"Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

User avatar
sebija
Posts: 343
Joined: 09/10/2014 17:45

#1 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by sebija »

Tema je da ovo žulja gospodu koja je postavila klip na YouTube, pod imenom "TVHercegBosne".

Naravno da nema dijeljenja. Sretno SDP! UJEDINJENI!
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#2 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

:lol: Pa on je bio u Briselu.

Nakon izbora...

Image

Image

Ja sam mor'o, mor'o
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#3 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by biske »

čovjek već objasnio, ne treba zasebna tema
http://www.klix.ba/forum/sdp-t87207s36025.html
Maystor wrote:
mirsek wrote:
VjecitiStudent wrote:
Naravno da je išlo na kraju, trik koji jednako uspijeva zadnjih 20 godina.
HAAALOOOOOO, KARTEEEEEEE SU TAČNEEEEEEEEEEEEEE.
O kojem triku tu pricas ?
Jel tebi predlaganje 3 eniteta u drzavi kao briselski prijedlog trik ??
Jel tebi ovaj prijedlog brisela potaman ?
Ja o SDA mislim sve najgore, ali treba biti iskren i reći da Lagumdžija laže kao džukela. Karte koje je cijepao nisu nastale u Briselu, već su isprintane u centrali SDP-a. Radi se o vizualizaciji jednog Tihićevog pokušaja da sa Čovićem postigne dogovor oko presude Sejdić-Finci. Tihić je predložio da se uvede amandman na izborni zakon koji će reći da ne mogu dva člana Predsjedništva biti iz iste od ovih izbornih jedinica. I nije nas Lagumdžija spasio, već je Čović odbio Tihićev prijedlog, uz napomenu da bi prihvatio, ali da jedna izborna jedinica bude bivša Herceg-Bosna. To Tihić nije prihvatio i tu priča završava.
Lagumdžija ne reče šta je on lično predlagao: "američki" model po kojem bi se svakom kantonu dodijelio određeni broj elektorskih poena. Po Lagumdžijinom prijedlogu glas Bošnjaka iz Goražda ne bi vrijedio isto kao i glas Bošnjaka iz Sarajeva. Njegov prijedlog je još gori od ovog Tihićevog (ali je i njega Čović odbio). Eto da se zna.
Maystor wrote:
mirsek wrote:
Maystor wrote:
Objasnio sam, pročitaj. Šta ti nije jasno?
Čekaj, iz kojeg perioda je ovaj prijedlog, ciji je prijedlog, ko ga je prihvatio a ko odbio ?
Ako neko zna neka odgovori.
Hvala unaprijed. :thumbup:
Ama čovječe pročitaj, sve sam ti napisao. Evo ti jedan video prilog iz tog vremena

http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... covic.html
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#4 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

Da se podsjetimo
Danas je u Sarajevu održana sjednica Predsjedništva SDP BiH na kojoj se raspravljalo o sporazumu sa strankom HDZ, u vezi sa donošenjem odluka o presudi Sejdić-Finci. Član predsjedništva Željko Komšić, napustio je sjednicu prije završetka. Ispred ulaza u zgradu Komšića su dočekali novinari kojima je rekao da sjednicu napušta iz privatnih razloga. Međutim, ubrzo se ispostavilo da je predsjednik Komšić sjednicu napustio zbog neslaganja sa prisutnima u vezi donošenja odluke o slučaju Sejdić-Finci.

Komšić je izjavio kako su mu prisutni rekli da je lud.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#5 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Henry Chinaski »

dalje wrote:Da se podsjetimo
Danas je u Sarajevu održana sjednica Predsjedništva SDP BiH na kojoj se raspravljalo o sporazumu sa strankom HDZ, u vezi sa donošenjem odluka o presudi Sejdić-Finci. Član predsjedništva Željko Komšić, napustio je sjednicu prije završetka. Ispred ulaza u zgradu Komšića su dočekali novinari kojima je rekao da sjednicu napušta iz privatnih razloga. Međutim, ubrzo se ispostavilo da je predsjednik Komšić sjednicu napustio zbog neslaganja sa prisutnima u vezi donošenja odluke o slučaju Sejdić-Finci.

