari nije do fadila i kamarile iz SDA nego da ustav ne valja i da je on glavna smetnja procvatu ekonomije pod vodstvom fadila agendica akciznog provalica.
ceka se misljenje iz centrale pa onda budalastine o jedinstvu i jednoj stranci, jel tako djogo ovaj HM 2011 - M92?

Jesi ti nepismen , covjek je bio citavo vrijeme u nadzornom odboru Razvojne banke FBiH ..... kakav realni sektor ..... svi su na drzavnim jaslama ti privatnici ... gotov u svakoj opcini. 8-)

Znam iz pouzdanih izvora da ga gotivio Tihic ..... kao i sad Izetbegovic ga gotivi ... to sam znao prije nego sto ce postati premijer i kao kandidat premijera.... ... a ono sto ja znam iz svojih super tajnih izvora ..... da je taj Tihic bio clan neke tajne sekte. Necu reci koje ... 8-)

Post Reply