Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Cije interese brani Fahrudin Radoncic?

Velikosrpske
124
20%
Velikohrvatske
8
1%
Vlastite kriminalne hobotnice
380
60%
Americke
19
3%
Njemacke
4
1%
Neke druge
35
6%
Sve nabrojane
59
9%

Total votes: 629

kmirsad

#4401 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by kmirsad » 23/05/2019 08:33

Izjebat će ih Fahro.
Možda i pohapsi nove "saveznike".

izvrsni direktor

#4402 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor » 23/05/2019 08:51

SDA, HDZ BiH i SNSD. Te tri stranke su kičme unutar svojih nacionalnih korpusa. Komšić i ja to trebamo uvazavati 
Svi mi znamo da se u df i sbb ni zasta niko ne pita vec da te stranke postoje samo zbog ova 2 covjeka, ali kada to jedan od njih dvojice ovako jasno ksze onda je to smijesno. Covjek sam ne postuje svoje stranacke kolege.
Postoje stranke i postoji zeljko i fahro.

Entropio

#4403 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Entropio » 23/05/2019 23:25

Chmoljo wrote:Image

Sta kazu u komentarima, poceo cas likovnog.

:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

JThomas

#4404 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by JThomas » 24/05/2019 09:24

nešto nam fahro diskretan o potkivanju... :-D

Roccohljup

#4405 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup » 24/05/2019 09:37

JThomas wrote:nešto nam fahro diskretan o potkivanju... :-D
Pa on je capo di tutti capi u pravosuđu..... :D

jazzer

#4406 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by jazzer » 24/05/2019 09:41

Moralan covjek, nece on da jedno govori (osudjuje potkivanje) a drugo radi.. :)

Janjicar

#4408 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Janjicar » 25/05/2019 15:28

:lol:
Odmah nakon tvita krenuli su vijesti na avazu :lol:

walk_M-A-N

#4409 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by walk_M-A-N » 25/05/2019 16:59

Roccohljup wrote:
JThomas wrote:nešto nam fahro diskretan o potkivanju... :-D
Pa on je capo di tutti capi u pravosuđu..... :D
Tanak je ovaj slučaj sa snimanjem i uloga Tegeltije.
Mnogo je jače da predmet stoji u ladici bez pokretanja a da je jedan od učesnika i izglednih optuženika Adnan Terzić i da tu nema slučajnosti.
Sbb je vjerovatno to blagovremeno sredio.

JThomas

#4410 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by JThomas » 25/05/2019 17:39

svi prozvani i uključeni su fahrini igrači, tegeltija je naravno prvo dodikov, ali u ovom korpusu je najbolji s fahrom.

Maraschino

#4411 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Maraschino » 25/05/2019 21:05

Zato Bakir laje.
To je lopina koju treba iza resetaka a kljuceve baciti.

Roccohljup

#4412 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup » 26/05/2019 02:04

Joj....ni pas sa maslom....

GOSTOVANJA Lider SBB-a u emisiji Senada Hadžifejzovića

Mektić nije obišao mjesta ubistava naših policajaca, a sada hoće demonstracijeČak i kada sam bio u pritvoru, a „Zelene beretke“ su tražile proteste, rekao sam: „Ne, sve mora da se riješi u institucijama sistema“, podsjetio je Radončić

25.05.2019 22:19

Avaz.ba

Fahrudin Radončić, lider Saveza za bolju budućnost (SBB) BiH, gostovao je večeras u Centralnom dnevniku FACE TV-a urednika i voditelja Senada Hadžifejzovića. 

Govoreći vrlo otvoreno o svim aktuelnim političkim pitanjima, Sporazumu koji je SBB potpisao s SDA i DF-om, formiranju vlasti na federalnom i državnom nivou, Radončić je odgovorio i na direktna pitanja o pozivu ministra sigurnosti BiH u tehničkom mandatu Dragana Mektića građanima da izađu na proteste pred bh. pravosudne institucije. 

