Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Locked
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1126 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Samo za prave muslimane: :bih:

User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#1127 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by York Light 100`s »

spreca wrote: Pa covjece......svi ovdje govore o tome...odnosno da je taj pokret opasnost prvo za muslimane pa onda za druge.....i sam sam za to da ih se drzi na oku i da se odmah reaguje..........ali govorim o onima drugima koji imaju svoje vehabije i cute a ovdje nekom prodaju maglu...jel sad shvatas o cemu trunim
Imaju i oni svoje vehabije sa tri prsta i za dom spremni ali da budemo iskreni ne diraju se ni u nas ove oridžidži vehabije bez razloga. Eno ih godinama žive u Gornjoj Maoči i većinu niko ne dira. Kada policija ili neka organizacija dođe da obiđe selo to je ako je neka svjetska potjernica izdata prema jednom od mještana. Mi govorimo o četničkim skupovima a ovdje imamo sa Gornjom Maočom jedno kompletno selo sa jednom ideologijom i opet to selo i dalje eksistira.
Ne bi ove bradonje bile toliko u fokusu da nema aktuelnog dešavanja u svijetu, misliš da bi ISIL imao takvu negativnu sliku u svijetu da skidaju glave iračkoj sirotinji umjesto amerikancima i britancima? Misliš li da bi ona ISILova zastava na prozoru one kuće privukla pažnju da ISIL ne hara ovih zadnjih mjeseci? Pa zamisli samo da je prije nekoliko mjeseci okačio ISILovu zastavu bio bi pozitivan lik jer je okačio zastavu saradnika Amerike :-)

Ovo što se u zadnje vrijeme gleda osjetljivije na vehabijske brade nego na četničke brade jeste da se dodvori zapadu i distancira od neprijateljstva na zapadu. Ovo nije godina 1992. pa da je četnička brada jedna od glavnih negativaca u Europi, četnici su danas šaka jada. Ovo nije zavjera srpskih i hrvatskih sila u BiH da idu protiv svega što je islamsko nego to je ona stara "kad Amerika plače čitav svijet mora plakati". Dok je god ISIL prijetnja #1 zapadu naši će se truditi da stvore vehabije kao neprijatelje #1 u BiH jer je to BiH način da se distanciraš i pokažeš da si na strani zapada, na europskom putu
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#1128 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by harač »

shibonja wrote:
harač wrote:filipović je komunistički ublehaš, kao i obično. vehabistička prijetnja je stvarna: izljevi mržnje prema drugima su stvarni, odlasci u siriju su stvarni, teroristički napadi po bosni su stvarni etc. to je ološ s kojom će se država morati obračunati kad-tad

Genocid u Srebrenici je izmisljotina,Ahmici su izmisljotina,Tomasica je izmisljotina ,a sa par mudzahedina se treba zestoko obrachunati,ma daj,?!
ja nisam isključiv: sve što sam rekao za vehabistički ološ, odnosi se i na četnike i na ustaše
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1129 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Danguba »

hAZNADAR wrote:Stvarno mi niste jasni vi sto stalno spominjete cetnike i ustase u temi o vehabijama. Cetnici jesu bili i ostali najveci neprijatelji - ali dokle ce biti opravdanje za sva ostala zla koja su manja? Jeli trebaju pobiti vise od Srebrenice pa da dodju na tapet?

Logika vam je toliko retardirrana da niste u stanju odgovoriti na najjednostavnija pitanja poput sta da radimo sa cetnicima. Kako da tu pravdu istjeramo u dejtonskoj BiH, a znate da nije bas realno dici vojsku i udariti na Banjaluku, Prijedor, Srbiju,.. u lovu na cetnike.

Da na spominjem glupe stereotipe koje je svojevremeno stvorila SDA da su kriticari negativnih pojava u nasem drustvu komunjare, americka urota,...
i nastavile vehabije. Odakle vam pomiao da jedini vi niste zaboravili na cetnike.

Vehabije su jedan od problema u nesem drustvu, ne najveci ali barem prolem kojeg momozemo rijesiti. Cetnike nazalost ne mozemo rijesiti bar sada i dok je tako - to nije opravdanje da bilo koje budale rade sta hoce.
Cuj ovoga. :-)
Kako ces vojskom ici na B.Luku, Prijedor, Srbiju...pa nisu svi Srbi cetnici.

