Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post Reply
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3251 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by vivaldi »

Alfons Kauders wrote:i sad kad su grohnuli, opet im je duplo bolje no ranije... i 4-5 puta bolje nego nama...
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3252 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Alfons Kauders »

vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:i sad kad su grohnuli, opet im je duplo bolje no ranije... i 4-5 puta bolje nego nama...
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
upravo tako

ko bi se od nas bunio da dodje svabo ili englez ili rus i da nam kaze kako ne mozemo imati ovoliko trutova u javnom sektoru, penzionisanih pukovnika koji su u ratu imali 15 godina, sluzbenih auta, guzonja koje ne placaju porez, neprofitabilnih javnih preduzeca i institucija?

znamo ko bi se bunio... a ja znam da se ja ne bi bunio... :wink:
Bodkin
Posts: 21520
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3253 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Bodkin »

vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:i sad kad su grohnuli, opet im je duplo bolje no ranije... i 4-5 puta bolje nego nama...
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
Uzimanje elektricne mreze za njihovo dobro :D vivaldi, budi realan :D
Bodkin
Posts: 21520
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3254 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Bodkin »

Alfons Kauders wrote:
vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:i sad kad su grohnuli, opet im je duplo bolje no ranije... i 4-5 puta bolje nego nama...
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
upravo tako

ko bi se od nas bunio da dodje svabo ili englez ili rus i da nam kaze kako ne mozemo imati ovoliko trutova u javnom sektoru, penzionisanih pukovnika koji su u ratu imali 15 godina, sluzbenih auta, guzonja koje ne placaju porez, neprofitabilnih javnih preduzeca i institucija?

znamo ko bi se bunio... a ja znam da se ja ne bi bunio... :wink:
To je pozitivna strana. Negativna je da bi ti uzeli EP, vodovod, sume, planine, rudnike i elektrane. I onda bi oni formirali cijene :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3255 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by L u c i f e r »

Alfons Kauders wrote:
vivaldi wrote:
Alfons Kauders wrote:i sad kad su grohnuli, opet im je duplo bolje no ranije... i 4-5 puta bolje nego nama...
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
upravo tako

ko bi se od nas bunio da dodje svabo ili englez ili rus i da nam kaze kako ne mozemo imati ovoliko trutova u javnom sektoru, penzionisanih pukovnika koji su u ratu imali 15 godina, sluzbenih auta, guzonja koje ne placaju porez, neprofitabilnih javnih preduzeca i institucija?

znamo ko bi se bunio... a ja znam da se ja ne bi bunio... :wink:
:eh:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3256 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by HAVANA »

Pa jebi ga,nema trosit tudje pare, nako...Nabrijat primanja itd...Moras stvarati novu vrijednost ako zelis davati veca primanja.Mogu i ja sad uzeti na djemtido para pa razgodit na par godina.Poslije ce mi otet stan il nesta...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3257 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by HAVANA »

A reko cika grk,ne kupuj ove jeftine po solunu...I ja posluso. :D Malo para,velika briga,los kvart,izdavanje u tim kvartovima nula bodova...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3258 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by mO k3 »

HAVANA wrote:A reko cika grk,ne kupuj ove jeftine po solunu...I ja posluso. :D Malo para,velika briga,los kvart,izdavanje u tim kvartovima nula bodova...
Sranje nekretnine neces naci za tako jeftine pare... ,ako hoces nesto bolje koje mozes i kasnije prodat ili sada iznajmiti moras platiti vise
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3259 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Alfons Kauders »

Bodkin wrote:
Alfons Kauders wrote:
vivaldi wrote:
a i ove mjere su za njihovo dobro..njima bar nadjose nacin da ih natjeraju
upravo tako

ko bi se od nas bunio da dodje svabo ili englez ili rus i da nam kaze kako ne mozemo imati ovoliko trutova u javnom sektoru, penzionisanih pukovnika koji su u ratu imali 15 godina, sluzbenih auta, guzonja koje ne placaju porez, neprofitabilnih javnih preduzeca i institucija?

znamo ko bi se bunio... a ja znam da se ja ne bi bunio... :wink:
To je pozitivna strana. Negativna je da bi ti uzeli EP, vodovod, sume, planine, rudnike i elektrane. I onda bi oni formirali cijene :mrgreen:
Ne bi tek tako "uzeli" - nekako mi to lici na otimacinu, a ovdje se radi o uzimanje neceg sto je zapravo po pravu i pravdi pred Bogom njihovo. Niko ih nije tjerao da se kockaju, ne moraju im uzeti nista pod uslovom da servisiraju dug.

Druga stvar, kakve koristi recimo imam ja od toga sto su ta javna preduzeca u drzavnom vlasnistvu? Sto VK radnik u vodovodu ima platu kao moja prijateljica koja predaje na faksu, a ViK Sarajevo ima vise zaposlenih od vodovoda u jebenom Pragu? Sto EP i BH Telecom vec 20 godina nisu zaposlili nikog po konkursu? Sto je struja postala socijalna kategorija, a minuta telefonskog razgovora najskuplja u regiji? Ili sto su plin i grijanje u Sarajevu skuplji nego u Ljubljani, a pri tom imamo 4 firme u lancu dobavljaca?

Nisam nesto siguran da bi nam bilo pretjerano gore da GRAS, Telecom, EP i slicne firme odu na bubanj... Drzava nije dobar gazda i tacka. Usput, drzava ne mora prodati cijele firme, moguce je odraditi neko javno-privatno partnerstvo... Samo sto to nikom ne godi je bi se onda fakat radilo, a ne bi bilo mjesta za tecice, dajdzice i kurave.