Vrlo delikatno

- Gospodin Mektić je ministar kojeg ja nikada nisam htio da komentarišem, ali sada hoću. Taj čovjek kao ministar sigurnosti nije otišao na lice mjesta kada su ubijena naša dva policajca na Alipašinom Polju i nije otišao na lice mjesto gdje je ubijen policajac u Suhodolu. Nije htio da pomjeri da ne kažem šta, da ode na lice mjesta, a sada hoće da bude pred VSTV-om. Gospodin Mektić ima realne krivične prijave. Imao sam ih i ja, mnogo teže, i vi znate da nikada kao ministar sigurnosti nisam htio da progovorim niti jednu ružnu riječ na tužioce, sudije, VSTV, itd. Čak i kada sam bio u pritvoru, a „Zelene beretke“ su tražile da se izađe i demonstrira, ja sam iz pritvora rekao: „Ne, sve mora da se riješi u institucijama sistema“ - izjavio je Radončić.

Iznio je da neko ko je ministar sigurnosti ne smije i ne treba se baviti organizacijom demonstracija.

- To je stvar nevladinog sektora. Dalje, demonstracije pred zgradama Suda i Tužilaštva, VSTV-a, su nevjerovatno bezbjedonosno delikatne. Šta ako se to otme kontroli? Šta ako vam kriminalne grupe uđu među ljude koji su nezadovoljni, s nekim ili nečim i počnu da otimaju dokaze o ratnim zločincima. Govorim to hipotetički. Šta ako neko preskoči, a mi smo imali 2014. slučaj kada su ljudi zapalili kantonalne vlade, u Sarajevu, Tuzli, pokušali da zapale Predsjedništvo BiH, šta ako neko zapali zgradu Tužilaštva - objasnio je Radončić zbog čega ne podržava Mektićev poziv na proteste.

Sjećanje na 2014.

Na Hadžifejzovićevo podsjećanje na proteste građana 2014. godine, Radončić je potcrtao da su oni bili izazvani isključivo socijalnim nezadovoljstvom građana, glađu i lošom vlašću.

- Kao ministar sigurnosti tada sam samo rekao da policija ne smije da bije narod i zamolio demonstrante da se ne tuku s policijom – podsjetio je Radončić.

Ne treba Komšić izigravati regulatornu agenciju

Na upit Hadžifejzovića o tome kako je predsjednik DF-a Željko Komšić sinoć u emisiji rekao da ulazi u koaliciju kako bi „kontrolirao Fahrudina Radončića i Bakira Izetbegovića“, lider SBB-a je, među ostalim, istakao:

- Zar vi mislite stvarno da ja koji sam proveo svaki dan rata u Sarajevu, koji ima tri šehida u familiji, da Izetbegović koji ima makar svog oca Aliju, koji je također bio svaki dan rata u Sarajevu, treba kao bošnjački politički faktor sa 200.000 mrtvih, s time da smo doživjeli genocide, da dozvolimo Komšiću da nas posmatra s balkona i govori: "Ovo smijete ovo ne smijete". To je nekorektno, pretenciozno i neću se na to osvrtati. Ono što dogovori bošnjački politički faktor, mi ćemo provesti i mislim da će to biti u najboljem interesu i Bošnjaka i Srba i Hrvata i ostalih, pa i gospodina Komšića koji nama može probati da izigrava regulatornu agenciju, ali vjerujte, ne mislim da ćemo mi na to pristati niti da za to postoji razlog. Previše smo mi patrioti da bi nama trebala regulatorna agencija – kazao je Radončić.

Cijeli intervju pogledajte u videoprilogu.

JThomas

#4413 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by JThomas » 26/05/2019 11:26

Šta ako vam kriminalne grupe uđu među ljude koji su nezadovoljni, s nekim ili nečim i počnu da otimaju dokaze o ratnim zločincima.

protesti nisu demokratski vol. 2320392499359. a jesu, protesti su temelj demokratije. ko god da poziva na njih - mirni i dozvoljeni protest NIJE van sistema. ali jasno je što se bakir i fahro godinama slomiše da proguraju takvo viđenje.

Roccohljup

#4414 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup » 26/05/2019 13:17

Vol 2....eh cuj zelene beretke :mrgreen:
Mektić i Avdić

POLITIČKA ANALIZA Portparol pravosudne hobotnice opet „prosvirao“

Zašto propali Avdić udara Radončića, a brani MektićaPravo na demonstracije i neometano okupljanje je neotuđivo i to je sredstvo koje je shvatljivo kada su u pitanju inicijatori u liku oštećenih porodica Memić ili Dragičević, ali da jedan ministar sigurnosti njih predvodi je potpuno druga – politička priča

prije 34 minuta

Avaz.ba

U trenucima dok se afera „Potkivanje“ želi na svaki način iz institucija sistema politički smjestiti na ulicu, medijska mašina koja to radi, najbolje otkriva istinske nalogodavce i interesante. 