Kako bi ti rijesio problem vehabosa ako vec ne mozes cetnika?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1130 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Hafis »

Isto kao da čitam Branka Ćopića ili Vladimira Nazora i partizanske pripovjetke.
Pravo se raspričali o ustašama i četnicima, samo još fale ljotićevci, nedićevci, belogardejci, domobrani, balisti i ostali suradnici okupatora.
Sad bi dr Arslanagić rekao... k'o da gledam: selo gori, a baba se češlja.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1131 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Danguba »

nek si nam malo dosao da promuhabetimo ko ljudi.
napeto moj doture, izdurat se nemere. :D
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#1132 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by zgembomaratonac »

hAZNADAR wrote: Kako da tu pravdu istjeramo u dejtonskoj BiH, a znate da nije bas realno dici vojsku i udariti na Banjaluku, Prijedor, Srbiju,.. u lovu na cetnike.
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ve ... 63121.html
Mještani Krčmarica ostali su zaprepašteni nakon saznanja da se grupa vehabija nedavno raspitivala o cijenama nekretnina u ovom mjestu nadomak Banjaluke.
"Došli su u kombiju i raspitivali su se koliko se kreću cijene kuća", ispričala je "Nezavisnim" zabrinuta mještanka koja je zamolila da joj ne navodimo ime. "Ne znam šta im je bio cilj, ali da su unijeli određeni nemir među mještane, to je sigurno. Ovo je prvi put da su došli u ovo mjesto, sa kojeg se Banjaluka vidi kao na dlanu", ispričala je mještanka Krčmarica. Mještani Krčmarica koje smo juče zatekli u ovom mjestu zabrinula je informacija o pojavi vehabija.

"Ništa ne treba da nas čudi. Vehabije se polako približavaju Banjaluci, samo se nadam da to naša policija zna i da prati njihovo kretanja", dodao je mještanin koji je takođe zamolio da mu ne navodimo ime.

Predrag Ćeranić, stručnjak za bezbjednost, juče je izjavio da ovakve informacije u kojima se vehabije interesuju za kupovinu nekretnina nisu novost. "Nedavno se pojavila informacija da se vehabije interesuju i za nekretnine na području laktaške opštine, tako da ova informacija vezana za Krčmarice i ne čudi", dodao je Ćeranić.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1133 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by hAZNADAR »

Danguba wrote:
hAZNADAR wrote:Stvarno mi niste jasni vi sto stalno spominjete cetnike i ustase u temi o vehabijama. Cetnici jesu bili i ostali najveci neprijatelji - ali dokle ce biti opravdanje za sva ostala zla koja su manja? Jeli trebaju pobiti vise od Srebrenice pa da dodju na tapet?

Logika vam je toliko retardirrana da niste u stanju odgovoriti na najjednostavnija pitanja poput sta da radimo sa cetnicima. Kako da tu pravdu istjeramo u dejtonskoj BiH, a znate da nije bas realno dici vojsku i udariti na Banjaluku, Prijedor, Srbiju,.. u lovu na cetnike.

Da na spominjem glupe stereotipe koje je svojevremeno stvorila SDA da su kriticari negativnih pojava u nasem drustvu komunjare, americka urota,...
i nastavile vehabije. Odakle vam pomiao da jedini vi niste zaboravili na cetnike.

Vehabije su jedan od problema u nesem drustvu, ne najveci ali barem prolem kojeg momozemo rijesiti. Cetnike nazalost ne mozemo rijesiti bar sada i dok je tako - to nije opravdanje da bilo koje budale rade sta hoce.
Cuj ovoga. :-)
Kako ces vojskom ici na B.Luku, Prijedor, Srbiju...pa nisu svi Srbi cetnici.

Kako bi ti rijesio problem vehabosa ako vec ne mozes cetnika?
A kako bi ti rijesio problem cetnika u drzavi - slanjem policije iz Zenice da hapsi u Banjaluci? Zasto spominjete cetnike svaki put kada se kritikuju vehabije - kada znate da se cetnici ne secu u Sarajevu vec u RS gdje za sada ne mozemo nista.