Komšić je izjavio kako su mu prisutni rekli da je lud.
Je li ovo u kontekstu komšićevog dogovora sa Ha De Ze-om?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by It_is_a_Leclerc »

Činjenica jeste da je prijedlog podjele postojao, i da su ga Radončić, Izetbegović i Lagumdžija rezolutno odbili.

Hajte da ne lažemo ko SDA, kad već javno pišemo.
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#7 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

It_is_a_Leclerc wrote:Činjenica jeste da je prijedlog podjele postojao, i da su ga Radončić, Izetbegović i Lagumdžija rezolutno odbili.

Hajte da ne lažemo ko SDA, kad već javno pišemo.
Sporazum Lagumdžija Čović
Predlaže se ponderiranje aktivnog biračkog prava, tj. gradacija glasova kroz tzv. „vrijednost glasa“, ovisno o nacionalnoj i teritorijalnoj pripadnosti, što je suprotstavljeno evropskoj praksi i zahtjevu Presude.

Time bi glasovi birača vrijedili shodno tome da li su ih dali „više vrijednom“ ili „manje vrijednom“ kandidatu, nacionalno predisponiranom, a stranke bi, shodno ovakvom modelu, u konačnom izračunu dobile „etničke koeficijente“ za delegatska mjesta u federalnom Domu naroda.

To, pak, podstiče stranke da nominiraju isključivo kandidate „većinskog konstitutivnog“ naroda u datom kantonu, bez kandidata drugih naroda ili ostalih, što vodi ka potpunoj etnicizaciji listi.

Posljedica ovakvog rješenja bilo bi i gubljenje „manjinskih konstitutivnih“ delegata iz kantona gdje je određeni konstitutivni narod u relativnoj matematičkoj manjini.

Npr. teško da bi u Domu naroda FBiH više bilo hrvatskih delegata iz BPK, USK ili srpskih delegata iz Kantona Sarajevo.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#8 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by madtv »

milonja wrote:

trebao je obje karte da pocijepa a ne samo jednu...
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#9 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

dufon wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Činjenica jeste da je prijedlog podjele postojao, i da su ga Radončić, Izetbegović i Lagumdžija rezolutno odbili.

Hajte da ne lažemo ko SDA, kad već javno pišemo.
Koji medjunarodni majmun je predlozio ono? Pa ja bih ga pljunuo da mi je ono donjeo na stol. Ne, ne bih ga pljunuo, uzeo bih tu mapu i tukao bi ga sa njom u pola Brisela.
S papirnom mapom?
:-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#10 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by JoseMujica »

idi iskopaj Aliju pa ga nokautiraj
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#11 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by RahatHurmašica »

.
Last edited by RahatHurmašica on 20/03/2015 14:28, edited 1 time in total.
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#12 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

RahatHurmašica wrote: lobiranje hrvatske u eu se itekako osjeti. mislim da nam je trenutno hrvatska opasniji neprijatelj od srbije.
Ne lobira Hrvatska u EU vec Hrvatska = EU.
Čudno da se do sad nisi navikao da je Hrvatska dio EU.
Donose odluke unutar nje, imaju pravo veta i svasta nesto.
A mi smo početkom milinijuma bili ispred Hrvatske sto se tiče EU integracija.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Novak20 »

dalje wrote:
RahatHurmašica wrote: lobiranje hrvatske u eu se itekako osjeti. mislim da nam je trenutno hrvatska opasniji neprijatelj od srbije.
Ne lobira Hrvatska u EU vec Hrvatska = EU.
Čudno da se do sad nisi navikao da je Hrvatska dio EU.
Donose odluke unutar nje, imaju pravo veta i svasta nesto.
A mi smo početkom milinijuma bili ispred Hrvatske sto se tiče EU integracija.
I Enver Hoxha je svagdje vidio neprijatelje. To ga je dugo držalo na vlasti. Najopasniji i najbolji neprijatelji smo sami sebi, čini mi se.
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#14 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

