Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post Reply
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#976 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Danguba »

Pomiritelj Iskreni wrote:Šta je sa odgovornošću onih koji su svojim glasovima omogućili Izetbegovićima pre svega Aliji, dolazak na vlast.Njhova se odgovornost sasvim previđa.
:lol: :lol:

Ja sam mislio da je vama iz Haga zabranjena komunikacija a ti Raso opet nadjes nacina. :-)

Ja glasao za Kecmanovica(hebo on svoju majku) pa gdje bi zavrsio da sam mu jos slijepo vjerovao.

...a doci ce i ovi sda-ovci na red ali poslije mnogih drugih. :wink:
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#977 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by budza »

u pravu je kebica... bakir vam preko emiraćana uvozi 5 milijardi BAMova isl. terorista. on i gazda mu faraon rudonja-čić ima da dozive nervni slom. a vec sutra u avazu ima bakira da optuze da preko UAE pere donacije. hahaha
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#978 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:Ako se na kraju ispostavi da su Bošnjaci iz cijele priče dobili cijelu Federaciju hoćel ti biti dosta? :-D
Ti izgleda ne znaš osim na štetu Hrvata
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#979 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

Hrvati su dobili Srrpsku krajinu u Hrvtskoj.
Za uzvrat, moraju da se pokloe u Bosni.
Ako se usqurče u Bosni, onda ni ovj arnžman za Republiku Srpsku krajiinu vise nece da vaziti.
:lol:
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#980 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Hajvan wrote:Hrvati su dobili Srrpsku krajinu u Hrvtskoj.
Za uzvrat, moraju da se pokloe u Bosni.
Ako se usqurče u Bosni, onda ni ovj arnžman za Republiku Srpsku krajiinu vise nece da vaziti.
:lol:
Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. To što je ova generacija političara uvjerila veći dio bosanskohercegovačkih Hrvata da su dijaspora Hrvatske, to je prolazan fenomen. Ne mogu Hrvati BiH plaćati ceh za propast Srba Hrvatske, Hrvati BiH su bosanskohercegovački narod, sa svojim interesima i sa BiH kao svojom domovinom.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#981 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by homega »

Skijaš wrote:
Hajvan wrote:Hrvati su dobili Srrpsku krajinu u Hrvtskoj.
Za uzvrat, moraju da se pokloe u Bosni.
Ako se usqurče u Bosni, onda ni ovj arnžman za Republiku Srpsku krajiinu vise nece da vaziti.
:lol:
Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. ..
Da, Bošnjaci izlaze na birališta u izborima za predsjednika Hrvatske i ostale nivoe vlasti :-)
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#982 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

ne ponašaju se tako.

bio sam ironičan i šalio sam se s činjenicom koj sam iznio (a to jeste političko/istorijski fakt, koliko god ti to smetalo).
kad vidim kakobranite, evo sad ozbiljno:
- ne ponašaju e onako kako ih vi opisujete.

laku noć
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#983 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

homega wrote:
Skijaš wrote:
Hajvan wrote:Hrvati su dobili Srrpsku krajinu u Hrvtskoj.
Za uzvrat, moraju da se pokloe u Bosni.
Ako se usqurče u Bosni, onda ni ovj arnžman za Republiku Srpsku krajiinu vise nece da vaziti.
:lol:
Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. ..
Da, Bošnjaci izlaze na birališta u izborima za predsjednika Hrvatske i ostale nivoe vlasti :-)
Kao što rekoh, to je prolazna stvar, na te se izbore nekoć izlazilo na preko stotinu glasačkih mjesta širom BiH, danas tek na nekih deset, petnaest. Za tri izborna ciklusa glasaće se na jednom ili dva. Očigledno je da treba proći vremena, ali Hrvati će shvatiti da nisu ničija dijaspora i ničiji kusur, nego svoji na svom.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#984 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

ja se nadam da je konstitutivnost prolazna.
ja se nadam da ce isti aršini biti za sve države u okruženju. (toznači da ako imamo kostitutivnost, onda i Bošnjo mora biti konstitutivan u državaam koje imaju kostitutivne narode ovdje).