Valjda po vasoj logici bi vehabijsko pitanje trebalo sacekati dok se ne rijesi cetnicko - pa da cujem kako i kada.

A problem vehabose vrlo jednostavno - odstranio bi mentore koji na hutbama podsticu na terorizam, slanje mladica u rat, incidente, i potpiruju mrznju koja dovodi do incidenata poput bugojanskog. Neka vjeruju kako hoce i zive kako hoce,.. ali bi na sve moguce nacine odstranio potprivace mrznje prema Bosnjacima.

I ponavljam opet a ti dokazi da nisam u pravu.

Vehabije i cetnici su dobri jarani,.. jedine strane koje jedne drugu nikada ne diraju. Jedni drugima trebaju i dodju ko kec na desetku. Cetnicima vehabije dodju kao opravdanje za separatizam i tkzv islamsku opasnost, a vehabijama cetnicu dodju kao opravdanje upravo kao sto se moze procitati ovdje
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1134 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Hafis »

Danguba wrote:nek si nam malo dosao da promuhabetimo ko ljudi.
napeto moj doture, izdurat se nemere. :D
Brate ste uTušili s tom terminologijom. Vrijeme je da se i to digne na viši level...malo osuvremeni, obogati, a ne vazda isto...prava fildžan spika.
Da vas čovjek ne zna,a još tek i kojom se terminologijom služite, naivčina bi pomislio sve unuci i praunuci Valtera Perića, Đure Pucara i Slaviše Vajnera Čiče :)
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#1135 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by zgembomaratonac »

hAZNADAR wrote:znate da se cetnici ne secu u Sarajevu
:-)



User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1136 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by salik79 »

Hafis wrote:
Danguba wrote:nek si nam malo dosao da promuhabetimo ko ljudi.
napeto moj doture, izdurat se nemere. :D
Brate ste uTušili s tom terminologijom. Vrijeme je da se i to digne na viši level...malo osuvremeni, obogati, a ne vazda isto...prava fildžan spika.
Da vas čovjek ne zna,a još tek i kojom se terminologijom služite, naivčina bi pomislio sve unuci i praunuci Valtera Perića, Đure Pucara i Slaviše Vajnera Čiče :)

Fakat, da li je Slavisa Vajner bio Volksdeutscher?! :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1137 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Hafis »

Ja kad sam bio mali, igrali smo se (osim kauboja i indijanaca) partizana i švaba (obično poslije TV reprize kakvog Bulajićevog filma).
Sreća pa nas djetinjstvo nije zapalo u ovom današnjem vremenu, ne bi znali kako se podijeliti.....evo ćetnici/ustaše - bad guys, ali kako bi nazvali good guyse?
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1138 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Vidi vehabija,sjeme im se zatrlo balinsko...

:-D
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1139 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Qler »

shibonja wrote:Vidi vehabija,sjeme im se zatrlo balinsko...

:-D

ne znam kako si samo povezao ISIS i borce armije BiH? Hajde sad mi to obasjni? Nisi objasnio sto sam te pitao gore, mozes li bar ovo objasniti?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1140 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Hafis »

Kakve vehabije, ovo podrumaši....lafo crta, cvike... :)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1141 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Qler wrote:
shibonja wrote:Vidi vehabija,sjeme im se zatrlo balinsko...

:-D

ne znam kako si samo povezao ISIS i borce armije BiH? Hajde sad mi to obasjni? Nisi objasnio sto sam te pitao gore, mozes li bar ovo objasniti?

citaj mi sa usana sreco,i ponovi gradivo iz sarkazma ,volim te BiH :bih: :thumbup:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1142 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

iNache,ovog vehabiju ispod,treba satrat kakom god mozete !!!!!!!!!