milonja wrote:
dufon wrote: Zaista, koji EU majmun je predlozio ono smece od mapa, naravno na totalnu stetu Bosnjacima? To je taj sistem, dolaze pet ili deset puta sa ovakvim nonsensima, a onda dodje Dayton i tamo uvale 49% Srbima, a Bosnjake strpaju na 24%?
ko ti slaga da je 24%
mora se priznati uspjeh četničko-ustaške propagande o tih famoznih 24%
ponovo te pitam odakle ti baš 24%, ko te je slago i može li mi prikazat na kakvoj karti koje su to 24%
Tuzlanski kanton
Zeničko - dobojski kanton
Unsko - sanski kanton
Sarajevski kanton
Bosansko - podrinjski kanton
24%
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#15 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by JoseMujica »

ZDK spada u tzv. mješane kurtone
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#16 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

HNK i SBK su mješoviti kantoni.
Praviš grešku što zanemaruješ granice kantona a kantoni još nisu ukinuti.
Realnost je da Bošnjaci upravljaju sa 5 kantona (24%), u dva moraju da se dogovaraju sa Hrvatima (14%) a sa 3 kantona upravlljaju Hrvati (13%).
Uglavnom eto odakle tih 24%.
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#17 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

milonja wrote:nemaš pojma...i nemam ti ja više šta dodat
sve sam reko, pokazo i nacrto...pametnom dosta
Ma rekao si ti ali si zanemario kantone.
A kantoni su iznad opština.
Opštine u FBiH niti imaju nadležnosti niti imaju budžete odnosno budžeti su im na nivou KUDa.
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#18 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by zgembomaratonac »

milonja wrote:- ko je na njih pristajao ??? i kome je uopšte palo na pamet da o tome "pregovara"
itd.
"Regija za 95% BH-hrvata" (36-a minuta)
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#19 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Nomo »

dufon wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Činjenica jeste da je prijedlog podjele postojao, i da su ga Radončić, Izetbegović i Lagumdžija rezolutno odbili.

Hajte da ne lažemo ko SDA, kad već javno pišemo.
Koji medjunarodni majmun je predlozio ono? Pa ja bih ga pljunuo da mi je ono donjeo na stol. Ne, ne bih ga pljunuo, uzeo bih tu mapu i tukao bi ga sa njom u pola Brisela.

Zaista, koji EU majmun je predlozio ono smece od mapa, naravno na totalnu stetu Bosnjacima? To je taj sistem, dolaze pet ili deset puta sa ovakvim nonsensima, a onda dodje Dayton i tamo uvale 49% Srbima, a Bosnjake strpaju na 24%?
Sljedeci put kad neki medjunarodni hohstopler dodje sa bilo kakvom mapom gdje daje ispod 60% BiH Bosnjacima, treba ga na licu mjesta nokautirati.
a ja bi svakog bosnjaka koji pristane na 0000,1 promil manje od cijele i citave ( 100 % ) BiH na licu mjesta streljao kao izdajnika drzave . za onoga ko bi pristao na tvojih 60 % bi na licu mjesta objesio na vrbu . BiH mora biti jedinstvena cjelovita unitarna i cenrtalizirana drzava . Mora . to je uslov za njen opstanak .To je uslov za opstanak naroda . To je uslov za opstanak svakog covjeka u BiH koji voli i postuje ovu zemlju . Svaka druga opcija je potuno neprihvatljiva .
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#20 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by dalje »

milonja wrote:haloo
ko priča o budžetima
priča je počela glupa da su Bošnjaci "strpani" na 24% teritorije BH, kao klasična četničko-ustaška, nažalost uspješna, propaganda, i to vrlo raširena po medijima i internet svijetu
ja pito ko to kaže ?
i jasno DOKAZO da je ARBH kontrolisala na kraju rata 33% teritorije
da su većinske bošnjačke opštine i teritorije minimalno 33%