Ni Grcima ni nama nije dosao neko sa strane da ucini te firme neprofitabilnim ili da nam napuca dug koji ne mozemo vracati. Nigdje ne pise da ne mozemo imati konkurentan telekom, elektroprivredu i masu drugih javnih preduzeca. To je balkanski javasluk i lopovluk na djelu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3261 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by JoseMujica »

koja je sad cijena kvadrata u ovom kvartu?
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#3262 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Leons »

Haha a vidi u nekom spanjolskom gradicu obavezno prespavati preko dana haha to je taj mentalitet beraca maslina
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3263 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by agnostic_front »

Nije se ja mislim dosad desilo da se geopolitički magovi ovako dugo ne javljaju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3264 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by JohnnyS »

Šta će, zauzeli dobro mjesto na krimskim olažama pa ne miču s peškira ni na net da ne izgube mjesto. Navala je...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3265 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by JoseMujica »

morebit ih Vlad the Putko zovno na konsultacije...da mu rastumaće neke geostrateške poteze onog garavog
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3266 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by pici »

Varufakis: Propašćemo

Bivši grčki ministar finansija Janis Varufakis izjavio je da ekonomske reforme na koje se obavezala njegova zemlja "neće dati rezultata".
Izvor: B92, Tanjug subota, 18.07.2015. | 13:49


Varufakis je u intervjuu za britanski Bi-Bi-Si rekao da je Grčkoj nametnut program koji će "biti zapisan u istoriji kao najveća katastrofa makroekonomskog upravljanja".

Lideri evrozone i predstavnici Grčke su u ponedeljak, nakon maratonskih pregovora, postigli dogovor o trećem paketu međunarodne finansijske pomoći Atini, vrednom oko 85 milijardi evra, koji će biti odobren pod strogim uslovima, koji uključuju mere štednje, fiskalne i druge reforme.

"Taj program će propasti, bez obzira na to ko se prihvati zadatka da ga primeni", istakao je Varufakis, koji je na pitanje koliko će vremena biti potrebno da reforme propadnu, rekao "već su propale".

Varufakis je podneo ostavku na mesto ministra finansija ranije ovog meseca, a taj gest je u evropskoj javnosti ocenjen kao ustupak ministrima finansija evrozone, sa kojima je grčki ministar često bio u sukobu.

Varufakis je izjavio da grčki premijer Aleksis Cipras, koji je priznao da ne veruje u program reformi, nije imao izbora nego da potpiše sporazum.

"Dato nam je da biramo, ili da kapituliramo, ili da nas pogube. Cipras je odlučio da je kapitulacija ispravna strategija", istakao je bivši grčki ministar finansija.

Cipras je sinoć sproveo rekonstrukciju vlade u kojoj više neće biti mesta za one koji su se protivili usvajanju paketa ključnih reformi u parlamentu.

Dosadašnjeg ministra energetike Panajotisa Lafazanisa, jednog od najžešćih kritičara predloženih mera u redovima vladajuće Sirize, zameniće Panos Skurletis koji je dosad bio ministar rada. Na njegovo mesto doći će dosadašnji ministar za administrativnu reformu Jorgos Katugalos.

Zamenik ministra finansija biće Trifon Aleksijadis umesto Nađe Valavani koje je podnela ostavku prošle nedelje. Aktuelni ministar finansija Euklid Cakalotos ostaće na toj poziciji, preneo je Rojters.

Zamenik ministra odbrane biće Kristoforos Vernardakis, dok je Olga Gerovašli, poslanica Sirize, imenovana za portparola vlade.
majok .BA kaki propast... dajte jos koji referendum
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3267 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by L u c i f e r »

Jbg haman je vise vakat za promjenu naslova teme...

Recimo: cipras sjebo za po godine, gotov kolko nasi kurcevi politicari za dvije decenije...
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#3268 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by brad90 »

AJMO U GRCKU U OVO MEDJUPREIJODU DA MALO RATUJEMO DOK SE SPREMA SAD JE NEZANIMLJIVO MALU U FORMU DA UDZEMO GORE CRVENO TO LETI PO TERENU NA DOLE SRENJE PLAVO KREENMO I POBJEDA JE NASA OCE LI NEKO REVOLUCIJONARI ?
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#3269 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by DrugaGimnazija »

varufakis wrote: "Dato nam je da biramo, ili da kapituliramo, ili da nas pogube. Cipras je odlučio da je kapitulacija ispravna strategija", istakao je bivši grčki ministar finansija.
Koja drama queen ovaj Varufakis. Dakle, prijetili su im da ce da ih pogube samo zato sto su im rekli "nema vise zajebavanja s nasim parama".
Last edited by DrugaGimnazija on 20/07/2015 20:03, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3270 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by daddy-kool »

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3271 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by bingov buraz »

Znaci referendum koji je kostao ko zna koliko uopste nije bitan :mrgreen:
I onda se neko pita odakle im toliki dugovi :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3272 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by JoseMujica »

bingov buraz wrote:Znaci referendum koji je kostao ko zna koliko uopste nije bitan :mrgreen:
I onda se neko pita odakle im toliki dugovi :mrgreen:
According to Germany's FAZ, "the Greek Court also estimates that the referendum will cost around 110 million euros, according to a well-informed policy analyst.
znaći :gooza:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3273 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by bingov buraz »

U ladnu Moravu sto bi rekli Srbijanci :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3274 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Truba »

imaju stila i znaju da trose :mrgreen:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3275 Re: Tsipras učinio više u tri dana, nego Bih u dvadeset godina

Post by Co0l »

...a onda im krivi svi osim njih samih.
Post Reply