User avatar
Đinajlu
Posts: 460
Joined: 24/05/2012 02:38
Location: Marijan's left nut

#1143 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Đinajlu »

Zašto se vehabije ISIL-ovci upoređuju sa četnicima i ustašama, koje su svoje zadnje aktivnosti imali prije 70 godina?
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1144 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Boze daj mi ti od svoje milosti. a ne onako,kako sam zasluzio..... :D :bih:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#1145 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by shibonja »

Đinajlu wrote:Zašto se vehabije ISIL-ovci upoređuju sa četnicima i ustašama, koje su svoje zadnje aktivnosti imali prije 70 godina?
Ljepoto,1992 nije prije 70 ,vec prije 20 godina,hebote tvoja pilecha pamet...banujte me svega vam..... :D
User avatar
Đinajlu
Posts: 460
Joined: 24/05/2012 02:38
Location: Marijan's left nut

#1146 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by Đinajlu »

shibonja wrote:
Đinajlu wrote:Zašto se vehabije ISIL-ovci upoređuju sa četnicima i ustašama, koje su svoje zadnje aktivnosti imali prije 70 godina?
Ljepoto,1992 nije prije 70 ,vec prije 20 godina,hebote tvoja pilecha pamet...banujte me svega vam..... :D
Ja koliko znam, četnici su kao vojna formacija postojali do kraja II svjetskog rata, a drugo je što se i neki današnji Srbi tako pogrdno nazivaju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1147 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by insomnia78 »

Đinajlu wrote:
shibonja wrote:
Đinajlu wrote:Zašto se vehabije ISIL-ovci upoređuju sa četnicima i ustašama, koje su svoje zadnje aktivnosti imali prije 70 godina?
Ljepoto,1992 nije prije 70 ,vec prije 20 godina,hebote tvoja pilecha pamet...banujte me svega vam..... :D
Ja koliko znam, četnici su kao vojna formacija postojali do kraja II svjetskog rata, a drugo je što se i neki današnji Srbi tako pogrdno nazivaju.
Nisi ti Djinajlu, ti si haman ajglupljina. kak'a ti je to prica, ti prespavo devedesete?
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#1148 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by zgembomaratonac »

Đinajlu wrote:
shibonja wrote:
Đinajlu wrote:Zašto se vehabije ISIL-ovci upoređuju sa četnicima i ustašama, koje su svoje zadnje aktivnosti imali prije 70 godina?
Ljepoto,1992 nije prije 70 ,vec prije 20 godina,hebote tvoja pilecha pamet...banujte me svega vam..... :D
Ja koliko znam, četnici su kao vojna formacija postojali do kraja II svjetskog rata, a drugo je što se i neki današnji Srbi tako pogrdno nazivaju.
BH-patriote se drže definicija Armije RBiH a četnici i ustaše priželjkuju reviziju BH-historije.

hAZNADAR wrote:dokazi da nisam u pravu.

Vehabije i cetnici su dobri jarani

Komandant 4. Muslimanske slavne brigade Armije RBiH i hatib džamije Kralj Fahd u Sarajevu :bih:
Image
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#1149 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by zgembomaratonac »

poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#1150 Re: Vehabizam, prijetna BiH ili ne?

Post by poostar »

shibonja wrote:Nebojte se vi ovih bradonja i njihovih crnih zastava,nego se bojte obicnog bosnje kome je sve dokundisalo,koji je bez posla,bez perspektive,bez nade u bolje sutra,bosnje kojima zatvaraju vrata cak i oni koje je hudi bosnjo izabrao i u ratu branio,dok su oni spavali po sefovima,takvih se bojte ,jer takvi kad im dopizdi,takvi su najopasniji i takvi stavljaju zivot na kocku za dobrobit svoje nejaci,ne one u Siriji I Iraku ,vec gladne nejaci u Bosni i Hercegovini,nejaci koja su zeljna obicne cokolade ,novih patika i zimske jakne ,takvih se bojte !
Jaaah...jer Mevlid je bio izrevoltirani Bosnjak a ne kozojeb..de ba..
handre nas politicari vec 20 godina, trebali smo popizdit vec odavno..no nismo..djeca nam umiru jer ne mogu na ljecenje u inostranstvo a mi odemo pred vladu i kahvendisemo u znak protesta..

I ti sad meni govoris da se ja trebam bojat obicnjog Bosnjaka a ne kozojeba iz Maoce?
Locked