Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

parangal_

#51 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by parangal_ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
parangal_ wrote: pa kad smo toliko infantilni da ne bismo znali voditi odgovornu monetarnu politiku, kako da se uopste bavimo razvojem?

nasi proizvodi su preskupi, kao i radna snaga, zbog tog kursa. to je stabilnost po principu, operacija uspjela, pacijent mrtav.
Iza rata je to bilo najbolje moguće rješenje jer država nije imala nikakve institucije, odnosno one su tek bile u fazi formiranja. Danas ima razloga i za i protiv tako da nije to baš tako crno-bijelo.
sta se sve promjenilo u globalnoj ekonomiji od rata naovamo...
shibonja

#52 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by shibonja »

Ako ikako moze,ja bih malo o kvantnoj fizici na temi o Mladenu Ivanicu i njegovoj dokazanoj, ispod zita cetnickoj ideologiji :D :bih:
Drvosjeca iz Dejcica

#53 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

parangal_ wrote:
parangal_ wrote: pa kad smo toliko infantilni da ne bismo znali voditi odgovornu monetarnu politiku, kako da se uopste bavimo razvojem?

nasi proizvodi su preskupi, kao i radna snaga, zbog tog kursa. to je stabilnost po principu, operacija uspjela, pacijent mrtav.
Iza rata je to bilo najbolje moguće rješenje jer država nije imala nikakve institucije, odnosno one su tek bile u fazi formiranja. Danas ima razloga i za i protiv tako da nije to baš tako crno-bijelo.
Mnogo toga ali BiH nije jedina država koja sprovodi Currency board niti je ta promjena na globalnom nivou sama po sebi razlog eventualnog ukidanja istog. Kao što sam rekao ima razloga za i protiv ukidanja Currency board-a ali ja bih to prepustio ekspertima iz ekonomije i bankarstva da odluče o tome a ne nikako političarima tipa Dodik, izetbeović ili Čović.
parangal_

#54 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by parangal_ »

parangal_ wrote:
Mnogo toga ali BiH nije jedina država koja sprovodi Currency board niti je ta promjena na globalnom nivou sama po sebi razlog eventualnog ukidanja istog. Kao što sam rekao ima razloga za i protiv ukidanja Currency board-a ali ja bih to prepustio ekspertima iz ekonomije i bankarstva da odluče o tome a ne nikako političarima tipa Dodik, izetbeović ili Čović.
ne sekiraj se. eksperti su davno preuzeli tu ulogu od politicara. ne samo kod nas nego u cijelom svijetu. pitanje je samo, zarad cijeg benefita.
Drvosjeca iz Dejcica

#55 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

shibonja wrote:Ako ikako moze,ja bih malo o kvantnoj fizici na temi o Mladenu Ivanicu i njegovoj dokazanoj, ispod zita cetnickoj ideologiji :D :bih:
Može. Po "multiverse" teoriji kvante fizike i mehanike kaže da postoji bezbroj univerzuma u kojem se nalazi svaka kopija nas i da ishodi u svakom tom univerzumu su drugačiji u odnosu na ostale. Dakle možda u nekom tamo univerzumu Ivanić postaje predsjednik RS i vodi je u nezavisnost a u nekom trećem ukida entitet RS...itd. sa drugačijim ishodima. :mrgreen:
shibonja

#56 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by shibonja »

shibonja wrote:Ako ikako moze,ja bih malo o kvantnoj fizici na temi o Mladenu Ivanicu i njegovoj dokazanoj, ispod zita cetnickoj ideologiji :D :bih:
Može. Po "multiverse" teoriji kvante fizike i mehanike kaže da postoji bezbroj univerzuma u kojem se nalazi svaka kopija nas i da ishodi u svakom tom univerzumu su drugačiji u odnosu na ostale. Dakle možda u nekom tamo univerzumu Ivanić postaje predsjednik RS i vodi je u nezavisnost a u nekom trećem ukida entitet RS...itd. sa drugačijim ishodima. :mrgreen:
Po najnovijim americkim saznanjima o tecnom helijumu,moze se doci do zakljucka da je vasa treca teorija najbliza istini :D
Last edited by shibonja on 22/11/2014 20:40, edited 1 time in total.
Drvosjeca iz Dejcica

#57 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

shibonja wrote:
Po najnovijim americkom saznanjima o tecnom helijumu,moze se doci do zakljucka da je vasa treca teorija najbliza istini :D
:lol: Hu nous. :D
shibonja

#58 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by shibonja »