Dosta vise Bosne k'o specijalnog slucaja.
i sam naziv je specijalni slučaj.
Trinidad i Tobago.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#985 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by stari grad Visegrad »

Skijaš wrote:
Hajvan wrote:Hrvati su dobili Srrpsku krajinu u Hrvtskoj.
Za uzvrat, moraju da se pokloe u Bosni.
Ako se usqurče u Bosni, onda ni ovj arnžman za Republiku Srpsku krajiinu vise nece da vaziti.
:lol:
Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. To što je ova generacija političara uvjerila veći dio bosanskohercegovačkih Hrvata da su dijaspora Hrvatske, to je prolazan fenomen. Ne mogu Hrvati BiH plaćati ceh za propast Srba Hrvatske, Hrvati BiH su bosanskohercegovački narod, sa svojim interesima i sa BiH kao svojom domovinom.
I ko sad zivi u toj Krajini u Hrvatskoj? Je su li se tu umjesto Hrvatskih Srba doselili neki Hrvati i odakle? Ili su se Sbri vratili? Ili je taj teritorij nenaseljen? Mora da je cijena nekretnina u tom djelu jako opala.

Sto se tice bosanskohercegovačkih Hrvata, oni smatraju da u Hrvtai iz Hrvtaske, nazalost. Za sve su krivi Franjevci koji su za veceru prodali bh katolike u bh Hrvate. Inace ko je ako nisu oni?
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#986 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Hajvan wrote:ja se nadam da je konstitutivnost prolazna.
Hrvate se neće brisati iz Ustava, ako si na to mislio. Konstitutivnost nije prepreka stabilizaciji društva, konstitutivnost samo podrazumjeva da hrvatska djeca na času maternjeg mogu učiti hrvatski, da će hrvatski jezik biti jedan od službenih, to što su neki umislili da konstitutivnost podrazumjeva da se može slobodno pišati po Srbima ili Bošnjacima tamo gdje su Hrvati brojniji, nije obavezujuće tumačenje. Dakle, konstitutivnost hrvatskog naroda se ne može dovesti u pitanje, albanski neće postati jedan od službenih jezika a hrvatski će to ostati. Uvijek će postojati određena kvota rezervisana za Hrvate u vojsci, policiji, Vladi FBiH, Vijeću ministara itd itd, ali to nije upereno protiv bilo koga.
ja se nadam da ce isti aršini biti za sve države u okruženju. (toznači da ako imamo kostitutivnost, onda i Bošnjo mora biti konstitutivan u državaam koje imaju kostitutivne narode ovdje).
Druge države nemaju svoje narode ovdje, Hrvati Bosne i Hercegovine su Hrvati Bosne i Hercegovine, odnosno BiH je i hrvatska zemlja, ili je tebi previše za svariti to da dvije zemlje na ovoj planeti mogu biti hrvatske ?
Dosta vise Bosne k'o specijalnog slucaja.
BiH je specijalna jer je bolja od drugih država, BiH bi trebala da posluži kao primjer drugim društvima u kojim se moralo pobiti i raseliti razne etničke i vjerske grupe dok se nije došlo do stabilnosti.
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#987 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by budza »

Hajvan wrote:ja se nadam da je konstitutivnost prolazna.
ja se nadam da ce isti aršini biti za sve države u okruženju. (toznači da ako imamo kostitutivnost, onda i Bošnjo mora biti konstitutivan u državaam koje imaju kostitutivne narode ovdje).

Dosta vise Bosne k'o specijalnog slucaja.
i sam naziv je specijalni slučaj.
Trinidad i Tobago.



ta nepravda istorijska ce biti ispravljena kao i ona u vezi bosanaki jezik, bosnjaci-bosna kao drzava.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#988 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

Skijaš wrote:






Kako su Srbi izbačeni iz ustava Hrvatske?

sitem spojenih posuda, bejbe ;)
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#989 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

budza wrote:
Hajvan wrote:ja se nadam da je konstitutivnost prolazna.
ja se nadam da ce isti aršini biti za sve države u okruženju. (toznači da ako imamo kostitutivnost, onda i Bošnjo mora biti konstitutivan u državaam koje imaju kostitutivne narode ovdje).