Pravo lice potpune neznalice

Stara veza između Dubravka Čampare i Senada Avdića te njihova „zabrinutost“ za neovisnost pravosuđa opet se pokazuje neraskidivom. Žal za vremenima kada su se montirale političke optužnice i za pakovanjima zatvora gdje su korištene najprimitivnije kriminalke te vršene medijske harange upravo putem Avdića, opet se trubački nastavlja.

Novi povod je intervju Fahrudina Radončića kod popularnog Senada Hadžifejzovića. Radončić je i tu ponovio poznati stav kako je on protiv toga da se krivične stvari rješavaju na ulici i čak je decidirano spomenuo svoj slučaj dok je nevin bio u pritvoru. Tada su, kao što je poznato, „Zelene beretke“ tražile da narod ide pred Sud i Tužilaštvo BiH.

Međutim, Radončić je iz pritvora energično zahtijevao i uvjerio građane da to ne rade i da sve prepuste nadležnim institucijama. Vrijeme je pokazalo da je Radončić nepotrebno propatio, ali ispravno postupio.

Sličnu stvar Avdić prigovara Radončiću i za demonstracije iz 2014. godine i tek tu ova „novinarska sveznalica“ po ko zna koji put pokazuje svoje pravo lice - potpune neznalice!

Naime, on Radončića optužuje da je s tadašnjim direktorom SIPA-e Goranom Zupcem naredio da SIPA ne brani zgradu Predsjedništva BiH.

Međutim, zakon je potpuno jasan: za javni red i mir isključivo su nadležne kantonalne i federalna policija, a zakon izričito zabranjuje ministru sigurnosti BiH bilo kakve operativne nadležnosti na bilo kojem policijskom nivou, pa i državnom.

Avdića, također, boli to što je Radončić prigovorio Mektiću zašto nikada nije otišao na mjesta ubistava više policajaca, i to - gle čuda - uporedio s ogavnim prigovorima Radončiću da on, tobože, nikada nije otišao u Potočare. Međutim, razlika je ogromna, a Radončić je brojnim fotografijama i videozapisima dokazao da je više puta bio u Potočarima (i Avdićevim novinarima na sudu za klevetu će se isto prezentirati). 

A ministar Mektić nema niti može imati bilo kakav dokaz da je otišao na mjesto ubistava policajaca, posjetio njihove porodice ili barem poslao telegram sućuti. To je moralna obaveza i dužnost svakog državnog ministra policije u bilo kojoj civiliziranoj zemlji.

„Pravdoljubivost“ na djelu

Urednik propale „Slobodne Bosne“, po principu akcije „Selefije“, kada su potpuno nepotrebno probali ukaljati ime poznatog novinara Mate Đakovića, sada iz istog centra pokušava uplašiti sve one koji se ne slažu s pokušajima nepotističko-političkih struktura da ponovo preuzmu pravosuđe BiH.

Nije nikakva tajna - Mektić je s tim „patriotima“ član istog klana.

Ništa nije njima smetalo što je Dragan Mektić makar nekoliko puta dao intervjue u kojima je potpuno eksplicitno rekao da živi za dan kada će uhapsiti sina Alije Izetbegovića zbog tobožnjih ratnih zločina. Bakiru Izetbegoviću se može prigovoriti mnogo toga i to je „Avaz“ uostalom i činio, ali njega i ime njegovog velikog oca vezati uz ratne zločine zaista je nešto što može izaći samo iz usta megafona velikosrpske politike stalnog pokušaja izjednačavanja zločinaca i žrtava.

Da to Mektić ne čini slučajno, najbolje pokazuju i dva primjera.

Iako nije imao kvorum za drugostepeno rješavanje, Bakiru Dautbašiću je oduzeta sigurnosna dozvola i zato će privremeno morati otići s mjesta sekretara Ministarstva sigurnosti BiH, jer je njegova neoprostiva greška to što je, dok je bio pod sudskim procesom gdje je na kraju oslobođen, bio honorarno angažiran u jednoj stranci.