a ti obrnuo novu priču o glupostima koji su niđe veze

na kraju krajeva, Čovića ti, kolko je po tom tvom principu onda hrvatska teritorija, a ??
Kantoni upravljaju opštinama. Bošnjaci upravljaju sa 5 kantona sto znači 24%. Nije čovjek mislio bukvalno strpani. Naravno da ima Bošnjaka van 24% al se pitaju malo ili ni malo.
Ima Bošnjaka i u Kozarcu al Srbi upravljaju nad njima.

Hrvati, kao što rekoh, upravljaju sa 3 kantona ili 13% a sve mimo toga se poput Bošnjaka pitaju malo ili ni malo.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#21 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Nomo »

milonja wrote:haloo
ko priča o budžetima
priča je počela glupa da su Bošnjaci "strpani" na 24% teritorije BH, kao klasična četničko-ustaška, nažalost uspješna, propaganda, i to vrlo raširena po medijima i internet svijetu
ja pito ko to kaže ?
i jasno DOKAZO da je ARBH kontrolisala na kraju rata 33% teritorije
da su većinske bošnjačke opštine i teritorije minimalno 33%

a ti obrnuo novu priču o glupostima koji su niđe veze

na kraju krajeva, Čovića ti, kolko je po tom tvom principu onda hrvatska teritorija, a ??

bosnjaci imaju 0 % teritorija . hrvati i srbi takodje imaju 0 ( nulu ) i plus sto su pojeli qovno . Gradjani Bosne i Hercegovine , oni koji vole i cijene i postuju ovu zemlju , oni koji su ginuli za ovu zemlju imaju cijelu i citavu Bosnu i Hercegovinu . Bosna je bosanska . Samo iskljucivo i jedino bosanska . nicija druga nikad nije bila niti ce biti . zivi bili pa vidili .
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#22 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Nomo »

milonja wrote:
Nomo wrote:
a ja bi svakog bosnjaka koji pristane na 0000,1 promil manje od cijele i citave ( 100 % ) BiH na licu mjesta streljao kao izdajnika drzave . za onoga ko bi pristao na tvojih 60 % bi na licu mjesta objesio na vrbu . BiH mora biti jedinstvena cjelovita unitarna i cenrtalizirana drzava . Mora . to je uslov za njen opstanak .To je uslov za opstanak naroda . To je uslov za opstanak svakog covjeka u BiH koji voli i postuje ovu zemlju . Svaka druga opcija je potuno neprihvatljiva .
auuu, nisi ti bolji ništa od ovih extremista koji djele Bosnu, samo si ti druga krajnost
mora da si u seferovoj stranci ili harisa silajdžića, samo te dvije budale prde o tim nerelanostima, o unitarnoj Bosni i sličnim glupostim akoje veze ni sa mozgom a kamoli sa relanim stanjem stvari nema
pa ni jedna Njemačka ili Austrija nisu centralizovane ni unitarne, tamo je Bavarska maltene država za sebe
a još su jednonacionalen
bas si ti pametan kada poredis njemacku sa bosnom i bavarsku koja je starija od njemacke . kada ces preci na kataloniju i skotsku , belgiju i svicarsku . hajde ti u dzamiju ili u crkvu tamo dijele lijepe i poucne lekcije .
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#23 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by Pasiflora »

Joooj da hoce vise ovi izbori proci :roll:
Ne mogu vjerovati da vas je slucajni prolaznik navukao da razglabate o kartama :jbt:
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#24 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by McMoy »

KarTe cijepa,
KarTe buši,
a nije kondukter. :izet: :D
User avatar
zgembomaratonac
Posts: 364
Joined: 14/07/2014 00:19

#25 Re: "Slučajni prolaznik" cijepa karte podjele BH

Post by zgembomaratonac »

milonja wrote:ne postoji danas država koja je unitarna i centralizovana
Image
Post Reply