Dosta vise Bosne k'o specijalnog slucaja.
i sam naziv je specijalni slučaj.
Trinidad i Tobago.

ta nepravda istorijska ce biti ispravljena kao i ona u vezi bosanaki jezik, bosnjaci-bosna kao drzava.
Ti govori urdu ako hoćeš, tvoja stvar, ne možeš drugim narodima određivati kako će se zvati i kojim će jezikom govoriti.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#990 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

niti želim.
želim živjeti u normalnom sistemu.
kostitutivni mi to ne mogu donijeti.


kako ce se ko zvati, kako ce svoj matrenji jezik nazivat, hoce li bosnasko tornjaku davat prefix hrvatski, hooce li bosanskom stecku davat prefiks hravtski- sve mi to nije bitno..


samo građanski sistem.
Last edited by Hajvan on 03/02/2015 00:02, edited 1 time in total.
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#991 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Hajvan wrote:
Skijaš wrote:
Kako su Srbi izbačeni iz ustava Hrvatske?

sitem spojenih posuda
To je Mladićevo rezonovanje, to je logika iza "osvete nad dahijama", dok se klalo Bošnjake i među njih zatvorene ubacivalo kašikare. Bolestan će čovjek lako naći opravdanje za svoje manijakalne pobude.
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#992 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Hajvan wrote:niti želim.
želim živjeti u normalnom sistemu.
kostitutivni mi to ne mogu donijeti.

kako ce se ko zvati, kako ce svoj matrenji jezik nazivat, hoce li bosnasko tornjaku davat prefix hrvatski, hooce li bosanskom stecku davat prefiks hravtski- sve mi to nije bitno..

samo građanski sistem.
Pa eto, Australija to ima a čujem i prilično liberalnu useljeničku politiku.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#993 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

:-)
šta australija ima?
budza
Posts: 1130
Joined: 21/11/2013 23:40

#994 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by budza »

Skijaš wrote:
budza wrote:
Hajvan wrote:ja se nadam da je konstitutivnost prolazna.
ja se nadam da ce isti aršini biti za sve države u okruženju. (toznači da ako imamo kostitutivnost, onda i Bošnjo mora biti konstitutivan u državaam koje imaju kostitutivne narode ovdje).

Dosta vise Bosne k'o specijalnog slucaja.
i sam naziv je specijalni slučaj.
Trinidad i Tobago.

ta nepravda istorijska ce biti ispravljena kao i ona u vezi bosanaki jezik, bosnjaci-bosna kao drzava.
Ti govori urdu ako hoćeš, tvoja stvar, ne možeš drugim narodima određivati kako će se zvati i kojim će jezikom govoriti.


nisi citao sa razumevanjem moj komentar.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#995 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Hajvan »

zapravo, kad bolje razmislim - Skijašev prijedlog i jeste najbolje rješenje- emigrirati u Australiju, a potom finansirati razne "brisane prostore" Part 3, 4, 5, n - po ovim balknaskim vukojebinama- da ovi sto su ostali nikad nemaju mira. :lol:


pa da ond Kebo ima o cemu sazivat konferencije za stampu/tisak.
:run:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#996 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:Ti izgleda ne znaš osim na štetu Hrvata
Pola forumaša ovdje smatra da sam Hrvat koji se pretvara da je Bošnjak. Sad sam zbunjen. Jedni kažu da sam Hrvat a jedni da sam protiv Hrvata :?

Naravno druga polovina smatra da sam Srbin koji se pretvara da je Bošnjak. :D Iako ja još nisam sreo takvog Srbina koji govori da je bio genocid, agresija Srbije na BiH, smatra da je RS administrativna jedinica, da Srbi prije Turaka nisu bili zapadno od Drine, da Srbi nestaju demografski itd.

Možda bi najbolje bilo ne komentarisati mene već temu? Eto originalne i plemenite ideje. Na loptu a ne na igrača :thumbup:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#997 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. To što je ova generacija političara uvjerila veći dio bosanskohercegovačkih Hrvata da su dijaspora Hrvatske, to je prolazan fenomen .
Radi se o istom narodu po svim parametrima koji čine narod. Kao i u mnogim drugim slučajevima uopšte nije čudno da jedan te isti narod živi u više država. Isto je i sa Srbima koji žive u Srbiji i BiH a isti su narod. Imamo i Mađare koji žive u Mađarskoj i Srbiji a isti su narod.