No, suprotni primjer otkriva sve. Jer Mektiću uopće ne smeta optuženi ratni zločinac Radenko Stanić, pomoćnik ministra sigurnosti, koji po sili zakona mora biti suspendiran, jer se sumnjiči za najteže ratne zločine u Vlasenici. On i danas bez problema sjedi na svojoj važnoj funkciji, jer to „pravdoljubivi“ Dragan Mektić tako želi i uopće ga ne zanima zakon.

Još „pravdoljubiviji“ Senad Avdić to već godinama prešućuje. Ali možda se na ovome zatvara krug ljubitelja Mirjane Milošević i zaštitnika ratnih zločinaca Dragana Mektića.

A na kraju, što se tiče spomenutih afera „Selefije“ ili sada „Potkivanje“, bit će onih koji s puno argumenata smatraju da je putem njih trebalo srušiti izbor glavne tužiteljice ili sada kompletnog VSTV-a, ali i tu odgovor pravne države mora biti potpuno precizan – sve se mora utvrditi u nadležnim institucijama, počevši od SIPA-e, Tužilaštva i, eventualno, Suda BiH.

Pravo na demonstracije i neometano okupljanje je neotuđivo i to je sredstvo koje je potpuno shvatljivo kada su u pitanju inicijatori u liku oštećenih porodica Memić ili Dragičević, ali da jedan ministar sigurnosti njih predvodi i zakazuje iz straha od svog procesuiranja je potpuno druga, politička priča.

Preuzmite aplikacije Dnevnog avaza za Android i iOS.

JThomas

#4415 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by JThomas » 26/05/2019 13:41

a još shvatljivije je čvrsto opredjeljenje sistema čije su perjanice tegeltije i dalide da njihove leševe i dalje drži pod tepihom...

jazzer

#4416 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by jazzer » 26/05/2019 15:43

A danas gost kod Mate tj. Mate je njemu dosao na noge. :)

Prvo kao Dodik zestoko napadne Fahru (takav je bio i naslov
u avazu neki dan) a par dana kasnije Fahro gost na PCPT.

Bas je zapetljana ova politika, nikako ne mozes provaliti
ko je s kim u istom timu :-D .

Banksy

#4417 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy » 26/05/2019 18:31

kakva fula...

Mladi SBB-a pisali zastupnici Samri Ćosović Hajdarević: Poslali štivo pred spavanje

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... nje/338126

(... ovim što je napisano nikoje lice ne smije se suprostaviti dok god ovi (Franjevci) služe meni i mojoj zapovjesti budu pokorni.
Pisano 28. maja 1463. na granici Milodraža
Fatih sultan Mehmed”.)

razumiju li uopće šta su citirali, povijesni kontekst i poruku ahdname,

i pročita li ovo neko u stranci prije lansiranja.

Bosanski_kralj

#4418 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Bosanski_kralj » 26/05/2019 18:36

Kad su izbori u SBB-u? :lol: :mrgreen:

General War

#4419 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by General War » 26/05/2019 18:37

Banksy wrote:kakva fula...

Mladi SBB-a pisali zastupnici Samri Ćosović Hajdarević: Poslali štivo pred spavanje

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... nje/338126

(... ovim što je napisano nikoje lice ne smije se suprostaviti dok god ovi (Franjevci) služe meni i mojoj zapovjesti budu pokorni.
Pisano 28. maja 1463. na granici Milodraža
Fatih sultan Mehmed”.)

razumiju li uopće šta su citirali, povijesni kontekst i poruku ahdname,

i pročita li ovo neko u stranci prije lansiranja.
I ja kad sam procitao, kontam neko je nesto dobro promjesao tu...a mozda i nije? :?
Mozda su malo mladji nego u omladinci SDA sa 38 godina :D
Last edited by General War on 26/05/2019 18:38, edited 1 time in total.

Banksy

#4420 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy » 26/05/2019 18:37

Bosanski_kralj wrote:Kad su izbori u SBB-u? :lol: :mrgreen:

Banksy

#4421 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Banksy » 26/05/2019 18:39

General War wrote: :lol:
I ja kad sam procitao, kontam neko je nesto dobro promjesao tu...a mozda i nije? :?
pouka; kad šute, možda neko i pomisli da nisu glupi.