I know :D ,for shure :D
raskopusa

#59 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by raskopusa »

raskopusa wrote:
parangal_ wrote: šokantna naivnost kad je par mjeseci prije bio referendum za nezavisnost bih, sve dok je gorio rat u hrvatskoj. srbima je jugoslavija bila ko tebi bosna. za bosnu bi bosnjaci isli do kraja isto kao srbi za jugoslaviju. znaci isti kurac.
uzivaju u ulozi kalimera.naiva.ba :-)
Sa jednom bitnom razlikom, Srbi nisu imali nikakav mirovni sporazum koji bi garantovao Jugoslaviju dok Bošnjaci imaju Dejton kao i Vašingon koji je uspostavio unutrašnji balans na nivou BiH ali i F.BiH. Svako ko nasilno i jednostrano poduzme bilo šta unutar BiH imat će ne samo suprotnu stranu za vratom već i potpisnike tog sporazuma. Malo razmišljanja ne škodi, tupavo cerekanje pokazuje odsustvo zdrave logike. :wink:
lijepo bi bilo da nesto procitas kako je yuga nastala i ko je u nju sta unio. vidis prisilno jedinstvo bas ne obecava.eto papa franja ocjenio je da je raspad yuge bio razumljiv posto je rijec o "toliko razlicitim kulturama" da nisu mogle opstati zajedno "bez lijepka". :roll: kazu da je bih yuga u malom. :) koliko ce lijepak drzati..... :facepalm:
Drvosjeca iz Dejcica

#60 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

raskopusa wrote: lijepo bi bilo da nesto procitas kako je yuga nastala i ko je u nju sta unio. vidis prisilno jedinstvo bas ne obecava.eto papa franja ocjenio je da je raspad yuge bio razumljiv posto je rijec o "toliko razlicitim kulturama" da nisu mogle opstati zajedno "bez lijepka". :roll: kazu da je bih yuga u malom. :) koliko ce lijepak drzati..... :facepalm:
Ne čitam naručena nacionalna sranja i ode o nacijama koje su nešto negdje unjele. Papa Franja ima svoje mišljenje kao i svako drugi k'o guzicu što je nosi. Izraz "Yuga u malom" se upotrebljavao u bivšoj državi a u BiH je danas malo šta od toga ostalo s obzirom na dešavanja. Ono što danas ljude drži na uzici da ne pucaju jedni na druge u BiH je Dejton i Vašington zato se ne raduj tom nekom scenariju po kojem bi neko nametnuo nešto onom drugom mimo ovih sporazuma. :oops:

P.S Ognjen Tadić je nedavno dao formulu kako se RS može odvojiti od BiH. Samo uz pristanak Bošnjaka. SDS mi nije opcija ali čovjek je možda od 92' izrekao najveću istinu Srbima u BiH. :wink:
raskopusa

#61 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by raskopusa »

raskopusa wrote: lijepo bi bilo da nesto procitas kako je yuga nastala i ko je u nju sta unio. vidis prisilno jedinstvo bas ne obecava.eto papa franja ocjenio je da je raspad yuge bio razumljiv posto je rijec o "toliko razlicitim kulturama" da nisu mogle opstati zajedno "bez lijepka". :roll: kazu da je bih yuga u malom. :) koliko ce lijepak drzati..... :facepalm:
Ne čitam naručena nacionalna sranja i ode o nacijama koje su nešto negdje unjele. Papa Franja ima svoje mišljenje kao i svako drugi k'o guzicu što je nosi. Izraz "Yuga u malom" se upotrebljavao u bivšoj državi a u BiH je danas malo šta od toga ostalo s obzirom na dešavanja. Ono što danas ljude drži na uzici da ne pucaju jedni na druge u BiH je Dejton i Vašington zato se ne raduj tom nekom scenariju po kojem bi neko nametnuo nešto onom drugom mimo ovih sporazuma. :oops:

P.S Ognjen Tadić je nedavno dao formulu kako se RS može odvojiti od BiH. Samo uz pristanak Bošnjaka. SDS mi nije opcija ali čovjek je možda od 92' izrekao najveću istinu Srbima u BiH. :wink:
ti to citiras malog palanackog advokatica? :shock: vidi se da ne citas a i rijecnik ti je na visini. :facepalm:
SaraFina

#62 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by SaraFina »

Ja ne znam o čemu se uopće polemise na temama poput ove i onih par o SDS-u koji navodno prestavlja bolju opciju od SNSD-a?

Meni je Mladen jedino zanimljiv bio dok se vodila kampanja i postojala mogućnost da istisne Cvijanovićku. Kad je istisnuo i nametnuo se, sad me zanima da izazove raskol izmedju koalicije kojoj pripada i SNSD-a.

Isto tako i SDS mi je zanimljiv kao opcija promjene u RS-u i raskola medju Srbima.