I ne, nije ih uvjerila ova generacija političara već su uvjereni puno ranije kada se stvarala hrvatska nacija. Kakav crni prolazan fenomen. To je gotova stvar za vijeke vijekova.
Skijaš wrote:Ne mogu Hrvati BiH plaćati ceh za propast Srba Hrvatske, Hrvati BiH su bosanskohercegovački narod, sa svojim interesima i sa BiH kao svojom domovinom.
Već su platili ceh. To šta je njihov interes pokazali su u ratu a i danas pokazuju glasajući za stranku za koju glasaju. Ali taj njihov interes je prodat od strane Zagreba za Hrvatsku bez entiteta. Tudžmanu je ponuđeno ako hoće entitet u BiH ali da onda da i Srbima entitet u Hrvatskoj. On je odlučio da neće entitet. Naravno da će bez entiteta vremenom iscuriti iz BiH i to je gotova priča. BiH ima 2 entiteta. U jednom su Hrvati 20% a u drugom su Hrvati 2%. Pošto ja volim Hrvate i nisam opterećen teritorijom ja bih im dao jedan mali entitet uz granicu sa Hrvatskom od Livna do Neretve (pojas HaZe) ali realno Bošnjačka politika im neće ni to dati. Šta reći, platili su ceh za propast Srba Hrvatske.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#998 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Mister Yes »

Skijaš wrote:Kao što rekoh, to je prolazna stvar, na te se izbore nekoć izlazilo na preko stotinu glasačkih mjesta širom BiH, danas tek na nekih deset, petnaest. Za tri izborna ciklusa glasaće se na jednom ili dva. Očigledno je da treba proći vremena, ali Hrvati će shvatiti da nisu ničija dijaspora i ničiji kusur, nego svoji na svom.
:lol: To što je sad manje glasačkih mjesta u BiH nije rezultat smanjenja interesa Hravata iz BiH već je rezultat političkog dogovora i kompromisa u Hrvatskoj.
User avatar
Skijaš
Posts: 12612
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#999 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by Skijaš »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:Hrvati u BiH nemaju ništa sa Hrvatskom. To što je ova generacija političara uvjerila veći dio bosanskohercegovačkih Hrvata da su dijaspora Hrvatske, to je prolazan fenomen .
Radi se o istom narodu po svim parametrima koji čine narod.
Jeste isti narod, ali ja govorim za Hrvatsku. Domovina bosanskohercegovačkih Hrvata je Bosna i Hercegovina, ne radi se o iseljeništvu i dijaspori.
Skijaš wrote:Ne mogu Hrvati BiH plaćati ceh za propast Srba Hrvatske, Hrvati BiH su bosanskohercegovački narod, sa svojim interesima i sa BiH kao svojom domovinom.
Već su platili ceh.
Narod je još tu a nepravdu se može ispraviti. Ne drugom nepravdom kao što neki predlažu, ali prostora za pravedno rješenje ima.
Kao što rekoh, to je prolazna stvar, na te se izbore nekoć izlazilo na preko stotinu glasačkih mjesta širom BiH, danas tek na nekih deset, petnaest. Za tri izborna ciklusa glasaće se na jednom ili dva. Očigledno je da treba proći vremena, ali Hrvati će shvatiti da nisu ničija dijaspora i ničiji kusur, nego svoji na svom.
To što je sad manje glasačkih mjesta u BiH nije rezultat smanjenja interesa Hravata iz BiH već je rezultat političkog dogovora i kompromisa u Hrvatskoj.
Nisam ni rekao da je to rezultat smanjenja interesa, nego da se stvar pomjera u pravom smjeru.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#1000 Re: Mirsad Kebo optužuje Izetbegovića za radikalni islamizam

Post by moke_31 »

Mister Yes wrote:
Skijaš wrote:Kao što rekoh, to je prolazna stvar, na te se izbore nekoć izlazilo na preko stotinu glasačkih mjesta širom BiH, danas tek na nekih deset, petnaest. Za tri izborna ciklusa glasaće se na jednom ili dva. Očigledno je da treba proći vremena, ali Hrvati će shvatiti da nisu ničija dijaspora i ničiji kusur, nego svoji na svom.
:lol: To što je sad manje glasačkih mjesta u BiH nije rezultat smanjenja interesa Hravata iz BiH već je rezultat političkog dogovora i kompromisa u Hrvatskoj.
Daj ba napiši koji post na temu, trolaš i smaraš već 10 stranica :twisted:

Da sam administracija ja bi takve kao ti banovo zbog ovolike količine trolanja, ili nek ti temu preimunuju u Mister No feljton bez početka i kraja pa piši do sudnjeg dana jbt.....
Post Reply