Company85

#4422 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Company85 » 26/05/2019 18:50

Banksy wrote:
Bosanski_kralj wrote:Kad su izbori u SBB-u? :lol: :mrgreen:
Kad Fahro odluci da SBB odluci :lol:

Roccohljup

#4423 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Roccohljup » 27/05/2019 16:04

Fahro odlučio da zbog dautbašića,čovića, dodika, i ostalih ahbaba udari na mektića :D
AFERE Teške optužbe uposlenika Mektićevog ministarstva na račun ministra sigurnosti BiH
Mektića optužuju za zapošljavanje porodice, diskriminaciju Bošnjaka u Ministarstvu sigurnosti, igre s maloljetnicama...
Kako su se u Ministarstvu preko noći pojavili novi službenici, supruga od Mektićevog pratioca Svetlana Š., zatim supruga SDS-ovog funkcionera iz Istočnog Sarajeva Radmila L., brat od kuma šefa kabineta Igora Golijanina
S.DEGIRMENDŽIĆ
prije 3 sata > prije 2 sata

Mektić: Uposlenici Ministarstva sigurnosti BiH iznijeli teške optužbe na račun ministra

Image

Uposlenici Ministarstva sigurnosti BiH uputili su „Avazu“ pismo u kojem teško optužuju ministra Dragana Mektića za nepotizam, diskriminaciju Bošnjaka, kao i da ništa nije poduzeo po pitanju postrojavanja četnika u Višegradu.
Uposlenici Ministarstva na čijem je čelu Mektić iznose teške optužbe na njegov račun za korupciju, kao i brojne druge nezakonitosti te traže da nadležne institucije konačno ispitaju Mektićevu ulogu u brojnim aferama s kojima se on dovodi u vezu. Uposlenici jednog od najvažnijih ministarstava u zemlji ogorčeni su što Mektić, kako su naveli, "glumi moralnu vertikalu", a njegovi su "džepovi puni oraha".
Zaposlio i zeta
U opširnom pismu uposlenici Ministarstva sigurnosti javno pitaju ministra Mektića o koruptivnim aferama za koje tvrde da on stoji direktno iza njih i da ih godinama zataškava. Naročito one počinjene u vrijeme kada je bio direktor Službe za poslove sa strancima.
Dalje, oni podsjećaju Mektića da je Izet Nizam, njegov nekadašnji zamjenik, bio uhapšen upravo zbog sumnji u pronevjeru 700.000 KM pri gradnji upravne zgrade Službe u vrijeme dok je Mektić bio direktor Službe za poslove sa strancima.

Uposlenici pitaju ministra Mektića „je li on saslušan u toj aferi i koja je njegova odgovornost'', jer mu je Nizam bio zamjenik, pa je ''teško povjerovati da su išta mogli raditi jedan bez znanja i saglasnosti drugoga“.
- Zvuči smiješno kad se Dragan Mektić bori i glasno govori o borbi protiv korupcije. Poput noja zabije glavu u pijesak i nikada ne odgovara javnosti o koruptivnim aferama koje je masovno proizvodio kao direktor Službe za poslove sa strancima i kao ministar sigurnosti BiH.
Javnost nikada nije dobila odgovor kako je njegov zet (kćerkin muž inicijala G. Ž.) uspio biti najbolji na konkursu i zaposliti se u Službi baš kad mu je punac Dragan Mektić bio direktor. Moralno, li je – navodi se u pismu.

Dalje, uposlenici Ministarstva sigurnosti podsjećaju i da je Mektić na službena putovanja širom svijeta vodio vozača kojem su karte kupljene iz budžeta BiH iako su na put išli avionom, a ne automobilom.
- Kako je uspio opravdati račune i aviokarte za svog vozača Srđana Radovića, kojeg je vodio na službene puteve u Kinu i SAD?
U odgovorima na zastupničko pitanje naveo je da je vozač putovao službeno. Pa da nije vozio avion ili su možda u Kini uzeli „rentakar“... Moralno, li je - pitaju se uposlenici Ministarstva sigurnosti BiH.
Četničko okupljanje
U pismu uposlenici navode i koga je ministar Mektić zaposlio u Ministarstvu sigurnosti BiH.