Da će neko od njih voditi neku revolucionarnu probosansku politiku, sigurno neće ..

Ali pozeljna je ta podjela kao opcija neslaganja koju mozemo iskoristiti na drzavnom nivou.

Plus toga ako koalicija oko SDS-a formira većinu biće grabezi oko pozicija jer dugo su bili opozicija.
Tako da i u tom slučaju očekujem a što drugo nego neslaganja :D
Hodidid

#63 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Hodidid »

Ivanic je tehnokrat sa doktoratom iz jal Glasgow-a ili Edinburg-a u Skotskoj. Kultiviran, profinjen ali na SANU liniji kao i njegovi prethodnici. To mu je i uvjet za politicko prezivljavanje u RS-u. Licno se slazem sa onima koji smatraju da na duge staze ne moze racunati na neku siru politicku podrsku kod birackog tijela u RS-u. Ljudi se jednostavno neprepoznaju u njegovom nastupu i ne razumiju njegovu umotanu u celofan retoriku. Nece tu biti teferica i njegovog hodanja po narodnim veseljima. Lik nije taj profil politicara a ni osobe. Samozatajan je i pronicljiv. Rekao bih jedan od najinteligentnijih srpskih politicara opcenito. Politicara tipa Ivanica srbi u RS-u nemaju puno. Covjek je pragmatik ali ukoliko bi se karte na medjunarodnoj sceni poslozile u korist SANU ideja mislim da ne bi dvojio sekunde da udje projekt realizacije spajanja RS sa Srbijom. Tu se ne treba biti naivno.

Na kratke staze mislim da drzava BiH moze profitirati s njegovim dolaskom u predsjednistvo. U konacnici mislim da on nece bitnije odstupati od svoje politicke ideje.
Hodidid

#64 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Hodidid »

E da, sto se tice ovih dezurnih srba na temi sto poistovjecuju Bosnu sa Jugoslavijom. Rece jedan kako bi dobro bilo da mi ostali procitamo ko je sta unio u Jugoslaviju. Znamo mi odlicno ko je sta unio u Jugoslaviju samo bi trebali da obnovite lekcije iz historije a koje se ticu pitanja cija je ideja stvaranje Jugoslavije? Kako su Pasic i radikali onomad gledali na ideju Jugoslavije? Osim toga poistovjecivanje Bosne i Jugoslavije u bilo kojem kontekstu je bezpredmetno i bezmisleno. Ali odosmo sad u off.
homega

#65 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by homega »

Hodidid wrote:Ivanic je tehnokrat sa doktoratom iz jal Glasgow-a ili Edinburg-a u Skotskoj. Kultiviran, profinjen ali na SANU liniji kao i njegovi prethodnici. To mu je i uvjet za politicko prezivljavanje u RS-u. Licno se slazem sa onima koji smatraju da na duge staze ne moze racunati na neku siru politicku podrsku kod birackog tijela u RS-u. Ljudi se jednostavno neprepoznaju u njegovom nastupu i ne razumiju njegovu umotanu u celofan retoriku. Nece tu biti teferica i njegovog hodanja po narodnim veseljima. Lik nije taj profil politicara a ni osobe. Samozatajan je i pronicljiv. Rekao bih jedan od najinteligentnijih srpskih politicara opcenito. Politicara tipa Ivanica srbi u RS-u nemaju puno. Covjek je pragmatik ali ukoliko bi se karte na medjunarodnoj sceni poslozile u korist SANU ideja mislim da ne bi dvojio sekunde da udje projekt realizacije spajanja RS sa Srbijom. Tu se ne treba biti naivno.

Na kratke staze mislim da drzava BiH moze profitirati s njegovim dolaskom u predsjednistvo. U konacnici mislim da on nece bitnije odstupati od svoje politicke ideje.
:thumbup: :thumbup:

To je to!

Zatvoriti temu, nema se ovdje više šta dodati.
Nomo

#66 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Nomo »