Faksimil pisma uposlenika Ministarstva sigurnosti BiH
- Kako su se u Ministarstvu sigurnosti BiH preko noći pojavili novi službenici, supruga od Mektićevog pratioca Svetlana Š., zatim supruga SDS-ovog funkcionera iz Istočnog Sarajeva Radmila L., brat od kuma tvog šefa kabineta Igora Golijanina, Ćućilo Dragan ...? Da li je normalno da se u tvom mandatu od četiri godine u Ministarstvu sigurnosti BiH zaposlilo 20 Srba, jedan Bošnjak i niti jedan Hrvat? Moralno, li je?
Mektiću njegovi uposlenici zamjeraju i zašto protekle četiri godine, koliko je na čelu tog ministarstva, a što je u njegovoj direktnoj nadležnosti, nije poduzeo ništa da se zabrani četničko okupljanje i njihovo postrojavanje u Višegradu.

- Zašto nisi ni riječi napisao ili pokrenuo bilo kakvu aktivnost nakon postrojavanja četnika u Višegradu, a toliko se boriš za bošnjačke interese? Moralno, li je? Da li je normalno da donosiš odluke za koje uopšte nisi nadležan samo da bi sklonio sekretara Ministarstva Dautbašića kako bi bilo manje svjedoka činjenja tvojih teških nezakonitosti? Moralno, li je?
Afere s maloljetnicama
Uposlenici Ministarstva sigurnosti optužuju ministra Dragana Mektića i za neprimjerene odnose s maloljetnicama i studenticama.
- Dragane Mektiću, znaš vrlo dobro da si zadnja osoba na svijetu koja bi trebala povlačiti pitanje moralnosti nakon silnih skandala i nemorala s maloljetnicama i studenticama za koje misliš da si uspio zataškati - zaključuje se u pismu uposlenika Ministarstva sigurnosti BiH u kojem iznose teške optužbe na račun ministra Mektića.
NEZAPAMĆENO Ne vrijeđaju samo svoju nego i inteligenciju svih nas

Ko to tamo tvita: Politički klovn naspram kolega iz regionaObraćanje javne ličnosti mora biti promišljeno

prije 2 sata

Selma MUJIĆ

Bolje je šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju, rekao je Abraham Linkoln (Lincoln), jedan od američkih predsjednika.

Svaku sumnju, otkako se upoznao s društvenom mrežom Twitter, a možda čak i ranije, u smislu Linkolnove izreke, odstranio je ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić na isteku svog, ako je suditi po obavljenom poslu, protraćenog mandata.

Teško da prođe ijedan dan, a da ministar Mektić javnost ne šokira svojim objavama u kojima demonstrira svu svoju nepismenosti i neprofesionalnost.

U jednoj od posljednjih objava Mektić je, između ostalog, napisao:

- “Sviraj ku*cu, pametuješ a imaš samo 13 pratilaca.”

Dragan Mektić@DraganMektic

Sviraj kurcu,pametuješ a imaš samo 13 pratilaca.

Jovan Marjanović@JovanMarjanovi5

Replying to @DraganMektic

Aj Mekticu nemoj praviti gramaticke greske, ne pristaje ti. Znaci ocaj je vidjeti da covjek koji obnasa tu funkciju pise kao ti. Volju da se promijene stvari imas, ali nacina nemas.

176

10:45 PM - May 25, 2019

Twitter Ads info and privacy

32 people are talking about this

Da je nedostojan funkcije koju obnaša, osim što mu ukazuju pratioci, pokazuju i profili njegovih kolega iz regiona na različitim društvenim mrežama. 

Srbijanski ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović nema profil na Twitteru. Međutim, na njegovom Facebook profilu mogu se naći objave sa zvaničnih susreta i gostovanja, a među posljednjim postovima su informacije i fotografije s obilježavanja Međunarodnog dana nestale djece, te obraćanje maturantima koje poziva da budu primjer budućim generacijama:

- Dragi maturanti, uz vaše odgovorno ponašanje budite primjer budućim generacijama i pokažite da se možete dobro provesti bez alkohola i droge. Članovi MUP-a će se pobrinuti da budete sigurni i da vaša proslava mature protekne u najboljem redu.