raskopusa wrote:
lijepo bi bilo da nesto procitas kako je yuga nastala i ko je u nju sta unio. vidis prisilno jedinstvo bas ne obecava.eto papa franja ocjenio je da je raspad yuge bio razumljiv posto je rijec o "toliko razlicitim kulturama" da nisu mogle opstati zajedno "bez lijepka". :roll:
kazu da je bih yuga u malom.
:) koliko ce lijepak drzati..... :facepalm:
ko kaze ? ko ? ama ko kaze bolan ne bio ? evo ja kazem da je hrvatska sa srbima , bosnjacima , bosancima , hercegovcima , albanicima , talijanima , rusima , makedoncima , madjarima , romima , njemcima , austrijancima itd yuga u malom . Evo ja kazem da je crna gora u kojoj zivi 40 posto srba 10 posto bosnjaka i bog te pito koliko cigana i albanaca , dakle ja kazem da je crna gora yugoslavija u malom . o makedoniji da ne govrim . makedonci albanci , bare bare plus turci, bosnjaci nesto malo bugara i srba i pokoji turcin . cigani pride . i to je yuga u malom . koji qurac ste navalili s tim da BiH yuga u malom . Po cemu ? Zasto ? Ko kaze ? zato sto je uspio genocid i zato sto ste stali na pola puta da ukradete tudju zemlju . nikada govna cetnicka nece uzeti vise bosanske zemlje , osim onoga sto stane na vrh opanka .cuj yuga u malom serem ti se na yugu iz troskoka . napravljena je samo zato da se u nju Bosna uvuce i da se onda iz Bosne zemlja , ( teritorija ) izvuce . Eto zasto je postojala Yuga i zasto mi je vise od pola familije zivot dalo u partizanima .pravite sebi opet yugu slobodno . srbi hrvati i slovenci . yugu su pravili oni koji se mrze iz dna duse . zasto ? Da bi iz yuge ukrali tudje teritorije . Niti su Bosanci niti Albanci pravili Yugu ( pogotovo kraljevinu ) . nego Srbi i Hrvati . Naravno , na taj nacin , tako sto su usisali tertorij BiH u svoje yugo ralje . Qurac djaci ! nista od toga . bando . genocid u drugom svjetskom ratu genocid u ovom ratu . agrarna reforma kralja aleksandra karodjervica . kojeg je ubio bugarin VMRO DPMNE preko ante pavelica . dabogda mu se ruka pozlatila . ja koji sam imao bosanske kraljeve Kotromanice i Tomasevice koji su bili pojam u Evropi odjednom dobijem srpskog napirlitanog gedzu i drumskog razbojnika da mi bude kralj . neka tebi bude kralj meni nece . meni karadjordjevici ni zahod ne bi cistili . tebi odmah neka bude kralj onaj debeli cetnik iz londona koji zivi na socijali u engleskoj . jer su se potrosile pare i zlato koje onaj njegov nosonja petar( sto lici na bob rocka ) ukrao kada je ostavio srbiju i pobjegao . sajkaca i opanci , kama i genocidi i silovanje .................ma zdravoooooooooooooooo . divljaci , nadjite sebi neke nove zrtve ako ima jos budala kao sto su bili Bosanci koji su vam vrat namjestali na kamu u zadnjih sto godina .

kreveljis se sa nekom glupom pricom o ljepilu i mislis da si duhovit i pametan . naravno da zajednica srba hrvata i slovenaca bila pricvrscena onim bijelim ljepilom sa kojim djeca u osnovnoj skoli lijepe slicice . naravno da slovenci ne vole hrvate i obrnuto a o srpsko hrvtskoj ljubavi da ne pricam . samo mi nije jasno kakve veze ima jedna hiljadugodisnja drzava Bosna sa ljepilom koje je ljepilo Yugoslaviju . zajebi ti tu pricu i ti malo procitaj sta je ko unio , kada kako i gdje . da si nesto citao znao bi da je srbija lopovlukom dobila vojvodinu , sandzak i kosovo . 1878 , 1912 i 1918 . do tada je bio pasaluk . nije im bilo to dovoljno nego guzica zinula na viroviticu , vukovar , banja luku bijeljinu focu visegrad trebinje itd . sve srusene dzamije , 400 konclogora i masovnih grobnica i svi nesrbi protjerani i ubijeni su dokaz o cemu se ovdje radi . ja da sam na tvom mjestu ne bi imao obraza doci na bosanski forum i pricati o ljepku i koliko ce on uzdrzati . ali ja nisam na tvom mjestu . na svu srecu . jer da jesam ja bih se polio benzinom i zapalio . jos se traze kosti i otkopavaju masovne grobnice a ti bi da krades tudju zemlju . uljepljenu ljepkom . bolje bi ti bilo da cuvas svoju koja je uljepljenja pljuvackom . prva jaca kisa i odlepice se i vojvodina i sandzak a mogli bi i bugari da vide hajra .
Last edited by Nomo on 23/11/2014 07:57, edited 2 times in total.
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#67 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» parangal_

2 sedmice
res publica

#68 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by res publica »

Vijesnik proljeća neće učestvovati u organizaciji obilježavanja ZAVNOBiH-a. Što je valjda dokaz zaokreta i postojanja različitih politika u RS. :lol:

Opet, Čović hoće učestvovati. :?
muzicar_iz_parka

#69 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by muzicar_iz_parka »

Baš fini ti liberalni predstavnici iz manjeg entiteta:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mladen-i ... /141124139
Mladen Ivanić: Nema osnove za obilježavanje Dana državnosti BiH
Haman

#70 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Haman »

Kako sada izgledaju politicke prilike u BIH nije bitno da li u predsjednistvu sjedi: Ivanic, Dodik, Krajisnik ili bilo koji politicar iz Rep. Srpske. Svi ce pricati iste price, price protiv BiH i Bosnjaka.
:-) :-) :-) :-)
muzicar_iz_parka

#71 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by muzicar_iz_parka »

Haman wrote:Kako sada izgledaju politicke prilike u BIH nije bitno da li u predsjednistvu sjedi: Ivanic, Dodik, Krajisnik ili bilo koji politicar iz Rep. Srpske. Svi ce pricati iste price, price protiv BiH i Bosnjaka.
:-) :-) :-) :-)
Na drugim temama ga dižu visoko, predstavljaju kao simbol nekih liberala i onih koji napredno razmišljaju u manjem entitetu, takoreć dobio status Komšića po svojoj požrtvovanosti za BiH.
Al kao što već rekoh prije par dana, razlika između njega i Dodika je samo u načinu nastupa, jedan salonac a drugi sa vašara. :D
Last edited by muzicar_iz_parka on 25/11/2014 15:54, edited 1 time in total.
bole1st

#72 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by bole1st »

Ivanic rece od 22-e do 24-e minute emisije iz uvodnog upisa da bi 95% gradjana RS-a zeljelo odcjepljenje od BiH, ali da to sad nije moguce i da je sada prerano o tome govoriti. To znaci da bi i on i njegova stranka bili za to, samo misle da sad nije pravi trenutak. Ivanic otvoreno prica isto sto i Dodik, samo ima drukciji pristup. Ne treba se zavaravati oko Ivanica.
pashasolidni

#73 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by pashasolidni »

najsvinjolikiji predstavnik srpskog naroda u bosanskohercegovachkim institucijama speshli u predsjednishtvu,evah.i chetnik,pride
travnik

#74 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by travnik »

Mladen Ivanić će raditi sve ono što je govorio, što je do sada radio i što se može očekivati. Dakle, više-manje kao i Radmanović. Ista politika kao i Dodik, samo minus bahatost i vulgarnost. U sve su jedino čudni mediji u SA i dio javnosti koji će vjerojatno Ivanića, samo zato što je protiv Dodika, toliko hvaliti, a onda vrlo brzo, kada skontaju ono što se o Ivaniću zna već 20 godina, početi sa napadima. Zašto? Zato što je u FBiH dobar srpski političar onaj koji ne voli Dodika i koji želi smanjiti ovlasti RS-a. Ivanić zadovoljava ovo prvo, što je za sada dovoljno, ali kada na stol dođe ovo drugo, Ivanić otpada. Ništa Ivanić nije drukčiji od SNSD-a po ključnom pitanju po kojem se u FBiH formira stav o srpskim političarima, a to je pitanje RS-a.
Helena2014

#75 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Helena2014 »

Obama čestitao Ivaniću Dan državnosti 25.novembar

SARAJEVO - Čestitka koju je Barak Obama (Barack), predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, uputio predsjedavajućem Predsjedništva BiH Mladenu Ivaniću, objavljena je jučer na službenoj internet-stranici državnog predsjedništva.

Naš list je prvi objavio informaciju o pismu koje je Obama uputio građanima i državnom vrhu.

- Poštovani gospodine predsjedniče, izuzetno mi je zadovoljstvo da čestitam Vama i građanima Bosne i Hercegovine Dan državnosti, 25. novembar. Koristim priliku da ponovim snažnu podršku moje zemlje bosanskohercegovačkoj euroatlantskoj budućnosti - navedeno je u Obaminoj čestitki.

Istovremeno, prvi čovjek najmoćnije svjetske sile dao je punu podršku putu u bolju budućnost i jačanju demokratije.

- Put prema integracijama će jačati bosanskohercegovačke demokratske institucije, razvijati ekonomiju i kreirati radna mjesta, unaprijediti rukovođenje i jačati stabilnost. Sjedinjene Države će sarađivati s vašom novom vlasti, da bi bile sprovedene neophodne reforme za napredak Bosne i Hercegovine prema ispunjavanju ovih ciljeva. U duhu prijateljstva i posvećenosti boljoj budućnosti, primite iskrene želje za vaš značajan praznik - napisao je Obama.
Post Reply