Crnogorski ministar unutrašnjih poslova Mevludin Nuhodžić nema zvanične profile na društvenim mrežama. Njegove aktivnosti prenose stranice Vlade Crne Gore, ali i brojni profili evropskih medija, ambasada i drugih, čime se još aktuelni bh. ministar Dragan Mektić ne može pohvaliti.

Ministar unutrašnjih poslova Hrvatske Davor Božinović aktivan je i na Twitteru i na Facebooku. Putem svojih profila s javnošću dijeli informacije o zvaničnim posjetama, prisustvu na međunarodnim konferencijama, značajnim godišnjicama za Hrvatsku, opremanju policije i sigurnosnih agencija te uspjesima u svom mandatu.

View image on Twitter

Davor Božinović@DavorBozinovic

Na zastupničko pitanje Ranka Ostojića ukazao sam da je @mup_rh u mom mandatu iz EU Fonda za unutarnju sigurnost, te Fonda za azil, migracije i integraciju povukao više od 120 milijuna eura, a u njegovu 0.

12

3:29 PM - Apr 24, 2019

See Davor Božinović's other Tweets

Twitter Ads info and privacy

Nezapamćeni skandal ili sloboda govora

Komentirajući Mektićeve objave, direktorica Centra za kulturu dijaloga Sanja Vlaisavljevićističe kako “nažalost, upravo stiže na naplatu medijsko promoviranje i javno manipuliranje čovjekom koji već odavno koristi retoriku neprimjerenu javnoj ličnosti, čime je postao svojevrstan politički klovn”, napomenuvši da on nije jedini bh. zvaničnik s neprimjerenom retorikom.

- Svako obraćanje javnih ličnosti, ministara, makar i na Twitter profilu, obraćanje je javne ličnosti i stoga mora biti promišljeno prije objavljivanja. Ovih dana svjedočimo retorici i u nekoj TV emisiji i člana Predsjedništva BiH Željka Komšića, poput “uvlačenje u pozadinu”, Mektićevih prostačkih izraza i mislim da je krajnje vrijeme da se javno reagira povodom ovog jer time oni ne vrijeđaju samo svoju nego i inteligenciju i dostojanstvo svih nas građana i BiH općenito. Činjenica da kao ministar Mektić poziva na proteste protiv VSTV-a u stilu građanskog aktiviste koji poziva na građanski neposluh obnašajući državničku funkciju je nezapamćen skandal. Ne bez razloga se ta pojava naziva građanski, a ne državnički neposluh – ističe Vlaisavljević.

Urednik portala Buka Aleksandar Trifunović ipak ističe kako je riječ o slobodi govora, navodeći da javnost treba dati svoj sud o takvoj vrsti izražavanja.

- Gospodin Mektić ima tu komociju da je praktično na kraju mandata i on govori i predstavlja se stavovima koji su njegovi lični. Pretpostavljam da nijedno ministarstvo ne bi moglo stajati iza tih stavova. Smatram da je u svakom slučaju potrebno da svako obraćanje u javnosti treba imati i određenu dozu digniteta. Lično ne shvatam njegov profil kao profil ministra sigurnosti, nego kao profil Dragana Mektića – kazao je Trifunović.

Iako je riječ o ličnom profilu te ministru na isteku mandata, ne treba zanemariti činjenicu da je Dragan Mektić izabran u aktuelni saziv Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH te da će funkciju državnog poslanika obavljati u naredne četiri godine.

Preuzmite aplikacije Dnevnog avaza za Android i iOS.

jazzer

#4424 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by jazzer » 29/05/2019 10:34

Ko god je imao da kaze nesto pozitivno o Tegeltiji i VSTV dobio je priliku u Avazu.

Neki dan gledam onog advokata Crnalica, inace zastupa Fahru na sudovima, kaze lik da ne vidi
nista sporno na snimku, da Tegeltija nema razloga da podnese ostavku jer nije uradio nista nedolicno ili,
ne dao Bog, koruptivno.

Grcevito se Fahro bori da ne dodje do bilo kakvih promjena u BH pravosudju, jer sa nezavisnim
tuziocima i sudijama i njegova sloboda dolazi u pitanje.

Janjicar

#4425 Re: Dnevni Avaz-SBB-Fahrudin Radoncic ALL ABOUT

Post by Janjicar » 29/05/2019 12:58

A. NUHANOVIĆ - E. TRAKO šljamu i otpadu ljudski.

Post Reply